Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

TIK INTERNETE
Ksantinolio nikotinatas L, 150mg, tabletės, N60

Ksantinolio nikotinatas L, 150mg, tabletės, N60

Veikliosios medžiagos: Ksantinolio nikotinatas Veikliosios medžiagos stiprumas: 150mg
Vaistinis preparatas
Prekės kodas: 044384
Vartojama, jei reikia kompleksiškai (kartu su kitomis priemonėmis ar vaistais) gerinti lėtinį periferinės kraujotakos sutrikimą (pvz., protarpinį šlubumą, Reino ligą ir kt.), bei lėtinį galvos smegenų, ausų ir akių kraujotakos sutrikimą.
Patraukli kaina!
3,80

Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.
Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Kartu perkamos prekės

Vaistinis preparatas

Vartojama, jei reikia kompleksiškai (kartu su kitomis priemonėmis ar vaistais) gerinti lėtinį periferinės kraujotakos sutrikimą (pvz., protarpinį šlubumą, Reino ligą ir kt.), bei lėtinį galvos smegenų, ausų ir akių kraujotakos sutrikimą.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Ksantinolio nikotinato galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jei norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba nepalengvėjo, būtinai kreipkitės į gydytoją.
- jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Lapelio turinys
1. Kas yra Ksantinolio nikotinatas L ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ksantinolio nikotinato L
3. Kaip vartoti Ksantinolio nikotinato L
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ksantinolio nikotinato L
6. Kita informacija


1. KAS YRA KSANTINOLIO NIKOTINATAS L IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Ksantinolio nikotinato savybės priklauso nuo jo veikliųjų medžiagų.
Išgertas preparatas skyla į ksantiną ir nikotino rūgštį. Pastaroji rūgštis tiesiogiai atpalaiduoja periferinių kraujagyslių sienelių lygiuosius raumenis, ypač veido, kaklo, ausų srities, šiek tiek plečia galūnių kraujagysles (didesnės dozės plečia stipriau), todėl gerėja tų kūno dalių kraujotaka.

Ksantinolio nikotinato vartojama, jei reikia kompleksiškai (kartu su kitomis priemonėmis ar vaistais) gerinti lėtinį periferinės kraujotakos sutrikimą (pvz., protarpinį šlubumą, Reino ligą ir kt.), bei lėtinį galvos smegenų, ausų ir akių kraujotakos sutrikimą.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KSANTINOLIO NIKOTINATO L

Ksantinolio nikotinato L vartoti negalima:
- jegu yra ūminis miokardo infarktas;
- jeigu yra II arba III laipsnio arterinė hipertenzija;
- jeigu yra ūminis kraujavimas;
- jeigu yra (II, III arba IV laipsnio) širdies nepakankamumas;
- jeigu yra dviburio širdies vožtuvo stenozė, dėl kurios mažajame kraujotakos rate atsiranda kraujo sąstovis;
- jeigu yra aktyvi skrandžio opa.

Vaisto sudėtyje yra laktozės (vienoje tabletėje yra 15,7 mg laktozės monohidrato). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūs sergate kepenų liga;
- jeigu sergate skrandžio ir (arba) dvylikapirštės žarnos opa;
- jeigu sergate podagra.

Ksantinolio nikotinatas gali sukelti galvos svaigimą, karščio pojūtį, dilgčiojimą, gali parausti viršutinė kūno dalis, ypač veidas ir kaklas. Tokie simptomai paprastai po 10 - 20 min. praeina savaime, dėl jų nutraukti preparato vartojimą nereikia. Prieš vaisto vartojimą gydytojas apie tokį vaisto poveikį turi pasakyti ligoniui.

Kitų vaistų vartojimas
Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ksantinolio nikotinatas stiprina hipotenzinių vaistų poveikį, todėl pastarųjų preparatų vartojantiems ligoniams medikamento reikia vartoti labai atsargiai (būtina reguliariai matuoti kraujo spaudimą). Preparatas slopina cukraus kiekį kraujyje mažinančių vaistų veikimą, gali stiprinti antikoaguliantų poveikį. Jo negalima vartoti kartu su strofantinu.
Preparato negalima vartoti kartu su rusmenės preparatais, nes gali atsirasti bradikardija ir sutrikti širdies ritmas. Vartojant medikamento, rekomenduojama reguliariai registruoti elektrokardiogramą.
Jei ligonis serga kepenų liga, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa, podagra, vartojant medikamento, būtina sekti kraujo sudėtį.
Ksantinolio nikotinato L vartojimas su maistu ir gėrimais
Specialių reikalavimų nėra, tačiau pastebėta, kad karščio pylimo reakcijų padaugėja, jei kartu su vaistu geriama kavos, alkoholio, valgoma šilto maisto, į kurį pridėta daug prieskonių.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Klinikinių duomenų apie ksantinolio nikotinato vartojimą nėštumo metu nėra. Nėštumo laikotarpiu preparato galima vartoti tik gydytojo nurodymu ir tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už galimą žalą.
Ar ksantinolio nikotinato patenka į žindyvės pieną, tikslių duomenų nėra, todėl žindymo laikotarpiu jo vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant didelę dozę, gali svaigti galva, nukristi kraujospūdis, todėl vaisto vartojimo metu vairuoti transportą ir dirbti su mechanizmais reikia labai atsargiai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ksantinolio nikotinato L medžiagas
Vienoje šio vaistinio preparato tabletėje yra 15,7 mg laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI KSANTINOLIO NIKOTINATO L

Ksantinolio nikotinato L vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Gydymo pradžioje rekomenduojama gerti tris kartus per parą po 150 mg, vėliau prireikus vienkartinę dozę galima didinti ir vartoti 300 - 600 mg. Būklei pagerėjus, dozę galima mažinti: gerti du - tris kartus per parą po 150 mg. Paprastai medikamento būtina vartoti ne trumpiau kaip 2 mėnesius.
Tabletes reikia gerti po valgio, jų kramtyti negalima.

Dozę gydytojas koreguoja, atsižvelgdamas į ligonis reakciją į vaistinį preparatą.

Specialiųjų grupių pacientai

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, gydymas ksantinolio nikotinatu netirtas.

Ligoniams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu, gydymo pradžioje galima vartoti įprastinę rekomenduojamą dozę. Ligoniams, sergantiems nesunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, dozės keisti nereikia.

Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Klinikinių tyrimų metu ligoniams, kurių kepenų tyrimų rodmenys buvo nenormalūs, dozė specialiai koreguojama nebuvo.

Senyvi pacientai
Vyresniems kaip 65 metų pacientams, vartojusiems ksantinolio nikotinato, sunkaus toksinio poveikio padidėjimo nepastebėta. Vadinasi, senyviems ligoniams dozės specialiai koreguoti nereikia.

Vaikai
Ksantinolio nikotinato nerekomenduojama vartoti vaikams, nes duomenų apie jo saugumą ir (arba) veiksmingumą nepakanka.

Tabletes reikia gerti po valgio, jų kramtyti negalima.
Pavartojus per didelę Ksantinolio nikotinato L dozę
Ksantinolio nikotinatas toksinio poveikio beveik nesukelia. Ūmiai apsinuodijus, gali per daug sumažėti kraujo spaudimas, skaudėti pilvą, prasidėti vėmimas. Preparato perdozavus, reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Ksantinolio nikotinato L
Pamiršus išgerti vieną ar kelias dozes, vaisto reikia vartoti tuoj pat apie tai prisiminus, tačiau jei artėja laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės vartoti negalima. Toliau medikamento reikia vartoti taip, kaip įprasta.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ksantinolio nikotinatas L, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nepageidaujamų reiškinių dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (>1/10), dažni (nuo > 1/100 iki < 1/10), nedažni (nuo > 1/1 000 iki < 1/100), reti (nuo > 1/10 000 iki < 1/1 000), labai reti (> 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

Dažni
Gali pasireikšti trumpalaikė hipotenzija, palpitacija (dažnas ir stiprus širdies plakimas). Pacientams, kuriems yra širdies nepakankamumas, gali atsirasti aritmijų, prieširdžių virpėjimas.
Dažnai pila karštis, ypač gydymo pradžioje, geriant kavos, alkoholio, valgant maisto, kuriame yra labai daug prieskonių. Jis ypač juntamas veide, viršutinėje liemens dalyje, parausta oda (tai susiję su karščio bangomis ir niežėjimu). Vaisto vartojant reguliariai, šis nepavojingas šalutinis poveikis daugeliu atvejų gerokai sumažėja per pirmas 10 gydymo dienų.

Virškinimo trakto sutrikimai

Nedažni
Kartais - pykinimas, vėmimas, viduriavimas, rėmuo, vidurių pūtimas (dujų perteklius žarnyne), pepsinės opos suaktyvėjimas, pilvo skausmai. Nikotinatas išlaisvina histaminą iš putliųjų ląstelių, todėl skrandyje stimuliuojama druskos rūgšties sekrecija. Šie sutrikimai yra laikini, gydymo nutraukti nereikia. Šį šalutinį poveikį galima sumažinti, vaistinio preparato geriant valgio metu arba po jo pavartojimo išgėrus skrandžio sulčių rūgštingumą mažinančio medikamento.

Nervų sistemos sutrikimai
Reti
Nuovargis, silpnumas, nervingumas, galvos skausmas ir svaigulys.

Akių sutrikimai
Labai reti
Neryškus matymas, išverstakumas, akių pabrinkimas, regėjimo susilpnėjimas, nesant objektyvių pokyčių akyje (ambliopija), cistoidinė tinklainės dėmės edema.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Labai reti
Raumenų mėšlungis, silpnumas, podagrinis artritas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni
Alerginės reakcijos, išbėrimas, niežėjimas, epidermio lupimasis, odos sausmė, odos pigmentacija, hiperkeratozė.

Tyrimai
Retais atvejais ilgalaikio gydymo nikotino rūgštimi metu nustatytas gliukozės toleravimo pakitimas, laikinas aminotransferazių, šarminės fosfatazės ir šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas serume.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

4.9 Perdozavimas

Ksantinolio nikotinatas toksinio poveikio beveik nesukelia. Ūmiai apsinuodijus, medikamentu, gali per daug sumažėti kraujo spaudimas, skaudėti pilvą, prasidėti vėmimas. Preparato perdozavus, tinka simptominis gydymas.


5. KAIP LAIKYTI KSANTINOLIO NIKOTINATĄ L

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant etiketės ar dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ksantinolio nikotinato L vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

Ksantinolio nikotinato L sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra ksantinolio nikotinatas. Kiekvienoje tabletėje yra 150 mg ksantinolio nikotinato.
- Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas, kalcio stearatas, povidonas.

Ksantinolio nikotinato L tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos.
Tabletės yra tiekiamos polimerinėje tablečių talpyklėje, kurioje yra 60 tablečių. Tablečių talpyklė kartu su pakuotės lapeliu įdėta į kartono dėžutę.

Rinkodaros teisių turėtojas
UAB "Liuks"
V. Putvinskio g. 44 - 1
LT-44211 Kaunas
Lietuva

Gamintojas
UAB "Liuks farmacija"
J. Borutos g. 21
LT-46115 Kaunas
Lietuva

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtoją.

UAB "Liuks", V. Putvinskio g. 44 - 1, LT-44211 Kaunas


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-07-28


Naujausia pakuotės redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Ksantinolio nikotinato L vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Gydymo pradžioje rekomenduojama gerti tris kartus per parą po 150 mg, vėliau prireikus vienkartinę dozę galima didinti ir vartoti 300 - 600 mg. Būklei pagerėjus, dozę galima mažinti: gerti du - tris kartus per parą po 150 mg. Paprastai medikamento būtina vartoti ne trumpiau kaip 2 mėnesius.
Tabletes reikia gerti po valgio, jų kramtyti negalima.

Dozę gydytojas koreguoja, atsižvelgdamas į ligonis reakciją į vaistinį preparatą.

Specialiųjų grupių pacientai

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, gydymas ksantinolio nikotinatu netirtas.

Ligoniams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu, gydymo pradžioje galima vartoti įprastinę rekomenduojamą dozę. Ligoniams, sergantiems nesunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, dozės keisti nereikia.

Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Klinikinių tyrimų metu ligoniams, kurių kepenų tyrimų rodmenys buvo nenormalūs, dozė specialiai koreguojama nebuvo.

Senyvi pacientai
Vyresniems kaip 65 metų pacientams, vartojusiems ksantinolio nikotinato, sunkaus toksinio poveikio padidėjimo nepastebėta. Vadinasi, senyviems ligoniams dozės specialiai koreguoti nereikia.

Vaikai
Ksantinolio nikotinato nerekomenduojama vartoti vaikams, nes duomenų apie jo saugumą ir (arba) veiksmingumą nepakanka.

Tabletes reikia gerti po valgio, jų kramtyti negalima.
Pavartojus per didelę Ksantinolio nikotinato L dozę
Ksantinolio nikotinatas toksinio poveikio beveik nesukelia. Ūmiai apsinuodijus, gali per daug sumažėti kraujo spaudimas, skaudėti pilvą, prasidėti vėmimas. Preparato perdozavus, reikia kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Ksantinolio nikotinato L
Pamiršus išgerti vieną ar kelias dozes, vaisto reikia vartoti tuoj pat apie tai prisiminus, tačiau jei artėja laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės vartoti negalima. Toliau medikamento reikia vartoti taip, kaip įprasta.

Panašios prekės

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas