preloader

Prašome palaukti

Dicloberl, 50mg, skrandyje neirios tabletės, N50

Dicloberl, 50mg, skrandyje neirios tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Diklofenakas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 50mg
Prekės kodas: 017240
Skausmui malšinti ir uždegimui mažinti: sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius; sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (lė...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Skausmui malšinti ir uždegimui mažinti: sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius; sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (lėtiniu artritu), ypač reumatoidiniu artritu (lėtiniu poliartritu); sergant Bechterevo liga (ankiloziniu spondilitu); sąnarių ir stuburo degeneracinių ligų (artrozių ir spondiloartritų) metu; sergant uždegiminėmis minkštųjų audinių ligomis (tokiomis kaip fibrozitas, mialgija); esant skausmingam patinimui arba uždegimui po traumų.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys:
  1. Kas yra Dicloberl ir kam jis vartojamas.
  2. Kas žinotina prieš vartojant Dicloberl
  3. Kaip vartoti Dicloberl
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Dicloberl
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA DICLOBERL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Dicloberl 50 mg tablečių sudėtyje yra veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos. Šis preparatas yra skausmą ir uždegimą malšinantis vaistas ir priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei (NVNU).

  Dicloberl vartojamas skausmui malšinti ir uždegimui mažinti:
  - sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius;
  - sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (lėtiniu artritu), ypač reumatoidiniu artritu (lėtiniu poliartritu);
  - sergant Bechterevo liga (ankiloziniu spondilitu);
  - sąnarių ir stuburo degeneracinių ligų (artrozių ir spondiloartritų) metu;
  - sergant uždegiminėmis minkštųjų audinių ligomis (tokiomis kaip fibrozitas, mialgija);
  - esant skausmingam patinimui arba uždegimui po traumų.

  Kadangi veikliosios medžiagos diklofenako natrio išsiskyrimas iš Dicloberl 50 mg tablečių galimai yra uždelstas, vaisto poveikis gali prasidėti vėliau. Todėl Dicloberl 50 mg tabletės netinka pradėti gydyti ligas, kurioms reikalingas skubus vaisto poveikis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLOBERL

  Dicloberl vartoti negalima:
  - jei esate alergiškas (padidėjęs paciento jautrumas) veikliajai medžiagai diklofenakui ar bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai;
  - esant nurodymams apie praeityje buvusias alergines reakcijas, pvz., astmos priepuolius, slogą ar odos reakcijas po acetilsalicilo rūgšties arba nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) vartojimo;
  - esant kraujodaros sutrikimams, kurių kilmė nevisiškai nustatyta;
  - jei jums nustatyta aktyvi skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa (pepsinės opos) arba kraujavimas, arba jei praeityje tai pasikartojo du kartus;
  - jei jums praeityje buvo kraujavimas iš virškinimo trakto arba perforacija (prakiurimas), susijusi su NVNU vartojimu;
  - jei jums buvo kraujo išsiliejimas galvos smegenyse ar kitoks aktyvus vidinis kraujavimas;
  - jei sergate sunkiomis inkstų ar kepenų ligomis;
  - jei sergate sunkia širdies liga (širdies nepakankamumu);
  - paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius.

  Dicloberl 50 mg tabletėmis netinka gydyti jaunesnius kaip 16 metų vaikus ir paauglius, nes jo sudėtyje yra pernelyg didelis veikliosios medžiagos kiekis.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Virškinimo trakto saugumas

  Jei jūs vartojate kitus vaistus, kurie didina išopėjimo arba kraujavimo riziką, ypač kitus NVNU, įskaitant vadinamuosius COX-2 inhibitorius (ciklooksigenazės-2 selektyviuosius inhibitorius), žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas".

  Šalutiniam poveikiui sumažinti jums gali būti paskirta vartoti mažiausia veiksminga vaisto dozė trumpiausią laiką.

  Senyvi pacientai:
  Senyviems pacientams, vartojantiems NVNU, dažniau pasitaiko šalutinis poveikis, ypač galintis sukelti mirtį kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacija. Todėl senyvus pacientus turi atidžiai prižiūrėti gydytojas. Mažiausia veiksminga dozė ypač rekomenduojama nusilpusiems senyviems arba mažai sveriantiems pacientams.

  Kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, išopėjimas ir perforacija:
  Galintis sukelti mirtį kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, išopėjimas ir perforacija aprašyti vartojant visus NVNU bet kuriuo gydymo momentu. Jie gali būti su įspėjamaisiais simptomais arba be jų, esant nurodymams apie buvusias sunkias virškinimo trakto komplikacijas arba be tokių nurodymų.

  Kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno, išopėjimo ir perforacijos rizika jums didesnė, jei:
  - vartojate didesnę dozę,
  - jums praeityje buvo opa, ypač jei anksčiau buvo opos komplikacijų - kraujavimas arba perforacija (žr. skyrių „Dicloberl negalima vartoti"),
  - jautėte praeityje šalutinį poveikį skrandžiui arba žarnynui,
  - esate senyvo amžiaus,
  - vartojate kitus vaistus, kurie gali padidinti išopėjimo arba kraujavimo riziką (žr. sk. „Kitų vaistų vartojimas").

  Tokiais atvejais vartojant šį vaistą gydytojas gali nurodyti jums reguliariai tikrinti savo sveikatą.
  Gydytojas gali paskirti jums derinį su kitais vaistais (pvz., mizoprostoliu arba protonų siurblio inhibitoriais), kurie gali padėti sumažinti sutrikimų riziką.

  Jei vartojant vaisto prasideda kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, nutraukite Dicloberl vartojimą. Nedelsiant praneškite gydytojui pastebeję bet kokius neįprastus virškinimo trakto simptomus.

  NVNU gali sukelti kitų virškinimo trakto ligų, pvz., opinio kolito ir Krono ligos paūmėjimą. Jei sergate kuria nors iš šių ligų, pasakykite gydytojui (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis").

  Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai

  Tokie vaistai, kaip Dicloberl, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto rizikos padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte anksčiau insultą arba galvojate, kad jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Odos reakcijos

  Labai retai vartojant NVNU pasitaiko sunkios odos reakcijos, pasireiškiančios paraudimu ir pūslių susidarymu. Kai kurios reakcijos gali būti pavojingos gyvybei (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis"). Pacientams didesnė rizika gresia per pirmuosius vaisto vartojimo mėnesius. Jei jums atsirado odos bėrimas, burnos ar nosies gleivinės pažeidimas ar kiti alerginių reakcijų požymiai, nedelsiant nutraukite Dicloberl vartojimą ir pasitarkite su savo gydytoju arba kreipkitės į artimiausią ligoninę.

  Poveikis kepenų funkcijai

  Jei sutrikusi jūsų kepenų veikla pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes jūsų būklė vartojant šį vaistą gali pablogėti. Jūsų gydytojas reguliariai tikrins kepenų funkciją vartojant Dicloberl ilgesnį laiką arba vartojant pakartotinai. Atsiradus kepenų ligos požymių, Dicloberl vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

  Kitos pastabos

  Vartojant Dicloberl jūsų gydytojas nuspręs ar jo vartojimo nauda viršija galimą riziką, jei:
  - jums nustatyti kai kurie įgimti kraujodaros sutrikimai (pvz., sergate ūmine intermituojančia porfirija);
  - sergate kai kuriomis autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonaja vilklige ir mišria jungiamojo audinio liga).

  Ypač atidi gydytojo priežiūra bus taikoma:
  - po chirurginių operacijų. Įspėkite prieš operaciją gydytoją arba odontologą, jei vartojote Dicloberl;
  - esant alergijai (pvz., jei esti odos reakcijų kitų vaistų vartojimo metu, sergant astma, šienlige), lėtiniam nosies ar kvėpavimo takų gleivinės paburkimui, siaurinančiam kvėpavimo takus;
  - esant inkstų ar kepenų veiklos sutrikimams, ypač kai Dicloberl vartojamas ilgai;
  - esant kraujo krešumo sutrikimams.

  Kitos galimos reakcijos:

  - Sunkios ūminės padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., anafilaksinis šokas) pasitaiko labai retai. Atsiradus pirmiems padidėjusio jautrumo reakcijos požymiams pavartojus Dicloberl, jo vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant pasitarti su gydytoju arba kreiptis į artimiausią ligoninę.
  - Kaip ir kiti NVNU, diklofenakas gali paslėpti infekcijos požymius ir simptomus. Atsiradus infekcijos požymiams (pvz., paraudimui, patinimui, vietiniam temperatūros padidėjimui, skausmui arba karščiavimui) arba jiems blogėjant, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!
  - Jei ilgą laiką vartojote tokių analgetikų kaip Dicloberl, gali atsirasti galvos skausmas, kurio negalima malšinti didinant šio preparato dozę. Pasitarkite su gydytoju, jei, nepaisant šio preparato vartojimo, jums dažnai skauda galvą.
  - Jei jūs nuolat vartojate skausmą malšinančius vaistus, ypač kelių veikliųjų skausmą malšinančių medžiagų derinius, galimas negrįžtamas inkstų pažeidimas ir yra inkstų nepakankamumo rizika (analgetikų sukelta nefropatija).

  Vaikai ir paaugliai
  Vaikams ir jaunesniems kaip 16 metų paaugliams Dicloberl 50 mg tabletės vartoti netinka, nes jų sudėtyje yra pernelyg didelis veikliosios medžiagos kiekis.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jei jūs kartu vartojate vaistus, mažinančius cukraus kiekį kraujyje, jūsų gydytojas atliks gliukozės kiekio kraujyje tyrimus.

  Dicloberl vartojant kartu su žemiau išvardytais vaistais gali padidėti tų vaistų koncentracija kraujyje:
  - su digoksinu (vaistu, širdies ritmo sutrikimams arba širdies nepakankamumui gydyti),
  - su fenitoinu (vaistu traukuliams malšinti),
  - su ličiu (vaistu kai kurioms pischikos ligoms gydyti),
  - su kalį tausojančiais diuretikais (kai kuriais šlapimo išsiskyrimą skatinančiais preparatais).
  Jūsų gydytojas atliks ličio koncentracijos kraujyje tyrimus ir taip pat gali kontroliuoti digoksino, fenitoino arba kalio kiekį kraujyje.

  Dicloberl gali susilpninti poveikį:
  - šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų),
  - kraujospūdį mažinančių (antihipertenzinių vaistų),
  - AKF inhibitorių ir angiotenzino II inhibitorių (vaistų, vartojamų širdies nepakankamumui ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti). Jei jie vartojami kartu, gali padidėti inkstų funkcijos sutrikimų rizika.

  Dicloberl vartojimas gali sustiprinti poveikį:
  - tokių vaistų nuo kraujo krešumo (antikoaguliantų) kaip varfarinas. Be to gali padidėti opų arba kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno rizika.

  Dicloberl vartojant kartu su žemiau išvardytais vaistais gali padidėti išopėjimo arba kraujavimo virškinimo trakte rizika, todėl reikia vengti kartu vartoti su:
  - kitais NVNU,
  - geriamaisiais kortikosteroidais (vaistais, vartojamais uždegimui gydyti),
  - tokiais trombocitų agregaciją mažinančiais vaistais kaip acetilsalicilo rūgštis (ASR),
  - antidepresantais, priklausančiais selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei.

  Dicloberl gali sukelti šių vaistų šalutinį poveikį:
  - metotreksato (vaisto vėžiui ir reumatui gydyti). Vartojant 24 val. laikotarpiu prieš arba po Dicloberl pavartojimo, gali padidėti metotreksato koncentracija kraujo serume, sustiprėti pastarojo šalutinis poveikis;
  - ciklosporino (vaisto, vartojamo siekiant apsaugoti nuo transplantato atmetimo reakcijos, taip pat vartojamo reumatui gydyti). NVNU gali sustiprinti ciklosporino toksinį poveikį inkstams;
  - probenecido arba sulfinpirazono (vaistų podagrai gydyti). Jie gali sulėtinti diklofenako išsiskyrimą iš organizmo. Dėl to diklofenako gali kauptis organizme ir sustiprėti jo šalutinis poveikis.
  - chinolonai (tam tikros grupės antibiotikai) vartojami kartu su NVNU gali sukelti traukulius.
  - kolestipolis ir kolestiraminas (lipidų kiekį kraujyje mažinantys vaistiniai preparatai) gali sulėtinti arba sumažinti diklofenako įsisavinimą. Todėl Dicloberl rekomenduojama išgerti mažiausiai 1 valandą prieš arba praėjus 4-6 valandoms po kolestipolio arba kolestiramino vartojimo.
  - vorikonazolo (vaistas vartojamas grybelių sukeltoms ligoms gydyti) vartojant kartu su diklofenaku, gali padidėti diklofenako koncentracija kraujo plazmoje.Tai gali sukelti diklofenako sankaupą organizme ir sustiprinti jo šalutinį poveikį.

  Dicloberl vartojimas su maistu ir gėrimais
  Vartojant Dicloberl reikia vengti kartu vartoti alkoholį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas:
  Pasakykite gydytojui, jeigu jūs pastojote Dicloberl vartojimo laikotarpiu. Pirmuosius 6 nėštumo mėnesius Dicloberl galima vartoti tik pasitarus su gydytoju. Dicloberl negalima vartoti paskutiniuosius 3 nėštumo mėnesius.

  Diklofenako natrio vartojimas gali trukdyti pastoti. Pasakykite gydytojui, jei planuojate pastoti arba jei jums sunku pastoti.

  Žindymas:
  Nedideli veikliosios medžiagos diklofenako kiekiai išsiskiria su žindyvės pienu. Siekiant išvengti nepageidaujamo poveikio kūdikiui, Dicloberl negalima vartoti žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Dicloberl gali sukelti tokius šalutinio poveikio požymius kaip nuovargis ir svaigulys, ypač vartojant su alkoholiu.
  Jei atsiranda šių požymių, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų!

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Dicloberl medžiagas
  Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI DICLOBERL

  Dicloberl 50 mg tabletes visuomet vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo.Įprasta paros dozė suaugusiesiems ir vyresniems nei 16 metų amžiaus paaugliams yra:
  1 tabletė iki 3 kartų per dieną (tai atitinka 50 - 150 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos).

  Dicloberl 50 mg skrandyje neirių tablečių dozavimas
  Amžius Vienkartinė dozė Paros dozė
  Paaugliai (vyresni nei 16 metų amžiaus) ir suaugusieji 1 tabletė (atitinka 50 mg diklofenako natrio druskos) 1-3 tabletės (atitinka 50-150 mg diklofenako natrio druskos)

  Vartojimo būdas
  Dicloberl 50 mg tabletes reikia gerti nevalgius 1-2 valandas prieš valgymą jų nekramtant, užsigeriant gausiu skysčio kiekiu (stikline vandens).

  Vartojimo trukmė
  Gydymo trukmę nustato gydytojas.
  Ilgesnį laiką Dicloberl gali reikėti vartoti sergant reumatinėmis ligomis.

  Jeigu jums atrodo, kad Dicloberl veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Dicloberl dozę
  Išgėrus per didelę Dicloberl 50 mg dozę, gali atsirasti tokių simptomų kaip galvos skausmas, svaigulys, apsvaigimas, kartais netenkama sąmonės (vaikams gali būti traukulių), gali skaudėti pilvą, pykinti ar vimdyti. Taip pat gali imti kraujuoti iš skrandžio ar žarnyno, sutrikti kepenų ir inkstų veikla. Be to, gali sumažėti kraujospūdis, suretėti kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas), odos, burnos ir nosies gleivinių spalva gali įgyti melsvą arba raudoną atspalvį (cianozė).

  Specifinio priešnuodžio nėra.

  Jeigu jūs įtariate, kad pavartojote per didelę dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ir pasiimkite kartu šį lapelį. Priklausomai nuo apsinuodijimo sunkumo, jis nuspręs, kokių gydymo priemonių būtina imtis.

  Pamiršus pavartoti Dicloberl
  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Dicloberl, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Reikia įvertinti, kad jie labiausiai priklauso nuo dozės.
  Norint sumažinti bet kurį šalutinį poveikį, jums vaistai gali būti paskirti vartoti mažiausia doze ir galimai trumpiausią laiką.

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1-10 iš 100 vartotojų)

  Nervų sistema: galvos skausmas, svaigulys.

  Ausų ir labirintų sutrikimai: galvos sukimasis (vertigo).

  Virškinimo trakto sutrikimai: virškinimo sutrikimai - pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, dispepsija, dujų susikaupimas žarnyne, skrandžio spazmas, apetito stoka.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje.
  Todėl ilgai vartojant vaisto reikia reguliariai tirti kepenų funkcijos rodiklius.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: išbėrimas.

  Retas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1-10 iš 10 000 vartotojų)

  Imuninės sistemos sutrikimai: sunkios išplitusios alerginės (anafilaksinės ir anafilaktoidinės) reakcijos. Tai gali pasireikšti veido, liežuvio ir ryklės patinimu su kvėpavimo takų susiaurėjimu, dusuliu, dažnu pulsu, kraujospūdžio staigiu sumažėjimu, netgi gyvybei pavojingu šoku.
  Jeigu atsiranda bent vienas išvardytas simptomas (taip gali atsitikti jau pirmojo vaisto vartojimo metu), būtina skubi gydytojo pagalba.

  Nervų sistemos sutrikimai: mieguistumas.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai: astma (įskaitant dusulį).

  Virškinimo trakto sutrikimai: skrandžio uždegimas, nežymus kraujavimas iš skrandžio ir žarnyno, kuris išskirtiniais atvejais gali sukelti anemiją (mažakraujystę), vėmimas krauju, kraujavimas iš skrandžio (melena - deguto spalvos išmatos), skrandžio ir žarnyno opos (galinčios sukelti kraujavimą ir perforaciją).
  Jei atsiranda stiprus skausmas viršutinėje pilvo dalyje, vėmimas su krauju, deguto spalvos išmatos arba kraujas išmatose, nedelsiant nutraukite Dicloberl vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų pažeidimas, ypač vaistą vartojant ilgai, ūminis kepenų uždegimas (hepatitas) su odos arba akių obuolių baltymo pageltimu (gelta) arba be jo, kuris labai retais atvejais greitai progresuoja labai sunkiai, netgi jei prieš tai nebuvo jokių simptomų. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kepenų fermentų aktyvumą.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: dilgėlinė.

  Labai retas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti rečiau kaip 1 iš 10 000 vartotojų)

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: kraujodaros sutrikimai (anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė).
  Pirmaisiais šių ligų požymiais gali būti karščiavimas, gerklės skausmas, paviršinės žaizdos burnoje, kiti panašūs simptomai kaip sergant gripu, didelis nuovargis, kraujavimas iš nosies ir odos kraujosruvos. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kraujo ląstelių sudėtį.
  Jei pastebėjote bet kurį išvardytą simptomą nedelsiant nutraukite Dicloberl vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Negalima savarankiškai gydytis kokiais nors skausmą malšinančiais ar karščiavimą mažinančiais vaistais.
  Hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl pagreitėjusio eritrocitų irimo).

  Imuninės sistemos sutrikimai: angioneurozinė edema (įskaitant veido edemą). Tai gali pasireikšti veido, liežuvio ir ryklės patinimu su kvėpavimo takų susiaurėjimu, dusuliu.

  Psichikos sutrikimai: orientacijos sutrikimas, psichozės tipo reakcijos, depresija, naktiniai košmarai, nemiga, dirglumas.

  Nervų sistemos sutrikimai: sutrikęs jutimas (parestezija), skonio jutimo, atminties sutrikimas, konvulsijos, drebulys, nerimas, insultas, asepsinis meningitas.

  Akių sutrikimai: vaizdo ryškumo sumažėjimas, vaizdo dvejinimasis.

  Ausų ir labirintų sutrikimai: spengimas ausyse, klausos sutrikimai.

  Širdies ir kraujagyslių sutrikimai: pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija), kraujagyslių uždegimas (vaskulitas), krūtinės skausmas, širdies nepakankamumas, miokardo infarktas, padidėjęs kraujospūdis. Tokie vaistai, kaip Dicloberl gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („ miokardo infarkto") arba insulto susidarymo rizikos padidėjimu.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai: plaučių uždegimas (pneumonitas).

  Virškinimo trakto sutrikimai: burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), liežuvio uždegimas (glositas), stemplės pažeidimai, vidurių užkietėjimas, storosios žarnos uždegimas su kraujavimu (kolitas), opinio kolito (storosios žarnos uždegimo su gleivinės išopėjimu) ar Krono ligos paūmėjimas, kasos uždegimas, žarnų susiaurėjimas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: žaibinis kepenų uždegimas (hepatitas), kepenų nekrozė, kepenų nepakankamumas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: pūslinis išbėrimas su odos paraudimu (egzema, eritema, ekzantema), padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, vietinė kraujosruva (purpura, kuri taip pat gali būti alerginės kilmės (alerginė purpura)), plaukų slinkimas, niežulys, sunkios odos reakcijos, kaip odos išbėrimas pūslėmis (pvz.: Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė arba Lajelio sindromas). Atsiradus bent vienam tokių požymių, reikia nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: inkstų audinio pažeidimai (intersticinis nefritas, inkstų spenelių nekrozė) su ūminiu inkstų funkcijos sutrikimu (inkstų nepakankamumu), baltymas šlapime (proteinurija) ir (arba) kraujas šlapime (hematurija), nefrozinis sindromas (skysčių sankaupa (edema) ir didelio baltymo kiekio išsiskyrimas su šlapimu). Sumažėjęs šlapimo kiekis, patinimai, bendra bloga savijauta gali būti inkstų ligos, netgi inkstų nepakankamumo, požymis. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų inkstų funkciją.
  Jei atsiranda išvardyti simptomai arba jie intensyvėja, reikia nutraukti Dicloberl vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI DICLOBERL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui „Tinka iki/EXP" pasibaigus, Dicloberl vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  Laikymo sąlygos
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Dicloberl sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 50 mg diklofenako natrio druskos.
  - Pagalbinės medžiagos: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas K 30, magnio stearatas, poliakrilato 30% dispersija, talkas, makrogoliai 400 ir 6000, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E 172).

  Dicloberl išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Geltonos arba šviesiai rusvos spalvos plėvele dengtos skrandyje neirios tabletės lizdinėje neskaidrios baltos spalvos PVDC plokštelėje, dengtoje standžia PVC plėvele.

  Pakuotėje yra 20, 50 arba 100 skrandyje neirių tablečių.
  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  BERLIN-CHEMIE AG
  (MENARINI GROUP)
  Glienicker Weg 125
  12489 Berlin, Vokietija

  Gamintojas
  BERLIN-CHEMIE AG
  Glienicker Weg 125
  12489 Berlin, Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB "BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC"
  Jasinskio 16a, Vilnius 01112
  Tel.: +370 5 269 19 47

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-01-27

  Naujausią pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Dicloberl 50 mg tabletes visuomet vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo.Įprasta paros dozė suaugusiesiems ir vyresniems nei 16 metų amžiaus paaugliams yra:
  1 tabletė iki 3 kartų per dieną (tai atitinka 50 - 150 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos).

  Dicloberl 50 mg skrandyje neirių tablečių dozavimas
  Amžius Vienkartinė dozė Paros dozė
  Paaugliai (vyresni nei 16 metų amžiaus) ir suaugusieji 1 tabletė (atitinka 50 mg diklofenako natrio druskos) 1-3 tabletės (atitinka 50-150 mg diklofenako natrio druskos)

  Vartojimo būdas
  Dicloberl 50 mg tabletes reikia gerti nevalgius 1-2 valandas prieš valgymą jų nekramtant, užsigeriant gausiu skysčio kiekiu (stikline vandens).

  Vartojimo trukmė
  Gydymo trukmę nustato gydytojas.
  Ilgesnį laiką Dicloberl gali reikėti vartoti sergant reumatinėmis ligomis.

  Jeigu jums atrodo, kad Dicloberl veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Dicloberl dozę
  Išgėrus per didelę Dicloberl 50 mg dozę, gali atsirasti tokių simptomų kaip galvos skausmas, svaigulys, apsvaigimas, kartais netenkama sąmonės (vaikams gali būti traukulių), gali skaudėti pilvą, pykinti ar vimdyti. Taip pat gali imti kraujuoti iš skrandžio ar žarnyno, sutrikti kepenų ir inkstų veikla. Be to, gali sumažėti kraujospūdis, suretėti kvėpavimas (kvėpavimo slopinimas), odos, burnos ir nosies gleivinių spalva gali įgyti melsvą arba raudoną atspalvį (cianozė).

  Specifinio priešnuodžio nėra.

  Jeigu jūs įtariate, kad pavartojote per didelę dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ir pasiimkite kartu šį lapelį. Priklausomai nuo apsinuodijimo sunkumo, jis nuspręs, kokių gydymo priemonių būtina imtis.

  Pamiršus pavartoti Dicloberl
  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Jei kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės