Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Diane, dengtos tabletės, N21

Veikliosios medžiagos: Ciproteronas+Etinilestradiolis Veikliosios medžiagos stiprumas: 2000µg+35µg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 010995
Kontraceptikas.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Kontraceptikas.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Diane ir kam ji vartojama
2. Kas žinotina prieš vartojant Diane
3. Kaip vartoti Diane
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Diane
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Diane ir kam ji vartojama
Kiekvienoje Diane tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų, t.y. antiandrogeninių savybių turinčio progestogeno ciproterono acetato ir estrogeno etinilestradiolio, kiekis. Kadangi sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl Diane laikomas mažos dozės kontraceptiku.
Diane veikliųjų medžiagų sudėtis ir savybės suteikia galimybę gydyti ligas, kurių priežastis yra arba padidėjusi androgenų gamyba, arba padidėjęs organizmo jautrumas šiems hormonams.
Gydant Diane išvešėję spuogai po 3-4 mėnesių dažniausiai išnyksta. Per didelis plaukų ir odos riebalavimasis paprastai išnyksta anksčiau. Plaukų slinkimas, kuris dažnai atsiranda dėl seborėjos, taip pat sumažėja. Moterims, kurioms yra truputį padidėjęs plaukuotumas, ypač veido, vaisto poveikis pasireiškia tik po kelių mėnesių.
Kadangi Diane sudėtyje yra dviejų rūšių hormonų, vaistas turi sudėtinių geriamųjų kontraceptikų savybių. Tinkamai vartojant Diane (nepraleidžiant tablečių), tikimybė pastoti yra labai maža, todėl kartu vartoti hormoninių arba kitokių kontraceptikų nereikia. Ankstesnės hormoninės kontracepcijos vartojimą reikia nutraukti.
Diane taip pat gali turėti palankų poveikį sveikatai, būdingą kontraceptinėms tabletėms: jūsų mėnesinės gali būti mažiau gausios ir trumpesnės, todėl mažakraujystės rizika gali būti mažesnė. Mėnesinių skausmai gali palengvėti arba visai praeiti.

Diane vartojamas gydyti nuo androgenų priklausomas moterų ligas, pavyzdžiui, spuogus, ypač išplitusius ir susijusius su seborėja, uždegimu, mazgų susidarymu (acne papulopustulosa, acne nodulocystica), taip pat androgeninį plikimą ir nedidelio laipsnio kūno ir veido plaukuotumą.
2. Kas žinotina prieš vartojant Diane
Diane vartoti negalima:
Diane nevartokite, jei Jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Diane, pasakykite apie tai gydytojui. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Diane, yra šios:
- jeigu Jums yra ar buvo kraujotakos sutrikimas, ypač būklė, susijusi su tromboze (kraujo krešulio susidarymu) kojų kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė), plaučių kraujagyslėse (plaučių embolija), širdies kraujagyslėse (miokardo infarktas) arba kitų kūno dalių kraujagyslėse (žr. skyrių „Diane ir trombozė").
- jeigu Jums yra ar buvo smegenų insultas, ištikęs dėl kraujo krešulio arba smegenų kraujagyslės plyšimo.
- jeigu Jums yra ar buvo būklė, kuri gali būti pirmasis miokardo infarkto požymis (pvz., krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba pirmasis insulto požymis (pvz., praeinantys smegenų išemijos priepuoliai arba laikini maži insultai).
- jeigu Jums yra ryškūs arba dauginiai venų arba arterijų trombozės rizikos veiksniai (žr. skyrių „Diane ir trombozė" ir pasitarkite su gydytoju: jis nuspręs, ar Jūs galite vartoti Diane).
- jeigu Jums buvo pasireiškęs migrenos priepuolis, susijęs, pavyzdžiui, su regos pažeidimu, kalbos sutrikimu arba bet kurios kūno dalies silpnumu arba tirpuliu.
- jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, sukėlusiu kraujagyslių pažeidimą.
- jeigu Jums yra gelta arba sunki kepenų liga.
- jeigu Jums yra ar buvo vėžys, kurio augimą gali skatinti lytiniai hormonai (pvz., krūtų arba lyties organų).
- jeigu Jums yra ar buvo gerybinis ar piktybinis kepenų auglys.
- jeigu Jums kraujuoja iš makšties dėl nenustatytos priežasties.
- jeigu Jūs nėščia arba manote, jog galite būti pastojusi.
- jeigu Jūs žindote kūdikį.
- jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Jeigu kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant Diane, iškart liaukitės jį vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Žr.skyrių „Bendrosios pastabos".
Diane netinka vartoti vyrams
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju vaistininku, prieš pradėdami vartoti Diane.

- Bendrosios pastabos
Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti Diane arba kai šio vaisto patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba naudoti papildomas nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar bazinės temperatūros matavimo arba nevaisingų dienų apskaičiavimo metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes Diane pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius mėnesinių ciklo metu.
Jei Jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate Diane, gali prireikti dažnai tikrinti Jūsų sveikatą. Gydytojas Jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Diane pasakykite gydytojui, jeigu:
- rūkote,
- sergate cukriniu diabetu,
- turite antsvorį,
- padidėjęs Jūsų kraujospūdis,
- sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs Jūsų širdies ritmas,
- sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
- yra išsiplėtusių venų mazgų,
- kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas,
- sergate migrena,
- sergate epilepsija,
- Jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
- kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
- sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
- sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
- yra policistinių kiaušidžių sindromas (kiaušidžių sutrikimas galintis sukelti nevaisingumą, kartais susijęs su androgenetiniais simptomais ir padidėjusia trombozės rizika),
- sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
- sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, t. y. kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
- sergate pjautuvine mažakraujyste,
- yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
- yra arba anksčiau buvo rudmė (gelsvai rudos pigmentinės odos dėmės, ypač veido srityje); jei taip venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.
- sergate paveldima angioneurozine edema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu pasireiškia angioneurozinės edemos simptomai, pvz., ištinęs veidas, liežuvis ir/ar ryklė ir/ar sunkumas praryti ar dilgėlinė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant Diane, kreipkitės į gydytoją.
Jei jums yra hirsutizmas ir jis atsirado ar labai sustiprėjo neseniai, būtinai kreipkitės į gydytoją, nes reikia nustatyti šio reiškinio priežastį.
Estrogeno ir progestogeno derinių, panašių į Diane, vartojimo patirtis daugiausia pagrįsta sudėtinių geriamųjų kontraceptikų vartojimu. Todėl pastarųjų vartojimo įspėjimai tinka ir Diane.

Diane ir trombozė
Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.
Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai.
Venų trombozė gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė pasitaiko ir nėščiosioms. Vartojančioms kontraceptines tabletes moterims rizika yra didesnė negu nevartojančioms, tačiau mažesnė negu nėščiosioms.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį [miokardo infarktą]) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ar akyse.
Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.
Širdies priepuolio (miokardo infarkto) arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis, jį dar padidina rūkymas. Jei vartojate Diane, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.
Jei vartojant Diane padidėja kraujospūdis, gydytojas Jums gali patarti liautis šį vaistą vartoti.

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja ar kojos sugipsuotos ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontraceptines tabletes (arba Diane) šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti Jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate Diane. Gydytojas gali patarti liautis šį vaistą vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius, iškart nustokite vartoti Diane ir kreipkitės į gydytoją (žr. skyrių „Kada kreiptis į gydytoją?").
Diane ir vėžys
Krūties vėžys šiek tiek dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys diagnozuojamas anksčiau.
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau - piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu Jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją
Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persintentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant ir barjerinių kontraceptikų vartojimą.
Senyvoms pacientėms
Po menopauzės Diane neskiriama.
Pacientėms, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Jei sergate sunkia kepenų liga, Diane vartoti negalima.

Pacientėms, kurių inkstų sutrikusi funkcija
Pasitarkite su gydytoju. Turimi duomenys nerodo, kad šiuo atveju reikėtų keisti gydymą.
Kada kreiptis į gydytoją?
Reguliarus sveikatos tikrinimas
Jei vartojate kontraceptines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.
Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jeigu:
- pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (žr. taip pat „Diane vartoti negalima", ir „Kas žinotina prieš vartojant Diane" nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų;
- apčiuopėte krūtyse gumbų;
- ketinate vartoti kitų vaistų (žr. taip pat „Kiti vaistai ir Diane");
- planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites iki to);
- neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;
- pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;
- labai viduriuojate;
- dukart iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).
Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų:
- neįprastą kosulį;
- stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;
- dusulį;
- neįprastą, stiprų arba ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;
- dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse;
- kalbos sutrikimą;
- staigų klausos sutrikimą, uoslės ar skonio pokytį;
- galvos svaigimą ar alpimą;
- kurios nors kūno dalies tirpimą ar silpnumą;
- stiprų pilvo skausmą;
- stiprų kojų skausmą arba sutinimą.
Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.
Vaikams ir paaugliams
Diane skiriama tik po pirmųjų mėnesinių (menarchės).
Kiti vaistai ir Diane
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kai kurie vaistai silpnina Diane veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresijos).
Įmanoma Diane sąveika ir su kitais kartu vartojamais vaistais, pvz., vaistais, kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.
Pasakykite bet kuriam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Diane. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims ir moterims, kurios įtaria, kad yra nėščios, negalima vartoti Diane. Jei įtariate, kad vartodama Diane pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Diane.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Diane medžiagas
Diane sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Diane
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Siekiant veiksmingo Diane gydomojo poveikio ir norint apsisaugoti nuo nėštumo, vaistą reikia vartoti reguliariai. Diane vartojimo schema panaši į daugelio įprastinių geriamųjų kontraceptikų, todėl tinka tos pačios vartojimo taisyklės. Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1% per metus. Nereguliariai vartojant Diane gali kraujuoti tarp mėnesinių, susilpnėti gydomasis poveikis ir apsauga nuo nėštumo.
- Kada ir kaip vartoti tabletes?
Diane pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti mėnesinės (vartojimo nutraukimo kraujavimas). Paprastai jis prasideda 2-3-ą dieną po paskutinės Diane tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntą dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tokiu atveju naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o mėnesinės bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.
- Pradedant pirmąją Diane pakuotę
Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite vartoti Diane pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei ciklas prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Diane tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.
Galite pradėti vartoti tabletes 2-5-ą mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Keičiant kitas sudėtines kontracepcines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą
Diane galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontraceptinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Diane kitą dieną po paskutinės veikliosios tabletės (paskutinės tabletės, turinčios veikliųjų medžiagų, jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Diane galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveikliosios tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Diane geriausia pradėti vartoti makšties žiedo ar transderminio pleistro šalinimo dieną, bet ne vėliau negu pirmą dieną po įprastinės jų vartojimo pertraukos.
Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.
Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)
Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Diane pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau, jei turėsite lytinių santykių, pirmąsias septynias Diane vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestogeno turinčias vartojimo į gimdos ertmę sistemas (VGES)
Diane pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGES, tačiau pirmąsias septynias Diane vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Po gimdymo
Po gimdymo gydytojas gali patarti jums prieš pradedant vartoti Diane, palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Diane, pirma pasitarkite su gydytoju.
Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
Klauskite gydytojo patarimo.
Ką daryti pavartojus per didelę Diane dozę?
Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Diane tablečių pasireikštų ryškus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Diane tablečių, klauskite gydytojo patarimo.
Diane vartojimo trukmė
Vartojimo trukmė priklauso nuo jūsų simptomų stiprumo ir jų atsako į gydymą. Paprastai gydyti reikia keletą mėnesių. Spuogai ir seborėja paprastai reaguoja greičiau nei hirsutizmas ar alopecija.
Praėjus ligos reiškiniams rekomenduojama vartoti Diane dar bent 3 ar 4 kraujavimo ciklus. Jei praėjus kelioms savaitėms ar mėnesiams po gydymo nutraukimo ligos reiškiniai atsinaujina, galima gydyti iš naujo. Jei gydytojas nuspręs atnaujinti gydymą Diane (po 4 savaičių arba ilgesnės pertraukos), prieš tai jis įvertins padidėjusią venų tromboembolijos riziką.
Pamiršus pavartoti Diane
KĄ DARYTI, JEI ...
... užmiršote išgerti tablečių
- Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, Diane veikimas nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.
- Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, Diane poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą).
Praleista daugiau negu viena tabletė
Klauskite gydytojo patarimo.
Viena tabletė praleista pirmąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.
Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Viena tabletė praleista antrąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.
Viena tabletė praleista trečiąją savaitę
Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.
1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau galbūt atsiras išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuos.
arba
2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.
- Jei pamiršote išgerti vaisto, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.

Per ciklą praleista daugiau kaip viena tabletė -> Kreipkitės į gydytoją.
Praleista tik viena tabletė (praėjo daugiau kaip 12 valandų) -> Pirmoji savaitė -> Ar turėjote lytinių santykių paskutinę savaitę prieš praleisdama tabletę, jei taip -> Kreipkitės į gydytoją, jei ne ->
- Išgerkite praleistąją tabletę.
- 7 dienas imkitės papildomų kontracepcijos priemonių.
- Baikite pradėtąją pakuotę.
Praleista tik viena tabletė (praėjo daugiau kaip 12 valandų) -> Antroji savaitė ->
- Išgerkite praleistąją tabletę.
- Baikite pradėtąją pakuotę.
Praleista tik viena tabletė (praėjo daugiau kaip 12 valandų) -> Trečioji savaitė ->
- Išgerkite praleistąją tabletę.
- Baikite pradėtąją pakuotę.
- Nedarykite pertraukos.
- Pradėkite naują pakuotę.
ARBA
- Nebaikite pradėtosios pakuotės.
- Darykite pertrauką iki 7 dienų (įskaitant praleistąją).
- Pradėkite naują pakuotę.

KĄ DARYTI, JEI ...
... atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)
Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Diane tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3-4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.
... ne laiku kraujuojate
Vartojant Diane, kaip ir kitas kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų arba kraujo) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie Diane, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.
... nebūna mėnesinių
Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Diane pagal schemą.
Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Diane pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir Jums atrodo, kad tai susiję su Diane vartojimu, kreipkitės į gydytoją.
Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su Diane vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Diane ir trombozė", „Diane ir vėžys". Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir jeigu Jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Kiti galimi šalutiniai poveikiniai
Diane vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

Organų sistemų klasė; šalutiniai reiškiniai:
Dažni (?1/100)
Akių sutrikimai - --
Virškinimo trakto sutrikimai - pykinimas, pilvo skausmas
Imuninės sistemos sutrikimai - --
Tyrimai - padidėjęs svoris
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai - --
Nervų sistemos sutrikimai - galvos skausmas
Psichikos sutrikimai - prislėgta nuotaika, nuotaikos pokyčiai
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai- krūtų skausmas,krūtų jautrumas
Odos ir poodinio audinio sutrikimai - --

Nedažni (?1/1000 ir <1/100)
Akių sutrikimai- --
Virškinimo trakto sutrikimai- vėmimas, viduriavimas
Imuninės sistemos sutrikimai - --
Tyrimai - --
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai - slysčių susilaikymas
Nervų sistemos sutrikimai - migrena
Psichikos sutrikimai - sumažėjęs lytinis potraukis
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai - krūtų hipertrofija
Odos ir poodinio audinio sutrikimai - išbėrimas, dilgėlinė

Reti (<1/1000)
Akies sutrikimai - kontaktinių lęšių netoleravimas
Virškinimo trakto sutrikimai - --
Imuninės sistemos sutrikimai - padidėjęs jautrumas
Tyrimai - sumažėjęs svoris
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai - --
Nervų sistemos sutrikimai - --
Psichikos sutrikimai - padidėjęs lytinis potraukis
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai - išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų
Odos ir poodinio audinio sutrikimai - mazginė raudonė, daugiaformė raudonė
Jeigu sergate paveldima angioedema, egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus (taip pat žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš pradedant vartoti Diane").
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. Kaip laikyti Diane

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Diane sudėtis:
- Veiklioji medžiaga yra ciproterono acetatas (2000 mikrogramų) ir etinilestradiolis (35 mikrogramai).
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25, magnio stearatas, sacharozė, povidonas 700 000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas, 85 % glicerolis, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172) , montanglikolio vaškas.
Diane išvaizda ir kiekis pakuotėje
Diane tiekiama dėžutėmis, po vieną lizdinę plokštelę, kurioje yra 21 tabletė.
Diane tablečių lizdinės plokštelės pagamintos iš permatomos polivinilchlorido plėvelės ir blizgančios aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė).

Tabletės yra geltonos, abipus išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bayer Pharma AG , D-13342 Berlin, Vokietija
Gamintojai
Bayer Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija
Bayer Weimar GmbH & Co. KG, Doebereinerstr 20, 99427 Weimar, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
UAB BAYER
Žirmūnų g. 68A,
LT-09124, Vilnius,
Lietuva
Tel. (+370-5) 233 68 68

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-05-22
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Siekiant veiksmingo Diane gydomojo poveikio ir norint apsisaugoti nuo nėštumo, vaistą reikia vartoti reguliariai. Diane vartojimo schema panaši į daugelio įprastinių geriamųjų kontraceptikų, todėl tinka tos pačios vartojimo taisyklės. Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1% per metus. Nereguliariai vartojant Diane gali kraujuoti tarp mėnesinių, susilpnėti gydomasis poveikis ir apsauga nuo nėštumo.
- Kada ir kaip vartoti tabletes?
Diane pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti mėnesinės (vartojimo nutraukimo kraujavimas). Paprastai jis prasideda 2-3-ą dieną po paskutinės Diane tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntą dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tokiu atveju naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o mėnesinės bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.
- Pradedant pirmąją Diane pakuotę
Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote
Pradėkite vartoti Diane pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei ciklas prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Diane tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.
Galite pradėti vartoti tabletes 2-5-ą mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Keičiant kitas sudėtines kontracepcines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą
Diane galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontraceptinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Diane kitą dieną po paskutinės veikliosios tabletės (paskutinės tabletės, turinčios veikliųjų medžiagų, jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Diane galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveikliosios tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Diane geriausia pradėti vartoti makšties žiedo ar transderminio pleistro šalinimo dieną, bet ne vėliau negu pirmą dieną po įprastinės jų vartojimo pertraukos.
Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.
Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)
Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Diane pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau, jei turėsite lytinių santykių, pirmąsias septynias Diane vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestogeno turinčias vartojimo į gimdos ertmę sistemas (VGES)
Diane pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGES, tačiau pirmąsias septynias Diane vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.
Po gimdymo
Po gimdymo gydytojas gali patarti jums prieš pradedant vartoti Diane, palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Diane, pirma pasitarkite su gydytoju.
Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
Klauskite gydytojo patarimo.
Ką daryti pavartojus per didelę Diane dozę?
Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Diane tablečių pasireikštų ryškus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Diane tablečių, klauskite gydytojo patarimo.
Diane vartojimo trukmė
Vartojimo trukmė priklauso nuo jūsų simptomų stiprumo ir jų atsako į gydymą. Paprastai gydyti reikia keletą mėnesių. Spuogai ir seborėja paprastai reaguoja greičiau nei hirsutizmas ar alopecija.
Praėjus ligos reiškiniams rekomenduojama vartoti Diane dar bent 3 ar 4 kraujavimo ciklus. Jei praėjus kelioms savaitėms ar mėnesiams po gydymo nutraukimo ligos reiškiniai atsinaujina, galima gydyti iš naujo. Jei gydytojas nuspręs atnaujinti gydymą Diane (po 4 savaičių arba ilgesnės pertraukos), prieš tai jis įvertins padidėjusią venų tromboembolijos riziką.
Pamiršus pavartoti Diane
KĄ DARYTI, JEI ...
... užmiršote išgerti tablečių
- Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, Diane veikimas nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.
- Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, Diane poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą).
Praleista daugiau negu viena tabletė
Klauskite gydytojo patarimo.
Viena tabletė praleista pirmąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.
Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Viena tabletė praleista antrąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.
Viena tabletė praleista trečiąją savaitę
Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.
1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau galbūt atsiras išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuos.
arba
2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.
- Jei pamiršote išgerti vaisto, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.

Per ciklą praleista daugiau kaip viena tabletė -> Kreipkitės į gydytoją.
Praleista tik viena tabletė (praėjo daugiau kaip 12 valandų) -> Pirmoji savaitė -> Ar turėjote lytinių santykių paskutinę savaitę prieš praleisdama tabletę, jei taip -> Kreipkitės į gydytoją, jei ne ->
- Išgerkite praleistąją tabletę.
- 7 dienas imkitės papildomų kontracepcijos priemonių.
- Baikite pradėtąją pakuotę.
Praleista tik viena tabletė (praėjo daugiau kaip 12 valandų) -> Antroji savaitė ->
- Išgerkite praleistąją tabletę.
- Baikite pradėtąją pakuotę.
Praleista tik viena tabletė (praėjo daugiau kaip 12 valandų) -> Trečioji savaitė ->
- Išgerkite praleistąją tabletę.
- Baikite pradėtąją pakuotę.
- Nedarykite pertraukos.
- Pradėkite naują pakuotę.
ARBA
- Nebaikite pradėtosios pakuotės.
- Darykite pertrauką iki 7 dienų (įskaitant praleistąją).
- Pradėkite naują pakuotę.

KĄ DARYTI, JEI ...
... atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)
Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Diane tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3-4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.
... ne laiku kraujuojate
Vartojant Diane, kaip ir kitas kontraceptines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai kraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų arba kraujo) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie Diane, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.
... nebūna mėnesinių
Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Diane pagal schemą.
Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Diane pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas