Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Spiriva Respimat, 2,5µg/išpurškime, 4 ml ir inhaliatorius, inhaliacinis tirpalas, N1

Veikliosios medžiagos: Tiotropio bromidas Veikliosios medžiagos stiprumas: 2,5µg/išpurškime
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 200812

Spiriva Respimat padeda lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) sergantiems žmonėms lengviau kvėpuoti.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Spiriva Respimat padeda lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) sergantiems žmonėms lengviau kvėpuoti.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Spiriva Respimat ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Spiriva Respimat 3. Kaip vartoti Spiriva Respimat 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Spiriva Respimat 6. Pakuotės turinys ir kita informacija      1.  Kas yra Spiriva Respimat ir kam jis vartojamas

Spiriva Respimat padeda lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) arba astma sergantiems žmonėms lengviau kvėpuoti. LOPL yra ilgalaikė liga, sukelianti dusulį ir kosulį. Ji būna susijusi su lėtiniu bronchitu ir emfizema. Astma yra ilgalaikė liga, ji pasireiškia kvėpavimo takų uždegimu ir susiaurėjimu. Kadangi LOPL ir astma yra ilgalaikės ligos, Spiriva Respimat reikia įkvėpti ne tik tada, kai sutrinka kvėpavimas ar atsiranda kitokių šios ligos simptomų, bet kasdien. Jei reikia gydyti astmą, Spiriva Respimat turite vartoti papildant gydymą taip vadinamais įkvepiamaisiais kortikosteroidais ir ilgo poveikio β2 agonistais.

Spiriva Respimat yra ilgai veikiantis bronchų plečiamasis vaistas, padedantis atverti kvėpavimo takus ir orui patekti į plaučius bei iš jų išeiti. Reguliarus Spiriva Respimat vartojimas gali padėti ir tuo atveju, jeigu yra su liga susijęs dusulys, ir sumažinti ligos daromą poveikį kasdieninei veiklai. Kasdieninis Spiriva Respimat vartojimas taip pat padės saugoti nuo staigaus trumpalaikio LOPL simptomų, galinčių išsilaikyti kelias dienas, pasunkėjimo.

Tikslus Spiriva Respimat dozavimas nurodytas 3 skyriuje „Kaip vartoti Spiriva Respimat“ ir kitoje šio lapelio pusėje pateiktoje vartojimo instrukcijoje.      2. Kas žinotina prieš vartojant Spiriva Respimat

Prašom atidžiai perskaityti toliau pateiktus klausimus. Jeigu į kurį nors iš jų Jūsų atsakymas yra „Taip“, prieš Spiriva Respimat vartojimą reikia pasikalbėti su gydytoju.

- Ar esate alergiškas (padidėjusio jautrumo) tiotropiui, atropinui arba į jį panašiems preparatams, pvz., ipratropiui, oksitropiui? - Ar vartojate kitų vaistų, kuriuose yra ipratropio arba oksitropio? - Ar esate nėščia, manote, kad galite būti pastojusi, ar krūtimi maitinate kūdikį? - Ar nevargina daiktų matymas lyg per miglą, akių skausmas ir (ar) akių paraudimas, prostatos sutrikimas ar šlapinimosi pasunkėjimas? - Ar sutrikusi inkstų funkcija? - Ar per pastaruosius 6 mėnesius buvo įvykęs miokardo infarktas, arba per praėjusius metus  pasireiškė bet koks nestabilus ar gyvybei pavojingas širdies ritmo sutrikimas, arba sunkus širdies nepakankamumas?

Spiriva Respimat vartoti negalima:

 - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai tiotropiui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (išvardytai 6 skyriuje);  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) atropinui arba į jį panašiems preparatams, pvz., ipratropiui, oksitropiui.   Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 Prieš pradėdami vartoti Spiriva Respimat, pasitarkite su gydytoju.    Įkvėpdami Spiriva Respimat saugokitės, kad preparato nepatektų į akis. Tai gali sukelti akių skausmą arba nemalonų pojūtį jose, daiktų matymą lyg per miglą, vaivorykštinių ratilų ar spalvotų vaizdinių aplink šviesos šaltinį matymą, susijusį su akių paraudimu (uždaro kampo glaukoma). Kartu su akių simptomais gali atsirasti galvos skausmas, pykinimas arba vėmimas. Akis praplaukite šiltu vandeniu, nutraukite tiotropio bromido vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją patarimo.    Jeigu tuoj pat po vaisto įkvėpimo pasunkėja kvėpavimas, atsiranda išbėrimas, patinimas ar niežėjimas, preparato vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.    Ilgalaikio gydymo metu anticholinerginių preparatų sukeliamas burnos džiūvimas gali būti susijęs su dantų ėduonimi, todėl reikia kreipti dėmesį į burnos higieną.    Spiriva Respimat skirtas palaikomajam lėtnei obstrukcinei plaučių ligai arba astmai gydyti. Šio vaisto negalima vartoti staigiam dusulio ar švokštimo priepuoliui nutraukti. Tokiu atveju Jūsų gydytojas Jums skirs kitokio įkvepiamojo vaisto („greitos pagalbos vaistą“). Laikykitės gydytojo nurodymų.    Jei astmai gydyti Jums yra  paskirtas Spiriva Respimat, jo reikia vartoti papildomai su įkvepiamaisiais kortikosteroidais ir ilgo veikimo β2 agonistais. Net pasijutus geriau, įkvepiamųjų kortikosteroidų vartojimą reikia tęsti taip kaip paskyrė gydytojas.    Jei per pastaruosius 6 mėnesius buvo įvykęs miokardo infarktas, arba per praėjusius metus  pasireiškė bet koks nestabilus  ar gyvybei pavojingas širdies ritmo sutrikimas arba sunkus širdies nepakankamumas, pasakykite apie tai gydytojui. Tai svarbu, sprendžiant, ar Spiriva yra Jums tinkamas vaistinis preparatas.    Dažniau negu kartą per parą Spiriva Respimat įkvėpti negalima.    Jeigu sunkėja kvėpavimas, turite kreiptis į savo gydytoją.    Jei sergate cistine fibroze, pasakykite apie tai gydytojui, nes Spiriva Respimat gali sunkinti cistinės fibrozės simptomus.    Vaikams ir paaugliams    Spiriva Respimat nerekomenduojama vartoti jaunesniems, kaip 18 metų vaikams ir paaugliams.   Kiti vaistai ir Spiriva Respimat

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.    Jiems ypač svarbu pasakyti, jeigu vartojate arba turėsite vartoti anticholinerginių preparatų, pvz., ipratropio, oksitropio.    Spiriva Respimat vartojant kartu su kitais vaistais nuo LOPL, pvz., lengvinamaisiais inhaliaciniais (įkvepiamaisiais) salbutamoliu, metilksantinų (pvz., teofilino) preparatais, antihistamininio poveikio vaistais, mukoliziniais (pvz., ambroksoliu), leukotrienų modifikatoriais (pvz., montelukastu), kromonais,  anti IgE (pvz., omalizumabu)  arba (ir) įkvepiamaisiais ar geriamaisiais steroidais, pvz., budenozidu, prednizolonu, sąveikos sukelto šalutinio poveikio atvejų nebuvo.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad gal būt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Spiriva Respimat vartoti negalima, nebent tik specialiu gydytojo nurodymu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Jeigu atsiranda galvos svaigimas ar daiktai tampa matomi lyg per miglą, gebėjimas užsiimti minėta veikla gali sutrikti.

   3.  Kaip vartoti Spiriva Respimat

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Spiriva Respimat galima tik įkvėpti.

Rekomenduojamas dozavimas suaugusiems žmonėms Spiriva Respimat veikia 24 val., todėl Jums šio vaisto reikės įkvėpti tik KARTĄ PER PARĄ. Kiekvieną kartą reikia įkvėpti, jeigu įmanoma tokiu pačiu paros metu, DU IŠPURŠKIMUS.

Kadangi LOPL ir astma yra ilgalaikės ligos, Spiriva Respimat reikia įkvėpti ne tik tada, kai sutrinka kvėpavimas, bet kasdien. Didesnės negu rekomenduojama dozės vartoti negalima.

Jaunesniems negu 18 metų vaikams ir paaugliams Spiriva Respimat vartoti nerekomenduojama, kadangi apie preparato saugumą ir veiksmingumą jiems duomenų nepakanka.

Turite išmokti tinkamai naudotis Respimat inhaliatoriumi. Įkvėpimo instrukcija pateikta kitoje šio lapelio pusėje.

Ką daryti pavartojus per didelę Spiriva Respimat dozę?

Jeigu per parą įkvėpsite daugiau negu 2 išpurškimus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi gali kilti didesnė šalutinio poveikio, pvz., burnos džiūvimo, vidurių užkietėjimo, šlapinimosi pasunkėjimo, širdies plakimo padažnėjimo ar daiktų matymo lyg per miglą, rizika.

Pamiršus pavartoti Spiriva Respimat

Įprastiniu paros metu dozę (du išpurškimus) įkvėpti pamiršus, nerimauti nereikėtų. Vaisto įkvėpkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau tuo pačiu metu arba tą pačią parą dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę įkvėpkite įprastiniu laiku.

Nustojus vartoti Spiriva Respimat

Nepasitarę su gydytoju arba vaistininku Spiriva Respimat vartojimo nenutraukite. Preparato vartojimą nutraukus, gali pasunkėti LOPL simptomai. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.     4.  Galimas šalutinis poveikis   Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinių poveikių dažnis apibūdinamas taip: ________________________________________ Dažnas:    pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 10 žmonių Nedažnas:   pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 100 žmonių Retas:   pasireiškia ne daugiau, kaip 1 iš 1000 žmonių Dažnis nežinomas:  dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis ________________________________________ Šiuo vaistu gydomiems žmonėms pasireiškęs dažnas, nedažnas, retas bei nežinomo dažnio šalutinis poveikis yra išvardytas toliau.

Šalutinis poveikis Dažnis  LOPL Dažnis Astma Burnos sausmė:  paparastai būna nesunkus  Dažnas Dažnas Galvos svaigimas Nedažnas Nedažnas Galvos skausmas Nedažnas Nedažnas Miego sutrikimas (nemiga) Retas Nedažnas Nereguliarus širdies ritmas (prieširdžių virpėjimas, supraventrikulinė tachikardija) Retas Dažnis nežinomas Jutimas savo širdies plakimo (palpitacija) Retas Nedažnas Greitas širdies plakimas (tachikardija) Retas Dažnis nežinomas Kosulys Nedažnas Nedažnas Nosies kraujavimas (epistaksė) Retas Dažnis nežinomas Ryklės uždegimas (faringitas) Nedažnas Nedažnas Užkimimas (balso sutrikimas) Nedažnas Nedažnas Spaudimas krūtinėje, susijęs su kosuliu, švokštimu arba dusuliu, pasireiškusiu tuoj pat po inhaliacijos (bronchų spazmas) Retas Nedažnas Vidurių užkietėjimas Nedažnas Retas Grybelių sukelta burnos ertmės ir ryklės infekcinė liga (burnos ir ryklės kandidamikozė) Nedažnas Nedažnas Rijimo pasunkėjimas  Retas Dažnis nežinomas Išbėrimas Nedažnas Retas Niežulys  Nedažnas Retas Šlapinimosi pasunkėjimas (šlapimo susilaikymas) Nedažnas Dažnis nežinomas Skausmingas šlapinimasis Nedažnas Dažnis nežinomas Ratilų aplink šviesos šaltinį arba spalvotų vaizdinių, susijusių su akių paraudimu, matymas (glaukoma) Retas Dažnis nežinomas Padidėjęs akių spaudimas Retas Dažnis nežinomas Neaiškus matymas Retas Dažnis nežinomas Gerklų uždegimas (laringitas) Retas Dažnis nežinomas

Šalutinis poveikis  Dažnis  LOPL  Dažnis Astma Deginimas krūtinėje (Gastroezofaginio refliukso liga) Retas Dažnis nežinomas Dantų ėduonis (kariesas) Retas Dažnis nežinomas Burnos gleivinės uždegimas (gingivitas) Retas Retas Liežuvio uždegimas (glositas) Retas Dažnis nežinomas Burnos gleivinės uždegimas (stomatitas) Dažnis nežinomas Retas Sunki alerginė reakcija, kuri sukelia burnos gleivinės, veido ar ryklės paburkimą (angioneurozinė edema) Retas Retas Dilgėlinė (išbėrimas) Retas Retas Odos infekcinė liga ar išopėjimas Retas Dažnis nežinomas Odos sausmė Retas Dažnis nežinomas Padidėjęs jautrumas, įskaitant greitą reakciją Dažnis nežinomas Retas Šlapimo takų infekcinė liga Retas Dažnis nežinomas Organizmas netenka vandens (dehidracija) Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Ančio uždegimas (sinusitas) Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Žarnų nepraeinamumas arba žarnų peristaltikos nebuvimas (žarnų obstrukcija, įskaitant paralyžinį ileusą) Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Pykinimas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Sunki alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija)  Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas Sąnarių paburkimas Dažnis nežinomas Dažnis nežinomas   

Po Spiriva Respimat įkvėpimo gali pasireikšti ūminė alerginė reakcija, t. y. išbėrimas, dilgėlinė, burnos ar veido sutinimas arba staigus kvėpavimo pasunkėjimas (angioneurozinė edema) bei kitos padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., staigus kraujo spaudimo sumažėjimas arba galvos svaigimas), kurios gali pasireikšti atskirai arba kaip sudėtinė sunkios alerginės reakcijos dalis (anafilaksinė reakcija). Jei bet kuris iš tokio poveikio pasireiškė, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.    Tuoj pat po Spiriva Respimat, kaip ir kitų vaistinių preparatų, įkvėpimo gali atsirasti netikėtas krūtinės spaudimas, kosulys, švokštimas ar dusulys (bronchų spazmas).    Pranešimas apie šalutinį poveikį    Jeigu pasireiškė bet koks šalutinis poveikis, įskaitant ir šiame lapelyje nepaminėtą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.      5. Kaip laikyti Spiriva Respimat    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartoninės dėžutės ir inhaliatoriaus etiketės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Ne vėliau kaip po trijų naudojimo mėnesių Spiriva Respimat inhaliatorių reikia sunaikinti (žr. „Vartojimo instrukcija“) .  Negalima užšaldyti.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

   6. Pakuotės turinys ir kita informacija    Spiriva Respimat sudėtis   - Veiklioji medžiaga yra tiotropis. Viename išpurškime (išpurškiamoje dozėje) yra 2,5 mikrogramo tiotropio (viena gydomoji dozė  2 išpurškimai). Tai atitinka 3,124 mikrogramus tiotropio bromido monohidrato. - Išpurškiama dozė – tai dozė, kurią įmanoma įkvėpti pacientui pro inhaliatoriaus kandiklį. - Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, dinatrio edetatas, išgrynintas vanduo ir 3,6 vandenilio chlorido rūgštis (pH koregavimui). 

 Spiriva Respimat išvaizda ir kiekis pakuotėje    Spiriva Respimat 2,5 mikrogramo yra 1 įkvepiamojo tirpalo užtaisas ir 1 inhaliatorius Respimat. Prieš pirmą įkvėpimą užtaisą reikia įdėti į inhaliatorių.

Vienguba pakuotė: 1 Respimat inhaliatorius ir 1 užtaisas, atitinkantis 60 išpurškimų (30 gydomųjų dozių).

Dviguba pakuotė: 2 viengubos pakuotės, kurių kiekvienoje yra 1 Respimat inhaliatorius ir 1 užtaisas, atitinkantis 60 išpurškimų (30 gydomųjų dozių).

Triguba pakuotė: 3 viengubos pakuotės, kurių kiekvienoje yra 1 Respimat inhaliatorius ir 1 užtaisas, atitinkantis 60 išpurškimų (30 gydomųjų dozių).

Aštuonguba pakuotė: 8 viengubos pakuotės, kurių kiekvienoje yra 1 Respimat inhaliatorius ir 1 užtaisas, atitinkantis 60 išpurškimų (30 gydomųjų dozių).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.    Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas    Rinkodaros teisės turėtojas  Boehringer Ingelheim International GmbH  Binger Strasse 173  D-55216 Ingelheim am Rhein  Vokietija    Gamintojas  Boehringer Ingelheim Pharma GmbH  Co.KG  Binger Strasse 173  D-55216 Ingelheim am Rhein  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG Lietuvos filialas Taikos pr. 141, 51132 Kaunas Tel: +370 37 473922   Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Austrija, Lichtenšteinas Spiriva Respimat 2,5 Mikrogramm - Lösung zur Inhalation Belgija, Liuksemburgas Spiriva Respimat 2,5 microgrammes, solution á  inhaler Bulgarija  Спирива Респимат 2,5 микрограма, разтвор за  инхалация Kipras, Graikija Spiriva Respimat 2.5 μικρογραμμάρια, εισπνεόμενο διάλυμα Čekija  Spiriva Respimat 2,5 mikrogramu, roztok k inhalaci Danija  Spiriva Respimat Inhalationsvæske, opløsning 2,5 microgram Estija  SPIRIVA RESPIMAT inhalatsioonilahus 2,5µg/annuses Suomija  SPIRIVA RESPIMAT 2.5 mikrog inhalaationeste, liuos Prancūzija  Spiriva Respimat 2,5 microgrammes/dose, solution pour inhalation Vokietija  Spiriva Respimat 2,5 Mikrogramm Lösung zur Inhalation Vengrija  Spiriva Respimat 2,5 mikrogramm inhalációs oldat Islandija  Spiriva Respimat  2.5 mikróg/skammt Airija, Malta, Jungtinė Karalystė Spiriva Respimat 2.5 microgram, inhalation solution Italija  Spiriva Respimat 2.5 mcg soluzione per inalazione  Latvija  Spiriva Respimat 2,5 mikrogrami šķīdums inhalācijām Lietuva  Spiriva Respimat 2,5 mikrogramo/išpurškime įkvepiamasis tirpalas Nyderlandai  Spiriva Respimat 2,5 microgram, inhalatieoplossing Norvegija  Spiriva inhalasjonsvæske, oppløsning 2,5 mikrog Lenkija Spiriva Respimat 2,5 mikrograma/dawkę odmierzoną, roztwór do inhalacji Portugalija Spiriva Respimat 2.5 mg/dose, Solução para inhalção por nebulizaão Rumunija  SPIRIVA RESPIMAT 2,5 micrograme soluţie de inhalat Slovakija  Spiriva Respimat sol ihl 2,5 µg/1 dávka Slovėnija  Spiriva Respimat 2,5 mikrogramov raztopina za inhaliranje Ispanija  Spiriva Respimat 2,5 microgramos, solución para inhalación Švedija  Spiriva Respimat 2,5 mikrogram, inhalationsvätska, lösning     Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-01-19

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Spiriva Respimat galima tik įkvėpti.

Įprastinė dozė
Spiriva Respimat veikia 24 val., todėl Jums šio vaisto reikės įkvėpti tik KARTĄ PER PARĄ. Kiekvieną kartą reikia įkvėpti, jeigu įmanoma tokiu pačiu paros metu, DU IŠPURŠKIMUS.

Kadangi LOPL yra ilgalaikė liga, Spiriva Respimat reikia įkvėpti ne tik tada, kai sutrinka kvėpavimas, bet kasdien. Didesnės negu rekomenduojama dozės vartoti negalima.

Jaunesniems negu 18 metų vaikams ir paaugliams Spiriva Respimat vartoti nerekomenduojama, kadangi apie preparato saugumą ir veiksmingumą jiems duomenų nepakanka.

Turite išmokti tinkamai naudotis Respimat inhaliatoriumi. Įkvėpimo instrukcija pateikta kitoje šio lapelio pusėje.

Pavartojus per didelę Spiriva Respimat dozę

Jeigu per parą įkvėpsite daugiau negu 2 išpurškimus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi gali kilti didesnė šalutinio poveikio, pvz., burnos džiūvimo, vidurių užkietėjimo, šlapinimosi pasunkėjimo, širdies plakimo padažnėjimo ar daiktų matymo lyg per miglą, rizika.

Pamiršus pavartoti Spiriva Respimat

Įprastiniu paros metu dozę (du išpurškimus) įkvėpti pamiršus, nerimauti nereikėtų. Vaisto įkvėpkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau tuo pačiu metu arba tą pačią parą dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę įkvėpkite įprastiniu laiku.

Nustojus vartoti Spiriva Respimat

Nepasitarę su gydytoju arba vaistininku Spiriva Respimat vartojimo nenutraukite. Preparato vartojimą nutraukus, gali pasunkėti LOPL simptomai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas