preloader

Prašome palaukti

BIMICAN [Bimatoprost Polpharma], 0,3mg/ml, akių lašai, tirpalas, N3

BIMICAN [Bimatoprost Polpharma], 0,3mg/ml, akių lašai, tirpalas, N3

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Bimatoprostas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 0,3mg/ml
Prekės kodas: 590306060484
Vartojamas padidėjusiam akispūdžiui mažinti. Šį vaistą galima vartoti vieną ar kartu su kitais lašais, kuriuose yra akispūdį mažinančio beta adrenoblokatoriaus.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas padidėjusiam akispūdžiui mažinti. Šį vaistą galima vartoti vieną ar kartu su kitais lašais, kuriuose yra akispūdį mažinančio beta adrenoblokatoriaus.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?    1. Kas yra Bimican ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant Bimican  3. Kaip vartoti Bimican  4. Galimas šalutinis poveikis  5. Kaip laikyti Bimican  6. Pakuotės turinys ir kita informacija     1. Kas yra Bimican ir kam jis vartojamas   Bimican yra vaistas nuo glaukomos. Jis priklauso vaistų, vadinamų prostamidais, grupei.   Bimican vartojamas padidėjusiam akispūdžiui mažinti. Šį vaistą galima vartoti vieną ar kartu su kitais lašais, kuriuose yra akispūdį mažinančio beta adrenoblokatoriaus.


  Akyse yra skaidraus, į vandenį panašaus skysčio, kuris maitina vidinę akies dalį. Skystis iš akies nuolat išteka, todėl jo trūkumui papildyti gaminamas naujas skystis. Jei skystis negali pakankamai greitai ištekėti, akyje didėja spaudimas. Šis vaistas veikia didindamas ištekančio skysčio kiekį. Tai sumažina akispūdį. Jei padidėjęs spaudimas nesumažinamas, jis gali sukelti ligą, vadinamą glaukoma, ir galiausiai pažeisti regėjimą.


    2. Kas žinotina prieš vartojant Bimican   Bimican vartoti negalima  - jeigu yra alergija bimatoprostui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).   Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Bimican. - Pasakykite gydytojui, jeigu: - turite kvėpavimo sutrikimų; - sutrikusi Jūsų kepenų arba inkstų veikla; - Jums anksčiau atlikta kataraktos operacija; - Jums džiūsta akis; - Jūs turite arba anksčiau turėjote ragenos (priekinės permatomos akies dalies) sutrikimų; - Jūs nešiojate kontaktinius lęšius (žr. „Bimican sudėtyje yra benzalkonio chlorido“); - Jūs turite arba turėjote žemą kraujospūdį arba retą širdies ritmą; - Jūs sergate arba anksčiau sirgote virusų sukelta infekcine liga arba akies uždegimu.


  Dėl Bimican poveikio gali patamsėti ir augti ilgesnės blakstienos, taip pat patamsėti oda aplink akies voką. Laikui bėgant gali patamsėti akies rainelės spalva. Šie pokyčiai gali būti ilgalaikiai. Pokytis gali būti labiau pastebimas, jei gydoma tik viena akis.


  Vaikams ir paaugliams Bimican poveikis vaikams iki 18 metų netirtas, todėl jiems šio vaisto vartoti negalima.   Kiti vaistai ir Bimican  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.   Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.   Bimican gali patekti į motinos pieną, todėl vartojant šį vaistą žindyti negalima.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Bimican gali laikinai sutrikti regėjimas. Kol matote neaiškiai, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.   Bimican sudėtyje yra benzalkonio chlorido. Nelašinkite šių lašų, jei esate įsidėję kontaktinius lęšius. Įsilašinę lašų, palaukite 15 minučių ir tik tada vėl įsidėkite kontaktinius lęšius. Konservantas benzalkonio chloridas gali dirginti akis ir pakeisti kontaktinių lęšių spalvą.     3. Kaip vartoti Bimican    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Bimican galima vartoti tik akims. Rekomenduojama dozė yra vienas bimatoprosto lašas į kiekvieną gydytiną akį vieną kartą per parą, vakarais.


  Jei vartojate Bimican su kitais akių vaistais, tarp Bimican ir kito akių vaisto vartojimo padarykite mažiausiai penkių minučių pertrauką.


  Negalima vartoti šio vaisto daugiau nei vieną kartą per parą, nes tai gali sumažinti gydymo veiksmingumą.


  Vartojimo instrukcija


  1. Nusiplaukite rankas. Atloškite galvą ir žiūrėkite į lubas.


  2. Atsargiai patempkite apatinį gydomos akies voką, kad susidarytų kišenėlė.


  3. Apverskite buteliuką aukštyn dugnu ir jį paspauskite, kad į gydomos akies voko kišenėlę įlašėtų vienas lašas.


  4. Paleiskite apatinį akies voką ir užmerkite akį 30 sekundžių.


  Nuvalykite skruostu tekantį vaisto perteklių.


  Jei nepavyko įlašinti, mėginkite dar kartą.    Kad išvengtumėte infekcijos, buteliuko lašintuvo galiuku neprisilieskite prie akies ar ko nors kito. Iš karto po naudojimo uždėkite dangtelį ir užkimškite buteliuką.


  Ką daryti pavartojus per didelę Bimican dozę? Pavartojus per didelę Bimican dozę, nieko blogo neturėtų atsitikti. Kitą dozę vartokite paskirtu laiku. Jei neramu, pasikalbėkite su gydytoju arba vaistininku.   Pamiršus pavartoti Bimican Pamiršus pavartoti Bimican, kai tik prisiminsite, įsilašinkite vieną lašą. Vaistą toliau vartokite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.   Nustojus vartoti Bimican Bimican, reikia vartoti kasdien, kad jis tinkamai veiktų. Nustojus vartoti Bimican, akispūdis gali padidėti, todėl prieš nutraukdami gydymą pasitarkite su gydytoju.    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.     4. Galimas šalutinis poveikis    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.   Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti bent 1 iš 10 pacientų) Poveikis akiai • ilgos blakstienos (iki 45 % pacientų) • nežymus akies paraudimas (iki 44 % pacientų) • akies niežėjimas (iki 14 % pacientų)


  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacientų iš 100) Poveikis akiai • akies alerginė reakcija • akių nuovargis • šviesos baimė • patamsėjusi oda aplink akį • patamsėjusios blakstienos • akies skausmas • svetimkūnio akyje pojūtis • lipnios akys • patamsėjusi rainelė • neaiškus matymas • akies suerzinimas • deginimo pojūtis • akių vokų uždegimas, paraudimas ir niežėjimas • ašarojimas • sausa akis • pablogėjęs matymas • neryškus matymas • paburkęs akies paviršių dengiantis skaidrus sluoksnis • nežymių akies paviršiaus pažeidimų (su uždegimu arba be jo)


  Poveikis kūnui • galvos skausmas • padidėję kepenų funkciją atspindintys kraujo tyrimų rodikliai • padidėjęs kraujospūdis


  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 1 000) Poveikis akiai • cistoidinė geltonosios dėmės edema (akies tinklainės paburkimas, dėl kurio pablogėja regėjimas) • akies uždegimas • kraujavimas į tinklainę • akių vokų patinimas • akies voko trūkčiojimas • akies voko nutolimas nuo akies paviršiaus • odos aplink akį paraudimas


  Poveikis kūnui • pykinimas • svaigulys • silpnumas • plaukų augimas aplink akį


  Šalutinis poveikis kurio dažnis nežinomas Poveikis akiai • įdubusios akys   Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Kaip laikyti Bimican   Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.    Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.    Praėjus 4 savaitėms po buteliuko pirmojo atidarymo, jį reikia išmesti, net jei buteliuke dar liko šiek tiek lašų. Taip išvengsite infekcijos. Kad nepamirštumėte, kada atidarėte, ant pakuotės dėžutės užsirašykite atidarymo datą.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.     6. Pakuotės turinys ir kita informacija   Bimican sudėtis • Veiklioji medžiaga yra bimatoprostas. Viename ml tirpalo yra 0,3 mg bimatoprosto. • Pagalbinės medžiagos yra dinatrio fosfatas dodekahidratas, citrinų rūgštis monohidratas, natrio chloridas, benzalkonio chloridas (konservantas) ir išgrynintas vanduo. Siekiant išlaikyti rūgščių lygį (pH reguliuoti), gali būti pridėta nedidelis kiekis 1M vandenilio chlorido rūgšties ir/arba 1M natrio hidroksido.    Žr. 2 skyrių Bimican sudėtyje yra benzalkonio chlorido.   Bimican išvaizda ir kiekis pakuotėje Bimican yra skaidrūs, bespalviai akių lašai (tirpalas) be praktiškai matomų dalelių. Jis tiekiamas kartono dėžutėje po vieną, tris ar šešis plastikinius buteliukus. Kiekviename buteliuke yra 3 ml tirpalo.


  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.   Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas


  Rinkodaros teisės turėtojas Pharmaceutical Works POLPHARMA SA 19, Pelplińska Str. 83-200 Starogard Gdański Lenkija


  Gamintojai S.C. Rompharm Company, S.R.L. Str. Eroilor, Nr. 1A 75100 Otopeni, Ilfov. Rumunija    arba   Pharmaceutical Works POLPHARMA SA 19, Pelplińska Str. 83-200 Starogard Gdański Lenkija   Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje E.Ožeškienės g. 18A, LT-44254 Kaunas Tel. +370 37 325131


   Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Lenkija, Slovakija -  Bimican Lietuva - Bimican 0,3 mg/ml, akių lašai (tirpalas)  Čekija -  Bimican 0,3 mg/ml Latvija - Bimican 0,3 mg/ml acu pilieni, šķīdums Rumunija - Bimican 0,3 mg/ml picături oftalmice, soluţie


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-06-12    Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Bimican galima vartoti tik akims. Rekomenduojama dozė yra vienas bimatoprosto lašas į kiekvieną gydytiną akį vieną kartą per parą, vakarais.


  Jei vartojate Bimican su kitais akių vaistais, tarp Bimican ir kito akių vaisto vartojimo padarykite mažiausiai penkių minučių pertrauką.


  Negalima vartoti šio vaisto daugiau nei vieną kartą per parą, nes tai gali sumažinti gydymo veiksmingumą.


  Vartojimo instrukcija


  1. Nusiplaukite rankas. Atloškite galvą ir žiūrėkite į lubas.


  2. Atsargiai patempkite apatinį gydomos akies voką, kad susidarytų kišenėlė.


  3. Apverskite buteliuką aukštyn dugnu ir jį paspauskite, kad į gydomos akies voko kišenėlę įlašėtų vienas lašas.


  4. Paleiskite apatinį akies voką ir užmerkite akį 30 sekundžių.


  Nuvalykite skruostu tekantį vaisto perteklių.


  Jei nepavyko įlašinti, mėginkite dar kartą.    Kad išvengtumėte infekcijos, buteliuko lašintuvo galiuku neprisilieskite prie akies ar ko nors kito. Iš karto po naudojimo uždėkite dangtelį ir užkimškite buteliuką.


  Ką daryti pavartojus per didelę Bimican dozę? Pavartojus per didelę Bimican dozę, nieko blogo neturėtų atsitikti. Kitą dozę vartokite paskirtu laiku. Jei neramu, pasikalbėkite su gydytoju arba vaistininku.   Pamiršus pavartoti Bimican Pamiršus pavartoti Bimican, kai tik prisiminsite, įsilašinkite vieną lašą. Vaistą toliau vartokite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.   Nustojus vartoti Bimican Bimican, reikia vartoti kasdien, kad jis tinkamai veiktų. Nustojus vartoti Bimican, akispūdis gali padidėti, todėl prieš nutraukdami gydymą pasitarkite su gydytoju.    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Bimatoprostas; 0,3mg/ml

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti