preloader

Prašome palaukti

DEPAKINE Chronosphere, 500mg, modifikuoto atpalaidavimo granulės, N30

DEPAKINE Chronosphere, 500mg, modifikuoto atpalaidavimo granulės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Natrio valproatas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg
Prekės kodas: 202756
Vartojamas epilepsijai ir manijai gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas epilepsijai ir manijai gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  Kas yra DEPAKINE Chronosphere ir kam jis vartojamas
  Kas žinotina prieš vartojant DEPAKINE Chronosphere
  Kaip vartoti DEPAKINE Chronosphere
  Galimas šalutinis poveikis
  Kaip laikyti DEPAKINE Chronosphere
  Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra DEPAKINE Chronosphere ir kam jis vartojamas

  DEPAKINE Chronosphere modifikuoto atpalaidavimo granulės yra vaistas, vartojamas epilepsijai ir manijai gydyti.
  Manijai, kurios metu Jūs galite jaustis labai susijaudinę ar sujaudinti, pakilios nuotaikos, entuziastingi ar pernelyg aktyvūs. Manija pasireiškia sergant liga, vadinama bipoliniu afektiniu sutrikimu. DEPAKINE Chronosphere gali būti vartojamas, kai negalima vartoti ličio preparatų.


  2. Kas žinotina prieš vartojant DEPAKINE Chronosphere

  DEPAKINE Chronosphere vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) natrio valproatui, valproinei rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  - jeigu sergate aktyviu kepenų uždegimu ar kita aktyvia kepenų liga;
  - jeigu Jūs arba artimi Jūsų giminaičiai anksčiau sirgo sunkiu kepenų uždegimu, ypač susijusiu su vaistų vartojimu;
  - jeigu sergate kepenų porfirija (labai retu medžiagų apykaitos sutrikimu).

  Jeigu manote, kad Jums yra kuris nors iš minėtų sutrikimų, arba dėl ko nors abejojate, prieš pradėdami vartoti DEPAKINE Chronosphere, pasitarkite su gydytoju.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti DEPAKINE Chronosphere.
  - jeigu Jums arba Jūsų vaikui staiga sutrinka sveikata (ypač per pirmuosius šešis gydymo mėnesius): ypač kartojasi vėmimas, juntamas labai didelis nuovargis, skauda pilvą, vargina mieguistumas, silpnumas, apetito stoka, skauda viršutinę pilvo dalį, pykina, išryškėja gelta (odos bei akių baltymų pageltimas), patinsta kojos, pasunkėja epilepsija ar pablogėja bendra savijauta, nedelsdami pasakykite gydytojui. DEPAKINE Chronosphere labai nedidelei daliai pacientų kartais sukelia kepenų, bei dar mažesnei – kasos sutrikimą;
  - jeigu Jūsų vaikui mažiau kaip 3 metai ir jis kartu su DEPAKINE Chronosphere gydomas kitais vaistais nuo epilepsijos, serga kita nervų sistemos ar medžiagų apykaitos liga arba jo epilepsija sunkios formos;
  - jeigu Jūsų vaikui mažiau kaip 3 metai, DEPAKINE Chronosphere draudžiama vartoti kartu su acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu);
  - jeigu sergate reta liga sistemine raudonąja vilklige;
  - jeigu Jums nustatytas koks nors medžiagų apykaitos sutrikimas, ypač įgimtas nepakankamumas fermentų, pavyzdžiui, dalyvaujančių karbamido cikle, kadangi kraujyje gali padidėti amoniako koncentracija;
  - jeigu sutrikusi inkstų funkcija. Gydytojas gali tirti valproato koncentraciją Jūsų kraujyje ar keisti dozę;
  - jeigu turite antsvorio, nes gali padidėti apetitas;
  - nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip natrio valproatas ir valproinė rūgštis, turėjo minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Vaikams ir paaugliams
  Vaikai ir paaugliai iki 18 metų
  DEPAKINE Chronosphere negalima vartoti manijai gydyti vaikams ir paaugliams iki 18 metų.

  Kiti vaistai ir DEPAKINE Chronosphere
  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kurie vaistai, taip pat ir toliau išvardyti, gali keisti DEPAKINE Chronosphere veiksmingumą arba atvirkščiai.
  - Neuroleptikai (vaistai nuo psichikos sutrikimų).
  - Vaistai nuo depresijos.
  - Benzodiazepinai (jie vartojami kaip migdomieji arba nuo nerimo).
  - Kiti vaistai nuo epilepsijos, įskaitant fenobarbitalį, fenitoiną, primidoną, lamotriginą, karbamazepiną, topiramatą, felbamatą.
  - Zidovudinas (vaistas nuo ŽIV infekcijos bei AIDS).
  - Meflokvinas (vartojamas maliarijos profilaktikai).
  - Salicilatai (aspirinas); apie jų vartojimą gydant vaikus informacijos yra ir kitose šio skyriaus vietose.
  - Antikoaguliantai (vaistai nuo kraujo krešulių susidarymo).
  - Cimetidinas (vaistas nuo opaligės).
  - Eritromicinas, rifampicinas.
  - Karbapenemai, tokie kaip imipenemas, panipenemas ir meropenemas (antibiotikai, kuriais gydomos bakterinės infekcinės ligos). Valproinės rūgšties negalima vartoti kartu su karbapenemais, nes gali susilpnėti natrio valproato poveikis.

  Jei vartojama kartu, DEPAKINE Chronosphere gali keisti šių bei kitų vaistų poveikį, arba pakisti paties DEPAKINE Chronosphere poveikis. Gali tekti keisti vartojamo vaisto dozę arba pradėti vartoti kitą vaistą. Kaip elgtis Jums patars gydytojas arba vaistininkas.
  Gydytojas arba vaistininkas Jums suteiks daugiau informacijos apie vaistus, kuriuos reikia vartoti atsargiai ir kurių vengti, jei gydomasi DEPAKINE Chronosphere.

  DEPAKINE Chronosphere vartojimas su maistu ir gėrimais
  DEPAKINE Chronosphere pasisavinimui maistas įtakos nedaro.
  Gydymo metu nerekomenduojama gerti alkoholio.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia arba vaisingo amžiaus moteris, šio vaisto vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai vaistą vartoti aiškiai pataria gydytojas. Vaisingo amžiaus moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą gydymo metu.

  Informacija vaisingo amžiaus moterims
  Svarbu apsvarstyti Jūsų nėštumo ir epilepsijos klausimą su šeimos gydytoju ir, jei turite, su Jūsų epilepsijos specialistu. Tai užtikrins Jūsų ir Jūsų gydytojo sutarimą, kad Jūs turėtumėte vartoti DEPAKINE Chronosphere kai pastosite. Moterims, vartojančioms vaistų nuo epilepsijos, reikia saugotis neplanuoto nėštumo. Vaisingo amžiaus moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą gydymo metu. Kadangi DEPAKINE Chronosphere geriamųjų kontraceptinių vaistų veiksmingumo nekeičia, reikia naudotis veiksmingu kontracepcijos metodu, o nusprendus pastoti, būtinai pasitarti su gydytoju.

  Moterų, kurios vartoja DEPAKINE Chronosphere, pagimdytiems kūdikiams gali atsirasti įvairių problemų:
  - DEPAKINE Chronosphere gali didinti įgimtų ydų, tokių kaip įskilo stuburo (netaisyklingai susiformavę stuburo kaulai), veido ir kaukolės defektų, galūnių apsigimimų, širdies ir kraujagyslių sistemos apsigimimų, hipospadijos (įgimto šlaplės sutrikimo) ir daugybinių įvairių organų sistemų apsigimimų riziką;
  - vaikams, kurių motinos nėštumo metu vartojo DEPAKINE Chronosphere, padidėja rizika atsirasti vystymosi ir autizmo sutrikimų;
  - naujagimiams, kurių motinos nėštumo laikotarpiu vartojo DEPAKINE Chronosphere, gali būti kraujo krešėjimo sutrikimų, sumažėti gliukozės koncentracija kraujyje ir pasireikšti hipotiroidizmas (per silpna skydliaukės veikla, galinti sukelti nuovargį ar kūno svorio padidėjimą).

  Paprastai jau pirmoje nėštumo pusėje įprastais tyrimais galima nustatyti gimdoje augančiam vaisiui atsirandančius sutrikimus.
  Tinkamai planuojant nėštumą, šių problemų išsivystymo rizika gali būti mažesnė.

  Jei esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galite būti nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  Gydytojas gali pakeisti gydymą ir (arba) papildomai skirti preparatų, kurių sudėtyje yra folio rūgšties. Jeigu gydytojas nenusprendžia kitaip, DEPAKINE Chronosphere vartojimo nenutraukite, nes nekontroliuojama epilepsija gali kelti didelį pavojų Jums ir besivystančiam vaisiui.

  Informacija moterims, kurios planuoja pastoti (taip pat žr. poskyrį „Informacija vaisingo amžiaus moterims“)
  Moterims, vartojančioms vaistų nuo epilepsijos, reikia saugotis neplanuoto nėštumo. Jeigu nusprendėte pastoti, prieš tai pasitarkite su gydytoju: jis duos reikiamų patarimų ir galės pakeisti gydymą bei (arba) dozę ir tinkamai Jus stebėti nėštumo laikotarpiu.
  Kai tik paaiškėja, kad pastojote, kuo skubiau pasakykite gydytojui.

  Informacija moterims, kurios pastojo, vartodamos DEPAKINE Chronosphere (taip pat žr. poskyrį „Informacija vaisingo amžiaus moterims“)
  Jeigu, vartodama DEPAKINE Chronosphere, pastojote, nedelsdama pasakykite gydytojui.

  Žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Į motinos pieną patenka tik labai nedidelis išgerto DEPAKINE Chronosphere kiekis, paprastai jokio pavojaus vaikui nekyla ir žindymo nutraukti nereikia. Vis dėlto, jeigu žindote, būtina pasitarti su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  DEPAKINE Chronosphere kai kuriems žmonėms gali sukelti galvos svaigimą ar alpulį, ypač gydymo pradžioje, taip pat vartojant kelis vaistus nuo traukulių arba benzodiazepinų. Prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus, turite būti tikri, kad vaistas tokio poveikio Jums nedaro, nes galvos svaigimas ar alpulys gali kelti pavojų.


  3. Kaip vartoti DEPAKINE Chronosphere

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Būtina, kaip paskirta, reguliariai lankytis pas gydytoją, kadangi gydymo metu gali tekti keisti dozę.

  Beskonės DEPAKINE Chronosphere rutulio formos modifikuoto atpalaidavimo granulės yra tik vartojamos per burną. Tai vaisto forma, tinkama visiems pacientams, o ypač vaikams (jeigu jie gali nuryti lengvą maistą), suaugusiesiems, kuriems yra rijimo sutrikimas bei vyresniojo amžiaus žmonėms.

  Epilepsija
  Įprastinė pradinė paros dozė – 10-15 mg/kg kūno svorio (ji priklauso nuo ligos pobūdžio bei sunkumo), vėliau ji, atsižvelgiant į organizmo atsakomąją reakciją, gali būti didinama arba mažinama. Paros dozė gali būti išgeriama vienu kartu arba per du kartus.

  Paketėliai, kuriuose yra 50 mg bei 100 mg vaisto, skirti naujagimiams ir vaikams: juose veikliosios medžiagos mažai.

  Manija
  Paros dozę kiekvienam ligoniui individualiai turi nustatyti ir kontroliuoti gydantis gydytojas.

  Pradinė dozė
  Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 750 mg.

  Vidutinė paros dozė
  Rekomenduojama paros dozė paprastai yra nuo 1 000 mg iki 2 000 mg.

  DEPAKINE Chronosphere granules geriausia suvartoti išbertas ant šalto ar kambario temperatūros lengvo maisto (jogurto, atskiestos varškės) ar subertas į gėrimą (pvz., apelsinų sultis). DEPAKINE Chronosphere draudžiama vartoti su karštu ar šiltu gėrimu ir maistu (pvz., sriuba, kava, arbata).
  DEPAKINE Chronosphere draudžiama gerti iš vaikiškų buteliukų, nes granulės gali užkimšti žinduką.
  Jeigu vaistas vartojamas su skysčiu, rekomenduojama į stiklinę skysčio įpilti nedaug ir pateliūskuoti, nes kai kurios granulės gali būti prilipusios prie stiklo.
  Gautą mišinį reikia nuryti nedelsiant ir nekramtant, jo negalima pasilikti suvartoti vėliau.

  Kadangi vaisto pagalbinės medžiagos yra specifinės kilmės, kad būtų kontroliuojamas veikliosios medžiagos atpalaidavimo procesas, inertiška granulių matrica virškinimo trakte nepasisavinama, o, išsiskyrus visai veikliajai medžiagai, pasišalina su išmatomis.

  Jeigu manote, kad DEPAKINE Chronosphere veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydymo trukmė
  DEPAKINE Chronosphere vartokite tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.

  Ką daryti pavartojus per didelę DEPAKINE Chronosphere dozę?
  DEPAKINE Chronosphere perdozavimas gali būti pavojingas, todėl tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią skubiosios pagalbos skyrių.

  Pamiršus pavartoti DEPAKINE Chronosphere
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gerkite vaistą taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu neišgėrėte kelių dozių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Nustojus vartoti DEPAKINE Chronosphere
  Nenutraukite DEPAKINE Chronosphere vartojimo bei nekeiskite jo dozės be gydytojo žinios. Jeigu be gydytojo nurodymo nutrauksite vaisto vartojimą, Jūsų būklė gali pablogėti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Paprastai jis būna grįžtamas. Kai kuriuos nepageidaujamus sutrikimus gali tekti gydyti. Gali pasireikšti:
  - pykinimas ar pilvo skausmas bei viduriavimas (ypač gydymo pradžioje);
  - galvos skausmas;
  - drebulys (tremoras), apsnūdimas, nuraminimas (sedacija), ekstrapiramidiniai sutrikimai;
  - agresija, baimingas susijaudinimas, dėmesio sukaupimo sutrikimas, nenormalus elgesys ir per didelis psichomotorinis aktyvumas;
  - pėdų ir plaštakų dilgčiojimas ar tirpimas;
  - odos reakcija, pavyzdžiui, išbėrimas;
  - laikinas plaukų nuslinkimas;
  - mėnesinių sutrikimas;
  - klausos sutrikimas;
  - greiti nekontroliuojami akių judesiai;
  - alerginė reakcija;
  - pėdų bei kojų patinimas (edema);
  - svorio padidėjimas;
  - inkstų sutrikimas, šlapinimasis į lovą ar dažnesnis noras šlapintis;
  - vyrų nevaisingumas;
  - atminties pablogėjimas ir pažintinės funkcijos sutrikimas;
  - mokymosi sutrikimas.

  Gauta pranešimų apie kaulų sutrikimus, įskaitant osteopeniją, osteoporozę (kaulo išretėjimą) ir kaulų lūžius. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei ilgai vartojate vaistų nuo epilepsijos, sirgote osteoporoze arba vartojate steroidų.

  Jeigu pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsdami pasakykite gydytojui. Jums gali prireikti neatidėliotinos medicininės pagalbos.
  - Pakitęs suvokimo lygis, keistas elgesys kartu su dažnesniais ar sunkesniais traukulių priepuoliais arba be jų, iniciatyvos praradimas, ypač tais atvejais, jei kartu vartojamas fenobarbitalis ir topiramatas arba staiga padidinama DEPAKINE Chronosphere dozė.
  - Kartotinis vėmimas, labai stiprus nuovargis, pilvo skausmas, apsnūdimas, silpnumas, apetito praradimas, stiprus viršutinės pilvo dalies skausmas, pykinimas, gelta (odos bei akių baltymų pageltimas), kojų patinimas, epilepsijos pablogėjimas ar bloga bendroji savijauta.
  - Kraujo krešėjimo sutrikimai.
  - Savaime atsirandančios mėlynės ar kraujavimas.
  - Pūslės su apsilupusia oda.
  - Ženklus baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas ar kaulų čiulpų nepakankamumas, kartais pasireiškiantis karščiavimu ir dusuliu.
  - Sumišimas, kuris gali atsirasti dėl natrio kiekio Jūsų kraujyje sumažėjimo.
  - Alergijos sukeltas patinimas, susijęs su skausmingomis niežtinčiomis ruplėmis (dažniausia akių, lūpų, gerklės ir kartais rankų bei pėdų srityje).
  - Sindromas, pasireiškiantis vaistų sukeltu išbėrimu, karščiavimu, limfmazgių padidėjimu ir galimu kitų organų pažeidimu.
  - Per mažas skydliaukės aktyvumas, galintis sukelti nuovargį ar kūno svorio padidėjimą (hipotiroidizmas).
  - Alerginė reakcija, sukelianti sąnarių skausmą, odos išbėrimą ir karščiavimą (Stivenso ir Džonsono sindromas).
  - Ekstrapiramidinis sutrikimas.
  - Plaučius apgaubiančios plėvės uždegimo sukeltas kvėpavimo pasunkėjimas ir skausmas (skystis pleuros ertmėje).

  Vartojant DEPAKINE Chronosphere gali sumažėti kraujo plokštelių ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekis.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą , pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti DEPAKINE Chronosphere

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti.
  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Pastebėjus, kad mikrosferos susilydžiusios ar sulipusios į gabalus, DEPAKINE Chronosphere vartoti negalima.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  DEPAKINE Chronosphere sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra natrio valproatas ir valproinė rūgštis.
  Viename DEPAKINE Chronosphere 100 mg modifikuoto atpalaidavimo granulių paketėlyje yra 66,66 mg natrio valproato ir 29,03 mg valproinės rūgšties, atitinkančių 100 mg natrio valproato.
  Viename DEPAKINE Chronosphere 250 mg modifikuoto atpalaidavimo granulių paketėlyje yra 166,76 mg natrio valproato ir 72,61 mg valproinės rūgšties, atitinkančių 250 mg natrio valproato.
  Viename DEPAKINE Chronosphere 500 mg modifikuoto atpalaidavimo granulių paketėlyje yra 333,30 mg natrio valproato ir 145,14 mg valproinės rūgšties, atitinkančių 500 mg natrio valproato.
  Viename DEPAKINE Chronosphere 750 mg modifikuoto atpalaidavimo granulių paketėlyje yra 500,06 mg natrio valproato ir 217,75 mg valproinės rūgšties, atitinkančių 750 mg natrio valproato.
  Viename DEPAKINE Chronosphere 1000 mg modifikuoto atpalaidavimo granulių paketėlyje yra 666,60 mg natrio valproato ir 290,27 mg valproinės rūgšties, atitinkančių 1000 mg natrio valproato.
  - Pagalbinės medžiagos yra kietasis parafinas, glicerolio dibehenatas bei koloidinis silicio dioksido hidratas.

  DEPAKINE Chronosphere išvaizda ir kiekis pakuotėje
  DEPAKINE Chronosphere yra baltos arba šiek tiek gelsvos, beskonės, vaškuotos mikrogranulės.
  Kartono dėžutėje yra 30 arba 50 paketėlių.
  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“
  A. Juozapavičiaus g. 6/2
  LT-09310 Vilnius
  Lietuva

  Gamintojai
  Sanofi Winthrop Industrie
  196, avenue du Maréchal Juin
  45200 Amilly
  Prancūzija

  arba

  SANOFI-AVENTIS Zrt.
  Harbor Park, Campona u. 1
  1225 Budapest
  Vengrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją

  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“
  A.Juozapavičiaus g. 6/2
  LT-09310 Vilnius
  Tel. +370 5 275 5224


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-01-04

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Būtina, kaip paskirta, reguliariai lankytis pas gydytoją, kadangi gydymo metu gali tekti keisti dozę.

  Beskonės DEPAKINE Chronosphere rutulio formos modifikuoto atpalaidavimo granulės yra tik vartojamos per burną. Tai vaisto forma, tinkama visiems pacientams, o ypač vaikams (jeigu jie gali nuryti lengvą maistą), suaugusiesiems, kuriems yra rijimo sutrikimas bei vyresniojo amžiaus žmonėms.

  Epilepsija
  Įprastinė pradinė paros dozė – 10-15 mg/kg kūno svorio (ji priklauso nuo ligos pobūdžio bei sunkumo), vėliau ji, atsižvelgiant į organizmo atsakomąją reakciją, gali būti didinama arba mažinama. Paros dozė gali būti išgeriama vienu kartu arba per du kartus.

  Paketėliai, kuriuose yra 50 mg bei 100 mg vaisto, skirti naujagimiams ir vaikams: juose veikliosios medžiagos mažai.

  Manija
  Paros dozę kiekvienam ligoniui individualiai turi nustatyti ir kontroliuoti gydantis gydytojas.

  Pradinė dozė
  Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 750 mg.

  Vidutinė paros dozė
  Rekomenduojama paros dozė paprastai yra nuo 1 000 mg iki 2 000 mg.

  DEPAKINE Chronosphere granules geriausia suvartoti išbertas ant šalto ar kambario temperatūros lengvo maisto (jogurto, atskiestos varškės) ar subertas į gėrimą (pvz., apelsinų sultis). DEPAKINE Chronosphere draudžiama vartoti su karštu ar šiltu gėrimu ir maistu (pvz., sriuba, kava, arbata).
  DEPAKINE Chronosphere draudžiama gerti iš vaikiškų buteliukų, nes granulės gali užkimšti žinduką.
  Jeigu vaistas vartojamas su skysčiu, rekomenduojama į stiklinę skysčio įpilti nedaug ir pateliūskuoti, nes kai kurios granulės gali būti prilipusios prie stiklo.
  Gautą mišinį reikia nuryti nedelsiant ir nekramtant, jo negalima pasilikti suvartoti vėliau.

  Kadangi vaisto pagalbinės medžiagos yra specifinės kilmės, kad būtų kontroliuojamas veikliosios medžiagos atpalaidavimo procesas, inertiška granulių matrica virškinimo trakte nepasisavinama, o, išsiskyrus visai veikliajai medžiagai, pasišalina su išmatomis.

  Jeigu manote, kad DEPAKINE Chronosphere veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydymo trukmė
  DEPAKINE Chronosphere vartokite tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas.

  Ką daryti pavartojus per didelę DEPAKINE Chronosphere dozę?
  DEPAKINE Chronosphere perdozavimas gali būti pavojingas, todėl tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią skubiosios pagalbos skyrių.

  Pamiršus pavartoti DEPAKINE Chronosphere
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gerkite vaistą taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu neišgėrėte kelių dozių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Nustojus vartoti DEPAKINE Chronosphere
  Nenutraukite DEPAKINE Chronosphere vartojimo bei nekeiskite jo dozės be gydytojo žinios. Jeigu be gydytojo nurodymo nutrauksite vaisto vartojimą, Jūsų būklė gali pablogėti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės