Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Carzan [Candesartan Zentiva], 32mg, tabletės, N28

Veikliosios medžiagos: Kandesartano cileksetilas Veikliosios medžiagos stiprumas: 32mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 204586
Šis vaistas vartojamas: suaugusių pacientų padidėjusio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti; suaugusių pacientų širdies nepakankamumui, kai yra susilpnėjęs širdies raumuo, gydyti kartu su angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais arba kai AKF inhibitorių vartoti negalima (AKF inhibitoriai yra širdies nepakankamumui gydyti vartojamų vaistų grupė).

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Šis vaistas vartojamas: suaugusių pacientų padidėjusio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti; suaugusių pacientų širdies nepakankamumui, kai yra susilpnėjęs širdies raumuo, gydyti kartu su angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais arba kai AKF inhibitorių vartoti negalima (AKF inhibitoriai yra širdies nepakankamumui gydyti vartojamų vaistų grupė).

Prieš pradėdami vartoti vaistą, atidžiai perskaitykite visą šį lapelį.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Carzan ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Carzan
3. Kaip vartoti Carzan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Carzan
6. Kita informacija


1. KAS YRA CARZAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Carzan yra Jums skirto vaisto pavadinimas. Jo veiklioji medžiaga – kandesartanas cileksetilas – priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino-II receptorių blokatoriais, grupei. Šis vaistas atpalaiduoja ir išplečia kraujagysles, taip padėdamas mažinti kraujospūdį. Be to, dėl jo poveikio širdžiai būna lengviau varinėti kraują organizme.

Šis vaistas vartojamas:
• suaugusių pacientų padidėjusio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti;
• suaugusių pacientų širdies nepakankamumui, kai yra susilpnėjęs širdies raumuo, gydyti kartu su angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais arba kai AKF inhibitorių vartoti negalima (AKF inhibitoriai yra širdies nepakankamumui gydyti vartojamų vaistų grupė).


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CARZAN

Carzan vartoti negalima:

• jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kandesartanui cileksetilui arba bet kuriai pagalbinei Carzan medžiagai (žr. 6 skyrių);
• moterims: jeigu ilgiau kaip 3 mėn. esate nėščia (tačiau ir nėštumo pradžioje Carzan geriau nevartoti, žr. skyrių „Nėštumas“);
• jeigu sergate sunkia kepenų liga arba užsikimšę Jūsų tulžies latakai (tuomet sutrinka tulžies nutekėjimas iš pūslės).

Jeigu abejojate, ar neturite kurios nors iš aukščiau išvardytų problemų, apie tai pasakykite gydytojui
arba vaistininkui, prieš pradėdami vartoti Carzan.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Prieš padėdami vartoti arba vartodami Carzan, pasakykite gydytojui:
• jeigu nesveika Jūsų širdis, kepenys ar inkstai arba Jums atliekamos dializės;
• jeigu neseniai Jums persodintas inkstas;
• jeigu Jūs vemiate, neseniai daug vėmėte arba viduriuojate;
• jeigu Jūs sergate antinksčių liga, vadinama Kono (Conn) sindromu (pirminiu hiperaldosteronizmu);
• jeigu žemas Jūsų kraujospūdis;
• jeigu kada nors Jus buvo ištikęs insultas;
• moterims: būtinai pasakykite gydytojui, jeigu įtariate, kad pastojote (arba ketinate pastoti). Nėštumo pradžioje Carzan vartoti nerekomenduojama, o jei esate nėščia ilgiau kaip 3 mėn. – negalima (šis vaistas, vartojamas tuo metu, gali labai pakenkti būsimam kūdikiui, žr. poskyrį „Nėštumas“).

Aukščiau išvardytais atvejais gydytojas gali norėti dažniau tirti Jūsų būklę ir daryti tam tikrus tyrimus.

Jeigu ruošiatės operacijai, pasakykite gydytojui arba odontologui apie tai, kad vartojate Carzan. Tai svarbu dėl to, kad Carzan, vartojamas kartu su kai kuriais anestetikais, gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimą.

Vartojimas vaikams
Carzan vartojimo vaikams iki 18 metų patirties nėra, todėl jiems Carzan vartoti negalima.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Carzan gali pakeisti kai kurių kitų vaistų veikimą, o kai kurie kiti vaistai gali pakeisti Carzan veikimą. Jeigu vartojate tam tikrus vaistus, gydytojui gali tekti periodiškai daryti kraujo tyrimus.

Ypač svarbu gydytojui pasakyti, jeigu vartojate:

• kitokių vaistų kraujospūdžiui mažinti, įskaitant beta adrenoblokatorius, diazoksidą ir AKF
inhibitorius, pvz., enalaprilį, kaptoprilį, lizinoprilį arba ramiprilį;
• nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pvz., ibuprofeną, naprokseną, diklofenaką, celekoksibą arba etorikoksibą (šiais vaistais malšinamas skausmas ir uždegimas);
• acetilsalicilo rūgštį, jei jos dozė didesnė kaip 3 g per parą (tokia šio vaisto doze malšinamas skausmas ir uždegimas);
• kalio papildų arba druskos pakaitalų, kurių sudėtyje yra kalio (jie vartojami kalio kiekiui kraujyje padidinti);
• hepariną (vaistą kraujui skystinti);
• diuretikų (šlapimo išskyrimą skatinančių vaistų);
• litį (vaistą nuo psichikos sutrikimų).

Carzan vartojimas su maistu ir gėrimais (ypač alkoholiniais)

• Carzan galima gerti valgant arba kitu laiku.
• Jeigu Jums paskirtas Carzan, dėl alkoholinių gėrimų vartojimo pasitarkite su gydytoju. Alkoholis gali sukelti didelį silpnumą ar galvos sukimąsi.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Būtinai pasakykite gydytojui, jeigu įtariate, kad pastojote (arba ketinate pastoti). Jis tikriausiai patars Jums nutraukti Carzan vartojimą prieš pastojant arba kai tik paaiškės, kad pastojote, ir patars vietoje Carzan vartoti kitą vaistą. Nėštumo pradžioje Carzan vartoti nerekomenduojama, o jei esate nėščia ilgiau kaip 3 mėn. – negalima, šis vaistas, vartojamas tuo metu, gali labai pakenkti būsimam kūdikiui.

Žindymo laikotarpis
Būtinai pasakykite gydytojui, jeigu žindote arba ruošiatės žindyti kūdikį. Žindyvėms Carzan vartoti nerekomenduojama. Jeigu norėtumėte žindyti (ypač naujagimį arba neišnešiotą kūdikį), gydytojas gali Jums parinkti kitų vaistų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kurie žmonės, vartojantys Carzan, gali jausti nuovargį ar galvos sukimąsi. Pajutus tokių sutrikimų, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Carzan medžiagas

Carzan sudėtyje yra laktozės (tam tikro angliavandenio). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3 KAIP VARTOTI CARZAN

Carzan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Carzan svarbu vartoti kasdien.
Carzan galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Nurykite tabletę, užgerdami vandeniu.
Stenkitės gerti šias tabletes kasdien tuo pačiu laiku – tai padės jų neužmiršti.

Aukštas kraujospūdis
• Įprasta Carzan dozė – 8 mg vieną kartą per parą. Gydytojas, atsižvelgdamas į kraujospūdžio pokyčius, gali didinti dozę iki 16 mg vieną kartą per parą ir vėliau – iki 32 mg vieną kartą per parą.
• Kai kuriems pacientams (sergantiems kepenų ar inkstų ligomis arba neseniai netekusiems daug skysčių, pvz., dėl vėmimo, viduriavimo ar šlapimo išskyrimą skatinančių tablečių vartojimo) gydytojas gali skirti mažesnę pradinę dozę.
• Kai kuriems juodaodžiams pacientams atskirai vartojamų šios grupės vaistų poveikis gali būti silpnesnis, todėl jiems gali reikėti didesnės dozės.

Širdies nepakankamumas
Įprasta pradinė Carzan dozė – 4 mg vieną kartą per parą. Ne dažniau kaip kas 2 savaites gydytojas gali dvigubai didinti šią dozę iki 32 mg vieną kartą per parą. Carzan galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo širdies nepakankamumo, koks gydymas tinka Jums, nuspręs gydytojas.

Pavartojus per didelę Carzan dozę

Išgėrę daugiau Carzan negu nurodė gydytojas, nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Carzan

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Nustojus vartoti Carzan

Nustojus vartoti Carzan, Jūsų kraujospūdis gali vėl padidėti, todėl nenutraukite Carzan vartojimo nepasitarę su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Carzan, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jums svarbu žinoti, koks šalutinis poveikis gali pasireikšti.

Nedelsdami nutraukite Carzan vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškia kuri nors iš šių alerginių reakcijų:
• kvėpavimo pasunkėjimas patinus arba nepatinus veidui, lūpoms, liežuviui ir (arba) gerklei;
• veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas;
• stiprus odos niežulys (su ruplėmis).
Carzan gali sukelti baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimą. Gali sumažėti atsparumas infekcijoms, galite jausti nuovargį, infekcijos požymių, pradėti karščiuoti. Atsiradus tokiems sutrikimams, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas gali kartais daryti kraujo tyrimus, kad galėtų įsitikinti, ar nepasireiškė Carzan šalutinis poveikis kraujui (agranulocitozė).

Kitas galimas šalutinis poveikis nurodytas žemiau.

Dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100):
• galvos svaigimas ar sukimasis;
• galvos skausmas;
• kvėpavimo takų infekcija;
• žemas kraujospūdis. Dėl to galite jausti silpnumą ar galvos sukimąsi;
• pakitę kraujo tyrimų duomenys:
padidėjęs kalio kiekis kraujyje, ypač jei sutrikusi Jūsų inkstų funkcija arba sergate širdies nepakankamumu. Labai padaugėjus kalio, galite jausti nuovargį, silpnumą, nereguliarų širdies plakimą ar odos dilgčiojimą;
• inkstų funkcijos pablogėjimas, ypač jei ji buvo sutrikusi iki gydymo arba jei sergate širdies nepakankamumu. Labai retais atvejais gali ištikti inkstų nepakankamumas.

Labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 vartotojui iš 10 000):
• veido, lūpų, liežuvio ir (ar) gerklės patinimas;
• sumažėjęs raudonųjų ar baltųjų kraujo kūnelių kiekis. Dėl to galite jausti nuovargį, infekcijos požymių, pradėti karščiuoti);
• odos išbėrimas, dilgėlinė;
• niežulys;
• nugaros, sąnarių ir raumenų skausmas;
• sutrikusi kepenų funkcija, kepenų uždegimas (hepatitas). Dėl to galite jausti nuovargį, pastebėti, kad pagelto oda ir akių baltymai, bei panašių į gripo simptomų;
• pykinimas;
• kosulys;
• pakitę kraujo tyrimų duomenys. Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje, jam labai sumažėjus, galite jausti nuovargį, energijos stygių ar raumenų mėšlungį.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,
pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI CARZAN

• Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
• Ant kartono dėžutės po ,,Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Carzan vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
• Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus
vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

Carzan sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra kandesartanas cileksetilas. Vienoje tabletėje yra 4 mg, 8 mg, 16 mg arba 32 mg kandesartano cileksetilo.
- Pagalbinės medžiagos laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, hidroksipropilceliuliozė (E 463), kroskarmeliozės natrio druska (E 468), magnio stearatas (E 572), trietilo citratas (E 1505).

Carzan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Carzan 4 mg (8 mg, 16 mg, 32 mg) tabletės yra baltos, abipus išgaubtos, su laužimo vagele ir žyma C4 (C8, C16, C32) vienoje pusėje. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.
Pakuotės dydžiai: 7, 14, 28, 30, 56, 70, 90, 98 tabletės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
ZENTIVA, k.s.
U kabelovny 130
Doln? M?cholupy
102 37, Praha 10
Čekija

Gamintojas
Siegfried Malta Ltd.
HHF070 Hal Far Industrial Estate (P.O. Box 14)
BBG 3000 Hal Far
Malta

arba

ZENTIVA, k.s.
U kabelovny 130
Doln? M?cholupy
102 37, Praha 10
Čekija

arba

ZENTIVA a.s.
100 Nitrianska
920 27 Hlohovec
Slovakija

Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais

Bulgarija ?????? 4 (8; 16; 32) mg
Čekija CARZAP 4 (8, 16, 32) mg, tablety
Estija Carzan 4 (8; 16; 32) mg tabletid
Latvija Carzan 4 (8; 16; 32) mg tabletes
Lietuva Carzan 4 (8; 16; 32) mg tabletės
Lenkija CARZAP
Portugalija Candesartan Zentiva
Rumunija CANZENO 4 (8; 16; 32) mg comprimate
Slovakija CARZAP 4 (8; 16; 32) mg,tablety
Nyderlandai Candesartan cilexetil Zentiva 4 (8; 16; 32) mg tabletten

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ZENTIVA
Sanofi kompanija
A. Juozapavičiaus g. 6/2
LT 09310, Vilnius
Tel.: +370 5 247 74 80
Faks.: +370 5 247 74 81


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-05-25


Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Carzan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Carzan svarbu vartoti kasdien.
Carzan galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Nurykite tabletę, užgerdami vandeniu.
Stenkitės gerti šias tabletes kasdien tuo pačiu laiku – tai padės jų neužmiršti.

Aukštas kraujospūdis
• Įprasta Carzan dozė – 8 mg vieną kartą per parą. Gydytojas, atsižvelgdamas į kraujospūdžio pokyčius, gali didinti dozę iki 16 mg vieną kartą per parą ir vėliau – iki 32 mg vieną kartą per parą.
• Kai kuriems pacientams (sergantiems kepenų ar inkstų ligomis arba neseniai netekusiems daug skysčių, pvz., dėl vėmimo, viduriavimo ar šlapimo išskyrimą skatinančių tablečių vartojimo) gydytojas gali skirti mažesnę pradinę dozę.
• Kai kuriems juodaodžiams pacientams atskirai vartojamų šios grupės vaistų poveikis gali būti silpnesnis, todėl jiems gali reikėti didesnės dozės.

Širdies nepakankamumas
Įprasta pradinė Carzan dozė – 4 mg vieną kartą per parą. Ne dažniau kaip kas 2 savaites gydytojas gali dvigubai didinti šią dozę iki 32 mg vieną kartą per parą. Carzan galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo širdies nepakankamumo, koks gydymas tinka Jums, nuspręs gydytojas.

Pavartojus per didelę Carzan dozę

Išgėrę daugiau Carzan negu nurodė gydytojas, nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Carzan

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Nustojus vartoti Carzan

Nustojus vartoti Carzan, Jūsų kraujospūdis gali vėl padidėti, todėl nenutraukite Carzan vartojimo nepasitarę su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas