Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Acic, 200mg, tabletės, N25

Veikliosios medžiagos: Acikloviras Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 047046
Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų odos ir gleivinių ligų gydymui, pvz.: pirminės ir atsinaujinusios lyties organų pūslelinės, odos ir gleivinės pūslelinės.
Pasikartojančios paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktikai žmonėms, kurių organizmo imuninis atsakas yra pakankamas.
Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktikai žmonėms, kurių organizmo imuninė sistema yra nusilpusi ir organizmas negali pats kovoti su infekcija.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų odos ir gleivinių ligų gydymui, pvz.: pirminės ir atsinaujinusios lyties organų pūslelinės, odos ir gleivinės pūslelinės.
Pasikartojančios paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktikai žmonėms, kurių organizmo imuninis atsakas yra pakankamas.
Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktikai žmonėms, kurių organizmo imuninė sistema yra nusilpusi ir organizmas negali pats kovoti su infekcija.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinįpoveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Acic ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Acic
3. Kaip vartoti Acic
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Acic
6. Kita informacija


1. KAS YRA ACIC IR KAM JIS VARTOJAMAS

Acic 200 mg tablečių veiklioji medžiaga yra acikloviras, kuris priklauso priešvirusinių preparatų grupei. Acic 200 mg vartojamas:
- Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų odos ir gleivinių ligų gydymui, pvz.: pirminės ir atsinaujinusios lyties organų pūslelinės, odos ir gleivinės pūslelinės.
- Pasikartojančios paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktikai žmonėms, kurių organizmo imuninis atsakas yra pakankamas.
- Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktikai žmonėms, kurių organizmo imuninė sistema yra nusilpusi ir organizmas negali pats kovoti su infekcija.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ACIC

Acic vartoti negalima
- jei padidėjęs jautrumas aciklovirui, valaciklovirui arba bet kuriai šio vaisto pagalbinei medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia
- jeigu sergate inkstų liga ir/arba esate senyvo amžiaus, gydytojas gali keisti įprastinį dozavimą. Pasakykite gydytojui, jeigu sergate inkstų liga.
- Vartojant Acic būtina gerti skysčių.
- Pacientams, kurių imuninė sistema nusilpusi, dėl užsitęsusio ar pakartotinio gydymo Acic, gali išsivystyti virusų atsparumas šiam vaistui.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų (įskaitant įsigytus be recepto), ypač vaistų nuo skrandžio negalavimų, susijusių su rūgštimi (pvz., cimetidino), podagros (pvz., probenecido) ar imunitetą slopinančių vaistų (pvz., mikofenolato mofetilo) pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Po Acic patekimo į rinką, buvo gauta duomenų apie poveikį nėštumui. Pagal turimus duomenis, Acic nesukėlė sklaidos trūkumų skaičiaus padidėjimo.
Jeigu nėštumo metu būtina vartoti Acic, prieš tai gydytojas turi kruopščiai apsvarstyti jų naudos ir galimo pavojaus santykį.

Moterų, vartojusių vaistus, kurių sudėtyje yra acikloviro, piene šio preparato buvo. Yra tikimybė, kad gali būti paveiktas žindomas naujagimis, todėl patartina imtis specialių atsargumo priemonių.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Acic poveikio vairavimui ir gebėjimui valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Acic medžiagas
Šio vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI ACIC

Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Acic vartoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju Acic gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

- Suaugę žmonės
Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų odos ir gleivinių ligų gydymas
Reikia gerti 5 kartus per parą kas 4 val. po 200 mg acikloviro (t. y. po vieną tabletę Acic 200 mg tabletę 5 kartus per parą).

Paprastoji pūslelinė gydoma 5 paras, tačiau, priklausomai nuo ligonio būklės gydymą galima pratęsti.

Pasikartojančios paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktika žmonėms, kurių organizmo imuninis atsakas yra pakankamas.
Rekomenduojama gerti 4 kartus per parą kas 6 val. po 200 mg acikloviro (t. y. po vieną Acic 200 mg tabletę 4 kartus per parą) arba du kartus per parą kas 12 val. po 400 mg acikloviro (t. y. po dvi Acic 200 mg tabletes 2 kartus per parą).

Jei vaisto skiriama pagal šią indikaciją, po 6-12 mėn. gydytojas turi iš naujo įvertinti gydymo būtinumą ir nutraukti ar pratęsti gydymą.

Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktika žmonėms, kurių organizmo imuninis atsakas yra nepakankamas.
Rekomenduojama gerti 4 kartus per parą kas 6 val. po 200 mg acikloviro (t. y. po vieną Acic 200 mg tabletę 4 kartus per parą).
Sunkiems pacientams, kurių organizmo imuninis atsakas yra nepakankamas, pvz., po organų persodinimo, galima skirti 4 kartus per parą kas 6 val. po 400 mg acikloviro (t. y. po dvi Acic 200 mg tabletes 4 kartus per parą) arba šio vaisto infuzuoti į veną, ypač pacientams, kurių rezorbcija iš virškinimo trakto sutrikusi.
Šiems pacientams profilaktikos trukmę nustatys gydytojas, atsižvelgiant į imuniteto slopinimo laipsnį ir infekcinės ligos pavojaus trukmę.

- Vaikai
Vyresniems kaip 2 metų vaikams, sergantiems paprastosios pūslelinės virusų sukeltų odos ir gleivinių ligų gydymui ir profilaktikai vaikams, ir kurių organizmo imuninis atsakas yra nepakankamas, reikia gerti suaugusio žmogaus dozę, jaunesniems - tokios dozės pusę.
Dozavimas turėtų būti tiksliai paskaičiuotas 20 mg/ kg kūno svorio (neviršijant 800 mg) vartojant 4 kartus per parą.
Vaikams, kurie negali nuryti tabletės, ją reikia sutraiškyti ir sumaišyti su skysčiu.

- Senyvi pacientai
Dozavimo keisti nereikia, nebent labai sutrikusi inkstų funkcija (žr. poskyrį „Pacientams, kurių inkstų veikla nepakankama"). Būtina vartoti pakankamai skysčių.

Pacientai, kurių inkstų funkcija nepakankama
Ligoniams, kurių inkstų veikla nepakankama (dažniau būna pagyvenusiems žmonėms), gali reikėti mažesnės negu minėta aukščiau acikloviro dozės. Jei reikia, ją koreguoja gydytojas, atsižvelgdamas į inkstų veiklą bei lentelės duomenis.

Dozavimas pacientams, sergantiems inkstų veiklos nepakankamumu
Indikacijos - Herpes simplex infekcijos sukelta liga:
Kreatinino klirensas (ml/min/1,73m2): < 10
Kreatinino kiekis serume (µmol/l arba mg/100 ml): Moterų > 550 (> 6,22); Vyrų > 750 (> 8,48)
Dozavimas ir vienkartinė dozė - 2 kartus per parą (kas 12 valandų) po 1 tabletę (200 mg acikloviro)

Tabletes rekomenduojama išgerti nesukramtytas, geriau po valgio, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio (pvz., 1 stikline vandens). Jei inkstų veikla nepakankama, pacientą būtina perspėti, kad jis vaisto vartojimo laikotarpiu gertų pakankamai skysčių.

Specialus nurodymas
Kad gydymas būtų kiek galima veiksmingesnis, Acic reikia pradėti gerti kiek galima anksčiau, t. y. vos tik atsiradus pirmiesiems odos pažeidimo simptomams. Labai svarbu Acic pradėti gerti nedelsiant (ypač sergant pasikartojančia paprastąja pūsleline), kai tik atsiranda pirmųjų ligos atkryčio simptomų, pvz., niežėjimas, tempimo pojūtis, pirmosios pūslelės.

Pavartojus per didelę Acic dozę
Acic perdozavus neapsinuodijama. Iš karto išgėrus 5 g acikloviro, apsinuodijimo simptomų nebuvo. Ar galimas žalingas poveikis išgėrus dar didesnę vienkartinę dozę, neaišku.
Vaisto perdozavus ir atsiradus nepageidaujamam poveikiui arba įtarus, kad jis gali būti, reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus išgerti Acic
Toliau vaistą reikia vartoti kaip įprasta (t. y. daugiau arba dažniau tablečių gerti nereikia). Jeigu pacientas pamiršta išgerti kelias dozes ar geria per mažą Acic dozę, reikia kreiptis į gydytoją.

Nutraukus vartoti Acic
Net jeigu sveikata labai pagerėja, rekomenduojama išgerti visą gydymo kursui nustatytą Acic dozę, priešingu atveju gydymas bus nepilnavertis.

Jeigu pacientas abejoja, pvz., dėl galimo nepageidaujamo poveikio, prieš nutraukiant vaisto vartojimą arba savo nuožiūra baigiant gydymą reikia kreiptis į gydytoją.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Acic, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti (pasireiškia <1/10 000 pacientų): anemija, leukopenija, trombocitopenija.

Imuninės sistemos sutrikimai
Reti (pasireiškia nuo >1/10 000 iki <1/1000 pacientų): anafilaksija (sunki alerginė reakcija).

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni (pasireiškia nuo >1/100 iki <1/10 pacientų): niežėjimas, bėrimas (įskaitant padidėjusį jautrumą šviesai).
Nedažni (pasireiškia nuo >1/1000 iki <1/100 pacientų): dilgėlinė, pastebėta, kad pacientams gali labiau slinkti plaukai (atsiranda difuzinis plaukų slinkimas), tačiau ar tarp tokio poveikio ir acikloviro vartojimo yra priklausomumas, neaišku.
Reti (pasireiškia nuo >1/10 000 iki <1/1000 pacientų): angioedema (tinimas dėl padidėjusio jautrumo reakcijos).

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Reti (pasireiškia nuo >1/10 000 iki <1/1000 pacientų): grįžtamasis bilirubino kiekio ir kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.
Labai reti (pasireiškia <1/10 000 pacientų): kepenų uždegimas, gelta.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti (pasireiškia nuo >1/10 000 iki <1/1000 pacientų): padidėjęs šlapalo ir kreatinino kiekis kraujyje.
Labai reti (pasireiškia <1/10 000 pacientų): ūminis inkstų nepakankamumas, inkstų skausmas.
Inkstų skausmas gali būti susijęs su inkstų nepakankamumu.

Virškinimo trakto sutrikimai
Reti (pasireiškia nuo >1/10 000 iki <1/1000 pacientų): pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas.

Nervų sistemos sutrikimai
Dažni (pasireiškia nuo >1/100 iki <1/10 pacientų): galvos svaigimas, galvos skausmas.
Labai reti (pasireiškia <1/10 000 pacientų): susijaudinimas, sumišimas, drebulys, ataksija.
(valingų judesių koordinacijos sutrikimas), dizatrija, haliucinacijos, psichozės požymiai, traukuliai, mieguistumas, encefalopatija, koma.
Dažnis nežinomas: pastebėta pavienių susvetimėjimo atvejų. Nutraukus acikloviro vartojimą, toks poveikis išnyksta.
Minėti reiškiniai dažniausiai yra grįžtami ir paprastai pastebėti pacientams, kuriems yra inkstų funkcijos pakenkimas ar kitų polinkį didinančių veiksnių (žr. 4.4 skyrių).

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Reti (pasireiškia nuo >1/10 000 iki <1/1000 pacientų): dusulys.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažni (pasireiškia nuo >1/100 iki <1/10 pacientų): nuovargis, karščiavimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar bavaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI ACIC

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant kartono dėžutės po „Tinka iki" arba lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką


6. KITA INFORMACIJA

Acic sudėtis

- Veiklioji medžiaga - acikloviras. Vienoje tabletėje yra 200 mg acikloviro.
- Pagalbinės medžiagos: kopovidonas, laktozė monohidratas, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska.

Acic išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra baltos apvalios išgaubtos su kryžmine laužimo vagele vienoje pusėje.
Kryžminė vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne ją padalyti į lygias dalis.

Rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.
Verovškova 57,
1000 Ljubljana
Slovėnija

Gamintojas

Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Aleee 1,
D-39179 Barleben,
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškiu g. 3A,
Vilnius, LT09312
Tel.: +370 5 263 60 37
Fax: +370 5 263 60 36

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-01
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gerbiamasis paciente,

Gydymas bus veiksmingesnis, jeigu Jūs atsižvelgsite į toliau pateiktus nurodymus.
- Acic vartojimo metu patariama gerti daug skysčio.
- Gydymą Acic reikia pradėti iš karto, kai tik pastebima pirmųjų infekcijos simptomų.
- Labai svarbu Acic pradėti gerti nedelsiant (ypač sergant pasikartojančia paprastąja pūsleline), kai tik atsiranda pirmųjų ligos atkryčio simptomų, pvz., niežėjimas, tempimo pojūtis, pirmosios pūslelės.
- Pūslelių (jos pripildytos skysčio, kuriame yra virusų) reikėtų neliesti, kadangi infekcija gali išplisti ir taip galima užkrėsti kitus žmones.

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Acic vartoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju Acic gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

- Suaugę žmonės
Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų odos ir gleivinių ligų gydymas
Reikia gerti 5 kartus per parą kas 4 val. po 200 mg acikloviro (t. y. po vieną tabletę Acic 200 mg tabletę 5 kartus per parą).

Paprastoji pūslelinė gydoma 5 paras, tačiau, priklausomai nuo ligonio būklės gydymą galima pratęsti.

Pasikartojančios paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktika žmonėms, kurių organizmo imuninis atsakas yra pakankamas.
Rekomenduojama gerti 4 kartus per parą kas 6 val. po 200 mg acikloviro (t. y. po vieną Acic 200 mg tabletę 4 kartus per parą) arba du kartus per parą kas 12 val. po 400 mg acikloviro (t. y. po dvi Acic 200 mg tabletes 2 kartus per parą).

Jei vaisto skiriama pagal šią indikaciją, po 6-12 mėn. gydytojas turi iš naujo įvertinti gydymo būtinumą ir nutraukti ar pratęsti gydymą.

Paprastosios pūslelinės virusų sukeltų ligų profilaktika žmonėms, kurių organizmo imuninis atsakas yra nepakankamas.
Rekomenduojama gerti 4 kartus per parą kas 6 val. po 200 mg acikloviro (t. y. po vieną Acic 200 mg tabletę 4 kartus per parą).
Sunkiems pacientams, kurių organizmo imuninis atsakas yra nepakankamas, pvz., po organų persodinimo, galima skirti 4 kartus per parą kas 6 val. po 400 mg acikloviro (t. y. po dvi Acic 200 mg tabletes 4 kartus per parą) arba šio vaisto infuzuoti į veną, ypač pacientams, kurių rezorbcija iš virškinimo trakto sutrikusi.
Šiems pacientams profilaktikos trukmę nustatys gydytojas, atsižvelgiant į imuniteto slopinimo laipsnį ir infekcinės ligos pavojaus trukmę.

- Vaikai
Vyresniems kaip 2 metų vaikams, sergantiems paprastosios pūslelinės virusų sukeltų odos ir gleivinių ligų gydymui ir profilaktikai vaikams, ir kurių organizmo imuninis atsakas yra nepakankamas, reikia gerti suaugusio žmogaus dozę, jaunesniems - tokios dozės pusę.
Dozavimas turėtų būti tiksliai paskaičiuotas 20 mg/ kg kūno svorio (neviršijant 800 mg) vartojant 4 kartus per parą.
Vaikams, kurie negali nuryti tabletės, ją reikia sutraiškyti ir sumaišyti su skysčiu.

- Senyvi pacientai
Dozavimo keisti nereikia, nebent labai sutrikusi inkstų funkcija (žr. poskyrį „Pacientams, kurių inkstų veikla nepakankama"). Būtina vartoti pakankamai skysčių.

Pacientai, kurių inkstų funkcija nepakankama
Ligoniams, kurių inkstų veikla nepakankama (dažniau būna pagyvenusiems žmonėms), gali reikėti mažesnės negu minėta aukščiau acikloviro dozės. Jei reikia, ją koreguoja gydytojas, atsižvelgdamas į inkstų veiklą bei lentelės duomenis.

Dozavimas pacientams, sergantiems inkstų veiklos nepakankamumu
Indikacijos - Herpes simplex infekcijos sukelta liga:
Kreatinino klirensas (ml/min/1,73m2): < 10
Kreatinino kiekis serume (µmol/l arba mg/100 ml): Moterų > 550 (> 6,22); Vyrų > 750 (> 8,48)
Dozavimas ir vienkartinė dozė - 2 kartus per parą (kas 12 valandų) po 1 tabletę (200 mg acikloviro)

Tabletes rekomenduojama išgerti nesukramtytas, geriau po valgio, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio (pvz., 1 stikline vandens). Jei inkstų veikla nepakankama, pacientą būtina perspėti, kad jis vaisto vartojimo laikotarpiu gertų pakankamai skysčių.

Specialus nurodymas
Kad gydymas būtų kiek galima veiksmingesnis, Acic reikia pradėti gerti kiek galima anksčiau, t. y. vos tik atsiradus pirmiesiems odos pažeidimo simptomams. Labai svarbu Acic pradėti gerti nedelsiant (ypač sergant pasikartojančia paprastąja pūsleline), kai tik atsiranda pirmųjų ligos atkryčio simptomų, pvz., niežėjimas, tempimo pojūtis, pirmosios pūslelės.

Pavartojus per didelę Acic dozę
Acic perdozavus neapsinuodijama. Iš karto išgėrus 5 g acikloviro, apsinuodijimo simptomų nebuvo. Ar galimas žalingas poveikis išgėrus dar didesnę vienkartinę dozę, neaišku.
Vaisto perdozavus ir atsiradus nepageidaujamam poveikiui arba įtarus, kad jis gali būti, reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus išgerti Acic
Toliau vaistą reikia vartoti kaip įprasta (t. y. daugiau arba dažniau tablečių gerti nereikia). Jeigu pacientas pamiršta išgerti kelias dozes ar geria per mažą Acic dozę, reikia kreiptis į gydytoją.

Nutraukus vartoti Acic
Net jeigu sveikata labai pagerėja, rekomenduojama išgerti visą gydymo kursui nustatytą Acic dozę, priešingu atveju gydymas bus nepilnavertis.

Jeigu pacientas abejoja, pvz., dėl galimo nepageidaujamo poveikio, prieš nutraukiant vaisto vartojimą arba savo nuožiūra baigiant gydymą reikia kreiptis į gydytoją.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas