Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Symbicort Turbuhaler, 80µg+4,5µg/dozėje, 120 dozių, įkvepiamieji milteliai, N1

Veikliosios medžiagos: Budezonidas+Formoterolis Veikliosios medžiagos stiprumas: 80µg+4,5µg/dozėje
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 732183971199

Symbicort Turbuhaler yra inhaliatorius (vaistų įkvėpimui skirtas prietaisas), vartojamas gydyti suaugusiesiems, paaugliams ir 6 metų bei vyresniems vaikams, sergantiems astma.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Pranešti, kai prekė atsiras.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Symbicort Turbuhaler yra inhaliatorius (vaistų įkvėpimui skirtas prietaisas), vartojamas gydyti suaugusiesiems, paaugliams ir 6 metų bei vyresniems vaikams, sergantiems astma.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Symbicort Turbuhaler ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Symbicort Turbuhaler 3. Kaip vartoti Symbicort Turbuhaler 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Symbicort Turbuhaler 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Symbicort Turbuhaler ir kam jis vartojamas

Symbicort Turbuhaler yra inhaliatorius (vaistų įkvėpimui skirtas prietaisas), vartojamas gydyti suaugusiesiems, paaugliams ir 6 metų bei vyresniems vaikams, sergantiems astma. Jame yra 2 skirtingi vaistai: budezonidas ir formoterolio fumaratas dihidratas: • budezonidas priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais, grupei. Jis mažina plaučių patinimą ir uždegimą bei padeda jų išvengti; • formoterolio fumaratas dihidratas priklauso vaistų, vadinamų ilgo poveikio beta2 adrenoreceptorių agonistais (plečiančių bronchus), grupei. Jis atpalaiduoja kvėpavimo takų raumenis ir tokiu būdu palengvina kvėpavimą.

Sunkia astma sergantiems žmonėms šis vaistas netinka. Šį vaistą galima vartoti astmai gydyti dviem skirtingais būdais.

a) Kai kuriems žmonėms skiriami 2 inhaliatoriai nuo astmos: Symbicort Turbuhaler ir dar vienas inhaliatorius vartoti pagal poreikį. • Tokie žmonės vartoja Symbicort Turbuhaler kiekvieną dieną – tai padeda išvengti astmos simptomų atsiradimo. • Pasireiškus astmos simptomų, jie vartoja kitą inhaliatorių pagal poreikį, kad pasidarytų lengviau kvėpuoti.

b) Kai kuriems žmonėms Symbicort Turbuhaler skiriamas kaip vienintelis inhaliatorius nuo astmos. • Tokie žmonės vartoja Symbicort Turbuhaler kiekvieną dieną – tai padeda išvengti astmos simptomų atsiradimo. • Kai reikia papildomų dozių astmos simptomams palengvinti (kad pasidarytų lengviau kvėpuoti), jie vartoja tą patį Symbicort Turbuhaler (jiems šiam tikslui atskiro inhaliatoriaus nereikia).

2. Kas žinotina prieš vartojant Symbicort Turbuhaler

Symbicort Turbuhaler vartoti negalima: • jeigu yra alergija budezonidui, formoteroliui arba pagalbinei šio vaisto medžiagai – laktozei, kurios sudėtyje yra truputis pieno baltymų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Prieš pradėdami vartoti Symbicort Turbuhaler, pasakykite gydytojui arba vaistininkui: • jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu; • jeigu Jūs sergate infekcine plaučių liga; • jeigu Jūs turite aukštą kraujospūdį arba kada nors turėjote problemų dėl širdies, įskaitant nereguliarų jos ritmą, labai dažną pulsą, arterijų susiaurėjimą ir širdies nepakankamumą; • jeigu nesveika Jūsų skydliaukė arba antinksčiai; • jeigu sumažėjusi kalio koncentracija Jūsų kraujyje; • jeigu sergate sunkia kepenų liga.

Kiti vaistai ir Symbicort Turbuhaler Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Gydytojui arba vaistininkui pasakyti ypač svarbu, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų: • beta adrenoreceptorių blokatorių (pvz., atenololo ar propranololo nuo aukšto kraujospūdžio), įskaitant akių lašus, pvz., timololo nuo glaukomos; • vaistų greitam ar nereguliariam širdies ritmui reguliuoti, pvz., chinidino; • vaistų širdies nepakankamumui gydyti, pvz., digoksino; • diuretikų (didinančių šlapimo išskyrimą ir vartojamų aukštam kraujospūdžiui mažinti), pvz., furozemido; • steroidinių vaistų, vartojamų per burną, pvz., prednizolono; • ksantinų grupės vaistų, pvz., teofilino arba aminofilino, kurie dažnai vartojami astmai gydyti; • kitų bronchus plečiančių vaistų, pvz., salbutamolio; • triciklinių antidepresantų, pvz., amitriptilino arba kito antidepresanto nefazodono; • fenotiazinų grupės vaistų, pvz., chlorpromazino, prochlorperazino; • vaistų, vadinamų ŽIV proteazės inhibitoriais (pvz., ritonaviro) ŽIV infekcijai gydyti; • vaistų infekcijoms gydyti (pvz., ketokonazolo, itrakonazolo, vorikonazolo, pozakonazolo, klaritromicino ir telitromicino); • vaistų nuo Parkinsono ligos, pvz., levodopos; • vaistų nuo skydliaukės ligų, pvz., levotiroksino.

Jeigu turite kurią nors iš aukščiau išvardytų problemų arba dėl to abejojate, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, prieš pradėmi vartoti Symbicort Turbuhaler.

Taip pat pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu ruošiatės operacijai (įskaitant dantų), kurios metu bus taikoma bendroji anestezija (narkozė).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis • Jeigu moteris yra nėščia arba planuoja pastoti, apie tai ji turi pasakyti gydytojui, prieš pradėdama vartoti Symbicort Turbuhaler. Be gydytojo nurodymo Symbicort Turbuhaler vartoti negalima. • Jei Symbicort Turbuhaler vartojanti moteris pastoja, ji turi nenutraukti šio vaisto vartojimo ir kuo greičiau kreiptis į gydytoją. • Jeigu moteris žindo kūdikį, apie tai ji turi pasakyti gydytojui, prieš pradėdama vartoti Symbicort Turbuhaler.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus Symbicort Turbuhaler neveikia arba šis poveikis nereikšmingas.

Symbicort Turbuhaler‘yje yra laktozės Symbicort Turbuhaler‘yje yra laktozės (tam tikro angliavandenio). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Šio vaisto sudėtyje esantis laktozės kiekis paprastai nesukelia problemų net jos netoleruojantiems žmonėms.

Laktozės, kuri yra pagalbinė medžiaga, sudėtyje yra truputis pieno baltymų, galinčių sukelti alerginę reakciją.

3. Kaip vartoti Symbicort Turbuhaler

Išsamią naujausią informaciją apie šį vaistą galite gauti išmaniuoju telefonu nuskanavę BAR kodą, pateikiamą pakuotės lapelyje ir ant dėžutės. Be to, ta pati informacija pateikiama <[įrašyti interneto adresą konkrečiai valstybei]> ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos tinklalapyje.  BAR kodo vieta

• Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką. • Symbicort Turbuhaler svarbu vartoti kasdien, net jeigu tuo metu astmos simptomų nejaučiate. • Gydytojas norės reguliariai tikrinti Jūsų astmos simptomus.

Jeigu vartojate steroidų tabletes nuo bronchų astmos arba lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, tai pradėjus vartoti Symbicort Turbuhaler gydytojas gali sumažinti tų tablečių skaičių. Jeigu steroidų tabletes gėrėte ilgai, Jūsų gydytojas gali nurodyti kartais daryti kraujo tyrimus. Mažinant išgeriamų steroidų tablečių skaičių, gali pablogėti bendra savijauta, net jeigu kvėpavimo sutrikimai palengvėja. Gali pasireikšti nosies gleivinės paburkimas ar nosies varvėjimas, silpnumas, sąnarių ar raumenų skausmas ir išbėrimas (egzema). Jeigu Jus vargina kuris nors iš šių simptomų arba pasireiškia galvos skausmas, nuovargis, pykinimas ar vėmimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Pasireiškus alergijos ar artrito simptomų, Jums gali tekti papildomai vartoti kito vaisto. Jei abejojate, ar toliau vartoti Symbicort Turbuhaler, pasitarkite su gydytoju.

Streso laikotarpiais (pvz., pasireiškus krūtinės ląstos infekcijai ar prieš operaciją) gydytojas gali Jums papildomai skirti vartoti steroidų tablečių.

Svarbi informacija apie Jūsų astmos simptomus Jeigu vartojant Symbicort Turbuhaler pasireiškia dusulys arba pradedate švokšti, tai šį vaistą vartokite toliau ir kiek įmanoma greičiau kreipkitės į gydytoją, kadangi Jums gali reikėti papildomo gydymo.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu: • sunkėja kvėpavimas arba dėl astmos dažnai prabundate naktį; • rytą pajutote krūtinės gniaužimą arba krūtinės gniaužimas trunka ilgiau negu įprasta. Šie požymiai gali rodyti, kad Jūsų astma nėra tinkamai kontroliuojama, todėl gydymą gali reikėti nedelsiant keisti arba papildyti.

Astma Inhaliatorius Symbicort Turbuhaler gali būti vartojamas astmai gydyti dviem skirtingais būdais. Vaisto kiekis, kurį reikia vartoti, ir jo vartojimo laikas priklauso nuo to, kaip vartoti jis paskirtas: a) jeigu Jums paskirtas Symbicort Turbuhaler ir dar vienas inhaliatorius vartoti pagal poreikį, skaitykite skyrelį „a) Symbicort Turbuhaler vartojimas kartu su kitu inhaliatoriumi, vartojamu pagal poreikį“; b) jeigu Jums paskirtas vien tik Symbicort Turbuhaler, skaitykite skyrelį „b) Symbicort Turbuhaler kaip vienintelio inhaliatoriaus nuo astmos vartojimas“.

a) Symbicort Turbuhaler vartojimas kartu su kitu inhaliatoriumi, vartojamu pagal poreikį Vartokite Symbicort Turbuhaler kasdien – tai padės išvengti astmos simptomų.

Suaugusiems (18 metų ir vyresniems) Įprastinė dozė – po 1 arba 2 įkvėpimus 2 kartus per parą. Gydytojas gali padidinti dozę – skirti po 4 įkvėpimus 2 kartus per parą. Jeigu Jūsų simptomai tinkamai kontroliuojami, gydytojas gali nurodyti įkvėpti šio vaisto 1 kartą per parą.

Paaugliams (12 17 metų) • Įprastinė dozė – po 1 arba 2 įkvėpimus 2 kartus per parą. • Jeigu simptomai tinkamai kontroliuojami, gydytojas gali nurodyti įkvėpti šio vaisto 1 kartą per parą.

Vaikams (6 11 metų) • Įprastinė dozė – po 2 įkvėpimus 2 kartus per parą.

Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Symbicort Turbuhaler vartoti nerekomenduojama.

Astmą gydyti Jums padės gydytojas arba gydyti šią ligą įgudusi slaugytoja. Jie parinks mažiausią pakankamą dozę. Nekeiskite dozės patys, iš pradžių nepasitarę su gydytoju arba gydyti šią ligą įgudusia slaugytoja.

Pasireiškus astmos simptomų, vartokite kitą inhaliatorių, skirtą simptomams palengvinti. Simptomams palengvinti skirtą inhaliatorių visada turėkite su savimi ir įkvėpkite juo pagal poreikį. Nevartokite Symbicort Turbuhaler astmos simptomams palengvinti, nes tam skirtas specialus inhaliatorius.

b) Symbicort Turbuhaler kaip vienintelio inhaliatoriaus nuo astmos vartojimas Šiuo būdu Symbicort Turbuhaler vartokite tik gydytojui nurodžius (tą galima daryti tik vyresniems kaip 18 metų pacientams).

Vartokite Symbicort Turbuhaler kasdien - tai padės išvengti astmos simptomų pasireiškimo. Jums galima vartoti: • po 1 įkvėpimą ryte ir 1 įkvėpimą vakare; arba • 2 įkvėpimus ryte; arba • 2 įkvėpimus vakare.

Taip pat vartokite Symbicort Turbuhaler astmos simptomams palengvinti, kai jų pasireiškia. • Pajutę astmos simptomų, įkvėpkite vaisto 1 kartą ir kelias minutes palaukite. • Jeigu savijauta nepagerėjo, įkvėpkite vaisto dar kartą. • Negalima įkvėpti vaisto daugiau kaip 6 kartus iš karto.

Su savimi visada turėkite Symbicort Turbuhaler, kad prireikus galėtumėte juo įkvėpti vaisto.

Įkvėpti šio vaisto daugiau kaip 8 kartus per parą dažniausiai nereikia, tačiau ribotą laikotarpį gydytojas gali leisti jo įkvėpti iki 12 kartų per parą.

Jeigu Jums reguliariai reikia įkvėpti šio vaisto 8 ar daugiau kartų per parą, užsiregistruokite konsultacijai pas gydytoją arba slaugytoją, kurie prireikus pakoreguos Jūsų gydymą.

Negalima šio vaisto įkvėpti daugiau kaip 12 kartų per 24 val.

Jeigu astmos simptomų pasireiškia fizinio krūvio metu, vartokite Symbicort Turbuhaler kaip čia aprašyta, tačiau norint išvengti astmos simptomų prieš pat fizinį krūvį jo vartoti negalima.

Naujo Symbicort Turbuhaler ruošimas Prieš pirmą kartą vartodami naują Symbicort Turbuhaler, paruoškite jį taip: • Atsukite ir nuimkite dangtelį (galite išgirsti tarškantį garsą). • Laikykite Symbicort Turbuhaler  inhaliatorių vertikaliai, raudona rankenėle į apačią. • Pasukite raudoną rankenėlę iki galo į vieną pusę, paskui – iki galo į kitą (į kurią pusę pirmiausiai sukti – nesvarbu). Turite išgirsti spragtelėjimą. • Pasukite raudoną rankenėlę į abi puses dar kartą. • Dabar Jūsų Symbicort Turbuhaler inhaliatorius paruoštas vartoti.

Kaip įkvėpti vaisto Įkvėpdami vaisto, visada laikykitės toliau pateikiamų nurodymų. 1. Atsukite ir nuimkite dangtelį (galite išgirsti tarškantį garsą).

2. Laikykite Symbicort Turbuhaler inhaliatorių  vertikaliai, raudona rankenėle į apačią.

3. Užtaisydami Symbicort Turbuhaler inhaliatorių, nelaikykite kandiklio. Norėdami užtaisyti Symbicort Turbuhaler inhaliatorių vaisto doze, pasukite raudoną rankenėlę į vieną pusę iki galo.   Paskui pasukite ją iki galo į kitą pusę (į kurią pusę pirmiausiai sukti – nesvarbu). Turite išgirsti spragtelėjimą. Dabar Jūsų Symbicort Turbuhaler inhaliatorius yra užtaisytas – paruoštas vartoti. Symbicort Turbuhaler užtaisykite tik tada, kai reikia vartoti šio vaisto.

4. Laikydami Symbicort Turbuhaler inhaliatorių toliau nuo burnos, lėtai iškvėpkite (tiek kiek nejaučiate diskomforto). Negalima iškvėpti per inhaliatorių.

5. Švelniai įstatę kandiklį tarp dantų ir sučiaupę lūpas, kiek galite giliau ir stipriau įkvėpkite per burną. Nekramtykite ir nekandžiokite kandiklio.

6. Ištraukę Symbicort Turbuhaler  iš burnos, lėtai iškvėpkite. Įkvėptas vaisto kiekis yra labai mažas, todėl įkvėpę galite jo skonio nepajusti. Vis dėlto, jei laikėtės nurodymų, tai galite neabejoti, kad įkvėpėte reikiamą dozę ir vaistas pateko į Jūsų plaučius.

7. Jeigu vaisto reikia įkvėpti dar kartą, pakartokite 2-6 veiksmus.

8. Pavartoję vaisto, vėl sandariai užsukite dangtelį.   9. Įkvėpę rytinę ir (arba) vakarinę dozę, praskalaukite burną vandeniu ir jį išspjaukite.

Nemėginkite nuimti ar nusukti kandiklio. Jis pritvirtintas prie Symbicort Turbuhaler, jo nuimti negalima. Nevartokite Symbicort Turbuhaler,  jeigu jis pažeistas arba nuo jo atsiskyręs kandiklis.

Kaip ir naudojant bet kurį kitą inhaliatorių, globėjai turi pasirūpinti, kad vaikai, kuriems paskirtas Symbicort Turbuhaler, inhaliuotų tinkamai, kaip aprašyta aukščiau.

Symbicort Turbuhaler inhaliatoriaus valymas Kartą per savaitę nuvalykite kandiklio išorę sausu skudurėliu. Nenaudokite vandens ir kitų skysčių.

Kada pradėti vartoti naują inhaliatorių • Kiek dozių (įkvėpimų) liko Symbicort Turbuhaler inhaliatoriuje, rodo dozių indikatorius (kai inhaliatorius yra pilnas, jis rodo 60 arba 120 dozių).

• Dozių indikatorius sužymėtas intervalais po 10, todėl kiekvienos dozės jis nerodo. • Kai pirmą kartą pasirodo raudona žyma indikatoriaus langelio krašte, būna likę maždaug 20 dozių. Vartojant paskutines 10 dozių, jų indikatoriaus fonas būna raudonas. Kai raudoname fone esantis „0“ pasiekia langelio vidurį, reikia pradėti naudoti naują Symbicort Turbuhaler inhaliatorių.

Pastabos: • Net kai Symbicort Turbuhaler inhaliatorius tuščias, rankenėlė sukasi toliau ir pasigirsta spragtelėjimas. • Garsą, girdimą pakračius Symbicort Turbuhaler sukelia ne vaistas, o džioviklis (garsas nerodo, kiek liko vaisto Symbicort Turbuhaler inhaliatoriuje). • Jeigu, prieš įkvėpdami dozę, apsirikę Symbicort Turbuhaler inhaliatorių užtaisysite daugiau kaip 1 kartą, tai vis tiek įkvėpsite tik 1 dozę, tačiau dozių indikatorius užfiksuos visas dozes, kurias užtaisėte.

Pavartojus per didelę Symbicort Turbuhaler dozę  Svarbu vartoti tą dozę, kuri įrašyta pakuotės lapelyje ar ant pakuotės, arba kurią nurodė gydytojas. Neviršykite paskirtos dozės nepasitarus su gydytoju.   Perdozavus Symbicort Turbuhaler, dažniausiai gali pasireikšti drebulys ir galvos skausmas, padažnėti širdies susitraukimai.

Pamiršus pavartoti Symbicort Turbuhaler • Pamirštą dozę prisiminę vartokite kiek įmanoma greičiau. Vis dėlto jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, tai užmirštąją praleiskite. • Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jei kiltų kitų klausimų dėl šio vaisto, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsdami nutraukite Symbicort Turbuhaler vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu: • patino Jūsų veidas, ypač burnos srityje (liežuvis ir / ar gerklė ir / ar pasunkėjo rijimas) arba pasireiškė dilgėlinė ir kartu pasunkėjo kvėpavimas (pasireiškė angioneurozinė edema) ir (arba) staiga pajutote silpnumą. Šie sutrikimai gali rodyti prasidėjusią alerginę reakciją (ji pasireiškia retai – mažiau kaip 1 žmogui iš 1000); • įkvėpus šio vaisto, staiga prasidėjo švokštimas arba dusulys. Pasireiškus kuriam nors iš šių simptomų, tuoj pat nutraukite Symbicort Turbuhaler inhaliatoriaus vartojimą ir įkvėpkite iš inhaliatoriaus, skirto priepuoliui nutraukti. Paskui nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kadangi gali reikėti keisti gydymą. Pažymėtina, kad  taip atsitinka labai retai – mažiau kaip 1 žmogui iš 10000.

Kitas galimas šalutinis poveikis

Dažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių) • Palpitacija (jaučiamas širdies plakimas), drebulys. Šie poveikiai, jei pasireiškia, dažniausiai būna lengvi ir praeina toliau vartojant Symbicort Turbuhaler. • Burnos ertmės pienligė (grybelinė infekcija). Jos tikimybė sumažėja praskalavus burną vandeniu po kiekvieno Symbicort Turbuhaler inhaliatoriaus vartojimo. • Silpnas gerklės skausmas, kosulys ir užkimimas. • Galvos skausmas.

Nedažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių) • Nenustygimas, nervingumas, sujaudinimas. • Miego sutrikimai. • Galvos svaigimas. • Pykinimas. • Dažni širdies susitraukimai. • Odos kraujosruvos. • Mėšlungis.

Retas (gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių) • Išbėrimas, niežulys. • Bronchų spazmas (kvėpavimo takų raumenų susitraukimas, dėl kurio prasideda švokštimas). Jeigu, pavartojus Symbicort Turbuhaler, staiga prasideda dusulys, tai nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. • Maža kalio koncentracija kraujyje. • Nereguliarūs širdies susitraukimai.

Labai retas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių) • Depresija. • Elgsenos sutrikimai, ypač vaikams. • Krūtinės skausmas ar gniaužimas (krūtinės angina). • Padidėjusi cukraus (gliukozės) koncentracija kraujyje. • Skonio pokyčiai, pvz., nemalonus skonis burnoje. • Kraujospūdžio pokyčiai.

Įkvepiamieji kortikosteroidai, ypač vartojami didelėmis dozėmis ir ilgai, gali paveikti normalią steroidinių hormonų gamybą organizme. Gali pasireikšti toks poveikis: • kaulų mineralų tankio pokyčiai (kaulų išplonėjimas); • katarakta (akies lęšiuko drumstis); • glaukoma (padidėjęs akispūdis); • vaikų ir paauglių augimo sulėtėjimas; • pakitusi antinksčių (mažos liaukos šalia inkstų) veikla. Vis dėlto pažymėtina, kortikosteroidus įkvepiant tokio poveikio pasireiškimo tikimybė yra žymiai mažesnė negu vartojant jų tabletes.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Symbicort Turbuhaler

• Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. • Ant dėžutės arba inhaliatoriaus etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. • Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. • Inhaliatorių laikyti sandariai uždarytą dangteliu, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Symbicort Turbuhaler sudėtis • Veikliosios medžiagos yra budezonidas ir formoterolio fumaratas dihidratas. Kiekvienoje įkvepiamoje dozėje yra 80 mikrogramų budezonido ir 4,5 mikrogramo formoterolio fumarato dihidrato. • Pagalbinė medžiaga yra laktozė monohidratas (jo sudėtyje yra pieno baltymų).

Symbicort Turbuhaler išvaizda ir kiekis pakuotėje Symbicort Turbuhaler 80/4,5 mikrogramo – tai inhaliatorius, kuriame yra Jums skirto vaisto. Įkvepiamieji milteliai yra balti. Kiekviename inhaliatoriuje yra 60 arba 120 dozių, jis turi baltą korpusą ir raudoną pasukamą rankenėlę. Ant rankenėlės yra identifikavimui skirtas Brailio kodas su skaičiumi „6“, kad šį preparatą būtų galima atskirti nuo kitų įkvepiamųjų preparatų, kuriuos tiekia AstraZeneca. 

Symbicort Turbuhaler tiekiamas pakuotėse po 1, 2, 3, 10 arba 18 inhaliatorių, kurių kiekviename yra 60 arba 120 dozių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Švedija

Gamintojai AstraZeneca AB Forskargatan 18 SE-151 85 Södertälje Švedija

arba

AstraZeneca GmbH Tinsdaler Weg 183 D-22880 Wedel Vokietija

arba

AstraZeneca UK Limited Silk Road Business Park Macclesfield Cheshire SK10 2NA Jungtinė Karalystė

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB AstraZeneca Lietuva Jasinskio g. 16A LT - 01112, Vilnius Tel.: +370 5 2660550 Faksas: +370 5 2660555

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Valstybė narė  Sugalvotas pavadinimas ir stiprumas Austrija Symbicort mite Turbohaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Belgija Symbicort mite Turbohaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Bulgarija Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Kipras Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Čekija Symbicort Turbuhaler 100 μg/6 μg/įkvėpime Danija  Symbicort mite Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Estija  Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Suomija  Symbicort Turbuhaler mite 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Prancūzija  Symbicort Turbuhaler 100 μg/6 μg/įkvėpime Vokietija  Symbicort mite Turbohaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Graikija  Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Vengrija  Symbicort mite Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Islandija  Symbicort mite Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Airija  Symbicort Turbohaler 100 μg/6 μg/įkvėpime Italija  Symbicort mite 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Latvija  Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Lietuva  Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Liuksemburgas  Symbicort mite Turbohaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Malta Symbicort Turbohaler 100 μg/6 μg/įkvėpime Nyderlandai  Symbicort Turbuhaler 100 μg/6 μg/įkvėpime Norvegija Symbicort mite Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Lenkija Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Portugalija  Symbicort Turbohaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Rumunija  Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Slovakija  Symbicort Turbuhaler 100 μg/6 μg/įkvėpime Slovėnija  Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Ispanija  Symbicort Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Švedija  Symbicort mite Turbuhaler 80 μg/4,5 μg/įkvėpime Jungtinė Karalystė  Symbicort Turbohaler 100 μg/6 μg/įkvėpime

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-04-08

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Išsamią naujausią informaciją apie šį vaistą galite gauti išmaniuoju telefonu nuskanavę BAR kodą, pateikiamą pakuotės lapelyje ir ant dėžutės. Be to, ta pati informacija pateikiama <[įrašyti interneto adresą konkrečiai valstybei]> ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos tinklalapyje.

 

• Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką. • Symbicort Turbuhaler svarbu vartoti kasdien, net jeigu tuo metu astmos simptomų nejaučiate. • Gydytojas norės reguliariai tikrinti Jūsų astmos simptomus.

Jeigu vartojate steroidų tabletes nuo bronchų astmos arba lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, tai pradėjus vartoti Symbicort Turbuhaler gydytojas gali sumažinti tų tablečių skaičių. Jeigu steroidų tabletes gėrėte ilgai, Jūsų gydytojas gali nurodyti kartais daryti kraujo tyrimus. Mažinant išgeriamų steroidų tablečių skaičių, gali pablogėti bendra savijauta, net jeigu kvėpavimo sutrikimai palengvėja. Gali pasireikšti nosies gleivinės paburkimas ar nosies varvėjimas, silpnumas, sąnarių ar raumenų skausmas ir išbėrimas (egzema). Jeigu Jus vargina kuris nors iš šių simptomų arba pasireiškia galvos skausmas, nuovargis, pykinimas ar vėmimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Pasireiškus alergijos ar artrito simptomų, Jums gali tekti papildomai vartoti kito vaisto. Jei abejojate, ar toliau vartoti Symbicort Turbuhaler, pasitarkite su gydytoju.

Streso laikotarpiais (pvz., pasireiškus krūtinės ląstos infekcijai ar prieš operaciją) gydytojas gali Jums papildomai skirti vartoti steroidų tablečių.

Svarbi informacija apie Jūsų astmos simptomus Jeigu vartojant Symbicort Turbuhaler pasireiškia dusulys arba pradedate švokšti, tai šį vaistą vartokite toliau ir kiek įmanoma greičiau kreipkitės į gydytoją, kadangi Jums gali reikėti papildomo gydymo.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu: • sunkėja kvėpavimas arba dėl astmos dažnai prabundate naktį; • rytą pajutote krūtinės gniaužimą arba krūtinės gniaužimas trunka ilgiau negu įprasta. Šie požymiai gali rodyti, kad Jūsų astma nėra tinkamai kontroliuojama, todėl gydymą gali reikėti nedelsiant keisti arba papildyti.

Astma Inhaliatorius Symbicort Turbuhaler gali būti vartojamas astmai gydyti dviem skirtingais būdais. Vaisto kiekis, kurį reikia vartoti, ir jo vartojimo laikas priklauso nuo to, kaip vartoti jis paskirtas: a) jeigu Jums paskirtas Symbicort Turbuhaler ir dar vienas inhaliatorius vartoti pagal poreikį, skaitykite skyrelį „a) Symbicort Turbuhaler vartojimas kartu su kitu inhaliatoriumi, vartojamu pagal poreikį“; b) jeigu Jums paskirtas vien tik Symbicort Turbuhaler, skaitykite skyrelį „b) Symbicort Turbuhaler kaip vienintelio inhaliatoriaus nuo astmos vartojimas“.

a) Symbicort Turbuhaler vartojimas kartu su kitu inhaliatoriumi, vartojamu pagal poreikį Vartokite Symbicort Turbuhaler kasdien – tai padės išvengti astmos simptomų.

Suaugusiems (18 metų ir vyresniems) Įprastinė dozė – po 1 arba 2 įkvėpimus 2 kartus per parą. Gydytojas gali padidinti dozę – skirti po 4 įkvėpimus 2 kartus per parą. Jeigu Jūsų simptomai tinkamai kontroliuojami, gydytojas gali nurodyti įkvėpti šio vaisto 1 kartą per parą.

Paaugliams (12 17 metų) • Įprastinė dozė – po 1 arba 2 įkvėpimus 2 kartus per parą. • Jeigu simptomai tinkamai kontroliuojami, gydytojas gali nurodyti įkvėpti šio vaisto 1 kartą per parą.

Vaikams (6 11 metų) • Įprastinė dozė – po 2 įkvėpimus 2 kartus per parą.

Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Symbicort Turbuhaler vartoti nerekomenduojama.

Astmą gydyti Jums padės gydytojas arba gydyti šią ligą įgudusi slaugytoja. Jie parinks mažiausią pakankamą dozę. Nekeiskite dozės patys, iš pradžių nepasitarę su gydytoju arba gydyti šią ligą įgudusia slaugytoja.

Pasireiškus astmos simptomų, vartokite kitą inhaliatorių, skirtą simptomams palengvinti. Simptomams palengvinti skirtą inhaliatorių visada turėkite su savimi ir įkvėpkite juo pagal poreikį. Nevartokite Symbicort Turbuhaler astmos simptomams palengvinti, nes tam skirtas specialus inhaliatorius.

b) Symbicort Turbuhaler kaip vienintelio inhaliatoriaus nuo astmos vartojimas Šiuo būdu Symbicort Turbuhaler vartokite tik gydytojui nurodžius (tą galima daryti tik vyresniems kaip 18 metų pacientams).

Vartokite Symbicort Turbuhaler kasdien - tai padės išvengti astmos simptomų pasireiškimo. Jums galima vartoti: • po 1 įkvėpimą ryte ir 1 įkvėpimą vakare; arba • 2 įkvėpimus ryte; arba • 2 įkvėpimus vakare.

Taip pat vartokite Symbicort Turbuhaler astmos simptomams palengvinti, kai jų pasireiškia. • Pajutę astmos simptomų, įkvėpkite vaisto 1 kartą ir kelias minutes palaukite. • Jeigu savijauta nepagerėjo, įkvėpkite vaisto dar kartą. • Negalima įkvėpti vaisto daugiau kaip 6 kartus iš karto.

Su savimi visada turėkite Symbicort Turbuhaler, kad prireikus galėtumėte juo įkvėpti vaisto.

Įkvėpti šio vaisto daugiau kaip 8 kartus per parą dažniausiai nereikia, tačiau ribotą laikotarpį gydytojas gali leisti jo įkvėpti iki 12 kartų per parą.

Jeigu Jums reguliariai reikia įkvėpti šio vaisto 8 ar daugiau kartų per parą, užsiregistruokite konsultacijai pas gydytoją arba slaugytoją, kurie prireikus pakoreguos Jūsų gydymą.

Negalima šio vaisto įkvėpti daugiau kaip 12 kartų per 24 val.

Jeigu astmos simptomų pasireiškia fizinio krūvio metu, vartokite Symbicort Turbuhaler kaip čia aprašyta, tačiau norint išvengti astmos simptomų prieš pat fizinį krūvį jo vartoti negalima.

Naujo Symbicort Turbuhaler ruošimas Prieš pirmą kartą vartodami naują Symbicort Turbuhaler, paruoškite jį taip: • Atsukite ir nuimkite dangtelį (galite išgirsti tarškantį garsą). • Laikykite Symbicort Turbuhaler  inhaliatorių vertikaliai, raudona rankenėle į apačią. • Pasukite raudoną rankenėlę iki galo į vieną pusę, paskui – iki galo į kitą (į kurią pusę pirmiausiai sukti – nesvarbu). Turite išgirsti spragtelėjimą. • Pasukite raudoną rankenėlę į abi puses dar kartą. • Dabar Jūsų Symbicort Turbuhaler inhaliatorius paruoštas vartoti.

Kaip įkvėpti vaisto Įkvėpdami vaisto, visada laikykitės toliau pateikiamų nurodymų. 1. Atsukite ir nuimkite dangtelį (galite išgirsti tarškantį garsą).

2. Laikykite Symbicort Turbuhaler inhaliatorių  vertikaliai, raudona rankenėle į apačią.

3. Užtaisydami Symbicort Turbuhaler inhaliatorių, nelaikykite kandiklio. Norėdami užtaisyti Symbicort Turbuhaler inhaliatorių vaisto doze, pasukite raudoną rankenėlę į vieną pusę iki galo.   Paskui pasukite ją iki galo į kitą pusę (į kurią pusę pirmiausiai sukti – nesvarbu). Turite išgirsti spragtelėjimą. Dabar Jūsų Symbicort Turbuhaler inhaliatorius yra užtaisytas – paruoštas vartoti. Symbicort Turbuhaler užtaisykite tik tada, kai reikia vartoti šio vaisto.

4. Laikydami Symbicort Turbuhaler inhaliatorių toliau nuo burnos, lėtai iškvėpkite (tiek kiek nejaučiate diskomforto). Negalima iškvėpti per inhaliatorių.

5. Švelniai įstatę kandiklį tarp dantų ir sučiaupę lūpas, kiek galite giliau ir stipriau įkvėpkite per burną. Nekramtykite ir nekandžiokite kandiklio.

6. Ištraukę Symbicort Turbuhaler  iš burnos, lėtai iškvėpkite. Įkvėptas vaisto kiekis yra labai mažas, todėl įkvėpę galite jo skonio nepajusti. Vis dėlto, jei laikėtės nurodymų, tai galite neabejoti, kad įkvėpėte reikiamą dozę ir vaistas pateko į Jūsų plaučius.

7. Jeigu vaisto reikia įkvėpti dar kartą, pakartokite 2-6 veiksmus.

8. Pavartoję vaisto, vėl sandariai užsukite dangtelį.   9. Įkvėpę rytinę ir (arba) vakarinę dozę, praskalaukite burną vandeniu ir jį išspjaukite.

Nemėginkite nuimti ar nusukti kandiklio. Jis pritvirtintas prie Symbicort Turbuhaler, jo nuimti negalima. Nevartokite Symbicort Turbuhaler,  jeigu jis pažeistas arba nuo jo atsiskyręs kandiklis.

Kaip ir naudojant bet kurį kitą inhaliatorių, globėjai turi pasirūpinti, kad vaikai, kuriems paskirtas Symbicort Turbuhaler, inhaliuotų tinkamai, kaip aprašyta aukščiau.

Symbicort Turbuhaler inhaliatoriaus valymas Kartą per savaitę nuvalykite kandiklio išorę sausu skudurėliu. Nenaudokite vandens ir kitų skysčių.

Kada pradėti vartoti naują inhaliatorių • Kiek dozių (įkvėpimų) liko Symbicort Turbuhaler inhaliatoriuje, rodo dozių indikatorius (kai inhaliatorius yra pilnas, jis rodo 60 arba 120 dozių).

• Dozių indikatorius sužymėtas intervalais po 10, todėl kiekvienos dozės jis nerodo. • Kai pirmą kartą pasirodo raudona žyma indikatoriaus langelio krašte, būna likę maždaug 20 dozių. Vartojant paskutines 10 dozių, jų indikatoriaus fonas būna raudonas. Kai raudoname fone esantis „0“ pasiekia langelio vidurį, reikia pradėti naudoti naują Symbicort Turbuhaler inhaliatorių.

Pastabos: • Net kai Symbicort Turbuhaler inhaliatorius tuščias, rankenėlė sukasi toliau ir pasigirsta spragtelėjimas. • Garsą, girdimą pakračius Symbicort Turbuhaler sukelia ne vaistas, o džioviklis (garsas nerodo, kiek liko vaisto Symbicort Turbuhaler inhaliatoriuje). • Jeigu, prieš įkvėpdami dozę, apsirikę Symbicort Turbuhaler inhaliatorių užtaisysite daugiau kaip 1 kartą, tai vis tiek įkvėpsite tik 1 dozę, tačiau dozių indikatorius užfiksuos visas dozes, kurias užtaisėte.

Pavartojus per didelę Symbicort Turbuhaler dozę  Svarbu vartoti tą dozę, kuri įrašyta pakuotės lapelyje ar ant pakuotės, arba kurią nurodė gydytojas. Neviršykite paskirtos dozės nepasitarus su gydytoju.   Perdozavus Symbicort Turbuhaler, dažniausiai gali pasireikšti drebulys ir galvos skausmas, padažnėti širdies susitraukimai.

Pamiršus pavartoti Symbicort Turbuhaler • Pamirštą dozę prisiminę vartokite kiek įmanoma greičiau. Vis dėlto jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, tai užmirštąją praleiskite. • Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jei kiltų kitų klausimų dėl šio vaisto, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas