Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Polvertic, 8mg, tabletės, N30

Veikliosios medžiagos: Betahistinas Veikliosios medžiagos stiprumas: 8mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 590752943408

Polvertic vartojamas:
• Menjero sindromo gydymui , kuris pasireiškia šiais simptomais:
 galvos svaigimu (kartu su pykinimu, vėmimu)
 progresuojančiu klausos praradimu
 ūžesiu ausyse
• Simptominio vestibulinio galvos svaigimo gydymui (galvos svaigimui, kurį sukelia pusiausvyros organo liga).

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Polvertic vartojamas:
• Menjero sindromo gydymui , kuris pasireiškia šiais simptomais:
 galvos svaigimu (kartu su pykinimu, vėmimu)
 progresuojančiu klausos praradimu
 ūžesiu ausyse
• Simptominio vestibulinio galvos svaigimo gydymui (galvos svaigimui, kurį sukelia pusiausvyros organo liga).Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?  1. Kas yra Polvertic ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant Polvertic  3. Kaip vartoti Polvertic  4. Galimas šalutinis poveikis  5. Kaip laikyti Polvertic  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Polvertic ir kam jis vartojamas

Polvertic sudėtyje ya betahistino, kuris pagerina kraujo pritekėjimą į vidinę ausį.

Polvertic vartojamas: • Menjero sindromo gydymui , kuris pasireiškia šiais simptomais:  galvos svaigimu (kartu su pykinimu, vėmimu)  progresuojančiu klausos praradimu  ūžesiu ausyse • Simptominio vestibulinio galvos svaigimo gydymui (galvos svaigimui, kurį sukelia pusiausvyros organo liga).

2. Kas žinotina prieš vartojant Polvertic

Polvertic vartoti negalima: - jeigu Jums yra alergija betahistino dihidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu Jums yra feochromocitoma, retas antinksčių auglys.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Prieš vartodami vaistą pasitarkite su gydytoju ar vaistininku: - jeigu Jums yra arba buvo pepsinė skrandžio opa; - jeigu Jūs sergate astma; - jeigu Jums yra dilgėlinė, odos išbėrimas arba alerginė sloga (šios būklės gali pasunkėti); - jeigu Jūsų mažas kraujospūdis.

Jeigu kuri nors iš aukščiau paminėtų būklių yra, klauskite gydytojo, ar šio vaisto vartoti galima. Tokiems pacientams gydymo metu būtinas gydytojo sekimas.

Kiti vaistai ir Polvertic Sąveika reiškia, kad kartu vartojami kai kurie vaistai arba medžiagos gali daryti įtaką vienas kito veikimui arba šalutiniam poveikiui. Betahistino sąveikos su kitais medikamentais iki šiol nepastebėta. Įmanoma, kad betahistinas gali daryti įtaką antihistamininių preparatų poveikiui. Antihistamininiai preparatai yra vaistai, kuriais dažniausiai gydomos alergijos, pvz., šienligė, bei liga, sukeliama važiavimo automobiliu. Jeigu kartu vartojate antihistamininių preparatų (vaistų nuo alergijos), kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką. 

 Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Ar saugu betahistino vartoti nėštumo metu, nežinoma. Betahistino patenka į motinos pieną, todėl reikia vengti vartoti šio vaisto žindymo laikotarpiu. negalima.  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Betahistinas gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia, arba veikia nereikšmingai. 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Polvertic medžiagas  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.  

3. Kaip vartoti Polvertic

 Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra:

Suaugusiems žmonėms Pradinė dozė paprastai yra viena 8 mg arba pusė 16 mg tabletės 3 kartus per parą. Palaikomoji paros dozė yra 24 – 48 mg.

Gali praeiti kelios savaites, kol pajusite palengvėjimą.

Tabletes patariama gerti valgio metu.

Vaikams ir paaugliams Vaikų ir jaunesnių negu 18 metų paauglių betahistino tabletėmis gydyti nerekomenduojama.

Senyviems žmonėms Senyviems žmonėms vaisto dozės koreguoti nereikia.

Žmonėms, kurių inkstų ir/ar kepenų funkcija sutrikusi Asmenims, kuriems inkstų ir/ar kepenų funkcija sutrikusi, dozės koreguoti nereikia.

Ką daryti pavartojus per didelę Polvertic dozę Jeigu iš karto išgėrėte daugiau tablečių, negu skirta, kreipkitės į gydytoją. Betahistino perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, virškinimo bei koordinacijos sutrikimas, o išgėrus didesnę dozę- traukuliai.

Pamiršus pavartoti Polvertic Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, palaukite kitos dozės laiko. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

 Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant betahistiną galimi toliau nurodyti sunkūs šalutiniai poveikiai:

• Alerginės reakcijos, kurių požymiai gali būti: - veido, lūpų, liežuvio arba kaklo tinimas. Tai gali sukelti kvėpavimo sunkumą, raudoną odos bėrimą, uždegiminę niežtinčią odą.   Nustokite vartoti šį vaistą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją į ligoninę, jeigu pastebėsite bet kokį iš pirmiau išvardytų šalutinių poveikių.

Dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškiantys mažiau nei 1 iš 10 žmonių): Pykinimas, virškinimo sutrikimas.

Kiti šalutiniai poveikiai Galvos skausmas, niežėjimas, išbėrimas, dilgėlinė, nestiprūs virškinimo sutrikimai, tokie kaip vėmimas, pilvo skausmas, pilvo išsipūtimas. Polvertic vartojimas su maistu gali padėti sumažinti pilvo sutrikimus.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Polvertic

 Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po Tinka iki/EXP nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Polvertic sudėtis - Veiklioji medžiaga yra betahistino dihidrochloridas. Vienoje Polvertic 8 mg tabletėje yra 8 mg betahistino dihidrochlorido. Vienoje Polvertic 16 mg tabletėje yra 16 mg betahistino dihidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, krospovidonas ir stearino rūgštis.

Polvertic išvaizda ir kiekis pakuotėje Polvertic 8 mg tabletės yra apvalios, baltos spalvos, su įspaudu “B8” vienoje pusėje. Tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse. Vienoje kartoninėje dėžuteje yra 30, 50, 100 arba 120 tablečių.

Polvertic 16 mg tabletės yra apvalios, baltos spalvos, su įspaudu “B16” vienoje pusėje, kitoje-tabletei perlaužti skirta vagelė. Tabletę galima padalyti į lygias dozes. Tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse. Vienoje kartoninėje dėžuteje yra 20, 30, 42, 50, 60, 84 arba 100 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Rinkodaros teisės turėtojas Medana Pharma S.A. ul. Wł. Łokietka 10 98-200 Sieradz Lenkija

Gamintojas Catalent Germany Schorndorf GmbH Steinbeisstrasse 2 D-73614 Schorndorf Vokietija

arba

Medana Pharma S.A. ul. Wł. Łokietka 10 98-200 Sieradz Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Farm. įmonės „Polpharma“ atstovybė E. Ožeškienės g. 18A LT-44254 Kaunas, Lietuva Tel./faks. +370 37 32 51 31

 Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Latvija, Lenkija, Slovakija, Vengrija: Polvertic

 Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-01-30

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt 

 Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra:

Suaugusiems žmonėms Pradinė dozė paprastai yra viena 8 mg arba pusė 16 mg tabletės 3 kartus per parą. Palaikomoji paros dozė yra 24 – 48 mg.

Gali praeiti kelios savaites, kol pajusite palengvėjimą.

Tabletes patariama gerti valgio metu.

Vaikams ir paaugliams Vaikų ir jaunesnių negu 18 metų paauglių betahistino tabletėmis gydyti nerekomenduojama.

Senyviems žmonėms Senyviems žmonėms vaisto dozės koreguoti nereikia.

Žmonėms, kurių inkstų ir/ar kepenų funkcija sutrikusi Asmenims, kuriems inkstų ir/ar kepenų funkcija sutrikusi, dozės koreguoti nereikia.

Ką daryti pavartojus per didelę Polvertic dozę Jeigu iš karto išgėrėte daugiau tablečių, negu skirta, kreipkitės į gydytoją. Betahistino perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, virškinimo bei koordinacijos sutrikimas, o išgėrus didesnę dozę- traukuliai.

Pamiršus pavartoti Polvertic Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, palaukite kitos dozės laiko. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas