Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Lorista H, 100mg+12,5mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Veikliosios medžiagos: Losartano kalio druska+Hidrochlorotiazidas Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg+12,5mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 383898957991
Gydoma pirminė arterinė hipertenzija (kraujospūdžio padidėjimas).

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Gydoma pirminė arterinė hipertenzija (kraujospūdžio padidėjimas).

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Lorista H ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lorista H
3. Kaip vartoti Lorista H
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Lorista H
6. Kita informacija

1. KAS YRA LORISTA H IR KAM JIS VARTOJAMAS

Lorista H sudėtyje yra angiotenzino II receptorių blokatoriaus (losartano) ir diuretiko (hidrochlorotiazido) derinys.

Lorista H gydoma pirminė arterinė hipertenzija (kraujospūdžio padidėjimas).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LORISTA H

Lorista H vartoti negalima

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) losartanui ir/arba hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei Lorista H medžiagai;
- jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai (Lorista H geriau nevartoti ir nėštumo pradžioje, žr. skyrelį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis”);
- jeigu pasireiškia sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, tulžies sąstovis ar obstrukcinė tulžies takų liga;
- jeigu pasireiškia sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (t. y. kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.)
- jeigu inkstai visiškai neišskiria šlapimo;
- jeigu yra per mažos kalio ar natrio koncentracijos kraujyje arba per didelė kalcio koncentracija kraujyje, kurios nepavyksta normalizuoti gydant;
- jeigu sergate podagra.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Lorista H reikia

- jeigu anksčiau pasireiškė veido, lūpų, ryklės ar liežuvio patinimas;
- jeigu vartojate diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių);
- jeigu kontroliuojate su maistu suvartojamą druskos kiekį;
- jeigu pasireiškia ar pasireiškė sunkus vėmimas ir (arba) viduriavimas;
- jeigu sergate širdies nepakankamumu;
- jeigu yra susiaurėjusios inkstų kraujagyslės (inkstų arterijų stenozė), funkcionuoja tik vienas inkstas arba neseniai buvo persodintas inkstas;
- jeigu yra susiaurėjusios kraujagyslės (aterosklerozė), pasireiškia krūtinės angina (krūtinės skausmas dėl širdies veiklos susilpnėjimo);
- jeigu pasireiškia aortos arba dviburio vožtuvo stenozė (širdies vožtuvų susiaurėjimas) arba hipertrofinė kardiomiopatija (liga, dėl kurios sustorėja širdies raumuo);
- jeigu sergate cukriniu diabetu;
- jeigu sirgote podagra;
- jeigu yra arba buvo alerginė būklė, astma arba būklė, dėl kurios pasireiškia sąnarių skausmas, odos išbėrimas ir karščiavimas (sisteminė raudonoji vilkligė);
- jeigu yra per didelė kalcio ar per maža kalio koncentracija kraujyje arba laikotės dietos, dėl kurios suvartojate mažai kalio;
- jeigu reikia taikyti anesteziją (net dantų gydytojo kabinete), bus atliekama chirurginė operacija arba prieskydinių liaukų funkcijos tyrimas, turite pasakyti gydytojui arba medicinos personalui, kad vartojate losartano kalio druskos ir hidrochlorotiazido tabletes;
- jeigu sergate pirminiu hiperaldosteronizmu (sindromas, susijęs su antinksčių hormono aldosterono sekrecijos padidėjimu dėl nenormalių pokyčių antinksčiuose).

Jeigu galvojate, kad esate nėščia (arba galėjote pastoti), apie tai turite pasakyti gydytojui. Lorista H nerekomenduojama vartoti nėštumo pradžioje ir negalima vartoti, jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai, nes šiuo laikotarpiu vartojamas vaistas gali sunkiai pakenkti vaisiui (žr. skyrelį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai, pavyzdžiui, hidrochlorotiazidas, esantis Lorista H sudėtyje, gali sąveikauti su kitais vaistais. Jeigu paciento atidžiai neprižiūri gydytojas, Lorista H negalima vartoti kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra ličio. Jeigu vartojate kalio papildų, druskos pakaitalų, kurių sudėtyje yra kalio, arba kalį organizme sulaikančių vaistų, kitokių diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų), kai kurių vidurių laisvinamųjų preparatų, vaistų nuo podagros, širdies susitraukimų dažnį reguliuojančių vaistų arba vaistų nuo diabeto (geriamųjų vaistų arba insuliną), gali prireikti specialių atsargumo priemonių (pvz., atlikti kraujo tyrimus). Be to, labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu vartojate kitokių vaistų, kurie mažina kraujospūdį, steroidų, vaistų nuo vėžio, skausmą malšinančių vaistų, vaistų, kuriais gydomos grybelių sukeltos užkrečiamosios ligos ar sąnarių uždegimas, per didelę cholesterolio koncentraciją kraujyje mažinančių dervų, pavyzdžiui, kolestiraminą, raumenis atpalaiduojančių vaistų, migdomųjų tablečių, opijaus preparatų, pavyzdžiui, morfiną, kraujospūdį didinančių aminų, pavyzdžiui, adrenaliną arba kitų šios grupės vaistų, geriamųjų vaistų nuo diabeto ar insuliną.

Jeigu numatytas tyrimas, kurio metu reikės vartoti kontrastinių preparatų, kurių sudėtyje yra jodo, pasakykite gydytojui, kad vartojate Lorista H.

Lorista H vartojimas su maistu ir gėrimais

Vartojant šias tabletes, rekomenduojama negerti alkoholinių gėrimų. Alkoholis ir Lorista H gali sustiprinti vienas kito veikimą.

Per didelis valgomosios druskos kiekis maiste gali neutralizuoti Lorista H poveikį.

Lorista H galima vartoti valgant arba be maisto.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas
Jeigu galvojate, kad esate nėščia (arba galite pastoti), apie tai turite pasakyti gydytojui. Dažniausiai gydytojas rekomenduos nutraukti Lorista H vartojimą prieš pastojant arba iš karto, kai tik sužinosite, kad pastojote, ir vietoj Lorista H skirs vartoti kitokių vaistų. Lorista H nerekomenduojama vartoti nėštumo metu ir negalima vartoti, jeigu yra daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai, nes po trečio nėštumo mėnesio vartojamas vaistas gali sunkiai pakenkti vaisiui.

Žindymo laikotarpis
Jeigu žindote arba pradėsite žindyti kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui. Lorista H nerekomenduojama vartoti žindymo laikotarpiu, todėl jeigu norėsite žindyti kūdikį, gydytojas skirs kitokį gydymą.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Lorista H nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nėra.

Vartojimas senyviems pacientams

Lorista H veikia taip pat gerai ir yra taip pat gerai toleruojamas daugumos vyresnių, kaip ir jaunesnių suaugusių pacientų. Daugumai senyvų pacientų reikia tokių pat dozių, kaip jaunesniems pacientams.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pradėjus vartoti šį vaistą, negalima imtis veiklos, kuriai atlikti reikia didelio susikaupimo (pvz., vairuoti automobilį, dirbti su pavojingais mechanizmais), tol, kol nesužinosite, kaip toleruojate šį vaistą.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lorista H medžiagas

Šio vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI LORISTA H

Lorista H visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Tinkamą dozę, atsižvelgdamas į Jūsų būklę ir tai, ar vartojate kitų vaistų, nustatys gydytojas. Kad kraujospūdis būtų tinkamai reguliuojamas, svarbu vartoti Lorista H visą gydytojo paskirtą laiką.

Tiekiamas trijų stiprumų Lorista H: Lorista H 50 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės, Lorista H 100 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės ir Lorista H 100 mg/25 mg plėvele dengtos tabletės,

Kraujospūdžio padidėjimas
Įprasta Lorista H dozė daugumai pacientų, kurių kraujospūdis yra padidėjęs, yra viena Lorista H 50 mg/12,5 mg plėvele dengta tabletė per parą, kuri sunormalizuoja kraujospūdį 24 valandoms. Šią dozę galima padidinti iki dviejų Lorista H 50 mg/12,5 mg plėvele dengtų tablečių vieną kartą per parą arba išgerti vieną Lorista H 100 mg/25 mg (stipresnę) plėvele dengtą tabletę per parą. Didžiausia paros dozė yra dvi Lorista H 50 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės per parą arba viena Lorista H 100 mg/25 mg plėvele dengta tabletė per parą.

Tiekiamos Lorista H 100 mg/12,5 mg (100 mg losartano/12,5 mg hidrochlorotiazido) plėvele dengtos tabletės pacientams, kuriems dozė padidinama iki 100 mg losartano ir kraujospūdį būtina reguliuoti papildomai.

Pavartojus per didelę Lorista H dozę

Perdozavimo atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau būtų suteikta medicininė pagalba. Dėl perdozavimo gali staigiai sumažėti kraujospūdis, būti juntamas pernelyg dažnas širdies plakimas, suretėti pulsas, atsirasti kraujo sudėties pokyčių ir organizmas netekti skysčių.

Pamiršus pavartoti Lorista H

Stenkitės kasdien išgerti paskirtą Lorista H dozę. Vis dėlto jeigu praleidote dozę, papildomos dozės gerti nereikia. Toliau vaistą vartokite pagal įprastą planą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lorista H, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Naudojami tokie šalutinio poveikio dažnio apibūdinimai
Labai dažni Pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 vaistą vartojusių pacientų.
Dažni Pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 vaistą vartojusių pacientų.
Nedažni Pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 vaistą vartojusių pacientų.
Reti Pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 vaistą vartojusių pacientų.
Labai reti Pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 vaistą vartojusių pacientų.
Dažnis nežinomas Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

Jeigu pasireiškė sunki alerginė reakcija (išbėrimas, niežulys, veido, lūpų, burnos ar gerklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas ar kvėpavimas), nutraukite Lorista H tablečių vartojimą ir nedelsdami pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Tai sunkus, bet retas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 000 vaistą vartojusių pacientų, bet rečiau kaip 1 iš 1000 vaistą vartojusių pacientų. Gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.

Pranešta apie toliau išvardytą šalutinį poveikį.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip vienam iš 10, bet dažniau kaip 1 iš 100 vaistą vartojusių pacientų)
- Kosulys, viršutinių kvėpavimo takų infekcija, nosies užsikimšimas, nosies ančių uždegimas, nosies ančių sutrikimas.
- Viduriavimas, pilvo skausmas, pykinimas, nevirškinimas.
- Raumenų skausmas arba mėšlungis, kojų skausmas, nugaros skausmas.
- Nemiga, galvos skausmas, galvos svaigimas.
- Silpnumas, nuovargis, krūtinės skausmas.
- Kalio koncentracijos kraujyje padidėjimas (dėl to gali sutrikti širdies plakimas), hemoglobino koncentracijos kraujyje sumažėjimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip vienam iš 100, bet dažniau kaip 1 iš 1000 vaistą vartojusių pacientų)
- Mažakraujystė, raudonos ar rusvos odos dėmės (kartais ypač ant pėdų, kojų, rankų ir sėdmenų srityje, atsirandančios kartu su sąnarių skausmu, rankų ir kojų patinimu bei pilvo skausmu), mėlynės, baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, krešėjimo sutrikimai ir mėlynės.
- Apetito nebuvimas, šlapimo rūgšties koncentracijos kraujyje padidėjimas arba podagra, cukraus koncentracijos kraujyje padidėjimas, nenormali elektrolitų koncentracija kraujyje.
- Nerimas, nervingumas, panikos sutrikimas (besikartojantys panikos priepuoliai), sumišimas, depresija, nenormalūs sapnai, miego sutrikimai, mieguistumas, atminties sutrikimas.
- Dilgčiojimas ar dygsėjimas arba panašūs jutimai, galūnių skausmas, drebulys, migrena, apalpimas.
- Miglotas matymas, akių deginimo arba perštėjimo jutimas, akių junginės uždegimas, regėjimo pablogėjimas, geltonų daiktų matymas.
- Skambėjimas, zvimbimas, ūžimas arba traškėjimas ausyse.
- Kraujospūdžio sumažėjimas, kuris gali būti susijęs su kūno padėties pakeitimu (apsvaigimo ar silpnumo pojūtis atsistojus), krūtinės angina (krūtinės skausmas), nenormalus širdies plakimas, praeinantis smegenų išemijos priepuolis (PSIP), širdies priepuolis, pernelyg dažno širdies plakimo jutimas.
- Kraujagyslių uždegimas, kuris dažnai būna susijęs su odos išbėrimu ir mėlynėmis.
- Gerklės skausmas, dusulys, bronchitas, plaučių uždegimas, skystis plaučiuose (kuris apsunkina kvėpavimą), kraujavimas iš nosies, skystos išskyros iš nosies, nosies užsikimšimas.
- Vidurių užkietėjimas, dujų kaupimasis virškinimo trakte, pilvo spazmai, vėmimas, burnos džiūvimas, seilių liaukų uždegimas, dantų skausmas.
- Gelta (akių ir odos pageltimas), kasos uždegimas.
- Dilgėlinė, niežulys, odos uždegimas, išbėrimas, odos paraudimas, jautrumas šviesai, odos sausmė, paraudimas, prakaitavimas, plaukų slinkimas.
- Rankų, pečių, klubų, kelių ar kitų sąnarių skausmas, sąnarių patinimas, sustingimas, raumenų silpnumas.
- Dažnas šlapinimasis, įskaitant šlapinimąsi naktį, nenormali inkstų funkcija, įskaitant inkstų uždegimą, šlapimo takų infekciją, cukraus šalinimą su šlapimu.
- Lytinio potraukio susilpnėjimas, impotencija.
- Veido patinimas, karščiavimas.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip vienam iš 10 000, bet rečiau kaip 1 iš 1000 vaistą vartojusių pacientų)
- Hepatitas (kepenų uždegimas), nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
- Rabdomiolizė.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI LORISTA H

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po ,,Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lorista H vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Lorista H sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra losartano kalio druska ir hidrochlorotiazidas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg losartano kalio druskos, atitinkančios 91,52 mg losartano ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.
- Pagalbinės medžiagos yra
Tabletės branduolys: pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, magnio stearatas.
Tabletės plėvelė: hipromeliozė, makrogolis 4000, talkas, titano dioksidas (E171).

Lorista H išvaizda ir kiekis pakuotėje
Lorista H yra baltos spalvos, ovalo formos, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės.

Tiekiamos 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 90 ar 98 plėvele dengtų tablečių Al/PVC/PVDC lizdinės plokštelės kartono dėžutėse.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Krka, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

Gamintojai

Krka, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

TAD Pharma GmbH, D-27472 Cuxhaven, Heinz - Lohmann - Strasse 5, Vokietija

Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:
Valstybės narės pavadinimas Vaistinio preparato pavadinimas
Austrija Losartan/HCT Krka
Bulgarija, Lenkija, Rumunija Lorista HL
Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Slovakija Lorista H
Kipras, Danija, Italija, Švedija Losartan/Hydrochlorothiazide Krka
Vokietija Losartan-Kalium HCTad
Ispanija Losartan/Hydrochlorothiazide Krka
Suomija, Norvegija Losartan/Hydrochlorothiazid Krka
Vengrija Lavestra H
Airija Lozitar Comp
Portugalija Losartan/Hidroclorotiazida Krka
Didžioji Britanija Losartan Potassium/Hydrochlorothiazide

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB KRKA Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4,
Užubalių km.,Vilniaus r.
LT - 14013
Tel. + 370 5 236 27 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-06-22

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie LietuvosRespublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Lorista H visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Tinkamą dozę, atsižvelgdamas į Jūsų būklę ir tai, ar vartojate kitų vaistų, nustatys gydytojas. Kad kraujospūdis būtų tinkamai reguliuojamas, svarbu vartoti Lorista H visą gydytojo paskirtą laiką.

Tiekiamas trijų stiprumų Lorista H: Lorista H 50 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės, Lorista H 100 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės ir Lorista H 100 mg/25 mg plėvele dengtos tabletės,

Kraujospūdžio padidėjimas
Įprasta Lorista H dozė daugumai pacientų, kurių kraujospūdis yra padidėjęs, yra viena Lorista H 50 mg/12,5 mg plėvele dengta tabletė per parą, kuri sunormalizuoja kraujospūdį 24 valandoms. Šią dozę galima padidinti iki dviejų Lorista H 50 mg/12,5 mg plėvele dengtų tablečių vieną kartą per parą arba išgerti vieną Lorista H 100 mg/25 mg (stipresnę) plėvele dengtą tabletę per parą. Didžiausia paros dozė yra dvi Lorista H 50 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės per parą arba viena Lorista H 100 mg/25 mg plėvele dengta tabletė per parą.

Tiekiamos Lorista H 100 mg/12,5 mg (100 mg losartano/12,5 mg hidrochlorotiazido) plėvele dengtos tabletės pacientams, kuriems dozė padidinama iki 100 mg losartano ir kraujospūdį būtina reguliuoti papildomai.

Pavartojus per didelę Lorista H dozę

Perdozavimo atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau būtų suteikta medicininė pagalba. Dėl perdozavimo gali staigiai sumažėti kraujospūdis, būti juntamas pernelyg dažnas širdies plakimas, suretėti pulsas, atsirasti kraujo sudėties pokyčių ir organizmas netekti skysčių.

Pamiršus pavartoti Lorista H

Stenkitės kasdien išgerti paskirtą Lorista H dozę. Vis dėlto jeigu praleidote dozę, papildomos dozės gerti nereikia. Toliau vaistą vartokite pagal įprastą planą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas