Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Lindynette, 75µg+30µg, dengtos tabletės, N63

Veikliosios medžiagos: Gestodenas+Etinilestradiolis Veikliosios medžiagos stiprumas: 75µg+30µg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 837371
Preparatas slopina ovuliaciją, todėl saugo nuo nėštumo.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Preparatas slopina ovuliaciją, todėl saugo nuo nėštumo.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arbavaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Lapelio turinys
1. Kas yra Lindynette ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lindynette
3. Kaip vartoti Lindynette
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Lindynette
6. Kita informacija


1. KAS YRA LINDYNETTE IR KAM JIS VARTOJAMAS

Lindynette yra kombinuotas geriamasis kontraceptikas, kurio sudėtyje yra sintetinių liuteinizuojamojo ir folikulus stimuliuojančio hormonų. Preparatas slopina ovuliaciją, todėl saugo nuo nėštumo.
Prieš Lindynette vartojimą moterį turi ištirti bendrojo profilio gydytojas ir ginekologas, kadangi būtina nustatyti, ar ji neserga liga, kurios metu gali būti pavojinga vartoti geriamųjų kontraceptikų. Vartojimo metu moterį reguliariai turi tirti gydytojas.
Tai patikima kontracepcija, preparato vartojimą nutraukusi moteris pastoti gali. Mėnesinės tampa reguliaresnės, jų metu kraujavimas gali būti silpnesnis ir trumpesnis. Mėnesinių metu skauda mažiau arba visai neskauda. Vartojant kontraceptines tabletes, gali sumažėti mažakraujystės galimybė


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LINDYNETTE

Lindynette vartoti negalima:
- jei moteris nėščia;
- jei sergama tromboze (kraujyje atsiranda krešulių, galinčių sukelti giliųjų venų trombozę, plaučių emboliją, miokardo infarktą ar smegenų insultą), yra trombozės rizikos veiksnių; yra buvusi trombozė;
- jei sergama migrena;
- jei sergama širdies liga (vožtuvų sutrikimas, širdies ritmo sutrikimas), jei esama kraujo krešumo sutrikimų (pvz., C proteino stoka);
- jei sergama liga, dėl kurios gali didėti arterijų trombozės tikimybė. Tokios ligos yra:
- cukraligė, kuria sergant pažeidžiamos kraujagyslės,
- labai didelis kraujospūdis.
- jei būna su galvos skausmu nesusijusių praeinančių smegenų išemijos priepuolių;
- jei yra sunki kepenų liga ar navikas, sergama infekciniu hepatitu ( negalima vartoti tol, kol nesunormalėja kepenų funkcija);
- jei sergama tulžies akmenlige;
- jei sergama ar sirgta kasos uždegimu (pankreatitu), sunkia dislipoproteinemija (nenormalus lipoproteinų kiekis kraujyje);
- jei sergama sistemine raudonąja vilklige;
- jei sergama porfirija;
- jei yra piktybinis gimdos ar krūtųnavikas;
- jei dėl neaiškių priežasčių kraujuoja iš makšties;
- jei ankstesnio nėštumo metu buvo pasunkėjusi otosklerozė;
- jei ankstesnio nėštumo metu buvo pasireiškusi gelta ar niežulys;
- jei ankstesnio nėštumo metu buvo ar nėštumo pūslelinė;
- jei buvo pasireiškęs hemolizinis ureminis sindromas;
- jei moteris krūtimi maitina kūdikį (tol, kol kūdikis žindomas arba 6 mėnesius po gimdymo);
- jei padidėjęs organizmo jautrumas (alergija) veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai kitai sudedamajai tablečių daliai.

Sergant infekciniu hepatitu ir po jo, kontracepcinių tablečių vartoti negalima tol, kol laboratorinių tyrimų rodmenys netampa normalūs.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jei yra širdies ir kraujagyslių ligų (kardiovaskulinių ligų) ir trombozės rizika (rūkymas, amžius virš 35 metų, buvusi trombozė kraujo giminaičiams, nutukimas ir hipertenzija);
- jei sergate cukralige;
- jei sirgote depresija;
- jei yra otosklerozė (paveldėtas kurtumas);
- jei sergate išsėtine skleroze (centrinės nervų sistemos liga);
- jei sergate epilepsija;
- jei sergate tetanija;
- jei sergate inkstų liga;
- jei yra gerybinis kepenų navikas;
- jei sergate kepenų ar tulžies pūslės liga;
- jei jei yra gerybinis gimdos navikas;
- jei sergate venų varikoze, sirgote venų uždegimu (tromboflebitu);
- jei sergate pjautuvine mažakraujyste (nenormalūs eritrocitai);
- jei jei sergate žarnų uždegimu;
- jei pasireiškė hiperprolaktinemija (padidėjęs prolaktino kiekis kraujyje)
- jei yra hiperlipidemija (padidėjęs kraujo lipidų kiekis);
- jei yra ar buvo rudmė (gelsvai rusvos odos dėmės, vadinamosios "nėštumo dėmės", ypač veido srityje); tokiu atveju venkite tiesioginių saulės ar ultravioletinių spindulių);
- jei yra nutukimas.

Pasakykite gydytojui, jei sergate šiomis ar bet kuriomis kitomis ligomis.
Jei vartojant Lindynette Jums atsiranda bet kuri aukščiau paminėta būklė, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdamos kreipkitės į gydytoją.

Prieš kraujo tyrimą gydytojui reikia pasakyti apie Lindynette vartojimą, kadangi preparatas gali daryti įtaką tyrimų duomenims.
Kai kurių tyrimų duomenimis, įvairių kraujotakos sutrikimų pavojus kombinuotų geriamųjų kontraceptikų vartojančioms moterims yra šiek tiek didesnis, nei nevartojančioms. Tai gali sukelti trombozę. Trombozė - tai kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas. Krešulys gali susidaryti venose (venų trombozė) arba arterijose (arterijų trombozė). Dauguma atvejų tai nesukelia ilgalaikio pavojaus ir yra pagydoma. Tačiau trombozė gali sukelti nuolatinį neįgalumą arba net mirtį, nors tai pasitaiko labai retai.

Kartais kraujo krešulių susidaro giliosiose kojų venose (giliųjų kojų venų trombozė). Jei toks trombas atitrūksta iš tos vietos, kur susidarė, ir patekęs į plaučių arterijas jas užkemša, įvyksta plaučių embolija.
Giliųjų kojų venų trombozė pasitaiko retai.
Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (jie sukelia širdies priepuolį) bei smegenyse (įvyksta insultas).
Ypatingai retais atvejais kraujo krešulių gali susidaryti ir kitose kraujagyslėse, įskaitant kepenų, žarnų sienelių, inkstų ar akių kraujagysles.
Kraujo krešulių gali atsirasti neatsižvelgiant į tai, ar vartojate kontraceptikus, ar jų nevartojate. Tai gali įvykti nėštumo metu. Vartojančioms kontraceptikų moterims ši rizika didesnė nei nevartojančioms, tačiau ji nėra didesnė už tą riziką, kuri atsiranda nėštumo metu. Pirmaisiais kombinuotų kontraceptikų vartojimo metais trombozių tikimybė būna didžiausia.

Per metus pasitaiko apie 5 trombozės atvejus iš 100 000 sveikų moterų, kurios nėra nėščios ir nevartoja kontraceptikų.

Per metus pasitaiko apie 15 trombozės atvejų iš 100 000 moterų, kurios vartoja geriamųjų kombinuotųjų kontraceptikų, kurių sudėtyje yra progestogeno levonorgestrelio.

Per metus pasitaiko maždaug 25 trombozės atvejai iš 100 000 moterų, kurios vartoja kontraceptikų, kurių sudėtyje yra progestogenogestodeno arba dezogestrelio.

Nėščioms moterims:
Nėščioms moterims pasitaiko apie 60 trombozės atvejų 100 000 nėštumų per metus. Tai 2 - 4 kartus didesnis pavojus, nei vartojant kontraceptikus.

Atminkite, kad skirtumas tarp įvairių čia minėtų kontraceptikų sukeliamos rizikos yra labai mažas (0,01%), ir Jūsų gydytojas parinko Jums labiausiai tinkamą kontraceptiką.

Nepamirškite, kad trombozės pavojų gali didinti šie veiksniai:
- amžius (senstant širdies priepuolio ar insulto pavojus didėja);
- rūkymas (senstant daug rūkančioms moterims trombozės pavojus didėja). Jei vartojate kontraceptikus, ir ypač jei esate vyresnė nei 35 metų, meskite rūkyti;
- paveldėtas polinkis (jei artimą giminaitį buvo ištikusi trombozės sąlygota liga, pvz., širdies priepuolis ar insultas);
- didelis viršsvoris (nutukimas);
- kraujo riebalų (lipidų) metabolizmo sutrikimas ar kiti reti kraujo pakitimai, galintys didinti pavojų;
- padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija);
- širdies vožtuvų pakitimai ar tam tikras širdies ritmo sutrikimas;
- neseniai buvęs gimdymas (po gimdymo net iki 6 savaičių trombozės pavojus būna padidėjęs);
- cukrinis diabetas;
- sisteminė raudonoji vilkligė (su uždegimu susijusi liga, galinti pažeisti odą, sąnarius ir vidaus organus);
- kraujo sutrikimas, vadinamas hemoliziniu ureminiu sindromu (dėl kraujo krešulių sutrinka inkstų veikla);
- Krono liga ar opinis kolitas (lėtinis storosios žarnos uždegimas);
- pjautuvinė anemija;
- buvusi subarachnoidinė hemoragija (kraujo išsiliejimas į smegenis);
- atliekama didelė operacija ar bet kokia kojų operacija, arba negalėjimas įprastai judėti.

Venų trombozės pavojus laikinai padidėja po operacijos ar bet kokiu atveju, kai negalite įprastai judėti (pvz., jei viena ar abi Jūsų kojos sugipsuotos ar yra įtvare). Jei vartojate geriamąjį kontraceptiką, pavojus gali padidėti. Jei Jūs ruošiatės gydytis ligoninėje ar Jums numatyta operacija, gerokai iš anksto pasakykite gydytojui, jei geriate kontracepcinea tabletes. Jūsų gydytojas gali nurodyti nebevartoti šių tablečių keletą savaičių iki operacijos ar po jos. Kai pasveiksite, gydytojas nurodys, kada galite vėl pradėti vartoti kontracepcines tabletes.

Jei Jums yra bet kuri šią riziką didinanti būklė prieš pradedant vartoti ar vartojant Lindynette, nedelsdamos aptarkite tai su gydytoju.
Jei atsirastų galimos trombozės požymių, nedelsdamos nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Tokiu atveju naudokite kitus kontracepcijos būdus ( prezervatyvą, gimdos gaubtelį su spermicidais).

Geriamieji kontraceptikai ir vėžys
Kai kurių tyrimų duomenimis, ilgą laiką vartojant geriamuosius kontraceptikus, gali didėti gimdos kaklelio vėžio pavojus. Šį padidėjęs pavojų gali kelti ne geriamasis kontraceptikas, o seksualinė elgsena ir kiti veiksniai.
Kiekvienai moteriai, neatsižvelgiant į kontraceptikų vartojimą, gresia susirgti krūties vėžiu. Jaunesnėms nei 40 metų moterims krūties vėžys pasitaiko retai, tačiau senstant ši rizika didėja. šiek tiek dažniau geriamųjų kontraceptikų vartojančioms, nei jų nevartojančioms tokio pat amžiaus moterims. Nustojus vartoti geriamąjį kontraceptiką, šis pavojus mažėja ir per 10 nevartojimo metų tampa toks pat, kaip ir moterims, niekada nevartojusioms šių preparatų. Krūties vėžys, diagnozuotas geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims, neatrodo labiau pažengęs nei toms, kurios jų nevartoja.
Neaišku, ar geriamieji kontraceptikai didina krūties vėžio riziką. Gali būti, kad kontraceptikus vartojančios moterys tiriamos dažniau, todėl joms ankščiau pastebimas krūties vėžys. Krūties vėžio rizika priklauso ne nuo to, kaip ilgai moteris vartoja kontraceptikus, bet nuo to, kokio amžiaus būdama baigia juos vartoti, kadangi krūties vėžio rizika laabai didėja moteriai senstant.

Geriamųjų kontraceptikų vartojimas retkarčiais gali būti sąlygoti kepenų ligas, įskaitant geltą bei nepiktybinius kepenų navikus. Labai retais atvejais ilgalaikis kontracepcinių tablečių vartojimas siejamas su kepenų kai kurių piktybinių navikų (vėžio) atsiradimu. Kepenų navikai gali sukelti gyvybei pavojingą intraabdominalinį kraujavimą (kraujavimą į pilvo ertmę).Taigi, jei pajutote nepraeinantį skausmą viršutinėje pilvo dalyje, taip pat jei oda pagelto, kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lindynette poveikį gali silpninti kai kurie kartu vartojami medikamentai, pvz., vaistai nuo epilepsijos, tuberkuliozės, grybelių ar virusų sukeltų ligų, trankviliantai, antibiotikai, paprastųjų jonažolių preparatai.
Sąveika galima net su tais medikamentais, kurių buvo vartota anksčiau arba kurių bus vartojama ateityje. Vadinasi, gydytojui arba vaistininkui būtina pasakyti, kokių gydytojo skirtų ir be recepto įsigytų vaistų vartojama arba rengiamasi vartoti.
Kartu su Lindynette vartojant rifampicino, reikia naudotis papildomu kontracepcijos būdu gydymo rifampicinu metu bei 4 - 8 savaites po jo.
Gali tekti keisti kartu su kontraceptiku vartojamų vaistų nuo cukrinio diabeto dozę.
Jeigu baigus gerti visas pakuotėje esančias tabletes mėnesinių nebūna, reikia padaryti nėštumo testą (jų rezultatams preparatas įtakos neturi). Jei tablečių buvo geriama taip, kaip skirta gydytojo, ir nebuvo su vėmimu susijusio skrandžio veiklos sutrikimo, taip pat nevartota kitų vaistų, nėštumas mažai tikėtinas, todėl toliau preparato galima gerti įprasta tvarka. Priešingu atveju kreipkitės į gydytoją.

Lindynette, kaip ir kiti hormoniniai kontraceptikai, neapsaugo nuo užsikrėtimo ŽIV ar kitokia lytiniu keliu plintančia liga.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims Lindynette vartoti draudžiama. Kadangi veikliųjų Lindynette medžiagų patenka į motinos pieną ir jos mažina išskiriamo pieno kiekį, kūdikio žindymo laikotarpiu arba 6 mėnesius po gimdymo šio kontraceptiko vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gebėjimo vairuoti ar dirbti rizikingą darbą preparatas netrikdo.

Svarbi informacija apie kai kurias Lindynette pagalbines medžiagas
Lindynette sudėtyje yra laktozės monohidrato ir sacharozės (cukraus).
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI LINDYNETTE

Lindynette visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Lindynette reikia gerti 1 kartą per parą, geriausia tuo pačiu laiku, 21 dieną iš eilės be pertraukų. Pirmą tabletę reikia gerti pirmą mėnesinių, t. y. kraujavimo, dieną. 21 tabletę išgėrus, daroma 7 dienų pertrauka, kurios metu prasideda kraujavimas, panašus į mėnesines. Kitos pakuotės tabletes reikia pradėti gerti tuoj pat po pertraukos, t. y. aštuntą dieną net tuo atveju, jeigu kraujavimas tęsiasi. Naujos pakuotės pirmą tabletę reikia gerti tokią pačią savaitės dieną kaip ir ankstesnės. Preparato vartojant, mėnesinių metu kraujavimas gali būti silpnesnis.
Pradedant Lindynette vartoti pirmą kartą
Pirmą Lindynette tabletę reikia gerti pirmą mėnesinių dieną. Iki to reikia naudotis barjerą spermijams sukuriančiu kontracepcijos būdu: prezervatyvu, gimdos kaklelio gaubtuvėliu, spermijus naikinančiais preparatais.
Pradedant Lindynette vartoti vietoj kitokių kontraceptikų
Pradžioje reikia suvartoti visas pirmesniojo kontraceptiko tabletes ir padaryti pertrauką. Pirmą Lindynette tabletę reikia gerti pirmą kraujavimo, prasidedančio pertraukos metu, dieną.
Vietoj kontraceptiko, kurio sudėtyje yra tik progestogenų, Lindynette galima pradėti gerti bet kurią ciklo dieną, tačiau pirmas 7 dienas būtina naudotis papildomu kontracepcijos būdu.
Vartojimas po persileidimo ar aborto, įvykusio per pirmus tris nėštumo mėnesius
Lindynette galima pradėti gerti tuoj pat, laikantis gydytojo nurodymų. Tokiu atveju papildoma kontracepcija nereikalinga.
Vartojimas po gimdymo, persileidimo arba aborto, įvykusio 4 - 6 nėštumo mėnesį
Lindynette galima pradėti gerti praėjus 28 dienoms po persileidimo, aborto arba gimdymo, jeigu moteris kūdikio nežindo. Pirmas 7 vartojimo paras būtinas papildomas kontracepcijos būdas. Moteris, po minėtų būklių turėjusi lytinių santykių, prieš preparato vartojimą turi pasitikrinti, ar nėra nėščia arba palaukti iki pirmųjų mėnesinių.

Pamiršus pavartoti Lindynette
Pamirštą tabletę reikėtų išgerti ne vėliau kaip per 12 valandų, o kitą gerti įprastiniu laiku. Jeigu preparato išgerti vėluojama daugiau nei 12 valandų, kontraceptinis poveikis gali susilpnėti. Tokiu atveju pamirštą tabletę reikia išmesti, o kitą gerti įprastiniu laiku, tačiau pirmas 7 dienas būtina naudotis papildomu kontracepcijos būdu. Jeigu tokiu atveju visos pakuotės tabletės suvartojamos prieš 7 dienų pertrauką, tai naujos pakuotės tabletes reikia pradėti gerti be pertraukos, t. y. kitą dieną. Tokiu atveju mėnesinių gali nebūti tol, kol neišgeriamos visos joje esančios tabletės. Vartojimo metu gali atsirasti kraujo. Jeigu išgėrus visas tabletes kraujavimas neprasideda, prieš kitos pakuotės vartojimą, moteris turi pasitikrinti, ar nėra nėščia.
Jei 3 - 4 valandų laikotarpiu po Lindynette pavartojimo moteris pradeda vemti, veikliųjų jos medžiagų rezorbuojama mažiau. Tokiu atveju reikia elgtis taip pat, kaip ir pamiršus tabletę išgerti įprastiniu laiku.

Pavartojus per didelę Lindynette dozę
Negauta pranešimų apie sunkius šalutinius poveikius, atsiradusius pavartojus labai didelę geriamųjų kontraceptikų dozę. Gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, jaunoms merginoms dar ir silpnas kraujavimas iš makšties.
Priešnuodžio nėra, taikytinas simptomonis gydymas.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lindynette, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Moterims, vartojančioms geriamųjų kombinuotųjų kontraceptikų, pasireiškė žemiau išvardytas sunkus šalutinis poveikis:
- venų tromboembolija (kraujo krešuliai kraujagyslėse);
- arterijų tromboembiliniai sutrikimai (arterijos u˛sikim
Lindynette visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Lindynette reikia gerti 1 kartą per parą, geriausia tuo pačiu laiku, 21 dieną iš eilės be pertraukų. Pirmą tabletę reikia gerti pirmą mėnesinių, t. y. kraujavimo, dieną. 21 tabletę išgėrus, daroma 7 dienų pertrauka, kurios metu prasideda kraujavimas, panašus į mėnesines. Kitos pakuotės tabletes reikia pradėti gerti tuoj pat po pertraukos, t. y. aštuntą dieną net tuo atveju, jeigu kraujavimas tęsiasi. Naujos pakuotės pirmą tabletę reikia gerti tokią pačią savaitės dieną kaip ir ankstesnės. Preparato vartojant, mėnesinių metu kraujavimas gali būti silpnesnis.
Pradedant Lindynette vartoti pirmą kartą
Pirmą Lindynette tabletę reikia gerti pirmą mėnesinių dieną. Iki to reikia naudotis barjerą spermijams sukuriančiu kontracepcijos būdu: prezervatyvu, gimdos kaklelio gaubtuvėliu, spermijus naikinančiais preparatais.
Pradedant Lindynette vartoti vietoj kitokių kontraceptikų
Pradžioje reikia suvartoti visas pirmesniojo kontraceptiko tabletes ir padaryti pertrauką. Pirmą Lindynette tabletę reikia gerti pirmą kraujavimo, prasidedančio pertraukos metu, dieną.
Vietoj kontraceptiko, kurio sudėtyje yra tik progestogenų, Lindynette galima pradėti gerti bet kurią ciklo dieną, tačiau pirmas 7 dienas būtina naudotis papildomu kontracepcijos būdu.
Vartojimas po persileidimo ar aborto, įvykusio per pirmus tris nėštumo mėnesius
Lindynette galima pradėti gerti tuoj pat, laikantis gydytojo nurodymų. Tokiu atveju papildoma kontracepcija nereikalinga.
Vartojimas po gimdymo, persileidimo arba aborto, įvykusio 4 - 6 nėštumo mėnesį
Lindynette galima pradėti gerti praėjus 28 dienoms po persileidimo, aborto arba gimdymo, jeigu moteris kūdikio nežindo. Pirmas 7 vartojimo paras būtinas papildomas kontracepcijos būdas. Moteris, po minėtų būklių turėjusi lytinių santykių, prieš preparato vartojimą turi pasitikrinti, ar nėra nėščia arba palaukti iki pirmųjų mėnesinių.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas