preloader

Prašome palaukti

ACCUPRO, 20mg, plėvele dengtos tabletės, N100

ACCUPRO, 20mg, plėvele dengtos tabletės, N100

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kvinaprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 053822
Vaistas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) ir širdies veiklos nepakankamumui gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) ir širdies veiklos nepakankamumui gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra ACCUPRO ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant ACCUPRO
  3. Kaip vartoti ACCUPRO
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti ACCUPRO laikymo sąlygos
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ACCUPRO IR KAM JIS VARTOJAMAS

  ACCUPRO yra vaistas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) ir širdies veiklos nepakankamumui gydyti. Jis priklauso AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitorių grupei. Hipertenziją veiksmingai galima gydyti vien ACCUPRO arba juo kartu su diuretikais. Širdies nepakankamumas ACCUPRO gydomas kartu su diuretikais (šlapimą varančiais vaistais) ir (arba) širdį veikiančiais glikozidais. Pacientams, ACCUPRO gydomiems nuo širdies nepakankamumo, būtina atidi gydytojo priežiūra.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ACCUPRO

  ACCUPRO vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kvinapriliui arba bet kuriai pagalbinei ACCUPRO tablečių medžiagai;
  - jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti ACCUPRO vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas");
  - jeigu yra polinkis į audinių pabrinkimą (buvo angioneurozinė edema, susijusi su AKF inhibitorių vartojimu, yra paveldėta ar idiopatinė angioneurozinė edema);
  - jeigu yra dinaminė kairiojo širdies skilvelio išstūmimo trakto obstrukcija (kliūtis kraujui ištekėti iš kairiojo širdies skilvelio).

  Specialių atsargumo priemonių reikia
  - jeigu diagnozuotas aortos susiaurėjimas;
  - jeigu anksčiau pasireiškė alergija arba bronchinė astma (pvz.: rožinis išbėrimas, padidėjęs jautrumas šviesai, dilgėlinė, nekrotizuojantis angitas (kraujagyslių uždegimas), kvėpavimo funkcijos sutrikimas, įskaitant pneumonitą (plaučių uždegimą) ir plaučių edemą (pabrinkimą), anafilaksinės reakcijos);
  - jeigu organizme trūksta skysčių (pvz., dėl gydymo diuretikais, druskos vartojimo su maistu ribojimo, gydymo dializėmis, viduriavimo ar vėmimo, sunkios nuo renino priklausomos hipertenzijos);
  - jeigu pasireiškia simptominė hipotenzija (pernelyg sumažėja kraujospūdis) arba hipertenzija;
  - jeigu sergate smegenų kraujagyslių liga;
  - jeigu pasireiškia elektrolitų pusiausvyros sutrikimas;
  - jeigu kartu vartojate kitokių vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio;
  - jeigu sergate staziniu širdies nepakankamumu arba širdies liga;
  - jeigu yra sutrikusi inkstų funkcija arba sergate inkstų liga;
  - jeigu yra inkstų arterijų stenozė (susiaurėjimas);
  - jeigu yra sutrikusi kepenų funkcija arba sergate progresuojančia kepenų liga;
  - taikant dializę ar hemofiltraciją, mažo tankio lipoproteinų aferezę arba desensibilizuojamąjį gydymą nuo alergijos vabzdžių nuodams;
  - jeigu sergate kolagenoze (pvz.: sistemine raudonąja vilklige, sklerodermija);
  - jeigu anksčiau pasireiškė angioneurozinė edema, nesusijusi su gydymu AKF inhibitoriais;
  - kai padidėjusi baltymo koncentracija šlapime (jo išsiskiria daugiau kaip 1 g per parą);
  - jeigu kartu vartojate vaistų, slopinančių apsaugines reakcijas (pvz.: kortikosteroidų, citostatikų, antimetabolitų), alopurinolio, prokainamido arba ličio preparatų;
  - jeigu yra aiškus arba slaptasis cukrinis diabetas;
  - jeigu esate juodaodis;
  - jeigu bus atliekama chirurginė operacija arba taikoma anestezija;
  - jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ACCUPRO vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po 3 nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis".

  ACCUPRO galima vartoti tik atidžiai matuojant kraujospūdį ir (arba) sekant tam tikrų laboratorinių tyrimų duomenis, ypač gydymo pradžioje, ligoniams:
  - jeigu sutrikusi inkstų funkcija;
  - jeigu yra sunki hipertenzija;
  - jeigu esate vyresnis kaip 65 metų.

  Jeigu, vartojant ACCUPRO, prasideda karščiavimas, gerklės uždegimas, patinsta limfmazgiai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Vartojant AKF inhibitorių, gali pasireikšti sausas kosulys, kuris išnyksta, nutraukus gydymą.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Sąveika pasireiškė vartojant ACCUPRO arba kitokį AKF inhibitorių kartu su:
  - tetraciklinais;
  - vaistais, kurie didina kalio koncentraciją serume (kalio preparatais, kalį organizme sulaikančiais diuretikais, druskų pakaitalais, kuriuose yra kalio, ir kitais kalio koncentraciją kraujyje didinančiais vaistais;
  - kitais diuretikais;
  - kitais vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio;
  - anestezijai vartojamais vaistais (jeigu bus taikoma bendroji narkozė, apie ACCUPRO vartojimą būtina pasakyti anesteziologui);
  - ličio preparatais;
  - skausmą malšinančiais vaistais (pavyzdžiui, aspirinu, indometacinu), įskaitant selektyvaus poveikio ciklooksigenazės inhibitorius (COX-2 inhibitorius (pavyzdžiui celekoksibo), gali pabloginti inkstų funkciją ir net sukelti ūminį inkstų nepakankamumą (toks poveikis paprastai būna laikinas), taip pat gali susilpnėti ACCUPRO kraujospūdį mažinantis poveikis.
  - aukso preparatais;
  - alopurinoliu, vaistais, slopinančiais apsaugines reakcijas (pvz.: citostatikais, imunosupresantais, sisteminio poveikio kortikosteroidais), prokainamidu;
  - alkoholiu, barbitūratais, narkotikais;
  - atorvastatinu;

  - skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais;
  - geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto, insulinu.

  ACCUPRO vartojimas su maistu ir gėrimais
  Valgomoji druska silpnina kraujospūdį mažinantį ACCUPRO poveikį. Stiprėja kartu su ACCUPRO vartojamo alkoholio poveikis. Vartojant ACCUPRO, alkoholio gerti negalima.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje ACCUPRO. ACCUPRO yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis
  Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. ACCUPRO vartojimo metu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo) ir ypač prieš laiką gimusių kūdikių žindyti nerekomenduojama.
  Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos ACCUPRO vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Dėl vaisto poveikio gali sutrikti, dažniausiai gydymo pradžioje, didinant dozę arba pakeitus vaistą bei pavartojus alkoholio, gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus bei dirbti pavojingose vietose.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ACCUPRO medžiagas
  Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI ACCUPRO

  ACCUPRO visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Hipertenzija
  Rekomenduojama pradinė kvinaprilio paros dozė - 10 mg. Priklausomai nuo organizmo reakcijos į vaistą, paros dozę gydytojas gali palaipsniui padidinti iki 20 - 40 mg. Paros dozę galima gerti iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Jeigu kartu vartojama diuretikų, rekomenduojama pradinė ACCUPRO dozė yra 2,5 mg. Vėliau paros dozę gydytojas palaipsniui didins, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą.

  Širdies nepakankamumas
  Rekomenduojama pradinė ACCUPRO paros dozė - 2,5 mg. Vėliau ją gydytojas palaipsniui didins tol, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą, bet ne daugiau kaip iki 40 mg. Paros dozė geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Kombinuotosios terapijos metu veiksminga ACCUPRO paros dozė dažniausiai yra 10 - 20 mg.

  Senyvi žmonės ir ligoniai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
  Rekomenduojama pradinė ACCUPRO dozė - 2,5 mg. Vėliau ją gydytojas palaipsniui didins tol, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą.

  Ligoniai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
  ACCUPRO nerekomenduojama vartoti ligoniams, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą tokiems ligoniams nepakanka.

  Vaikai (6-12 metų)
  ACCUPRO nerekomenduojama vartoti vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

  Kada ir kaip vartoti ACCUPRO
  ACCUPRO galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Kad kuo tiksliau vykdytumėte gydytojo nurodymus, kiekvieną dieną vaistą reikėtų gerti tokiu pačiu laiku. Paros dozę galima gerti visą iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.

  Kiek laiko vartoti ACCUPRO
  Gydymo trukmę nurodys gydytojas.

  Jeigu manote, kad ACCUPRO veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

  Pavartojus per didelę ACCUPRO dozę
  Simptomai priklauso nuo perdozavimo sunkumo. Gali labai sumažėti kraujospūdis, pasireikšti kardiogeninis šokas, suretėti širdies susitraukimai, sutrikti elektrolitų pusiausvyra ir pasireikšti inkstų funkcijos nepakankamumas.

  Jeigu įtariate, kad išgėrėte per daug vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti ACCUPRO
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštąją dozę praleiskite, o toliau ACCUPRO vartokite kaip paskyrė gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  ACCUPRO, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis išvardytas pagal pasireiškimo dažnumą, vartojant tokius dažnio apibūdinimus.

  - Labai dažni (pasireiškė 1 iš 10 ligonių ar dažniau).
  - Dažni (pasireiškė nuo 1 iš 100 iki 1 iš 10 ligonių).
  - Nedažni (pasireiškė nuo 1 iš 1 000 iki 1 iš 100 ligonių).
  - Reti (pasireiškė nuo 1 iš 10 000 iki 1 iš 1 000 ligonių).
  - Labai reti (pasireiškė rečiau nei 1 iš 10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Infekcijos ir infestacijos
  Dažni: ryklės uždegimas, sloga.
  Nedažni: bronchų uždegimas, viršutinių kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija, sinusitas (prienosinių ančių uždegimas).

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  Dažnis nežinomas: granuliocitų nebuvimas kraujyje, hemolizinė anemija (mažakraujystė), neutrofilų kiekio kraujyje sumažėjimas, trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai
  Dažnis nežinomas: anafilaktoidinė (padidėjusio jautrumo) reakcija.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
  Dažni: kalio koncentracijos kraujyje padidėjimas.

  Psichikos sutrikimai
  Dažni: nemiga.
  Nedažni: sumišimas, depresija, nervingumas.

  Nervų sistemos sutrikimai
  Dažni: svaigulys, galvos skausmas, parestezija (tirpimo, skruzdžių bėgiojimo kūnu jausmas).
  Nedažni: praeinantis smegenų išemijos priepuolis, mieguistumas.
  Reti: pusiausvyros sutrikimas, apalpimas.
  Dažnis nežinomas: insultas (smegenų kraujagyslių įvykis).

  Akių sutrikimai
  Nedažni: regėjimo susilpnėjimas, nesant objektyvių pokyčių.
  Labai reti: miglotas matymas.

  Ausų ir labirintų sutrikimai
  Nedažni: galvos sukimasis, spengimas ausyse.

  Širdies sutrikimai
  Nedažni: širdies priepuolis, krūtinės angina, dažnas širdies plakimas, dažno stipraus širdies plakimo jutimas.

  Kraujagyslių sutrikimai
  Dažni: kraujospūdžio sumažėjimas.
  Nedažni: kraujagyslių išsiplėtimas.
  Dažnis nežinomas: nuo padėties priklausoma (ortostatinė) hipotenzija.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
  Dažni: dusulys, kosulys.
  Nedažni: gerklės džiūvimas.
  Reti: eozinofilinis pneumonitas.
  Dažnis nežinomas: bronchų spazmas. Pavieniais atvejais angioneurozinė edema, apimanti viršutinius kvėpavimo takus (gali būti mirtina).

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Dažni: vėmimas, viduriavimas, dispepsija (virškinimo sutrikimas), pilvo skausmas, pykinimas.
  Nedažni: dujų susikaupimas virškinimo trakte, burnos džiūvimas.
  Reti: liežuvio uždegimas, vidurių užkietėjimas, skonio pojūčio pokyčiai.
  Labai reti: žarnų nepraeinamumas, plonosios žarnos angioneurozinė edema.
  Dažnis nežinomas: kasos uždegimas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
  Dažnis nežinomas: kepenų uždegimas, gelta dėl tulžies sąstovio.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Nedažni: angioneurozinė edema, išbėrimas, niežulys, prakaitavimo sustiprėjimas.
  Reti: daugiaformė eritema, pūslelinė, dilgėlinė.
  Labai reti: į žvynelinę panašus odos išbėrimas.
  Dažnis nežinomas: Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, eksfoliacinis dermatitas (odos uždegimas), alopecija (plaukų slinkimas), padidėjęs jautrumas šviesai. Odos pokyčiai, kurie gali būti susiję su karščiavimu, raumenų ir sąnarių skausmas (mialgija, artralgija, artritas), kraujagyslių uždegimas (vaskulitas), sunkus audinių uždegimas ir tam tikrų laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčiai (eozinofilija, leukocitozė ir (arba) antinuklearinių antikūnų kiekio padidėjimas, eritrocitų nusėdimo greičio padidėjimas).

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
  Dažni: nugaros skausmas, raumenų skausmas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
  Nedažni: inkstų funkcijos sutrikimas, baltymo šalinimas su šlapimu.

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
  Nedažni: erekcijos sutrikimas.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Dažni: nuovargis, bendras silpnumas, krūtinės skausmas.
  Nedažni: karščiavimas, generalizuota edema, periferinis patinimas.

  Tyrimai
  Dažni: kreatinino koncentracijos serume padidėjimas, šlapalo koncentracijos serume padidėjimas .
  Dažnis nežinomas: hemoglobino kiekio sumažėjimas, hematokrito sumažėjimas, hematokrito ir leukocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, kepenų fermentų suaktyvėjimas ir bilirubino koncentracijos serume padidėjimas. Pacientams, kurių organizme yra įgimtas gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės (G-6-FDH) trūkumas, pavieniais atvejais pasireiškė hemolizinė anemija.

  Jeigu įtariate, kad pasireiškė sunki odos reakcija, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir, jeigu reikia, ACCUPRO vartojimas turi būti nutrauktas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ACCUPRO

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ACCUPRO vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  ACCUPRO sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra kvinaprilis. Vienoje ACCUPRO 5 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg kvinaprilio (kvinaprilio hidrochlorido pavidalu). Vienoje ACCUPRO 10 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg kvinaprilio (kvinaprilio hidrochlorido pavidalu). Vienoje ACCUPRO 20 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg kvinaprilio (kvinaprilio hidrochlorido pavidalu).

  - Pagalbinės medžiagaos yra sunkusis magnio subkarbonatas, želatina, laktozės monohidratas, krospovidonas, magnio stearatas, hipromeliozė, hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 400, karpažolės vaškas.

  ACCUPRO išvaizda ir kiekis pakuotėje
  ACCUPRO 5 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, ovalo formos, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele abiejose pusėse, abiejose pusėse priešpriešiais įspausta ,,5".

  ACCUPRO 10 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, trikampės, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele abiejose pusėse, vienoje tabletės pusėje įspausta "10".

  ACCUPRO 20 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele abiejose pusėse, vienoje tabletės pusėje įspausta "20".
  ACCUPRO 5 mg. Pakuotėje yra 30 plėvele dengtų tablečių.
  ACCUPRO 10 mg. Pakuotėje yra 30 arba 100 plėvele dengtų tablečių.
  ACCUPRO 20 mg. Pakuotėje yra 10, 30 arba 100 plėvele dengtų tablečių.


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Pfizer Limited
  Ramsgate Road
  Sandwich
  Kent
  CT13 9NJ
  Jungtinė Karalystė

  Gamintojas
  Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH
  Betriebsstätte Freiburg
  Mooswaldallee 1
  79090 Freiburg
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje
  Goštauto 40a
  Vilnius
  Tel.: 85 2514000


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-09-28

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  ACCUPRO visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Hipertenzija
  Rekomenduojama pradinė kvinaprilio paros dozė - 10 mg. Priklausomai nuo organizmo reakcijos į vaistą, paros dozę gydytojas gali palaipsniui padidinti iki 20 - 40 mg. Paros dozę galima gerti iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Jeigu kartu vartojama diuretikų, rekomenduojama pradinė ACCUPRO dozė yra 2,5 mg. Vėliau paros dozę gydytojas palaipsniui didins, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą.

  Širdies nepakankamumas
  Rekomenduojama pradinė ACCUPRO paros dozė - 2,5 mg. Vėliau ją gydytojas palaipsniui didins tol, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą, bet ne daugiau kaip iki 40 mg. Paros dozė geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Kombinuotosios terapijos metu veiksminga ACCUPRO paros dozė dažniausiai yra 10 - 20 mg.

  Senyvi žmonės ir ligoniai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
  Rekomenduojama pradinė ACCUPRO dozė - 2,5 mg. Vėliau ją gydytojas palaipsniui didins tol, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą.

  Ligoniai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
  ACCUPRO nerekomenduojama vartoti ligoniams, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą tokiems ligoniams nepakanka.

  Vaikai (6-12 metų)
  ACCUPRO nerekomenduojama vartoti vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.

  Kada ir kaip vartoti ACCUPRO
  ACCUPRO galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Kad kuo tiksliau vykdytumėte gydytojo nurodymus, kiekvieną dieną vaistą reikėtų gerti tokiu pačiu laiku. Paros dozę galima gerti visą iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.

  Kiek laiko vartoti ACCUPRO
  Gydymo trukmę nurodys gydytojas.

  Jeigu manote, kad ACCUPRO veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

  Pavartojus per didelę ACCUPRO dozę
  Simptomai priklauso nuo perdozavimo sunkumo. Gali labai sumažėti kraujospūdis, pasireikšti kardiogeninis šokas, suretėti širdies susitraukimai, sutrikti elektrolitų pusiausvyra ir pasireikšti inkstų funkcijos nepakankamumas.

  Jeigu įtariate, kad išgėrėte per daug vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti ACCUPRO
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštąją dozę praleiskite, o toliau ACCUPRO vartokite kaip paskyrė gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Kvinaprilis; 20mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti