preloader

Prašome palaukti

Cardiket retard, 40mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N50

Cardiket retard, 40mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Izosorbido dinitratas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 40mg
Prekės kodas: 045665
Ilgalaikiam krūtinės anginos (krūtinės skausmo) gydymui ir jos priepuolių profilaktikai.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Ilgalaikiam krūtinės anginos (krūtinės skausmo) gydymui ir jos priepuolių profilaktikai.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. Apie ką rašoma šiame lapelyje?

   1. Kas yra Cardiket retard ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant Cardiket retard  3. Kaip vartoti Cardiket retard  4. Galimas šalutinis poveikis  5. Kaip laikyti Cardiket retard  6. Pakuotės turinys ir kita informacija     1. Kas yra Cardiket retard ir kam jis vartojamas

  Cardiket retard yra organinis nitratas. Cardiket retard vartojamas ilgalaikiam krūtinės anginos (krūtinės skausmo) gydymui ir jos priepuolių profilaktikai.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Cardiket retard

  Cardiket retard vartoti negalima: - jeigu yra alergija izosorbido dinitratui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra padidėjęs jautrumas nitrojunginiams; - jei yra ūminis kraujotakos nepakankamumas (šokas, kardiogeninis šokas, kraujotakos kolapsas); - kai labai mažas kraujo spaudimas (didelė hipotenzija, sistolinis kraujo spaudimas mažesnis negu 90 mm Hg); - jei sergate hipertrofine obstrukcine kardiomiopatija (širdies raumens liga, dėl kurios susiaurėja vidinės širdies ertmės); - jei sergate konstrikciniu perikarditu (siaurinamuoju širdiplėvės uždegimu); - jei yra širdies tamponada (širdies sustojimas, kuris įvyksta, kai į širdiplėvės ertmę išsiliejęs kraujas suspaudžia širdies raumenį); - jeigu yra ženkli mažakraujystė; - jeigu yra galvos trauma; - jei yra kraujavimas i smegenis; - jei labai sumažėjęs cirkuliuojančio kraujo tūris (hipovolemija); - kartu su fosfodiesterazės-5-inhibitoriais (pvz., sildenafiliu, tadalafiliu arba vardenafiliu), kadangi tokiu atveju gali labai sumažėti kraujo spaudimas. Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Cardiket retard. Jeigu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių, Cardiket retard reikia vartoti labai atsargiai ir tik gydytojui prižiūrint: - jeigu Jums yra susiaurėjęs aortos ir (arba) dviburis vožtuvas, t. y. aortos ir (arba) mitralinė stenozė; - jeigu yra polinkis į ortostatinį kraujotakos reguliacijos sutrikimą; - jei sergate liga, dėl kurios kaukolės viduje padidėja spaudimas (intrakranialinis spaudimas). Iki šiol didesnis spaudimo pakitimas pastebėtas tik suleidus į veną didelę gliceroltrinitrato dozę.

  Staiga atsiradusiam širdies skausmui, kurį sukelia ūminis krūtinės anginos priepuolis, malšinti Cardiket retard netinka.

  Esant aukščiau nurodytoms aplinkybėms Cardiket retard reikia vartoti atsargiai. Reikia apie tai dar pasiklausti gydytojo. Taip elgtis reikia ir tada, jei nurodytos aplinkybės jau yra kartą buvusios.

  Vaikams Vartojimo vaikams patirties nėra.

  Kiti vaistai ir Cardiket retard  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kartu su Cardiket retard vartojant vaistų, plečiančių kraujagysles (vazodilatatorių), mažinančių kraujospūdį (antihipertenzinių vaistų), beta adrenoreceptorių blokatorių, kalcio antagonistų, neuroleptikų arba triciklių antidepresantų, taip pat alkoholio, gali stiprėti Cardiket retard kraujospūdžio mažinamasis poveikis. Jis gali būti ypač stiprus, jei kartu su Cardiket retard vartojama vaistų nuo erekcijos sutrikimo, vadinamųjų 5-fosfodiesterazės inhibitorių, pvz., sildenafilio, tadalafilio ar vardenafilio(žr. skyrelį “ Cardiket retard vartoti negalima”).

  Cardiket retard įtaka kitų vaistų poveikiui Jei Cardiket retard vartojama kartu su dihidroergotaminu, kraujyje gali padaugėti šio vaisto ir padidėti jo sukeliamas poveikis. Rekomenduojama laikytis atsargumo priemonių vartojant Cardiket retard kartu su sapropterino turinčiais vaistais.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nors tyrimų su gyvūnais metu jokio žalingo poveikio vaisiui nenustatyta, Cardiket retard nėščioms moterims ir žindyvėms galima vartoti tik tik būtiniausiu atveju ir tik stebint gydytojui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistas, net vartojamas taip, kaip nurodyta, gali sutrikdyti gebėjimą reaguoti ir tai gali trukdyti būti aktyviu eismo dalyviu, prižiūrėti veikiančius įrenginius bei dirbti kitokį darbą, kur būtinas atsargumas. Poveikis būna didesnis gydymo pradžioje, didinant dozę, keičiant vaistus arba vaisto vartojimo laikotarpiu geriant svaigalų.

  Cardiket retard sudėtyje yra laktozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Cardiket retard

   Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju vaistas gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

  Cardiket retard 20 mg pailginto atpalaidavimo tabletės • Rekomenduojama 2 kartus per parą gerti po 1 tabletę. Ją reikia nuryti nesukramtytą, užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio. Antrą dozę reikia gerti praėjus 6 – 8 valandoms po pirmosios. • Pacientams, kuriems yra didesnis nitratų poreikis, dozė gali būti didinama iki 1 tabletės 3 kartus per parą, kas 6 val.

  Cardiket retard 40 mg pailginto atpalaidavimo tabletės • Rekomenduojama kartą per parą gerti po 1 tabletę. Ją reikia nuryti nesukramtytą, užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio. • Pacientams, kuriems būtina didesnė organinių nitratų dozė, galima vartoti po 1 tabletę 2 kartus per parą. Antrą dozę reikia gerti praėjus 6 – 8 valandoms po pirmosios.

  Gydymą reikėtų pradėti nuo mažos dozės ir ją lėtai didinti tol, kol pasireikš pageidaujamas poveikis. Vaisto vartojimo trukmę nustato gydytojas. Šis vaistas labai tinka, jei reikalingas ilgalaikiam gydymas. Jo vartojimą nutraukti staiga be gydytojo konsultacijos draudžiama.

  Vaikams Vartojimo vaikams patirties nėra.

  Ką daryti pavartojus per didelę Cardiket retard dozę? Pavartojus per didelę Cardiket retard dozę reikia nedelsiant informuoti gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Cardiket retard Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Pamiršus pavartoti Cardiket retard reikia nedelsiant informuoti gydytoją.

  Nustojus vartoti Cardiket retard Savo nuožiūra nustojus vartoti Cardiket retard reikia nedelsiant informuoti gydytoją.

   Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

   Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažni ( 1/10), dažni ( 1/100, < 1/10), nedažni ( 1/1 000, < 1/100), reti ( 1/10 000, < 1/1 000), labai reti (< 1/10 000) , dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Nepageidaujamas poveikis, galintis pasireikšti Cardiket retard vartojimo metu, išvardytas toliau.

  Nervų sistemos sutrikimai Labai dažni: galvos skausmas. Dažni: galvos svaigimas, mieguistumas.

  Širdies sutrikimai Dažni: padažnėjęs širdies plaikimas (tachikardija) Nedažni: krūtinės anginos simptomų pasunkėjimas.

  Kraujagyslių sutrikimai Dažni: ortostatinė hipotenzija (su kūno padėties pasikeitimu susijęs kraujo spaudimo sumažėjimas). Nedažni: kraujotakos nepakankamumas (kartais kartu ir širdies ritmo sutrikimas, pasireiškiantis retu širdies plakimu bei alpuliu). Dažnis nežinomas: kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija).

  Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni: pykinimas, vėmimas. Labai reti: rėmuo.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni: alerginė odos reakcija (pvz., išbėrimas), paraudimas. Labai reti: alerginis pabrinkimas, Stivenso ir Džonsono sindromas (sunki odos ir gleivinių reakcija). Dažnis nežinomas: eksfoliacinis dermatitas (sunkus odos uždegimas, lydimas odos lupimosi).

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažni: bendas silpnumas (astenija).

  Gydant organiniais nitratais, kai kuriems pacientams pasireiškė sunki hipotenzija, kurios simptomai buvo pykinimas, vėmimas, neramumas, išblyškimas ir didelis prakaitavimas.

  Cardiket retard gydomiems ligoniams gali pasireikšti trumpalaikis deguonies koncentracijos sumažėjimas kraujyje dėl santykinio kraujo persiskirstymo per mažai vėdinamose plaučių dalyse. Dėl to galima deguonies stoka širdies raumenyje, ypač krūtinės angina sergantiems ligoniams.

   Pranešimas apie šalutinį poveikį  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Cardiket retard

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Cardiket retard sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra izosorbido dinitratas. Vienoje Cardiket retard 20 mg pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 20 mg izosorbido dinitrato. Vienoje Cardiket retard 40 mg pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 40 mg izosorbido dinitrato. - Pagalbinės medžiagos yra talkas, polivinilacetatas, magnio stearatas, laktozė monohidratas, bulvių krakmolas.

  Cardiket retard išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Cardiket retard 20 mg pailginto atpalaidavimo tabletė yra balta, plokščia su briauna ir vagele, viršutinėje pusėje įspaustas užrašas „IR 20“, o  apatinėje pusėje - užrašas „SCHWARZ PHARMA“.

  Cardiket retard 40 mg pailginto atpalaidavimo tabletė yra balta, plokščia su briauna ir vagele, viršutinėje pusėje įspaustas užrašas „IR 40“,o  apatinėje pusėje - užrašas „SCHWARZ PHARMA“.

  Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

  Pakuotė, kurioje yra 50 arba 20 pailginto atpalaidavimo tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas UCB Pharma GmbH Alfred-Nobel Str. 10 D-40789 Monheim Vokietija

  Gamintojas Aesica Pharmaceuticals GmbH Alfred-Nobel-Str. 10 40789 Monheim Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  ELVIM Kurzemes pr. 3 Ryga LV-1067 Latvija Tel. +371-67808450 El. paštas: hq@elvim.lv

   Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-06-18   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Būtina tiksliai laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju vaistas gali sukelti nepageidaujamą poveikį.

  Cardiket retard 20 mg pailginto atpalaidavimo tabletes reikia gerti du kartus per dieną nepriklausomai nuo valgymo laiko po vieną tabletę. Ją reikia gerti nesukramtytą ir užsigerti skysčiu. Jei nitratų poreikis didesnis, dozę galima didinti: tokiu atveju reikia gerti tris kartus per dieną po vieną Cardiket retard 20 mg pailginto atpalaidavimo tabletę.

  Cardiket retard 40 mg pailginto atpalaidavimo tabletės: iš pradžių dienos dozė yra 1 tabletė. Ją reikia gerti nepriklausomai nuo valgymo laiko iš karto. Tabletę reikia gerti nesukramtytą ir užsigerti skysčiu. Jei nitratų poreikis didesnis, dozę galima didinti: tokiu atveju reikia gerti 2 kartus per dieną po vieną Cardiket retard 40 mg pailginto atpalaidavimo tabletę. Geriant du kartus per dieną po 1 tabletę, vaisto poveikis būna optimalus, jei tarp dviejų tablečių vartojimo daroma ne ilgesnė kaip 8 valandų pertrauka.

  Gydymą reikėtų pradėti nuo mažos dozės ir ją lėtai didinti tol, kol pasireikš pageidaujamas poveikis. Vaisto vartojimo trukmę nustato gydytojas. Šis vaistas labai tinka, jei reikalingas ilgalaikiam gydymas. Jo vartojimą nutraukti staiga be gydytojo konsultacijos draudžiama.

  Vartojimo vaikams patirties nėra.

  Izosorbido dinitratas; 40mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti