preloader

Prašome palaukti

Activelle, 1mg+0,5mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Activelle, 1mg+0,5mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Estradiolis+Noretisteronas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1mg/0,5mg
Prekės kodas: 049976
Vartojamas susilpninti nemalonius simptomus (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą bei makšties sausumą), kurie atsiranda sumažėjus estrogenų lygiui organizme ir...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas susilpninti nemalonius simptomus (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą bei makšties sausumą), kurie atsiranda sumažėjus estrogenų lygiui organizme ir dingus menstruacijoms (prasidėjus menopauzei), osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, kurioms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jei jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  < Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  < Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  < Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  < Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Activelle ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Activelle
  3. Kaip vartoti Activelle
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Activelle
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ACTIVELLE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Activelle yra nenutrūkstamos pakaitinės hormonų terapijos (PHT) vaistas. Jo sudėtyje yra hormonų estradiolio ir noretisterono acetato. Activelle tinka moterims po menopauzės, praėjus ne mažiau kaip 1 metams nuo paskutinių fiziologinių mėnesinių.

  Tabletės sudėtyje yra 2 hormonai: 1 mg estradiolio (estrogenas, identiškas hormonui, kurį gamina moterų kiaušidės) ir 0,5 mg noretisterono acetato (progestagenas, kuris veikia panašiai kaip ir organizmo hormonas progesteronas).

  Activelle vartojamas

  - susilpninti nemalonius simptomus (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą bei makšties sausumą), kurie atsiranda sumažėjus estrogenų lygiui organizme ir dingus menstruacijoms (prasidėjus menopauzei).

  - osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, kurioms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jei jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

  Activelle skiriamas moterims, kurioms gimda nepašalinta, praėjus daugiau kaip vieneriems metams po menopauzės.

  Duomenų apie vyresnių nei 65 metų amžiaus moterų gydymą Activelle yra nedaug.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ACTIVELLE

  Medicininis ištyrimas ir stebėjimas
  Prieš pradedant vartoti Activelle, gydytojas informuos Jus apie gydymo šiuo vaistu riziką ir naudą (taip pat žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis"). Prieš paskirdamas gydymą, gydytojas įvertins ir paskui reguliariai tikrins, ar gydymas Activelle Jums tinka. Jūsų gydytojas atliks medicininę apžiūrą. Jos metu ištirs Jūsų krūtis ir, galbūt, pilvą arba vidaus organus. Remdamasis duomenimis apie bendrą Jūsų sveikatos būklę, gydytojas informuos Jus, kaip dažnai turėsite tikrintis savo sveikatą. Jeigu Jūsų artima giminaitė (mama, sesuo, senelė iš motinos ar tėvo pusės) sirgo sunkia liga, pvz., susidarė kraujo krešulys ar sirgo krūties vėžiu, Jums gali padidėti rizika susirgti šiomis ligomis. Todėl visuomet pasakykite gydytojui apie artimas giminaites, sergančias sunkiomis ligomis, ir jeigu pastebėjote bet kokius pakitimus savo krūtyse.

  Jeigu pradėjote vartoti Activelle, Jūs turite reguliariai (bent kartą per metus) lankytis pas gydytoją, kad jis atliktų medicininį patikrinimą. Šių patikrinimų metu gydytojas gali su Jumis aptarti Activelle sukeliamąnaudą ir riziką.

  Be reguliariai atliekamos gydytojo apžiūros, Jūs pati turėtumėte:
  - reguliariai tikrintis, ar nėra krūtyse pakitimų - odos nelygumų arba įdubimų, ar nepakitę speneliai, ar nesimato, ar nesijaučia gumbų;
  - reguliariai ateiti pas gydytoją, kad peršviestų krūtis (atliktų mamografiją) bei paimtų ištirti gimdos kaklelio tepinėlį.

  Nutraukite Activelle vartojimą

  Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jums tinka kuri nors iš žemiau išvardintų būklių. Nutraukite Activelle vartojimą::
  - jeigusergate, sirgote arba įtariamas krūties vėžys.
  - jeigu Jums yra ar kada nors buvo gimdos gleivinės (endometriumo) vėžys, arba įtariamas nuo hormonų priklausomas auglys.
  - jeigu Jums yra gydytojo nediagnozuotas nenormalus kraujavimas iš makšties.
  - jeigu sergate endometriumo hiperplazija (gimdos gleivinės išvešėjimas) ir dėl jos nesigydėte.
  - jeigu Jums yra ar buvo susidarę kraujo krešuliai venose (venų tromboembolija) kojų (giliųjų venų trombozė) arba plaučių kraujagyslėse (plaučių embolija).
  - jeigu Jums nustatytas kraujo krešėjimo sutrikimas (trombofilinis sutrikimas, pvz., C baltymo, S baltymo ar antitrombino trūkumas).
  - jeigu ums yra arba neseniai buvo širdies priepuolis, insultas arba sergate krūtinės angina.
  - jeigu sergate arba sirgote kepenų ligomis ir kepenų veiklos rodikliai išliko pakitę.
  - jeigu Jums nustatyta reta kraujo liga porfirija, kuri šeimose perduodama kitoms kartoms (paveldima).
  - jeigu esate alergiška (padidėjęs jautrumas) estradioliui, noretisterono acetatui arba bet kuriai pagalbinei Activelle medžiagai (išvardinta 6 skyriuje „Kita informacija").

  Specialių atsargumo priemonių, vartojant Activelle, reikia

  Pasakykite savo gydytojui, jei sergate arba praeityje sirgote viena iš toliau nurodytų ligų. Tuomet gydytojas gali norėti Jus dažniau matyti, kad galėtų atlikti medicininį patikrinimą. Retais atvejais, vartojant Activelle šios ligos gali atsinaujinti arba pasunkėti:
  - jeiguei sergate gimdos gleivinės liga, įskaitant fibroidus, endometriozę arba Jums buvo endometriumo hiperplazija (gimdos gleivinės išvešėjimas).
  - jeigu praeityje Jums buvo kraujo krešuliai (trombozė) arba yra padidėjusi kraujo krešulių susidarymo rizika (žr. Kraujo krešuliai venose) (šie rizikos faktoriai ir kraujo krešulio simptomai išvardyti 4 skyriuje Kitas sudėtinės PHT šalutinis poveikis).
  - jeigu Jūsų artima giminaitė sirgo krūties vėžiu ar kitu nuo estrogenų priklausomu naviku (gimdos gleivinės vėžiu).
  - jeigu Jums yra padidėjęs kraujospūdis.
  - jeigu sergate kepenų liga, pvz., kepenų adenoma (gerybinis auglys).
  - jeigu turite problemų dėl širdies ar inkstų.
  - jeigu sergate cukriniu diabetu arba tulžies akmenlige.
  - jeigu sergate epilepsija arba bronchine astma.
  - jeigu Jus kamuoja migrena arba stiprūs galvos skausmai.
  - jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV) - autoimunine liga.
  - jeigu Jums nustatyta didelė riebalų koncentracija kraujyje (hipertrigliceridemija).
  - jeigu Jums yra otosklerozė (klausos praradimas).
  - jeigu Jūs netoleruojate laktozės.

  Jei Jums reikia atlikti kraujo tyrimą, pasakykite gydytojui, kad vartojate Activelle, nes estrogenai gali įtakoti kai kurių kraujo tyrimų rezultatus.

  Jei Jums planuojama atlikti operaciją, praneškite savo gydytojui. Jums gali tekti nutraukti PHT likus keturioms - šešioms savaitėms iki operacijos, kad sumažėtų kraujo krešulių rizika. Jūsų gydytojas informuos Jus, kada vėl galėsite tęsti PHT.

  Activelle vartoti negalima

  Pasireiškus bent vienai iš toliau nurodytų būklių, nutraukite Activelle vartojimą ir nedelsiant susisiekite su savo gydytoju:
  - jeigu Jums pirmąkart pasireiškė migreninio tipo galvos skausmai.
  - jeigu Jums pagelto oda ar akys (gelta) ar susirgote kita kepenų liga.
  - jeigu Jums Activelle vartojimo metu stipriai pakilo kraujospūdis (aukšto kraujospūdžio simptomai yra galvos skausmas, nuovargis ir galvos svaigimas).
  - jeigu Jums pasireiškė kraujo krešulio simptomų (skausmingas kojų patinimas ir paraudimas, ūmus skausmas krūtinėje, sunku kvėpuoti).
  - jeigu pastojote.
  - jeigu pasireiškė kuri nors iš 2 skyriuje Nutraukite Activelle vartojimą išvardintų būklių.

  Activelle ir vėžys

  Gimdos gleivinės išvešėjimas (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys)

  Ilgą laiką vartojant vien estrogenų PHT, rizika susirgti gimdos gleivinės išvešėjimu (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžiu (endometriumo vėžiu) padidėja moterims, kurioms nepašalinta gimda.
  Su estrogenais vartojant progestagenų, kurių yra Activelle sudėtyje, ši papildoma rizika sumažėja.

  Palyginkite

  Iš 1000 io moterų, kurioms nepašalinta gimda, nevartojančių PHT, vidutiniškai 5 bus diagnozuotas endometriumo vėžys.
  Iš 1000 io nuo 50 iki 65 metų amžiaus moterų, kurioms nepašalinta gimda, vartojančių vien estrogenų PHT, priklausomai nuo vaisto dozės bei vartojimo trukmės, papildomų diagnozuotų endometriumo vėžio atvejų skaičius gali kisti nuo 5 iki 55.
  Endometriumo vėžio rizika žymiai sumažėja prie estrogenų PHT pridėjus progestageno.

  Krūties vėžys

  Tyrimai rodo, kad sudėtinės estrogenų-progestagenų, ir, manoma, vien estrogenų HPT vartojimas didina krūties vėžio riziką. Rizikos laipsnis susirgti krūties vėžiu tuo didesnis, kuo ilgiau vartojate PHT. Papildomų krūties vėžio atvejų pastebima po 3 PHT vartojimo metų. Tačiau, nutraukus PHT, rizika vėl tampa normali per kelerius (daugiausia penkerius) metus.

  Palyginkite

  Iš 1000 io nuo 50 iki 65 metų amžiaus moterų, nevartojančių PHT, per penkerius metus vidutiniškai bus diagnozuota nuo 9 iki 12 krūties vėžio atvejų.
  Iš 1000-io nuo 50 iki 65 metų amžiaus moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT, per penkerius metus bus diagnozuoti 6 papildomi krūties vėžio atvejai. O iš 1000-io nuo 50 iki 79 metų amžiaus moterų, nevartojančių PHT, per penkerius metus vidutiniškai 14-ai bus diagnozuotas krūties vėžys.
  Iš 1000-io nuo 50 iki 79 metų amžiaus moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT daugiau nei penkerius metus, bus diagnozuoti 4 papildomi krūties vėžio atvejai.

  Kiaušidžių vėžys

  Kiaušidžių vėžiu susergama žymiai rečiau nei krūties vėžiu. Gauta duomenų, kad ilgą laiką (mažiausiai 5 ar 10 metų) taikoma vien estrogenų PHT šiek tiek padidina riziką susirgti kiaušidžių vėžiu. Kai kurie tyrimai rodo, kad moterims, kurioms ilgą laiką taikoma sudėtinė PHT, rizika susirgti kiaušidžių vėžiu išlieka panaši arba šiek tiek mažesnė.
  Iš 2500 moterų, vartojusių PHT ilgiau nei penkerius metus, bus diagnozuotas 1 papildomas kiaušidžių vėžio atvejis.

  Activelle poveikis širdžiai ir kraujo apytakai

  Kraujo krešuliai venose (venų tromboembolija)

  PHT vartojimas gali padidinti riziką nuo 1,3 iki 3 kartų susidaryti kraujo krešuliams venose, ypač pirmaisiais vaisto vartojimo metais.
  Kraujo krešuliai yra pavojingi ne visuomet, tačiau bent vienam iš jų nukeliavus į plaučius, gali atsirasti skausmas krūtinėje, dusulys, kolapsas ar net ištikti mirtis.
  Jums gali būti didesnė rizika susidaryti kraujo krešuliui Jūsų venose, jeigu Jums tinka bent viena ar daugiau iš žemiau išvardintų būklių. Praneškite savo gydytojui, jeigu Jums tinka bent viena iš šių aplinkybių:
  - jeigu esate vyresnio amžiaus;
  - jeigu esate nėščia ar neseniai pagimdėte;
  - jeigu vartojate estrogenus;
  - jeigu kuriam nors artimam giminaičiui buvo susidarę kraujo krešulių kojose, plaučiuose ar kituose organuose;
  - jeigu Jūs turite didelį antsvorį;
  - jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV);
  - jeigu turėjote kraujo krešėjimo problemų, dėl kurių ilgai vartojote kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (antikoaguliantų);
  - jeigu Jūs ilgesnį laikotarpį negalite vaikščioti ar stovėti dėl chirurginės operacijos, traumos ar ligos (ilgalaikė imobilizacija);
  - jeigu sergate vėžiu.

  Palyginkite

  Iš 1000-io 50-mečių moterų, nevartojančių PHT, vidutiniškai 4 gali susidaryti kraujo krešulių venose per penkerius metus.
  Iš 1000-io 50-mečių moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT, per penkerius metus bus diagnozuoti 5 papildomi kraujo krešulių atvejai.

  Širdies liga (miokardo infarktas)

  Nėra duomenų, įrodančių, jog PHT vartojimas padeda išvengti miokardo infarkto. Virš 60 metų amžiaus moterims, vartojančioms estrogenų-progestagenų PHT, šiek tiek padidėja rizika išsivystyti širdies ligai, lyginant su PHT nevartojančiomis moterimis.

  Insultas

  PHT vartojimas insulto riziką padidina iki 1,5 karto. Insulto rizika labai priklauso nuo amžiaus. Todėl, PHT vartojančioms moterims papildomų insulto atvejų skaičius didės su amžiumi.

  Palyginkite

  Iš 1000-io 50-mečių moterų, kurios vartoja PHT, vidutiniškai bus diagnozuoti 3 papildomi insulto atvejai per penkerius metus.

  Kitos būklės

  PHT neapsaugo nuo atminties praradimo. Galimo atminties praradimo rizika gali būti šiek tiek didesnė toms moterims, kurios bet kurios rūšies PHT pradėjo vartoti būdamos vyresnės nei 65 metų.

  Kitų vaistų vartojimas

  Toliau išvardinti vaistai, galintys susilpninti Activelle poveikį:
  - vaistai nuo epilepsijos (pvz., fenobarbitalis, fenitoinas ir karbamazepinas);
  - vaistai nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas);
  - vaistai nuo ŽIV infekcijos (nevirapinas, efavirenzas, ritonaviras ir nelfinaviras);
  - augaliniai preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolių (Hypericum perforatum).

  Kiti vaistai, galintys sustiprinti Activelle poveikį:
  - vaistai, kurių sudėtyje yra ketokonazolo (priešgrybelinio vaisto).

  Kartu vartojami ciklosporinai gali padidinti ciklosporinų koncentraciją krauyje.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurių kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, žolinius bei kitus natūralius preparatus, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

  Activelle vartojimas su maistu ir gėrimais

  Tabletes galite vartoti su maistu ar gėrimu arba vienas.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas: Nevartokite Activelle, jeigu esate nėščia.
  Jeigu Jūs vartodama Activelle pastojote, nedelsiant nutraukite gydymą ir susisiekite su gydytoju.

  Žindymo laikotarpis: Nevartokite Activelle jeigu žindote.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Activelle nedaro jokio žinomo poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Activelle medžiagas

  Activelle sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jei Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, susisiekite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Activelle.


  3. KAIP VARTOTI ACTIVELLE

  Activelle visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartokite po vieną tabletę per dieną, maždaug tuo pačiu paros metu. Tabletę užsigerkite stikline vandens.

  Tabletę gerkite kiekvieną dieną, be pertraukos. Suvartojus visas 28 kalendorinės pakuotės tabletes, vartokite tabletes iš kitos pakuotės.

  Žiūrėkite „VARTOTOJO INSTRUKCIJA" pakuotės lapelio pabaigoje.

  Gydymą Activelle galima pradėti bet kurią Jums patogią dieną. Tačiau jei Jūs prieš tai vartojote kito PHT vaisto, kuomet kraujavimas būdavo kas mėnesį, gydymą reikia pradėti pasibaigus kraujavimui.

  Jūsų gydytojo tikslas turėtų būti skirti mažiausią vaisto dozę, palengvinančią simptomus, trumpiausią laikotarpį. Jei po 3 gydymo mėnesių simptomai nepalengvėja, pasitarkite su savo gydytoju.

  Pavartojus per didelę Activelle dozę

  Jei suvartojote per daug Activelle, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Activelle, gali atsirasti pykinimas arba vėmimas.

  Pamiršus pavartoti Activelle

  Jei pamiršote išgerti tabletę įprastu laiku, išgerkite per sekančias 12 valandų. Jei praėjo daugiau nei 12 valandų, pradėkite vartoti sekančią dieną įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
  Pamiršus suvartoti vieną vaisto dozę, gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė, jei gimda nėra pašalinta.

  Nustojus vartoti Activelle

  Jei dėl kokios nors priežasties norėtumėte nutraukti Activelle vartojimą, pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju. Jis/ji paaiškins Jums gydymo nutraukimo poveikius ir aptars kitokio gydymo galimybes. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Activelle, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Padidėjęs jautrumas/alergija (nedažnas šalutinis poveikis - gali pasireikšti nuo 1 iki 10 iš 1000 moterų).

  Nors padidėjęs jautrumas/alergija yra nedažnas šalutinis poveikis, tačiau, jis gali pasireikšti. Padidėjusio jautrumo/ alergijos požymiai gali būti vienas ar keli iš šių simptomų: dilgėlinė, niežėjimas, patinimas, sunku kvėpuoti, žemas kraujo spaudimas (blyški ir vėsi oda, greitas širdies plakimas), svaigulys, prakaitavimas gali būti anafilaksinės reakcijos/šoko požymiai. Jei pasireiškia bent vienas iš aukščiau išvardintų simptomų, nutraukite Activelle vartojimą ir skubiai kreipkitės į gydytoją.

  Kraujavimas vartojant Activelle

  Activelle nesukels reguliaraus kraujavimo kas mėnesį. Pradėjus vartoti šio vaisto, kai kurioms moterims atsiranda nežymus kraujavimas ar tepančių išskyrų iš makšties.

  Dažniausiai nereikia nerimauti, jeigu atsiranda kraujavimas arba tepančios išskyros, ypač pirmaisiais PHT vartojimo mėnesiais.
  Tačiau, kuo skubiau susisiekite su savo gydytoju:
  - jeigu kraujavimas tęsiasi ilgiau nei pirmus tris mėnesius;
  - jeigu kraujavimas prasidėjo iškart, tik pradėjus vartoti PHT;
  - jeigu kraujavimas tęsiasi nustojus vartoti PHT.

  Įprasto vizito metu gydytojas gali paklausti Jūsų apie pasireiškiančius kraujavimus vartojant Activelle. Jums gali padėti, jei pasižymėsite apie bet kokį kraujavimą užrašuose.

  Toliau nurodytas galimo šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas tokia tvarka:
  Labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 moterų),
  Dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 moterų),
  Nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 moterų),
  Retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10000 moterų,
  Labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 moterų),
  Nežinomas (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Labai dažnas šalutinis poveikis

  - Krūtų skausmas arba jautrumas.
  - Kraujavimas iš lytinių organų.

  Dažnas šalutinis poveikis

  - Galvos skausmas.
  - Svorio padidėjimas dėl skysčių susikaupimo organizme.
  - Makšties uždegimas.
  - Migrena arba jau esančios migrenos pasunkėjimas.
  - Lytinių organų grybelinė infekcija.
  - Depresija arba jau esančios depresijos pasunkėjimas.
  - Pykinimas.
  - Krūtų pabrinkimas arba padidėjimas (krūtų edema).
  - Nugaros skausmas.
  - Gimdos fibroma (gerybinis gimdos auglys), jos didėjimas, arba atsinaujinimas.
  - Rankų ir kojų pabrinkimas (periferinė edema).
  - Kūno svorio padidėjimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis

  - Pilvo pūtimas, skausmas, išsipūtimas,diskomforto jausmas ar meteorizmas.
  - Spuogai.
  - Plaukų slinkimas (alopecija).
  - Nenormalus (vyriško pobūdžio) plaukuotumas.
  - Niežėjimas ar dilgėlinė (urtikarija).
  - Venų uždegimas (paviršinis tromboflebitas).
  - Kojų mėšlungis.
  - Neefektyvus vaistas.
  - Alerginės reakcijos.
  - Nervingumas.

  Retas šalutinis poveikis:

  - Kraujo krešulių susidarymas kojų arba plaučių kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė, plaučių arterijos embolija).

  Labai retas šalutinis poveikis:

  - Gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys).
  - Padidėjęs gimdos gleivinės augimas (endometriumo hiperplazija).
  - Kraujo spaudimo padidėjimas arba stipresnis kraujospūdžio padidėjimas.
  - Tulžies pūslės ligos, tulžies pūslės akmenligė, jos atsinaujinimas arba pasunkėjimas.
  - Padidėjęs riebalų išsiskyrimas, odos išbėrimas.
  - Ūmi arba pasikartojanti edema (angioneurozinė edema).
  - Nemiga, galvos svaigimas, nerimas.
  - Pasikeitęs lytinis potraukis.
  - Regėjimo sutrikimai.
  - Sumažėjęs kūno svoris.
  - Vėmimas.
  - Rėmuo.
  - Makšties ir lytinių organų niežėjimas.
  - Širdies priepuolis bei insultas.

  Kitas sudėtinės PHT šalutinis poveikis

  PHT vartojančioms moterims šiek tiek padidėja rizika susirgti šiomis ligomis:
  - Krūties vėžiu.
  - Gimdos gleivinės išvešėjimu arba vėžiu (endometriumo hiperplazija arba vėžys).
  - Kiaušidžių vėžiu.
  - Gali susidaryti kraujo krešuliai kojų arba plaučių venose (venų tromboembolija).
  - Širdies liga.
  - Insultu.
  - Odos ir poodinio audinio sutrikimais:
  - Odos patamsėjimu (chloazma).
  - Sunkiu odos sutrikimu, pažeidžiančiu burną ir kitas kūno vietas (daugiaformė eritema).
  - Blauzdų, šlaunų, žymiai rečiau, rankų raudonai rožinis patinimas. Taip pat gali pasireikšti sanarių ir raumenų skausmas bei pakilti temperatūra (mazginė eritema).
  - Rožinės arba raudonai rudos dėmės, matomos odoje (kraujagyslinė purpura).
  - Galimas atminties praradimas, jeigu PHT pradėta vartoti virš 65 metų amžiaus.

  Daugiau informacijos apie šalutinį poveikį žiūrėkite 2 skyriuje.

  Jeigu bet koks šalutinis poveikis pasunkėjo arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ACTIVELLE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki" ir „EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Activelle vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25Negalima šaldyti.
  Talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Activelle sudėtis
  - Veikliosios medžiagos yra 1 mg estradiolio (estradiolio hemihidrato pavidalu) ir 0,5 mg noretisterono acetato.
  - Pagalbinės medžiagos yra: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, kopovidonas, talkas ir magnio stearatas.
  Plėvelės sudėtyje yra: hipromeliozė, triacetinas ir talkas.

  Activelle išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos, apvalios plėvele dengtos tabletės, kurių skersmuo yra 6 mm. Vienoje tablečių pusėje įspaustas užrašas NOVO2
  Vartokite po vieną tabletę per dieną, maždaug tuo pačiu paros metu. Tabletę užsigerkite stikline vandens.

  Tabletę gerkite kiekvieną dieną, be pertraukos. Suvartojus visas 28 kalendorinės pakuotės tabletes, vartokite tabletes iš kitos pakuotės.

  Žiūrėkite „VARTOTOJO INSTRUKCIJA" pakuotės lapelio pabaigoje.
  Estradiolis+Noretisteronas; 1mg+0,5mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti