preloader

Prašome palaukti

Brufen, 400mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Brufen, 400mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ibuprofenas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 400mg
Prekės kodas: 202374
Suaugusiems ir paaugliams (12 – 18 metų) silpno ar vidutinio intensyvumo skausmui malšinti, karščiavimo mažinimui, reumatinių ligų (reumatoidinio artrito, artro...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Suaugusiems ir paaugliams (12 – 18 metų) silpno ar vidutinio intensyvumo skausmui malšinti, karščiavimo mažinimui, reumatinių ligų (reumatoidinio artrito, artrozės) gydymui ir menstruacijų skausmui mažinti, 6-12 metų vaikams esant ūminiam skausmui ir karščiavimui dėl peršalimo.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Brufen ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Brufen 3. Kaip vartoti Brufen 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Brufen 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Brufen ir kam jis vartojamas

  Brufen priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Brufen malšina skausmą, mažina temperatūrą ir uždegimą.

  Brufenas vartojamas suaugusiems ir paaugliams (12 – 18 metų) silpno ar vidutinio intensyvumo skausmui malšinti, karščiavimo mažinimui, reumatinių ligų (reumatoidinio artrito, artrozės) gydymui ir menstruacijų skausmui mažinti.

  Brufen 200 mg gali būti vartojams 6-12 metų vaikams esant ūminiam skausmui ir karščiavimui dėl peršalimo.

  Brufen poveikis paprastai atsiranda per 30 minučių.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Brufen

  Brufen vartoti negalima: - jeigu yra alergija ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu esate paskutiniame nėštumo trimestre; - jei turite padidėjusį polinkį kraujuoti; - jei sergate sunkiomis kepenų ir inkstų ligomis; - jeigu jums yra sunkus širdies nepakankamumas; - jei Jums yra skrandžio, dvylikapirštės žarnos opa arba jei anksčiau yra buvę skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos, atsiradusios vartojant Brufen ar panašius vaistus; - jei Jums yra buvusios alerginės reakcijos (pvz., sunkumas kvėpuojant, nosies užgulimas, bėrimas) pavartojus acetilsalicilo rūgšties ar kitų vaistų nuo uždegimo.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės - Visada vartokite mažiausią galimą dozę trumpiausią gydymo laiką, kad būtų išvengta pašalinių reiškinių atsiradimo galimybės. Dažniausiai pašalinius poveikius sukelia vartojamos didesnės nei rekomenduojamos vaisto dozės. Tai taip pat reiškia, kad reikia vengti vartoti keletą NVNU tuo pačiu metu. - Pacientai, kuriems šiuo metu yra, ar yra buvę toliau išvardintos ligos ar simptomai, turi pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant vartoti Brufen: sisteminė raudonoji vilkligė (jungiamojo audinio liga), kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai, lengvo ar vidutinio laipsnio širdies nepakankamumas, astma, uždegiminės žarnyno ligos, prieš tai buvusi skrandžio opa ar padidėjusi kraujavimo rizika. - Kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, Brufen gali maskuoti infekciją. - Šis vaistas priklauso vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kuri turi įtakos moters vaisingumui. Šio poveikio nelieka nustojus vartoti vaistą. - Pacientai, ypač senyvi, kurie yra turėję virškinimo sistemos problemų, turėtų kreiptis į gydytoją jei pradėjus gydymą atsirastų virškinimo sistemos pažeidimo simptomų. - Labai retai buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas vartojant NVNU. Nutraukite Brufen vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado bėrimas ar gleivinių pažeidimas. - Pacientams, sergantiems sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, gali būti padidėjęs aseptinio meningito pavojus. - Nutraukite Brufen vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado šie simptomai (angioedema): - veido, liežuvio ir gerklės sutinimas; - sunkumas ryjant; - dilgėlinė ar sunkumas kvėpuojant. - Tokie vaistai kaip Brufen gali šiek tiek padidinti širdies priepuolio ar insulto riziką. Ši rizika didėja, kai vartojamos didelės vaisto dozės arba jo vartojama ilgą laiką. Nevartokite vaisto didesnėmis nei rekomenduojama dozėmis ir ne ilgiau nei reikia. - Pasikonsultuokite su gydytoju, jei turite širdies problemų, jei Jums yra buvęs infarktas ar Jums yra padidėjusi šių ligų rizika (pvz., jei Jūsų aukštas kraujospūdis, sergate diabetu, aukštas cholesterolio kiekis kraujyje ar rūkote). - Jei planuojate pastoti, Brufen nevartokite. Prieš tai pasitarkite su gydytoju. - Sergant vėjaraupiais reikėtų vengti vartoti šio vaisto. - Dėl Brufen vartojimo gali sumažėti baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje ir sumažėti atsparumas infekcijoms. Jeigu pasireiškia infekcijos simptomai, tokie kaip karščiavimas ir rimtas bendros būklės pablogėjimas, arba jeigu pasireiškia karščiavimas su vietinės infekcijos požymiais, tokiais kaip gerklės, ryklės, burnos skausmas ar šlapinimosi sutrikimai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums bus atliktas kraujo tyrimas, nustatyti galimą baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimą kraujyje (agranuliocitozė). Svarbu informuoti gydytoją apie vartojamą vaistinį preparatą.

  Vaikai ir paaugliai Galima inkstų sutrikimo rizika dehidratuotiems vaikams ir paaugliams.

  Kiti vaistai ir Brufen Negalima vartoti skirtingų skausmą malšinančių vaistų vienu metu, nebent taip paskyrė gydytojas. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Brufen gali veikti arba jo poveikį įtakoti kai kurie vaistai, įskaitant vartojamus šių ligų gydymui: - navikų ir imuninės sistemos ligų (metotreksatas); - maniakinę depresiją (litis); - nereguliarų širdies ritmą (digoksinas); - skausmą (acetilsalicilo rūgštis); - krešėjimą (pvz., dikumarolį, varfariną, tiklopidiną); - depresiją (vaistai, vadinami SSRI); - aukštą kraujo spaudimą (pvz., beta blokatorius, diuretikus, AKF inhibitorius, angiotenzino II inhibitorius); - uždegimą (kortikosteroidai); - grybelines infekcijas (antigrybelinius vaistus, ypač vorikonazolą ar flukonazolą); - cukrinį diabetą (sulfonilkarbamidai); - žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV) (zidovudinas).

  Dėl šių priežasčių, Jus gydantis gydytojas turi žinoti apie visus vaistus, kuriuos Jūs vartojate.

  Brufen vartojimas su maistu ir gėrimais Brufen galima vartoti su maistu ar gėrimais. Norint greitesnio vaisto poveikio, Brufen galima vartoti ir nevalgius.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jei Jūs esate nėščia, ar manote, kad galite būti nėščia, žindote kūdikį, prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėščiosios neturėtų vartoti Brufen paskutinių trijų nėštumo mėnesių metu. Moterys, planuojančios pastoti ar pastojusios, taip pat neturėtų vartoti Brufen. Nėštumo metu Brufen galima vartoti tik jei paskyrė gydytojas.

  Ibuprofenas patenka į motinos pieną. Žindant, vartoti ibuprofeną nerekomenduojama. Jei žindymo laikotarpiu tektų dažniau vartoti Brufen, pasikonsultuokite su gydytoju.

  Ibuprofeno vartojimas gali turėti įtakos vaisingumui. Todėl šio vaisto vartojimas bandant pastoti ar atliekant nevaisingumo tyrimus yra nerekomenduojamas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Brufen kai kuriems žmonėms gali veikti reakcijos greitį. Tai reikia turėti omeny, jei atliekamas budrumo reikalaujantis darbas, pvz., vairuojama.

  Tik Jūs galite nuspręsti,ar esate tinkamoje būsenoje ir galite vairuoti bei atlikti kitus, didelio dėmesio reikalaujančius darbus. Dėl vaisto veikimo ar pašalinio vaisto poveikio, kai kuriuos darbus atlikti gali būti nesaugu. Šie nepageidaujami reiškiniai išvardinti kituose šio lapelio skyriuose. Perskaitykite visą pakuotės lapelį. Pasitarkite su gydytoju, slaugytoja ar vaistininku, jei kyla klausimų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Brufen medžiagas Brufeno sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Brufen

  Brufen visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprasta dozė paaugliams (12- 18 metų)  ir suaugusiems esant reumatinėms ligoms yra: viena 400 mg tabletė 3 kartus per parą. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą.Kad pasijustų greitesnis poveikis sustingusiems sąnariams, rytinę dozę galima vartoti nevalgius. Maksimali paros dozė: 2400 mg.

  Menstruacijų skausmui malšinti: viena 400 mg tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą. Vaisto išgerti pajutus pirmuosius menstruacijų skausmus. Silpnas ar vidutinio intensyvumo skausmas: viena 200 mg arba viena 400 mg tabletė kartą per parą arba 3-4 kartus per parą. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą. Didesnė kaip 400 mg vienkartinė dozė neparodė papildomo poveikio skausmo malšinimui.

  Suaugusiųjų ir paauglių karščiavimas: viena 200 mg arba 400 mg tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį.

  Ūmus skausmas ir karščiavimas dėl peršalimo, 6-12 metų vaikams: viena 200 mg tabletė 1-3 kartus per parą. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą.

  Tam kad išvengti praeinančio deginimo pojūčio burnoje ar gerklėje, tabletę reikia nuryti visą, užgeriant bent jau puse stiklinės vandens.

  Jeigu Jūs sergate sunkia kepenų ar inkstų liga, arba esate senyvo amžiaus, gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

  Ką daryti pavartojus per didelę Brufen dozę? Jei išgėrėte didesnę nei Jums paskirta Brufen dozę ar vaikas netyčia išgėrė vaisto, kreipkitės į gydytoją, ligoninę, ar Skubios pagalbos centrą (tel.: 112), kur įvertins galimą riziką ir patars, kaip toliau elgtis.

  Perdozavimo simptomai gali pasireikšti pykinimu, skrandžio skausmu, vėmimu (gali būti su kraujo priemaiša), galvos skausmu, spengimu ausyse, sutrikimu ir nistagmu. Vartojant dideles dozes galimas sąmonės praradimas, traukuliai ( dažniausiai vaikams), silpnumas ir svaigimas, kraujas šlapime, šalčio pojūtis kūne, kvėpavimo sutrikimai.

  Pamiršus pavartoti Brufen Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nutraukite Brufen vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei atsirado šie simptomai (angioedema): veido, liežuvio ir gerklės sutinimas; sunkumas ryjant; dilgėlinė ar sunkumas kvėpuojant.

  Dažnas (gali pasireikšti 1 iš 100 pacientų): Galvos skausmas, galvos svaigimas. Virškinimo trakto sutrikimai (virškinimo sutrikimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, juodos išmatos, kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno, vėmimas krauju). Bėrimas. Nuovargis.

  Nedažnas (gali pasireikšti 1 iš 1000) ): sloga, nemiga, nerimas, regėjimo pakitimai, klausos sutrikimai. Bronchų spazmas, astma. Burnos gleivinės išopėjimas. Skrandžio opa, skrandžio opos prakiurimas, skrandžio gleivinės uždegimas. Hepatitas. Gelta. Sutrikusi kepenų funkcija.Niežulys, nedidelės odos ir gleivinių kraujosruvos, jautrumas šviesai. Sutrikusi inkstų funkcija. Kraujo sudėties pakitimai, įskaitant agranuliocitozę. Mieguistumas. Dilgčiojimo pojūtis.

  Retas (gali pasireikšti 1  iš 10000): nebakterinis meningitas, alerginės reakcijos, depresija, sutrikimas, sutrikusi rega, tinitas (spengimas ausyse), kepenų pažeidimas ir skysčių susilaikymas organizme.

  Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000): kasos uždegimas, kepenų funkcijos nepakankamumas, odos ir gleivinių pakitimai (kartais sunkūs), tokie kaip epidermio nekrolizė ir (ar) daugiaformė eritema.

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): kolitas ir Krono liga.

  Atkreipkite dėmesį, kad Brufen gali prailginti kraujavimo laiką.

  Buvo pranešimų apie aukštą kraujospūdį ir širdies veiklos sutrikimą, taip pat apie storojo žarnyno opų ir Krono ligos (žarnyno liga) pablogėjimą vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU).

  Galima sunki odos infekcija sergant vėjaraupiais.

  Tokie vaistai kaip Brufen gali nežymiai padidinti infarkto ar insulto riziką.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Brufen

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje.

  Ant dėžutės, buteliuko etiketės po “Tinka iki” ir lizdinės plokštelės po “EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Brufen sudėtis

  Vienoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno. Vienoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno.

  - Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. - Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, laktozė monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio laurilsulfatas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė, talkas, dažiklis (titanio dioksidas E 171).

  Brufen išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos, ovalios, plėvele dengtos tabletės.

  Brufen 200 mg: Dėžutėje būna 30 tablečių lizdinėse plokštelėse arba 100 tablečių DTPE buteliuke. Brufen 400 mg: Dėžutėje būna 20, 30 ar 60 tablečių lizdinėse plokštelėse arba 100 tablečių DTPE buteliuke.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas BGP Products SIA Mūkusalas 101 Rīga LV 1004 Latvija

  Gamintojas AbbVie Deutschland GmbH & Co. KG Knollstrasse 67061 Ludwigshafen Vokietija

  arba

  Famar S.A. 7 Anthoussas Avenue 153 44 Anthousa, Attiki Graikija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Abbott Laboratories“ Žalgirio g. 92, LT- 09303, Vilnius Tel.:+370 52051288

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse tokiais pavadinimais:   Stiprumas Šalis Pavadinimas 200 mg Estija Brufen  Latvija Brufen 200 mg apvalkotās tabletes  Lietuva Brufen 200 mg plėvele dengtos tabletės  Slovėnija Brufen 200 mg filmsko obložene tablete  Švedija Brufen 200 mg tabletter 400 mg Estija Brufen  Latvija Brufen 400 mg apvalkotās tabletes  Lietuva Brufen 400 mg plėvele dengtos tabletės  Rumunija Brufen 400 mg, comprimate filmate  Slovėnija Brufen 400 mg filmsko obložene tablete  Švedija Brufen 400 mg tabletter

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-23

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

   

  Įprasta dozė paaugliams (12- 18 metų) ir suaugusiems esant reumatinėms ligoms yra: viena 400 mg tabletė 3 kartus per parą. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą.Kad pasijustų greitesnis poveikis sustingusiems sąnariams, rytinę dozę galima vartoti nevalgius.
  Maksimali paros dozė: 2400 mg.
  Menstruacijų skausmui malšinti: viena 400 mg tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą. Vaisto išgerti pajutus pirmuosius menstruacijų skausmus.
  Silpnas ar vidutinio intensyvumo skausmas: viena 200 mg arba viena 400 mg tabletė kartą per parą arba 3-4 kartus per parą. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą. Didesnė kaip 400 mg vienkartinė dozė neparodė papildomo poveikio skausmo malšinimui.
  Suaugusiųjų ir paauglių karščiavimas: viena 200 mg arba 400 mg tabletė 1-3 kartus per parą pagal poreikį.
  Ūmus skausmas ir karščiavimas dėl peršalimo, 6-12 metų vaikams: viena 200 mg tabletė 1-3 kartus per parą. Tarp dozių daryti 4-6 valandų intervalą.

  Tam kad išvengti praeinančio deginimo pojūčio burnoje ar gerklėje, tabletę reikia nuryti visą, užgeriant bent jau puse stiklinės vandens.

  Jeigu Jūs sergate sunkia kepenų ar inkstų liga, arba esate vyresnio amžiaus, gydytojas Jums paskirs mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

  Ibuprofenas; 400mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti