preloader

Prašome palaukti

Aggrenox, 200mg+25mg, modifikuoto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N60

Aggrenox, 200mg+25mg, modifikuoto atpalaidavimo kietosios kapsulės, N60

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Dipiridamolis+Acetilsalicilo rūgštis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg/25mg
Prekės kodas: 200846
Kartotinio smegenų insulto rizikai mažinti pacientams, kuriems buvo kraujo krešulių sukeltas smegenų insultas ar praeinantysis smegenų išemijos priepuolis.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Kartotinio smegenų insulto rizikai mažinti pacientams, kuriems buvo kraujo krešulių sukeltas smegenų insultas ar praeinantysis smegenų išemijos priepuolis.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Aggrenox ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Aggrenox
  3. Kaip vartoti Aggrenox
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Aggrenox
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Aggrenox ir kam jis vartojamas

  Jums skirto vaisto pavadinimas yra Aggrenox 200 mg/25 mg modifikuoto atpalaidavimo kietosios kapsulės. Aggrenox kapsulėse yra dviejų veikliųjų medžiagų, t. y. dipiridamolio ir acetilsalicilo rūgšties, kurios skirtingais būdais saugo, kad kraujagyslėse nesiformuotų trombai, ir normalizuoja trombocitų išgyvenamumo laiką.

  Aggrenox kapsulės vartojamos kartotinio smegenų insulto rizikai mažinti pacientams, kuriems buvo kraujo krešulių sukeltas smegenų insultas ar praeinantysis smegenų išemijos priepuolis.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Aggrenox

  Aggrenox vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) dipiridamoliui, acetilsalicilo rūgščiai, salicilatams arba bet kuriai pagalbinei Aggrenox kapsulių medžiagai;
  - jeigu yra aktyvi skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;
  - jeigu yra kraujavimo sutrikimų;
  - jei yra paskutinieji trys nėštumo mėnesiai;
  - jei Jums nustatytas retas paveldimas sutrikimas, dėl kurio gali pasireikšti sudedamųjų preparato medžiagų netoleravimas (prašome perskaityti skyrelį „Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Aggrenox medžiagas").

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Aggrenox. Jeigu yra arba buvo kuri nors iš išvardytų būklių ar ligų, pasakykite savo gydytojui, ypač toliau išvardintais atvejais:
  - jeigu Jums yra padidėjęs kraujavimo pavojus, gydytojas turi patarti, kad kaip ir vartojant kitų trombocitų funkciją veikiančių medikamentų, atidžiai sektumėte bet kokius kraujavimo atsiradimo požymius, įskaitant slapto kraujavimo;
  - jeigu kartu vartojate vaistų, galinčių didinti kraujavimo riziką, pvz., slopinančių trombocitų funkciją (pvz., klopidogrelio, tiklopidino) ar selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI);
  - jeigu pasireiškia migreninio arba įprastinio pobūdžio galvos skausmas (ypač Aggrenox vartojimo pradžioje), nuskausminančiomis acetilsalicilo rūgšties dozėmis šį skausmą malšinti draudžiama;
  - jeigu sergate sunkia išemine širdies liga (sukeliančia arterijų susiaurėjimą, dėl to sunkėja arba visiškai blokuojamas deguonies patekimas į širdies raumenį), įskaitant nestabiliąją krūtinės anginą;
  - jeigu neseniai ištiko miokardo infarktas;
  - jeigu yra kliūtis kraujui ištekėti iš kairiojo širdies skilvelio arba jeigu nestabili kraujotaka (pvz., sergate dekompensuotu širdies nepakankamumu);
  - jeigu yra astma, alerginė sloga arba nosies polipų;
  - jeigu yra nuolatinių arba pasikartojančių skrandžio arba dvylikapirštės žarnos negalavimų;
  - jeigu sutrikusi kepenų ar inkstų veikla;
  - jeigu Jums buvo nustatytas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (labai retas metabolizmo sutrikimas);
  - jeigu padidėjęs jautrumas nesteroidiniams preparatams nuo uždegimo;
  - jeigu sergate raumenų liga, vadinamąja generalizuota miastenija (gali reikėti keisti dozę).

  Nedaugeliu atvejų tulžies akmenyse rasta vienos veikliosios Aggrenox medžiagos, t. y. dipiridamolio. Kad dipiridamolis būtų pradinis tulžies akmenų formavimosi veiksnys, įrodymų nėra.

  Ar Aggrenox esanti acetilsalicilo rūgšties dozė tinka pakartotinio miokardo infarkto profilaktikai, neištirta.

  Vaikams ir paaugliams
  Vaikams tarp acetilsalicilo rūgšties vartojimo ir Reye sindromo galimas ryšys. Reye sindromas yra labai reta liga, veikianti smegenis ir kepenis ir galinti sukelti mirtį. Vadinasi, dėl Reye sindromo rizikos vaikams ir paaugliams, sergančiais su karščiavimu susijusia liga ar virusų sukelta liga, tiek susijusia, tiek nesusijusia su karščiavimu, Aggrenox vartoti negalima.

  Kiti vaistai ir Aggrenox
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Dipiridamolis:
  - didina adenozino koncentraciją kraujo plazmoje, stiprina jo poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai. Gydytojas Jums gali keisti adenozino dozę;
  - gali stiprinti kraujospūdį mažinančių preparatų poveikį;
  - gali silpninti cholinesterazės inhibitorių (vaistų nuo raumenų ligos, t. y. sunkiosios miastenijos) poveikį, todėl ši liga gali sunkėti.

  Kartu su dipiridamoliu vartojant acetilsalicilo rūgšties, kraujavimo atvejų nedaugėja. Jeigu dipiridamoliu gydoma kartu su bet kokiais vaistiniais preparatais, darančiais poveikį kraujo krešėjimui, pvz., antikoaguliantais ar antitrombocitiniais vaistiniais preparatais, būtina stebėti jų saugumo pobūdį. Dipiridamolio vartojant kartu su varfarinu, kraujavimas neprasidėjo dažniau ir nebuvo pavojingesnis, negu gydymo vien varfarinu metu.

  Acetilsalicilo rūgštis:
  - stiprina antikoaguliantų (pvz., kumarino darinių ir heparino), antitrombocitinių preparatų (pvz., klopidogrelio, tiklopidino), valproinės rūgšties ir fenitoino poveikį, todėl gali didėti šalutinio poveikio rizika;
  - vartojant kartu su NVNU arba kortikosteroidais, didėja šalutinio poveikio virškinimo traktui dažnis;
  - stiprina cukraus kiekį kraujyje mažinančių medikamentų poveikį;
  - stiprina toksinį metotreksato poveikį;
  - gali mažinti spironolaktono sukeliamą natrio išsiskyrimą su šlapimu, slopinti šlapimo rūgšties išsiskyrimą skatinančių (urikozurinių) preparatų (pvz., probenecido, sulfinpirazono) poveikį.

  Selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai gali didinti kraujavimo riziką.
  Kartu vartojamas ibuprofenas, bet ne kiti NVNU ar paracetamolis, gali riboti naudingą acetilsalicilo rūgšties poveikį pacientams, kuriems yra didesnė širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų rizika.

  Aggrenox vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
  Aggrenox galima gerti valgio metu arba nevalgius, tačiau visuomet reikia nuryti visą kapsulę. Jos kramtyti negalima. Jeigu kartu vartojama alkoholio, ypač tuo atveju, jeigu nuolat juo piktnaudžiaujama, didėja šalutinio poveikio virškinimo traktui rizika.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Dipiridamolis ir salicilatai išsiskiria į moters pieną.

  Nėštumo pradžioje ir žindymo laikotarpiu Aggrenox galima vartoti tik gydytojo skyrimu. Paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu Aggrenox vartoti draudžiama.

  Poveikio žmogaus vaisingumui tyrimų neatlikta.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.
  Klinikinių Aggrenox tyrimų metu buvo tokių simptomų, kaip galvos svaigimas ir sumišimas, atvejų. Taigi vairuoti automobilį ar valdyti mechanizmus reikia atsargiai. Jeigu minėtų simptomų atsiranda, turite vengti galimai pavojingos veiklos, pvz., vairavimo ar mechanizmų valdymo.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Aggrenox medžiagas
  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Kiekvienoje Aggrenox kapsulėje yra 53 mg laktozės ir 11,3 mg sacharozės. Taigi didžiausioje rekomenduojamoje paros dozėje yra 106 mg laktozės ir 22,6 mg sacharozės. Pacientams, kuriems yra retas paveldimas fruktozės netoleravimas ir (arba) galaktozės netoleravimas, pvz., galaktozemija, šio vaisto vartoti negalima.


  3. Kaip vartoti Aggrenox

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė paros dozė yra dvi kapsulės. Paprastai viena jų geriama ryte, kita vakare.

  Kapsulės kramtyti negalima, ją reikia nuryti nevalgius arba valgio metu, užsigeriant stikline vandens.

  Alternatyvus dozavimas netoleruojamo galvos skausmo metu
  Jeigu gydymo pradžioje atsiranda netoleruojamas galvos skausmas, gydytojas dozavimą gali keisti ir skirti vakare, prieš miegą gerti 1 kapsulę, ryte - mažą acetilsalicilo rūgšties dozę. Kadangi galvos skausmas gydymo metu silpnėja, gydytojas kuo greičiau, paprastai per savaitę, atnaujins įprastinį dozavimą.

  Vartojimas vaikams
  Vaikams Aggrenox vartoti nerekomenduojama.

  Ko turėtumėte vengti Aggrenox vartojimo metu?
  Gydomajam poveikiui galima įtaka, jeigu kartu su Aggrenox vartojama vaistų nuo:
  - kraujo krešulių formavimosi (pvz., varfarino);
  - persodinto organo atmetimo (ciklosporino, takrolimuzo);
  - didelio kraujospūdžio ligos (pvz., diuretikų, AKF inhibitorių);
  - skausmo ir uždegimo (pvz., steroidų, priešuždegiminių preparatų);
  - podagros (probenecido);
  - vėžio ar reumatoidinio artrito (metotreksato).

  Prieš vartodami Aggrenox, pasakykite gydytojui, kokių vaistų vartojate. Jeigu reguliariai vartojate Aggrenox, prieš bet kokio kito vaisto (įskaitant įsigytus be recepto) vartojimą, kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Ką daryti pavartojus per didelę Aggrenox dozę?
  Jeigu pavartosite per didelę Aggrenox dozę, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

  Dipiridamolio perdozavimo simptomai yra karščio pojūtis, paraudimas, prakaitavimas, neramumas, silpnumas, galvos svaigimas, skausmas krūtinėje, kraujospūdžio kritimas ir greitas širdies plakimas.

  Lengvo ūminio acetilsalicilo rūgšties perdozavimo simptomai yra stiprus ir (arba) gilus kvėpavimas, spengimas ausyse, pykinimas, vėmimas, regos ir klausos sutrikimas, galvos svaigimas ir minčių susipainiojimas.

  Galvos svaigimas ir spengimas ausyse gali būti, ypač senyviems žmonėms, perdozavimo požymis.

  Pamiršus pavartoti Aggrenox
  Jeigu įprastiniu laiku vaisto išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę reikia gerti įprastiniu laiku.

  Nustojus vartoti Aggrenox
  Prieš nutraukdami Aggrenox vartojimą, kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems
  žmonėms.

  Toliau išvardytas klinikiniais tyrimais nustatytas šalutinis Aggrenox poveikis:
  labai dažni (> 1/10);
  dažni ( nuo > 1/100 iki < 1/10);
  nedažni (nuo > 1/1 000 iki < 1/100);
  reti (nuo > 1/10 000, iki < 1/1 000);
  labai reti (< 1/10 000);
  dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Tyrimai
  Dažnis nežinomas: kraujavimo laiko pailgėjimas.

  Širdies sutrikimai
  Dažni: išeminės širdies ligos simptomų pasunkėjimas, sinkopė.
  Nedažni: tachikardija (dažnas širdies plakimas).

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  Dažni: anemija.
  Reti: trombocitų kiekio sumažėjimas (trombocitopenija), geležies stokos anemija, kuri pasireiškė dėl slapto kraujavimo iš virškinimo trakto.

  Nervų sistemos sutrikimai
  Labai dažni: galvos skausmas arba svaigimas.
  Dažni: vidinis kaukolės kraujavimas, migreną primenantis galvos skausmas (ypač gydymo pradžioje).

  Akių sutrikimai
  Nedažni: vidinis akies kraujavimas (intraokulinis kraujavimas).

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
  Dažni: nosies kraujavimas (epistaxis).

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Labai dažni: virškinimo sutrikimas, viduriavimas, pykinimas, pilvo skausmas.
  Dažni: vėmimas, kraujavimas iš virškinimo trakto.
  Nedažni: opinis gastritas (skrandžio uždegimas), skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa.
  Reti: erozinis gastritas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Dažnis nežinomas: odos hemoragija („sumušimas", dėminė kraujosruva, hematoma).

  Skeleto, raumenų, ir jungiamojo audinio sutrikimai
  Dažni: raumenų skausmas.

  Sužalojimai, apsinuodijimai ir procedūrų komplikacijos
  Dažnis nežinomas: kraujavimo padidėjimas operacijos metu arba po procedūros.

  Kraujagyslių sutrikimai
  Dažnis nežinomas: hipotenzija (mažas kraujospūdis), karščio pylimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai
  Dažni: padidėjusio jautrumo reakcijos (išbėrimas, dilgėlinė, sunkus bronchų spazmas, angioneurozinė edema).

  Be to, su išvardytu Aggrenox šalutiniu poveikiu yra susijęs vienos sudėtinės minėto preparato medžiagos sukeliamas nepageidaujamas poveikis, apie kurį dar nebuvo paskelbta.

  Dipiridamolis
  Vartojant vien tik dipiridamolio, pastebėtas toliau išvardytas šalutinis poveikis.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
  Dipiridamolis įsijungia į tulžies akmenų sudėtį.

  Acetilsalicilo rūgštis
  Vartojant vien tik acetilsalicilo rūgšties, pastebėtas toliau išvardytas šalutinis poveikis.

  Tyrimai
  Nenormalūs (pakitę) kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, kraujyje padidėja šlapimo rūgšties kiekis (gali pasireikšti podagros priepuolis), pailgėja protrombino laikas.

  Širdies sutrikimai
  Ritmo sutrikimas.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimas
  Diseminuotos intravaskulinės koaguliacijos sindromas, koaguliopatija (krešėjimo sutrikimas).

  Nervų sistemos sutrikimai
  Ažitacija (susijaudinimas), smegenų pabrinkimas, letargija, traukuliai.

  Ausų ir labirintų sutrikimai
  Spengimas ausyse, kurtumas.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
  Dispnėja (dusulys), dantenų kraujavimas, gerklų edema, hiperventiliacija, plaučių edema, tachipnėja.

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Skrandžio opos prakiurimas, dvylikapirštės žarnos opos prakiurimas, melena, vėmimas krauju, pankreatitas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
  Inkstų funkcijos nepakankamumas, intersticinis nefritas, inkstų spenelių nekrozė, proteinurija.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Daugiaformė eksudacinė eritema.

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
  Rabdomiolizė.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
  Hipoglikemija (vaikams), hiperglikemija, troškulys, dehidracija, hiperkalemija (padidėjęs kalio kiekis kraujyje), metabolinė acidozė (rūgštingumo kraujyje padidėjimas), respiratorinė alkalozė (šarmingumo kraujyje padidėjimas).

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Pireksija (karščiavimas), hipotermija (sumažėjusi kūno temperatūra).

  Būklės nėštumo, pogimdyminiu ir perinataliniu laikotarpiu
  Nėštumo laiko pailgėjimas, gimdymo laikotarpio pailgėjimas, mažo svorio vaisius, negyvagimis, kraujavimas prieš arba po gimdymo.

  Imuninės sistemos sutrikimai
  Anafilaksinė reakcija (ypač pacientams, sergantiems astma).

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
  Hepatitas (kepenų uždegimas), Reye sindromas.

  Psichikos sutrikimai
  Minčių susipainiojimas.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti Aggrenox

  Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
  Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
  Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant kartoninės dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Aggrenox vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Aggrenox sudėtis
  - Veikliosios medžiagos: kiekvienoje kapsulėje yra 200 mg dipiridamolio ir 25 mg acetilsalicilo rūgšties.
  - Pagalbinės medžiagos: kapsulės turinyje - laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, aliuminio stearatas, sacharozė, gumiarabikas, talkas, vyno rūgštis, povidonas, metakrilo rūgšties ir metilmetakrilato kopolimeras, hipromeliozės ftalatas, hipromeliozė, triacetinas, dimetikonas 350, stearino rūgštis, kapsulės korpuse yra želatina, geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171).

  Aggrenox išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Aggrenox modifikuoto atpalaidavimo kietųjų kapsulių viena dalis yra raudonos, kita - dramblio kaulo spalvos.
  Viename buteliuke su vaikų neatidaromu uždoriu yra 60 kapsulių.
  Dėžutėje vienas buteliukas.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Boehringer Ingelheim International GmbH
  Binger Strasse 173
  D-55216 Ingelheim am Rhein
  Vokietija

  Gamintojas
  Boehringer Ingelheim Pharma GmbH & Co. KG
  Birkendorfer Strasse 65
  D-88397 Biberach an der Riss
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG
  Lietuvos filialas
  Taikos pr. 141
  LT-51132 Kaunas
  Tel.: +370 37 47 31 99

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2012-11-26

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė paros dozė yra dvi kapsulės. Paprastai viena jų geriama ryte, kita vakare.

  Kapsulės kramtyti negalima, ją reikia nuryti nevalgius arba valgio metu, užsigeriant stikline vandens.

  Alternatyvus dozavimas netoleruojamo galvos skausmo metu
  Jeigu gydymo pradžioje atsiranda netoleruojamas galvos skausmas, gydytojas dozavimą gali keisti ir skirti vakare, prieš miegą gerti 1 kapsulę, ryte - mažą acetilsalicilo rūgšties dozę. Kadangi galvos skausmas gydymo metu silpnėja, gydytojas kuo greičiau, paprastai per savaitę, atnaujins įprastinį dozavimą.

  Vartojimas vaikams
  Vaikams Aggrenox vartoti nerekomenduojama.

  Ko turėtumėte vengti Aggrenox vartojimo metu?
  Gydomajam poveikiui galima įtaka, jeigu kartu su Aggrenox vartojama vaistų nuo:
  - kraujo krešulių formavimosi (pvz., varfarino);
  - persodinto organo atmetimo (ciklosporino, takrolimuzo);
  - didelio kraujospūdžio ligos (pvz., diuretikų, AKF inhibitorių);
  - skausmo ir uždegimo (pvz., steroidų, priešuždegiminių preparatų);
  - podagros (probenecido);
  - vėžio ar reumatoidinio artrito (metotreksato).

  Prieš vartodami Aggrenox, pasakykite gydytojui, kokių vaistų vartojate. Jeigu reguliariai vartojate Aggrenox, prieš bet kokio kito vaisto (įskaitant įsigytus be recepto) vartojimą, kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Ką daryti pavartojus per didelę Aggrenox dozę?
  Jeigu pavartosite per didelę Aggrenox dozę, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

  Dipiridamolio perdozavimo simptomai yra karščio pojūtis, paraudimas, prakaitavimas, neramumas, silpnumas, galvos svaigimas, skausmas krūtinėje, kraujospūdžio kritimas ir greitas širdies plakimas.

  Lengvo ūminio acetilsalicilo rūgšties perdozavimo simptomai yra stiprus ir (arba) gilus kvėpavimas, spengimas ausyse, pykinimas, vėmimas, regos ir klausos sutrikimas, galvos svaigimas ir minčių susipainiojimas.

  Galvos svaigimas ir spengimas ausyse gali būti, ypač senyviems žmonėms, perdozavimo požymis.

  Pamiršus pavartoti Aggrenox
  Jeigu įprastiniu laiku vaisto išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę reikia gerti įprastiniu laiku.

  Nustojus vartoti Aggrenox
  Prieš nutraukdami Aggrenox vartojimą, kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Dipiridamolis+Acetilsalicilo rūgštis; 200mg+25mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti