Nemokama linija 8 800 50005

0

0,00 €

Prekių krepšelis tuščias

Zinnat, 125mg/5ml, 100 ml, granulės geriamajai suspensijai, N1

Veikliosios medžiagos: Cefuroksimas Veikliosios medžiagos stiprumas: 125mg/5ml
Receptinis vaistinis preparatas
Prekės kodas: 015259
Gydomos bakterinės infekcinės ligos: apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas)), ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas)), lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas)), odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė)), gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas), Laimo liga.

• Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.


• Perkant prekes su kompensacija reikalingas kompensuojamų vaistų pasas su galiojančiu receptu, o apmokėjimas galimas tik vaistinėje grynaisiais pinigais.

Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška

receptiniai_preke

Kartu perkamos prekės

Receptinis vaistinis preparatas

Gydomos bakterinės infekcinės ligos: apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas)), ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas)), lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas)), odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė)), gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas), Laimo liga.

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Zinnat ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Zinnat
3. Kaip vartoti Zinnat
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Zinnat
6. Kita informacija


1. KAS YRA ZINNAT IR KAM JIS VARTOJAMAS

Zinnat sudėtyje yra cefuroksimo, kuris priklauso cefalosporinų grupės antibiotikams. Antibiotikai yra vartojami infekcines ligas sukeliančioms bakterijoms ar kitiems infekcijų sukėlėjams naikinti.

Zinnat gydomos įvairios bakterinės infekcinės ligos:
- apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos (ūminis bronchitas, lėtinio bronchito paūmėjimas ir pneumonija (plaučių uždegimas));
- ausų, nosies, gerklės infekcinės ligos (vidurinės ausies uždegimas, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas), tonzilitas (migdolų uždegimas) ir faringitas (ryklės uždegimas));
- lytinių organų ir šlapimo takų infekcinės ligos (pielonefritas (inksto ir geldelės uždegimas), cistitas (šlapimo pūslės uždegimas) ir uretritas (šlaplės uždegimas));
- odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos (furunkuliozė (dauginiai furunkulai), piodermija (pūlinė odos liga) ir impetiga (pūlinėlinė));
- gonorėja, ūminis nekomplikuotas gonokokinis uretritas ir cervicitas (gimdos kaklelio uždegimas);
- Laimo liga.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZINNAT

Zinnat vartoti negalima:
- jei yra padidėjęs jautrumas cefuroksimui arba bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei Zinnat medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu Jūs esate alergiškas kitiems antibiotikams, pvz., penicilinui;
- jeigu Jūs manote, kad galite būti nėščia;
- jeigu Jūs maitinate kūdikį krūtimi;
- jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu; Zinnat suspensijoje yra cukraus. (5 ml paruoštos Zinnat suspensijos yra 3,06 g sacharozės);
- jeigu Jūs sergate fenilketonurija (reta paveldima medžiagų apykaitos liga); Zinnat suspensijoje yra aspartamo, todėl sergantieji fenilketonurija šio vaisto turėtų vartoti atsargiai;
- jeigu Jūs vartojate probenecidą podagrai gydyti. Tokiu atveju, prieš pradėdami vartoti Zinnat informuokite apie tai savo gydytoją.

Zinnat gali iškreipti cukraus kiekio šlapime tyrimų rezultatus.

Zinnat, kaip ir kiti antibiotikai, gali susilpninti oralinių kontraceptikų poveikį, todėl jei vartojate oralinius kontraceptikus, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Dažnai vartojant vaistų nuo virškinimo sutrikimų gali prislopti Zinnat veikimas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Eksperimentinių tyrimų metu nustatyta, kad Zinnat embriotoksinio ar teratogeninio poveikio nesukelia, bet kaip ir visų vaistų, jo reikia atsargiai vartoti pirmaisiais nėštumo mėnesiais.

Jeigu žindote kūdikį krūtimi, prieš vartodami šio vaisto pasakykite apie tai savo gydytojui. Cefuroksimo patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu Zinnat reikia vartoti atsargiai.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zinnat medžiagas
Zinnat sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Sacharozė gali kenkti dantims.
Zinnat granulių geriamosios suspensijos sudėtyje yra medžiagos, iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.


3. KAIP VARTOTI ZINNAT

Zinnat visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Zinnat suspensija yra geriama.

Dozavimas
Suaugusiems žmonėms
Įprastinė suaugusių žmonių dozė yra 250 mg du kartus per parą (du pilni 5 ml šaukšteliai suspensijos).

Vaikams
Įprastinė vaikų dozė yra po 125 mg du kartus per parą (vienas pilnas 5 ml šaukštelis suspensijos).

Gydytojas gali paskirti didesnę dozę. Gydymo kursas paprastai trunka 7 paras, tačiau esant sunkiai infekcinei ligai, jis gali būti ilgesnis.

Skirdamas vaistą kūdikiams ir vaikams, gydytojas gali parinkti dozes, atsižvelgdamas į jų kūno masę bei amžių. Tokiu atveju gydytojas arba vaistininkas Jums paaiškins, kaip tinkamai vartoti vaisto.

Vartojimo būdas
Zinnat geriausiai įsisavinamas, kai jo geriama po valgio.

Zinnat suspensiją galite maišyti su vaisių sultimis ar pienu, tačiau tokiu atveju ji turi būti išgeriama nedelsiant. Neskieskite Zinnat suspensijos karštais gėrimais.

Jeigu Jums patogiau vartoti tabletes, tai cefuroksimo aksetilas yra tiekiamas ir tablečių formos.

Labai svarbu suspensiją vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas. Nenutraukite vaisto vartojimo, net jei pasijutote geriau. Gali būti, kad vaistas dar nesunaikino visų ligos sukėlėjų - tokiu atveju Jūs galite vėl susirgti.

Vaisto vartoti didesnėmis dozėmis, nei paskyrė gydytojas, draudžiama.

Nurodymai, kaip ruošti suspensiją buteliuose:

Butelį gerai sukratykite, kad suirtų granulės.
Dozavimo indelį iki linijos pripilkite vandens.
Nuimkite dangtelį ir visą atmatuotą vandens kiekį supilkite į butelį. Užsukite dangtelį.
Butelį apverskite ir gerai sukratykite, kad vaistas tinkamai išsimaišytų.
Vaistą vartokite kaip paskyrė gydytojas.

Nurodymas pacientui
Prieš vartodami vaistą kiekvieną kartą gerai suplakite butelio turinį.

Pavartojus per didelę Zinnat dozę
Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę vaisto dozę, galite pasijusti blogai. Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją. Jei vaisto išgėrėte gerokai daugiau, nei Jums skyrė gydytojas, ir jaučiatės prastai ar tiesiog nerimaujate, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite šį informacinį lapelį arba paties vaisto, kad ligoninės gydytojas žinotų, ko Jūs vartojote.

Pamiršus pavartoti Zinnat
Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, nesijaudinkite. Išgerkite vaisto iškart, kai tik prisiminsite, ir toliau jo vartokite kaip paskirta.

Jei baigę gydymo Zinnat kursą nesijaučiate geriau, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Zinnat, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugumai šio vaisto vartojančių žmonių šalutinio poveikis nepasireiškia.

Dažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 100, bet mažiau nei 1 žmogui iš 10, yra:
- eozinofilija (nenormalus kraujo kūnelių eozinofilų kiekio padidėjimas kraujyje);
- galvos skausmas, svaigimas;
- viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmai;
- laikinai padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas.

Nedažnas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 1000, bet mažiau nei 1 žmogui iš 100, yra toks:
- teigiamas Kumbso mėginys (tai gali klaidinti nustatant kraujo suderinamumą), trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), leukopenija (baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje);
- odos bėrimas;
- vėmimas;

Retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau (daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau nei 1 iš 1000):
- dilgėlinė, niežulys;
- pseudomembraninis kolitas (storosios žarnos uždegimas).

Labai retas Zinnat šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10000, yra:
- hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo);
- medikamentinis karščiavimas, seruminė liga, anafilaksija (ūmi išplitusi alerginė reakcija);
- gelta, hepatitas;
- daugiaformė eritema (odos išbėrimas įvairaus pobūdžio raudonomis dėmėmis), Stivenso ir Džonsono (Steven-Johnson) sindromas (sunki sisteminė padėjusio jautrumo reakcija, pažeidžianti odą ir gleivines), toksinė epidermio nekrolizė (sunkus odos pažeidimas).

Retai Zinnat, kaip ir kitų antibiotikų vartojant ilgai, galima antrinė nejautrių mikroorganizmų, pvz. balkšvagybių superinfekcija.

Jeigu Jūs gydomas nuo Laimo ligos, po 2-4 val. nuo gydymo antibiotikais pradžios gali atsirasti trumpalaikė organizmo reakcija, pasireiškianti nuovargiu, šaltkrėčiu ir drebuliu.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI ZINNAT

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.
Paruoštą suspensiją laikyti 2 C - 8 C temperatūroje (šaldytuve).
Paruoštos suspensijos tinkamumo laikas - 10 parų.

Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zinnat vartoti negalima.


6. KITA INFORMACIJA

Zinnat sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra cefuroksimas. 5 ml paruoštos suspensijos yra 125 mg cefuroksimo, atitinkančio 150 mg cefuroksimo aksetilo.
- Pagalbinės medžiagos yra aspartamas, ksantano lipai, acesulfamo kalio druska, povidonas K30, stearino rūgštis, sacharozė, vaisių skonio medžiaga, išgrynintas vanduo.

Zinnat išvaizda ir kiekis pakuotėje
Zinnat granulės yra sausos, vaisių skonio, baltos arba balkšvos spalvos. Zinnat 125 mg/5 ml granulės geriamajai suspensijai tiekiamos 50 ml, 70 ml arba 100 ml gintaro spalvos stiklo buteliais, kurie yra padengti šilumai atsparia plėvele.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"
Ukmergės g. 120
LT-08105 Vilnius
Lietuva

Gamintojai
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań
Lenkija

Glaxo Operations UK Ltd
(Trading as Glaxo Wellcome Operations)
Harmire Road
Barnard Castle
Durham
DL12 8DT
Jungtinė Karalystė

Jeigu apir šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"
Ukmergės g. 120
LT-08105 Vilnius
Lietuva
Tel. +370 5 264 90 00

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-12-18

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Zinnat visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Zinnat suspensija yra geriama.

Dozavimas
Suaugusiems žmonėms
Įprastinė suaugusių žmonių dozė yra 250 mg du kartus per parą (du pilni 5 ml šaukšteliai suspensijos).

Vaikams
Įprastinė vaikų dozė yra po 125 mg du kartus per parą (vienas pilnas 5 ml šaukštelis suspensijos).

Gydytojas gali paskirti didesnę dozę. Gydymo kursas paprastai trunka 7 paras, tačiau esant sunkiai infekcinei ligai, jis gali būti ilgesnis.

Skirdamas vaistą kūdikiams ir vaikams, gydytojas gali parinkti dozes, atsižvelgdamas į jų kūno masę bei amžių. Tokiu atveju gydytojas arba vaistininkas Jums paaiškins, kaip tinkamai vartoti vaisto.

Vartojimo būdas
Zinnat geriausiai įsisavinamas, kai jo geriama po valgio.

Zinnat suspensiją galite maišyti su vaisių sultimis ar pienu, tačiau tokiu atveju ji turi būti išgeriama nedelsiant. Neskieskite Zinnat suspensijos karštais gėrimais.

Jeigu Jums patogiau vartoti tabletes, tai cefuroksimo aksetilas yra tiekiamas ir tablečių formos.

Labai svarbu suspensiją vartoti tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas. Nenutraukite vaisto vartojimo, net jei pasijutote geriau. Gali būti, kad vaistas dar nesunaikino visų ligos sukėlėjų - tokiu atveju Jūs galite vėl susirgti.

Vaisto vartoti didesnėmis dozėmis, nei paskyrė gydytojas, draudžiama.

Nurodymai, kaip ruošti suspensiją buteliuose:

Butelį gerai sukratykite, kad suirtų granulės.
Dozavimo indelį iki linijos pripilkite vandens.
Nuimkite dangtelį ir visą atmatuotą vandens kiekį supilkite į butelį. Užsukite dangtelį.
Butelį apverskite ir gerai sukratykite, kad vaistas tinkamai išsimaišytų.
Vaistą vartokite kaip paskyrė gydytojas.

Nurodymas pacientui
Prieš vartodami vaistą kiekvieną kartą gerai suplakite butelio turinį.

Pavartojus per didelę Zinnat dozę
Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę vaisto dozę, galite pasijusti blogai. Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją. Jei vaisto išgėrėte gerokai daugiau, nei Jums skyrė gydytojas, ir jaučiatės prastai ar tiesiog nerimaujate, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninės priėmimo skyrių. Pasiimkite šį informacinį lapelį arba paties vaisto, kad ligoninės gydytojas žinotų, ko Jūs vartojote.

Pamiršus pavartoti Zinnat
Jei pamiršote išgerti vaisto dozę, nesijaudinkite. Išgerkite vaisto iškart, kai tik prisiminsite, ir toliau jo vartokite kaip paskirta.

Jei baigę gydymo Zinnat kursą nesijaučiate geriau, nedelsdami pasakykite apie tai gydytojui.

Jus taip pat gali dominti

Patarimai ir straipsniai
Sužinok naujienas pirmas