preloader

Prašome palaukti

CELECOXIB Zentiva, 100mg, kietosios kapsulės, N30

CELECOXIB Zentiva, 100mg, kietosios kapsulės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Celekoksibas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 205780

Vartojama suaugusiesiems reumatoidinio artrito, osteoartrito bei ankilozinio spondilito požymiams ir simptomams lengvinti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojama suaugusiesiems reumatoidinio artrito, osteoartrito bei ankilozinio spondilito požymiams ir simptomams lengvinti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.


  -        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.


  -        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  -        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).


  -        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.


   


   


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?


  1.       Kas yra Celecoxib Zentiva ir kam jis vartojamas


  2.       Kas žinotina prieš vartojant Celecoxib Zentiva


  3.       Kaip vartoti Celecoxib Zentiva


  4.       Galimas šalutinis poveikis


  5.       Kaip laikyti Celecoxib Zentiva


  6.       Pakuotės turinys ir kita informacija


   


   


  1.       Kas yra Celecoxib Zentiva ir kam jis vartojamas


   


  Celecoxib Zentiva vartojama suaugusiesiems reumatoidinio artrito, osteoartrito bei ankilozinio spondilito požymiams ir simptomams lengvinti.


   


  Celecoxib Zentiva priklauso vaistų, kurie vadinami nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), grupei ir specifiniam ciklooksigenazės 2 (COX‑2) inhibitorių pogrupiui. Jūsų organizme yra gaminami prostaglandinai (į hormonus panašios medžiagos), kurie gali sukelti skausmą ir uždegimą. Sergant tokiomis ligomis kaip reumatoidinis artritas ar osteoartritas, šių medžiagų organizme susidaro per daug. Celecoxib Zentiva mažina prostaglandinų gamybą ir dėl to malšina skausmą ir uždegimą.


   


   


  2.       Kas žinotina prieš vartojant Celecoxib Zentiva


   


  Gydytojas Jums skyrė vartoti Celecoxib Zentiva. Ši informacija gali padėti, kad gydymo Celecoxib Zentiva poveikis būtų geriausias. Jeigu kiltų bet kokių papildomų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


   


  Celecoxib Zentiva vartoti negalima:  • jeigu yra alergija celekoksibui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

  • jeigu buvo pasireikusi alerginė reakcija vaistams, vadinamiems sulfonamidais (tokie vaistai yra kai kurie antibiotikai, vartojami infekcinėms ligoms gydyti);

  • jeigu šiuo metu sergate skrandžio ar žarnos opalige arba kraujuojate iš skrandžio ar žarnyno;

  • jeigu pavartojus acetilsalicilo rūgšties arba bet kurių kitų vaistų nuo uždegimo ar skausmą malšinančių vaistų (NVNU) pasireiškė astma, atsirado nosies polipų, sunkus nosies paburkimas ar alerginė reakcija, pavyzdžiui, niežtintis odos išbėrimas, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas ar švokštimas;

  • jeigu esate nėščia. Jeigu gydymo metu galite pastoti, turite aptarti su gydytoju kontracepcijos būdus;

  • jeigu maitinate krūtimi;

  • jeigu sergate sunkia kepenų liga;

  • jeigu sergate sunkia inkstų liga;

  • jeigu sergate uždegimu pasireiškiančia žarnų liga (pavyzdžiui, opiniu kolitu ar Krono (Crohn) liga);

  • jeigu sergate širdies ligomis, pavyzdžiui, širdies nepakankamumu, diagnozuota išeminė širdies liga arba smegenų kraujagyslių liga (pavyzdžiui, buvo diagnozuotas širdies priepuolis, insultas arba praeinantysis smegenų išemijos priepuolis (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas, dar vadinamas mini insultu), krūtinės angina arba širdies ar smegenų kraujagyslių užsikimšimas);

  • jeigu yra arba buvo kraujotakos sutrikimų (periferinių arterijų liga) arba atlikta kojų arterijų operacija.


   


  Įspėjimai ir atsargumo priemonės


  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Celecoxib Zentiva:  • jeigu anksčiau buvo pasireiškusi opa arba kraujavimas iš skrandžio ar žarnyno


  (Celecoxib Zentiva vartoti negalima, jeigu šiuo metu yra opa arba kraujuoja iš skrandžio ar žarnyno);  • jeigu vartojate acetilsalicilo rūgšties (net jei vartojate mažą dozę širdžiai apsaugoti);

  • jeigu vartojate kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (pavyzdžiui, varfarino);

  • jeigu Celecoxib Zentiva vartojate kartu su kitais NVNU, kurių sudėtyje nėra acetilsalicilo rūgšties (pavyzdžiui, ibuprofenu ar diklofenaku). Šių vaistų vartoti kartu nerekomenduojama;

  • jeigu rūkote, sergate cukriniu diabetu, yra padidėjęs kraujospūdis arba padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje;

  • jeigu sergate širdies, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimais (gydytojas gali pageidauti reguliariai tikrinti Jūsų būklę);

  • jeigu yra skysčių susikaupimas organizme (pavyzdžiui, kulkšnių ir pėdų patinimas);

  • jeigu Jūsų organizme trūksta skysčių, pavyzdžiui, dėl vėmimo, viduriavimo arba diuretikų (jais iš organizmo šalinamas skysčių perteklius) vartojimo;

  • jeigu bet kurie vaistai buvo sukėlę sunkią alerginę reakciją arba sunkią odos reakciją;

  • jeigu negaluojate dėl infekcijos arba galvojate, kad pasireiškė infekcinė liga, nes Celecoxib Zentiva gali slėpti karščiavimą ar kitus infekcijos bei uždegimo požymius;

  • jeigu esate vyresni kaip 65 metų (gydytojas gali pageidauti reguliariai tikrinti Jūsų būklę).


   


  Šis vaistas, kaip ir kitokie NVNU (pavyzdžiui, ibuprofenas, diklofenakas), gali didinti kraujospūdį, taigi gydytojas gali paprašyti reguliariai matuoti kraujospūdį.


  Vartojant celekoksibo, buvo keletas sunkių kepenų reakcijų atvejų, įskaitant sunkų kepenų uždegimą, kepenų pažaidą, kepenų nepakankamumą (kai kurie atvejai buvo mirtini arba prireikė kepenų persodinimo). Dauguma sunkių kepenų reakcijų pasireiškė per vieną mėnesį po to, kai buvo pradėtas gydymas šiuo vaistu.


   


  Kiti vaistai ir Celecoxib Zentiva


  Kai kurie vaistai gali keisti kitų vaistų poveikį. Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui:


  -        dekstrometorfano (nuo kosulio);


  -        angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių ar angiotenzino II receptorių antagonistų (nuo padidėjusio kraujospūdžio ir širdies nepakankamumo);


  -        diuretikų (jais iš organizmo šalinamas skysčių perteklius);


  -        flukonazolo ar rifampicino (jais gydomos grybelių ir bakterijų sukeltos infekcinės ligos);


  -        varfarino arba kitų geriamųjų antikoaguliantų (kraują skystinančių vaistų, kurie slopina kraujo krešėjimą);


  -        ličio preparatų (jais gydoma tam tikro tipo depresija);


  -        kitų vaistų nuo depresijos, miego sutrikimų, kraujospūdžio padidėjimo ar nereguliarios širdies veiklos;


  -        neuroleptikų (jais gydomi kai kurie psichikos sutrikimai);


  -        metotreksato (juo gydomas reumatoidinis artritas, žvynelinė, leukemija);


  -        karbamazepino (juo gydoma epilepsija (priepuoliai), kai kurios skausmo formos ar depresija);


  -        barbitūratų (gydoma epilepsija (priepuoliai) ir kai kurie miego sutrikimai);


  -        ciklosporino arba takrolimuzo (jų vartojama imuninei sistemai slopinti, pavyzdžiui, po organų persodinimo).


   


  Celecoxib Zentiva galima vartoti su maža acetilsalicilo rūgšties doze (75 mg ar mažesne paros doze). Prieš vartojant šių vaistų kartu, pasitarkite su gydytoju.


   


  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas


  Jeigu esate nėščia arba galite pastoti gydymo metu (t. y. esate vaisinga moteris ir nenaudojate tinkamo kontracepcijos metodo), Celecoxib Zentiva vartoti negalima. Jeigu pastojote gydymo Celecoxib Zentiva metu, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris skirs kitokį gydymą.


  Celecoxib Zentiva žindymo laikotarpiu vartoti negalima.


   


  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.


   


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas


  Prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus turite žinoti, kaip Celecoxib Zentiva Jus veikia. Jeigu pavartojus Celecoxib Zentiva jaučiatės apsvaigę ar apsnūdę, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol toks poveikis neišnyks.


   


  Celecoxib Zentiva sudėtyje yra laktozės monohidrato


  Celecoxib Zentiva sudėtyje yra laktozės monohidrato (tam tikros rūšies cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


   


   


  3.       Kaip vartoti Celecoxib Zentiva


   


  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu manote, kad Celecoxib Zentiva veikia per stipriai ar per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


   


  Gydytojas nurodys, kokią dozę vartoti. Didinant dozę ir ilginant vartojimo trukmę, šalutinio poveikio, susijusio su širdies sutrikimais, rizika gali didėti, todėl svarbu, kad vartotumėte mažiausią skausmą malšinančią Celecoxib Zentiva dozę ir ne ilgiau, nei būtina ligos simptomams kontroliuoti.


  Reikia nuryti visą Celecoxib Zentiva kapsulę užsigeriant vandeniu. Kapsulę galima išgerti bet kuriuo paros laiku valgant ar nevalgius. Vis dėlto stenkitės gerti kiekvieną Celecoxib Zentiva dozę tuo pačiu paros laiku kiekvieną dieną.


  Jeigu per dvi savaites nuo gydymo pradžios būklė nepagerėja, kreipkitės į gydytoją.


   


  Rekomenduojama dozė yra:


  Įprastinė paros dozė osteoartritui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną. Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės.


  Įprastinė dozė yra:  • arba po vieną 200 mg kapsulę vieną kartą per parą;

  • arba po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.


   


  Įprastinė pradinė paros dozė reumatoidiniam artritui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną (padalyti į dvi dozes ir vartoti du kartus per parą). Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės (padalyti į dvi dozes ir vartoti du kartus per parą).


  Įprastinė dozė yra:  • po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.


  Celecoxib Zentiva 200 mg:  • 200 mg dozės (vartoti kaip vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą)  negalima pasiekti su Celecoxib Zentiva 200 mg kietosios kapsulės. Prašome pasitarti su gydytoju.


   


  Įprastinė paros dozė ankiloziniam spondilitui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną. Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės.


  Įprastinė dozė yra:  • arba po vieną 200 mg kapsulę vieną kartą per parą;

  • arba po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.


   


  Inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimas


  Įsitikinkite, ar gydytojas žino, kad sergate inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimu, nes gali prireikti mažesnės vaisto dozės.


   


  Senyvi pacientai, ypač tie, kurių kūno svoris mažesnis kaip 50 kg


  Jeigu esate vyresni kaip 65 metų ir ypač jeigu sveriate mažiau kaip 50 kg, gydytojui gali tekti atidžiau Jus prižiūrėti.


   


  Vaikams


  Celecoxib Zentiva gydomi tik suaugusieji. Šiuo vaistu vaikų gydyti negalima.


   


  Didžiausia paros dozė


  Vartoti didesnę kaip 400 mg (4 Celecoxib Zentiva 100 mg kietosios kapsulės arba 2 Celecoxib Zentiva 200 mg kietosios kapsulės) paros dozę negalima.


   


  Ką daryti pavartojus per didelę Celecoxib Zentiva dozę?


  Gerti daugiau kapsulių nei skyrė gydytojas negalima. Jeigu išgėrėte per daug kapsulių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar ligoninę ir pasiimkite kartu savo vaistus.


   


  Pamiršus pavartoti Celecoxib Zentiva


  Jeigu pamiršote išgerti kapsulių, padarykite tai, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.


   


  Nustojus vartoti Celecoxib Zentiva


  Staigiai nutraukus gydymą Celecoxib Zentiva, ligos simptomai gali vėl pasunkėti. Celecoxib Zentiva vartojimo nutraukti be gydytojo nurodymo negalima. Gydytojas gali nurodyti keletą dienų mažinti vaisto dozę, kol visiškai nutrauksite vaisto vartojimą.


   


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


   


   


  4.       Galimas šalutinis poveikis


   


  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.


   


  Jeigu pasireiškia bet kuri iš išvardytų būklių, nedelsdami nutraukite Celecoxib Zentiva vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.


  Jeigu pasireiškia:  • alerginė reakcija, pavyzdžiui, odos išbėrimas, veido patinimas, švokštimas arba kvėpavimo pasunkėjimas;

  • širdies sutrikimas, pavyzdžiui, krūtinės skausmas;

  • stiprus pilvo skausmas arba atsirado kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno požymių, pavyzdžiui, tuštinatės juodomis ar kruvinomis išmatomis arba vemiate krauju;

  • odos reakcija, pavyzdžiui, odos išbėrimas, pūslėtumas ar lupimasis;

  • kepenų nepakankamumas, kurio galimi simptomai yra pykinimas (šleikštulys), viduriavimas ir gelta (odos arba akių baltymų pageltimas).


   


  Toliau nurodytas šalutinis poveikis pasireiškė artritu sergantiems pacientams, kurie vartojo Celecoxib Zentiva. Toliau išvardytas žvaigždute (*) pažymėtas šalutinis poveikis dažniau pasireiškė pacientams, kurie Celecoxib Zentiva vartojo gaubtinės žarnos polipų profilaktikai. Šių tyrimų metu pacientai vartojo dideles Celecoxib Zentiva dozes ilgą laiką.


   


  Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 10):  • aukštas kraujospūdis*.


   


  Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10):  • širdies priepuolis*;

  • skysčių kaupimasis organizme, dėl kurio patinsta kulkšnys, kojos ir (arba) plaštakos;

  • šlapimo takų infekcija;

  • kvėpavimo pasunkėjimas*, sinusitas (nosies ančių uždegimas, nosies ančių infekcija, nosies ančių užsikimšimas ar skausmingumas), nosies užsikimšimas ar bėgimas, gerklės skausmas, kosulys, peršalimas, į gripą panašūs simptomai;

  • svaigulys, miego sutrikimai;

  • vėmimas*, pilvo skausmas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, vidurių pūtimas;

  • išbėrimas, niežulys;

  • raumenų sąstingis;

  • rijimo pasunkėjimas*;

  • esamos alergijos pasunkėjimas.


   


  Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):  • insultas*;

  • širdies nepakankamumas, juntamas širdies plakimas (palpitacija), dažnas širdies plakimas;

  • esamo kraujospūdžio padidėjimo pasunkėjimas;

  • nenormalūs kepenų funkciją rodantys kraujo tyrimų rodmenys;

  • nenormalūs inkstų funkciją rodantys kraujo tyrimų rodmenys;

  • mažakraujystė (raudonųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje pokyčiai, dėl kurių gali pasireikšti nuovargis ar dusulys);

  • nerimas, depresija, nuovargis, mieguistumas, dilgčiojimo pojūtis (dilgčiojimas ir badymas);

  • kraujo tyrimais nustatomas kalio kiekio padidėjimas (dėl to gali pasireikšti pykinimas (šleikštulys), nuovargis, raumenų silpnumas ar juntamas širdies plakimas (palpitacija));

  • regėjimo sutrikimas ar matymas lyg pro miglą, skambėjimas ausyse, burnos skausmas ir opos, klausos sutrikimas*;

  • vidurių užkietėjimas, atsirūgimas, skrandžio uždegimas (nevirškinimas, pilvo skausmas ar vėmimas), skrandžio ar žarnų uždegimo pasunkėjimas;

  • kojų mėšlungis;

  • iškilusis niežtintysis išbėrimas (dilgėlinė).


   


  Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000):  • skrandžio, stemplės ar žarnų opos (kraujuojančios) arba žarnų prakiurimas (gali sukelti pilvo skausmą, karščiavimą, pykinimą, vėmimą, žarnų užsikimšimą), tamsios ar juodos spalvos išmatos, stemplės uždegimas (dėl to gali pasunkėti rijimas), kasos uždegimas (gali sukelti pilvo skausmą);

  • baltųjų kraujo ląstelių (jos padeda organizmui apsisaugoti nuo infekcijos) ir kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (padidėja kraujavimo ir kraujosruvų atsiradimo tikimybė);

  • raumenų judesių koordinacijos sutrikimas;

  • minčių susipainiojimo pojūtis, skonio pojūčio pokyčiai;

  • jautrumo šviesai padidėjimas;

  • nuplikimas.


   


  Nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):  • mirtinas kraujavimas į smegenis;

  • sunki alerginė reakcija (įskaitant anafilaksinį šoką, kuris gali būti mirtinas), kuri gali sukelti odos išbėrimą, veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimą, švokštimą ar kvėpavimo pasunkėjimą, rijimo pasunkėjimą;

  • kraujavimas iš skrandžio ar žarnų (dėl jo gali atsirasti kruvinų išmatų arba pasireikšti vėmimas), žarnų ar gaubtinės žarnos uždegimas, pykinimas (šleikštulys);

  • sunkūs odos sutrikimai, pavyzdžiui, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, eksfoliacinis dermatitas ir toksinė epidermio nekrolizė (gali sukelti odos išbėrimą, pūslėtumą ar lupimąsi) bei ūminė išplitusi egzanteminė pustuliozė (raudona, patinusi odos sritis su daugybiniais mažais pūlinėliais);

  • vėlyva alerginė reakcija, kurios galimi simptomai yra išbėrimas, veido patinimas, karščiavimas, liaukų patinimas ir nenormalūs tyrimų (pavyzdžiui, kepenų, kraujo ląstelių) rodmenys;

  • kepenų nepakankamumas, kepenų pažaida, sunkus kepenų uždegimas (kartais mirtinas arba gali prireikti kepenų persodinimo). Gali pasireikšti tokie simptomai: pykinimas (šleikštulys), viduriavimas, gelta (odos ar akių pageltimas), šlapimo patamsėjimas, išmatų pašviesėjimas, greičiau pasireiškiantis kraujavimas, niežulys, šaltkrėtis;

  • inkstų sutrikimas (gali pasireikšti inkstų nepakankamumas bei inkstų uždegimas);

  • kraujo krešuliai plaučių kraujagyslėse. Gali pasireikšti tokie simptomai: staigus dusulys, aštrus skausmas įkvepiant ar ūminis kraujagyslių nepakankamumas (kolapsas);

  • nereguliarus širdies plakimas;

  • meningitas (galvos ir nugaros smegenis gaubiančių dangalų uždegimas);

  • haliucinacijos (nesamų daiktų matymas, girdėjimas ar jutimas);

  • epilepsijos pasunkėjimas (gali padažnėti ir (arba) pasunkėti priepuoliai);

  • kraujagyslių uždegimas (gali sukelti karščiavimą, skausmą, raudonas dėmes odoje);

  • akies arterijos ar venos užsikimšimas, dėl kurio pasireiškia dalinis ar visiškas apakimas, junginės uždegimas, kraujavimas į akį;

  • raudonųjų ar baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (dėl to gali pasireikšti nuovargis, greičiau atsirasti kraujosruvų, atsirasti dažnas kraujavimas iš nosies ir padidėti infekcijos rizika);

  • krūtinės skausmas;

  • uoslės sutrikimas;

  • odos spalvos pokytis (kraujosruvos), raumenų skausmas ir silpnumas, sąnarių skausmingumas;

  • mėnesinių sutrikimai;

  • galvos skausmas, veido ir kaklo paraudimas;

  • kraujo tyrimais nustatomas natrio kiekio sumažėjimas (dėl to gali pasireikšti apetito nebuvimas, galvos skausmas, pykinimas (šleikštulys), raumenų mėšlungis ir silpnumas).


   


  Klinikinių su artritu ar kitomis sąnarių uždegimu pasireiškiančiomis būklėmis nesusijusių tyrimų metu iki 3 metų buvo vartojama 400 mg Celecoxib Zentiva paros dozė ir nustatytas toliau išvardytas papildomas šalutinis poveikis.


   


  Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10):  • širdies sutrikimai: krūtinės angina (krūtinės skausmas);

  • virškinimo sutrikimai: dirgliosios žarnos sindromas (gali pasireikšti pilvo skausmas, viduriavimas, nevirškinimas, vidurių pūtimas);

  • inkstų akmenligė (dėl to gali pasireikšti pilvo ar nugaros skausmas, šlapime atsirasti kraujo), šlapinimosi pasunkėjimas;

  • kūno svorio padidėjimas.


   


  Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):  • giliųjų venų trombozė (paprastai kojose formuojasi kraujo krešuliai, dėl kurių gali pasireikšti blauzdų skausmas, patinimas ar paraudimas arba kvėpavimo sutrikimas);

  • pilvo sutrikimai: skrandžio infekcija (kuri gali sukelti dirginimą ir skrandžio bei žarnų opas);

  • kojų lūžiai;

  • juostinė pūslelinė, odos infekcija, odos išbėrimas (sausas niežtintysis išbėrimas), plaučių uždegimas (krūtinės organų infekcija, gali pasireikšti kosulys, karščiavimas, kvėpavimo pasunkėjimas);

  • akių drumstis, dėl kurios pasireiškia miglotas matymas ar regėjimo sutrikimas, galvos sukimasis dėl vidinės ausies sutrikimo, dantenų skausmas, uždegimas arba kraujavimas, burnos opos;

  • gausus šlapinimasis naktį, kraujavimas iš hemorojaus mazgų, dažni žarnų susitraukimai;

  • riebalinis odos ar kitos vietos gumbas, nerviniai mazgai (nepavojingi patinimai aplink plaštakų ar pėdų sąnarius ir sausgysles), kalbos pasunkėjimas, nenormalus arba labai gausus kraujavimas iš makšties, krūties skausmas;

  • kraujo tyrimais nustatomas natrio kiekio padidėjimas.


   


  Pranešimas apie šalutinį poveikį


  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


   


   


  5.       Kaip laikyti Celecoxib Zentiva


   


  Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.


  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.


  Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


   


   


  6.       Pakuotės turinys ir kita informacija


   


  Celecoxib Zentiva sudėtis


  Veiklioji medžiaga yra celekoksibas. Vienoje kietojoje kapsulėje yra 100 mg arba 200 mg celekoksibo.


  Pagalbinės Celecoxib Zentiva 100 mg kapsulių medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas 40, kroskarmeliozės natrio druska, dokuzato natrio druska ir magnio stearatas. Kapsulės apvalkalą sudaro želatina ir titano dioksidas (E 171). Rašalą sudaro šelakas, propilenglikolis, koncentruotas amoniako tirpalas (E527), kalio hidroksidas ir juodasis geležies oksidas (E172).


  Pagalbinės Celecoxib Zentiva 200 mg kapsulių medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas 40, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas ir magnio stearatas. Kapsulės korpusą sudaro želatina ir titano dioksidas (E 171). Kapsulės dangtelį sudaro želatina, titano dioksidas (E171), raudonasis geležies oksidas (E172) ir geltonasis geležies oksidas (E172). Rašalą sudaro šelakas, propilenglikolis, koncentruotas amoniako tirpalas (E527), kalio hidroksidas ir juodasis geležies oksidas (E172).


   


  Celecoxib Zentiva išvaizda ir kiekis pakuotėje


  Celecoxib Zentiva 100 mg kapsulė yra nepermatoma, kieta želatininė 1-ojo dydžio kapsulė, korpusas ir dangtelis yra balti, korpuse yra juodas įspaudas „100“. Kapsulėje yra baltų ar balkšvų granuliuotų miltelių.


  Celecoxib Zentiva 200 mg kapsulė yra nepermatoma, kieta želatininė 1-ojo dydžio kapsulė, korpusas yra baltas, dangtelis - geltonas, korpuse yra juodas įspaudas „200“. Kapsulėje yra baltų ar balkšvų granuliuotų miltelių.


   


  Pakuotės dydžiai:


  Celecoxib Zentiva 100 mg: 10, 20, 30,40, 50, 60 ir 100 kapsulių.


  Celecoxib Zentiva 200 mg: 10, 20, 30,40, 50, 60 ir 100 kapsulių.


   


  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.


   


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas


   


  Rinkodaros teisės turėtojas


  ZENTIVA, k.s.


  U kabelovny 130


  Dolní Měcholupy


  102 37 Praha 10


  Čekija


   


  Gamintojas


  Saneca Pharmaceuticals a.s.


  Nitrianska 100


  920 27 Hlohovec


  Slovakija


   


  arba


   


  ZENTIVA, k.s.


  U kabelovny 130


  Dolní Měcholupy


  102 37 Praha 10


  Čekija


   


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


   


  ZENTIVA


  Sanofi kompanija


  A. Juozapavičiaus g. 6/2


  LT‑09310, Vilnius


  Tel.: +370 5 2755224


  Faks.: +370 5 2755239


   


  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:


  Celecoxib Zentiva - Čekijoje, Vokietijoje, Estijoje, Italijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje;  Celecoxib - Jungtinėje Karalystėje; Algoxib - Rumunijoje, Bulgarijoje.


   


   


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-10-09


   


   


  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyjehttp://www.vvkt.lt/.


   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė Jūsų gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu manote, kad Celecoxib Zentiva veikia per stipriai ar per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


   


  Gydytojas nurodys, kokią dozę vartoti. Didinant dozę ir ilginant vartojimo trukmę, šalutinio poveikio, susijusio su širdies sutrikimais, rizika gali didėti, todėl svarbu, kad vartotumėte mažiausią skausmą malšinančią Celecoxib Zentiva dozę ir ne ilgiau, nei būtina ligos simptomams kontroliuoti.


  Reikia nuryti visą Celecoxib Zentiva kapsulę užsigeriant vandeniu. Kapsulę galima išgerti bet kuriuo paros laiku valgant ar nevalgius. Vis dėlto stenkitės gerti kiekvieną Celecoxib Zentiva dozę tuo pačiu paros laiku kiekvieną dieną.


  Jeigu per dvi savaites nuo gydymo pradžios būklė nepagerėja, kreipkitės į gydytoją.


   


  Rekomenduojama dozė yra:


  Įprastinė paros dozė osteoartritui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną. Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės.


  Įprastinė dozė yra:  • arba po vieną 200 mg kapsulę vieną kartą per parą;

  • arba po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.


   


  Įprastinė pradinė paros dozė reumatoidiniam artritui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną (padalyti į dvi dozes ir vartoti du kartus per parą). Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės (padalyti į dvi dozes ir vartoti du kartus per parą).


  Įprastinė dozė yra:  • po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.


  Celecoxib Zentiva 200 mg:  • 200 mg dozės (vartoti kaip vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą)  negalima pasiekti su Celecoxib Zentiva 200 mg kietosios kapsulės. Prašome pasitarti su gydytoju.


   


  Įprastinė paros dozė ankiloziniam spondilitui gydyti ‑ 200 mg kiekvieną dieną. Jeigu reikia, gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios 400 mg paros dozės.


  Įprastinė dozė yra:  • arba po vieną 200 mg kapsulę vieną kartą per parą;

  • arba po vieną 100 mg kapsulę du kartus per parą.


   


  Inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimas


  Įsitikinkite, ar gydytojas žino, kad sergate inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimu, nes gali prireikti mažesnės vaisto dozės.


   


  Senyvi pacientai, ypač tie, kurių kūno svoris mažesnis kaip 50 kg


  Jeigu esate vyresni kaip 65 metų ir ypač jeigu sveriate mažiau kaip 50 kg, gydytojui gali tekti atidžiau Jus prižiūrėti.


   


  Vaikams


  Celecoxib Zentiva gydomi tik suaugusieji. Šiuo vaistu vaikų gydyti negalima.


   


  Didžiausia paros dozė


  Vartoti didesnę kaip 400 mg (4 Celecoxib Zentiva 100 mg kietosios kapsulės arba 2 Celecoxib Zentiva 200 mg kietosios kapsulės) paros dozę negalima.


   


  Ką daryti pavartojus per didelę Celecoxib Zentiva dozę?


  Gerti daugiau kapsulių nei skyrė gydytojas negalima. Jeigu išgėrėte per daug kapsulių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar ligoninę ir pasiimkite kartu savo vaistus.


   


  Pamiršus pavartoti Celecoxib Zentiva


  Jeigu pamiršote išgerti kapsulių, padarykite tai, kai tik prisiminsite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.


   


  Nustojus vartoti Celecoxib Zentiva


  Staigiai nutraukus gydymą Celecoxib Zentiva, ligos simptomai gali vėl pasunkėti. Celecoxib Zentiva vartojimo nutraukti be gydytojo nurodymo negalima. Gydytojas gali nurodyti keletą dienų mažinti vaisto dozę, kol visiškai nutrauksite vaisto vartojimą.


   


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės