preloader

Prašome palaukti

ARGOSULFAN, 20mg/g, 40 g, Kremas, N1

ARGOSULFAN, 20mg/g, 40 g, Kremas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Sulfatiazolo sidabro druska
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg/g
Prekės kodas: 042945
Indikacijos. Įvairaus laipsnio nudegimas. Radioaktyviųjų spindulių sukeltas nudegimas. Pragulos. Trofinės blauzdų opos.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Indikacijos. Įvairaus laipsnio nudegimas. Radioaktyviųjų spindulių sukeltas nudegimas. Pragulos. Trofinės blauzdų opos.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima.Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra ARGOSULFAN ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant ARGOSULFAN 3. Kaip vartoti ARGOSULFAN 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti ARGOSULFAN 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra ARGOSULFAN ir kam jis vartojamas

   ARGOSULFAN kremo galima vartoti tik ant odos. Jame yra sulfatiazolo sidabro druskos, kuri sukelia stiprų antibakterinį poveikį prieš daugelį bakterijų. ARGOSULFAN kremas veiksmingai apsaugo žaizdas nuo infekcijos. Kremas sudaro apsauginę plėvelę, kuri užtikrina tinkamą drėgnumą ir greitina gijimą.

  ARGOSULFAN vartojama pasireiškus infekcijai toliau išvardytais atvejais. - Esant odos nudegimams. - Esant praguloms (pažeidimams, kuriuos sukelia nuolatinis tam tikrų odos vietų spaudimas, pavyzdžiui, per ilgai gulint vienoje padėtyje). - Esant lėtinėms venininėms opoms (paviršinėms žaizdoms, kurios atsiranda dėl netinkamos kraujotakos venose, dažniausiai kojų).

  2. Kas žinotina prieš vartojant ARGOSULFAN

  ARGOSULFAN vartoti negalima: - jeigu yra alergija sulfatiazolo sidabro druskai, kitokiems sulfonamidams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu maitinate krūtimi; - jeigu pacientas yra naujagimis (įskaitant neišnešiotus) ar jaunesnis kaip 2 mėnesių kūdikis; - jeigu yra įgimtas sutrikimas, kai organizme stokojama fermento (gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės), kuris padeda normaliai funkcionuoti raudonosioms kraujo ląstelėms.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti ARGOSULFAN.

  - jeigu Jus ištiko šokas arba yra labai didelių nudegimo sukeltų žaizdų; - jei kremo vartojate ilgai (tai nerekomenduojama, ypač jei sergate kepenų ar inkstų liga); - jei esate alergiškas bet kokiems kitokiems vaistams, ypač sulfonamidų grupės antibiotikams, sulfonkarbamidams (vaistams, kuriais gydomas diabetas), benzotiazidams (vaistams, kuriais gydoma hipertenzija ir edema) ar p-aminosalicilo rūgščiai (ja gydoma tuberkuliozė). Apie alergiją būtina pasakyti gydytojui.

  Reikia saugotis, kad kremo nepatektų ant akių ar gleivinės. Jei kremo netyčia patenka ant minėtų sričių, jį reikia nuplauti tekančiu vandeniu.

  Jei klinikiniu požiūriu Jūsų žaizda negyja tinkamai, gydytojas rekomenduos atlikti mikrobiologinius tyrimus ir, jei reikia, pakeis gydymą.

  Kiti vaistai ir ARGOSULFAN  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  ARGOSULFAN nevartokite kartu su kitais ant odos vartojamais vaistais.

  Vaistai ar papildai, kuriuose yra folio rūgšties ar p-aminobenzoinės rūgšties darinių, gali silpninti antibakterinį ARGOSULFAN poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumo laikotarpiu ARGOSULFAN vartoti nerekomenduojama, žindymo laikotarpiu - negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas ARGOSULFAN gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ARGOSULFAN medžiagas ARGOSULFAN sudėtyje yra cetostearilo alkoholio, propilo parahidroksibenzoato (E216) ir metilo parahidroksibenzoato (E218). Gali sukelti lokalių odos reakcijų (pvz., kontaktinį dermatitą) ir alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

  3. Kaip vartoti ARGOSULFAN

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   ARGOSULFAN tepama ant odos. ARGOSULFAN kremo galima vartoti naudojant tvarsčius (jie gali būti uždari arba neuždari) arba jų nenaudojant.

  Vartojimas nudegimams gydyti Jei nudegimas nėra infekuotas, ant odos reikia tepti storą 2-3 mm kremo sluoksnį. Žaizda kremu turi būti padengta visą gydymo laikotarpį. Jei dalis žaizdos dėl bet kokios priežasties tampa atvira, būtina užtepti naują kremo sluoksnį. Žaizdą dengti tvarsčiu nėra būtina, tačiau jį galima naudoti, jei būtina. Kremo reikia naudoti tol, kol užgis žaizda arba bus persodinta oda.

  Vartojimas praguloms ir lėtinėms veninėms opoms gydyti Pažeistą vietą reikia užtepti plonu kremo sluoksniu 2-3 kartus per parą. Kai kremo tepama ant infekuotos žaizdos, gali atsirasti audinių skysčio. Tokiu atveju prieš kartotinį kremo tepimą žaizdą reikia praplauti, pvz., vandeniniu 3% boro rūgšties tirpalu ar vandeniniu 0,1% chlorheksidino tirpalu.   Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Vartojimas vaikams

   ARGOSULFAN negalima vartoti, jei pacientas yra naujagimis (įskaitant neišnešiotus) ar jaunesnis kaip 2 mėnesių kūdikis.  Vyresniems vaikams dozės koreguoti nebūtina.

  Ką daryti pavartojus per didelę ARGOSULFAN dozę? Jei pavartojote per didelę Argosulfan dozę arba jei Jūs ar kas nors kitas netyčia kremo nurijote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti ARGOSULFAN Jei pamiršote pavartoti ARGOSULFAN, kremo užtepkite iš karto, kai tik prisiminsite, po to vaisto vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Gali atsirasti dirginimas. Be to, gali atsirasti alerginių reakcijų (deginimo pojūtis, niežulys, paraudimas ir kt.). Jei gydymo metu atsiras bet kuris iš minėtų simptomų, nutraukite ARGOSULFAN vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

  Ilgalaikio gydymo metu gali atsirasti kepenų ar inkstų sutrikimų, kraujo ląstelių sutrikimų ar kiekio pokyčių (pasireiškiančių dažnesnėmis infekcijomis, blyškumu ir silpnumu arba stipresniu nei įprasta kraujavimu ir kraujosruvų atsiradimu), odos uždegimas.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Kaip laikyti ARGOSULFAN

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

  Ant kartono dėžutės, tūbelės ir plačiakaklio indo po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, ARGOSULFAN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Po pirmojo tūbelės atidarymo tinkamumo laikas – 2 mėn. Po pirmojo plačiakaklio indo atidarymo tinkamumo laikas – 2 metai.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės pobūdis ir jos turinys

  ARGOSULFAN sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra sulfatiazolo sidabro druska. 1 g kremo yra 20 mg sulfatiazolo sidabro druskos. - Pagalbinės medžiagos yra skystasis parafinas, cetostearilo alkoholis, minkštasis baltas parafinas, natrio laurilsulfatas, glicerolis, propilo parahidroksibenzoatas (E216), metilo parahidroksibenzoatas (E218), kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, injekcinis vanduo.

  ARGOSULFAN išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltas, minkštas, homogeninis šiek tiek rožinio ar pilko atspalvio kremas.

  Aliuminio tūbelėje yra 40 g kremo. Kartoninėje dėžutėje yra viena tūbelė. Juodame plastikiniame plačiakakliame inde su užsukamuoju juodu dangteliu yra 400 g kremo.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas

  PharmaSwiss Česká republika s.r.o. Jankovcova 1569/2c 170 00 Prague 7 Čekija

  Gamintojas

  Pharmaceuticals Works Jelfa S.A. 58-5000 Jelenia Gora ul. Wincentego Pola 21 Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB"PharmaSwiss" Šeimyniškių g. 21b LT-09200 Vilnius Tel. +370 (5)279 07 62

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-06-13

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

   

  Ant apnuogintos odos sterilia marle, pirštine arba lopetėle reikia užtepti ploną (2 - 3 mm) argosulfano sluoksnį. Gydomą plotą aptarstyti nebūtina, tačiau galima uždėti sandarinamąjį tvarstį. Argosulfanu galima tepti ką tik nudegusią vietą ir pertvarstomas senas žaizdas, tik jas prieš vaisto vartojimą reikia išvalyti. Užtepus preparato ant mikroorganizmais užkrėstos žaizdos, gali atsirasti eksudato. Tokiu atveju prieš pakartotinį kremo vartojimą žaizdą reikia išplauti 0,1

  Sulfatiazolo sidabro druska; 20mg/g

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti