preloader

Prašome palaukti

Amlodipine Actavis, 5mg, tabletės, N30

Amlodipine Actavis, 5mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Amlodipinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 054217

Aukštam kraujospūdžiui ar tam tikros rūšies krūtinės skausmui, kurio reta atmaina vadinama Prinzmental arba krūtinės angina su nustatytu spazmu, gydyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Aukštam kraujospūdžiui ar tam tikros rūšies krūtinės skausmui, kurio reta atmaina vadinama Prinzmental arba krūtinės angina su nustatytu spazmu, gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką aį slaugytoją.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Amlodipine Actavis ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Amlodipine Actavis 3. Kaip vartoti Amlodipine Actavis 4 Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Amlodipine Actavis 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Amlodipine Actavis ir kam jis vartojamas

  Amlodipine Actavis sudėtyje yra veikliosios medžiagos amlodipino, kuri priklauso vaistų, vadinamų kalcio kanalų blokatoriais, grupei.

  Amlodipine Actavis vartojamas aukštam kraujospūdžiui ar tam tikros rūšies krūtinės skausmui, kurio reta atmaina vadinama Prinzmental  arba krūtinės angina su nustatytu spazmu, gydyti.

  Pacientams su dideliu kraujospūdžiu, šis vaistas atpalaiduoja kraujagysles ir kraujas lengviau jomis teka. Pacientams su krūtinės angina, Amlodipine Actavis pagerina širdies raumens aprūpinimą krauju, šis raumuo gauna daugiau deguonies, todėl išvengiama krūtinės skausmo. Tačiau šis vaistas staigiai nenumalšina dėl krūtinės anginos atsiradusio skausmo.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Amlodipine Actavis

  Amlodipine Actavis vartoti negalima:

  - jeigu yra alergija amlodipinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto  medžiagai (jos išvardintos 6 skyriuje), bei kalcio kanalų blokatoriams. Tai gali būti niežulys, odos paraudimas ar pasunkėjęs kvėpavimas. - jeigu labai sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija). - jeigu yra susiaurėjusi aorta (aortos stenozė) ar kardiogeninis šokas (būklė, kai jūsų širdis kūnui netiekia pakankamai kraujo). - jei po širdies priepuolio kenčiate nuo širdies nepakankamumo. 

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės: Pasitarkite su savo gydytojui, vaistininku, ar slaugytoju, jei Jums yra ar buvo praeityje viena iš sekančių būklių: - Neseniai įvykęs širdies priepuolis - Širdies nepakankamumas - Ūminis kraujospūdžio pakilimas (hipertenzinė krizė) - Kepenų liga - Esate vyresnio amžiaus ir Jums reikia didinti dozę

  Vaikams ir paaugliams Amlodipine Actavis poveikis jaunesniems nei 6 metų amžiaus vaikams netirtas. Amlodipine Actavis vartojamas tik hipertenzijai gydyti vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 17 metų amžiaus (žr. 3 skyrių). Jeigu norite sužinoti daugiau, kreipkitės į gydytoją.

  Kiti vaistai ir Amlodipine Actavis Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Amlodipine Actavis gali pats paveikti ar jį gali paveikti kiti vaistai: - ketokonazolas, itrakonazolas (priešgrybeliniai vaistai) - ritonaviras, indinaviras, nelfinaviras (taip vadinami proteazės inhibitoriai, naudojami ŽIV gydyti) - rifampicinas, eritromicinas, klaritromicinas (antibiotikai) - hypericum perforatum (paprastoji jonažolė ) - verapamilis, diltiazemas (vaistai širdžiai) - dantrolenas (infuzinis vaistas kūno temperatūros svyravimams) - simvastatinas (cholesterolio kiekį mažinantis vaistas)

  Amlodipine Actavis kraujospūdį mažinantis poveikis gali dar sustiprėti, jei kartu vartojate kitų vaistų aukštam kraujospūdžiui mažinti.

  Amlodipine Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Amlodipine Actavis, negalima gerti greipfrutų sulčių ir valgyti greipfrutų. Greipfrutų sultys ar greipfrutai gali padidinti veikliosios medžiagos amlodipino kiekį kraujyje, dėl ko gali netikėtai padidėti Amlodipine Actavis kraujospūdį mažinantis poveikis.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Ar saugu amlodipino vartoti nėštumo metu, nenustatyta. Jei esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad gal būt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Ar amlodipino patenka į motinos pieną, nežinoma. Jei žindote ar norite pradėti žindyti, pasitarkite su gydytoju prieš pradedant vartoti Amlodipine Actavis.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Amlodipine Actavis gali veikti Jūsų sugebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Jei dėl tablečių jaučiatės sergąs, sukasi galva ar jaučiatės pavargęs, arba Jums skauda galvą, nevairuokite ir nevaldykite machanizmų ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  3. Kaip vartoti Amlodipine Actavis

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama Amlodipine Actavis pradinė dozė yra 5 mg parai. Dozę galima didinti iki 10 mg Amlodipine Actavis parai.

  Jūsų vaistą galima vartoti tiek prieš, tiek po valgio ar gėrimo. Vaistą vartokite kasdien to pačiu metu, užgerdami vandeniu. Nevartokite Amlodipine Actavis su greipfrutų sultimis.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Įprastinė pradinė rekomenduojama dozė vaikams ir paaugliams (6-17 metų amžiaus) yra 2,5 mg per parą. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 5 mg. 2,5 mg dozė gaunama Amlodipine Actavis 5 mg tabletę perlaužiant į dvi lygias dalis.

  Svarbu tabletes gerti nuolat. Kreipkitės į gydytoją nelaukdami, kol tabletės baigsis.

  Ką daryti pavartojus per didelę Amlodipine Actavis dozę? Išgėrus per daug tablečių, gali labai sumažėti Jūsų kraujospūdis, jis gali tapti pavojingai žemas. Galite jaustis apsvaigęs, tuščia galva, alpstąs ar silpnas. Jei kraujospūdis pakankamai stipriai nukrenta, gali išsivystyti šokas. Jūsų oda gali atrodyti šalta ir lipni, galite prarasti sąmonę. Pavartojus per daug Amlodipine Actavis tablečių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Amlodipine Actavis Nesijaudinkite. Jei pamiršote išgerti tabletę, tą dozę praleiskite. Išgerkite sekančią dozę reikiamu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę

  Nustojus vartoti Amlodipine Actavis Gydytojas Jums patars, kiek laiko vartoti Amlodipine Actavis. Vaisto vartojimą nutraukus anksčiau nei nurodyta, liga gali atsinaujinti. Amlodipine Actavis tabletės skirtos ilgalaikiam gydymui.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jei pasireiškė nurodytas sunkus šalutinis poveikis, nutraukite Amlodipine Actavis vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:

  - Ūmus švokštimas, krūtinės skausmas, oro trūkumas ar pasunkėjęs kvėpavimas - Akių vokų, veido ar lūpų tinimas - Liežuvio ar gerklės tinimas, dėl kurio pasunkėja kvėpavimas - Sunkios odos reakcijos – gausus bėrimas, pūkšlės, visos kūno odos paraudimas, stiprus niežulys, odos sluoksniavimasis, lupimasis ar tinimas, gleivinių uždegimas (Stivenso-Džonsono sindromas) ar kitos alerginės reakcijos - Širdies priepuolis, nenormalus pulsas - Kasos uždegimas, dėl kurio stipriai skauda pilvo ir nugaros sritis bei bendra savijauta yra labai bloga.

  Pranešta apie šį dažną pašalinį poveikį. Jei kas nors iš parašyto toliau kelia Jums problemų ar tęsiasi ilgiau nei savaitę, kreipkitės į gydytoją.

  Dažni: pasireiškia iki 1 iš 10 vartotojų - Galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas (ypač gydymo pradžioje) - Palpitacijos (jaučiamas širdies plakimas), veido ir kaklo paraudimas - Pilvo skausmas, negerumas (pykinimas) - Kulkšnių tinimas (edema), nuovargis

  Toliau įtraukti kiti pašaliniai poveikiai, apie kuriuos buvo pranešta. Jei kuris nors iš jų pasunkėja, arba pastebite šiame lapelyje nenurodytą pašalinį poveikį, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Nedažni: pasireiškia iki 10 iš 100 vartotojų - Nuotaikų kaita, nerimas, depresija, mieguistumas - Drebulys, skonio sutrikimas, alpulys, silpnumas - Galūnių tirpimas ir dilgčiojimas, skausmo pojūčio praradimas - Regėjimo sutrikimai, besidvejinantis vaizdas, spengimas ausyse - Žemas kraujo spaudimas - Dėl nosies gleivinės uždegimo atsiradęs čiaudulys/varvanti nosis (rinitas) - Sutrikusi žarnyno veikla, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimas, burnos džiūvimas, vėmimas - Plaukų slinkimas, padidėjęs prakaitavimas, odos niežulys, raudonos odos dėmės, odos spalvos pokyčiai - Šlapinimosi sutrikimai, padidėjęs poreikis šlapintis naktį, padažnėjęs šlapinimasis - Erekcijos nebuvimas; diskomfortas ar krūtų padidėjimas vyrams - Silpnumas, skausmas, bloga bendra savijauta - Sąnarių ir raumenų skausmas, mėšlungis, nugaros skausmas - Svorio padidėjimas ar sumažėjimas

  Reti: pasireiškia nuo iki 1 iš 1 000 pacientų - Sumišimas

  Labai reti: pasireiškia iki 1 iš 10 000 pacientų - Baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje, dėl kurio lengvai atsiranda mėlynės ar kraujuojama (raudonųjų kraujo kūnelių pakenkimas) - Cukraus kiekio padidėjimas kraujyje - Nervų pakenkimas, galintis sukelti silpnumą, dilgčiojimą ar suglebimą - Kosulys, dantenų patinimas - Skrandžio uždegimas (gastritas) - Nenormali kepenų funkcija, kepenų uždegimas (hepatitas), pageltusi oda (gelta), kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, kuris gali įtakoti kai kuriuos medicininius tyrimus - Padidėjęs raumenų tonusas - Kraujagyslių uždegimas, dažnai su odos bėrimu - Jautrumas šviesai - Sutrikimai, tarp kurių sustingimas, drebulys ir/ar judėjimo sutrikimai

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai.

  5. Kaip laikyti Amlodipine Actavis

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ ar „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Amlodipine Actavis sudėtis - Veiklioji medžiaga yra amlodipinas (amlodipino besilato pavidalu). Amlodipine Actavis 5 mg: vienoje tabletėje yra 5 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu). Amlodipine Actavis 10 mg: vienoje tabletėje yra 10 mg amlodipino (amlodipino besilato pavidalu).

  - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, magnio stearatas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska.

  Amlodipine Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Amlodipine Actavis 5 mg tabletės yra 8 mm skersmens, baltos, nedengtos, apvalios, plokščios. Vienoje pusėje yra vagelė, kitoje pusėje įspaustos raidės „AB5“. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

  Amlodipine Actavis 10 mg tabletės yra 10 mm skersmens, baltos, nedengtos, apvalios, plokščios. Vienoje pusėje yra vagelė, kitoje pusėje įspaustos raidės „AB10“. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

  Pakuočių dydžiai: Lizdinių plokštelių pakuotė: 10, 20, 28, 30, 50, 60, 100 ir 300 (30x10) tablečių. Plastikiniai buteliukai: 20, 50, 100 ir 300 (30x10 pakuotė gydymo įstaigoms) tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Actavis Group PTC ehf Reykjavíkurvegi 76-78, 220 Hafnarfjörður Islandija

  Gamintojas Actavis hf. Reykjavíkurvegur 78 IS-220 Hafnarfjörður Islandija

  arba

  Balkanpharma – Dupnitsa AD 3 Samokovsko Shosse Str. Dupnitsa 2600 Bulgarija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. UAB Actavis Baltics, Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, LT-08118, Vilnius, tel. + 370 5 2609615

   Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Vokietija  Amlodipin [besilat] Actavis 5 mg. Amlodipin [besilat] Actavis 10 mg Austrija  Amlodipin Actavis 5 mg Tabletten. Amlodipin Actavis 10 mg Tabletten Estija  Amlodipine Actavis Vengrija  Amlaxopin Danija   Amlaxopin Lietuva  Amlodipine Actavis 5 mg tabletės. Amlodipine Actavis 10 mg tabletės Suomija  Amlaxopin 5mg. Amlaxopin 10mg Olandija  Amlodipine (als besilaat) Actavis 5 mg. Amlodipine (als besilaat) Actavis 10 mg Lenkija  Amlaxopin Portugalija  Amlaxopin Švedija   Amlopress 5 mg. Amlopress 10 mg Slovakija  Amlodipin Actavis 5 mg. Amlodipin Actavis 10 mg Čekija  Amlodipin Actavis 5 mg. Amlodipin Actavis 10 mg Slovėnija  Amlaxopin 5 mg tablete. Amlaxopin 10 mg tablete Jungtinė Karalystė  Amlodipine 5 mg; 10 mg tablets Airija  Istolde 5 mg Tablets. Istolde 10 mg Tablets Graikija  Amlodipine Besylate / Actavis Belgija  Amlobemed 5 mg. Amlobemed 10 mg Rumunija  Amlodipină Actavis 5mg comprimate. Amlodipină Actavis 10mg comprimate

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2012-09-28

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama Amlodipine Actavis pradinė dozė yra 5 mg parai. Dozę galima didinti iki 10 mg Amlodipine Actavis parai.

  Jūsų vaistą galima vartoti tiek prieš, tiek po valgio ar gėrimo. Vaistą vartokite kasdien to pačiu metu, užgerdami vandeniu. Nevartokite Amlodipine Actavis su greipfrutų sultimis.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams . Įprastinė pradinė rekomenduojama dozė vaikams ir paaugliams (6-17 metų amžiaus) yra 2,5 mg per parą. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 5 mg.
  2,5 mg dozė gaunama Amlodipine Actavis 5 mg tabletę perlaužiant į dvi lygias dalis.

  Svarbu tabletes gerti nuolat. Kreipkitės į gydytoją nelaukdami, kol tabletės baigsis.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės