preloader

Prašome palaukti

Biotum, 1g, milteliai injekciniam ar infuziniam tirpalui, N1

Biotum, 1g, milteliai injekciniam ar infuziniam tirpalui, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Ceftazidimas pentahidratas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1g
Prekės kodas: 048796

Vieno ar kelių ceftazidimui jautrių mikroorganizmų sukeltų infekcinių ligų gydymas sunkios infekcinės ligos: sepsis (kraujo užkrėtimas), meningitas (smegenų...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vieno ar kelių ceftazidimui jautrių mikroorganizmų sukeltų infekcinių ligų gydymas sunkios infekcinės ligos: sepsis (kraujo užkrėtimas), meningitas (smegenų dangalų uždegimas), kvėpavimo takų, pvz., plaučių infekcinės ligos, pasireiškusios sergant cistine fibroze, ausų, nosies, gerklės, pvz., lėtinio pūlingo vidurinės ausies uždegimo, šlapimo takų, pvz., pielonefrito, odos ir poodinio audinio, pvz., celiulito, užkrėstos žaizdos, užkrėsto nudegimo, virškinimo trakto, tulžies takų ir pilvo ertmės infekcinės ligos, pvz., peritonito, kaulų ir sąnarių, pvz., osteomielito, infekcinių ligų, susijusių su hemodialize, peritonine dialize ir nepertraukiamąja ambulatorine peritonine dialize, Infekcijos profilaktika, atliekant prostatos operaciją per šlaplę.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Biotum ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Biotum 3. Kaip vartoti Biotum 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Biotum 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Biotum ir kam jis vartojamas

  Biotum yra antibiotikas, kuriuo gydomi suaugusieji ir vaikai (įskaitant naujagimius). Šis vaistas naikina bakterijas, kurios sukelia infekcines ligas. Jis priklauso vaistų, vadinamų cefalosporinais, grupei.

  Biotum gydomos sunkios bakterijų sukeltos infekcinės ligos:  plaučių arba krūtinės ląstos;  plaučių arba bronchų pacientams, sergantiems cistine fibroze;  smegenų (meningitas);  ausų;  šlapimo takų;  odos ir poodinio audinio;  pilvo ir pilvo sienos (peritonitas);  kaulų ir sąnarių.

  Be to, Biotum galima vartoti:  infekcijų profilaktikai atliekant vyrams priešinės liaukos chirurginę operaciją;  pacientams, kurių kraujyje yra mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (neutropenija), karščiuojantiems dėl bakterijų sukeltos infekcijos, gydyti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Biotum

  Biotum vartoti negalima  jeigu yra alergija ceftazidimui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);  jeigu pasireiškė sunki alerginė reakcija, vartojant kokį nors kitą antibiotiką (penicilinus, monobaktamus ir karbapenemus), nes gali pasireikšti ir alergija Biotum.  Jeigu galvojate, kad yra tokių aplinkybių, prieš vartojant Biotum, apie tai pasakykite gydytojui. Tokiu atveju Jūs negydytinas Biotum.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Turite stebėti, ar vartojant Biotum, neatsiranda tam tikrų simptomų, pavyzdžiui, alerginės reakcijos, nervų sistemos sutrikimų ir virškinimo trakto sutrikimų (pvz., viduriavimas). Tai padės sumažinti galimų sutrikimų riziką. Žr. 4 skyrių (,,Turite stebėti, ar nepasireiškia tokios būklės“). Jeigu anksčiau pasireiškė alerginė reakcija kitam antibiotikui, Jums gali pasireikšti ir alergija Biotum.

  Jeigu būtina atlikti kraujo ar šlapimo tyrimą Biotum gali veikti cukraus nustatymo šlapime mėginio arba kraujo tyrimo, vadinamo Kumbso mėginiu, duomenis. Jeigu atliekamas tyrimas  pasakykite asmeniui, kuris paims mėginį, kad vartojate Biotum.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nepasitarus su gydytoju, Biotum vartoti negalima, jeigu jau vartojate:  antibiotiką, vadinamą chloramfenikoliu;  aminoglikozidų grupės antibiotikų, pavyzdžiui, gentamiciną, tobramiciną;  šlapimo išsikyrimą skatinančių tablečių, vadinamų furozemidu.  Jeigu yra tokių aplinkybių, apie tai pasakykite gydytojui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.  jeigu esate arba galvojate, kad esate nėščia, arba planuojate pastoti;  jeigu žindote kūdikį.

  Gydytojas įvertins gydymo Biotum naudą Jums ir galima riziką Jūsų vaisiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Biotum gali sukelti šalutinį poveikį, kuris gali veikti Jūsų gebėjimą vairuoti (pvz., galvos svaigimas). Vairuoti arba mechanizmų valdyti negalima, išskyrus atvejus, kai neabejojate, kad tokio poveikio nėra.

  Biotum sudėtyje yra natrio Šioje vaisto 1 g dozėje yra 2,26 mmol (arba 52 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

  3. Kaip vartoti Biotum

   Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

  Biotum paprastai suleidžia gydytojas arba slaugytoja. Vaistą galima suleisti per lašelinę (infuzija į veną) arba sušvirkšti tiesiai į veną arba raumenį.

  Biotum paruoš gydytojas, vaistininkas arba slaugytoja, panaudoję injekcinį vandenį arba tinkamą infuzinį tirpalą.

  Įprastinė dozė

  Tinkamą Biotum dozę Jums nurodys gydytojas. Ji priklauso nuo infekcijos sunkumo ir rūšies, ar vartojate kokių nors kitų antibiotikų, Jūsų kūno svorio ir ūgio, inkstų funkcijos.

  Naujagimiai ir kūdikiai (0-2 mėnesiai) Kiekvienam 1 kg naujagimio ar kūdikio kūno svorio reikia vartoti po 25 - 60 mg Biotum per parą. Šią dozę reikia padalyti į lygias dalis ir suvartoti per du kartus.

  Kūdikiai (vyresni kaip 2 mėnesių) ir vaikai, kurie sveria mažiau kaip 40 kg Kiekvienam 1 kg kūdikio ar vaiko kūno svorio reikia vartoti po 100 - 150 mg Biotum per parą. Šią dozę reikia padalyti į lygias dalis ir suvartoti per du ar tris kartus. Didžiausia dozė yra 6 g per parą.

  Suaugusieji ir paaugliai, kurie sveria 40 kg ar daugiau 1 - 2 g Biotum tris kartus per parą. Didžiausia dozė yra 9 g per parą.

  Vyresni kaip 65 metų pacientai Paros dozė paprastai turi būti ne didesnė kaip 3 g per parą, ypač jeigu esate vyresni kaip 80 metų.

  Pacientai, kurie serga inkstų funkcijos sutrikimu Gali būti paskirta vartoti kitokia nei įprastinė dozė. Gydytojas ar slaugytoja, atsižvelgdami į inkstų ligos sunkumą, nuspręs, kiek Jums reikia vartoti Biotum. Gydytojas atidžiai Jus stebės. Gali būti, kad bus dar dažniau atliekami inkstų funkcijos tyrimai.

  Ką daryti pavartojus per didelę Biotum dozę? Jeigu atsitiktinai buvo suvartota didesnė nei paskirta vaisto dozė, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Biotum Jeigu praleidote injekciją, turite ją susileisti kiek galima greičiau. Vis dėlto jeigu jau arti kitos injekcijos laikas, pamirštąją injekciją praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės (iš karto suleisti dvi dozes), norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Biotum Nenutraukite Biotum vartojimo be gydytojo nurodymo. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

   Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba arba slaugytoją.

  4. Galimas šalutinis poveikis

   Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.    Turite stebėti, ar nepasireiškia tokios būklės  Nedidelei daliai žmonių pasireiškė išvardytas sunkus šalutinis poveikis, bet tikslus šių sutrikimų dažnis nežinomas.  Sunki alerginė reakcija. Požymiai yra iškilusis niežtintysis išbėrimas, patinimas, kartais veido arba burnos, sukeliantis kvėpavimo pasunkėjimą.  Odos išbėrimas, kuris gali pasireikšti su pūslėmis arba būti panašus į nedidelius taikinius (aplink tamsų tašką centre blyškesnė sritis, apsupta tamsiu žiedu).  Išplitęs išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimusi (tai gali būti Stivenso ir Džonsono Sindromo arba toksinės epidermio nekrolizės požymiai).  Nervų sistemos sutrikimai: drebulys, priepuoliai ir kartais koma. Toks poveikis pasireiškė per didelę dozę pavartojusiems žmonėms, ypač sergantiems inkstų liga.  Jeigu atsirado tokių simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui arba slaugytojai.

  Dažnas šalutinis poveikis

   Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių  Viduriavimas.  Patinimas ir paraudimas šalia venos.  Iškilusis odos išbėrimas, kuris gali pasireikšti su niežuliu.  Skausmas, deginimo pojūtis, patinimas ar uždegimas injekcijos vietoje.  Jeigu nerimaujate dėl tokio poveikio, pasakykite gydytojui.    Dažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai  Tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas (eozinofilija).  Ląstelių, kurios padeda susiformuoti kraujo krešuliui, kiekio padidėjimas.  Kepenų fermentų suaktyvėjimas.    Nedažnas šalutinis poveikis    Toks poveikis gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių  Žarnos uždegimas, dėl kurio pasireiškia skausmas arba viduriavimas išmatomis, kuriose gali būti kraujo.  Pienligė (grybelių sukelta burnos arba makšties infekcija).  Galvos skausmas.  Galvos svaigimas.  Pilvo skausmas.  Pykinimas arba vėmimas.  Karščiavimas arba šaltkrėtis.  Jeigu pasireiškė toks poveikis, pasakykite gydytojui.

  Nedažnas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai  Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas.  Kraujo plokštelių (ląstelių, kurios padeda susiformuoti kraujo krešuliui) kiekio sumažėjimas.  Šlapalo arba šlapalo azoto koncentracijos kraujyje arba kreatinino koncentracijos serume padidėjimas.    Kitas šalutinis poveikis  Nedidelei daliai žmonių pasireiškė kitas šalutinis poveikis, bet tikslus tokių sutrikimų dažnis nežinomas.  Inkstų uždegimas arba funkcijos nepakankamumas.  Dilgčiojimas ir dygsėjimas.  Nemalonus skonis burnoje.  Akių baltymo arba odos pageltimas.    Kitas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai  Pernelyg greitas raudonųjų kraujo ląstelių suirimas.  Tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių kiekio padidėjimas.  Sunkus baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas.    Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Biotum

  Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Buteliuką laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Biotum vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Biotum sudėtis  Veiklioji medžiaga yra ceftazidimas (ceftazidimo pentahidrato pavidalu).  Viename buteliuke yra 1 g ceftazidimo (ceftazidimo pentahidrato pavidalu).  Pagalbinė medžiaga yra bevandenis natrio karbonatas.

  Biotum išvaizda ir kiekis pakuotėje Biotum yra balti ar balkšvi milteliai.

  Pakuotė Kartoninėje dėžutėje yra stiklinis buteliukas su milteliais ir pakuotės lapelis. Buteliukas užkimštas guminiu kamščiu ir užspaustas apsauginiu aliuminio dangteliu.

  Rinkodaros teisės turėtojas Pharmaceutical Works POLPHARMA SA 19 Pelplińska Street 83-200 Starogard Gdański Lenkija

  Gamintojai Pharmaceutical Works POLPHARMA SA Production Division in Duchnice 28/30 Ożarowska Str. 05-850 Ożarów Mazowiecki Lenkija

  Pharmaceutical Works POLPHARMA SA 19 Pelplińska Street 83-200 Starogard Gdański Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje E.Ožeškienės g. 18A LT-44254 Kaunas Tel. +370 325131

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas: 2013-12-06

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

  Biotum vartojimo metodą ir trukmę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į infekcinės ligos rūšį, simptomų sunkumą, sukėlėjo jautrumą, paciento kūno svorį bei inkstų funkciją.
  Ceftazidimą galima leisti į veną arba giliai į stambius raumenis (į viršutinį išorinį didžiojo sėdmens raumens kvadratą ar į išorinę šlaunies dalį).

  Ceftazidimo tirpalai gali būti skiriami tiesiai į veną ar suleidžiami į infuzinės sistemos vamzdelį, jei ligoniui yra parenteraliai lašinami skysčiai.

  Kol bus gauti mikrobų jautrumo tyrimo rezultatai galima vartoti vien ceftazidimo, kaip pirmojo pasirinkimo vaisto. Galima vartoti kartu su aminoglikozidais ar su dauguma kitų beta laktaminių antibiotikų arba galima vartoti kartu su antibiotikais, kurie veikia anaerobus, kai įtariama, jog ligą sukėlė Bacteroides fragilis.

  Suaugę pacientai
  Suaugusių pacientų paros dozė yra 1-6 g ceftazidimo. Ji injekuojama į raumenis arba veną per du ar tris kartus.

  Gydant šlapimo takų infekcinę ligą ir kitas nesunkias infekcines ligas, dažniausiai pakanka leisti po 500 mg ar 1 g kas 12 valandų.

  Gydant daugumą infekcinių ligų ceftazidimo suleidžiama 1 g kas 8 valandas arba 2 g kas 12 valandų.

  Jeigu infekcinė liga sunki, ypač tuo atveju, jei imuninė sistema yra susilpnėjusi, pvz., yra neutropenija (neutrofilinių granulocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), reikia injekuoti arba po 2 g kas 8 ar 12 valandų, arba po 3 g kas 12 valandų.

  Cistinė fibrozė
  Cistine fibroze sergantiems suaugusiems ligoniams, susirgus pseudomonų sukelta plaučių infekcine liga, skirtina 100-150 mg/kg kūno svorio paros dozė, kuri suleidžiama per tris kartus.

  Jei inkstų funkcija normali, skiriama 9 g paros dozė.

  Profilaktika
  Preparato vartojama profilaktiškai, atliekant prostatos operaciją: pradedant anesteziją reikia suleisti 1 g ceftazidimo (iš 1 g buteliuko) ir, jei reikia, pakartotinai suleisti 1 g dozę pašalinus kateterį.

  Senyvi pacientai
  Kadangi senyvų žmonių, ypač vyresnių kaip 80 metų, ceftazidimo klirensas sumažėjęs, sunkiai sergantiems tokio amžiaus pacientams per parą reikėtų skirti ne daugiau kaip 3 g antibiotiko.

  Naujagimiai ir jaunesni kaip 2 mėnesių kūdikiai
  Naujagimių ir jaunesnių kaip 2 mėnesių kūdikių paros dozė yra 25-60 mg/kg kūno svorio. Ji suleidžiamą per du kartus.

  Ceftazidimo pusinės eliminacijos iš naujagimio serumo laikas gali būti tris - keturis kartus ilgesnis nei iš suaugusių žmonių.

  Kūdikiai ir vaikai (vyresni negu 2 mėnesių)
  Vyresnių nei dviejų mėnesių vaikų paros dozė yra 30-100 mg/kg kūno svorio. Ji suleidžiama per du ar tris kartus.

  Vaikų, kurių imuninė sistema susilpnėjusi arba kurie serga cistine fibroze ar meningitu, paros dozė yra ne didesnė kaip 150 mg/kg kūno svorio (daugiausia 6 g), suleidžiama per tris kartus.

  Vyresni kaip 3 mėnesių kūdikiai ir jaunesni kaip 13 metų vaikai
  30 - 100 mg/kg kūno svorio preparato paros dozė injekuojama į raumenis arba veną. Dozę reikia padalyti į lygias dalis ir suleisti per 2-3 kartus.

  Jaunesniems kaip 2,5 metų vaikams ištirpinto lidokaine preparato švirkšti į raumenis draudžiama.

  Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi
  Ceftazidimas išskiriamas pro inkstus beveik tik glomerulų filtracijos būdu, todėl pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, rekomenduojama ceftazidimo dozę mažinti. Jeigu įtariama, kad inkstų funkcija nepakankama, galima skirti pradinę įsotinamąją ceftazidimo 1 g dozę.

  Ligoniai, kurių kepenų funkcija nepakankama
  Dozės koreguoti nereikia.

  Įspėjimas
  Ceftazidimas neveikia gramneigiamų bakterijų, gaminančių daugelį

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės