Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Lasix Retard, 60mg, pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N30

Veikliosios medžiagos: Furozemidas Veikliosios medžiagos stiprumas: 60mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 049380

Skysčių sankaupai organizmo audiniuose (edemai), susijusiai su širdies nepakankamumu, kepenų ciroze ar inkstų veiklos sutrikimu, šalinti tuo atveju, jeigu būtini stipriai veikiantys diuretikai; suaugusių žmonių didelio kraujospūdžio ligai (arterinei hipertenzijai) gydyti.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Skysčių sankaupai organizmo audiniuose (edemai), susijusiai su širdies nepakankamumu, kepenų ciroze ar inkstų veiklos sutrikimu, šalinti tuo atveju, jeigu būtini stipriai veikiantys diuretikai; suaugusių žmonių didelio kraujospūdžio ligai (arterinei hipertenzijai) gydyti.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Lasix Retard ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Lasix Retard 3. Kaip vartoti Lasix Retard 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Lasix Retard 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Lasix Retard ir kam jis vartojamas

Svarbiausias Lasix Retard poveikis – mažinti inkstų gebą grąžinti į organizmą vandenį ir druską, todėl šis vaistas didina šlapimo kiekį. Lasix Retard kapsulės atpalaiduoja veikliąją medžiagą modifikuotu (mažesniu) greičiu, todėl šis vaistas veikia ilgiau už paprastas furozemido tabletes.

Lasix Retard vartojamas: - skysčių sankaupai organizmo audiniuose (edemai), susijusiai su širdies nepakankamumu, kepenų ciroze ar inkstų veiklos sutrikimu, šalinti tuo atveju, jeigu būtini stipriai veikiantys diuretikai; - suaugusių žmonių didelio kraujospūdžio ligai (arterinei hipertenzijai) gydyti.

2. Kas žinotina prieš vartojant Lasix Retard

Lasix Retard vartoti negalima: - jeigu yra alergija furozemidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra alergija sulfamidams (pvz., sulfamidiniams antibakteriniams vaistams arba sulfonilkarbamidams), kadangi galimas kryžminis jautrumo padidėjimas furozemidui; - jeigu yra hipovolemija (sumažėjęs kraujo tūris) arba dehidracija (organizmas neteko vandens); - jeigu yra sunki hipokalemija (per mažas kalio kiekis kraujyje) arba hiponatremija (per mažas natrio kiekis kraujyje); - jeigu neišskiriamas šlapimas (yra anurija) arba yra inkstų nepakankamumas, susijęs su anurija; - jeigu yra su hepatine encefalopatija susijusi prekoma arba koma; - jeigu krūtimi žindote kūdikį.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lasix Retard: - jeigu yra hipotenzija (kraujospūdžio sumažėjimas); - jeigu yra dalinė šlapimo takų obstrukcija (užkimšimas); - jeigu yra kraujospūdžio didelio kritimo pavojus, kuris kelia ypatingą riziką (pvz., yra reikšminga širdies vainikinių arterijų arba smegenis krauju aprūpinančių kraujagyslių stenozė); - jeigu sergate latentiniu arba aiškiu cukriniu diabetu; - jeigu sergate podagra; - jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige; - jeigu yra hepatorenalinis sindromas (su sunkia kepenų liga susijęs funkcinis inkstų nepakankamumas); - jeigu yra hipoproteinemija (per mažas baltymų kiekis kraujyje), pvz., susijusi su nefrozės sindromu; - jeigu vartojate risperidono.

Lasix Retard vartojantiems ligoniams rekomenduojama reguliariai tirti natrio, kalio ir kreatinino koncentraciją serume.   Kiti vaistai ir Lasix Retard Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kiti vaistai gali turėti įtakos Lasix Retard poveikiui, todėl dėl jų vartojimo reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. - Lasix Retard gali stiprinti toksinį kitų vaistų poveikį: kai kurių antibiotikų (pavyzdžiui, aminoglikozidų, cefalosporinų), cisplatinos, salicilatų, ličio druskų, širdies glikozidų, chloralio hidrato, nefrotoksinių (inkstams toksiškų) vaistų. - Lasix retard vartojamas kartu su antihipertenziniais vaistais (vaistais nuo didelio kraujospūdžio), šlapimą skatinančiais vaistais ir kitais vaistais, mažinančiais kraujospūdį, gali dar daugiau mažinti kraujospūdį. - Fenitoinas, probenecidas, metotreksatas gali susilpninti Lasix Retard poveikį. - Kartu su Lasix Retard vartojami kortikosteroidai, karbenoksolonas, didelės saldymedžio preparatų dozės, ilgai vartojami vidurių laisvinamieji vaistai gali padidnti kalio sumažėjimą. - Lasix Retard gali silpninti epinefrino, norepinefrino ir vaistų nuo cukrinio diabeto poveikį. - Lasix Retard ir ciklosporino A vartojimas gali padidinti podagrinio artrito riziką. - Demencija sergantiems senyviems pacientams Lasix Retard vartojimas kartu su risperidonu didina skysčių netekimą, kuris yra mirtingumo rizikos veiksnys.

Lasix Retard vartojimas su maistu ir gėrimais Lasix Retard rekomenduojama vartoti nevalgius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arban vaistininku. Nėštumas Furozemido prasiskverbia per placentos barjerą. Nėštumo metu Lasix Retard galima vartoti tik neabejotinai būtinu atveju ir tik gydytojui paskyrus. Žindymo laikotarpis Žindymo laikotarpiu Lasix Retard vartoti negalima. Furozemidas išsiskiria su motinos pienu ir mažina jo kiekį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl kai kurio šalutinio poveikio (pvz., didelio kraujospūdžio kritimo) gali sutrikti geba sutelkti dėmesį ir reaguoti. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

Lasix Retard sudėtyje yra sacharozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Lasix Retard

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartoti per burną. Kapsulę būtina nuryti sveiką, užgeriant mažiausiai puse stiklinės skysčio, geriausia ryte, nevalgius.

Dozavimas Tikslią Lasix Retard dozę nustatys gydytojas.

Būtina vartoti mažiausią dozę, pakankamą, kad pasireikštų norimas poveikis.

Su širdies, kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu susijusi edema Pradinė dozė yra 1 kapsulė. Ją reikia gerti kartą per parą, geriausia ryte. Sunkiais atvejais pradinė dozė gali būti 2 Lasix Retard kapsulės. Palaikomoji dozė yra 1 kapsulė. Ji geriama kasdien arba kas 2 3 dienas. Jei poveikis nepakankamas, galima kasdien arba kas 2 3 dienas gerti po 2 kapsules.   Arterinė hipertenzija Įprastinė dozė yra 1 kapsulė. Ji geriama kartą per parą. Galima vartoti vien Lasix Retard arba jo ir kitokio antihipertenzinio preparato.

Vartojimas vaikams Lasix Retard vaikams nerekomenduojamas.

Senyvi pacientai Senyviems pacientams dozės keisti nebūtina.

Ką daryti pavartojus per didelę Lasix Retard dozę? Išgėrę per didelę vaisto dozę, kreipkitės į savo gydytoją arba ligoninę.

Pamiršus pavartoti Lasix Retard Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis suskirstytas pagal dažnumą: Labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 asmeniui iš 10), Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 asmeniui iš 10), Nedažni (pasireiškia mažiau nei 1 asmeniui iš 100), Reti (pasireiškia mažiau nei 1 asmeniui iš 1000), Labai reti (pasireiškia mažiau nei 1 asmeniui iš 10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Labai dažni: - Elektrolitų pusiausvyros sutrikimai (įskaitant sukeliančius simptomus). - Skysčių netekimas (dehidratacija) ir kraujo tūrio sumažėjimas (hipovolemija), ypač senyviems pacientams. - Kreatinino koncentracijos kraujyje padidėjimas, trigliceridų koncentracijos kraujyje padidėjimas. Dažni: - Natrio, chloro, kalio kiekio sumažėjimas kraujyje, cholesterolio koncentracijos padidėjimas kraujyje; - Padidėjusi šlapimo rūgšties koncentracija kraujyje, podagros priepuolių padažnėjimas, išskiriamo šlapimo kiekio padidėjimas. Nedažni: gliukozės toleravimo sutrikimas. Latentinis cukrinis diabetas gali pasireikšti kliniškai. Dažnis nežinomas: kalcio, magnio kiekio sumažėjimas kraujyje, šlapalo koncentracijos kraujyje padidėjimas, kraujo pašarmėjimas (metabolinė alkalozė), netikras Barterio sindromas, pasireiškiantis dėl netinkamo ir (arba) ilgalaikio furozemido vartojimo.

Kraujagyslių sutrikimai Labai dažni (vaisto leidžiant į veną): mažas kraujospūdis (hipotenzija), įskaitant ortostatinę hipotenziją (pasireiškiančią keičiant kūno padėtį į stovimą). Reti: kraujagyslių uždegimas (vaskulitas). Dažnis nežinomas: trombozė.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Dažni: išskiriamo šlapimo kiekio padidėjimas. Reti: kanalėlių intersticinis nefritas (inkstų uždegimas). Dažnis nežinomas: - Natrio, chloro kiekio šlapime padidėjimas, šlapimo susilaikymas (pacientams, kuriems yra dalinė šlapimo takų obstrukcija (užsikimšimas)). - Neišnešiotų naujagimių inkstų kalcinozė ar akmenligė. - Inkstų nepakankamumas.

Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni: pykinimas. Reti: vėmimas, viduriavimas. Labai reti: ūminis pankreatitas (kasos uždegimas).

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Labai reti: tulžies stazė, transaminazių aktyvumo padidėjimas.

Ausų ir labirintų sutrikimai Nedažni: klausos sutrikimai (paprastai laikini), ypač ligoniams, kuriems yra inkstų nepakankamumas ar mažas baltymų kiekis kraujyje (hipoproteinemija, pvz., sukelta nefrozinio sindromo) ir (arba) furozemidas, leidžiamas į veną per dideliu greičiu. Po furozemido vartojimo per burną arba leidimo į veną gauta pranešimų apie apkurtimo atvejus, kurie kartais buvo negrįžtami. Reti: spengimas ausyse.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni: niežulys, dilgėlinė, kitoks išbėrimas, pūslinis dermatitas, daugiaformė raudonė, pemfigoidas, eksfoliacinis dermatitas, purpura, jautrumo šviesai reakcija. Dažnis nežinomas: Stevens-Johnson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, ŪIEP (ūminė išplitusi egzanteminė pustuliozė) ir vaistų sukeltas išbėrimas su eozinofilija ir sisteminiais simptomais.

Imuninės sistemos sutrikimai Reti: sunkios padidėjusio jautrumo (anafilaksinės ar anafilaktoidinės) reakcijos (pvz., šokas). Dažnis nežinomas: sisteminės raudonosios vilkligės pablogėjimas arba suaktyvėjimas.

Nervų sistemos sutrikimai Reti: parestezijos (tariamieji jutimai, pvz., skruzdžių bėgiojimo). Dažni: hepatinė encefalopatija (smegenų veiklos sutrikimas) pacientams, kuriems yra kepenų nepakankamumas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Dažni: kraujo sutirštėjimas. Nedažni: trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio kraujyje sumažėjimas). Reti: leukopenija (baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimas), eozinofilija (eozinofilų kiekio padidėjimas). Labai reti: agranulocitozė, aplazinė anemija, hemolizinė anemija (mažakraujystė).

Įgimtos, šeiminės ir genetinės ligos Dažnis nežinomas: arterinio latako neužsidarymo pavojus, kai furozemidas skiriamas neišnešiotam naujagimiui pirmąją jo gyvenimo savaitę.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Reti: karščiavimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Lasix Retard

 Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Lasix Retard sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra furozemidas. Vienoje pailginto atpalaidavimo kietojoje kapsulėje yra 60 mg furozemido. - Pagalbinės medžiagos yra sacharozė, kukurūzų krakmolas, povidonas 25000, talkas, šelakas, stearino rūgštis, aliuminio oksidas, hidratuotas, geltonasis geležies oksidas (E172), indigokarminas (E132), titano dioksidas (E171), želatina.

Lasix Retard išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kapsulės viena dalis geltona, o kita – žalia. Kapsulė užpildyta gelsvomis granulėmis. Pakuotėje yra 30 arba 100 pailginto atpalaidavimo kietųjų kapsulių, supakuotų į lizdines plokšteles. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Rinkodaros teisės turėtojas UAB “SANOFI-AVENTIS LIETUVA” A. Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Lietuva

Gamintojai: Sanofi-Aventis Deutschland GmbH Industriepark Hoechst 65926 Frankfurt am Main Vokietija

arba

Famar L’Aigle ZI Nº 1 Route de Crulai 61 303 L’Aigle Prancūzija

arba

SANOFI WINTHROP INDUSTRIE 1, rue de la Vierge Ambarès et Lagrave 33565 Carbon Blanc Cedex Prancūzija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją

UAB “SANOFI-AVENTIS LIETUVA” A. Juozapavičiaus g. 6/2 LT-09310 Vilnius Tel. (8-5) 275 5224

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-07-20

 Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Lasix Retard visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartoti per burną. Kapsulę būtina nuryti sveiką, užgeriant mažiausiai puse stiklinės skysčio, geriausia ryte, nevalgius.

Dozavimas
Tikslią Lasix Retard dozę nustatys gydytojas.

Būtina vartoti mažiausią dozę, pakankamą, kad pasireikštų norimas poveikis.

Su širdies, kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu susijusi edema
Pradinė dozė yra 1 kapsulė. Ją reikia gerti kartą per parą, geriausia ryte. Sunkiais atvejais pradinė dozė gali būti 2 Lasix Retard kapsulės.
Palaikomoji dozė yra 1 kapsulė. Ji geriama kasdien arba kas 2 3 dienas. Jei poveikis nepakankamas, galima kasdien arba kas 2 3 dienas gerti po 2 kapsules.

Arterinė hipertenzija
Įprastinė dozė yra 1 kapsulė. Ji geriama kartą per parą. Galima vartoti vien Lasix Retard arba jo ir kitokio antihipertenzinio preparato.

Vaikai
Lasix Retard vaikams nerekomenduojamos.

Senyvi pacientai
Senyviems pacientams dozės keisti nebūtina.

Pavartojus per didelę Lasix Retard dozę
Išgėrę per didelę vaisto dozę, kreipkitės į savo gydytoją arba ligoninę.

Pamiršus pavartoti Lasix Retard
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą kapsulę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas