preloader

Prašome palaukti

Cipralex, plėvele dengtos tabletės, N28

Cipralex, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Escitalopramas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 704626005812
Depresijai (didžiosios depresijos epizodams), nerimo sutrikimams (tokiems kaip panikos sutrikimui su agorafobija arba be jos, socialinio nerimo sutrikimui, gene...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Depresijai (didžiosios depresijos epizodams), nerimo sutrikimams (tokiems kaip panikos sutrikimui su agorafobija arba be jos, socialinio nerimo sutrikimui, generalizuoto nerimo sutrikimui ir obsesiniam – kompulsiniam sutrikimui) gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys

  1. Kas yra Cipralex ir kam jis vartojimas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Cipralex
  3. Kaip vartoti Cipralex
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Cipralex
  6. Kita informacija

  1. KAS YRA CIPRALEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Escitalopramas priklauso antidepresantų, vadinamų selektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šie vaistai veikia serotonino sistemą smegenyse (didina serotonino kiekį). Serotonino sistemos sutrikimai galvos smegenyse laikomi svarbiu veiksniu, susijusiu su depresijos ir panašių sutrikimų atsiradimu.

  Cipralex sudėtyje yra escitalopramo, vartojamo depresijai (didžiosios depresijos epizodams), nerimo sutrikimams (tokiems kaip panikos sutrikimui su agorafobija arba be jos, socialinio nerimo sutrikimui, generalizuoto nerimo sutrikimui ir obsesiniam – kompulsiniam sutrikimui) gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIPRALEX

  Cipralex vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) escitalopramui arba bet kuriai pagalbinei Cipralex medžiagai (žr. 6 skyrių „Kita informacija“).
  - jeigu vartojate kitų vaistinių preparatų, priklausančių vaistų, vadinamų MAO inhibitoriais, grupei, įskaitant selegiliną (vartojamą Parkinsono ligos gydymui), moklobemidą (vartojamą depresijos gydymui) ir linezolidą (antibiotiką).
  - jeigu yra įgimtas arba buvo atsiradęs širdies ritmo sutrikimas (jis nustatomas EKG, t. y. širdies veiklą įvertinančiu tyrimu).
  - jeigu vartojate vaistų nuo širdies sutrikimų ar vaistų, kurie gali keisti širdies ritmą (žr. 2 skyriaus poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Prašome, pasakyti gydytojui, apie bet kokią kitą savo būklę arba negalavimą pasakykite, nes ši informacija gali būti jam svarbi, ypač jei sergate:
  - jeigu sergate epilepsija. Jeigu atsiras traukulių arba jie padažnės, gydymą Cipralex reikės nutraukti (taip pat žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);
  - jeigu sergate kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu. Jūsų gydytojas privalės koreguoti dozę;
  - jeigu sergate diabetu. Gydymas Cipralex gali apsunkinti gliukozės kontrolę. Gali tekti pritaikyti insulino ir (arba) geriamųjų vaistų nuo diabeto dozę;
  - jeigu sumažėjęs natrio kiekis kraujyje;
  - jeigu Jums lengvai atsiranda kraujosruvos arba pradedate kraujuoti;
  - jeigu Jums taikoma elektrotraukulių terapija;
  - jeigu sergate koronarine širdies liga.
  - jeigu yra ar buvo širdies sutrikimų arba neseniai patyrėte širdies priepuolį (miokardo infarktą);
  - jeigu ramybės metu Jūsų širdis plaka retai ir (arba) jei organizme trūksta druskų (tokį poveikį gali sukelti ilgalaikis sunkus viduriavimas ar vėmimas arba diuretikų, t. y. šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų, vartojimas);
  - jeigu Jūsų širdis plaka dažnai ar neritmiškai arba jei pasireiškia alpulys, kolapsas ar galvos svaigimas stojantis (tai gali būti nenormalaus širdies plakimo požymiai).

  Atminkite
  Ligoniams, sergantiems maniakine depresine psichoze, gali prasidėti manijos fazė. Jai būdinga greitai besikeičiančių minčių gausa, pernelyg didelis linksmumas ir labai didelis fizinis aktyvumas. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją.

  Pirmosiomis gydymo savaitėmis gali pasireikšti tokie simptomai, kaip nerimastingumas arba sunku ramiai stovėti ar sėdėti. Jeigu šie simptomai pasireiškė, nedelsiant pasakykite gydytojui.

  Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
  Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
  - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
  - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

  Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų
  Cipralex paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentų, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Cipralex jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Cipralex jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Cipralex, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Cipralex poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bent vieną iš šių vaistų:

  - neselektyviųjų monoamino oksidazės inhibitorių (MAOI), kurių veikliosios medžiagos yra fenelzinas, iproniazidas, isokarboksazidas, nialamidas arba tranilciprominas. Jeigu Jūs vartojate kurį nors iš šių vaistų, prieš pradedant gerti Cipralex reikės palaukti 14 dienų. Baigus Cipralex vartojimą reikia palaukti 7 dienas prieš vartojant bet kurį iš šių vaistų;
  - grįžtamųjų selektyviųjų MAO-A inhibitorių, kurių sudėtyje yra moklobemido (vartojamo depresijos gydymui);
  - negrįžtamųjų MAO-B inhibitorių, kurių sudėtyje yra selegilino (vartojamo Parkinsono ligos gydymui), nes padidina šalutinio poveikio pavojų;
  - antibiotiko linezolido;
  - ličio (vartojamo, sergant maniakine depresine psichoze) ir triptofano;
  - imipramino ir desipramino (abu vartojami depresijai gydyti);
  - sumatriptano ir panašių vaistų (vartojamų nuo migrenos) ir tramadolio (vartojamo nuo stipraus skausmo), nes padidina šalutinio poveikio pavojų;
  - cimetidino ir omeprazolo (vartojami nuo skrandžio opaligės), fluvoksamino (vaistas nuo depresijos) ir tiklopidino (vartojamo mažinti insulto pavojų), nes gali padidinti Cipralex koncentraciją kraujyje;
  - jonažolės (Hypericum perforatum) — augalinio vaisto, vartojamo depresijai gydyti;
  - acetilsalicilo rūgšties ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (vaistų nuo skausmo arba kraujui skystinti, vadinamųjų antikoaguliantų). Gali sustiprėti polinkis kraujuoti;
  - varfarino, dipiridamolio ir fenprokoumono (vaistų vartojamų kraujui skystinti, vadinamųjų antikoaguliantų). Gydytojas tikriausiai patikrins kraujo krešėjimo laiką, prieš Jums pradedant ir baigus vartoti Cipralex, kad nustatytų, ar vartojate tinkamą antikoagulianto dozę;
  - meflokvino (vartojamo maliarijos gydymui), bupropiono (vartojamo depresijai gydyti) ir tramadolio (vartojamo nuo stipraus skausmo), nes gali sumažėti traukulių atsiradimo slenkstis;
  - neuroleptikų (vaistų nuo šizofrenijos, psichozės) ir vaistų nuo depresijos, nes gali sumažėti traukulių atsiradimo slenkstis;
  - flekainido, propafenono ir metoprololio (vartojamų širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti), desipramino, klomipramino ir nortriptilino (vaistų nuo depresijos) ir risperidono, tioridazino ir haloperidolio (vaistų nuo psichozės). Gali tekti koreguoti Cipralex dozę.

  Cipralex draudžiama vartoti su vaistais nuo širdies ritmo sutrikimų ar vaistais, kurie gali keisti širdies ritmą, tokiais kaip IA ir III klasės preparatai nuo širdies ritmo sutrikimo, antipsichotikai (pvz., fentiazino dariniai, pimozidas, haloperidolis), tricikliai antidepresantai, tam tikri antimikrobiniai preparatai (pvz., sparfloksacinas, moksifloksacinas, eritromicinas IV, pentamidinas, preparatai nuo maliarijos, ypač halofantrinas), kai kurie antihistamininiai preparatai (astemizolas, mizolastinas). Jei turite bet kokių klausimų apie kartu vartojamus vaistus, pasitarkite su gydytoju.

  Cipralex vartojimas su maistu ir gėrimais
  Cipralex galima vartoti su maistu arba be jo (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Cipralex“).

  Cipralex, kaip ir daugumos kitų vaistų, nepatariama vartoti kartu su alkoholiu, tačiau sąveika su alkoholiu yra mažai tikėtina.

  Vaisingumas, nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti pasakykite gydytojui. Jeigu esate nėščia ar maitinate krūtimi, Cipralex vartoti negalima, nebent Jūs aptarėte su gydytoju gydymo pavojus ir naudą.

  Jeigu paskutinius 3 nėštumo mėnesius vartojote Cipralex, turėtumėte žinoti, kad Jūsų naujagimiui gali pasireikšti šis šalutinis poveikis: sunkumas kvėpuoti, odos mėlis, priepuoliai, kūno temperatūros kitimas, sunkesnis žindymas, vėmimas, gliukozės sumažėjimas kraujyje, sustirę ar išglebę raumenys, ryškesni gyvybiniai refleksai, drebulys, pašiurpimas, irzlumas, apsnūdimas, nuolatinis verksmas, mieguistumas ir sunkumas užmigti. Jeigu Jūsų kūdikiui atsirado bent vienas išvardytas simptomas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
  Nėštumo metu staiga nutraukti vaisto vartojimą negalima.

  Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas turi žinoti, kad vartojate Cipralex. Jei tokių vaistų kaip Cipralex vartojama nėštumo metu, ypač paskutiniais 3 mėnesiais, gali padidėti sunkaus naujagimio sutrikimo, vadinamo naujagimių persistentine plautine hipertenzija (NPPH), rizika (kūdikis gali pradėti dažniau kvėpuoti ir pamėlti). Tokie simptomai paprastai prasideda per pirmąsias 24 valandas po vaiko gimimo. Jei toks poveikis pasireiškia Jūsų kūdikiui, privalote nedelsdamas kreiptis į akušerę ir (arba) gydytoją.

  Nėštumo metu staiga nutraukti vaisto vartojimą negalima.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Kol nežinote ,kaip Jus veikia Cipralex, patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.

  3. KAIP VARTOTI CIPRALEX

  Cipralex visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji
  Depresija
  Įprastinė rekomenduojama Cipralex dozė yra 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios rekomenduojamos – 20 mg per parą.

  Panikos sutrikimas
  Pirmosiomis savaitėmis vartoti pradinę Cipralex dozę - 5 mg kartą per parą, vėliau dozę padidinti iki 10 mg per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios paros dozės — 20 mg.

  Socialinio nerimo sutrikimas
  Įprastinė Cipralex dozė yra 10 mg kartą per parą. Atsižvelgęs į Jūsų savijautą vartojant vaistą, gydytojas gali sumažinti dozę iki 5 mg arba padidinti iki 20 mg per parą.

  Generalizuoto nerimo sutrikimas
  Pradinė rekomenduojama Cipralex dozė – 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki didžiausios - 20 mg dozės per parą.

  Obsesinis – kompulsinis sutrikimas
  Pradinė rekomenduojama Cipralex dozė – 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki didžiausios - 20 mg dozės per parą.

  Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)
  Pradinė rekomenduojama Cipralex dozė – 5 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki 10 mg dozės per parą.

  Vaikai ir paaugliai (jaunesni kaip 18 metų)
  Vaikams ir paaugliams Cipralex vartoti negalima. Daugiau informacijos rasite 2 skyriuje “KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIPRALEX”.

  Cipralex galima vartoti valgant arba nevalgius. Nuryti tabletę užsigeriant vandeniu. Nekramtyti, nes tabletės karčios.

  Jeigu būtina, tabletes galima perlaužti, pirmiausiai padėjus ant lygaus paviršiaus vagele į viršų. Tabletes galima perlaužti, spaudžiant žemyn tabletės kraštą nykščiu arba tuo pačiu metu spaudžiant abi tabletės puses abiem smiliais, kaip parodyta paveikslėlyje.

  Vartojimo trukmė

  Gali praeiti keletas savaičių, kol pajusite pagerėjimą. Jūs turite vartoti Cipralex, net tada, jei greitai būklė nepagerėja.

  Niekada nekeiskite vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

  Turite vartoti tabletes tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jei gydymą baigsite per anksti, simptomai gali atsinaujinti. Gydymą rekomenduojama tęsti ne trumpiau kaip 6 mėnesius po to, kai vėl pasijutote gerai.

  Pavartojus per didelę Cipralex dozę
  Jei Jūs išgėrėte didesnę nei paskirtą Cipralex dozę, nedelsdami susisiekite su gydytoju arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriumi, net jei apsinuodijimo požymių nėra. Perdozavimo požymiai gali būti: galvos svaigimas, drebulys, susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, sumažėjęs kraujo spaudimas ir organizmo skysčio ir druskų pusiausvyros pokyčiai. Jei vykstate pas gydytoją arba į ligoninę, pasiimkite Cipralex dėžutę arba talpyklę.

  Pamiršus pavartoti Cipralex
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei pamiršote išgerti dozę ir prisiminėte prieš einant miegoti, išgerkite ją nedelsiant. Kitą dieną vartokite įprastai. Jeigu prisiminėte tik naktį arba kitą dieną, palikite praleistą dozę ir toliau vartokite įprastai.

  Nustojus vartoti Cipralex
  Nutraukti Cipralex vartojimo tol, kol gydytojas neliepė. Baigus gydymo kursą, rekomenduojama keletą savaičių palaipsniui mažinti Cipralex dozę.

  Nustojus vartoti Cipralex, ypač staiga, gali atsirasti nutraukimo simptomų. Tai įprastą baigiant vartoti Cipralex. Pavojus didesnis, kai Cipralex buvo vartojamas ilgai ar didelėmis dozėmis arba jei dozė mažinama per greitai. Daugumai žmonių pasireiškia lengvi simptomai, kurie patys išnyksta per dvi savaites, tačiau kai kuriems pacientams simptomai gali būti sunkūs ir tęstis ilgai (2-3 mėnesius). Pasakykite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė sunkūs nutraukimo simptomai. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl toliau vartoti tabletes ir dozę mažinti dar lėčiau.

  Nutraukimo simptomai: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgsėjimas, niežulys arba (rečiau) elektros iškrovos pojūtis, atsirandantis ir galvoje, miego sutrikimas (vaizdingi ar gąsdinantys sapnai, sunkumas užmigti), nerimas, galvos skausmas, silpnumo jausmas (pykinimas), vėmimas, prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), nerimastingumas ar sujaudinimas, drebulys (virpėjimas), sumišimas ar orientacijos praradimas, jausmingumas ar irzlumas, viduriavimas (paleisti viduriai), regėjimo sutrikimas, virpantis ar smarkus širdies plakimas (palpitacija).

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Cipralex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis, tęsiant gydymą, paprastai išnyksta po kelių savaičių.
  Prašome įsidėmėti, kad kai kurie negalavimai gali būti ir Jūsų ligos simptomai, kurie lengvės Jums sveikstant.

  Praneškite savo gydytojui, jeigu Jums pasireiškė bent vienas iš toliau išvardytų šalutinių reiškinių.

  Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 1000):
  - neįprastas kraujavimas, įskaitant kraujavimą į virškinimo traktą

  Retas šalutinis poveikis (atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 10000):
  - jeigu pradėjo tinti oda, liežuvis, lūpos arba veidas, tapo sunku kvėpuoti arba nuryti (alerginė reakcija), nedelsiant praneškite gydytojui arba vykite į ligoninę
  - jeigu prasidėjo karščiavimas, sujaudinimas, sumišimas, drebulys ir nevalingi raumenų susitraukinėjimai, tai gali būti retos būklės, vadinamos serotonino sindromu, požymiai. Jeigu Jums tai pasireiškė, praneškite gydytojui

  Jeigu Jums pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę:
  - sunkumas šlapintis,
  - traukuliai, taip pat žiūrėkite skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“,
  - odos ir akių baltymo pageltimas yra kepenų funkcijos sutrikimo (hepatito) požymiai,
  - dažnas nereguliarus širdies plakimas ir alpulys (tai gali būti gyvybei pavojingos būklės, vadinamos paroksizmine polimorfine skilvelių tachikardija, simptomai).

  Be anksčiau išvardytų, nustatytas šis šalutinis poveikis:

  Labai dažnas (daugiau kaip 1 iš 10 vaisto vartojančių žmonių):
  - pykinimas

  Dažnas (atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 100):
  - užgulta arba varvanti nosis (sinusitas)
  - sumažėjęs arba padidėjęs apetitas
  - nerimas, nerimastingumas, neįprasti sapnai, sunku užmigti, mieguistumas, galvos svaigimas, žiovulys, drebulys, odos dilgsėjimas
  - viduriavimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, burnos džiovimas
  - padidėjęs prakaitavimas
  - raumenų ir sąnarių skausmas (artralgija ir mialgija)
  - lytiniai sutrikimai (ejakuliacijos susilaikymas, erekcijos sutrikimai, sumažėjęs lytinis potraukis, moterims gali būti sunku patirti orgazmą)
  - nuovargis, karščiavimas
  - svorio padidėjimas

  Nedažnas (atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 1000):
  - dilgėlės bėrimas (dilgėlinė), bėrimas, niežulys (pruritas)
  - dantų griežimas, sujaudinimas, nervingumas, panikos priepuolis, sumišimas
  - sutrikęs miegas, pakitęs skonio pojūtis, apalpimas (sinkopė)
  - išsiplėtę vyzdžiai (midriazė), regėjimo sutrikimas, spengimas ausyse (tinitas)
  - plaukų slinkimas
  - kraujavimas iš makšties
  - svorio sumažėjimas
  - dažnas širdies plakimas
  - rankų ir kojų patinimas
  - kraujavimas iš nosies

  Retas (atsiranda 1 10 vaisto vartojančių žmonių iš 1000):
  - agresyvumas, depersonalizacija, haliucinacijos
  - retas širdies plakimas

  Kai kurie pacientai pranešė (dažnis negali būti nustatytas pagal turimus duomenis):
  - mintis apie savęs žalojimą arba savižudybę ir savižudišką elgesį, taip pat žiūrėkite skyrių „Specialių atsargų priemonių reikia“
  - sumažėjusį natrio kiekį kraujyje (simptomai: silpnumo jausmas, raumenų negerukas arba sumišimas)
  - galvos svaigimą atsistojant, nes sumažėja kraujo spaudimas (ortostatinę hipotenziją)
  - pakitusius kepenų funkcijos tyrimus (kepenų baltymų padaugėjimą kraujyje)
  - judėjimo sutrikimus (nevalingus raumenų judesius)
  - skausmingą erekciją (priapizmą)
  - kraujavimo sutrikimus, įskaitant odos ir gleivinių kraujavimą (echimozes) ir sumažėjusį trombocitų kiekį kraujyje (trombocitopenija)
  - staigų odos ir gleivinių patinimą (angioedemas)
  - padidėjusį šlapimo kiekį (ADH sekrecijos pakitimas)
  - žindamoms moterims sumažėjusį pieno kiekį
  - maniją
  - nustatyta, kad tokio tipo vaistų vartojantiems pacientams yra didesnė kaulų lūžių rizika
  - širdies ritmo pokyčiai (vadinamas QT intervalo pailgėjimas, nustatomas darant EKG, t.y. užrašant elektrinį širdies aktyvumą)

  Taip pat žinoma, kad vartojant vaistų, kurių veikimo būdas panašus į escitalopramo (veiklioji Cipralex medžiaga), pasitaiko ir kitoks šalutinis poveikis.
  - psichikos nerimastingumas (akatizija)
  - anoreksija

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI CIPRALEX

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant etiketės arba dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cipralex vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Cipralex sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra escitalopramas. Kiekvienoje Cipralex tabletėje yra 5 mg 10 mg 15 mg arba 20 mg escitalopramo (oksalato druskos pavidalo).

  Kitos sudėtyje esančios medžiagos:
  Šerdis. Mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, talkas, natrio kroskarmeliozė ir magnio stearatas.
  Apvalkalas. hipromeliozė, makrogolis 400 ir titano dioksidas (E 171).

  Cipralex išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Tiekiamos Cipralex 5 mg, 10 mg, 15 mg ir 20 mg plėvele dengtos tabletės. Tablečių išvaizda aprašyta toliau.

  5 mg: plėvele dengta tabletė yra apvali, balta, vienoje pusėje yra raidės ,,EK".
  10 mg: plėvele dengta tabletė yra ovali, balta, vienoje pusėje yra laužimo vagele, kurios vienoje pusėje yra raidė „E“, kitoje – „L".
  15 mg: plėvele dengta tabletė yra ovali, balta, vienoje pusėje yra laužimo vagele, kurios vienoje pusėje yra raidė ,,E“, kitoje – „M”.
  20 mg: plėvele dengta tabletė ovali, balta, vienoje pusėje yra laužimo vagele, kurios vienoje pusėje yra raidė ,,E“, kitoje – „N”.

  Cipralex tiekiamas šiose pakuotėse:

  Lizdinė plokštelė (skaidri) kartono dėžutėje
  5, 10, 15 ir 20 mg: 14, 28, 56 ir 98 tabletės.

  Lizdinė plokštelė (balta) kartono dėžutėje
  5, 10, 15 ir 20 mg: 14, 20, 28, 50, 100 ir 200 tabletės.

  Polipropileno talpyklė
  15 ir 20 mg: 100 tablečių
  5 ir 10 mg: 100 ir 200 tablečių

  Didelio tankio polietileno talpyklė
  15 ir 20 mg: 100 tablečių
  5 ir 10 mg: 100 ir 200 tablečių

  Vienadozės
  5, 10, 15 ir 20 mg: 49x1, 56x1, 98x1, 100x1 ir 500x1 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Gamintojas
  H. Lundbeck A/S
  Ottiliavej 9, DK-2500 Valby, Kopenhaga
  Danija

  Lygiagretus importuotojas
  UAB “Lex ano”
  Naugarduko g. 3, Vilnius
  Lietuva

  Perpakavo
  BĮ UAB “Norfachema”
  Vytauto g. 6, Jonava
  Lietuva

  Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje yra H. Lundbeck A/S, Ottiliavej 9, DK-2500 Valby, Kopenhaga, Danija.

  Šis vaistinis preparatas yra registruotas valstybėse narėse Europos ekonominėje erdvėje šiais pavadinimais:

  Airija: Lexapro
  Austrija: Cipralex
  Belgija: Sipralexa
  Bulgarija: Cipralex
  Čekijos respublika: Cipralex
  Danija: Cipralex
  Estija: Cipralex
  Graikija: Cipralex
  Islandija: Cipralex
  Ispanija: Cipralex
  Italija: Cipralex
  Jungtinė Karalystė: Cipralex
  Kipras: Cipralex
  Latvija: Cipralex
  Lenkija: Cipralex
  Lietuva: Cipralex
  Liuksemburgas: Sipralexa
  Malta: Cipralex
  Norvegija: Cipralex
  Portugalija: Cipralex
  Prancūzija: Seroplex
  Rumunija: Cipralex
  Slovakija: Cipralex
  Slovėnija: Cipralex
  Suomija: Cipralex
  Švedija: Cipralex
  Vengrija: Cipralex
  Vokietija: Cipralex

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-02-09

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Cipralex visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji
  Depresija
  Įprastinė rekomenduojama Cipralex dozė yra 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios rekomenduojamos – 20 mg per parą.

  Panikos sutrikimas
  Pirmosiomis savaitėmis vartoti pradinę Cipralex dozę - 5 mg kartą per parą, vėliau dozę padidinti iki 10 mg per parą. Gydytojas gali šią dozę padidinti iki didžiausios paros dozės — 20 mg.

  Socialinio nerimo sutrikimas
  Įprastinė Cipralex dozė yra 10 mg kartą per parą. Atsižvelgęs į Jūsų savijautą vartojant vaistą, gydytojas gali sumažinti dozę iki 5 mg arba padidinti iki 20 mg per parą.

  Generalizuoto nerimo sutrikimas
  Pradinė rekomenduojama Cipralex dozė – 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki didžiausios - 20 mg dozės per parą.

  Obsesinis – kompulsinis sutrikimas
  Pradinė rekomenduojama Cipralex dozė – 10 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki didžiausios - 20 mg dozės per parą.

  Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų)
  Pradinė rekomenduojama Cipralex dozė – 5 mg kartą per parą. Gydytojas gali dozę padidinti iki 10 mg dozės per parą.

  Vaikai ir paaugliai (jaunesni kaip 18 metų)
  Vaikams ir paaugliams Cipralex vartoti negalima. Daugiau informacijos rasite 2 skyriuje “KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIPRALEX”.

  Cipralex galima vartoti valgant arba nevalgius. Nuryti tabletę užsigeriant vandeniu. Nekramtyti, nes tabletės karčios.

  Jeigu būtina, tabletes galima perlaužti, pirmiausiai padėjus ant lygaus paviršiaus vagele į viršų. Tabletes galima perlaužti, spaudžiant žemyn tabletės kraštą nykščiu arba tuo pačiu metu spaudžiant abi tabletės puses abiem smiliais, kaip parodyta paveikslėlyje.

  Vartojimo trukmė

  Gali praeiti keletas savaičių, kol pajusite pagerėjimą. Jūs turite vartoti Cipralex, net tada, jei greitai būklė nepagerėja.

  Niekada nekeiskite vaisto dozės, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

  Turite vartoti tabletes tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jei gydymą baigsite per anksti, simptomai gali atsinaujinti. Gydymą rekomenduojama tęsti ne trumpiau kaip 6 mėnesius po to, kai vėl pasijutote gerai.

  Pavartojus per didelę Cipralex dozę
  Jei Jūs išgėrėte didesnę nei paskirtą Cipralex dozę, nedelsdami susisiekite su gydytoju arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriumi, net jei apsinuodijimo požymių nėra. Perdozavimo požymiai gali būti: galvos svaigimas, drebulys, susijaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo pokyčiai, sumažėjęs kraujo spaudimas ir organizmo skysčio ir druskų pusiausvyros pokyčiai. Jei vykstate pas gydytoją arba į ligoninę, pasiimkite Cipralex dėžutę arba talpyklę.

  Pamiršus pavartoti Cipralex
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei pamiršote išgerti dozę ir prisiminėte prieš einant miegoti, išgerkite ją nedelsiant. Kitą dieną vartokite įprastai. Jeigu prisiminėte tik naktį arba kitą dieną, palikite praleistą dozę ir toliau vartokite įprastai.

  Nustojus vartoti Cipralex
  Nutraukti Cipralex vartojimo tol, kol gydytojas neliepė. Baigus gydymo kursą, rekomenduojama keletą savaičių palaipsniui mažinti Cipralex dozę.

  Nustojus vartoti Cipralex, ypač staiga, gali atsirasti nutraukimo simptomų. Tai įprastą baigiant vartoti Cipralex. Pavojus didesnis, kai Cipralex buvo vartojamas ilgai ar didelėmis dozėmis arba jei dozė mažinama per greitai. Daugumai žmonių pasireiškia lengvi simptomai, kurie patys išnyksta per dvi savaites, tačiau kai kuriems pacientams simptomai gali būti sunkūs ir tęstis ilgai (2-3 mėnesius). Pasakykite gydytojui, jeigu Jums pasireiškė sunkūs nutraukimo simptomai. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl toliau vartoti tabletes ir dozę mažinti dar lėčiau.

  Nutraukimo simptomai: svaigulys (stabilumo arba pusiausvyros praradimas), dilgsėjimas, niežulys arba (rečiau) elektros iškrovos pojūtis, atsirandantis ir galvoje, miego sutrikimas (vaizdingi ar gąsdinantys sapnai, sunkumas užmigti), nerimas, galvos skausmas, silpnumo jausmas (pykinimas), vėmimas, prakaitavimas (įskaitant prakaitavimą naktį), nerimastingumas ar sujaudinimas, drebulys (virpėjimas), sumišimas ar orientacijos praradimas, jausmingumas ar irzlumas, viduriavimas (paleisti viduriai), regėjimo sutrikimas, virpantis ar smarkus širdies plakimas (palpitacija).

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Escitalopramas; 10mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti