Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

One-Alpha, 1µg, minkštosios kapsulės, N10

Veikliosios medžiagos: Alfakalcidolis Veikliosios medžiagos stiprumas: 1µg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 048816

Ligoms, atsiradusioms dėl kalcio apykaitos sutrikimo, kuris yra endogeninio 1.25- dihidroksivitamino D3 gamybos sumažėjimo padarinys, gydyti.
Tai inkstinė osteodistrofija (pakitimai kauluose dėl inkstų funkcijos sutrikimų), pooperacinis ar idiopatinis hipoparatiroidizmas (per didelis kalcio kiekis kraujyje, dėl prieskydinės liaukos sutrikusios veiklos), pseudohipoparatiroidizmas (per mažas kalcio kiekis kraujyje, dėl prieskydinės liaukos pakitusios veiklos), kaip papildoma priemonė tretiniam hiperparatiroidizmui koreguoti, vitaminui D atsparus rachitas ar osteomaliacija (kaulų suminkštėjimas ir deformacija dėl kalcio trūkumo), nuo vitamino D priklausomas rachitas, naujagimių hipokalcemija (kalcio kiekio sumažėjimas kraujyje) ar rachitas, kalcio malabsorbcijos sindromas (sutrikusios rezorbcijos žarnyne sindromas), malabsorbcinės ir maistinės kilmės rachitas ir osteomaliacija.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Ligoms, atsiradusioms dėl kalcio apykaitos sutrikimo, kuris yra endogeninio 1.25- dihidroksivitamino D3 gamybos sumažėjimo padarinys, gydyti.
Tai inkstinė osteodistrofija (pakitimai kauluose dėl inkstų funkcijos sutrikimų), pooperacinis ar idiopatinis hipoparatiroidizmas (per didelis kalcio kiekis kraujyje, dėl prieskydinės liaukos sutrikusios veiklos), pseudohipoparatiroidizmas (per mažas kalcio kiekis kraujyje, dėl prieskydinės liaukos pakitusios veiklos), kaip papildoma priemonė tretiniam hiperparatiroidizmui koreguoti, vitaminui D atsparus rachitas ar osteomaliacija (kaulų suminkštėjimas ir deformacija dėl kalcio trūkumo), nuo vitamino D priklausomas rachitas, naujagimių hipokalcemija (kalcio kiekio sumažėjimas kraujyje) ar rachitas, kalcio malabsorbcijos sindromas (sutrikusios rezorbcijos žarnyne sindromas), malabsorbcinės ir maistinės kilmės rachitas ir osteomaliacija.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Apie ką rašoma šiame lapelyje ? 1. Kas yra One-Alpha ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant One-Alpha 3. Kaip vartoti One-Alpha 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti One-Alpha 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra One-Alpha ir kam jis vartojamas

One-Alpha kapsulės vartojamos ligoms, atsiradusioms dėl kalcio apykaitos sutrikimo, kuris yra endogeninio 1.25- dihidroksivitamino D3 gamybos sumažėjimo padarinys, gydyti. Tai inkstinė osteodistrofija (pakitimai kauluose dėl inkstų funkcijos sutrikimų), pooperacinis ar idiopatinis hipoparatiroidizmas (per didelis kalcio kiekis kraujyje, dėl prieskydinės liaukos sutrikusios veiklos), pseudohipoparatiroidizmas (per mažas kalcio kiekis kraujyje, dėl prieskydinės liaukos pakitusios veiklos), kaip papildoma priemonė tretiniam hiperparatiroidizmui koreguoti, vitaminui D atsparus rachitas ar osteomaliacija (kaulų suminkštėjimas ir deformacija dėl kalcio trūkumo), nuo vitamino D priklausomas rachitas, naujagimių hipokalcemija (kalcio kiekio sumažėjimas kraujyje) ar rachitas, kalcio malabsorbcijos sindromas (sutrikusios rezorbcijos žarnyne sindromas), malabsorbcinės ir maistinės kilmės rachitas ir osteomaliacija.

2. Kas žinotina prieš vartojant One-Alpha

One-Alpha vartoti negalima: • jeigu yra alergija alfakalcidoliui arba bet kuriai pagalbinei One-Alpha medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), • jeigu yra hiperkalcemija – padidėjęs kalcio kiekis kraujyje.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti One-Alpha: • jeigu Jums yra inkstinės kilmės kaulų liga (kaulų pakitimai, dėl inkstų veiklos sutrikimo); • jeigu vartojate širdies glikozidų (vaistų širdies ligų gydymui); • jei sergate inkstų akmenlige, širdies ritmo sutrikimais, ar ateroskleroze (lėtinė arterijų sienelės liga, kurios metu susidaro aterosklerozinės plokštelės, siaurinančios kraujagyslių spindį); • jei sergate sarkoidoze ar kitomis granuliomatozinėmis ligomis (dėl imuninio atsako sutrikimo įvairių organų pažeidimai); • esant metastazėms (kūno vieta, kurios audiniuose yra išplitusios vėžio ląstelės) kauluose, nes gali padidėti kalcio kiekis kraujyje.

Gydant One-Alpha būtina reguliariai tirti kalcio, fosforo, kalcio ir fosforo produktų, paratiroidinio hormono (PTH) kiekį serume ( pacientams su sutrikusia inkstų veikla ar skiriant dideles vaisto dozes).

Vartojant One-Alpha normaliam fosforo produktų kiekiui palaikyti, gydytojas Jums gali skirti fosforą surišančius preparatus.

Vartojant One-Alpha Jums gali padidėti kalcio kiekis kraujyje. Dėl šios priežasties Jūs galite jausti, nuovargį, pablogėjusį apetitą, pykinimą, galite vemti, viduriuoti, gali pagausėti šlapinimasis ir prakaitavimas, užkietėti viduriai, gali padidėti kraujospūdis, skaudėti galvą, svaigti galva. Jei pastebėjote šiuos požymius pasakykite savo gydytojui. Galbūt reikės pakeisti vaisto dozę.

Vaikams ir paaugliams Gydant One-Alpha būtina reguliariai tirti kalcio, fosforo, kalcio ir fosforo produktų, paratiroidinio hormono (PTH) kiekį serume.

Kiti vaistai ir One-Alpha Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui jei vartojate: prieštraukulinius vaistus (nutraukti priepuoliams ar epilepsijai), barbituratus (miego sutrikimams), širdies glikozidus tokius kaip digoksiną (širdies sutrikimams), kolestiraminą (mažinti cholesterolio kiekiui), tiazidinius diuretikus (šlapimo išsiskyrimui padidinti), preparatus turinčius kalcio ar vitamino D (gali padidėti hiperkalcemijos atsiradimo rizika), antacidinius vaistus turinčius magnio (gali padidėti magnio kiekis kraujyje), vaistus, kurių sudėtyje yra aliuminio (pvz., aliuminio hidroksidas, sukralfatąs).

One-Alpha vartojimas su maistu ir gėrimais Kapsules galima vartoti valgio metu ar kitu laiku.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite  su gydytoju ar vaistininku. One-Alpha negalima vartoti nėštumo metu, nebent taip nurodo gydytojas. One-Alpha išsiskiria į motinos pieną. Sprendimą tęsti ar nutraukti žindymą arba tęsti ar nutraukti gydymą One-Alpha turi priimti gydytojas, atsižvelgdamas į žindymo naudą kūdikiui ir gydymo One-Alpha naudą žindyvei. Alfakalcodolį vartojančių žindyvių kūdikiams turi būti tikrinami dėl kalcio kiekio padidėjimo kraujyje.

Nėra klinikinės informacijos apie alfakalcidolio įtaką vaisingumui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas One-Alpha gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus tiesiogiai neveikia arba veikia nereikšmingai. Tačiau gydymo metu gali atsirasti galvos svaigimas ir į tai reikia atsižvelgti, kai vairuojama arba valdomi mechanizmai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines One-Alpha medžiagas Vaisto sudėtyje yra sezamų aliejaus, kuris retais atvejais gali sukelti sunkių alerginių reakcijų.

3. Kaip vartoti One-Alpha 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Dozė turi būti parenkama individualiai, stebint kalcio koncentraciją serume taip pat kaip paratiroidinio hormono (PTH), fosfato ir kalcio-fosfato produktų koncentraciją serume.

Suaugusieji Pradinė dozė suaugusiųjų dozė yra 1 g kartą per parą. Palaikomoji dozė suaugusiems ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 20 kg dažniausiai yra 0,25-1 g kasdien.

Vartojimas vaikams ir paaugliams Pradinė dozė vaikams, sveriantiems daugiau kaip 20 kg yra 1 g kartą per parą. Vaikams, sveriantiems ne daugiau kaip 20 kg - 0,05 g/kg/per parą. Naujagimiams - 0,05 - 0,1 g/kg/per parą. Palaikomoji dozė vaikams, sveriantiems daugiau kaip 20 kg dažniausiai dozė yra 0,25-1 g kasdien. Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 20 kg ir naujagimiams, palaikomoji dozė turi būti parenkama ir skiriama individualiai, stebint kalcio koncentraciją serume taip pat kaip paratiroidinio hormono (PTH), fosfato ir kalcio fosfato produktų koncentraciją serume.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Rekomenduojama pradinė geriama dozė pacientams iki dializės yra 0,25 mikrogramo per parą (0,50 mikrogramo per parą dializuojamiems pacientams), įprastinė palaikomoji paros dozė yra 0,5 mikrogramo (1 mikrogramas per parą dializuojamiems pacientams). Padidinta nuo 0,25 mikrogramų iki 0,50 mikrogramų dozė gali būti skiriama intervalais ne ilgesniais kaip viena savaitė kol stebimi laboratoriniai rodikliai yra normos ribose.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Alfakalcidolio efektyvus veikimas įprastai sulėtėja pacientams su sumažėjusia kepenų funkcija. Esant sunkiam kepenų funkcijos sutrikimui gali reikėti vaistinio preparato dozę padidinti.

Senyviems pacientams Klinikinė patirtis vartojant One-Alpha 65 metų ir vyresniems pacientams patvirtino, kad dozės skiriamos suaugusiems pacientams taip pat gali būti skiriamos ir senyviems pacientams.

Jeigu manote, kad One-Alpha veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę One-Alpha dozę: Nutraukti gydymą One-Alpha ir skubiai kreiptis į gydytoją.

Pamiršus pavartoti One-Alpha Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti One-Alpha Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausiai pasireiškiantys šalutiniai poveikiai, vartojant One-Alpha, yra hiperkalcemija ir hiperkalciurija. Hiperkalcemija greitai praeina, nutraukus gydymą.

Hiperkalcemijos simptomai ir požymiai yra šie: nuovargis, nenoras valgyti, troškulys, gausus šlapinimasis, prakaitavimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, padidėjęs kraujospūdis, galvos skausmas, svaigulys.

Nepageidaujamų reakcijų sunkumas ir prognozė priklauso nuo One-Alpha suvartotos dozės ir padidėjusio kalcio kiekio buvimo kraujyje trukmės.

Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiausiai 1 pacientui iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10) Hiperkalcemija (padidėjęs kalcio kiekis kraujyje), inkstų pakenkimas (įskaitant ūminį inkstų nepakankamumą), raumenų skausmai, kaulų gėla, įvairūs bėrimai, pasireiškę paraudimu, dėmelėmis, mazgeliais ar pūlinėliais, niežulys, pilvo skausmai ir diskomfortas.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiausiai 1 pacientui iš 1 000, bet mažiau negu 1 iš 100) Padidėjęs kraujo spaudimas, hiperfosfatemija (per didelis fosfato kiekis serume), hiperkalciurija (per didelis kalcio kiekis šlapime), galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, inkstų akmenligė, nefrokalcinozė (kalcio druskų nusėdimas inkstuose), nuovargis, silpnumas, nerimas, sutrikęs jutimų suvokimas.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 pacientui iš 10 000, bet mažiau negu 1 iš 1000) Kalcinozė (sukaulėjimas), svaigulys.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 5. Kaip laikyti One-Alpha    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba  su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

One-Alpha sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra: alfakalcidolis. Vienoje kapsulėje yra 0,25 mikrogramo arba 1 mikrogramas alfakalcidolio. - Pagalbinės medžiagos yra: One-Alpha 0,25 mikrogramai minkštosios kapsulės: sezamų aliejus, visų racematų alfa- tokoferolis, želatina, glicerolis, kalio sorbatas ir titano dioksidas (E171). One-Alpha 1 mikrogramas minkštosios kapsulės: sezamų aliejus, visų racematų alfa- tokoferolis, želatina, glicerolis, kalio sorbatas, raudonasis geležies oksidas (E172) ir juodasis geležies oksidas (E172).

One-Alpha išvaizda ir kiekis pakuotėje One-Alpha 0,25 mikrogramai minkštosios kapsulės yra kreminės, kiaušinio pavidalo minkštos želatininės kapsulės. One-Alpha 1 mikrogramas minkštosios kapsulės yra rudos, kiaušinio pavidalo, minkštos želatininės kapsulės.

One-Alpha 0,25 mikrogramai minkštosios kapsulės lizdinėse plokštelėse. 30 kapsulių dėžutėje. One-Alpha 1 mikrogramas minkštosios kapsulės lizdinėje plokštelėje. 10 kapsulių dėžutėje.

Rinkodadros teisės turėtojas ir gamintojas

LEO Pharma A/S Industriparken 55 DK- 2750 Ballerup Danija

Jei apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

SIA Meda Pharma Ukmergės g. 369A LT-12142 Vilnius Tel.: +370 52059367 Faksas: +370 52059367 El. paštas: info.bb@medapharma.eu

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-11-21

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos  interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

One-Alpha visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozė turi būti parenkama ir skiriama individualiai, stebint kalcio koncentraciją serume taip pat kaip paratiroidinio hormono (PTH), fosfato ir kalcio-fosfato produktų koncentraciją serume.

Pradinė dozė:
suaugusiems ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 20 kg : 1

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas