preloader

Prašome palaukti

Arilin, makšties žvakutės, N6

Arilin, makšties žvakutės, N6

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Metronidazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 030065
Ovulės vartojamos gydyti trichomonozei, bakterijų sukeltai vaginozei.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Ovulės vartojamos gydyti trichomonozei, bakterijų sukeltai vaginozei.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Arilin ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Arilin
  3. Kaip vartoti Arilin
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Arilin
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ARILIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Arilin yra nitroimidazolo grupės antibiotikas (vaistas veikiantis prieš bakterijas) ovulių forma vartoti į makštį. Jis vartojamas bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti.

  Arilin ovulės vartojamos gydyti:
  - trichomonozei,
  - bakterijų sukeltai vaginozei (Gardnerella sukeltam makšties uždegimui, nespecifiniam makšties uždegimui).

  Paaiškinimas
  Trichomonozė - liga, kurią sukelia vienaląstis parazitas Trichomonas vaginalis. Paprastai tuomet prasideda makšties ir vyrų šlaplės uždegimas. Šia liga užsikrečiama per lytinius santykius. Liga nustatoma ištyrus išskyrų tepinėlį.
  Sergant makšties uždegimu, pakinta normaliai makštyje esančių bakterijų sudėtis. Pasirodo išskyrų, kurioms būdingas tam tikras žuvų kvapas. Gardnerella sukeltas makšties uždegimas ir nespecifinis vaginitas yra kitokie bakterinio makšties uždegimo pavadinimai.
  makšties bakteriniai uždegimai.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ARILIN

  Arilin vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metronidazolui ir (arba) kitiems 5-nitroimidazolio junginiams, taip pat bet kuriai sudėtyje esančiai pagalbinei medžiagai;
  - pirmą nėštumo trimestrą;
  - žindymo laikotarpiu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu jums nustatytas sunkus kepenų pažeidimas, yra sutrikusi kraujodara, nustatyta galvos arba nugaros smegenų liga, kokia nors nervų sistemos liga. Tokiais atvejais gydymo poreikį labai atidžiai turi įvertinti gydytojas;
  - Arilin - kaip ir kitų vaistų, kurių sudėtyje yra nitroimidazolų, - vartojimas neturi trukti ilgiau kaip 10 dienų. Tik pavieniais atvejais, kai nustatytos tikslios indikacijos, galima vaistą vartoti ilgesnį laiką (pvz., po to, kai gydytojas atidžiai įvertins gydymo naudos ir sunkių sutrikimų rizikos santykį). Vartojimą kartoti reikia kaip galint rečiau. Gydymo trukmės riba nustatyta todėl, kad negalima atmesti vaisto galimo poveikio lytinėms ląstelėms (gali būti pažeidimų), be to, aptikta, kad kai kuriems eksperimentiniams gyvūnams padaugėjo navikų (nustatyta atliekant gyvūnų serijos tyrimus);
  - sergant trichomonoze, lytinis partneris taip pat gali būti trichomonų nešėjas, netgi tuomet, kai ligos požymių nėra. Todėl, sergant trichomonoze, vaisto turi vartoti ir lytinis partneris, nes kitaip infekcija gali vėl pasikartoti. Vaisto vartojimo metu reikia vengti lytinių santykių.

  Prieš skiriant Arilin ovules vaikams reikia atidžiai įvertinti naudos ir rizikos santykį, kadangi vaisto vartojimo šio amžiaus grupės pacientams patirties nepakanka.

  Kitų vaistų vartojimas
  Gydantis apie 20% vaisto patenka į kraujotaką. Žemiau pateikiami galimos sąveikos, pasitaikančios vartojant kitus vaistus, kurių sudėtyje yra metronidazolo, duomenys.

  Kokie kiti vaistai gali turėti įtakos Arilin 100 mg ovulėms?
  Jei kartu vartojamas padedantis atprasti nuo alkoholio vaistas disulfiramas, gali atsirasti aplinkos suvokimo ir psichikos sutrikimų (psichozių).

  Arilin poveikis sumažėja, jei kartu vartojami barbitūratai (vaistai, kurių sudėtyje yra tokių veikliųjų medžiagų kaip heksobarbitalis ir fenobarbitalis, vartojamų sutrikus miegui, esant traukuliams, taip pat narkozei sukelti) ir vaistai, kurių sudėtyje yra fenitoino (traukulius slopinančios medžiagos).

  Kai kurioms pacientėms cimetidinas (vaistas, vartojamas sergant skrandžio gleivinės uždegimu - gastritu) gali turėti įtakos Arilin ovulių veikliosios medžiagos metronidazolo išsiskyrimui iš organizmo, ir dėl to gali sustiprėti ovulių poveikis.

  Kaip gydymosi Arilin ovulėmis metu veikia kartu vartojamas alkoholis, aprašyta skyriuje „Arilin vartojimas su maistu ir gėrimais".

  Kokių vaistų poveikiui gali turėti įtakos Arilin 100 mg ovulės?
  Vartojantiems kraujo krešumą mažinančių vaistų (varfarino tipo kraujo krešumą mažinančių), reikia tikslinti jų dozę, nes Arilin 100 stiprina jų poveikį.

  Atsargumo reikėtų laikytis taip pat vartojant ličio preparatus (vaistus, skiriamus liguistai pakiliai arba blogai nuotaikai - maniakinei-depresinei būsenai), nes gali padidėti ličio koncentracija kraujo plazmoje (atsirasti apsinuodijimo požymių - drebulys, traukulių).

  Šie nurodymai tinka ir tuomet, kai minėti vaistai buvo vartojami neseniai.

  Kita galima sąveika
  Metronidazolas gali sukelti kai kurių laboratorinių tyrimų, vartojamų kepenų funkcijai įvertinti, duomenų vertės sumažėjimą (alanintransaminazės (ALT) kiekio nustatymą kraujo serume).

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Arilin vartojimas su maistu ir gėrimais
  Reikia vengti vartoti alkoholį, nes priešingu atveju gali būti netoleravimo požymių, pvz., parausti veido ir sprando oda, atsirasti pykinimas, vėmimas, galvos skausmas ir svaigimas (poveikis panašus į disulfiramą).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Arilin negalima vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius (jei įtariamas nėštumas, atliekamas nėštumo mėginys).
  Vėlesniu nėštumo, žindymo laikotarpiu Arilin galima vartoti tik tuomet, kai nėra kitų gydymo galimybių.

  Jeigu Arilin ovules privalu vartoti žindymo laikotarpiu, tai gydantis šiuo vaistu reikia nustoti žindyti, taip pat negalima vartoti nutraukto pieno, nes metronidazolo (vaisto veiklioji medžiaga) patenka į motinos pieną.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Vartojant šį vaistą, ypač pradėjus gydytis, gali pakisti reakcijos greitis - į netikėtas situacijas reaguojama lėčiau ir nevisiškai tiksliai. Reikėtų vengti vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus, dirbti su elektros įrenginiais. Dirbant privalu įrengti apsaugos atramas. Ypač svarbu nevartoti alkoholio, nes jis labai silpnina reakcijos greitį.


  3. KAIP VARTOTI ARILIN

  Arilin vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Šie nurodymai galioja tik tuomet, jei Jūsų gydytojas nepaskyrė Arilin ovulių vartoti kitaip.
  Reikia vartoti po vieną ovulę (tai atitinka 100 mg metronidazolo) per parą, vakare prieš miegą. Ovulę reikia kuo giliau įkišti į makštį gulint ant nugaros, šiek tiek sulenktomis kojomis. Kad ovulė slystų geriau, prieš vartojant ją galima trumpam panardinti į šiltą vandenį.
  Vaisto vartojimo trukmė yra 6 dienos.
  Mėnesinių metu gydytis negalima.

  Įspėjimas
  Gydytis Arilin ovulėmis arba kitu vaistu, kurio sudėtyje yra nitroimidazolo, galima ne ilgiau kaip 10 dienų. Žr. sk. „Specialių atsargumo priemonių reikia".

  Jeigu manote, kad Arilin ovulės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Arilin dozę
  Jei ovulę prarijo vaikas, paprastai sunkių apsinuodijimo požymių nebūna. Tačiau jei tokių
  požymių atsirado, tinkamai gydomas ligonis po kelių dienų pasveiksta.

  Pamiršus pavartoti Arilin
  Tokiais atvejais gali tekti vaistą vartoti dieną ilgiau. Pasitarkite su gydytoju.

  Nustojus vartoti Arilin
  Jei Jūs gydymą baigsite pernelyg anksti arba laikinai nustosite gydytis, tai pablogės gydymo rezultatai.
  Kai gydymosi metu atsiranda nemalonių nepageidaujamo poveikio reiškinių, reikėtų pasitarti su gydytoju, ar tai susiję su šiuo vaistu ir kokių priemonių imtis.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Arilin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip, kaip nurodyta lentelėje.

  Labai dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų
  Dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 pacientų
  Nedažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau kaip 1 iš 100 pacientų
  Retas: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų
  Labai retas: pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų
  Nežinomas: dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Vartojant Arilin, apie 20% veikliosios medžiagos patenka į kraujotaką todėl šalutinio poveikio požymiai pasitaiko retai. Žemiau išvardijami tie patys požymiai, kurie pasitaiko, kai vartojami geriamieji vaistai, kurių sudėtyje yra metronidazolo.

  Svarbūs šalutinio poveikio požymiai ir ką daryti jiems atsiradus
  Atsiradus bent vienam iš žemiau išvardytų šalutinio poveikio požymių, nutraukite Arilin ovulių vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Labai reti požymiai
  - Anafilaksinis šokas (smarkus kraujospūdžio sumažėjimas dėl padidėjusio jautrumo). Sunkiais atvejais, bet labai retai, gali sutrikti kvėpavimas, atsirasti svaigulys, vėmimas. Kai sutrinka kraujotaka, netenkama sąmonės, išpila šaltas prakaitas, pabąla rankos ir kojos, reikia nedelsiant suteikti skubią pagalbą, iškviesti gydytoją. Kol atvyks gydytojas, ligonę reikia paguldyti, pakelti kojas aukštyn, apkloti kad neperšaltų. Reikia pradėti taikyti tinkamas neatidėliotinos pagalbos priemones (pvz., sušvirkšti antihistamininių vaistų, kortikosteroidų, simpatomimetinių preparatų) ir nedelsiant nutraukti Arilin ovulių vartojimą.
  - Sumažėjęs trombocitų kiekis (trombocitopenija).
  - Sumažėja kai kurio tipo leukocitų skaičius (agranulocitozė). Agranulocitozė gali susidaryti per kelias valandas. Jos požymiai - karščiavimas, išsekimas, ryklės ir burnos gleivinės uždegimas, apnašos. Tuomet reikia labai skubiai ištirti kraujo sudėtį. Nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydytoją.
  - Kasos uždegimas (pankreatitas).
  - Jei vaisto vartojimo laikotarpiu arba pirmosiomis savaitėmis po gydymo atsiranda stiprus ir ilgai trunkantis viduriavimas, reikia įtarti pseudomembraninį kolitą (sunki žarnyno liga, kurią dažniausiai sukelia Clostridium difficile bakterijos). Ši dėl vaistų atsiradusi žarnyno liga gali būti pavojinga gyvybei ir ją reikia nedelsiant gydyti. Gydytojas pasakys, ar atsižvelgiant į parodymus reikia nustoti vartoti Arilin ovules, nurodys pradėti vartoti tinkamus vaistus (pvz., specialius antibiotikus ar kitus vaistus, kurių poveikis nustatytas). Negalima vartoti žarnyno judrumą (peristaltiką) slopinančių vaistų.

  - Nedažni požymiai
  - Nervų ligos (periferinė neuropatija) ir traukuliai. Nervų sistemos sutrikimas reiškiasi rankų ir kojų nejautrumu, dilgčiojimu. Netgi tuomet, kai šie požymiai silpni, nedelsdami praneškite gydytojui!

  Kiti šalutinio poveikio požymiai

  Dažni požymiai
  - Metalo skonis burnoje, raugėjimas rūgščiu turiniu, liežuvio apnašos, burnos gleivinės uždegimas (glositas, stomatitas), skrandžio spaudimo pojūtis, apetito stoka, viduriavimas.
  - Tamsi šlapimo spalva (dėl metronidazolo irimo produktų; tai nesusiję su liga).

  Nedažni požymiai
  - Galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas, nemiga, konfūzija, dirglumas, liūdna nuotaika (depresija), judesių sutrikimas (ataksija).
  - Odos reakcijos (pavyzdžiui, niežulys, pūslelinis bėrimas), karščiavimas išgėrus vaisto.
  - Sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (leukopenija, granulocitopenija). Gydantis vaistu ilgesnį laiką, reikia tam tikrais laiko tarpais atlikti kraujo tyrimą.
  - Greitai išryškėjančios padidėjusio jautrumo reakcijos (anafilaksinės reakcijos, netgi anafilaksinis šokas). Esant lengvai reakcijai, esti paraudimas, pūslytės, alerginė sloga (šienligė) ir alerginis akių junginės uždegimas.
  - Skausmas šlapinimosi metu (dizurija), šlapimo pūslės uždegimas (cistitas), nevalingas šlapinimasis (šlapimo nelaikymas).
  - Kepenų funkcijos sutrikimai.
  - Balkšvagrybio (Candida) infekcija lytinių organų srityje.
  - Bendras silpnumas, regėjimo sutrikimai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį
  pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ARILIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

  Ant dėžutės ir ant lizdinės plokštelės po „ Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Arilin sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra metronidazolas. Vienoje ovulėje yra 100 mg metronidazolo
  Pagalbinės medžiagos yra makrogolis 1000 ir makrogolis 1500.

  Arilin išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Aliuminio folijos lizdinė plokštelė.
  Dėžutėje yra 6 gelsvai baltos, torpedos formos ovulės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Dr. August Wolff GmbH & Co. KG Arzneimittel
  Sudbrackstraße 56
  D-33611 Bielefeld, Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB Sirowa Vilnius
  Švitrigailos g. 11B
  LT-03228, Vilnius
  Tel. +370 5 2394150  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-11-30


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Arilin vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Šie nurodymai galioja tik tuomet, jei Jūsų gydytojas nepaskyrė Arilin ovulių vartoti kitaip.
  Reikia vartoti po vieną ovulę (tai atitinka 100 mg metronidazolo) per parą, vakare prieš miegą. Ovulę reikia kuo giliau įkišti į makštį gulint ant nugaros, šiek tiek sulenktomis kojomis. Kad ovulė slystų geriau, prieš vartojant ją galima trumpam panardinti į šiltą vandenį.
  Vaisto vartojimo trukmė yra 6 dienos.
  Mėnesinių metu gydytis negalima.

  Įspėjimas
  Gydytis Arilin ovulėmis arba kitu vaistu, kurio sudėtyje yra nitroimidazolo, galima ne ilgiau kaip 10 dienų. Žr. sk. „Specialių atsargumo priemonių reikia".

  Jeigu manote, kad Arilin ovulės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Arilin dozę
  Jei ovulę prarijo vaikas, paprastai sunkių apsinuodijimo požymių nebūna. Tačiau jei tokių
  požymių atsirado, tinkamai gydomas ligonis po kelių dienų pasveiksta.

  Pamiršus pavartoti Arilin
  Tokiais atvejais gali tekti vaistą vartoti dieną ilgiau. Pasitarkite su gydytoju.

  Nustojus vartoti Arilin
  Jei Jūs gydymą baigsite pernelyg anksti arba laikinai nustosite gydytis, tai pablogės gydymo rezultatai.
  Kai gydymosi metu atsiranda nemalonių nepageidaujamo poveikio reiškinių, reikėtų pasitarti su gydytoju, ar tai susiję su šiuo vaistu ir kokių priemonių imtis.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės