Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Peršalimas ar gripas? Patarimai, kaip atskirti ir gydyti

Peršalimas ar gripas? Patarimai, kaip atskirti ir gydyti

Tam, kad ligą įveiktumėme greičiau, labai svarbu atskirti: tai peršalimas ar gripas?  Gripas dažnai gali būti maišomas su peršalimu, ir atvirkščiai. Klaidingas ligos nustatymas ir gydymas netgi gali privesti prie komplikacijų. Nors šios dvi ligos gali turėti nemažai panašių simptomų, jos turi ir kelis ryškius skirtumus.

PERŠALIMAS IR JO GYDYMAS

Peršalimas, arba ūmi virusinė respiratorinė infekcija, tai dažnai pasitaikanti virusinė viršutinių kvėpavimo takų infekcinė liga. Ypač didelis ligos protrūkis būna keičiantis sezonams, atšalus orams. Liga dažniausiai trunka 3-7 dienas. Simptomai būna įvairūs, pagrindiniai: skaudanti gerklė ir sloga. Kartais ligos eigoje atsiranda kosulys. Visi simptomai intensyvėja po truputį, jie ligonio neužklumpa staigiai. Taip pat simptomai gali užsitęsti, pavyzdžiui: nors kitų ligos simptomų nebejaučia, žmogus dar kelias savaites kosėja. Nors peršalus temperatūra dažniausiai būna nedidelė, arba jos nebūna visai, ši liga pacientą vargina, smunka jo darbingumas, suprastėja gyvenimo kokybė.

Svarbu pažymėti, kad peršalus, kai temperatūra tesiekia 37 laipsnius, nėra patariama gerti vaistus nuo peršalimo, nes pagrindinė jų funkcija – numušti temperatūrą. Peršalus rekomenduojama gerti daug skysčių (šilto vandens, žolelių arbatos, sulčių), daug ilsėtis, vartoti vitaminą C ir stiprinti organizmą. Palengvinti simptomus bei pagyti Jums padės  gydytojas ar vaistininkas, kurie profesionaliai patars, kokie preparatai tinka būtent Jūsų ligos atveju.

Skaudančiai gerklei gali padėti įvairūs kompresai, čiulpiamosios pastilės arba purškiami preparatai. Jie gali padėti sumažinti skausmą, dezinfekuoti. Purškiamuosius preparatus patariama naudoti po valgio ar prieš miegą, nes mažiausiai pusę valandos po įpurškimo geriau nevalgyti ir negerti.

Nors daugelis tiki, kad sloga gali praeiti ir negydoma, yra sukurta daugybė naujos kartos preparatų, kurie simptomus gali palengvinti ir padėti šią ligą įveikti greičiau ir komfortabiliau. Sakoma, kad pradėjus slogą gydyti jos pradiniame etape, galima tikėtis greitesnio išgijimo. Vertėtų pabandyti ligos plitimą stabdyti purškiamuoju jūros vandeniu, taip pat – įvairiais purškiamaisiais, lašinamaisiais preparatais.

GRIPAS IR JO GYDYMAS

Gripas – tai ūminė infekcija, šis virusas gali būti A, B arba C tipo. Šia liga labai lengva apsikrėsti, ji greitai plinta. Gripo epidemijos dažniausiai pasitaiko šaltuoju metų laiku (rudenį ir žiemą), tačiau liga nedingsta ir kitais sezonais. Ligos trukmė yra 2-5 dienos. Pagrindiniai simptomai: smarkiai pakilusi temperatūra, purtantis šaltis, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, sloga, apetito stoka, sausas kosulys. Nuo peršalimo gripas skiriasi tuo, kad simptomai pasireiškia staiga, per kelias valandas. Temperatūra pakyla iki 38 laipsnių ir daugiau. Pacientas jaučiasi labai prastai, neturi energijos netgi paprasčiausiems darbams.

Susirgus gripu svarbu ne tik gydyti tokius simptomus, kaip kosulys, sloga ar gerklės skausmas, bet ir mažinti pakilusią temperatūrą. Temperatūros mažinimui gali tikti įvairūs vaistinėje parduodami nereceptiniai vaistai. Tiesa, esant gripo simptomams reikia atsargiai rinktis vaistus, kurie tik slopina simptomus. Esant tipiniams gripo atvejams reikėtų konsultuotis su gydytoju.

  Gripo ir peršalimo simptomai smarkiai sutrikdo gyvenimo kokybę. Kadangi dažniausiai tiesiog neturime laiko sirgti, ieškome greičiausio būdo pasveikti. Tokiu atveju labiausiai tinka vaistai karštųjų gėrimų forma – dėl savo skystos konsistencijos, jie skrandyje absorbuojasi ir pradeda veikti greičiau. Tik renkantis karštųjų gėrimų tipo vaistinius preparatus svarbu nepamiršti, kad kai kurie jų turi specialius vaistinius preparatus, skirtus gerti dienos metu ir specialius vaistinius preparatus nakčiai. Dienai skirtų karštųjų gėrimų sudėtyje dažniausiai nebūna vaistinių medžiagų, kurios gali sukelti mieguistumą, kurių galima rasti nakčiai skirtų preparatų sudėtyje. Tokio tipo preparatus pacientas taip pat gali rinktis priklausomai nuo savo ligos formos, mat preparatai ne tik sumažina  temperatūrą, bet ir palengvina gerklės skausmą, kosulį ir t.t. Taigi, karštieji gėrimai nuo gripo gali palengvinti daugybę peršalimo ir gripo simptomų ir tapti puikia pagalba, kai susirgus reikia sparčiai pasijausti geriau. Tiesa, negalima pamiršti, kad tai – vaistai mažinantys temperatūrą ir slopinantys ligos požymius, jie nėra skirti infekcijų gydymui ir negali to padaryti.

STIPRINKIME IMUNITETĄ

Pabaigai, svarbu pažymėti, kad nuo daugelio peršalimo ligų galime apsisaugoti stiprindami organizmą bei jo imunitetą. Patariama periodiškai vartoti maisto papildus imunitetui: žuvų taukus, vitaminą C ir multivitaminus. Šaltuoju metų laiku – ypač! Sustiprinę organizmą iš vidaus, padėsime jam atsilaikyti prieš šalto vėjo ir temperatūros pokyčių mestus iššūkius, būsime sveiki ir nesirgsime.

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas