Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Lidocain-EGIS, 4,8mg/dozėje, 38g, burnos gleivinės, gerklų ir ryklės purškalas, tirpalas, N1

Veikliosios medžiagos: Lidokainas Veikliosios medžiagos stiprumas: 4,8mg/dozėje
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 045426

Vietinei odos ir gleivinių anestezijai.
Vietinei anestezijai prieš nedideles operacijas stomatologijoje,
otorinolaringologijoje, ginekologijoje ir dermatologijoje, taip pat prieš
kateterizaciją ar intubaciją. Kaip papildomas vaistas gali būti skiriamas gydant paviršinius patologinius procesus gleivinėse. Neurologijoje gali būti vartojamas ejaculatio praecox (priešlaikiniam sėklos išsiliejimui) gydyti.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Vietinei odos ir gleivinių anestezijai.
Vietinei anestezijai prieš nedideles operacijas stomatologijoje,
otorinolaringologijoje, ginekologijoje ir dermatologijoje, taip pat prieš
kateterizaciją ar intubaciją. Kaip papildomas vaistas gali būti skiriamas gydant paviršinius patologinius procesus gleivinėse. Neurologijoje gali būti vartojamas ejaculatio praecox (priešlaikiniam sėklos išsiliejimui) gydyti.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Lidocain-EGIS ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Lidocain-EGIS 3. Kaip vartoti Lidocain-EGIS 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Lidocain-EGIS 6. Pakuotės turinys ir kita informacija      1. Kas yra Lidocain-EGIS ir kam jis vartojamas

Lidocain-EGIS yra vietinis anestetikas, vartojamas burnos, gerklės ir ryklės gleivinės vietinei nejautrai sukelti.

   2. Kas žinotina prieš vartojant Lidocain-EGIS

Lidocain-EGIS vartoti negalima:  - jeigu yra alergija lidokainui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra reikšmingų širdies laidumo sutrikimų; - jeigu yra dekompensuotas širdies nepakankamumas.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės - Svarbu saugoti, kad lidokaino nepatektų į kvėpavimo takus (dėl aspiracijos rizikos). - Taikant ryklės srityje būtinas ypatingas atsargumas. - Lidokainas gerai absorbuojamas per gleivinę (ypač iš trachėjos) bei per pažeistą odą. Į tai reikėtų atsižvelgti, ypač kai vaisto vartojama vaikams didelio ploto nejautrai sukelti. - Reikėtų laikytis atsargumo, kai lidokaino purškiama ant pažeistos ir (arba) užkrėstos vietos. - Reikalingas atsargumas, kai vaisto vartojama epilepsija sergantiems pacientams, taip pat pacientams, sergantiems bradikardija, širdies laidumo sutrikimu, bei pacientams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimas ir sunkus šokas, ypač jei, atsižvelgiant į vartojamą vaisto dozę ir gydomą plotą, galima tikėtis žymios absorbcijos. - Purškiant Lidocain-EGIS, reikėtų stengtis buteliuką laikyti vertikaliai. Reikia saugoti, kad tirpalo nepatektų į akis.

Kiti vaistai ir Lidocain-EGIS Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Dėl papildomo toksinio poveikio rizikos lidokaino reikėtų atsargiai vartoti pacientams, vartojantiems 1b tipo antiaritminių vaistinių preparatų (pvz., tokainido).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Nors lidokainas vartojamas jau ilgą laiką ir žalingo poveikio sveikatai nebuvo pastebėta, galima rizika motinai ir vaisiui nenustatyta. Vartoti šio vaisto nėščiai moteriai galima tik neabejotinai būtinu atveju.

Lidokaino patenka į motinos pieną, tačiau jo vartojant įprastinėmis gydomosiomis dozėmis, į žindyvės pieną patenkantis lidokaino kiekis yra toks mažas, kad nedaro jokios žalos žindomam kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nėra duomenų, nurodančių, kad lidokainas veikia paciento gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lidocain-EGIS medžiagas  Lidocain-EGIS sudėtyje yra mažas etanolio kiekis (mažiau kaip 100 mg dozėje) etanolio (alkoholio).  Lidocain-EGIS sudėtyje yra propilenglikolio, kuris gali sudirginti odą.      3. Kaip vartoti Lidocain-EGIS

Dozė gali būti įvairi, ji priklauso nuo indikacijų ir nujautrinamos srities dydžio.

Vieną kartą paspaudus dozavimo vožtuvą išpurškiama 4,8 mg lidokaino.

Siekiant išvengti didelės koncentracijos susidarymo kraujo plazmoje, svarbu vartoti mažiausią dozę, sukeliančią patenkinamą poveikį.

Paprastai pakanka 1–3 išpurškimų (didžiausia dozė – 40 papurškimų/70 kg kūno svorio).

Senyviems (>65 metų) pacientams Reikia vartoti mažesnę dozę, atsižvelgiant į amžių ir fizinę būklę.

Vartojimas vaikams ir paaugliams Dozė apskaičiuojama atsižvelgiant į jaunesnių kaip 12 metų vaikų kūno svorį. Negalima vartoti didesnės kaip 3 mg/kg kūno svorio dozės (viena dozė (išpurškimas) yra 4,8 mg lidokaino).

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Reikia vartoti mažesnę dozę, atsižvelgiant į amžių ir fizinę būklę.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Reikia vartoti mažesnę dozę, atsižvelgiant į amžių ir fizinę būklę.

Ką daryti pavartojus per didelę Lidocain-EGIS dozę?

Perdozavus Lidocain-EGIS gali atsirasti centrinės nervų sistemos (CNS) bei širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų, kurie išsamiai aprašyti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“. Perdozavimo atveju nedelsiant kreipkitės į gydymo įstaigą.      4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vietinis poveikis Nestiprus deginimo pojūtis vaisto užpurškimo metu. Šis pojūtis išnyksta tada, kai prasideda vaisto veikimas (per 1 min.).

Vaisto vartojimo vietoje gali atsirasti laikina raudonė, pabrinkimas ir pojūčių sutrikimas.

Alerginės reakcijos Labai retai gali atsirasti alerginė reakcija: dilgėlinė, angioneurozinė edema, bronchospazmas, ypač retai – šokas.

Jei pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcija, vaisto vartojimą būtina nutraukti.

Sisteminis poveikis Vartojant Lidocain-EGIS taip, kaip nurodyta, sisteminio poveikio dažnis yra ypač mažas, nes kraujotaką pasiekiantis veikliųjų elementų kiekis yra labai nedidelis. Jeigu vartojamos didelės dozės, taip pat, kai yra greita absorbcija ar ypatingas jautrumas kai kurioms medžiagoms (idiosinkrazija) arba sumažėjęs paciento vaisto toleravimas, gali atsirasti toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis. Labai retai gali atsirasti centrinės nervų sistemos (CNS) sujaudinimo ar slopinimo požymių: nervingumas, galvos svaigimas, mieguistumas, spazmai, sąmonės praradimas ir kvėpavimo paralyžius. Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai: hipotenzija, miokardo slopinimas, bradikardija, širdies sustojimas.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui.      5. Kaip laikyti Lidocain-EGIS   Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. Pakuotės turinys ir kita informacija    Lidocain-EGIS sudėtis - Veiklioji medžiaga yra lidokainas. Vienoje dozėje (išpurškime) yra 4,8 mg lidokaino. Viename išpurškime yra 0,0584 g tirpalo. - Pagalbinės medžiagos yra etanolis (96%), propilenglikolis, pipirmėčių eterinis aliejus.

 Lidocain-EGIS išvaizda ir kiekis pakuotėje  Bespalvis mentolio kvapo purškalas tamsiuose III tipo stiklo buteliukuose su mechaniniu dozavimo vožtuvu ir apsauginiu dangteliu. Viename buteliuke yra 38 g tirpalo.    Rinkodaros teisės turėtojas    EGIS Pharmacuetical PLC. Keresztúri út 30-38 1106 Budapest Vengrija  

Gamintojas EGIS Pharmaceuticals PLC 9900 Körmend Mátyás kir. u. 65., Vengrija      Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.    EGIS Pharmaceuticals PLC atstovybė  Latvių g. 11-2  LT-08123 Vilnius  Tel. 370 5 231 4658      Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-04-22

 Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt  

Suaugusiems paprastai užtenka 1-3 paspaudimų.
Ginekologijoje gali būti vartojama nuo 15 iki 20 (bet ne daugiau kaip 40)
paspaudimų.
Vyresniems kaip 2 metų vaikams stomatologijoje, otorinolaringologijoje ir
dermatologijoje užtenka 1-2 paspaudimų.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas