Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Švelni ir nedirginanti kasdienė vaikų sausos odos priežiūra

Švelni ir nedirginanti kasdienė vaikų sausos odos priežiūra

Kūdikių oda yra jautresnė nei suaugusiųjų, todėl labiau linkusi į sausumą ir sudirginimą1,4 . Iš esmės tai nulemia anatominiai, struktūriniai ir fiziologiniai skirtumai: naujagimių epidermio raginis sluoksnis yra 30 proc. plonesnis nei suaugusiųjų2 , riebalinių liaukų veikla sulėtėjusi ir pagreitėja tik paauglystėje, didžiausias ploto ir kūno masės santykis, kuris būna didžiausias tik gimus ir palaipsniui mažėja kūdikystėje, tik gimusių naujagimių oda ir toliau vystosi tiek morfologiškai, tiek funkciškai3,4 . Kūdikių odos brendimas priklausomai nuo vietos užtrunka nuo pirmos gyvenimo dienos iki vienerių metų. Visi šie struktūriniai pokyčiai nulemia, kad kūdikių ir mažų vaikų odos barjeras yra silpnesnis nei suaugusiųjų. Todėl vaikų odos priežiūra turi būti paremta kitokiomis prielaidomis nei suaugusiųjų.

 

Lorena S. Telofski et al. The Infant Skin Barrier: Can We preserve, Protect, and Enhance the Barrier ? , Dermatology Research and Practice, vol 2012, 18

Keletas rekomendacijų kaip prižiūrėti sausą vaikų odelę:

1. Kasdien naudokite drėkinamąjį losjoną

Kasdien ir reguliariai drėkinant odą tinkamu švelniu losjonu arba kremu, oda bus maitinama ir bus užkertamas kelias papildomam drėgmės praradimui, kartu nuraminant ir apsaugant nuo tolimesnio sausėjimo. Pabandykite kasdien  prieš aprengdami vaiką ryte ir po maudymo, tepti jo odą losjonu, kad oda nesausėtų, neniežėtų ir nebūtų sudirginta.

2. Tinkamai tepkite odą drėkinamuoju losjonu

Drėkinamuoju losjonu švelniai plaukų augimo kryptimi tepkite visas sausos odos sritis, kad būtų atkurta odos barjerinė funkcija.

3. Venkite sausinančių arba dirginančių sudedamųjų dalių ir medžiagų

Kai ryte rengiate savo mažylį, venkite prigludusių arba šiurkščių drabužių. Be to, atkreipkite dėmesį, kad kai kurios medžiagos, pavyzdžiui, vilna arba kai kurie dirbtiniai audiniai, stipriai dirgina sausą odą.

Jei įmanoma, nenaudokite miltelių arba priemonių su kvapikliais, jeigu jie nėra skirti sausai odai. Taip pat drabužius plaukite nebiologinėmis skalbimo priemonėmis. Jei jūsų vaiko oda yra itin jautri, jo drabužius reikėtų skalauti du kartus, kad būtų pašalinti muilo likučiai.

4.   Kasdien saugokite vaiko odą nuo aplinkos veiksnių

Sezoniniai oro pokyčiai gali pabloginti sausos odos būklę. Žiemą šaltas oras gali sukelti problemų sausą odą turintiems vaikams. Be to, vasarą didelis karštis taip pat gali turėti įtakos jūsų mažylio odai. Vasarą simptomus gali pabloginti per didelis prakaitavimas ir naudojami sausai odai netinkantys apsauginiai kremai nuo saulės.

 Bet kuriuo metų laiku paprasti apsaugos nuo aplinkos veiksnių veiksmai gali padėti pagerinti sausos vaiko odos būklę. Užtikrinkite, kad šaltu oru vaikas mūvėtų kumštines ar paprastas pirštines, kad jų rankų oda neišsausėtų ir nesutrūkinėtų dėl šalčio ir vėjo poveikio, bei tepkite odą papildomu drėkinamuoju kremu, kad apsaugotumėte ją nuo šalto oro. Kad vasarą vaiko oda nebūtų dirginama ir vaikas per daug neprakaituotų, renkite mažylį lengvais medvilniniais rūbais.

5. Duokite vaikui gerti daug skysčių

Sausai, sudirgintai ir niežtinčiai odai trūksta drėgmės, todėl svarbu rūpintis natūraliu drėgmės barjeru. Kasdien duodant vaikui gerti daug skysčių, atgaunama dalis prarastos odos drėgmės.

Kaip maudyti vaiką, kurio oda sausa?

1.  Maudydami savo vaiką būtinai užtikrinkite odos natūralų drėgmės barjerą bei atsargiai rinkitės odos priežiūros produktus. Pavyzdžiui, jeigu naudojate vonios putas, būtinai patikrinkite, ar jos tinka sausai odai.

2. Vonios vandens temperatūra neturėtų būti per aukšta, ji turi būti kuo artimesnė vonios kambario oro temperatūrai, nes dėl temperatūros pokyčio odos būklė gali pablogėti.

3. Leiskite vaikui pabūti vonioje 10–20 minučių, bet nemaudykite jo per ilgai, nes ilgai maudantis oda gali išsausėti.

4. Baigus maudynes oda turi būti minkšta. Paplekšnokite vaiko odą, kol ji bus sausa  (stenkitės per daug netrinti odos rankšluosčiu), tada patepkite odą drėkinamuoju losjonu, ypač sausos odos plotus, kad oda neprarastų vandens. Drėkinamasis losjonas veikia, pakeisdamas odos riebalus ir sukurdamas barjerą odos paviršiuje, padedantį apsaugoti odą nuo tolimesnio vandens netekimo. Taip yra drėkinami ir minkštinami giluminiai odos sluoksniai, kartu užkertamas kelias jos sausėjimui.

Nauja Oilatum Soothe&Protect Baby produktų linija, raminanti ir apsauganti sausą, niežtinčią ir sudirgusią odą. Keturi nauji produktai sukurti taip, kad atitiktų sausos, niežtinčios ir sudirgusios kūdikių odos poreikius. Švelnūs ingredientai apsaugo natūralų odos barjerą ir padeda užkirsti kelią tolimesniam odos išsausėjimui. Siekiant sumažinti sudirginimo riziką, vengiama nereikalingų sudedamųjų dalių. Losjono sudėtyje yra drėkiklių ir mineralinių aliejų mišinys, maitinantis ir drėkinantis odą. Kliniškai įrodyta, kad Soothe&Protect Baby raminantis ir apsauginis losjonas ramina ir saugo odą nuo galimo odos išsausėjimo, niežulio ar sudirginimo atsiradimo. Losjonas tinkamas ne tik sausos, bet ir į atopinį dermatitą linkusios odos priežiūrai5 .

Valiklių sudėtyje yra ypatingai švelnių, nedirginančių paviršiaus aktyvių dalelių, kurios sumažina pernelyg gausų lipidų pašalinimą iš odos raginio sluoksnio. Švelnūs, putų pavidalo Oilatum Soothe&Protect Baby valomieji produktai yra sukurti taip,  kad smagių maudynių metu nedirgintų ir nesausintų odos. Tinkami naudoti kasdien, nuo pirmos gyvenimo dienos5 .

 

Literatūra:

1.       Steen M et al. A review of baby skincare.Midwives Online, 2008. www.rcm.org.uk./midwives/in-depth-paper/a-review-of-baby-skin-care/. Accessed 20/03/14.

2.       Jones K. Juornal of Health Visiting, 2013; 1 (3) 158-161

3.       Penzer R et al. Principles in skin care. Chichester, West Sussex, UK: Blackwell Pub.2010

4.       Ulrike Blume-Peytavi et al., Pediatric Dermatology, 2011, 1-13

5.       Oilatum Soothe&Protect  klinikinių tyrimų duomenys

CHLT/CHOIL/0003/15

Informacija galioja iki 2016 05 01

Detalesnės informacijos kreipkitės į UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“, Ukmergės g. 120 Vilnius, tel. (5) 264 90 00.

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas