Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Rhinocort Aqua, 64µg/dozėje, 10 ml, nosies purškalas, suspensija, N1

Veikliosios medžiagos: Budezonidas Veikliosios medžiagos stiprumas: 64µg/dozėje
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 049355

Vartojamas: nuo nosies varvėjimo, užgulimo, čiaudulio ir (arba) niežulio, pasireiškiančių dėl alergijos arba kraujagyslių tonuso reguliacijos sutrikimų (pastarųjų gali sukelti cigarečių dūmai, kvepalai ir kt.); nosies polipams gydyti, uždegiminių simptomų profilaktikai po nosies polipų operacijos.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Vartojamas: nuo nosies varvėjimo, užgulimo, čiaudulio ir (arba) niežulio, pasireiškiančių dėl alergijos arba kraujagyslių tonuso reguliacijos sutrikimų (pastarųjų gali sukelti cigarečių dūmai, kvepalai ir kt.); nosies polipams gydyti, uždegiminių simptomų profilaktikai po nosies polipų operacijos.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys 1. Kas yra Rhinocort Aqua ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Rhinocort Aqua 3. Kaip vartoti Rhinocort Aqua 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Rhinocort Aqua 6. Kita informacija

1. KAS YRA RHINOCORT AQUA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Rhinocort Aqua yra gliukokortikoidų (kortizonų) grupės vaistas, kuris nosyje slopina uždegimą ir aler¬gi¬nes reak¬cijas. Rhinocort Aqua vartojamas: nuo nosies varvėjimo, užgulimo, čiaudulio ir (arba) niežulio, pasireiškiančių dėl alergijos arba kraujagyslių tonuso reguliacijos sutrikimų (pastarųjų gali sukelti cigarečių dūmai, kvepalai ir kt.); nosies polipams gydyti, uždegiminių simptomų profilaktikai po nosies polipų operacijos.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RHINOCORT AQUA

Rhinocort Aqua vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) Rhinocort Aqua veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (žr. sąrašą šio pakuotės lapelio pabaigoje);

Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti Rhinocort Aqua, pasakykite gydytojui, jeigu sergate bet kuria iš šių ligų: - grybelio arba pūslelinės viruso sukelta nosies infekcija; - plaučių tuberkulioze; - sunkia kepenų liga.

Rhinocort Aqua, kaip ir kiti vaistai, kurių sudėtyje yra gliukokortikoidų, gali lėtinti vaikų augimą, todėl jei vaikas arba paauglys ilgai vartoja Rhinocort Aqua, jo augimą reikia atidžiai stebėti. Augimui sulėtėjus reikia persvarstyti gydymą siekiant sumažinti į nosį vartojamo kortikosteroido dozę. Būtina kruopščiai apsvarstyti, ar kortikosteroido vartojimo nauda viršija augimo sulėtėjimo riziką. Gauta pranešimų apie vaikų, vartojusių kortikosteroidų į nosį nustatytomis dozėmis, augimo sulėtėjimą.

Rhinocort Aqua turi nepatekti į akis. Vis dėlto šio vaisto į akis patekus, jas reikia nedelsiant praplauti vandeniu.

Ypatingas atsargumas būtinas, jei sergate aktyvia ar slapta plaučių tuberkulioze arba grybeline ar virusine kvėpavimo takų liga.

Susilpnėjus kepenų veiklai, sulėtėja kortikosteroidų šalinimas ir padidėja jų sisteminis jų poveikis, todėl reikia saugotis galimų sisteminių nepageidaujamų poveikių.

Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Kai kurie vaistai gali susilpninti ar sustiprinti Rhinocort Aqua veikimą. Gydytojui pasakyti ypač svarbu, jeigu vartojate ketokonazolą (nuo grybelinės infekcijos).

Rhinocort Aqua vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas įtakos Rhinocort Aqua poveikiui neturi.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, mėginate pastoti arba žindote kūdikį, apie tai pasakykite gydytojui, prieš pradėdama vartoti Rhinocort Aqua. Budezonido išskiriama su motinos pienu. Vis dėlto, vartojant Rhinocort Aqua purškiamosios suspensijos terapinę dozę, poveikio žindomam kūdikiui pasireikšti neturėtų. Rhinocort Aqua purškiamąją suspensiją galima vartoti žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Rhinocort Aqua gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

3. KAIP VARTOTI RHINOCORT AQUA

Rhinocort Aqua visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei sergate sezoniniu alerginiu rinitu (šienlige), stenkitės pradėti vartoti Rhinocort Aqua likus kelioms dienoms iki alergijos sezono pra¬džios.

Paros dozė priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, bet paprastai rekomenduojama pradinė paros dozė – 256 g. Ją ga¬li¬ma suvartoti iš karto (rytą) arba per 2 kartus (rytą ir vakare), t.y. purškiama po 128 g (264 g) į abi nosies lan¬das rytą arba po 64 g į abi nosies landas rytą ir vakare. Pasireiškus pageidaujamam poveikiui, dozė paprastai mažinama.

Pradėjus vartoti šį vaistą, pilnutinis gydomasis poveikis dažniausiai pasireiškia per kelias dienas, ta¬čiau savijauta gali pagerėti jau po kelių valandų.

Vaikams Rhinocort Aqua galima vartoti tik suaugusiųjų priežiūroje – tai užtikrina tinkamą vaisto išpurškimą ir gydytojo nurodytos dozės vartojimą. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Rhinocort Aqua nerekomenduojamas.

Paskutiniai nosies purškalo lašai neišpurš¬kia¬mi, todėl buteliuke jo yra šiek tiek daugiau negu nurodyta, o rei¬kia¬mas dozių kiekis susidaro net visai neištuštinus buteliuko.

Jeigu manote, kad Rhinocort Aqua veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rhinocort Aqua negalima vartoti ilgiau kaip 3 mėnesius.

Pavartojus per didelę Rhinocort Aqua dozę

Svarbu vartoti tokią dozę, kuri užrašyta vaisto etiketėje arba kurią nurodė gydytojas. Gydytojo nurodytos dozės keisti negalima, kadangi nuo didesnės arba mažesnės dozės simptomai gali pasunkėti.

Kelis kartus pavartojus per didelę Rhinocort Aqua dozę, nemalonaus poveikio neturėtų pasireikšti. Jei ma¬no¬te, kad galbūt įpurškėte per daug šio vaisto, kreipkitės į savo gydytoją, ligoninę arba apsinuodijimų kon¬tro¬lės centrą, kad būtų įvertintas galimas pavojus ir prireikus gautumėte patarimų.

Pamiršus pavartoti Rhinocort Aqua Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę vartokite įpras¬ta tvarka.

Vartojimo instrukcija Prieš pradedant vartoti nosies purškalą iš naujo Rhinocort Aqua buteliuko, reikia paruošti purkštuvą, t.y. su¬purtyti buteliuką ir purkšti į orą tol, kol purškalo migla pasidarys lygi. Purkštuvo kas¬dien nenaudojant, jį reikia paruošti prieš kiek¬¬vieną vartojimą, tačiau tam pakanka papurkšti į orą vieną kartą.

1. Išsišnypškite nosį.              Supurtykite buteliuką.              Nuimkite plastikinį dangtelį.  2. Laikykite buteliuką kaip parodyta pav.  3. Aplikatoriaus viršūnę įkiškite į nosies landą ir įpurkškite nurodytą dozių skaičių. Tokiu pat būdu įpurkškite į kitą nosies landą.  4. Plastikinį dangtelį uždėkite atgal.               Neviršykite nurodytos dozės! 

Valymas Plastikines purkštuvo dalis rekomenduojama reguliariai valyti. Nuėmę plastikinį dangtelį ir baltą no¬sies antgalį, nuplaukite juos šiltu vandeniu. Prieš plastikines da¬lis sudėdami atgal, leiskite joms išdžiūti.  

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Rhinocort Aqua, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pasireiškęs šalutinis poveikis dažniausiai būna lengvas ir trumpalaikis. Pasakykite gydytojui, jei pasireiškia ir nepraeina kuris nors iš šių sutrikimų:

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1-10 pacientų iš 100): nosies suerzinimas, kraujavimas iš nosies.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1-10 pacientų iš 1000) yra: alerginis patinimas, odos išbėrimas, odos nie¬žulys, dilgėlinė, odos uždegimas.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1-10 pacientų iš 10000) yra pakitusi antinksčių (mažos liaukos šalia inkstų) veikla; vaikų ir paauglių augimo sulėtėjimas;

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti  1 pacientui iš 10000) yra: anafilaksinės reakcijos. nosies gleivinės išopėjimas, nosies pertvaros prakiurimas, balso pokytis.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis) yra katarakta (akies lęšiuko drumstis); glaukoma (padidėjęs akispūdis).

Į nosį vartojami kortikosteroidai (ypač jei ilgai vartojamos didelės dozės) gali paveikti normalią steroidinių hormonų gamybą organizme. Gali pasireikšti elgesio pokyčiai: nenustygimas, miego sutrikimas, nervingumas, depresija ar sujaudinimas (ypač vaikams). Vis dėlto pažymėtina, kad kortikosteroidus vartojant į nosį, tokio poveikio pasireiškimo tikimybė yra žymiai mažesnė negu vartojant jų tablečių.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI RHINOCORT AQUA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Rhinocort Aqua vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Rhinocort Aqua sudėtis - Veiklioji medžiaga yra budezonidas. Vienoje dozėje (išpurškime) yra 32 mikrogramai arba 64 mikrogramai budezonido. - Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė (E460), karmeliozės natrio druska (E466), bevandenė gliukozė, polisorbatas 80, dinatrio edetatas, kalio sorbatas (E202), vandenilio chlorido rūgštis, išgrynintas vanduo.

Rhinocort Aqua išvaizda ir kiekis pakuotėje

Rhinocort Aqua yra balkšvos spalvos suspensija. Kartono dėžutėje yra buteliukas, kuriame yra 10 ml suspensijos.

Rinkodaros teisės turėtojas

AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Švedija Tel. +46 8 553 249 55 Faksas: +46 8 553 233 81

Gamintojai

AstraZeneca AB SE -151 85 Södertälje Švedija

arba

Corden Pharma GmbH Otto-Hahn Strasse, 68723 Plankstadt, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB AstraZeneca Lietuva Jasinskio g.16A LT-01112, Vilnius Tel.: +370 5 2660550 Faksas: +370 5 2660555

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-05-15

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

Paros dozė priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, bet paprastai rekomenduojama pradinė paros dozė - 256

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas