preloader

Prašome palaukti

AZIBIOT, 250mg, plėvele dengtos tabletės, N6

AZIBIOT, 250mg, plėvele dengtos tabletės, N6

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Azitromicinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 250mg
Prekės kodas: 206626
 Azibiot veiklioji medžiaga azitromicinas priklauso makrolidų grupės antibiotikams. Azitromicinas vartojamas infekcinėms ligoms gydyti, įskaitant:- ūminį bakter...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

   Azibiot veiklioji medžiaga azitromicinas priklauso makrolidų grupės antibiotikams. Azitromicinas vartojamas infekcinėms ligoms gydyti, įskaitant:
  - ūminį bakterijų sukeltą prienosinių ančių uždegimą;
  - ūminį bakterijų sukeltą ausies uždegimą;
  - tonzilitą, faringitą;
  - ūminį bakterijų sukeltą lėtinio bronchito paūmėjimą;
  - lengvą arba vidutinio sunkumo plaučių uždegimą;
  - lengvas arba vidutinio sunkumo odos ir minkštųjų audinių infekcines ligas, pvz., folikulitą, celiulitą, rožę;
  - latakų, kuriais teka šlapimas iš šlapimo pūslės (šlaplės) infekcines ligas arba gimdos kaklelio infekcines ligas, kurias sukėlė Chlamidia trachomatis bakerijos.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje    1. Kas yra Azibiot ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant Azibiot  3. Kaip vartoti Azibiot  4. Galimas šalutinis poveikis  5. Kaip laikyti Azibiot  6. Pakuotės turinys ir kita informacija     1. Kas yra Azibiot ir kam jis vartojamas    Azibiot veiklioji medžiaga azitromicinas priklauso makrolidų grupės antibiotikams. Azitromicinas vartojamas infekcinėms ligoms gydyti, įskaitant: - ūminį bakterijų sukeltą prienosinių ančių uždegimą; - ūminį bakterijų sukeltą ausies uždegimą; - tonzilitą, faringitą; - ūminį bakterijų sukeltą lėtinio bronchito paūmėjimą; - lengvą arba vidutinio sunkumo plaučių uždegimą; - lengvas arba vidutinio sunkumo odos ir minkštųjų audinių infekcines ligas, pvz., folikulitą, celiulitą, rožę; - latakų, kuriais teka šlapimas iš šlapimo pūslės (šlaplės) infekcines ligas arba gimdos kaklelio infekcines ligas, kurias sukėlė Chlamidia trachomatis bakerijos.     2. Kas žinotina prieš vartojant Azibiot   Azibiot vartoti negalima: - jeigu yra alergija azitromicinui arba kitiems makrolidams (pvz., eritromicinui arba klaritromicinui), ketolidų grupės antibiotikams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).   Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Azibiot. - Jeigu sergate tam tikromis širdies ligomis (pvz., turite sunkių širdies veiklos sutrikimų, jeigu Jums yra QT intervalo prailgėjimas) arba jeigu vartojate elektrinį širdies aktyvumą skatinančių vaistų, pvz., cisaprido (vartojamas žarnyno peristaltikai skatinti). - Jeigu Jus vargina lėtas ar nereguliarus širdies ritmas. - Jeigu yra padidėjęs elektrolitų kiekis Jūsų kraujyje, ypač jeigu yra sumažėję kalio ir magnio kiekiai. - Jeigu vartojate kitų vaistų, kurie sukelia pakitimus elektrokardiogramoje (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Azibiot“). - Jeigu sergate sunkiu inkstų veiklos sutrikimu. - Jeigu sergate sunkia kepenų liga. Jūsų gydytojui gali reikėti stebėti Jūsų kepenų funkciją arba nutraukti gydymą. - Jeigu Jums atsirado nauja infekcinė liga (tai gali rodyti, kad sparčiai daugėja atsparių organizmų skaičius). - Sergate nervų (neurologinėmis) arba psichikos (turite psichikos sutrikimų) ligomis.

  Retais atvejais buvo stebimos sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos (kartais mirtinos), kurios pasireiškė veido, burnos ir gerklės tinimu. Jeigu pasireiškia tokie simptomai, nedelsdami nutraukite Azibiot vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

  Antibiotikų vartojimas gali sukelti viduriavimą ir tai gali būti sunkaus žarnyno uždegimo požymis. Skambinkite gydytojui, jeigu viduriuojate ir viduriavimas yra vandeningas ar su krauju. Nevartokite jokio vaisto viduriavimui sustabdyti, kol to nenurodė Jūsų gydytojas.   Vaikams ir paaugliams  Azibiot plėvele dengtos tabletės netinka vartoti kūdikiams ir labai mažiems vaikams (jaunesniems kaip 2 metų) bei vaikams ir paaugliams (iki 17 metų), kurie sveria mažiau kaip 45 kg.  Informaciją, kaip Azibiot vartoti vaikams ir paaugliams, kurie sveria daugiau kaip 45 kg, galima rasti 3 skyriuje „Dozavimas“.

  Kiti vaistai ir Azibiot Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu, kad pasakytumėte gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate: - Vaistų, vadinamų skalsių dariniais, pvz., ergotamino ar dihidroergotamino (vaistai migrenai gydyti arba kraujo tėkmei mažinti), kadangi šių vaistų negalima vartoti vienu metu su Azibiot. - Ciklosporino (vaistas, vartojamas odos ligoms, reumatiniam artritui gydyti, arba po organų persodinimo). - Atorvastatino (vartojamas dideliam cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti). - Cisaprido (vartojamas skrandžio sutrikimams gydyti). - Teofilino (kvėpavimo sutrikimams gydyti). - Varfarino ar kitų vaistų, vartojamų kraujui skystinti. - Digoksino (vaisto nuo širdies ligų). - Zidovudino, efavirenzo, indinaviro, nelfinaviro, didanosino (ŽIV infekcijai gydyti). - Rifabutino (ŽIV infekcijai arba tuberkuliozei gydyti). - Terfenadino (vaistas alergijai gydyti). - Flukonazolo (grybelinei infekcijai gydyti). - Vaistų, vadinamų antacidais (vaistiniai preparatai, kurie neutralizuoja skrandžio rūgštį). Azibiot tablečių galima gerti likus mažiausiai vienai valandai iki antacidinio vaisto vartojimo arba praėjus dviem valandoms po to. - Astemizolo (vaisto alergijai gydyti), aftentanilo (skausmui malšinti).

  Azibiot vartojimas su maistu ir gėrimais  Tabletes reikia užgerti vandeniu.  Galite vartoti vaistą valgio metu arba nevalgius, kadangi tai neturi įtakos azitromicino pasisavinimui.   Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.  Šio vaisto nėštumo ar žindymo laikotarpiu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai tai nurodo gydytojas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas  Šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą. Jeigu svaigsta galva, nevairuokite ar nevaldykite jokių įrenginių ar mechanizmų.

  3. Kaip vartoti Azibiot    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Suaugusiems žmonėms ir vaikams bei paaugliams, kurie sveria 45 kg ir daugiau kilogramus:  Indikacija  Dozavimas - Ūminis bakterijų sukeltas prienosinių ančių uždegimas - Ūminis bakterijų sukeltas ausies uždegimas; - Tonzilitas, faringitas; - Ūminis bakterijų sukeltas lėtinio bronchito paūmėjimas - Lengvas arba vidutinio sunkumo plaučių uždegimas - Lengvos arba vidutinio sunkumo odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos - 500 mg tris paras vieną kartą per parą, bendrą dozę turi sudaryti1500 mg

  Arba

  - Pirmąją parą geriama vienkartinė 500 mg dozė, o 2-5 paromis vieną kartą per parą geriama 250 mg dozė, bendrą dozę turi sudaryti 1500 mg

  - Gimdos kaklelio ir šlaplės infekcinės ligos, kurias sukėlė Chlamidia trachomatis bakerijos  Vienkartinė 1000 mg dozė

  Mažiau kaip 45 kg sveriantys vaikai ir paaugliai Tablečių vartoti nerekomenduojama. Mažiau kaip 45 kg sveriantys vaikai ir paaugliai turėtų vartoti kitas farmacines vaisto formas, kurių sudėtyje yra azitromicino.   Pacientai, kurių inkstų arba kepenų funkcija sutrikusi Jei Jūsų kepenų arba inkstų funkcija yra sutrikusi, pasakykite gydytojui, jis gali pakoreguoti įprastinę vartojamo vaisto dozę.

  Senyviems pacientams Senyvi pacientai gydomi tokia pačia doze kaip suaugusieji.

   Vartojimas  Nurykite nesukramtytas plėvele dengtas tabletes užgerdami vandeniu.  Galite vartoti vaistą valgio metu arba nevalgius, kadangi tai neturi įtakos azitromicino pasisavinimui.   Ką daryti pavartojus per didelę Azibiot dozę Svarbu laikytis dozės, kurią Jums paskyrė gydytojas. Jeigu Jūs ar koks nors kitas asmuo nurijote keletą šių tablečių vienu metu ar manote, kad vaikas galėjo nuryti šias tabletes, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką ar ligoninės skubios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite likusias tabletes bei vaisto dėžutę, nes tai padės sužinoti, kokios tabletės buvo nurytos. Perdozavimo požymiai gali būti stiprus pykinimas, vėmimas bei viduriavimas ir laikinas klausos praradimas.

  Pamiršus pavartoti Azibiot  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamiršus išgerti vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti kiek įmanoma greičiau. Tačiau jeigu jau atėjo laikas vartoti kitą dozę, nebegerkite užmirštosios dozės ir tęskite vaisto vartojimą kaip įprasta.   Nustojus vartoti Azibiot Nenutraukite gydymo anksčiau laiko. Netgi kai pasijusite geriau, svarbu tabletes vartoti tol, kol nurodys Jūsų gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jis paprastai būna lengvas arba vidutinio sunkumo ir praeina, kai gydymas nutraukiamas.    Nutraukite tablečių vartojimą ir kiek galima greičiau pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausią ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu Jums pasireiškė bet kuris žemiau išvardytas šalutinis poveikis. Gali būti, kad Jums pasireiškė reta sunki alerginė reakcija tabletėms: - rankų, pėdų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos ar gerklės tinimas; - rijimo ar kvėpavimo sutrikimai; - sunkios odos reakcijos, įskaitant Stivenso-Džonsono (Stevens – Johnson) sindromą (sunkus odos bėrimas) ir kiti sunkūs odos bėrimai, pasireiškiantys pūslių susidarymu ir lupimusi (toksinė epiderminė nekrolizė); - stiprus, užsitęsęs viduriavimas, ypač jei jis su krauju ar gleivėmis išmatose (tai gali būti pseudomembraninis kolitas, žarnyno uždegimas).

  Kitas stebėtas šalutinis poveikis:

  Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): - viduriavimas.

  Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): - galvos skausmas; - šleikštulys (vėmimas), pilvo skausmas, šleikštulys (pykinimas); - pakitęs baltųjų kraujo kūnelių skaičius; - pakitę kitų kraujo tyrimų rezultatai (bikarbonatų kiekio kraujyje sumažėjimas).

  Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių): - pienligė (kandidozė) – mieliagrybių sukelta burnos ir makšties infekcija; - plaučių uždegimas, bakterijų sukelta gerklės infekcija, virškinimo trakto uždegimas, kvėpavimo sutrikimai, nosies gleivinės uždegimas; - baltųjų kraujo kūnelių kiekio pakitimai (leukopenija, neutropenija, eozinofilija); - akių vokų, veido arba lūpų tinimas (angioedema), alerginės reakcijos; - apetito nebuvimas (anoreksija); - nervingumas, miego sutrikimai (nemiga); - galvos svaigimas, mieguistumas (snaudulys), skonio sutrikimas (dizgeuzija), dilgčiojimo ir badymo arba tirpulio pojūtis (parestezija); - regos sutrikimas; - klausos sutrikimas, sukimosi pojūtis (vertigo); - širdies plakimo pojūtis (palpitacijos); - karščio pylimas; - staigus švokštimas, kraujavimas iš nosies; - vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, sutrikęs virškinimas (dispepsija), skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas), rijimo pasunkėjimas (disfagija), vidurių pūtimas, burnos džiūvimas, raugėjimas (atsirūgimas), burnos išopėjimas, padidėjęs seilėtekis; - bėrimas, niežulys, dilgėlinė, dermatitas, odos sausumas, labai smarkus prakaitavimas (hiperhidrozė); - degeneracinė sąnarių liga (osteoartritas), raumenų skausmas, nugaros skausmas, kaklo skausmas; - pasunkėjęs šlapinimasis (dizurija), inkstų skausmas; - neįprastas kraujavimas iš gimdos (metroragija), sėklidžių sutrikimai; - edema, silpnumas, bendras negalavimas, veido edema, krūtinės skausmas, karščiavimas, skausmas, periferinė edema; - pakitę laboratorinių tyrimų rezultatai (pvz., kraujo ar kepenų tyrimai); - komplikacijos po procedūrų.

  Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių): - irzlumas; - kepenų funkcijos sutrikimai, odos ar akių pageltimas; - alerginės odos reakcijos, pvz., padidėjęs jautrumas saulės šviesai.

  Nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): - žarnyno (gaubtinės žarnos) infekcija (pseudomembraninis kolitas); - raudonųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas dėl padidėjusio kūnelių irimo (hemolizinė anemija), trombocitų kiekio sumažėjimas; - sunki alerginė reakcija (anafilaksinė reakcija); - pykčio, agresyvumo jausmas, baimės arba susirūpinimo jausmas (nerimas), ūmi sumišimo būsena (delyras), haliucinacijos; - alpulys (sinkopė); - priepuoliai (konvulsijos); - jautrumo sumažėjimas (hipestezija); - padidėjusio aktyvumo jausmas (hiperaktyvumas); - uoslės sutrikimas (uoslės nebuvimas, uoslės sutrikimas); - skonio jutimo praradimas (ageuzija); - raumenų silpnumas (sunkioji miastenija); - gyvybei pavojingas nereguliarus širdies plakimas (polimorfinė skilvelių tachikardija), širdies veiklos pakitimai EKG (QT intervalo pailgėjimas); - klausos sutrikimas, įskaitant kurtumą ar skambėjimą ausyse; - žemas kraujospūdis; - kasos uždegimas (pankreatitas); - pakitusi liežuvio spalva; - kepenų veiklos sutrikimai (kepenų nepakankamumas, kuris retais atvejais buvo mirtinas, kepenų nekrozė), kepenų uždegimas (hepatitas); - sunkios odos alerginės reakcijos (toksinė epidermio nekrolizė, daugiaformė eritema, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas); - sąnarių skausmas (artralgija); - inkstų uždegimas (intersticinis nefritas) ir inkstų funkcijos nepakankamumas.

  Galimas su Mycobacterium Avium komplekso profilaktika ir gydymu susijęs šalutinis poveikis:

  Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 pacientui iš 10) - viduriavimas; - pilvo skausmas - pykinimas (šleikštulys); - pilvo pūtimas; - nemalonus pojūtis pilve; - skystos išmatos.

  Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 pacientui iš 10) - anoreksija (apetito netekimas); - svaigulys; - galvos skausmas; - parestezija (jaučiamas kutenimas, dilgčiojimas arba tirpimas); - skonio pojūčio sutrikimas; - regos sutrikimas; - kurtumas; - išbėrimas, niežulys; - sąnarių skausmas; - nuovargis.

  Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 pacientui iš 100): - pojūčių jautrumo sumažėjimas (hipestezija); - klausos sutrikimas, spengimas ausyse; - juntamas širdies plakimas (palpitacija); - kepenų uždegimas (hepatitas); - sunkus odos išbėrimas (Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas); - jautrumas saulės šviesai; - bendras negalavimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Azibiot    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.    Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.    Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis.Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija   Azibiot sudėtis - Veiklioji medžiaga yra azitromicinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 250 mg azitromicino (azitromicino dihidrato pavidalu). - Pagalbinės tabletės šerdies medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė (E460), pregelifikuotas bulvių krakmolas, natrio laurilsulfatas, hipromeliozė (E464), kroskarmeliozės natrio druska (E468), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E551) ir magnio stereatas (E470b). Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė 5 cP (E464), titano dioksidas (E171) ir makrogolis 400.   Azibiot išvaizda ir kiekis pakuotėje  Plėvele dengtos tabletės yra baltos arba beveik baltos, kapsulės formos, vietoje jų pusėje yra užrašas „S19“, kita pusė – lygi.    Tiekiamos dėžutėse, kuriose yra 4 arba 6 plėvele dengtos tabletės lizdinėse plokštelėse.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.   Registruotojas ir gamintojas   Registruotojas Krka, d.d., Novo mesto Šmarješka cesta 6 8501 Novo mesto  Slovėnija    Gamintojas Formula Pharmazeutische und chemische Entwicklungs GmbH Goerzallee 305b, D-14167 Berlin Vokietija

  arba

  Krka, d.d., Novo mesto Šmarješka cesta 6 8501 Novo mesto Slovėnija

  arba

  TAD Pharma GmbH Heinz-Lohmann-Straße 5, 27472 Cuxhaven Vokietija   Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva Senasis Ukmergės kelias 4, Vilniaus raj., Užubalių k. LT - 14013 Tel. + 370 5 236 27 40    Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais: Slovakija Azithromycin Krka  250 mg filmom obalené tablety Azithromycin Krka 500 mg filmom obalené tablety Bulgarija  (Azibiot 250 mg film coated tablets) (Azithromycin Krka   500 mg film coated tablets) Estija Azithromycin Krka Vengrija Azithromycin Krka  250 mg filmtabletta Azithromycin Krka  500 mg filmtabletta Latvija Azithromycin Krka  250 mg apvalkotās tabletes Azithromycin Krka   500 mg apvalkotās tabletes Lietuva  Azibiot 250 mg plėvele dengtos tabletės Lenkija Azithromycin Krka

  Čekija Azibiot NEO  250 mg Azibiot NEO 500 mg Rumunija Azibiot  250 mg comprimate filmate Azitromicina Krka 500 mg comprimate filmate Ispanija Azitromicina Krka  250 mg comprimidos recubiertos con película Azitromicina Krka 500 mg comprimidos recubiertos con película Italija Azitromicina Krka 

  Airija Azithromycin Krka  250 mg film-coated tablets Slovėnija Azitromicin Krka 250 mg filmsko obložene tablete Azitromicin Krka500 mg filmsko obložene tablete Švedija Azithromycin Krka  250 mg filmdragerad tablett Azithromycin Krka  500 mg filmdragerad tablett Suomija Azithromycin Krka  250 mg tabletti, kalvopäällysteinen Azithromycin Krka  500 mg tabletti, kalvopäällysteinen Danija Azithromycin Krka  500 mg filmovertrukne tabletter Austrija Azithromycin Krka  500 mg Filmtabletten

   Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-07-24      Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

   Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Suaugusiems žmonėms ir vaikams bei paaugliams, kurie sveria 45 kg ir daugiau kilogramus:  Indikacija  Dozavimas - Ūminis bakterijų sukeltas prienosinių ančių uždegimas - Ūminis bakterijų sukeltas ausies uždegimas; - Tonzilitas, faringitas; - Ūminis bakterijų sukeltas lėtinio bronchito paūmėjimas - Lengvas arba vidutinio sunkumo plaučių uždegimas - Lengvos arba vidutinio sunkumo odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos - 500 mg tris paras vieną kartą per parą, bendrą dozę turi sudaryti1500 mg

  Arba

  - Pirmąją parą geriama vienkartinė 500 mg dozė, o 2-5 paromis vieną kartą per parą geriama 250 mg dozė, bendrą dozę turi sudaryti 1500 mg

  - Gimdos kaklelio ir šlaplės infekcinės ligos, kurias sukėlė Chlamidia trachomatis bakerijos  Vienkartinė 1000 mg dozė

  Mažiau kaip 45 kg sveriantys vaikai ir paaugliai Tablečių vartoti nerekomenduojama. Mažiau kaip 45 kg sveriantys vaikai ir paaugliai turėtų vartoti kitas farmacines vaisto formas, kurių sudėtyje yra azitromicino.   Pacientai, kurių inkstų arba kepenų funkcija sutrikusi Jei Jūsų kepenų arba inkstų funkcija yra sutrikusi, pasakykite gydytojui, jis gali pakoreguoti įprastinę vartojamo vaisto dozę.

  Senyviems pacientams Senyvi pacientai gydomi tokia pačia doze kaip suaugusieji.

   Vartojimas  Nurykite nesukramtytas plėvele dengtas tabletes užgerdami vandeniu.  Galite vartoti vaistą valgio metu arba nevalgius, kadangi tai neturi įtakos azitromicino pasisavinimui.   Ką daryti pavartojus per didelę Azibiot dozę Svarbu laikytis dozės, kurią Jums paskyrė gydytojas. Jeigu Jūs ar koks nors kitas asmuo nurijote keletą šių tablečių vienu metu ar manote, kad vaikas galėjo nuryti šias tabletes, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką ar ligoninės skubios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite likusias tabletes bei vaisto dėžutę, nes tai padės sužinoti, kokios tabletės buvo nurytos. Perdozavimo požymiai gali būti stiprus pykinimas, vėmimas bei viduriavimas ir laikinas klausos praradimas.

  Pamiršus pavartoti Azibiot  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamiršus išgerti vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti kiek įmanoma greičiau. Tačiau jeigu jau atėjo laikas vartoti kitą dozę, nebegerkite užmirštosios dozės ir tęskite vaisto vartojimą kaip įprasta.   Nustojus vartoti Azibiot Nenutraukite gydymo anksčiau laiko. Netgi kai pasijusite geriau, svarbu tabletes vartoti tol, kol nurodys Jūsų gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Azitromicinas, 250 mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti