Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Monkasta, 4mg, kramtomosios tabletės, N28

Veikliosios medžiagos: Montelukastas Veikliosios medžiagos stiprumas: 4mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 383898955360
Monkasta palengvina astmos simptomus ir padeda ją kontroliuoti.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Monkasta palengvina astmos simptomus ir padeda ją kontroliuoti.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Monkasta ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Monkasta
3. Kaip vartoti Monkasta
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Monkasta
6. Kita informacija


1. KAS YRA MONKASTA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Monkasta yra leukotrienų receptorių antagonistas, blokuojantis medžiagas, vadinamas leukotrienais. Leukotrienai plaučiuose sukelia kvėpavimo takų susiaurėjimą ir patinimą. Blokuodamas leukotrienus, Monkasta palengvina astmos simptomus ir padeda ją kontroliuoti.
Gydytojas Monkasta skyrė Jūsų vaikui astmai gydyti siekdamas, kad dieną ir naktį neatsirastų astmos simptomų.

Monkasta 4 mg kramtomosiomis tabletėmis gydomi 2 5 metų pacientai, kurių būklę kiti vaistai kontroliuoja netinkamai ir jiems būtinas papildomas gydymas.

Gali būti taikomas kaip alternatyvus gydymas Monkasta 4 mg kramtomosiomis tabletėmis vietoj inhaliuojamųjų gliukokortikoidų 2-5 metų pacientams, kuriems pastaruoju metu dėl astmos neprireikė gerti gliukokortikoidų ir nustatyta, kad jie nesugeba vartoti inhaliuojamųjų gliukokortikoidų.

Be to, Monkasta 4 mg kramtomosios tabletės gali padėti išvengti fizinio krūvio sukeliamo kvėpavimo takų susiaurėjimo 2 metų ir vyresniems pacientams.

Gydytojas nustatys, kaip vartoti Monkasta, atsižvelgdamas į Jūsų vaiko astmos simptomus ir sunkumą.

Gydytojas Monkasta skyrė astmai gydyti siekdamas, kad dieną ir naktį Jums neatsirastų astmos simptomų.

Monkasta 5 mg kramtomosiomis tabletėmis gydomi 6-14 metų pacientai, kurių būklę kiti vaistai kontroliuoja netinkamai ir jiems būtinas papildomas gydymas.

Gali būti taikomas kaip alternatyvus gydymas Monkasta 5 mg kramtomosiomis tabletėmis vietoj inhaliuojamųjų kostikosteroidų 6-14 metų pacientams, kuriems pastaruoju metu dėl astmos neprireikė gerti kostikosteroidų ir nustatyta, kad jie nesugeba vartoti inhaliuojamųjų kostikosteroidų.

Be to, Monkasta 5 mg kramtomosios tabletės gali padėti išvengti fizinio krūvio sukeliamo kvėpavimo takų susiaurėjimo 6 metų ir vyresniems pacientams.

Gydytojas nustatys, kaip vartoti Monkasta, atsižvelgdamas į Jūsų vaiko astmos simptomus ir sunkumą.

Kas yra astma?
Astma yra liga, kuria sergama ilgai.
Sergant astma, gali pasireikšti toliau išvardytas poveikis.
- Dėl susiaurėjusių kvėpavimo takų pasunkėja kvėpavimas. Kvėpavimo takų susiaurėjimas pasunkėja ir palengvėja, tai priklauso nuo įvairių sąlygų.
- Jautrūs kvėpavimo takai reaguoja į daug dirgiklių, pvz., cigarečių dūmus, žiedadulkes, šaltą orą ar fizinį krūvį.
- Gali patinti kvėpavimo takų gleivinė (pasireikšti uždegimas).
Astmos simptomai yra kosulys, švokštimas ir ankštumo pojūtis krūtinėje.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MONKASTA

Pasakykite gydytojui apie bet kokias šiuo metu esančias ar buvusias vaiko medicinines problemas ar alergiją.

Monkasta vartoti negalima:
- jeigu Jūsų vaikui yra alergija (padidėjęs jautrumas) montelukastui arba bet kuriai pagalbinei Monkasta medžiagai (žr. 6 skyrių KITA INFORMACIJA).
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) montelukastui arba bet kuriai pagalbinei Monkasta medžiagai (žr. 6 skyrių KITA INFORMACIJA).

Specialių atsargumo priemonių vartojant Monkasta reikia
< Jeigu Jūsų vaiko astma ar kvėpavimas pasunkėja, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.
< Geriamasis Monkasta nėra skirtas ūminiam astmos priepuoliui nutraukti. Jei pasireiškia priepuolis, vykdykite Jums duotus gydytojo nurodymus dėl Jūsų vaiko gydymo. Visada turėkite vaiko inhaliuojamųjų greitai veikiančių vaistų astmos priepuoliui nutraukti.
< Geriamasis Monkasta nėra skirtas ūminiam astmos priepuoliui nutraukti. Jei pasireiškia priepuolis, vykdykite Jums ar Jūsų vaikui duotus gydytojo nurodymus. Visada turėkite inhaliuojamųjų greitai veikiančių vaistų astmos priepuoliui nutraukti.

< Svarbu, kad Jūsų vaikas vartotų visus gydytojo skirtus vaistus nuo astmos. Kitų astmai gydyti skirtų vaistų, kuriuos Jūsų vaikas gydytojo nurodymu vartoja, pakeisti Monkasta 4 mg kramtomosiomis tabletėmis negalima.
< Svarbu, kad Jūs ar Jūsų vaikas vartotumėte visus gydytojo skirtus vaistus nuo astmos. Kitų astmai gydyti skirtų vaistų, kuriuos Jūs ar Jūsų vaikas gydytojo nurodymu vartojate, pakeisti Monkasta negalima.
< Jeigu Jūsų vaikas vartoja vaistų nuo astmos ir atsiranda tokių simptomų kaip į gripą panašus negalavimas, dilgčiojimo, badymo ar tirpimo pojūtis rankose ir kojose, kvėpavimo simptomų pasunkėjimas ir (arba) išbėrimas, būtina kreiptis į gydytoją.
< Jeigu vartojama vaistų nuo astmos ir atsiranda tokių simptomų kaip į gripą panašus negalavimas, dilgčiojimo, badymo ar tirpimo pojūtis rankose ir kojose, kvėpavimo simptomų pasunkėjimas ir (arba) išbėrimas, būtina kreiptis į gydytoją.
< Jūsų vaikas negali vartoti acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ar vaistų nuo uždegimo (dar vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo arba NVNU) tuo atveju, jei minėti medikamentai sukelia astmos pasunkėjimą.
< Jūs ar Jūsų vaikas negalite vartoti acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ar vaistų nuo uždegimo (dar vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo arba NVNU) tuo atveju, jei minėti vaistai sukelia astmos pasunkėjimą.

Vartojimas vaikams
Tiekiamos Monkasta 4 mg kramtomosios tabletės, skirtos 2-5 metų vaikams.
Tiekiamos Monkasta 5 mg kramtomosios tabletės, skirtos 6-14 metų vaikams.

Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai gali keisti Monkasta poveikį, o Monkasta - kitų vaiko vartojamų vaistų poveikį.

Jeigu Jūsų vaikas vartoja arba neseniai vartojo kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jei Jūsų vaikas vartoja toliau išvardytų vaistų, pasakykite apie tai gydytojui prieš gydymo Monkasta pradžią:
< fenobarbitalį (juo gydoma epilepsija).
< fenitoiną (juo gydoma epilepsija).
< rifampiciną (juo gydoma tuberkuliozė ir kai kurios kitos infekcinės ligos).
Jei Jūs ar Jūsų vaikas vartojate toliau išvardytų vaistų, pasakykite apie tai gydytojui prieš gydymo Monkasta pradžią:
< fenobarbitalį (juo gydoma epilepsija).
< fenitoiną (juo gydoma epilepsija).
< rifampiciną (juo gydoma tuberkuliozė ir kai kurios kitos infekcinės ligos).

Monkasta vartojimas su maistu ir gėrimais
Monkasta 4 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti prieš pat valgį: jas reikia vartoti likus mažiausiai 1 valandai iki valgio ar praėjus mažiausiai 2 valandoms po jo.
Monkasta 5 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti prieš pat valgį: jas reikia vartoti likus mažiausiai 1 valandai iki valgio ar praėjus mažiausiai 2 valandoms po jo.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Šio poskyrio informacija nėra aktuali Monkasta 4 mg kramtomosioms tabletėms, kadangi jos skirtos vartoti 2-5 metų vaikams, tačiau toliau pateikta informacija yra susijusi su veikliąją medžiaga montelukastu.

Vartojimas nėštumo laikotarpiu
Nėščios ar pastoti planuojančios moterys prieš Monkasta vartojimą turi pasitarti su gydytoju. Jis nuspręs, ar galima vartoti Monkasta.
Vartojimas nėštumo laikotarpiu
Nėščios ar pastoti planuojančios moterys prieš Monkasta vartojimą turi pasitarti su gydytoju. Jis nuspręs, ar galima vartoti Monkasta.

Vartojimas žindymo laikotarpiu
Ar montelukasto atsiranda moters piene, nežinoma. Jeigu maitinate krūtimi ar planuojate pradėti žindymą, prieš Monkasta vartojimą turite pasitarti su gydytoju.
Vartojimas žindymo laikotarpiu
Ar montelukasto atsiranda moters piene, nežinoma. Jeigu maitinate krūtimi ar planuojate pradėti žindymą, prieš Monkasta vartojimą turite pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Šio poskyrio informacija nėra aktuali Monkasta 4 mg kramtomosioms tabletėms, kadangi jos skirtos vartoti 2-5 metų vaikams, tačiau toliau pateikta informacija yra susijusi su veikliąją medžiaga montelukastu.

Monkasta poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nesitikima. Visgi individualus poveikis kai kuriems asmenims gali skirtis. Tam tikras šalutinis poveikis (pvz., galvos svaigimas ir mieguistumas), kuris labai retais atvejais pasireiškė kai kuriems Monkasta vartojantiems pacientams, gali turėti įtakos gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Monkasta medžiagas
Monkasta sudėtyje yra aspartamo, iš kurio susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas vaikams, sergantiems fenilketonurija.


3. KAIP VARTOTI MONKASTA

2-5 metų vaikai
< Vaikas šio vaisto turi vartoti prižiūrimas suaugusio žmogaus.
< Vaikas gali vartoti tik vieną Monkasta tabletę per parą, kaip kad nurodė gydytojas,
< Tablečių reikia vartoti net tuo atveju, jei vaikui simptomų nėra arba jei prasidėjo ūminis astmos priepuolis.
< Vaikas Monkasta visada turi vartoti tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į vaiko gydytoją arba vaistininką.
< Monkasta vartojamas per burną.

2-5 metų vaikai
Kartą per parą vakare reikia suvartoti vieną Monkasta 4 mg kramtomąją tabletę. Monkasta 4 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti prieš pat valgį: jas reikia vartoti likus mažiausiai 1 valandai iki valgio ar praėjus mažiausiai 2 valandoms po jo.

Jei Jūsų vaikas vartoja Monkasta, turite būti tikras, kad jis nevartoja jokių kitų vaistų, kuriuose yra tos pačios veikliosios medžiagos, t. y. montelukaso.

6-14 metų vaikai
< Jūs ar Jūsų vaikas gali vartoti tik vieną Monkasta tabletę per parą, kaip kad nurodė gydytojas,
< Tablečių reikia vartoti net tuo atveju, jei Jums ar Jūsų vaikui simptomų nėra arba jei prasidėjo ūminis astmos priepuolis.
< Monkasta visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
< Monkasta vartojamas per burną.

Kartą per parą vakare reikia suvartoti vieną Monkasta 5 mg geriamąją tabletę. Monkasta 5 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti prieš pat valgį: jas reikia vartoti likus mažiausiai 1 valandai iki valgio ar praėjus mažiausiai 2 valandoms po jo.

Jei Jūs ar Jūsų vaikas vartoja Monkasta, turite būti tikras, kad nevartojama jokių kitų vaistų, kuriuose yra tos pačios veikliosios medžiagos, t. y. montelukaso.

Tiekiamos Monkasta 4 mg kramtomosios tabletės, skirtos 2-5 metų vaikams.
Tiekiamos Monkasta 5 mg kramtomosios tabletės, skirtos 6-14 metų vaikams.
Monkasta 4 mg kramtomųjų tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

Jeigu Jūsų vaikas pavartojo per didelę Monkasta dozę
Nedelsdamas kreipkitės į vaiko gydytoją.
Perdozavus, šalutinio poveikio dažniausiai neatsiranda. Dažniausiai perdozavusiems suaugusiems žmonėms ir vaikams atsiradę simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir pernelyg didelis aktyvumas.

Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas pavartojote per didelę Monkasta dozę
Nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.
Perdozavus, šalutinio poveikio dažniausiai neatsiranda. Dažniausiai perdozavusiems suaugusiems žmonėms ir vaikams atsiradę simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir pernelyg didelis aktyvumas.

Pamiršus vaikui duoti pavartoti Monkasta
Stenkitės Monkasta vartoti taip, kaip nurodyta. Vis dėlto, jeigu vaikas praleido dozę, vaisto toliau reikia vartoti įprastai kartą per parą.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Pamiršus pavartoti ar duoti pavartoti vaikui Monkasta
Stenkitės Monkasta vartoti taip, kaip nurodyta. Vis dėlto jeigu Jūs ar Jūsų vaikas praleidote dozę, vaisto toliau reikia vartoti įprastai kartą per parą.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu vaikas nutraukia Monkasta vartojimą
Gydomasis Monkasta poveikis nuo astmos Jūsų vaikui pasireikš tik tuo atveju, jei vaisto vartojama nuolat.
Svarbu, kad vaikas Monkasta vartotų tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Tai padės kontroliuoti Jūsų vaiko astmą.

Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas nutraukiate Monkasta vartojimą
Gydomasis Monkasta poveikis nuo astmos Jums ar Jūsų vaikui pasireikš tik tuo atveju, jei vaisto vartojama nuolat.
Svarbu, kad Monkasta būtų vartojama tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Tai padės kontroliuoti Jūsų ar Jūsų vaiko astmą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Monkasta, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Klinikinių montelukasto 4 mg kramtomųjų tablečių tyrimų metu dažniausiai pasireiškęs (atsiradęs mažiausiai 1 pacientui iš 100 ir ne daugiau kaip 1 vaikui iš 10) ir, manoma, su montelukasto vartojimu susijęs šalutinis poveikis buvo:
- pilvo skausmas;
- troškulys.

Klinikinių montelukasto 5 mg kramtomųjų tablečių tyrimų metu dažniausiai pasireiškęs (atsiradęs mažiausiai 1 pacientui iš 100 ir ne daugiau kaip 1 vaikui iš 10) ir, manoma, su montelukasto vartojimu susijęs šalutinis poveikis buvo:
- galvos skausmas.

Be to, klinikinių montelukasto 10 mg plėvele dengtų tablečių ir 5 mg kramtomųjų tablečių tyrimų metu pasireiškė toks papildomas šalutinis poveikis:
- galvos skausmas.

Klinikinių montelukasto 4 mg kramtomųjų tablečių tyrimų metu dažniausiai pasireiškęs (atsiradęs mažiausiai 1 pacientui iš 100 ir ne daugiau kaip 1 vaikui iš 10) ir, manoma, su montelukasto vartojimu susijęs šalutinis poveikis buvo:
- pilvo skausmas;
- troškulys.

Klinikinių montelukasto 5 mg kramtomųjų tablečių tyrimų metu dažniausiai pasireiškęs (atsiradęs mažiausiai 1 pacientui iš 100 ir ne daugiau kaip 1 vaikui iš 10) ir, manoma, su montelukasto vartojimu susijęs šalutinis poveikis buvo:
- galvos skausmas.

Be to, klinikinių montelukasto 10 mg plėvele dengtų tablečių tyrimų metu pasireiškė toks papildomas šalutinis poveikis:
- pilvo skausmas.

Toks poveikis paprastai buvo lengvas ir dažniau pasireiškė Monkasta gydytiems pacientams, palyginti su placebo (tablečių, kuriose nėra veikliosios medžiagos) vartojusiais žmonėmis.

Be to, po vaisto pasirodymo rinkoje gauta duomenų apie toliau išvardytą šalutinį poveikį.
- Viršutinių kvėpavimo takų infekcija.
- Sustiprėjęs polinkis kraujuoti.
- Alerginės reakcijos, įskaitant išbėrimą ir kvėpavimą bei rijimą pasunkinti galintį veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimą.
- Su elgesiu ir nuotaika susijęs poveikis (nenormalūs sapnai, įskaitant košmarus, haliucinacijos, dirglumas, nerimas, nenustygstamumas, baimingas susijaudinimas, įskaitant agresyvų elgesį ar priešiškumą, drebulys, depresija, miego sutrikimas, lunatizmas, mintys apie savižudybę ir su savižudybe susijęs elgesys (labai retai).
- Galvos svaigimas, apsnūdimas, dilgčiojimo, badymo ar tirpimo pojūtis, traukuliai.
- Juntamas neritmiškas ir (arba) dažnas širdies plakimas (palpitacija).
- Kraujavimas iš nosies.
- Viduriavimas, burnos džiūvimas, nevirškinimas, pykinimas, vėmimas.
- Hepatitas (kepenų uždegimas).
- Kraujosruvos, niežulys, dilgėlinė, jautrūs raudoni mazgeliai po oda, dažniausiai blauzdų srityje (mazginė eritema),
- Sąnarių ar raumenų skausmas, raumenų mėšlungis.
- Nuovargis, bloga savijauta, patinimas, karščiavimas.

Labai retai astma sergantiems ir montelukasto vartojantiems pacientams atsirado toliau išvardytų simptomų derinys (Churg-Strauss sindromas): į gripą panašus negalavimas, dilgčiojimo, badymo ar tirpimo pojūtis rankose ir kojose, kvėpavimo simptomų pasunkėjimas ir (arba) išbėrimas. Jeigu atsiras vienas ar keli minėti simptomai, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI MONKASTA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Monkasta vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

Monkasta kramtomųjų tablečių sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra montelukastas.
Monkasta 4 mg kramtomosios tabletės
Kiekvienoje kramtomojoje tabletėje yra 4 mg montelukasto (montelukasto natrio druskos pavidalu).
Monkasta 5 mg kramtomosios tabletės
Kiekvienoje kramtomojoje tabletėje yra 5 mg montelukasto (montelukasto natrio druskos pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E 421), mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, hidroksipropilceliuliozė, aspartamas (E 951), raudonasis geležies oksidas (E 172), juodųjų vyšnių skonio medžiaga (sudėtyje yra glicerolio triacetato (E1518)), magnio stearatas.

Monkasta kramtomųjų tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje
Monkasta 4 mg kramtomosios tabletės
Tabletės yra rausvos, marmurinės išvaizdos, apvalios, šiek tiek išgaubtos, nuožulniais kraštais, ant vienos tablečių pusės užrašyta ,,4".
Monkasta 5 mg kramtomosios tabletės
Tabletės yra rausvos, marmurinės išvaizdos, apvalios, šiek tiek išgaubtos, nuožulniais kraštais, ant vienos tablečių pusės užrašyta ,,5".

Tiekiamos 7, 10, 14, 20, 28, 30, 49, 50, 56, 84, 90, 98, 100, 140 ar 200 Monkasta kramtomųjų tablečių lizdinių plokštelių dėžutės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Krka, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija

Gamintojas
Krka, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija

Krka Polska Sp.z.o.o,
ul. Równolegla 5, Warsaw
Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB KRKA Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4,
Užubalių km.,Vilniaus r.
LT - 14013
Tel. + 370 5 236 27 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-16

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
2-5 metų vaikai
- Vaikas šio vaisto turi vartoti prižiūrimas suaugusio žmogaus.
- Vaikas gali vartoti tik vieną Monkasta tabletę per parą, kaip kad nurodė gydytojas,
- Tablečių reikia vartoti net tuo atveju, jei vaikui simptomų nėra arba jei prasidėjo ūminis astmos priepuolis.
- Vaikas Monkasta visada turi vartoti tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į vaiko gydytoją arba vaistininką.
- Monkasta vartojamas per burną.

2-5 metų vaikai
Kartą per parą vakare reikia suvartoti vieną Monkasta 4 mg kramtomąją tabletę. Monkasta 4 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti prieš pat valgį: jas reikia vartoti likus mažiausiai 1 valandai iki valgio ar praėjus mažiausiai 2 valandoms po jo.

Jei Jūsų vaikas vartoja Monkasta, turite būti tikras, kad jis nevartoja jokių kitų vaistų, kuriuose yra tos pačios veikliosios medžiagos, t. y. montelukaso.

6-14 metų vaikai
- Jūs ar Jūsų vaikas gali vartoti tik vieną Monkasta tabletę per parą, kaip kad nurodė gydytojas,
- Tablečių reikia vartoti net tuo atveju, jei Jums ar Jūsų vaikui simptomų nėra arba jei prasidėjo ūminis astmos priepuolis.
- Monkasta visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Monkasta vartojamas per burną.

Kartą per parą vakare reikia suvartoti vieną Monkasta 5 mg geriamąją tabletę. Monkasta 5 mg kramtomųjų tablečių negalima vartoti prieš pat valgį: jas reikia vartoti likus mažiausiai 1 valandai iki valgio ar praėjus mažiausiai 2 valandoms po jo.

Jei Jūs ar Jūsų vaikas vartoja Monkasta, turite būti tikras, kad nevartojama jokių kitų vaistų, kuriuose yra tos pačios veikliosios medžiagos, t. y. montelukaso.

Tiekiamos Monkasta 4 mg kramtomosios tabletės, skirtos 2-5 metų vaikams.
Tiekiamos Monkasta 5 mg kramtomosios tabletės, skirtos 6-14 metų vaikams.
Monkasta 4 mg kramtomųjų tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

Jeigu Jūsų vaikas pavartojo per didelę Monkasta dozę
Nedelsdamas kreipkitės į vaiko gydytoją.
Perdozavus, šalutinio poveikio dažniausiai neatsiranda. Dažniausiai perdozavusiems suaugusiems žmonėms ir vaikams atsiradę simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir pernelyg didelis aktyvumas.

Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas pavartojote per didelę Monkasta dozę
Nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.
Perdozavus, šalutinio poveikio dažniausiai neatsiranda. Dažniausiai perdozavusiems suaugusiems žmonėms ir vaikams atsiradę simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir pernelyg didelis aktyvumas.

Pamiršus vaikui duoti pavartoti Monkasta
Stenkitės Monkasta vartoti taip, kaip nurodyta. Vis dėlto, jeigu vaikas praleido dozę, vaisto toliau reikia vartoti įprastai kartą per parą.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Pamiršus pavartoti ar duoti pavartoti vaikui Monkasta
Stenkitės Monkasta vartoti taip, kaip nurodyta. Vis dėlto jeigu Jūs ar Jūsų vaikas praleidote dozę, vaisto toliau reikia vartoti įprastai kartą per parą.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu vaikas nutraukia Monkasta vartojimą
Gydomasis Monkasta poveikis nuo astmos Jūsų vaikui pasireikš tik tuo atveju, jei vaisto vartojama nuolat.
Svarbu, kad vaikas Monkasta vartotų tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Tai padės kontroliuoti Jūsų vaiko astmą.

Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas nutraukiate Monkasta vartojimą
Gydomasis Monkasta poveikis nuo astmos Jums ar Jūsų vaikui pasireikš tik tuo atveju, jei vaisto vartojama nuolat.
Svarbu, kad Monkasta būtų vartojama tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Tai padės kontroliuoti Jūsų ar Jūsų vaiko astmą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas