Loperamidum WZF Polfa yra vaistas nuo viduriavimo. Jis lėtina maisto slinkimą virškinimo traktu, mažina vandens ir...">
Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

LOPERAMIDUM WZF Polfa 2mg, N10

Veikliosios medžiagos: Loperamidas Veikliosios medžiagos stiprumas: 2 mg
Vaistinis preparatas
Prekės kodas: 590025708219

Loperamidum WZF Polfa yra vaistas nuo viduriavimo. Jis lėtina maisto slinkimą virškinimo traktu, mažina vandens ir elektrolitų išskyrimą ir didina išangės rauko tonusą. Dėl Loperamidum WZF Polfa poveikio suretėja tuštinimasis ir sumažėja išmatų kiekis.

2,27

Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.
Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Kartu perkamos prekės

Vaistinis preparatas

Loperamidum WZF Polfa yra vaistas nuo viduriavimo. Jis lėtina maisto slinkimą virškinimo traktu, mažina vandens ir elektrolitų išskyrimą ir didina išangės rauko tonusą. Dėl Loperamidum WZF Polfa poveikio suretėja tuštinimasis ir sumažėja išmatų kiekis.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

1. Kas yra Loperamidum WZF Polfa ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Loperamidum WZF Polfa
3. Kaip vartoti Loperamidum WZF Polfa
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Loperamidum WZF Polfa
6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra Loperamidum WZF Polfa ir kam jis vartojamas

 

Loperamidum WZF Polfa yra vaistas nuo viduriavimo. Jis lėtina maisto slinkimą virškinimo traktu, mažina vandens ir elektrolitų išskyrimą ir didina išangės rauko tonusą. Dėl Loperamidum WZF Polfa poveikio suretėja tuštinimasis ir sumažėja išmatų kiekis.

 

Loperamidum WZF Polfa yra simptominė žarnų veiklos sutrikimo, jų uždegimo sukelto ūminio arba lėtinio viduriavimo gydymo priemonė. Be to, vaistas mažina sekreciją ligoniams, kuriems atlikta ileostomija (yra išorinė žarnos fistulė), pašalinta gaubtinė žarna arba didelė žarnų dalis.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Loperamidum WZF Polfa

 

Loperamidum WZF Polfa vartoti negalima:
• jeigu yra alergija loperamido hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
• jaunesniems nei 6 metų vaikams;
• jeigu sergama ūmine dizenterija, kuriai būdinga kraujas išmatose ir karščiavimas;
• jeigu sergama opiniu kolitu (žarnų uždegimu);
• jeigu yra ūminis viduriavimas, kurį sukėlė patogeninės bakterijos ar pseudomembraninis kolitas, susijęs su antibiotikų vartojimu.
• Jeigu pasireiškia vidurių užkietėjimas ar pilvo išpūtimas, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Loperamidum WZF Polfa.

 

• Žarnų peristaltikos slopinimas gali daryti mažiau pastebimus ar sunkinti, ypač vaikams, vandens ir elektrolitų trūkumo simptomus, todėl loperamidu gydomas ligonis turi vartoti pakankamą kiekį skysčių (pvz., vandens) ir mineralinių druskų.
• Pacientai, sergantys AIDS, ir kurie viduriavimo gydymui vartoja loperamido, vaisto vartojimą turi nutraukti iškart, vos tik pasireiškia pirmieji pilvo išpūtimo simptomai.
• Jeigu loperamido vartojama ūminiam viduriavimui gydyti ir per 48 valandas būklė nepagerėja, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir reikia pasitarti su gydytoju. Pacientams, kuriems viduriavimas yra susijęs su anksčiau gydytojo diagnozuotu dirgliosios žarnos sindromu, taip pat reikia pasitarti su savo gydytoju, jeigu simptomai pakinta arba jeigu viduriavimas kartojasi daugiau nei dvi savaites.
• Jeigu Jums nustatytas kepenų veiklos sutrikimas, šio vaisto reikia vartoti atsargiai, nes dažniau gali pasireikšti toksinis vaisto poveikis centrinei nervų sistemai.
• Senyviems pacientams dozę reikia koreguoti atsižvelgiant į paciento atsaką į gydymą.

 

Vaikams
Vaisto vartoti nerekomenduojama jaunesniems negu 6 metų vaikams, nes jiems dėl per didelio vaisto stiprumo dažniau gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis centrinei nervų sistemai.

 

Kiti vaistai ir Loperamidum WZF Polfa
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui, ypač jeigu vartojate:
- ritonaviro (vartojamo ŽIV gydyti);
- chinidino (vartojamo sutrikusiam širdies ritmui ar maliarijai gydyti);
- geriamojo desmopresino (vartojamo padidėjusiam šlapinimuisi gydyti);
- itrakonazolo ar ketokonazolo (vartojamo grybelinei infekcijai gydyti);
- gemfibrozilio (vartojamo padidėjusiam cholesterolio kiekiui gydyti).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Loperamidum WZF Polfa nepatariama vartoti žindymo laikotarpiu, nes nedidelis kiekis gali patekti į motinos pieną. Pasitarkite su savo gydytoju dėl tinkamo gydymo.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Viduriavimo gydymui vartojant Loperamidum WZF Polfa, gali pasireikšti sąmonės praradimas, sąmonės pritemimas, nuovargis, mieguistumas ir svaigulys. Todėl vairuoti ir valdyti mechanizmus reikia atsargiai.

 

Loperamidum WZF Polfa sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. Kaip vartoti Loperamidum WZF Polfa

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų paaugliams
Jei pasireiškė ūminis viduriavimas, iš pradžių reikia gerti 4 mg loperamido hidrochlorido (atitinka dvi tabletes), vėliau, t. y. po kiekvieno išsituštinimo beformėmis išmatomis, reikia gerti po 2 mg loperamido hidrochlorido (atitinka vieną tabletę). Didžiausia loperamido hidrochlorido paros dozės yra 16 mg (atitinka 8 tabletes). Jos viršyti negalima. Jei požymiai per 2 paras pradėjus gydymą nepraeina, tirti dėl viduriavimo priežasties. Prižiūrint gydytojui vaisto vartojimą galima tęsti iki 5 dienų.
Lėtinio viduriavimo atveju paros dozė yra 4 mg loperamido hidrochlorido (atitinka dvi tabletes). Jei būtina, dozę galima didinti, t. y. per dieną gerti 4 tabletes (8 mg), daugiausiai – 8 tabletes (16 mg). Lėtinį viduriavimą slopinti loperamidu galima ne ilgiau kaip 10 dienų.

 

6-12 metų vaikams, jei kūno svoris ne mažesnis nei 20 kg
Po kiekvieno išsituštinimo beformėmis išmatomis reikia gerti 2 mg loperamido hidrochlorido (atitinka vieną tabletę). Didžiausia loperamido hidrochlorido paros dozė yra 6-8 mg (atitinka 3-4 tabletes). Jos viršyti negalima. Jei požymiai per 2 paras pradėjus gydymą nepraeina, reikia tirti dėl viduriavimo priežasties. Prižiūrint gydytojui vaisto vartojimą galima tęsti iki 5 dienų.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Loperamidum WZF Polfa dozę?
Gali pasireikšti stuporas (visiškas nejudrumas ir nekalbumas), koordinacijos sutrikimai, padidėti raumenų tonusas, pasireikšti mieguistumas, miozė (akies vyzdžio susitraukimas), suretėti kvėpavimas, pasireikšti vidurių užkietėjimas, šlapimo susilaikymas ir žarnų nepraeinamumas.
Loperamido hidrochlorido priešnuodis yra naloksonas.
Vaisto išgėrus per daug, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

 

Pamiršus pavartoti Loperamidum WZF Polfa
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Šalutinis loperamido hidrochlorido poveikis, pasireiškęs klinikinių tyrimų metu ar po vaisto pateikimo į rinką, pateiktas pagal pasireiškimo dažnį.

 

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 pacientų):
- galvos skausmas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, pilvo pūtimas.

 

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų):
- svaigulys, mieguistumas, pilvo skausmas, nemalonus pojūtis pilve, burnos sausmė, viršutinės pilvo dalies skausmas, vėmimas, dispepsija (virškinimo sutrikimas), išbėrimas.

 


Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų):
- padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinės reakcijos (įskaitant anafilaksinį šoką ir anafilaktoidinės reakcijas), angioneurozinė edema – alerginės reakcijos, įskaitant nepaaiškinamą švokštimą, dusulį, nualpimą ar veido ir gerklės tinimą. Jeigu pasireiškia šie simptomai, nedelsiant pasitarkite su gydytoju;
- sąmonės netekimas, stuporas ar sąmonės pritemimas (nualpimas, silpnumo jausmas ar sumažėjęs budrumas), nekoordinuoti judesiai;
- padidėjęs raumenų tonusas;
- miozė (akies vyzdžio susitraukimas);
- žarnų nepraeinamumas (taip pat ir paralyžinis);
- didelė gaubtinė žarna (megacolon), įskaitant toksinę didelę gaubtinę žarną
- pilvo tempimas;
- dilgėlinė ir niežulys;
- pūslinio tipo išbėrimas, įskaitant Stivenso-Džonsono sindromą, daugiaformę eritemą (odos liga, susijusi su papulių ir dėmių pasireiškimu) ir toksinę epidermio nekrolizę (viso kūno odos paraudimą ir papulių formavimąsi);
- šlapimo susilaikymas;
- nuovargis.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti Loperamidum WZF Polfa

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

 

Ant dėžutės bei lizdinės plokštelės po „Tinka iki“/„EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Loperamidum WZF Polfa sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra loperamido hidrochloridas. Kiekvienoje tabletėje yra 2 mg loperamido hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25, stearino rūgštis.

 

LOPERAMIDUM WZF Polfa išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletė yra balta arba beveik balta, abipus plokščia, su nuožulniu kraštu.
Loperamidum WZF Polfa tiekiamas lizdinėse plokštelėse. Kartono dėžutėje yra 10 tablečių.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, Lenkija

 

Gamintojas
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.
ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, Lenkija

 

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA
Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie
ul. Szypowskiego 1
39-460 Nowa Dęba, Lenkija

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-07-12

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

3. Kaip vartoti Loperamidum WZF Polfa

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusiesiems ir vyresniems negu 12 metų paaugliams
Jei pasireiškė ūminis viduriavimas, iš pradžių reikia gerti 4 mg loperamido hidrochlorido (atitinka dvi tabletes), vėliau, t. y. po kiekvieno išsituštinimo beformėmis išmatomis, reikia gerti po 2 mg loperamido hidrochlorido (atitinka vieną tabletę). Didžiausia loperamido hidrochlorido paros dozės yra 16 mg (atitinka 8 tabletes). Jos viršyti negalima. Jei požymiai per 2 paras pradėjus gydymą nepraeina, tirti dėl viduriavimo priežasties. Prižiūrint gydytojui vaisto vartojimą galima tęsti iki 5 dienų.
Lėtinio viduriavimo atveju paros dozė yra 4 mg loperamido hidrochlorido (atitinka dvi tabletes). Jei būtina, dozę galima didinti, t. y. per dieną gerti 4 tabletes (8 mg), daugiausiai – 8 tabletes (16 mg). Lėtinį viduriavimą slopinti loperamidu galima ne ilgiau kaip 10 dienų.

 

6-12 metų vaikams, jei kūno svoris ne mažesnis nei 20 kg
Po kiekvieno išsituštinimo beformėmis išmatomis reikia gerti 2 mg loperamido hidrochlorido (atitinka vieną tabletę). Didžiausia loperamido hidrochlorido paros dozė yra 6-8 mg (atitinka 3-4 tabletes). Jos viršyti negalima. Jei požymiai per 2 paras pradėjus gydymą nepraeina, reikia tirti dėl viduriavimo priežasties. Prižiūrint gydytojui vaisto vartojimą galima tęsti iki 5 dienų.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Loperamidum WZF Polfa dozę?
Gali pasireikšti stuporas (visiškas nejudrumas ir nekalbumas), koordinacijos sutrikimai, padidėti raumenų tonusas, pasireikšti mieguistumas, miozė (akies vyzdžio susitraukimas), suretėti kvėpavimas, pasireikšti vidurių užkietėjimas, šlapimo susilaikymas ir žarnų nepraeinamumas.
Loperamido hidrochlorido priešnuodis yra naloksonas.
Vaisto išgėrus per daug, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

 

Pamiršus pavartoti Loperamidum WZF Polfa
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Panašios prekės

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas