Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Diclofenac-ratiopharm [Diclofenac retard-ratiopharm], 100mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N20

Veikliosios medžiagos: Diklofenakas Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 042636
Lengvina uždegimo simptomus, pvz., patinimą ir skausmą, mažina karščiavimą. Uždegimo arba karščiavimo priežasties vaistas nepanaikina.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Lengvina uždegimo simptomus, pvz., patinimą ir skausmą, mažina karščiavimą. Uždegimo arba karščiavimo priežasties vaistas nepanaikina.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Lapelio turinys
1. Kas yra Diclofenac-ratiopharm ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Diclofenac-ratiopharm
3. Kaip vartoti Diclofenac-ratiopharm
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Diclofenac-ratiopharm
6. Kita informacija


1. KAS YRA DICLOFENAC-RATIOPHARM IR KAM JIS VARTOJAMAS

Diclofenac-ratiopharm priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri vartojama skausmui malšinti ir uždegimui slopinti.
Diclofenac-ratiopharm lengvina uždegimo simptomus, pvz., patinimą ir skausmą, mažina karščiavimą. Uždegimo arba karščiavimo priežasties vaistas nepanaikina.

Diclofenac-ratiopharm gali būti skiriamas šiais atvejais:
- Simptominis uždegiminių ir degeneracinių sąnarių ligų, pvz.: sąnarių uždegimo , sąnario nejudrumą sukeliančio stuburo slankstelių uždegimo gydymas.
- Simptominis minkštųjų audinių uždegiminių ligų, pvz.: sąnario aplinkos audinių, tepalinio maišelio, sausgyslės, tepalinės plėvės uždegimo gydymas;
- Silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimas, pvz.: po trauminio poodinių audinių sužalojimo, po odontologinių procedūrų, po nedidelių operacijų.

Jeigu Jūs abejojate dėl Diclofenac-ratiopharm veikimo arba kodėl jis buvo Jums paskirtas, klauskite gydytojo.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLOFENAC-RATIOPHARM

Diclofenac-ratiopharm vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenakui arba bet kuriai kitai pagalbinei Diclofenac-ratiopharm medžiagai, išvardytai šio lapelio pabaigoje;
- jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija, pavartojus medikamentų nuo uždegimo arba skausmo (pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino), diklofenako arba ibuprofeno). Reakcija galėjo pasireikšti astma, sloga, odos bėrimu, veido patinimu. Jeigu Jūs manote, kad galite būti alergiški, pasitarkite su gydytoju;
- jeigu yra ar yra buvę skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opų;
- jeigu Jums yra ar yra buvęs kraujavimas į virškinimo traktą (vėmimas krauju, kraujavimas tuštinimosi metu, šviežias kraujas išmatose ar juodos išmatos);
- jeigu Jūs sergate sunkiu inkstų ar kepenų nepakankamumu;
- jeigu Jūs sergate sunkiu širdies nepakankamumu;
- jeigu Jūs esate trečiame nėštumo trimestre;
- jeigu jaučiate skausmą tiesiojoje žarnoje (kartais kraujuoja arba atsiranda veiklos sutrikimų);
- pacientas yra vaikas arba jaunesnis negu 18 metų paauglys;
- hemoraginė diatezė;
- dėl neaiškių priežasčių sutrikusi kraujodara ir kraujo krešėjimas.

Jeigu bet kuris iš šių teiginių Jums tinka, nevartokite Diclofenac-ratiopharm nepasitaręs su gydytoju.
Jūsų gydytojas nuspręs ar Jums tinka šis preparatas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūs vartojate Diclofenac-ratiopharm kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., acetilsalicilo rūgštimi arba aspirinu), kortikosteroidais, trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais arba selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (žr. „Kitų vaistų vartojimas");
- jeigu Jūs sergate astma arba šienlige (sezoninis alerginis rinitas);
- jeigu Jūs kada nors turėjote virškinimo trakto sutrikimų, tokių kaip skrandžio opa, kraujavimas arba juodos išmatos arba Jums anksčiau pasireiškė nemalonus pojūtis skrandyje ar rėmuo, pavartojus nesteroidinių vaistų nuo uždegimo;
- jeigu Jūs sirgote gaubtinės žarnos (opiniu kolitu) arba plonojo žarnyno (Krono liga) uždegimu;
- jeigu Jūs sergate ar sirgote širdies ligomis arba aukšto kraujospūdžio liga;
- kai sutrikusi kepenų arba inkstų veikla;
- jeigu Jūs galite būti netekę daug skysčių (pvz., dėl ligos, viduriavimo, prieš ar po sunkios operacijos);
- kai patinusios pėdos;
- kai yra sutrikęs kraujavimas ar yra kitų kraujo sutrikimų, tame tarpe ir reta kepenų funkcijos patologija vadinama porfirija.

Jeigu bet kuris iš šių teiginių Jums tinka, prieš vartodami Diclofenac-ratiopharm pasakykite apie tai gydytojui.

Diclofenac-ratiopharm gali sumažinti infekcijos simptomus (pvz., galvos skausmą, karščiavimą) ir dėl to gali būti sunkiau nustatyti diagnozę ir atitinkamai gydyti ligą. Jeigu blogai pasijutote ir Jums reikia apsilankyti pas gydytoją, nepamirškite jam pasakyti, kad vartojate Diclofenac-ratiopharm.

Labai retai Diclofenac-ratiopharm, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, gali sukelti sunkias alergines odos reakcijas. Todėl nedelsiant informuokite gydytoją, jei Jums pasireiškė tokios reakcijos.

Tokie vaistai, kaip Diclofenac-ratiopharm, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate toliau išvardytų vaistų:
- Ličio arba selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) (vaistai, vartojami gydyti kai kurias depresijos rūšis).
- Digoksino (preparatas, vartojamas širdies ligoms gydyti).
- Diuretikų (vaistai, didinantys šlapimo išsiskyrimą).
- AKF inhibitorių arba beta blokerių (vaistų grupės, vartojamos aukštam kraujospūdžiui ir širdies
nepakankamumui gydyti).
- Kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino) arba Ibuprofeno.
- Kortikosteroidų (vaistai, vartojami uždegimui palengvinti).
- Kraujo krešėjimą mažinančių preparatų (vaistai, vartojami mažinant kraujo krešėjimą).
- Vaistų nuo diabeto, išskyrus insuliną.
- Metotreksato (vaistas nuo kai kurių vėžio rūšių arba artrito).
- Ciklosporino ir takrolimo (vaistai, pirmiausiai vartojamai pacientų, kuriems persodinti organai).
- Kai kurių antibakterinių (chinolonų grupės) preparatų.
- Sulfinpirazonas (vaistas, vartojamas podagrai gydyti) ar vorikonazolas (vaistinis preparatas, skirtas grybelinėms infekcijoms gydyti).
- Fenitoinas (vaistas, vartojamas epilepsijai gydyti).

Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu Jūs esate nėščia arba ketinate pastoti, pasakykite gydytojui.
Diclofenac-ratiopharm pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių nėštumo metu vartoti draudžiama, išskyrus būtinus atvejus.
Diclofenac-ratiopharm pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, draudžiama vartoti paskutinių 3 nėštumo mėnesių laikotarpiu, nes gali būti labai pažeistas vaisius arba pasunkėti gimdymas.
Dėl Diclofenac-ratiopharm vartojimo gali būti sunkiau pastoti. Nevartokite Diclofenac-ratiopharm pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių, jei planuojate pastoti ar jei Jums sunku pastoti, išskyrus būtinus atvejus.

Jeigu Jūs žindote kūdikį, pasakykite gydytojui. Nedidelis kiekis veikliosios medžiagos (diklofenako) ir jo irimo produktų patenka į motinos pieną.Jei vartojate Diclofenac-ratiopharm pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių, žindyti draudžiama, nes tai gali būti žalinga kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kadangi vartojant Diclofenac-ratiopharm gali atsirasti kai kurių šalutinio poveikio centrinei nervų sistemai požymių (nuovargis, svaigulys, mieguistumas), arba sutrikti rega tai pavieniais atvejais gali trikdyti gebėjimą vairuoti, valdyti mechanizmus arba dirbti nesaugiomis sąlygomis. Jūsų reakcija gali būti lėtesnė ir nelabai tiksli tuomet, kai įvyksta kas nors staigaus ir netikėto. Nevairuokite tokiais atvejais ir nedirbkite su mechanizmais. Nedirbkite nesaugiomis sąlygomis.
Poveikis gali dar sustiprėti, jei kartu su vaistu vartojama alkoholio.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Diclofenac-ratiopharm medžiagas

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI DICLOFENAC-RATIOPHARM

Diclofenac-ratiopharm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.
Kapsules reikia nuryti nekramčius, užsigeriant skysčiu (stikline vandens), geriausia valgio metu.

Suaugusieji
Diklofenako dozė ir gydymo trukmė nustatoma priklausomai nuo ligos sunkumo bei paciento būklės. Suaugusiesiems skiriama vartoti vieną ilgesnio atpalaidavimo kapsulę per parą (tai atitinka 100 mg natrio diklofenako).Maksimali paros dozė yra 150 mg.
Jei liga vidutinio sunkumo arba medikamento vartoti reikia ilgai, paprastai pakanka per parą išgerti vieną Diclofenac-ratiopharm 100 mg pailginto atpalaidavimo kietą kapsulę.
.
Jei simptomai daugiausiai pasireiškia naktį arba ryte, Diclofenac-ratiopharm patartina gerti vakare.

Vaikai ir paaugliai
Diclofenac-ratiopharm netinka vartoti jaunesniems nei 18 metų amžiaus vaikams.

Pavartojus per didelę Diclofenac-ratiopharm dozę
Pavartojus atsitiktinai Diclofenac-ratiopharm pailginto atpalaidavimo tablečių daugiau negu skirta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką arba vykti į greitosios pagalbos skyrių.
Jums gali prireikti medicinos pagalbos.

Pamiršus pavartoti Diclofenac-ratiopharm
Jei pamiršote išgerti vaisto, išgerkite, kai tik prisiminėte. Jei artėja laikas gerti sekančią dozę, pamirštosios gerti nereikia. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu manote, kad Diclofenac-ratiopharm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Diclofenac-ratiopharm 100 mg pailginto atpalaidavimo kietos kapsulės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys patvirtina, kad diklofenako vartojimas, ypač didelėmis dozėmis (150 mg per parą) ir ilgą laiką, gali būti susijęs su nedideliu arterijų trombozės reiškinių (pvz., miokardo infarkto arba insulto) rizikos padidėjimu (žr. 4.4 skyrių).

Reikia prisiminti, kad žemiau išvardijami šalutinio poveikio požymiai ypač priklauso nuo vaisto dozės ir kiekvienam žmogui yra individualūs. Tai taikytina kraujavimo iš virškinamojo trakto pavojui (skrandžio gleivinės uždegimas ir erozijos, opos), kuris priklauso nuo dozės dydžio ir vartojimo trukmės.

Nepageidaujami poveikiai suskirstyti pagal dažnumą, pradedant nuo dažniausiai pasireiškiančio, sekančia tvarka:
labai dažni (> 1/10), dažni (>1/100, <1/10), nedažni (>1/1000, <1/100), reti (>1/10000, <1/1000), labai reti (<1/10000), dažnis nežinomas (dažnio negalima nustatyti iš turimų duomenų).

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti: Trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), leukopenija (leukocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), agranulocitozė (grūdėtojų leukocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), anemija, hemolizinė anemija (eritrocitų kiekio sumažėjimas kraujyje dėl jų irimo), aplastinė anemija.
Imuninės sistemos sutrikimai
Reti:
Anafilaksinė ir anafilaktoidinė reakcijos (tame tarpe hipotenzija ir šokas), padidėjusio jautrumo reakcija (pvz. bronchospazmas).
Labai reti, tarp jų pavieniai atvejai:
Angioneurotinė edema (įskaitant veido edemą).

Psichikos sutrikimai
Labai reti: Depresija, sumišimas, naktiniai košmarai psichozinės reakcijos. Dezorientacija, nemiga, dirglumas, haliucinacijos.

Nervų sistemos sutrikimai
Dažni: Galvos skausmas, galvos svaigimas, irzlumas.
Reti: Mieguistumas, nuovargis.
Labai reti: Pojūčių sutrikimas, traukuliai, tremoras (drebulys), atminties sutrikimas, desorientacija, aseptinis meningitas, parestezija, nerimas, skonio pokyčiai, cerebrovaskuliniai reiškiniai, skonio jutimo sutrikimas.

Akies sutrikimai
Labai reti: Regos sutrikimai (matymas lyg per miglą, dvejinimasis).

Ausies ir labirinto sutrikimai
Dažni: Galvos svaigimas.
Labai reti: Spengimas ausyse, klausos susilpnėjimas.

Širdies sutrikimai
Labai reti: Palpitatacija (stiprus ir greitas širdies plakimas), krūtinės skausmas, širdies nepakankamumas, miokardo infarktas.
Pastebėta, kad vartojant NVNU gali pasireikšti edema, padidėjęs kraujospūdis ir širdies nepakankamumas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Labai dažni: Pykinimas, vėmimas, viduriavimas.
Dažni: Meteorizmas (pilvo pūtimas), dispepsija, pilvo skausmas, virškinamojo trakto opa (kai kuriais atvejais su kraujavimu ir perforacija, skausmas epigastriume, anoreksija.
Reti: Melena (juodos išmatos dėl kraujo priemaišų), vėmimas krauju, gastritas, kraujavimas į virškinimo traktą, virškinimo trakto opa (kartu su kraujavimu arba perforacija arba be jų).
Labai reti: Stomatitas (burnos gleivinės uždegimas), glositas, kolitas, opinio kolito ir Krono ligos paūmėjimas, vidurių užkietėjimas, gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas), stemplės pažeidimas, susiaurėjimų formavimasis, pankreatitas.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
Dažni: Transaminazių (kepenų fermentų) aktyvumo kraujo serume padidėjimas.
Reti: Sutrikusi kepenų funkcija, įskaitant hepatitą su gelta ar be jos (labai retais atvejais žaibinis hepatitas).
Labai reti, tarp jų pavieniai atvejai: Žaibinis hepatitas, kepenų nekrozė, kepenų funkcijos nepakankamumas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Dažni: Išbėrimas.
Reti: Dilgelinė.
Labai reti: Pūslinės reakcijos įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (Lajelio sindromas), fotosensibilizacija (jautrumas saulės šviesai), purpura, egzema, eritema, eksfoliacinis dermatitas, plaukų nuslinkimas, alerginė purpura, niežulys.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti: Edema.
Labai reti: Inkstų nepakankamumas, hematurija (kraujas šlapime), proteinurija, intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas, inkstų spenelių nekrozė.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Dažni: Nuovargis.

Kitos organų sistemos
Labai reti, tarp jų pavieniai atvejai:
Impotencija.

Jei Jums pasireiškė bet kuris iš čia minėtų šalutinių poveikių, pasakykite gydytojui.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu Diclofenac-ratiopharm vartojama ilgiau nei keletą savaičių, būtina reguliariai kreiptis į gydytoją, kad jis patikrintų, ar neatsirado šalutinio poveikio simptomų.


5. KAIP LAIKYTI DICLOFENAC-RATIOPHARM

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Diclofenac-ratiopharm vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

Diclofenac-ratiopharm sudėtis

Veiklioji medžiaga yradiklofenako natrio druska. Vienoje pailginto atpalaidavimo kietoje kapsulėje yra 100 mg diklofenako natrio druskos.

Pagalbinės medžiagos yra: Kapsulės turinys: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, dispersinė celiuliozė, (mikroristalinė celiuliozė, karmeliozės natrio druska), glicerolio trimiristatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija, trietilcitratas, titano dioksidas (E171), hidratuotas koloidinis silicio dioksidas.
Kapsulės apvalkalas: želatina, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172).

Diclofenac-ratiopharm išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kapsulės korpusas yra bespalvis, skaidrus su užrašu Diclo.ret.
Kapsulės dangtelis yra oranžinis, matinis su užrašu Diclo.ret.
Kapsulė užpildyta baltais ar blyškiai geltonais žirneliais.

Gamintojo pakuotėje yra 20 kapsulių.

Rinkodaros teisės turėtojas
Rinkodaros teisės turėtojas:
ratiopharm GmbH
Graf-Arco-Str. 3
89070 Ulm
Vokietija

Gamintojas
Merckle GmbH
Ludwig-Merckle-Str. 3
89143 Blaubeuren
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech"
V.A. Graičiūno g. 8,
LT-02241 Vilnius
Lietuva
Tel. +370 5 266 02 03
Faksas +370 5 266 02 06


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-06-15


Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

Diclofenac-ratiopharm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.
Kapsules reikia nuryti nekramčius, užsigeriant skysčiu (stikline vandens), geriausia valgio metu.

Suaugusieji
Diklofenako dozė ir gydymo trukmė nustatoma priklausomai nuo ligos sunkumo bei paciento būklės. Suaugusiesiems skiriama vartoti vieną ilgesnio atpalaidavimo kapsulę per parą (tai atitinka 100 mg natrio diklofenako).Maksimali paros dozė yra 150 mg.
Jei liga vidutinio sunkumo arba medikamento vartoti reikia ilgai, paprastai pakanka per parą išgerti vieną Diclofenac-ratiopharm 100 mg pailginto atpalaidavimo kietą kapsulę.
.
Jei simptomai daugiausiai pasireiškia naktį arba ryte, Diclofenac-ratiopharm patartina gerti vakare.

Vaikai ir paaugliai
Diclofenac-ratiopharm netinka vartoti jaunesniems nei 18 metų amžiaus vaikams.

Pavartojus per didelę Diclofenac-ratiopharm dozę
Pavartojus atsitiktinai Diclofenac-ratiopharm pailginto atpalaidavimo tablečių daugiau negu skirta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką arba vykti į greitosios pagalbos skyrių.
Jums gali prireikti medicinos pagalbos.

Pamiršus pavartoti Diclofenac-ratiopharm
Jei pamiršote išgerti vaisto, išgerkite, kai tik prisiminėte. Jei artėja laikas gerti sekančią dozę, pamirštosios gerti nereikia. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu manote, kad Diclofenac-ratiopharm veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas