Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Naklofen, 50mg, skrandyje neirios tabletės, N20

Veikliosios medžiagos: Diklofenakas Veikliosios medžiagos stiprumas: 50mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 012389
Naklofen vartojamas simptominiam uždegiminių sąnarių ligų: reumatoidinio artrito, seronegatyvaus spondiloartrito, lėtinio jaunatvinio artrito, kitų artritų, gydymui, simptominiam degeneracinių sąnarių ir stuburo ligų: artrozės, spondilozės, gydymui, simptominiam kristalų sukeltų artritų: podagros, pseudopodagros, gydymui, simptominiam minkštųjų audinių ligų: periartrito, bursito, miozito, tendinito, sinovito, gydymui, pirminės dismenorėjos gydymui, silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimui po minkštųjų audinių sužalojimo, po odontologinių procedūrų, po operacijų.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Naklofen vartojamas simptominiam uždegiminių sąnarių ligų: reumatoidinio artrito, seronegatyvaus spondiloartrito, lėtinio jaunatvinio artrito, kitų artritų, gydymui, simptominiam degeneracinių sąnarių ir stuburo ligų: artrozės, spondilozės, gydymui, simptominiam kristalų sukeltų artritų: podagros, pseudopodagros, gydymui, simptominiam minkštųjų audinių ligų: periartrito, bursito, miozito, tendinito, sinovito, gydymui, pirminės dismenorėjos gydymui, silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimui po minkštųjų audinių sužalojimo, po odontologinių procedūrų, po operacijų.


Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Naklofen ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Naklofen
3. Kaip vartoti Naklofen
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Naklofen
6. Kita informacija


1. KAS YRA NAKLOFEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Naklofen yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, kuris mažina uždegimą, skausmą ir pakilusią temperatūrą. Pagrindinis jo veikimo mechanizmas - prostaglandinų sintezės slopinimas. Skrandyje neiri tabletė padengta rūgščiai atsparia plėvele, kuri ištirpsta tik tabletei pasiekus žarnas. Šios tabletės vartojamos ūminiams sutrikimams gydyti.

Gydytojai skiria šio vaisto uždegimui slopinti ir (arba) skausmui malšinti. Naklofen vartojamas:
- Simptominiam uždegiminių sąnarių ligų: reumatoidinio artrito, seronegatyvaus spondiloartrito, lėtinio jaunatvinio artrito, kitų artritų, gydymui;
- Simptominiam degeneracinių sąnarių ir stuburo ligų: artrozės, spondilozės, gydymui;
- Simptominiam kristalų sukeltų artritų: podagros, pseudopodagros, gydymui;
- Simptominiam minkštųjų audinių ligų: periartrito, bursito, miozito, tendinito, sinovito, gydymui;
- Pirminės dismenorėjos gydymui;
- Silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimui po minkštųjų audinių sužalojimo, po odontologinių procedūrų, po operacijų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NAKLOFEN

Naklofen vartoti negalima:
Naklofen vartoti negalima, jei:
- padidėjęs jautrumas diklofenakui ar bet kuriai pagalbinei Naklofen medžiagai, acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;
- jei, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo arba acetilsalicilo rūgštį, buvo sutrikęs kvėpavimas (prasidėjęs bronchų astmos priepuolis), atsiradusi dilgėlinė, alerginė sloga arba ištikusi padidėjusio jautrumo reakcija (angioneurozinė edema), kuri pasireiškė staigiu lūpų, veido ir kaklo tinimu (dėl jos taip pat gali prasidėti dusulys, užkimti balsas);
- jei yra aktyvi, kraujuojanti ar atsinaujinanti pepsinė ar dvylikapirštės žarnos opa ar su uždegimu susijęs tiesiosios žarnos ar išangės pažeidimas (arba tokių sutrikimų buvo anksčiau);
- sergate vidutinio sunkumo ar sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu;
- sergate vidutinio sunkumo ar sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu;
- sergate sunkiu širdies nepakankamumu;
- esate netekęs (netekusi) daug skysčių;
- sergate ligomis, kurių metu kraujuojama;
- jūsų nėštumas yra 6 mėnesių arba didesnis;
- maitinate kūdikį krūtimi;

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Tokie vaistai, kaip Naklofen, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Reikia vengti vartoti Naklofen kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, įskaitant selektyviuosius ciklooksigenazės-2 inhibitorius.

Nepageidaujamą poveikį galima sumažinti vartojant mažiausią veiksmingą Naklofen dozę trumpiausią laiką, kuris reikalingas ligos simptomams nuslopinti.

Senyvi pacientai: senyviems pacientams nepageidaujamos reakcijos, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, pasitaiko dažniau, kraujavimas iš skrandžio ir skrandžio perforacija gali būti pavojingi gyvybei.

Jei pacientas serga arba yra sirgęs viršutinės virškinimo trakto dalies liga, jį turi atidžiai stebėti gydytojas.

Jei, vartojant Naklofen, atsiranda kraujavimo ar opos požymių, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Nesteroidinius vaistus nuo uždegimo pacientams, kurie nurodo buvusias skrandžio ir žarnyno ligas (pvz.: opinį kolitą, Krono ligą), reikia skirti vartoti atsargiai, nes šios ligos gali paūmėti.

Jei sergate epilepsija arba labai reta liga - porfirija (kraujo pigmentų metabolizmo sutrikimu), pasikonsultuokite su gydytoju.

Jei sutrikęs kraujo krešėjimas, vartojate jį slopinančius vaistus (antikoaguliantus) arba kraujo krešu¬lius tirpinančius (fibrinolizinius) vaistus, pasikonsultuokite su gydytoju.
Labai retai, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo gali pasitaikyti sunkių odos reakcijų, tokių kaip eksfoliacinis dermatitas, Stevens-Jonhson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, kurios gali baigtis mirtimi. Didžiausia rizika šių būklių išsivystymui yra pati gydymo pradžia, šios reakcijos dažniausiai pasireiškia per pirmuosius gydymo mėnesius. Pasireiškus odos bėrimams, gleivinės pažeidimams, ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams Naklofen vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

Senyviems žmonėms skiriama mažiausia veiksminga diklofenako (kaip ir kitų vaistų) dozė.

Nuolatinė gydytojo kontrolė būtina, kuomet vaisto tenka skirti sergantiems sunkiomis inkstų, kepenų, širdies ligomis, sunkia arterine hipertenzija.

Vaisto reikia atsargiai vartoti sergantiems bronchine astma, šienlige, polipiniu etmoiditu (esti nosies polipų) bei lėtinėmis infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis sergantiems pacientams.

Vartojant Naklofen gali tapti sunkiau pastoti. Jei jūs planuojate pastoti arba jums sunku pastoti, nedelsiant tai praneškite savo gydytojui.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojant Naklofen ir kai kuriuos kitus vaistus, tarp jų gali pasireikšti sąveika, dėl kurios gali sustiprėti arba susilpnėti vieno ar kito vaisto poveikis.

Pasakykite gydytojui, jei vartojate:
- ličio ir (arba) digoksino, nes gali padidėti pastarųjų preparatų koncentracija serume;
- kai kurių diuretikų, nes gali susilpnėti šlapimo išsiskyrimą skatinantis poveikis;
- kalį organizme sulaikančių diuretikų, nes gali sumažėti kalio kiekis kraujyje;
- acetilsalicilo rūgšties ar kitokių nesteroidinių arba steroidinių vaistų nuo uždegimo, nes didėja šalutinio poveikio pavojus;
- kraujo krešėjimą slopinančių vaistų, pvz., varfarino, nes gali padidėti kraujo krešėjimą slopinantis poveikis;
- trombocitų sukibimą slopinančių vaistų ar selektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI), nes gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus;
- kortikosteroidų, nes gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto bei jo išopėjimo pavojus;
- ciklosporino, nes gali sustiprėti toksinis ciklosporino poveikis inkstams;
- metotreksato, nes gali sustiprėti toksinis metotreksato poveikis;
- ir kraujo spaudimą mažinančių vaistų, įskaitant AKF inhibitorius ir angiotenzino II antagonistus, nes gali susilpnėti kraujo spaudimą mažinantis jų poveikis.
Buvo labai retų atvejų, kaip pacientams, kartu vartojusiems kvinolonų grupės preparatų ir NVNU, atsirado traukulių.
Jei kartu vartojama kitokių sisteminio poveikio NVNU, didėja kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

Naklofen vartojimas su maistu ir gėrimais
Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užgeriant skysčiu (valgant arba tuoj po valgio).

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu Naklofen vartoti nerekomenduojama. Ar laukiamas palankus Naklofen poveikis nėščiai moteriai yra didesnis už pavojų vaisiui, sprendžia gydytojas, todėl nėštumo metu šį vaistą galima vartoti tik jam patarus.
Paskutinį nėštumo trimestrą šio vaisto vartoti negalima.

Vartojant Naklofen, žindyti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Reikšmingos šio vaisto įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Naklofen medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI NAKLOFEN

Naklofen visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarę, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.

Galimas gydymas viena ar keliomis vaisto formomis, tačiau suminė paros dozė turi neviršyti 150 mg.

Skrandyje neirios 50 mg tabletės:
Pradinis dozavimas: suaugusiems po 1 tabletę 2-3 kartus per parą
Palaikomasis dozavimas: suaugusiems po 1 tabletę 2 kartus per parą

Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užgeriant skysčiu (valgant arba tuoj po valgio).

Vaikams Naklofen 50 mg skrandyje neirios tabletės nerekomenduojamos.

Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pavartojus per didelę Naklofen dozę
Pavartoję per didelę dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.
Išgėrus per daug tablečių, svarbiausi sutrikimai būna sustiprėjusio šalutinio poveikio virškinimo traktui, inkstams, kepenims ir centrinei nervų sistemai išraiška. Pasireiškus perdozavimo požymių, reikiamų priemonių imsis gydytojas.

Pamiršus pavartoti Naklofen
Gerkite šį vaistą kasdien maždaug tokiu pačiu laiku. Užmirštą dozę prisiminę išgerkite kuo greičiau.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Naklofen
Diklofenako vartojimą trumpalaikiam skausmo malšinimui galima nutraukti iš karto, kai tik jis pra¬eina. Jei gydytojas patarė šį vaistą vartoti ilgai, vartojimą galima nutraukti tik pasitarus su juo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Naklofen, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Tokie vaistai, kaip Naklofen, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Dažnumo suskirstymas
Dažnas: >10 %
Nedažnas: >1 - 10 %
Retas: >0,001 - 1 %
Pavieniai atvejai: >0,001 %.

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažni: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, nemalonūs pojūčiai ar skausmas viršutinėje vidurinėje pilvo dalyje ir vidurių pūtimas.
Reti: kraujavimas iš virškinimo trakto (kraujas išmatose ar vėmimas krauju), virškinimo trakto išopėjimas pasireiškiant arba nepasireiškiant kraujavimui ar prakiurimui.
Pavieniai atvejai: apatinės žarnyno dalies sutrikimai (nespecifinis hemoraginis kolitas (storosios žarnos uždegimas), opinio kolito ar Krono ligos atkrytis ar pasunkėjimas, skrandžio uždegimas, opinis burnos uždegimas).

Nervų sistemos sutrikimai
Nedažni: galvos skausmas, galvos svaigimas.
Reti: depresija, nemiga, nuovargis, nerimas, irzlumas, apsnūdimas.
Labai retai: regėjimo sutrikimas, spengimas ausyse, atminties sutrikimai, dezorientacija, košmarai, tremoras, psichikos sutrikimai.
Pavieniais atvejais pasitaikė aseptinio meningito atvejų.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Reti: inkstų funkcijos nepakankamumas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kraujas šlapime.
Pavieniai atvejai: intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, papilinė nekrozė, baltymo kiekio šlapime padidėjimas.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Reti: gelta, besimptomis kepenų uždegimas, ūminis kepenų uždegimas, lėtinis aktyvus kepenų uždegimas, kepenų ląstelių žūtis, tulžies sąstovis.
Pavieniai atvejai: žaibinis kepenų uždegimas.

Imuninės sistemos sutrikimai
Pavieniai atvejai: anafilaksinė reakcija (bronchų spazmas, angioneurozinė edema, anafilaksinis šokas).

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Nedažni: išbėrimas, egzantema.
Reti: niežulys, dilgėlinė.
Pavieniai atvejai: padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę, dilgėlinė, nuplikimas.

Širdies sutrikimai
Nedažni: edema, kraujo spaudimo padidėjimas, širdies funkcijos nepakankamumas.
Labai retai: palptitacija, skausmas krūtinėje.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Pavieniai atvejai: mažakraujystė, per mažas trombocitų kiekis, per mažas baltųjų kraujo kūnelių kiekis, agranulocitozė (tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių nebuvimas).

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Labai retai: pankreatitas

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI NAKLOFEN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po {Tinka iki ir EXP} nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Naklofen vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

Naklofen sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje tabletėje yra 50 mg diklofenako natrio druskos.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, propilenglikolis, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, kukurūzų krakmolas, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, geležies oksidas (E 172), titano dioksidas (E171), talkas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras 1:1.

Naklofen išvaizda ir kiekis pakuotėje
Naklofen skrandyje neirios tabletės yra apvalios, abipus truputį išgaubtos, lygios, rudai geltonos.

Dėžutėje yra 20 skrandyje neirių tablečių (2 lizdinės plokštelės po 10 tablečių).

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Krka , d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB KRKA Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4,
Užubalių km.,Vilniaus r.
LT - 14013
Tel. + 370 5 236 27 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-10-07

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Naklofen visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarę, nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite jo vartojimo.

Galimas gydymas viena ar keliomis vaisto formomis, tačiau suminė paros dozė turi neviršyti 150 mg.

Skrandyje neirios 50 mg tabletės:
Pradinis dozavimas: suaugusiems po 1 tabletę 2-3 kartus per parą
Palaikomasis dozavimas: suaugusiems po 1 tabletę 2 kartus per parą

Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užgeriant skysčiu (valgant arba tuoj po valgio).

Vaikams Naklofen 50 mg skrandyje neirios tabletės nerekomenduojamos.

Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pavartojus per didelę Naklofen dozę
Pavartoję per didelę dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.
Išgėrus per daug tablečių, svarbiausi sutrikimai būna sustiprėjusio šalutinio poveikio virškinimo traktui, inkstams, kepenims ir centrinei nervų sistemai išraiška. Pasireiškus perdozavimo požymių, reikiamų priemonių imsis gydytojas.

Pamiršus pavartoti Naklofen
Gerkite šį vaistą kasdien maždaug tokiu pačiu laiku. Užmirštą dozę prisiminę išgerkite kuo greičiau.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Naklofen
Diklofenako vartojimą trumpalaikiam skausmo malšinimui galima nutraukti iš karto, kai tik jis pra¬eina. Jei gydytojas patarė šį vaistą vartoti ilgai, vartojimą galima nutraukti tik pasitarus su juo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas