preloader

Prašome palaukti

Alfuzosin-Teva, 10mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

Alfuzosin-Teva, 10mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Alfuzozinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 477129530501

Vartojamas vidutinių ar sunkių simptomų, sukeltų priešinės liaukos padidėjimo, dar vadinamo gerybine prostatos hiperplazija, gydymui. Padidėjusi priešinė lia...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas vidutinių ar sunkių simptomų, sukeltų priešinės liaukos padidėjimo, dar vadinamo gerybine prostatos hiperplazija, gydymui. Padidėjusi priešinė liauka gali sukelti šlapinimosi negalavimus, tokius kaip dažnas ir varginantis šlapinimasis.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Alfuzosin-Teva ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Alfuzosin-Teva 3. Kaip vartoti Alfuzosin-Teva 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Alfuzosin-Teva 6. Kita informacija

  1. KAS YRA ALFUZOSIN-TEVA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Šis vaistas priklauso vaistų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei. Jis vartojamas vidutinių ar sunkių simptomų, sukeltų priešinės liaukos padidėjimo, dar vadinamo gerybine prostatos hiperplazija, gydymui. Padidėjusi priešinė liauka gali sukelti šlapinimosi negalavimus, tokius kaip dažnas ir varginantis šlapinimasis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALFUZOSIN-TEVA

  Alfuzosin-Teva vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) alfuzozinui, kitiems kvinazolinams (pvz., terazosinui, doksazosinui) arba bet kuriai pagalbinei Alfuzosin-Teva medžiagai; - jeigu Jūs kenčiate dėl būklės, sukeliančios reikšmingą kraujospūdžio sumažėjimą atsistojus (ortostatinė hipotenzija); - jeigu yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas. - Jeigu vartojate kitų vaistų, priklausančių alfa-1 receptorių blokatorių grupei (pvz. tamsulozinas)

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu labai sutrikusi inkstų veikla; - jeigu Jūs vartojate kitų vaistų nuo per didelio kraujo spaudimo. Tokiu atveju gydytojas reguliariai tikrins, ypač gydymo pradžioje, Jūsų kraujo spaudimą; - jeigu Jums per pirmąsias kelias valandas po Alfuzosin-Teva vartojimo atsistojus dėl staiga sumažėjusio kraujospūdžio atsiranda galvos svaigimas, silpnumas ar prakaitavimas. Jeigu Jums staiga sumažėja kraujo spaudimas, turite gulėti pakeltomis kojomis gryname ore tol, kol išnyks simptomai. Paprastai šis poveikis būna trumpalaikis ir pasireiškia gydymo pradžioje. Dėl jo nutraukti gydymą dažniausiai nereikia; - jeigu Jums buvo reikšmingas kraujospūdžio sumažėjimas pavartojus kito vaisto, priklausančio alfa adrenoreceptorių blokatorių grupei. Tokiu atveju Jūsų gydytojas gydymą pradės mažesne alfuzozino doze ir ją palaipsniui didins; - jeigu yra ūminis širdies veiklos nepakankamumas; - Jeigu Jums yra nenormalus širdies ritmas, vadinamas QT segmento pailgėjimu (ilgas QT) arba Jūs vartojate vaistus, kurie gali padidinti riziką QT segmento pailgėjimu. Pasakykite gydytojui, jeigu Jums yra ši būklė ar vartojate bet kokius vaistus. - jeigu Jus kamuoja krūtinės skausmas (krūtinės angina) ir vartojate nitratų, kadangi tai gali didinti staigaus kraujospūdžio sumažėjimo riziką. Jūs turite pasitarti su gydytoju, ypač jeigu krūtinės skausmas kartojasi arba pasunkėja, ar toliau vartoti Alfuzosin-Teva, ar jo vartojimą nutraukti; - jeigu Jums numatyta akies operacija dėl kataraktos (akies lęšiuko drumsties), prieš operaciją pasakykite akių gydytojui, jog vartojate ar anksčiau vartojote Alfuzosin-Teva, nes šis vaistas operacijos metu gali sukelti komplikacijų, kurias gali prireikti gydyti, todėl specialistas būna pasiruošęs iš anksto.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Alfuzosin-Teva ir kai kurie vaistai gali sąveikauti tarpusavyje. Jiems priklauso:

  - kiti vaistiniai preparatai, priklausantys alfa-blokatorių grupei; šių vaistinių preparatų negalima vartoti tuo pačiu metu su Alfuzosin-Teva (žr. Alfuzosin-Teva vartoti negalima); - ketokonazolas ir itrakonazolas (vaistai, vartojami grybelinei infekcijai gydyti) ir ritonaviras (vaistas, vartojamas ŽIV gydyti); - tam tikri antibiotikai (klaritromicinas, eritromicinas); - medikamentai, kurių Jūs gaunate prieš operaciją (bendrieji anestetikai). Gali reikšmingai sumažėti Jūsų kraujospūdis. Jeigu Jums bus atliekama operacija, pasakykite gydytojui, jog vartojate Alfuzosin-Teva.

  Alfuzosin-Teva vartojimas su maistu ir gėrimais

  Tabletę reikia gerti tuojau pat po kiekvienos dienos to paties valgymo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Alfuzosin-Teva skirtas tik vyrams.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Gydymo Alfuzosin-Teva pradžioje Jūs galite jausti kvaitulį, svaigimą, silpnumą. Atsisakykite vairuoti, valdyti mechanizmus ar atlikti bet kokias pavojingas užduotis, kol paaiškės, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Alfuzosin-Teva medžiagas

  Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI ALFUZOSIN-TEVA

  Alfuzosin-Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas

  Išgerkite pirmą tabletę prieš einant gultis. Tabletę išgerkite tuojau pat po to paties valgymo kiekvieną dieną. Ją nurykite visą užsigeriant pakankamu kiekiu vandens. Tabletę traiškyti, kramtyti ar dalyti negalima. Senyviems pacientams (vyresniems negu 65 metų) dozavimo koreguoti nereikia. Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos nepakankamumas, įprastinė dozė yra 1 pailginto atpalaidavimo tabletė (10 mg alfuzozino). Išgerkite pirmą tabletę prieš einant gultis.

  Alfuzozino veiksmingumas vaikams nuo 2 iki 16 metų amžiaus nebuvo įrodytas, dėl šios priežasties Alfuzosin-Teva netinka vartoti vaikams.

  Pavartojus per didelę Alfuzosin-Teva dozę

  Jeigu Jūs išgėrėte per daug Alfuzosin-Teva tablečių, gali staiga sumažėti kraujospūdis, todėl Jūs galite pajusti galvos svaigimą ar net nualpti. Jeigu pradedate jausti galvos svaigimą, pasėdėkite ar pagulėkite, kol pagerės savijauta. Jeigu simptomai neišnyksta, kvieskite gydytoją, kadangi kraujospūdžio sumažėjimą gali reikėti gydyti ligoninėje.

  Pamiršus pavartoti Alfuzosin-Teva

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę, kadangi tai gali sukelti staigų kraujospūdžio sumažėjimą, ypač jeigu kartu vartojate kraujo spaudimą mažinančių vaistų. Kita tabletę vartokite taip, kaip nurodyta.

  Pokyčiai nutraukus Alfuzosin-Teva vartojimą

  Nepertraukite ar nenutraukite Alfuzosin-Teva vartojimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Jeigu Jūs norite nutraukti gydymą ar kyla bet kokių kitų klausimų dėl šio vaistinio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Alfuzosin-Teva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnai (pasireiškia  nuo 1 iki 10 pacientų iš 100): - Galvos svaigimas/silpnumas, galvos skausmas. - Virškinimo sutrikimai, tokie kaip pykinimas, skrandžio skausmas, burnos džiūvimas. - Silpnumo pojūtis, negalavimas.

  Nedažnai (pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 1000) - Mieguistumas, alpulys, svaigulys. - Regos sutrikimas. - Dažnas širdies plakimas, palpitacija (dažnesnis už normalų širdies plakimas, kurį pacientas jaučia), apalpimas. - Staigus kraujospūdžio sumažėjimas keičiant kūno padėtį iš gulimos į stovimą (ypač pradėjus gydymą per didele doze ar po pertraukos vėl pradėjus vartoti vaisto). - Rinitas. - Viduriavimas. - Odos sutrikimai, tokie kaip išbėrimas ar peršulys, niežulys, dilgėlinė. - Veido paraudimas, edema, krūtinės skausmas.

  Labai retai (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų) - Krūtinės skausmo (krūtinės anginos) pasunkėjimas ar kartojimasis. - Kvinkės edema (veido, lūpų, liežuvio ir (ar) gerklės patinimas), dilgėlinė.

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): - Sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių kiekis (neutropenija), dėl to gali dažniau pasireikšti infekcijos, nei įprastai. - Intraoperacinis suglebusios rainelės sindromas (ISRS). Jeigu Jums bus atliekama akių operacija dėl kataraktos (akių lęšiuko padrumstėjimas) ir jei Jūs vartojate ar anksčiau vartojote alfuzoziną procedūros metu gali blogai išsiplėsti vyzdys ir rainelė (spalvotoji apvali akies dalis) gali suglebti. Taip atsitinka tik operacijos metu, todėl svarbu, kad akių gydytojas būtų informuotas, nes gali reikėti operaciją atlikti kitaip (žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“). - Sutrikęs širdies ritmas (prieširdžių virpėjimas). - Pykinimas (vėmimas). - Kepenų problemos: požymiai gali būti odos ar akių baltymo pageltimas. - Nenormali, dažnai skausminga, užsitęsusi penio erekcija, nesusijusi su seksualine veikla (priapizmas).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ALFUZOSIN-TEVA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Alfuzosin-Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  DTPE buteliukas: Po pirmo atidarymo vaistinio preparato tinkamumo laikas yra 1 metai, bet ne ilgesnis už tinkamumo laiką nurodytą ant dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Alfuzosin-Teva sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra alfuzozino hidrochloridas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 10 mg alfuzozino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, hipromeliozė (E464), povidonas K25 ir magnio stearatas. Alfuzosin-Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Alfuzosin-Teva 10 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra baltos, apvalios.

  Alfuzosin-Teva tiekiamas PVC/PVDC/aliuminio lizdinėse plokštelėse po 10, 28, 30, 50, 90 arba 100 tablečių arba buteliuke (DTPE) po 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Teva Pharma B.V. Computerweg 10, 3542DR Utrecht Nyderlandai

  Gamintojas Teva Sante Rue Bellocier, 89107 Sens Prancūzija

  arba

  Merckle GmbH Ludwig-Merckle-Str. 3 89143 Blaubeuren Vokietija

  arba

  TEVA UK Ltd. Brampton Road Hampden Park Eastbourne East Sussex BN22 9AG Jungtinė Karalystė

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Sicor Biotech“ Molėtų pl. 5, LT-08409 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 266 02 03

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2015-09-25

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Alfuzosin-Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas

  Išgerkite pirmą tabletę prieš einant gultis. Tabletę išgerkite tuojau pat po to paties valgymo kiekvieną dieną. Ją nurykite visą užsigeriant pakankamu kiekiu vandens. Tabletę traiškyti, kramtyti ar dalyti negalima. Senyviems pacientams (vyresniems negu 65 metų) dozavimo koreguoti nereikia. Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos nepakankamumas, įprastinė dozė yra 1 pailginto atpalaidavimo tabletė (10 mg alfuzozino). Išgerkite pirmą tabletę prieš einant gultis.

  Alfuzozino veiksmingumas vaikams nuo 2 iki 16 metų amžiaus nebuvo įrodytas, dėl šios priežasties Alfuzosin-Teva netinka vartoti vaikams.

  Pavartojus per didelę Alfuzosin-Teva dozę

  Jeigu Jūs išgėrėte per daug Alfuzosin-Teva tablečių, gali staiga sumažėti kraujospūdis, todėl Jūs galite pajusti galvos svaigimą ar net nualpti. Jeigu pradedate jausti galvos svaigimą, pasėdėkite ar pagulėkite, kol pagerės savijauta. Jeigu simptomai neišnyksta, kvieskite gydytoją, kadangi kraujospūdžio sumažėjimą gali reikėti gydyti ligoninėje.

  Pamiršus pavartoti Alfuzosin-Teva

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę, kadangi tai gali sukelti staigų kraujospūdžio sumažėjimą, ypač jeigu kartu vartojate kraujo spaudimą mažinančių vaistų. Kita tabletę vartokite taip, kaip nurodyta.

  Pokyčiai nutraukus Alfuzosin-Teva vartojimą

  Nepertraukite ar nenutraukite Alfuzosin-Teva vartojimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Jeigu Jūs norite nutraukti gydymą ar kyla bet kokių kitų klausimų dėl šio vaistinio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės