Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Betaloc ZOK, 100mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

Veikliosios medžiagos: Metoprololis Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 045976

Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos: viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas; apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija; nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas; odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos; kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos: viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas; apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija; nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas; odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos; kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Betaloc ZOK ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Betaloc ZOK 3. Kaip vartoti Betaloc ZOK 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Betaloc ZOK 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. KAS YRA BETALOC ZOK IR KAM JIS VARTOJAMAS

Metoprololis priklauso β blokatorių grupei ir selektyviai blokuoja β1 receptorius. Vartojant Betaloc ZOK, susilpnėja streso hormonų poveikis β 1 receptoriams širdyje, kraujagyslėse ir kituose organuose (pvz., inkstuose, smegenyse). Iš pailginto atpalaidavimo tabletės vaistas patenka į organizmą kontroliuojamu greičiu, todėl visą parą veikia tolygiai.

Betaloc ZOK vartojamas: - padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti ir padidėjusio kraujospūdžio komplikacijų (pvz., insulto, širdies priepuolio, priešlaikinės mirties) profilaktikai; - širdies priepuoliui gydyti ir jo pasikartojimo profilaktikai; - streso arba fizinio krūvio sukeliamo širdies ir krūtinės skausmo profilaktikai pacientams, sergantiems išemine širdies liga; - širdies nepakankamumui gydyti: gyvenimo trukmei ilginti, hospitalizavimų skaičiui mažinti ir simptomams lengvinti; - pacientų, sergančių širdies ligomis, širdies ritmo sutrikimams (ypač padažnėjusiam ritmui) koreguoti; - pacientų, nesergančių širdies ligomis, greitai arba nereguliariai širdies veiklai simptomiškai koreguoti; - migrenos priepuolių profilaktikai. Visada laikykitės gydytojo nurodymų. Jei norėtumėte sužinoti daugiau, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BETALOC ZOK

Betaloc ZOK vartoti negalima: - jeigu yra alergija metoprololio sukcinatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), arba panašiems vaistams; - jeigu yra kardiogeninis šokas, atsiradęs dėl širdies funkcijos nepakankamumo; - jeigu yra sinusinio mazgo silpnumo sindromas (pasireiškiantis nestabiliu širdies ritmu - jeigu yra I ar III laipsnio atrioventrikulinė blokada; - jeigu sergate nekompensuotu širdies funkcijos nepakankamumu; - jeigu vartojate širdies susitraukimus stiprinančių β receptorių agonistų; - jeigu yra sunki bradikardija (per reti širdies susitraukimai) ar jūsų kraujospūdis yra žemas (hipotenzija); - jeigu padidėjęs kraujo rūgštingumas (metabolinė acidozė); - jei kartu vartojama vaistų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais, išskyrus MAO B inhibitorius; - jeigu yra sunki periferinių kraujagyslių liga gresiant gangrenai; - jeigu sergate negydyta feochromocitoma (retai atsirandančiu naviku, augančiu šalia inksto ir   sukeliančiu kraujospūdžio padidėjimą); - jeigu sergate sunkia bronchine astma; - įtariama, kad pacientas patyrė ūminį miokardo infarktą ir yra tokie simptomai kaip: širdies susitraukimų dažnis mažesnis nei 45 kartai per minutę, nenormali EKG, kraujospūdis mažesnis kaip 100 mmHg. Jjeigu kiti vaistai buvo sukėlę kokį nors neįprastą poveikį, apie tai reikia informuoti gydytoją. Jeigu vabzdžio įkandimas, kuris nors maisto produktas arba kita medžiaga buvo sukėlusi alerginę reakciją, apie tai taip pat neužmirškite pasakyti gydytojui.  Jei yra buvę cukraus koncentracijos kraujyje sumažėjimo (hipoglikemijos) simptomų, apie tai reikia informuoti gydytoją. Betaloc ZOK tablečių negalima duoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Betaloc ZOK.

Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums, vartojant Betaloc ZOK, širdies susitraukimai suretėjo ir retėja toliau, apie tai kuo greičiau praneškite gydytojui. Gydytojas gali patarti sumažinti šio vaisto dozę arba palaipsniui nutraukti jo vartojimą. - jeigu Jūs ruošiatės dantų gydymui arba operacijai ligoninėje (ypač jei numatoma bendroji anestezija), apie Betaloc ZOK tablečių vartojimą informuokite stomatologą arba gydytoją. - jeigu Jums metoprololis arba kuri nors šiame pakuotės lapelyje nurodyta Betaloc ZOK pagalbinė medžiaga buvo sukėlusi alerginę, nemalonią arba neįprastą reakciją, apie tai pasakykite gydytojui - jeigu Jums yra buvę sveikatos sutrikimų, apie juos reikėtų pasakyti gydytojui. Jeigu apie aukščiau nurodytas problemas gydytojui nepasakėte arba dėl to abejojate, tai, prieš pradėdami vartoti Betaloc ZOK, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Betaloc ZOK vartojimo staiga nutraukti negalima. Kai reikia baigti vartoti šį vaistą, jei įmanoma, dozė mažinama palaipsniui, ne greičiau kaip per 2 savaites. Prieš nutraukiant Betaloc ZOK vartojimą, bent 4 dienas reikėtų gerti po pusę 25 mg tabletės.

Kiti vaistai ir Betaloc ZOK Jei vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus (akių lašus, injekcinius skysčius ar kitus, įs¬kai-tant parduodamus be recepto, pvz., augalinius), medicininės paskirties maisto produktus arba maisto papildus, apie tai pasakykite gydytojui. Tai svarbu net jeigu juos vartojote pasta¬ruoju metu. Kai kurie vaistai gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate vaistus nuo širdies ir kraujagyslių ligų, pvz., digoksiną ar kitą širdies glikozidą, kalcio an¬tagonistus, vaistus nuo širdies ritmo sutrikimų (amiodaroną ar disopiramidą), simpatinių ganglijų blokatorius, hidrala¬zi¬ną, diltiazemą. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kitus vaistus, pvz., monoaminooksidazės (MAO) in¬hi-bitorius (vaistus nuo depresijos), inhaliuojamuosius anestetikus, vaistus nuo diabeto (pvz. insuliną), opaligės (cimetidiną), uždegimo (pvz., indometaciną, celekokcibą), depresijos ar psi-cho¬zės, antihistamininius (vaistus nuo alergijos), kitus beta blokatorius (akių lašus) arba kitas medžiagas (pvz., alko¬holį, kai kuriuos hormonus). Jei kartu vartojate klonidiną ir Betaloc ZOK, bet klonidino vartojimą reikia nutraukti, tai Betaloc ZOK vartojimą reikia nutraukti kelias dienas prieš klonidiną. Kaip baigti vartoti Betaloc ZOK, žr. skirsnį “Specialių atsargumo priemonių reikia”. Jei geriate vaistus nuo cukrinio diabeto, gydytojas gali koreguoti jų dozę.

Betaloc ZOK vartojimas su maistu ir gėrimais Kartu vartojamas alkoholis didina metoprololio koncentraciją kraujyje ir gali sustiprinti jo poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu moteris yra nėščia arba mėgina pastoti, prieš pradėdama vartoti Betaloc ZOK, apie tai ji turėtų pasakyti gydytojui. Nėščios moterys šio vaisto neturėtų vartoti, išskyrus atvejį, kai jį skiria gydytojas. Metoprololis gali sukelti nepageidaujamų poveikių vaisiui ar naujagimiui (pvz., suretinti širdies susitraukimus). Jei Betaloc ZOK vartojanti moteris pastojo, apie tai ji turi kuo greičiau pranešti gydytojui. Jeigu moteris žindo kūdikį, prieš pradėdama vartoti Betaloc ZOK, apie tai ji turėtų pasakyti gydytojui. Žindyvei vartojant Betaloc ZOK rekomenduojamomis dozėmis, šio vaisto poveikis kūdikiui turėtų būti nereikšmingas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą ir nuovargį, todėl, prieš pradėdamas vairuoti arba dirbti su technika, pacientas turi įsitikinti, kad tokio poveikio nejaučia.

3. KAIP VARTOTI BETALOC ZOK

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką. Betaloc ZOK tabletės arba jos pusės negalima kramtyti ar traiškyti. Tabletė (arba pusė jos) nuryjama užgeriant skysčiu. Paprastai Betaloc ZOK rekomenduojama gerti 1 kartą per parą, valgant arba kitu laiku. Kaip ir kada vartoti šias tabletes, paaiškins gydytojas.

Hipertenzija Suaugusiems Kai kraujospūdžio padidėjimas yra lengvas arba vidutinio laipsnio, rekomenduojama gerti 50 mg 1 kartą per parą. Jei ši dozė nesukelia pakankamo gydomojo poveikio, gydytojas gali padidinti ją iki 100 200 mg 1 kartą per parą ir (arba) kartu skirti kitų vaistų aukštam kraujospūdžiui mažinti. Nustatyta, kad ilgalaikis gydymas 100-200 mg metoprololio paros dozėmis mažina padidėjusio kraujospūdžio komplikacijų (insulto, širdies priepuolio, staigios mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų) pavojų.

Vaikams Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Betaloc ZOK tabletės nerekomenduojamos. 6 metų ir vyresniems vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. Reikiamą dozę vaikui parinks gydytojas.

Palaikomasis gydymas po miokardo infarkto Įprasta dozė ilgalaikiam gydymui – 200 mg 1 kartą per parą. Nustatyta, kad ilgalaikis 200 mg metoprololio per parą vartojimas mažina širdies priepuolio pasikartojimo ir mirties pavojų.

Krūtinės angina Rekomenduojama dozė – 100 200 mg 1 kartą per parą. Kartu su Betaloc ZOK gydytojas gali skirti kitų vaistų krūtinės anginai gydyti.

Širdies nepakankamumas Dozė parenkama individualiai. Rekomenduojama pradinė dozė – pusė 25 mg tabletės arba visa 25 mg tabletė 1 kartą per parą. Ji vartojama 1 2 savaites, o paskui kas 2 savaites dvigubinama iki 200 mg per parą arba iki didžiausios toleruojamos.

Širdies ritmo sutrikimai Rekomenduojama dozė – 100 200 mg 1 kartą per parą.

Funkciniai širdies veiklos sutrikimai, kai jaučiamas širdies plakimas Rekomenduojama dozė – 100 mg 1 kartą per parą. Prireikus gydytojas gali ją padidinti iki 200 mg per parą.

Migrenos priepuolių profilaktikai Rekomenduojama dozė – 100 200 mg 1 kartą per parą. Jei manote, kad šis vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ką daryti pavartojus per didelę Betaloc ZOK dozę? Jeigu galbūt išgėrėte per didelę Betaloc ZOK dozę, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei išgerta pakankamai didelė dozė, gali pasireikšti apsinuodijimas: lėta ar nereguliari širdies veikla, dusulys, kulkšnių tinimas, širdies plakimo pojūtis, galvos svaigimas, alpimas, krūtinės skausmas, šalta oda, silpnas pulsas, sutrikusi orientacija, nerimas, širdies sustojimas, kvėpavimo takų gniaužimo pojūtis, sąmonės pritemimas ar išnykimas (koma), pykinimas, vėmimas ir pamėlynavimas. Dėl to labai svarbu vartoti Betaloc ZOK gydytojo nurodytomis dozėmis ir neperdozuoti. Simptomai gali būti sunkesni per didelę Betaloc ZOK dozę pavartojus kartu su alkoholiu, kraujospūdį mažinančiais vaistais, chinidinu arba migdomaisiais vaistais (barbitūratais). Pirmuosius apsinuodijimo požymius galima pastebėti praėjus nuo 20 min. iki 2 val. po to, kai išgerta per didelė šio vaisto dozė. Jei pajutote kurį nors iš nurodytų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba ligoninę.

Pamiršus pavartoti Betaloc ZOK Jei užmiršote išgerti eilinę Betaloc ZOK dozę, o iki kitos dozės vartojimo liko apie 12 val., nedelsdami išgerkite praleistąją dozę arba pusę jos. Jei prisiminėte anksčiau, gerkite visą užmirštąją dozę, jei vėliau – pusę. Kitą dozę gerkite laiku.

Nustojus vartoti Betaloc ZOK Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutiniai poveikiai, pastebėti metoprololį vartojantiems pacientams, nurodyti žemiau, tačiau jų ryšys su šiuo vaistu įrodytas ne visais atvejais. Jei pasireiškia ir nepraeina kuris nors iš žemiau nurodytų poveikių, apie tai reikėtų pasakyti gydytojui.

Labai dažnai (10 % arba daugiau pacientų) pasireiškia nuovargis. Dažnai (1 9,9 % pacientų) pasireiškia galvos svaigimas, galvos skausmas, širdies susitraukimų suretėjimas, galvos svaigimas pakeitus kūno padėtį (labai retai kartu galimas alpimas), plaštakų ir pėdų šalimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, dusulys fizinio krūvio metu, širdies plakimo pojūtis. Nedažnai (0,1-0,9 % pacientų) pasireiškia deginimo ar badymo pojūtis arba nejautra, mėšlungis, laikinas širdies ligos simptomų (pvz., dusulio, nuovargio, kulkšnių tinimo) pasunkėjimas, gali pavojingai sumažėti kraujospūdis ištikus širdies priepuoliui (ištikti kardiogeninis šokas), atsiranda nedidelių pokyčių elektrokardiogramoje (širdies susilpnėjimo jie nerodo), tinimas, krūtinės skausmas, depresija, dėmesio sutelkimo sutrikimas, mieguistumas, užmigimo sutrikimas, nakties košmarų, odos išbėrimas, kvėpavimo takų gniaužimo pojūtis, dusulys, bronchų spazmas, prakaitavimo padidėjimas, svorio prieaugis. Retai (0,01 0,09 % pacientų) elektrokardiogramoje atsiranda laidumo sutrikimo požymių, širdies veikla pasidaro nereguliari, pasireiškia nervingumas, nerimas, kepenų sutrikimų (kepenų funkcijos rodmenų pokyčių), plaukų slinkimas, alerginis nosies varvėjimas, regos sutrikimų, akių sausumas ir (arba) suerzinimas, burnos sausumas, skonio sutrikimai, alerginis ašarojimas ar akių paraudimas, padidėjusio jautrumo reakcijos, impotencija (lytinės funkcijos sutrikimas). Labai retai (mažiau kaip 0,01 % pacientų) pasunkėja galūnių kraujotakos sutrikimai (sergantiems sunkiomis kraujagyslių ligomis), skauda sąnarius, sutrinka ar išnyksta atmintis, sutrinka orientacija, atsiranda haliucinacijų, pasireiškia padidėjusio jautrumo saulės šviesai odos reakcijų, pasunkėja psoriazė, girdisi triukšmas ausyse, sutrinka skonis, pakinta kraujas (sumažėja trombocitų), prasideda kepenų uždegimas. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nenutraukite Betaloc ZOK vartojimo, nepasitarę su gydytoju arba vaistininku. Gydytojas gali patarti mažinti šio vaisto dozę lėtai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. KAIP LAIKYTI BETALOC ZOK

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant etiketės po „Tinka iki“, dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laiku pasibaigus, Betaloc ZOK vartoti negalima. Pastebėjus pažeistą pakuotę, Betaloc ZOK vartoti negalima. Nevartokite vaisto, kurio pakuotė pažeista. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. PAKUOTĖS TURINYS IR KITA INFORMACIJA

Betaloc ZOK sudėtis

-    Veiklioji medžiaga yra metoprololio sukcinatas. Vietoje Betaloc ZOK 100 mg tabletėje yra 95 mg metoprololio sukcinato (atitinka 100 mg metoprololio tartrato). - Pagalbinės medžiagos yra etilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, mikrokristalinė celiuliozė, parafinas, makrogolis 6000, silicio dioksidas, natrio stearilfumaratas, titano dioksidas (E 171).

Betaloc ZOK išvaizda ir kiekis pakuotėje

100 mg pailginto atpalaidavimo tabletė yra balta, apvali, 10 mm skersmens, turi žymą “A/mS” ir (vienoje pusėje) vagelę perlaužimui.

Tabletes galima padalyti į dvi lygias dalis.

Betaloc 100 mg tiekiamas lizdinėse plokštelėse, dėžutėje yra 28 pailginto atpalaidavimo tabletės.

Gamintojas AstraZeneca AB Gärtunavägen, S-151 85 Södertälje Švedija

Lygiagretus importuotojas UAB „ Lex ano” Naugarduko g. 3, Vilnius Lietuva

Perpakavo BĮ UAB “Norfachema” Vytauto g. 6, Jonava Lietuva    arba   UAB „Entafarma“ Klonėnų vs. 1, Širvintų r. sav. Lietuva   Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje yra AstraZeneca d.o.o., Radnička cesta 80, Zagreb, Kroatija.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-12-05

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Biodroxil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo būdas
Paruošta suspensija nuryjama užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
Kapsulės ir tabletės nuryjamos nesukramtytos, užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
Maistas gydomajam Biodroxil poveikiui įtakos nedaro.

Dozavimas
Vidutinė paros dozė vaikams, kurių inkstų funkcija normali, yra 25-50 mg/kg kūno svorio. Ji geriama arba iš karto, arba padalijama į dvi lygias dalis, kurios geriamos 12 val. intervalu. Atsižvelgiant į infekcinės ligos sunkumą ir sukėlėjo jautrumą preparatui, paros dozę galima didinti iki 100 mg/kg kūno svorio.
9­12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg, paros dozė yra dvi 500 mg Biodroxil kapsulės. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą, dozę.
Suaugusiems žmonėms ir paaugliams, kurie sveria daugiau nei 40 kg ir kurių inkstų funkcija normali, lengvai ar vidutinio sunkumo infekcinei ligai gydyti paros dozė yra 1-2 g. Ji geriama arba iš karto, arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą dozę.

Amžius ir svoris; Biodroxil paros dozė
Jaunesniems nei 2 mėn. kūdikiams, sveriantiems ne daugiau kaip 5 kg - gerti po ketvirtį matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml, 2 kartus per parą.

2-12 mėn. kūdikiams, sveriantiems 5-10 kg - gerti 2 kartus per parą po pusę matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5 ml.

1-5 metų vaikams, sveriantiems 10-20 kg - gerti 1 kartą per parą po 2 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 1 šaukštelį suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml.

5-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg - gerti 1 kartą per parą po 4 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 2 šaukštelius suspensijos, kurios koncentracija yra 250mg/5 ml.

9-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg - gerti po dvi 500 mg kapsules 1 kartą per parą arba po vieną 500 mg kapsulę 2 kartus per parą.

Daugiau negu 40 kg sveriantiems paaugliams ir suaugusiems žmonėms - gerti per parą po dvi arba keturias 500 mg kapsules iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.

Dozavimas specialiu atveju

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas