Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

STADAPRESS, 0,4mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Veikliosios medžiagos: Moksonidinas Veikliosios medžiagos stiprumas: 0,4mg
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 054287
STADAPRESS yra kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Lengvai ir vidutinio sunkumo pirminei arterinei hipertenzijai gydyti.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

STADAPRESS yra kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Lengvai ir vidutinio sunkumo pirminei arterinei hipertenzijai gydyti.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Lapelio turinys
1. Kas yra STADAPRESS ir kam jis vartojamos
2. Kas žinotina prieš vartojant STADAPRESS
3. Kaip vartoti STADAPRESS
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti STADAPRESS
6. Kita informacija


1. KAS YRA STADAPRESS IR KAM JIS VARTOJAMAS

STADAPRESS yra kraujospūdį mažinantis (antihipertenzinis) vaistas. Jis priklauso vaistų grupei, vadinamai imidazolinių receptorių agonistai. Jis prisijungia prie tam tikrų receptorių smegenyse ir taip sumažina nervų aktyvumą, kurie reguliuoja kraujospūdį.

STADAPRESS yra vartojamas:
- lengvai ir vidutinio sunkumo pirminei arterinei hipertenzijai gydyti.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT STADAPRESS

STADAPRESS plėvele dengtas tabletes vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) moksonidinui arba bet kuriai pagalbinei STADAPRESS medžiagai;
- jeigu Jums yra bet kuri toliau išvardyta būklė ar liga:
- buvusi angioneurozinė edema, taip pat žinoma kaip Quince’s edema (odos ir gleivinės patinimas, ypač veido, burnos, liežuvio ir gerklės);
- širdies elektrinio laidumo sistemos ligos:
- sinusinio mazgo silpnumo sindromas (širdies liga, kurios metu pasireiškia nenormalus ar nereguliarus širdies plakimas);
- sinoatrialinė blokada (kuri retais atvejais gali sukelti alpimą) ;
- II laipsnio atrioventrikulinė blokada (kuriai yra būdinga pakitus elektrokardiograma (EKG) ir gali sukelti visiška širdies blokadą);
- III laipsnio atrioventrikulinė blokada, taip pat žinoma kaip visiška širdies blokada (kuriai yra būdinga pakitus elektrokardiograma (EKG), sumažėjęs širdies susitraukimų dažnis, žemas kraujospūdis ir prasta kraujo apytaka);
- jeigu yra sulėtėjęs širdies ritmas (bradikardija), t.y. mažiau kaip 50 susitraukimų per minutę ramybės būsenoje;
- jeigu yra širdies nepakankamumas (žr. skyrių "Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant STADAPRESS");

Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant STADAPRESS
Pasakykite savo gydytojui, jei sergate arba sirgote kokia nors liga.

Pasakykite gydytojui, jei sergate ar kada nors patyrėte bet kurią iš toliau nurodytų būsenų ar ligų:
- 1 laipsnio atrioventrikulinė blokada (širdies nervų laidumo sutrikimas, kuriam yra būdinga pakitus elektrokardiograma (EKG));
- sunki išeminė širdies liga, kuriai būdingas sumažėjęs kraujo pritekėjimas į širdį, kuris gali sukelti širdies priepuolį;
- nestabili krūtinės angina (krūtinės skausmas);
- vidutinio laipsnio širdies nepakankamumas (kai širdis neveikia kaip turėtų, tačiau jūs vis dar gerai jaučiatės poilsio metu arba esant nedideliam krūviui).

Jei Jūsų inkstai veikia nepakankamai gerai (gydytojas tai patikrins), STADAPRESS poveikis gali būti per stiprus. Tikėtina, kad tai gali pasireikšti gydymo pradžioje. Todėl, gydytojas dozę nustatys atidžiai.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nevartokite STADAPRESS kartu su tricikliais antidepresantais (vaistais depresijai gydyti).

Kartu vartojami kiti kraujospūdį mažinantys vaistai (antihipertenziniai vaistai) stiprina moksonidino poveikį.

Jeigu vartojate STADAPRESS kartu su beta adrenoblokatoriumi (vaistu aukštam kraujo spaudimui ar širdies nepakankamumui gydyti) ir gydymas turi būti nutrauktas, siekiant išvengti staigaus kraujospūdžio padidėjimo pirmiausia turėtumėte nustoti vartoti beta adrenoblokatorių, o po kelių dienų galėsite nutraukti STADAPRESS vartojimą.

Kartu vartojamas moksonidinas gali stiprinti triciklių antidepresantų, raminamųjų, trankviliantų ir migdomųjų poveikį. Benzodiazepinų (migdančių ir raminančių vaistų) raminamasis poveikis gali sustiprėti, jeigu tuo pačiu metu vartojate moksonidino. Ypač jei vartojate STADAPRESS kartu su lorazepamu (kuris priklauso benzodiazepinų grupei), kuris gali šiek tiek sumažinti gebėjimą atlikti psichikos (pažinimo) funkcijas.

Jeigu vartojate moksonidiną kartu su vaistais, kurie išskiriami per inkstus, kadangi jie gali paveikti kitus.
Tolazolinas (kraujagysles plečiantis vaistas, vartojamas periferinių kraujagyslių spazmų gydymui) gali mažinti moksonidino poveikį.

STADAPRESS vartojimas su maistu ir gėrimais
Maistas neturi įtakos moksonidino poveikiui. STADAPRESS galite gerti prieš, valgio metu ar po jo.

Gydymo metu venkite alkoholio.

Vaikai ir paaugliai jaunesni nei 16 metų
STADAPRESS neturėtų būti skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 16 metų amžiaus paaugliams. Šioje amžiaus grupėje moksonidino vartojimo patirtis yra ribota.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia, manote, kad galite būti nėščia arba jei planuojate pastoti.

Nėštumas
Nevartokite moksonidino, jei esate nėščia, nebent tai neabejotinai būtina, nes duomenų, ar moksonidino vartojimas gali pakenkti Jūsų dar negimusiam kūdikiui, nėra.

Žindymo laikotarpis
Moksonidinas išsiskiria su motinos pienu, todėl žindyvėms šio vaistinio preparato vartoti negalima. Jei moksonidino terapija yra neabejotinai būtina, jos metu turėtumėte nutraukti žindymą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
STADAPRESS gali sukelti mieguistumą ir galvos svaigimą. Jei Jums pasireiškia toks šalutinis poveikis, reikia vengti pavojingos veiklos, pavyzdžiui, vairuoti automobilį arba valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines STADAPRESS medžiagas
STADAPRESS sudėtyje yra pieno cukraus (laktozės). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI STADAPRESS

STADAPRESS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

STADAPRESS galima gerti prieš valgį, valgant ar po valgio, nes maistas nekeičia jo farmakokinetikos. Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu vandens.

STADAPRESS gydymą staiga nutraukti negalima (žr. skyrių "Nustojus vartoti STADAPRESS").

Suaugusiems ir senyviems pacientams
Pradžioje reikia vartoti 0,2 mg moksonidino dozę kiekvieną rytą. Po trijų savaičių Jūsų gydytojas paros dozę gali padidinti iki 0,4 mg per parą. Šią dozę galima gerti iš karto (ryte) arba lygiomis dalimis per du kartus (ryte ir vakare).

Jei simptomai toliau nepalenvėjo, po trijų savaičių paros dozę galima padidinti iki didžiausios, t. y. 0,6 mg. Šiuo atveju 0,6 mg dozę turite padalyti ir gerti ryte ir vakare. Nevartokite didesnės kaip 0,4 mg vienkartinės ir didesnės kaip 0,6 mg moksonidino dozės per parą.

Pacientai, sergantys vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu

Jei jūsų inkstai neveikia gerai (glomerulų filtracijos greitis (GFG) > 30 ml/min, bet < 60 ml/min), vienkartinė dozė neturi viršyti 0,2 mg moksonidino ir paros dozė neturi būti didesnė kaip 0,4 mg moksonidino.

Vaikai ir paaugliai (jaunesni kaip 16 metų amžiaus)
Kadangi vaikų ir jaunesnių kaip 16 metų paauglių gydymo patirties trūksta, jiems moksonidino vartoti negalima.

Pavartojus per didelę STADAPRESS dozę
Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės dėl patarimo į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Perdozavimo simtomai yra, be kita ko: galvos skausmas, apsnūdimas/ mieguistumas, nuovargis, skausmas viršutinėje pilvo dalyje, galvos svaigimas, silpnumas (astenija), apkvaišimo jausmas (sedacija), mažas kraujospūdis (hipotenzija), šleikštulys (vėmimas), sulėtėjęs širdies ritmas (bradikardija) ir burnos džiūvimas.

Pamiršus pavartoti STADAPRESS
Nesijaudinkite. Praleiskite pamirštą dozę ir kitą dozę išgerkite reikiamu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti STADAPRESS
Nenustokite STADAPRESS vartoti staiga. Gydymas turi būti nutraukiamas palaipsniui per dvi savaites. Klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

STADAPRESS, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikio dažnis vertinamas taip:

Labai dažni pasireiškia daugiau nei 1 vartotojui iš 10
Dažni pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100
Nedažni pasireiškia nuo 1 iki 100 vartotojų iš 1000
Reti pasireiškia nuo 1 iš 1000 vartotojų iš 10000
Labai reti pasireiškia mažiau nei 1vartotojui iš 10000
Dažnis nežinomas negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

Burnos džiūvimas, silpnumo jausmas (astenija), galvos svaigimas ir apsnūdimas/ mieguistumas (somnolencija) buvo aprašyti dažnai. Šie simptomai pasireiškia ypač gydymo pradžioje ir dažniausiai laikui bėgant išnyksta.

Žemiau išvardyti šalutiniai poveikiai pastebėti klinikinių tyrimų metu:

Labai dažnas:
• burnos džiūvimas.

Dažni:
• galvos skausmas,
• galvos svaigimas ar sukimasis,
• apsnūdimas/ mieguistumas,
• minčių pokytis,
• miego sutrikimai,
• pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, nevirškinimas ir kiti virškinimo sutrikimai,
• bėrimas, niežėjimas,
• silpnumo jausmas (astenija),
• nugaros skausmas,
• kraujagyslių išsiplėtimas (vazodilatacija).

Nedažni:
• lėtas širdies plakimas (bradikardija),
• spengimas ausyse (tinnitus)
• depresija,
• nerimas,
• nervingumas,
• apkvaišimo jausmas (raminimas),
• alerginė odos reakcija,
• edema (audinių patinimas) pasireiškianti įvairiose kūno vietose,
• sunki alerginė reakcija, kurios metu atsiranda patinimai, ypač ypač veido, burnos, liežuvio ir gerklės (angioneurozinė edema),
• mažas kraujospūdis (hipotenzija),
• kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus (ortostatinė hipotenzija),
• alpimas (sinkopė),
• dilgsėjimo jausmas (parestezija) rankose ir kojose,
• skysčių susilaikymas,
• apetito netekimas (anoreksija),
• seilių liaukų skausmas,
• krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija),
• impotencija ir sumažėjęs seksualinis potraukis,
• periferinės kraujotakos sutrikimas,
• akių sausumas, niežėjimo ar deginimo pojūtis.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI STADAPRESS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, STADAPRESS vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

STADAPRESS sudėtis:

- Veiklioji medžiaga yra moksonidinas.
Vienoje STADAPRESS plėvele dengtoje tabletėje yra 0,2 mg arba 0,3 mg, arba 0,4 mg moksonidino.
- Pagalbinės medžiagos yra:
Tabletės branduolys: laktozė monohidratas, povidonas, krospovidonas, magnio stearatas.
Tabletės plėvelė: hipromeliozė, makrogolis 400, raudonasis geležies oksidas (E172) , titano dioksidas (E171).

STADAPRESS išvaizda ir kiekis pakuotėje

STADAPRESS plėvele dengtos tabletės yra apvalios, maždaug 6 mm skersmens.

0,2 mg tabletės yra šviesiai rožinės, 0,3 mg tabletės yra rožinės, 0,4 mg tabletės yra tamsiai rožinės.

STADAPRESS 0,2 mg ir 0,4 mg plėvele dengtos tabletės
PVC/PVDC/Al lizdinės plokštelės. Vienoje dėžutėje yra 7, 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 98, 100, 400 (20 x 20, 10 x 40 pakuotės gydymo įstaigoms) plėvele dengtų tablečių.

STADAPRESS 0,3 mg plėvele dengtos tabletės
PVC/PVDC/Al lizdinės plokštelės. Vienoje dėžutėje yra 10, 20, 28, 30, 50, 56, 98, 100, 400 (20 x 20, 10 x 40 pakuotės gydymo įstaigoms) plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2–18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Gamintojas
STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2–18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

arba

Centrafarm Services B.V.
Nieuwe Donk 9
4879 AC Etten –Leur
Nyderlandai

arba

Sanico N.V.
Veedijk 59 Industriezone IV
2300 Turnhout
Belgija

Šiam vaistiniam preparatui rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Austrija Moxonidin „Stada“ 0,2 mg/0,4 mg Filmtabletten
Belgija Moxonidine EG 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg filmomhulde tabletten
Čekija MOXOSTAD 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg
Vokietija Moxonidin AL 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg Filmtabletten
Estija STADAPRESS 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg kaetud tabletid
Suomija Moxonidin STADA 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg tabletti
Vengrija Moxostad 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg filmtabletta
Italija Moxonidina EG 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg compresse film-rivestite
Liuksemburgas Moxonidine-EG 0,2/0,3/0,4
Latvija STADAPRESS 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg
Nyderlandai Moxonidine CF 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg filmomhulde tabletten
Švedija Moxonidin STADA 0,2 mg/0,4 mg filmdragerade tabletter
Slovakija MOXOSTAD 0,2 mg/0,3 mg/0,4 mg tbl flm

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „STADA-Nizhpharm-Baltija“
Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius
Tel. +37052603926
El.paštas: ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-01-13

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
STADAPRESS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

STADAPRESS galima gerti prieš valgį, valgant ar po valgio, nes maistas nekeičia jo farmakokinetikos. Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu vandens.

STADAPRESS gydymą staiga nutraukti negalima (žr. skyrių "Nustojus vartoti STADAPRESS").

Suaugusiems ir senyviems pacientams
Pradžioje reikia vartoti 0,2 mg moksonidino dozę kiekvieną rytą. Po trijų savaičių Jūsų gydytojas paros dozę gali padidinti iki 0,4 mg per parą. Šią dozę galima gerti iš karto (ryte) arba lygiomis dalimis per du kartus (ryte ir vakare).

Jei simptomai toliau nepalenvėjo, po trijų savaičių paros dozę galima padidinti iki didžiausios, t. y. 0,6 mg. Šiuo atveju 0,6 mg dozę turite padalyti ir gerti ryte ir vakare. Nevartokite didesnės kaip 0,4 mg vienkartinės ir didesnės kaip 0,6 mg moksonidino dozės per parą.

Pacientai, sergantys vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimu

Jei jūsų inkstai neveikia gerai (glomerulų filtracijos greitis (GFG) > 30 ml/min, bet < 60 ml/min), vienkartinė dozė neturi viršyti 0,2 mg moksonidino ir paros dozė neturi būti didesnė kaip 0,4 mg moksonidino.

Vaikai ir paaugliai (jaunesni kaip 16 metų amžiaus)
Kadangi vaikų ir jaunesnių kaip 16 metų paauglių gydymo patirties trūksta, jiems moksonidino vartoti negalima.

Pavartojus per didelę STADAPRESS dozę
Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės dėl patarimo į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Perdozavimo simtomai yra, be kita ko: galvos skausmas, apsnūdimas/ mieguistumas, nuovargis, skausmas viršutinėje pilvo dalyje, galvos svaigimas, silpnumas (astenija), apkvaišimo jausmas (sedacija), mažas kraujospūdis (hipotenzija), šleikštulys (vėmimas), sulėtėjęs širdies ritmas (bradikardija) ir burnos džiūvimas.

Pamiršus pavartoti STADAPRESS
Nesijaudinkite. Praleiskite pamirštą dozę ir kitą dozę išgerkite reikiamu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti STADAPRESS
Nenustokite STADAPRESS vartoti staiga. Gydymas turi būti nutraukiamas palaipsniui per dvi savaites. Klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas