preloader

Prašome palaukti

Ampril, 10mg, tabletės, N30

Ampril, 10mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ramiprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 844180
Vartojama didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti, širdies priepuolio arba insulto rizikai mažinti, inkstų sutrikimo atsiradimo rizikai mažinti arba...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojama didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti, širdies priepuolio arba insulto rizikai mažinti, inkstų sutrikimo atsiradimo rizikai mažinti arba pablogėjimui atitolinti (nepriklausomai nuo to, ar sergama cukriniu diabetu), širdies sutrikimui gydyti, jei ji nepakankamai pumpuoja kraują organizme (yra širdies nepakankamumas), širdies nepakankamumui, kuris atsirado ištikus širdies priepuoliui (miokardo infarktui), gydyti.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Ampril ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Ampril
  3. Kaip vartoti Ampril
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Ampril
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA AMPRIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Ampril sudėtyje yra vaisto, vadinamo ramipriliu. Jis priklauso vaistinių preparatų, vadinamų AKF inhibitoriais, grupei.

  Ampril veikia:
  - mažindamas medžiagų, kurios gali didinti kraujospūdį, gamybą organizme;
  - atpalaiduodamas ir išplėsdamas kraujagysles;
  - padėdamas širdžiai lengviau pumpuoti kraują organizme.

  Ampril gali būti vartojama:
  - didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti;
  - širdies priepuolio arba insulto rizikai mažinti;
  - inkstų sutrikimo atsiradimo rizikai mažinti arba pablogėjimui atitolinti (nepriklausomai nuo to, ar sergama cukriniu diabetu);
  - širdies sutrikimui gydyti, jei ji nepakankamai pumpuoja kraują organizme (yra širdies nepakankamumas);
  - širdies nepakankamumui, kuris atsirado ištikus širdies priepuoliui (miokardo infarktui), gydyti.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AMPRIL

  Ampril vartoti negalima:

  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ramipriliui, bet kokiam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei Ampril medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Galimi alerginės reakcijos požymiai yra išbėrimas, rijimo ar kvėpavimo sutrikimas, lūpų, veido, gerklės ar liežuvio patinimas;
  - jeigu yra buvusi sunki alerginė reakcija, vadinamoji angioneurozinė edema. Jos požymiai yra niežulys, ruplės (dilgėlinė), raudonos dėmės ant plaštakų, pėdų ir gerklės, gerklės ir liežuvio patinimas, patinimas apie akis ir lūpas, kvėpavimo ir rijimo pasunkėjimas;
  - jeigu ligonis gydomas dializėmis arba kitokio tipo kraujo filtracija. Ampril tokiam pacientui gali netikti (tai priklauso nuo naudojamo prietaiso);
  - jei yra inkstų sutrikimų, pasireiškiančių inkstų aprūpinimo krauju sutrikimu (inksto arterijos stenozė);
  - jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti Ampril vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. poskyrį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);
  - jeigu kraujospūdis yra nenormaliai mažas arba nestabilus (tai nustatys gydytojas).

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Prieš vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:
  - jeigu yra širdies, kepenų ar inkstų sutrikimų;
  - jeigu iš organizmo išsiskyrė daug druskų ar skysčio (vėmėte, viduriavote, prakaitavote daugiau nei įprastai, pradėjote riboti druskos kiekį maiste, ilgai vartojote diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų) ar buvote gydomas dializėmis);
  - jeigu Jums bus taikomas alergiją bičių ar vapsvų įgėlimui mažinantis (desensibilizuojamasis) gydymas;
  - jeigu vartosite anestetikų, pvz., operacijos ar bet kokios odontologinės procedūros metu. Ampril vartojimą gali reikėti nutraukti vieną parą prieš gydymą, todėl pasitarkite su gydytoju;
  - jeigu kalio kiekis kraujyje yra didelis (tai bus nustatyta kraujo tyrimu);
  - jeigu sergate sistemine jungiamojo audinio liga, pvz., sklerodermija ar sistemine raudonąja vilklige.

  Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Ampril vartoti nerekomenduojama, o po 3 nėštumo mėnesio - negalima. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

  Vaikai
  Vaikams bei jaunesniems kaip 18 metų žmonėms Ampril vartoti nerekomenduojama, kadangi duomenų apie tokių ligonių gydymą Ampril nėra.
  Jei manote, kad bet kuri aukščiau paminėta būklė Jums tinka arba jei abejojate, prieš Ampril vartojimą pasitarkite su gydytoju.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir žolinius, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ampril gali keisti kitų vaistų poveikį, o jie – Ampril poveikį.

  Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų, kadangi dėl to Ampril gali veikti ne taip gerai.
  - Skausmą ir uždegimą malšinančių vaistų, pvz., nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), tokių kaip ibuprofenas ar indometacinas, bei aspirino.
  - Vaistų, kurių vartojama nuo didelio kraujospūdžio ligos, šoko, širdies funkcijos nepakankamumo, astmos ar alergijos, pvz., efedrino, noradrenalino ar adrenalino. Gydytojas turės tikrinti Jūsų kraujospūdį.

  Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų. Jeigu jų vartojama kartu su Ampril, gali didėti šalutinio poveikio pasireiškimo rizika.
  - Skausmą ir uždegimą malšinančių vaistų, pvz., nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), tokių kaip ibuprofenas ar indometacinas, bei aspirino.
  - Vaistų nuo vėžio (chemoterapinių preparatų).
  - Vaistų, stabdančių persodinto organo atmetimą, pvz., ciklosporino.
  - Diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių), pvz., furozemido.
  - Vaistų, galinčių didinti kalio kiekį kraujyje, pvz., spironolaktono, triamtereno, amilorido, kalio druskų ir heparino (juo skystinamas kraujas).
  - Steroidinių vaistų nuo uždegimo, pvz., prednizolono.
  - Alopurinolio (juo mažinamas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje).
  - Prokainamido (vaisto nuo širdies sutrikimų).

  Pasakykite gydytojui, jei vartojate bet kurį iš išvardytų vaistų. Ampril gali keisti jų poveikį.
  - Vaistų nuo cukrinio diabeto, t. y. geriamųjų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių preparatų bei insulino. Ampril gali mažinti cukraus kiekį kraujyje. Ampril vartojimo metu atidžiai sekite cukraus kiekį kraujyje.
  - Ličio (vaisto nuo psichikos sutrikimo). Ampril gali didinti ličio kiekį kraujyje, todėl gydytojas norės jį stebėti atidžiau.
  Jei manote, kad bet kuri aukščiau paminėta būklė Jums tinka, arba jei abejojate, prieš Ampril vartojimą pasitarkite su gydytoju.

  Ampril vartojimas su maistu ir gėrimais

  - Jei Ampril vartojimo metu gersite alkoholio, gali pasireikšti galvos svaigimas ar alpulys. Jei abejojate, kiek alkoholio galite gerti Ampril vartojimo laikotarpiu, aptarkite tai su gydytoju, nes kraujospūdį mažinančių vaistų bei alkoholio poveikis gali būti adityvus.
  - Ampril galima vartoti valgant arba nevalgant.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje Ampril. Ampril yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis
  Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Ampril nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms; jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei naujagimis gimė prieš laiką.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Vartojant Ampril gali pasireikšti mieguistumas arba pradėti svaigti galva. Didesnė tokio poveikio rizika yra gydymo pradžioje arba didinant dozę. Tokiu atveju vairuoti, dirbti su įrankiais ar valdyti mechanizmų negalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ampril medžiagas

  Ampril sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI AMPRIL

  Ampril visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimo būdas

  - Šio vaisto gerkite kasdien tokiu pat metu (paprastai ryte).
  - Tabletę nurykite sveiką užgerdami skysčiu.
  - Tablečių nesmulkinkite ir nekramtykite.

  Kiek vaisto vartoti

  Didelio kraujospūdžio ligos gydymas
  - Įprasta kartą per parą vartojama pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg.
  - Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos tol, kol kraujospūdis taps kontroliuojamas.
  - Didžiausia kartą per parą vartojama dozė yra 10 mg.
  - Jeigu vartojate diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų), gydytojas prieš gydymo Ampril pradžią gali nurodyti nutraukti diuretiko vartojimą arba sumažinti jo dozę.

  Širdies priepuolio arba insulto rizikos mažinimas
  - Įprasta kartą per parą vartojama pradinė dozė yra 2,5 mg.
  - Vėliau Jūsų gydytojas vartojamą dozę gali didinti.
  - Įprasta kartą per parą vartojama dozė yra 10 mg.

  Gydymas inkstų sutrikimo rizikai mažinti arba pablogėjimui atitolinti
  - Pradinė kartą per parą vartojama dozė gali būti 1,25 mg arba 2,5 mg.
  - Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.
  - Įprasta kartą per parą vartojama dozė yra 5 mg arba 10 mg.

  Širdies nepakankamumo gydymas
  - Įprasta pradinė kartą per parą vartojama dozė yra 1,25 mg.
  - Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.
  - Didžiausia leistina paros dozė yra 10 mg. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus.

  Gydymas po širdies priepuolio
  - Įprasta dozė yra nuo 1,25 mg (vartojama kartą per parą) iki 2,5 mg (vartojama du kartus per parą).
  - Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.
  - Įprasta paros dozė yra 10 mg. Ją rekomenduojama suvartoti per du kartus.

  Senyvi pacientai
  - Gydytojas sumažins pradinę dozę bei gydymą koreguos lėčiau.

  Pavartojus per didelę Ampril dozę

  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Jei vyksite į ligoninę, pats nevairuokite: tegu kas nors kitas Jus nuveža arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, kokio vaisto perdozavote.

  Pamiršus pavartoti Ampril

  - Jei pamiršote išgerti vaisto, įprastu laiku gerkite įprastą dozę.
  - Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Ampril

  Vaisto vartokite tol, kol gydytojas nurodys gydymą baigti. Nenutraukite Ampril vartojimo vien dėl to, kad pasijutote geriau. Gydymą nutraukus, liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Ampril, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Jei atsiranda bet kuris toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis, nedelsdami nutraukite Ampril vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Gali prireikti skubaus gydymo.
  - Veido, lūpų ar gerklės patinimas, galintis pasunkinti rijimą ar kvėpavimą, niežulys ir išbėrimas. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos į Ampril požymis.
  - Sunki odos reakcija, įskaitant išbėrimą, burnos išopėjimą, odos ligos pasunkėjimą, paraudimą, odos pūslėjimą ar lupimąsi (pvz., Stevens-Johnson‘o sindromas, toksinė epidermio nekrolizė ar daugiaformė eritema).

  Jei atsiras toliau išvardytas poveikis, nedelsdamas pasakykite gydytojui.
  - Dažnesnis širdies plakimas, netolygus ar stiprus širdies plakimas (palpitacija), krūtinės skausmas, krūtinės ankštumo pojūtis ar sunkesni sutrikimai, įskaitant širdies priepuolį ir insultą.
  - Dusulys arba kosulys. Tai gali būti plaučių sutrikimų požymiai.
  - Lengvesnis kraujosruvų atsiradimas, ilgesnis nei įprastai kraujavimas, bet kokio kraujavimo (pvz., iš dantenų) požymis, rožinių odos dėmių atsiradimas ar lengviau negu paprastai atsirandanti infekcija, gerklės skausmas ir karščiavimas, nuovargis, alpulys, galvos svaigimas ar odos blyškumas. Tai gali būti kraujo ar kaulų čiulpų sutrikimo požymiai.
  - Stiprus pilvo skausmas, galintis plisti į nugarą. Tai gali būti pankreatito (kasos uždegimo) požymis.
  - Karščiavimas, šaltkrėtis, nuovargis, apetito netekimas, pilvo skausmas, pykinimas, odos ir akių pageltimas (gelta). Tai gali būti kepenų sutrikimo, pvz., hepatito (kepenų uždegimo) ar kepenų pažaidos požymiai.

  Kitoks galimas šalutinis poveikis
  Jei toliau išvardytas šalutinis poveikis tampa sunkus arba trunka ilgiau nei kelias dienas, pasakykite gydytojui.

  Labai dažnas Atsiranda daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10
  Dažnas Atsiranda 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 100
  Nedažnas Atsiranda 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 1 000
  Retas Atsiranda 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 10 000
  Labai retas Atsiranda mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10 000
  Dažnis nežinomas Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Dažnas šalutinis poveikis
  - Galvos skausmas ar nuovargis.
  - Galvos svaigimas. Didesnė tokio poveikio rizika yra Ampril vartojimo pradžioje ar didinant dozę.
  - Alpulys, hipotenzija (nenormaliai mažas kraujospūdis), ypač greitai stojant ar sėdant.
  - Sausas dirginantis kosulys, ančių uždegimas (sinusitas) arba bronchitas, dusulys.
  - Pilvo srities skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pykinimas ar vėmimas.
  - Odos išbėrimas su patinusiais ploteliais arba be jų.
  - Skausmas krūtinėje.
  - Mėšlungis arba raumenų skausmas.
  - Kraujo tyrimu nustatomas didesnis nei įprastai kalio kiekis kraujyje.

  Nedažnas šalutinis poveikis
  - Pusiausvyros sutrikimas (galvos sukimasis).
  - Niežulys ar neįprastas pojūtis odoje, pvz., tirpulys, dilgčiojimas, badymas, deginimas ar kažkieno ropojimo ant odos pojūtis (parestezija).
  - Skonio pojūčio netekimas ar pokytis.
  - Miego sutrikimai.
  - Depresijos ar nerimo pojūtis, didesnis negu įprastai nervingumas ar nenustygstamumas.
  - Nosies užsikimšimas, kvėpavimo pasunkėjimas, astmos pasunkėjimas.
  - Žarnų patinimas, vadinamas angioneurozine žarnyno edema. Jos simptomai yra pilvo skausmas, vėmimas ir viduriavimas.
  - Rėmuo, vidurių užkietėjimas ar burnos džiūvimas.
  - Per parą išskiriamo vandens (šlapimo) kiekio padidėjimas.
  - Stipresnis nei įprastai prakaitavimas.
  - Apetito sumažėjimas ar netekimas (anoreksija).
  - Padažnėjęs ar nereguliarus širdies plakimas.
  - Rankų ir kojų patinimas. Tai gali būti didesnio nei įprastai skysčio kaupimosi organizme pokyčiai.
  - Kraujo samplūdis į veidą.
  - Neryškus matomas vaizdas.
  - Sąnarių skausmas.
  - Karščiavimas.
  - Impotencija vyrams, lytinio potraukio susilpnėjimas vyrams ir moterims.
  - Kraujo tyrimu nustatomas tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas (eozinofilija).
  - Kraujo tyrimu nustatomas kepenų, kasos ar inkstų veiklos pokytis.

  Retas šalutinis poveikis
  - Nenustygstamumas ar sumišimas.
  - Raudonas ir patinęs liežuvis.
  - Sunkus odos pleiskanojimas ar lupimasis, niežulys, gumbuotas išbėrimas.
  - Nagų sutrikimai (pvz., nago atsilaisvinimas ar atsiskyrimas nuo guolio).
  - Odos išbėrimas arba kraujosruvų atsiradimas.
  - Odos dėmių atsiradimas ir galūnių šalimas.
  - Paraudusios, niežtinčios, patinusios ar ašarojančios akys.
  - Klausos sutrikimas, spengimas ausyse.
  - Silpnumo pojūtis.
  - Kraujo tyrimu nustatomas raudonųjų kraujo ląstelių, baltųjų kraujo ląstelių, trombocitų kiekio ar hemoglobino rodmens padidėjimas.

  Labai retas šalutinis poveikis
  - Didesnis negu įprastai jautrumas saulei.

  Kitoks pastebėtas šalutinis poveikis
  Jei toliau išvardytas šalutinis poveikis tampa sunkus arba trunka ilgiau nei kelias dienas, pasakykite gydytojui.
  - Gebėjimo susikaupti pablogėjimas.
  - Burnos džiūvimas.
  - Kraujo tyrimu nustatomas per mažas kraujo ląstelių kiekis kraujyje.
  - Kraujo tyrimu nustatomas mažesnis nei įprastai natrio kiekis kraujyje.
  - Rankų bei kojų pirštų spalvos pokytis dėl šalčio poveikio bei dilgčiojimas ar skausmas jiems atšilus (Raynaud‘o sindromas).
  - Krūtų padidėjimas vyrams.
  - Reakcijos sulėtėjimas ar sutrikimas.
  - Deginimo pojūtis.
  - Užuodžiamų kvapų pokytis.
  - Plaukų slinkimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI AMPRIL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ampril vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Ampril sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra ramiprilis.
  Kiekvienoje Ampril 1,25 mg tabletėje yra 1,25 mg ramiprilio.
  Kiekvienoje Ampril 2,5 mg tabletėje yra 2,5 mg ramiprilio.
  Kiekvienoje Ampril 5 mg tabletėje yra 5 mg ramiprilio.
  Kiekvienoje Ampril 10 mg tabletėje yra 10 mg ramiprilio.
  - Pagalbinės Ampril 1,25 mg tablečių medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas ir natrio stearilfumaratas.
  - Pagalbinės Ampril 2,5 mg tablečių medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, natrio stearilfumaratas ir geltonasis geležies oksidas (E172).
  - Pagalbinės Ampril 5 mg tablečių medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, natrio stearilfumaratas, raudonasis geležies oksidas (E172) ir geltonasis geležies oksidas (E172).
  - Pagalbinės Ampril 10 mg tablečių medžiagos yra natrio-vandenilio karbonatas, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas ir natrio stearilfumaratas.

  Ampril išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Ampril 1,25 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, pailgos, lygios, 8 mm ilgio ir 4 mm pločio.
  Ampril 2,5 mg tabletės yra geltonos, pailgos, lygios, 10 mm ilgio ir 5 mm pločio.
  Ampril 5 mg tabletės yra rožinės, pailgos, lygios, 8,8 mm ilgio ir 4,4 mm pločio.
  Ampril 10 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, pailgos, lygios, 11 mm ilgio ir 5,5 mm dydžio.

  Ampril tiekiamas dėžutėmis po 10, 20, 30, 50, 60, 90, 100 tablečių lizdinėse plokštelėse.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  KRKA d.d., Novo mesto
  Šmarješka cesta 6
  8501 Novo mesto
  Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km., Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-03-04

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Ampril visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimo būdas

  - Šio vaisto gerkite kasdien tokiu pat metu (paprastai ryte).
  - Tabletę nurykite sveiką užgerdami skysčiu.
  - Tablečių nesmulkinkite ir nekramtykite.

  Kiek vaisto vartoti

  Didelio kraujospūdžio ligos gydymas
  - Įprasta kartą per parą vartojama pradinė dozė yra 1,25 mg arba 2,5 mg.
  - Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos tol, kol kraujospūdis taps kontroliuojamas.
  - Didžiausia kartą per parą vartojama dozė yra 10 mg.
  - Jeigu vartojate diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų), gydytojas prieš gydymo Ampril pradžią gali nurodyti nutraukti diuretiko vartojimą arba sumažinti jo dozę.

  Širdies priepuolio arba insulto rizikos mažinimas
  - Įprasta kartą per parą vartojama pradinė dozė yra 2,5 mg.
  - Vėliau Jūsų gydytojas vartojamą dozę gali didinti.
  - Įprasta kartą per parą vartojama dozė yra 10 mg.

  Gydymas inkstų sutrikimo rizikai mažinti arba pablogėjimui atitolinti
  - Pradinė kartą per parą vartojama dozė gali būti 1,25 mg arba 2,5 mg.
  - Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.
  - Įprasta kartą per parą vartojama dozė yra 5 mg arba 10 mg.

  Širdies nepakankamumo gydymas
  - Įprasta pradinė kartą per parą vartojama dozė yra 1,25 mg.
  - Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.
  - Didžiausia leistina paros dozė yra 10 mg. Ją suvartoti rekomenduojama per du kartus.

  Gydymas po širdies priepuolio
  - Įprasta dozė yra nuo 1,25 mg (vartojama kartą per parą) iki 2,5 mg (vartojama du kartus per parą).
  - Jūsų gydytojas vaisto dozę koreguos.
  - Įprasta paros dozė yra 10 mg. Ją rekomenduojama suvartoti per du kartus.

  Senyvi pacientai
  - Gydytojas sumažins pradinę dozę bei gydymą koreguos lėčiau.

  Pavartojus per didelę Ampril dozę

  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Jei vyksite į ligoninę, pats nevairuokite: tegu kas nors kitas Jus nuveža arba kvieskite greitąją pagalbą. Pasiimkite vaisto pakuotę, kad gydytojas žinotų, kokio vaisto perdozavote.

  Pamiršus pavartoti Ampril

  - Jei pamiršote išgerti vaisto, įprastu laiku gerkite įprastą dozę.
  - Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Ampril

  Vaisto vartokite tol, kol gydytojas nurodys gydymą baigti. Nenutraukite Ampril vartojimo vien dėl to, kad pasijutote geriau. Gydymą nutraukus, liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės