preloader

Prašome palaukti

Avelox, 400mg, plėvele dengtos tabletės, N5

Avelox, 400mg, plėvele dengtos tabletės, N5

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Moksifloksacinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 400mg
Prekės kodas: 200517
Avelox gydomos 18 metų ir vyresnių pacientų infekcinės ligos, sukeliamos bakterijų, prieš kurias moksifloksacinas yra veiksmingas: infekcinis prienosinių ančių...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Avelox gydomos 18 metų ir vyresnių pacientų infekcinės ligos, sukeliamos bakterijų, prieš kurias moksifloksacinas yra veiksmingas: infekcinis prienosinių ančių uždegimas, staigus lėtinio kvėpavimo takų uždegimo pasunkėjimas arba ne ligoninėje įgyta plaučių infekcinė liga (pneumonija) (išskyrus sunkią), lengvos arba vidutinio sunkumo viršutinių moters lytinių organų infekcijos (dubens uždegiminė liga), įskaitant kiaušintakio ir gimdos gleivinės infekcijas.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). Jei nepaskirta gydytojo, šio vaisto kartotinai vartoti negalima, net jei norite gydyti panašią ligą.
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?
  1. Kas yra Avelox ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Avelox
  3. Kaip vartoti Avelox
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Avelox
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Avelox ir kam jis vartojamas

  Avelox veiklioji medžiaga yra moksifloksacinas, kuris priklauso antibiotikų, vadinamų fluorochinolonais, grupei. Avelox naikina infekcines ligas sukeliančias bakterijas.

  Avelox gydomos 18 metų ir vyresnių pacientų infekcinės ligos, sukeliamos bakterijų, prieš kurias moksifloksacinas yra veiksmingas. Avelox galima vartoti šioms infekcijoms gydyti, tik kai negalima vartoti įprastų antibiotikų arba gydymas jais buvo nesėkmingas:

  Infekcinis prienosinių ančių uždegimas, staigus lėtinio kvėpavimo takų uždegimo pasunkėjimas arba ne ligoninėje įgyta plaučių infekcinė liga (pneumonija) (išskyrus sunkią).

  Avelox taip pat gydomos lengvos arba vidutinio sunkumo viršutinių moters lytinių organų infekcijos (dubens uždegiminė liga), įskaitant kiaušintakio ir gimdos gleivinės infekcijas.
  Šios rūšies infekcijoms gydyti neužtenka vien tik Avelox tablečių, todėl moters lytinių organų infekcijų gydymui Jūsų gydytojas kartu su Avelox tabletėmis turi paskirti kitą antibiotiką (žr. 2 skyriaus „Kas žinotina prieš vartojant Avelox" poskyrius „Įspėjimai ir atsargumo priemonės", „Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Avelox").

  Jeigu pradinio gydymo Avelox infuziniu tirpalu metu buvo nustatytas šių bakterinių infekcijų pagerėjimas, gydytojas gali paskirti Avelox tabletes gydymo kursui užbaigti:
  ne ligoninėje įgytai infekcinei plaučių ligai (pneumonijai), odos ir minkštųjų audinių infekcinėms ligoms.
  Avelox tablečių negalima vartoti bet kokio tipo odos ir minkštųjų audinių arba sunkių plaučių infekcijų gydymui pradėti.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Avelox

  Jeigu abejojate, ar priklausote kuriai nors iš toliau išvardytų pacientų grupei, kreipkitės į gydytoją.

  Avelox vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai moksifloksacinui, bet kuriam kitam chinolonų grupės antibiotikui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  - jeigu esate nėščia arba žindote;
  - jeigu jums mažiau nei 18 metų;
  - jeigu Jums buvo su chinolonų grupės antibiotikų vartojimu susijusi sausgyslių liga ar sutrikimas (žr. poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės" ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis");
  - jeigu yra įgimta arba įgyta būklė, susijusi su širdies ritmo pokyčiu (matomu EKG, elektriniame širdies aktyvumo užraše), kraujyje sutrikusi druskų pusiausvyra (ypač mažas kalio ar magnio kiekis), labai lėtas širdies ritmas (vadinamas „bradikardija"), silpna širdies veikla (širdies nepakankamumas), buvo sutrikęs širdies ritmas arba vartojate kitų vaistų, sukeliančių EKG pokyčius (žr. poskyrį „Kiti vaistai ir Avelox"), kadangi ir Avelox gali sukelti EKG pokyčius: ilginti QT intervalą, t. y. uždelsti elektrinio signalo perdavimą;
  - jeigu sergate sunkia kepenų liga arba kepenų fermentų, t. y. transaminazių, kiekis kraujyje yra daugiau negu 5 kartus didesnis už didžiausią leistiną kiekį.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Avelox
  - Vartojant Avelox, galimi EKG pokyčiai, ypač jei esate moteris ar senyvo amžiaus pacientas. Jeigu gydotės vaistais, mažinančiais kalio kiekį organizme, prieš pradėdami vartoti Avelox, kreipkitės į gydytoją patarimo (taip pat žr. poskyrius „Avelox vartoti negalima" ir „Kiti vaistai ir Avelox").
  - Jeigu sergate epilepsija arba jeigu yra kitokia traukulius skatinanti būklė, prieš pradėdami vartoti Avelox, kreipkitės į gydytoją patarimo.
  - Jeigu turite ar kada nors turėjote psichikos sveikatos problemų, prieš pradėdami vartoti Avelox, kreipkitės į gydytoją patarimo.
  - Jeigu sergate sunkiąja miastenija, vartojant Avelox gali pasunkėti Jūsų ligos simptomai. Jei manote, kad sergate šia liga, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.
  - Jeigu Jums arba Jūsų giminaičiams yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (reta paveldima liga), informuokite gydytoją, kuris nuspręs, ar Jums tinka vartoti Avelox.
  - Jeigu sergate komplikuota viršutinių moters lytinių organų infekcija (pvz., susijusia su kiaušintakių ir kiaušidžių ar dubens pūliniu) ir gydytojas mano, kad tai būtina gydyti į veną vartojamais vaistais, Avelox tabletės Jums netinka.
  - lengvo arba vidutinio sunkumo viršutinių moters lytinių organų infekcijų gydymui Jūsų gydytojas turi paskirti ne tik Avelox, bet ir kitą antibiotiką. Jei po 3 gydymo dienų ligos simptomai nepalengvėja, pasitarkite su gydytoju.

  Vartojant Avelox
  - Jeigu gydymo metu pasireiškia pernelyg stiprus, juntamas širdies plakimas (palpitacija) arba širdies ritmas tampa nereguliarus, nedelsdami informuokite gydytoją, nes jis gali nuspręsti atlikti EKG, kad įvertintų Jūsų širdies ritmą.
  - Didinant dozę gali didėti širdies veiklos sutrikimo rizika, todėl reikia laikytis rekomenduotos dozės.
  - Retais atvejais, net pavartojus pirmą dozę, gali ištikti sunki, staigi alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija arba šokas), pasireiškianti krūtinės spaudimu, galvos svaigimu, pykinimu, alpuliu arba galvos svaigimu atsistojant. Jeigu pasireiškia toks poveikis, Avelox nebevartokite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  - Avelox gali sukelti žaibinį ir sunkų kepenų uždegimą, galintį sukelti gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą (įskaitant mirtinus atvejus, žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis"). Jeigu staigiai blogėja savijauta ir (ar) atsiranda pykinimas, kartu pagelsta akių baltymai, patamsėja šlapimas, niežti oda, atsiranda polinkis į kraujavimą ar prasideda kepenų veiklos sutrikimų sukelta smegenų liga (tai kepenų veiklos sutrikimo požymiai arba žaibinis ir sunkus kepenų uždegimas), prieš tęsdami gydymą, pasitarkite su gydytoju.
  - Jei Jums atsirado odos reakcija arba susidaro odos pūslės ir (arba) lupasi oda, ir (arba) pasireiškia gleivinių reakcija (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis"), prieš tęsdami gydymą, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.
  - Chinolonų grupės antibiotikai (įskaitant Avelox) gali sukelti traukulius. Jei taip atsitiktų, Avelox nebevartokite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  - Gali pasireikšti neuropatijos simptomai, pvz., skausmas, deginimas, dilgčiojimas, nutirpimas ir (ar) silpnumas. Jeigu tokie simptomai pasireiškia, prieš tęsdami gydymą Avelox, nedelsdami informuokite gydytoją.
  - Jums gali atsirasti psichikos sveikatos problemų, net jeigu chinolonų grupės antibiotikus (įskaitant Avelox) vartojate pirmą kartą. Labai retais atvejais depresija ar psichinės sveikatos sutrikimai sukėlė mintis apie savižudybę ir save žalojantį elgesį, pvz., bandymus žudytis (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis"). Jeigu išsivysto tokios reakcijos, Avelox nebevartokite ir nedelsdami informuokite gydytoją.
  - Antibiotikų (įskaitant Avelox) vartojimo metu arba po jo galimas viduriavimas. Jeigu jis tampa sunkus ar nepraeina arba jeigu išmatose atsiranda kraujo arba gleivių, Avelox vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Peristaltiką lėtinančių arba stabdančių vaistų tokiu atveju vartoti negalima.
  - Avelox gali sukelti sausgyslių skausmą ir uždegimą jau per pirmąsias 48 valandas po gydymo paskyrimo ir net iki kelių mėnesių po jo nutraukimo. Sausgyslių uždegimo ir trūkimo rizika yra didesnė, jei esate senyvo amžiaus arba vartojate kortikosteroidus. Atsiradus pirmųjų skausmo ar uždegimo požymių, Avelox reikia nebevartoti, pažeistą(-as) galūnę(-es) pailsinti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Venkite nereikalingų judesių, kurie gali padidinti sausgyslių plyšimo riziką (žr. poskyrį „Avelox vartoti negalima" ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis").
  - Senyviems žmonėms, kurių inkstų veikla sutrikusi, būtina gerti pakankamai skysčių, kadangi dehidracija gali didinti inkstų funkcijos nepakankamumo riziką.
  - Jeigu Avelox vartojimo metu sutrinka regėjimas arba pasireiškia kitokie akių sutrikimai, nedelsdami pasitarkite su akių gydytoju (žr. poskyrį „Vairavimas ir mechanizmų valdymas" ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis").
  - Vartojant chinolonų grupės antibiotikų, gali padidėti odos jautrumas saulės šviesai ir ultravioletiniams spinduliams. Avelox vartojimo metu reikia vengti ilgo buvimo saulėje, stiprios saulės, soliariumo bei kitokių UV lempų.
  - Moksifloksacino infuzinio tirpalo veiksmingumas, gydant sunkius nudegimus, giliųjų audinių infekcijas ar diabetinės pėdos infekciją ir kartu osteomielitą (kaulų čiulpų infekciją), netirtas.

  Vaikams ir paaugliams
  Jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti negalima, nes jo veiksmingumas ir saugumas šioje amžiaus grupėje nenustatytas (taip pat žr. poskyrį „Avelox vartoti negalima").

  Kiti vaistai ir Avelox
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Vartojant Avelox, reikia žinoti toliau pateiktą informaciją.
  - Jei Avelox vartojama kartu su kitais širdį veikiančiais vaistais, padidėja širdies ritmo pokyčio rizika, todėl kartu su Avelox negalima vartoti vaistų nuo širdies aritmijos (pvz., chinidino, hidrochinidino, dizopiramido, amjodorono, sotalolio, dofetilido, ibutilido), vaistų nuo psichozės (pvz., fenotiazinų, pimozido, sertindolio, haloperidolio, sultoprido), triciklių antidepresantų, kai kurių antimikrobinių vaistų (pvz., sakvinaviro, sparfloksacino, į veną vartojamų eritromicino preparatų, pentamidino, vaistų nuo maliarijos, ypač halofantrino), kai kurių vaistų nuo alergijos (pvz., terfenadino, astemizolio, mizolastino) ar kitokių vaistų (pvz., cizaprido, į veną vartojamų vinkamino preparatų, bepridilio bei difemanilio).
  - Pasakykite gydytojui, jei Avelox vartojate kartu su kitais vaistas, kurie gali sumažinti kalio kiekį organizme (pvz., kai kurių diuretikų, vidurius laisvinančių vaistų ir klizmų [didelėmis dozėmis] arba kortikosteroidų [vaistų nuo uždegimo], amfotericino B) ar sulėtinti širdies ritmą, nes tai gali padidinti sunkių širdies ritmo sutrikimų riziką.
  - Vaistai, kuriuose yra magnio ar aliuminio (pvz., antacidiniai vaistai nuo virškinimo sutrikimo), vaistai, kuriuose yra geležies ar cinko, vaistai, kuriuose yra didanozino, arba vaistai nuo virškinimo trakto sutrikimų, kuriuose yra sukralfato, gali susilpninti Avelox tablečių poveikį. Vadinasi, tarp Avelox tablečių ir minėtų vaistų vartojimo reikia daryti 6 val. pertrauką.
  - Kartu su Avelox tabletėmis išgėrus aktyvintosios anglies, susilpnėja Avelox poveikis, todėl kartu šių vaistų vartoti nerekomenduojama.
  - Jeigu vartojate geriamųjų antikoaguliantų, pvz., varfarino, gydytojui gali tekti dažnai tirti Jūsų kraujo krešėjimo laiką.

  Avelox vartojimas su maistu ir gėrimais
  Maistas, įskaitant pieno produktus, Avelox poveikiui įtakos nedaro.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
  Jeigu esate nėščia arba žindote, Avelox vartoti negalima.
  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, prieš pradėdama vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  Su gyvūnais atlikti tyrimai nerodo, kad šio vaisto vartojimas pakenktų Jūsų vaisingumui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Avelox gali sukelti galvos svaigimą arba apsvaigimą, Jūs galite staiga trumpam apakti arba trumpam apalpti. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

  Avelox sudėtyje yra laktozės.
  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandelių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. Kaip vartoti Avelox

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė suaugusiam žmogui yra viena 400 mg plėvele dengta tabletė kartą per parą.

  Avelox tabletės geriamos. Reikia nuryti visą tabletę (kad nejustumėte kartaus jos skonio), užgeriant dideliu kiekiu vandens. Avelox galima gerti valgio metu arba nevalgius. Tabletę rekomenduojama gerti kasdien maždaug tokiu pačiu metu.

  Senyviems ar mažai sveriantiems žmonėms bei pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, dozės keisti nereikia.

  Gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos rūšies. Jeigu gydytojo nenurodyta kitaip, rekomenduojama gydymo Avelox plėvele dengtomis tabletėmis trukmė yra tokia:
  - staigus lėtinio kvėpavimo takų uždegimo pasunkėjimas (lėtinio bronchito paūmėjimas): 5-10 parų;
  - ne ligoninėje įgyta plaučių infekcinė liga (pneumonija), išskyrus sunkią: 10 parų;
  - ūminis infekcinis prienosinių ančių uždegimas (ūminis bakterijų sukeltas sinusitas): 7 paros.
  - lengvo arba vidutinio sunkumo viršutinių moters lytinių organų infekcijos (dubens uždegiminė liga), įskaitant kiaušintakio ir gimdos gleivinės infekcijas: 14 parų.
  Jei Avelox plėvele dengtos tabletės vartojamos norint užbaigti gydymo kursą, pradėtą Avelox infuziniu tirpalu, rekomenduojama vartojimo trukmė yra tokia:
  - ne ligoninėje įgyta plaučių infekcinė liga (pneumonija): 7- 14 parų,
  Daugumai pneumonija sergančių ligonių gydymas Avelox infuziniu tirpalu buvo pakeistas gydymu tabletėmis per 4 paras;
  - odos ir minkštųjų audinių infekcijos: 7-21 paros,
  Daugumai odos ir minkštųjų audinių infekcijomis sergančių ligonių gydymas Avelox infuziniu tirpalu buvo pakeistas gydymu tabletėmis per 6 paras.

  Vaisto būtina vartoti visą gydymo kursą, net ir tuo atveju, jeigu po kelių gydymo parų savijauta pagerėja. Jei vaistą baigsite vartoti per anksti, infekcija gali atsinaujinti, Jūsų būklė gali pablogėti, be to, Jūsų bakterijos gali tapti atsparios antibiotikui.

  Rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės viršyti negalima (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Avelox" ir poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės").

  Ką daryti pavartojus per didelę Avelox dozę?
  Jeigu per parą išgersite daugiau negu vieną tabletę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kartu pasiimkite, jeigu įmanoma, ir likusias tabletes, pakuotę bei šį pakuotės lapelį, kad gydytojui arba vaistininkui galėtumėte parodyti, ko išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Avelox
  Jeigu įprastu laiku pamiršote išgerti tabletę, išgerkite ją tą pačią dieną, tuoj pat, kai tik prisiminsite. Jeigu tą pačią dieną jos neišgersite, kitą dieną gerkite įprastinę dozę, t. y. vieną tabletę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu abejojate, ką daryti, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Nustojus vartoti Avelox
  Jei vaistą nustosite vartoti per anksti, infekcija gali būti ne visiškai išgydyta. Jei norite nebevartoti vaisto nepasibaigus gydymo kursui, kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis, pastebėtas gydant Avelox, nurodytas toliau. Sutrikimų dažnis apibūdinamas taip:

  Dažni: pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 pacientų,
  Nedažni: pasireiškia mažiau negu 1 iš 100 pacientų,
  Reti: pasireiškia mažiau negu 1 iš 1000 pacientų,
  Labai reti: pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 pacientų.

  Infekcijos
  Dažni: infekcijos, sukeltos atsparių bakterijų arba grybelių, pvz., burnos arba makšties infekcija, sukelta balkšvagrybių (Candida).

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  Nedažni: mažas raudonųjų kraujo ląstelių kiekis, mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis, mažas specialių baltųjų kraujo ląstelių (neutrofilų) kiekis, padidėjęs arba sumažėjęs specialių kraujo ląstelių, būtinų kraujui krešėti, kiekis, padidėjęs specialių baltųjų kraujo ląstelių (eozinofilų) kiekis, susilpnėjęs kraujo krešėjimas.
  Labai reti: sustiprėjęs kraujo krešėjimas, žymus specialių baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (agranulocitozė)

  Alerginės reakcijos
  Nedažni: alerginė reakcija.
  Reti: sunki, staigi išplitusi alerginė reakcija, įskaitant labai retą gyvybei pavojingą šoką (pvz., kvėpavimo pasunkėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas, greitas pulsas), tinimą (įskaitant gyvybei pavojingą kvėpavimo takų tinimą).

  Laboratorinių tyrimų rezultatų pokyčiai
  Nedažni: padidėjęs lipidų (riebalų) kiekis kraujyje.
  Reti: padidėjęs cukraus ar šlapimo rūgšties kiekis kraujyje.

  Psichikos sutrikimai
  Nedažni: nerimas, neramumas ir (arba) susijaudinimas.
  Reti: emocijų nestabilumas, depresija (labai retais atvejais lemianti kenkimą sau pvz., idėjos (mintys) apie savižudybę ar bandymai žudytis), haliucinacijos.
  Labai reti: asmenybės jausmo netekimas (nebuvimas savimi), psichikos sutrikimas (galintis lemti savęs žalojimą, pvz., idėjos (mintys) apie savižudybę ar bandymai žudytis).

  Nervų sistemos sutrikimai
  Dažni: galvos skausmas, svaigimas.
  Nedažni: dilgčiojimo pojūtis („badymas adatėlėmis") ir (arba) nutirpimas, skonio pojūčio pokytis (labai retais atvejais skonio praradimas), sumišimas ir dezorientacija, miego sutrikimas (dažniausiai nemiga), virpėjimas, galvos svaigimas (sukimosi ar griuvimo pojūtis), mieguistumas.
  Reti: odos jutimo sutrikimas, kvapų pojūčio pokytis (įskaitant praradimą), nenormalūs sapnai, pusiausviros sutrikimas, koordinacijos susilpnėjimas (dėl galvos svaigimo), traukuliai, dėmesio sukaupimo sutrikimas, kalbos sutrikimas, dalinis arba visiškas atminties praradimas, su nervų sistema susiję sutrikimai, pvz., skausmas, deginimo pojūtis, dilgčiojimas, galūnių nutirpimas ir (arba) silpnumas.
  Labai reti: odos jautrumo padidėjimas.

  Akių sutrikimai
  Nedažni: regėjimo sutrikimas, įskaitant dvejinimąsi akyse ir daiktų matymą lyg per miglą.
  Labai reti: trumpalaikis apakimas

  Ausų sutrikimai
  Reti: spengimas, triukšmas ausyse, klausos sutrikimas, įskaitant kurtumą
  (dažniausiai grįžtamas).

  Širdies sutrikimai (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Avelox")
  Dažni: širdies ritmo (EKG) pokytis pacientams, kurių kraujyje mažas kalio kiekis.
  Nedažni: širdies ritmo (EKG) pokytis, pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas, nereguliarus ir greitas širdies plakimas, sunkūs širdies ritmo sutrikimai, krūtinės angina.
  Reti: nenormalus greitas širdies ritmas, alpulys.
  Labai reti: širdies ritmo sutrikimas, gyvybei pavojingas nereguliarus širdies ritmas, širdies sustojimas.

  Kraujagyslių sutrikimai
  Nedažni: kraujagyslių išsiplėtimas.
  Reti: didelis kraujospūdis, mažas kraujospūdis.

  Kvėpavimo sistemos sutrikimai
  Nedažni: kvėpavimo pasunkėjimas, įskaitant astminę būklę.

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Dažni: pykinimas, vėmimas, skrandžio ir pilvo skausmas, viduriavimas.
  Nedažni: sumažėjęs apetitas ir suvartojamo maisto kiekis, vidurių pūtimas ir užkietėjimas, skrandžio sutrikimas (nevirškinimas, rėmuo), skrandžio ar žarnų uždegimas, specifinio virškinimo fermento amilazės kiekio padidėjimas kraujyje.
  Reti: rijimo pasunkėjimas, burnos gleivinės uždegimas, sunkus viduriavimas kraujingomis ar (ir) gleivingomis išmatomis (antibiotikų sukeltas kolitas, įskaitant pseudomembraninį kolitą), kuris labai retais atvejais gali sukelti gyvybei pavojingas komplikacijas.

  Kepenų sutrikimai
  Dažni: specifinių kepenų fermentų (transaminazių) kiekio padidėjimas kraujyje.
  Nedažni: kepenų funkcijos pažeidimas (įskaitant specifinio kepenų fermento [laktatdehidrogenazės] kiekio padidėjimą), bilirubino ar specifinių kepenų fermentų (gama gliutamiltransferazės, šarminės fosfatazės) kiekio padidėjimas kraujyje.
  Reti: gelta (akių baltymų ar odos pageltimas), kepenų uždegimas.
  Labai reti: žaibinis kepenų uždegimas, galintis sukelti gyvybei pavojingą kepenų nepakankamumą (įskaitant mirtinus atvejus).

  Odos sutrikimai
  Nedažni: niežėjimas, išbėrimas, dilgėlinė, odos sausmė.
  Labai reti: odos ir gleivinių pažeidimai (skausmingos burnos, nosies, varpos ar makšties pūslės), kurie kartais pavojingi gyvybei (Stevens-Johnson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė).

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
  Nedažni: raumenų ir sąnarių skausmas.
  Reti: sausgyslių skausmas ir sutinimas (tendinitas), raumenų mėšlungis arba trūkčiojimas, raumenų silpnumas.
  Labai reti: sausgyslių plyšimas, sąnarių uždegimas, raumenų rigidiškumas, sunkiosios miastenijos simptomų pasunkėjimas.


  Inkstų sutrikimai
  Nedažni: skysčių netekimas.
  Reti: inkstų funkcijos sutrikimas, įskaitant specifinių inkstų funkcijos rodiklių (pvz., karbamido, kreatinino) padidėjimą, inkstų nepakankamumas.

  Bendrieji sutrikimai
  Nedažni: bloga savijauta (daugiausiai silpnumas ir nuovargis), gėla ir skausmas, pvz., nugaros, krūtinės, pilvo ar galūnių, prakaitavimas.
  Reti: tinimas (rankų, kojų, kulkšnių, lūpų, burnos, gerklės).

  Be to, vartojant kitokių antibiotikų chinolonų, retais atvejais pasireiškė ir toliau išvardytas poveikis, kuris galbūt galimas ir gydant Avelox: natrio ar kalcio kiekio padidėjimas kraujyje, tam tikro tipo raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (hemolizinė anemija), raumenų reakcija su raumenų ląstelių pažeidimu, padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai ar ultravioletiniams spinduliams.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti Avelox

  Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant lizdinės plokštelės po „EXP" ir dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Avelox sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra moksifloksacinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 400 mg moksifloksacino (moksifloksacino hidrochlorido pavidalu).
  - Pagalbinės medžiagos:
  - Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, laktozė monohidratas (taip pat žr. poskyrį „Avelox sudėtyje yra laktozės") ir magnio stearatas.
  - Tabletės plėvelė: hipromeliozė, makrogolis 400, geležies oksidas (E 172) ir titano dioksidas (E 171).

  Avelox išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Plėvele dengtos tabletės yra blankiai raudonos, pailgos, išgaubtos formos su plokščiu paviršiumi, 17 x 7 mm dydžio. Vienoje tabletės pusėje įspaustas užrašas „M400", kitoje < „BAYER".

  Avelox tabletės tiekiamos bespalvėmis ar baltomis matinėmis polipropileno/aliuminio lizdinėmis plokštelėmis.
  Kartono dėžutėje yra 5, 7 arba 10 plėvele dengtų tablečių. Pakuotėje gydymo įstaigoms yra 25, 50 arba 70 plėvele dengtų tablečių. Daugiadozėje pakuotėje gydymo įstaigoms yra 5 dėžutės, kurių kiekvienoje yra po 16 plėvele dengtų tablečių, arba 10 dėžučių, kurių kiekvienoje yra po 10 plėvele dengtų tablečių.

  Aliuminio/aliuminio lizdinėmis plokštelėmis yra tiekiamos pavyzdinės pakuotės po 1 tabletę kartono dėžutėje.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Bayer Pharma AG
  D-13342 Berlin
  Vokietija

  Gamintojas
  Bayer Pharma AG
  D-51368 Leverkusen
  Vokietija

  Šis vaistinis preparatasEEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:
  Austrija: Avelox
  Belgija: Avelox
  Kipras: Avelox
  Čekija: Avelox
  Danija: Avelox
  Estija: Avelox
  Suomija: Avelox
  Prancūzija: Avelox
  Vokietija: Avelox
  Graikija: Avelox
  Vengrija: Avelox
  Airija: Avelox
  Italija: Avelox
  Latvija: Avelox
  Lietuva: Avelox
  Liuksenburgas: Avelox
  Malta: Avelox
  Nyderlandai: Avelox
  Lenkija: Avelox
  Portugalija: Avelox
  Slovakija: Avelox
  Slovėnija: Avelox
  Švedija: Avelox
  Ispanija: Havelox

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Bayer", Žirmūnų 68A, LT-09124 Vilnius
  Tel.: +370 5 233 68 68

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-10-26

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama dozė suaugusiam žmogui yra viena 400 mg plėvele dengta tabletė kartą per parą.

  Avelox tabletės geriamos. Reikia nuryti visą tabletę (kad nejustumėte kartaus jos skonio), užgeriant dideliu kiekiu vandens. Avelox galima gerti valgio metu arba nevalgius. Tabletę rekomenduojama gerti kasdien maždaug tokiu pačiu metu.

  Senyviems ar mažai sveriantiems žmonėms bei pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, dozės keisti nereikia.

  Gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos rūšies. Jeigu gydytojo nenurodyta kitaip, rekomenduojama gydymo Avelox plėvele dengtomis tabletėmis trukmė yra tokia:
  - staigus lėtinio kvėpavimo takų uždegimo pasunkėjimas (lėtinio bronchito paūmėjimas): 5-10 parų;
  - ne ligoninėje įgyta plaučių infekcinė liga (pneumonija), išskyrus sunkią: 10 parų;
  - ūminis infekcinis prienosinių ančių uždegimas (ūminis bakterijų sukeltas sinusitas): 7 paros.
  - lengvo arba vidutinio sunkumo viršutinių moters lytinių organų infekcijos (dubens uždegiminė liga), įskaitant kiaušintakio ir gimdos gleivinės infekcijas: 14 parų.
  Jei Avelox plėvele dengtos tabletės vartojamos norint užbaigti gydymo kursą, pradėtą Avelox infuziniu tirpalu, rekomenduojama vartojimo trukmė yra tokia:
  - ne ligoninėje įgyta plaučių infekcinė liga (pneumonija): 7- 14 parų,
  Daugumai pneumonija sergančių ligonių gydymas Avelox infuziniu tirpalu buvo pakeistas gydymu tabletėmis per 4 paras;
  - odos ir minkštųjų audinių infekcijos: 7-21 paros,
  Daugumai odos ir minkštųjų audinių infekcijomis sergančių ligonių gydymas Avelox infuziniu tirpalu buvo pakeistas gydymu tabletėmis per 6 paras.

  Vaisto būtina vartoti visą gydymo kursą, net ir tuo atveju, jeigu po kelių gydymo parų savijauta pagerėja. Jei vaistą baigsite vartoti per anksti, infekcija gali atsinaujinti, Jūsų būklė gali pablogėti, be to, Jūsų bakterijos gali tapti atsparios antibiotikui.

  Rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės viršyti negalima (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Avelox" ir poskyrį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės").

  Ką daryti pavartojus per didelę Avelox dozę?
  Jeigu per parą išgersite daugiau negu vieną tabletę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kartu pasiimkite, jeigu įmanoma, ir likusias tabletes, pakuotę bei šį pakuotės lapelį, kad gydytojui arba vaistininkui galėtumėte parodyti, ko išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Avelox
  Jeigu įprastu laiku pamiršote išgerti tabletę, išgerkite ją tą pačią dieną, tuoj pat, kai tik prisiminsite. Jeigu tą pačią dieną jos neišgersite, kitą dieną gerkite įprastinę dozę, t. y. vieną tabletę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu abejojate, ką daryti, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Nustojus vartoti Avelox
  Jei vaistą nustosite vartoti per anksti, infekcija gali būti ne visiškai išgydyta. Jei norite nebevartoti vaisto nepasibaigus gydymo kursui, kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Moksifloksacinas; 400mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti