preloader

Prašome palaukti

Dicloberl, 75mg/3ml, 3 ml, injekcinis tirpalas, N5

Dicloberl, 75mg/3ml, 3 ml, injekcinis tirpalas, N5

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Diklofenakas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 75mg/3ml
Prekės kodas: 016931
Vartojamas ūminiam skausmui malšinti sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius, lėtiniu sąnarių uždegimu (lėtiniu artritu...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas ūminiam skausmui malšinti sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius, lėtiniu sąnarių uždegimu (lėtiniu artritu), ypač reumatoidiniu artritu (lėtiniu poliartritu), Bechterevo liga (ankiloziniu spondilitu), esant dirginimui artrozių ir spondiloartritų metu, sergant minkštųjų audinių uždegiminėmis ligomis (tokiomis kaip miozitas ir mialgija), esant skausmingam patinimui arba uždegimui po traumų.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys:
  1. Kas yra Dicloberl ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Dicloberl
  3. Kaip vartoti Dicloberl
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Dicloberl
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA DICLOBERL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo sudėtyje yra natrio diklofenako. Jis yra skausmą malšinantis ir uždegimą slopinantis preparatas - nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU).

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas vartojamas ūminiam skausmui malšinti:
  - sergant ūminiu sąnarių uždegimu (ūminiu artritu), įskaitant podagros priepuolius;
  - sergant lėtiniu sąnarių uždegimu (lėtiniu artritu), ypač reumatoidiniu artritu (lėtiniu poliartritu);
  - sergant Bechterevo liga (ankiloziniu spondilitu);
  - esant dirginimui artrozių ir spondiloartritų metu;
  - sergant minkštųjų audinių uždegiminėmis ligomis (tokiomis kaip miozitas ir mialgija);
  - esant skausmingam patinimui arba uždegimui po traumų.

  Pastaba: Injekcinis tirpalas vartojamas tik tuomet, kai reikalingas skubus vaisto poveikis, arba jei negalima vaisto vartoti tablečių ar žvakučių pavidalu.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLOBERL

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vartoti negalima:
  - jei yra alergija (padidėjęs Jūsų jautrumas ) veikliajai medžiagai diklofenakui ar bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai ;
  - jei jums praeityje buvo astmos priepuolių, nosies gleivinės paburkimas ar odos reakcijų po acetilsalicilo rūgšties arba kitų NVNU vartojimo;
  - esant neaiškios kilmės kraujodaros sutrikimams;
  - jei nustatyta aktyvi skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa (pepsinė opa) arba kraujavimas, arba praeityje buvo du ar daugiau kartų patvirtinti išopėjimo ar kraujavimo epizodai;
  - jei anamnezėje nurodomas kraujavimas iš virškinimo trakto arba perforacija (prakiurimas), susijusi su NVNU vartojimu;
  - esant kraujo išsiliejimui galvos smegenyse ar kitokiam aktyviam kraujavimui;
  - esant sunkiam inkstų ar kepenų funkcijos nepakankamumui;
  - sergant sunkia širdies liga (esant širdies nepakankamumui);
  - paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius.

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų amžiaus vaikams ir paaugliams.

  Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

  Virškinimo trakto saugumas

  Jei jūs vartojate kitus vaistus, kurie didina išopėjimo arba kraujavimo riziką, ypač kitus NVNU, įskaitant vadinamuosius COX-2 inhibitorius (ciklooksigenazės-2 selektyviuosius inhibitorius), žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“.
  Šalutiniam poveikiui sumažinti jums gali būti paskirta vartoti mažiausia veiksminga vaisto dozė trumpiausią laiką.

  Senyvi pacientai:
  Senyviems pacientams šalutinis poveikis, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacija, galintys sukelti mirtį, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, pasitaiko dažniau. Todėl senyvus pacientus turi stebėti gydytojas. Mažiausia veiksminga dozė ypač rekomenduojama nusilpusiems senyviems arba mažai sveriantiems pacientams.

  Kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimas ir perforacija
  Kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimas ir perforacija, galintys sukelti paciento mirtį, pasitaikė vartojant visus NVNU bet kuriuo gydymo laikotarpiu; jie reiškėsi su įspėjamaisiais požymiais ar be jų ligoniams, kuriems anksčiau buvo sunkių virškinimo trakto sutrikimų arba jų nebuvo.

  Kraujavimo iš virškinimo trakto, išopėjimo ir perforacijos rizika didesnė, jei:
  - vartojate didesnę dozę,
  - esate sirgę opa, ypač jei ji komplikavosi kraujavimu ar perforacija (žr. skyrių „Dicloberl vartoti negalima“),
  - jautėte praeityje šalutinį poveikį skrandžiui arba žarnynui,
  - esate senyvo amžiaus ,
  - vartojate kitus vaistus, kurie gali padidinti išopėjimo arba kraujavimo riziką (žr. sk. „Kitų vaistų vartojimas“).

  Tokiais atvejais vartojant šį vaistą gydytojas gali nurodyti jums reguliariai tikrinti savo sveikatą.
  Gydytojas gali paskirti jums derinį su kitais vaistais (pvz., mizoprostoliu arba protonų siurblio inhibitoriais), kurie gali padėti sumažinti sutrikimų riziką.

  Nutraukite Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vartojimą, jei vartojant vaisto prasideda kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno. Nedelsiant praneškite gydytojui pastebeję bet kokius neįprastus virškinimo trakto simptomus.

  NVNU gali sukelti kitų virškinimo trakto ligų, pvz., opinio kolito ir Krono ligos paūmėjimą. Jei sergate kuria nors iš šių ligų, apie tai pasakykite gydytojui (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

  Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai
  Tokie vaistai kaip Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas gali būti susiję su nedideliu miokardo infarkto ar insulto rizikos padidėjimu. Rizika didesnė, jei vartojamos didelės dozės ir ilgai. Neviršykite jums rekomenduojamos dozės ir vartojimo trukmės.

  Jei jums nustatyti širdies veiklos sutrikimai, anksčiau buvo ištikęs insultas arba jūs manote, kad šios ligos jums gresia (pvz., padidėjęs jūsų kraujospūdis, sergate cukriniu diabetu, yra padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, arba rūkote), pasitarkite dėl gydymo su gydytoju arba vaistininku.

  Odos reakcijos
  Vartojant NVNU labai retai pasitaikė sunkios odos reakcijos, pasireiškiančios paraudimu ir pūslių susidarymu. Kai kurios iš jų gali sukelti paciento mirtį (žr. 4 skyrių “Galimas šalutinis poveikis“). Didžiausia šių reakcijų rizika esti pirmą vaisto vartojimo mėnesį. Jei jums atsirado odos išbėrimo, gleivinių pažeidimo burnoje ar nosyje ar kitų padidėjusio jautrumo požymių, Dicloberl 75 mg/3 ml vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Poveikis kepenų funkcijai
  Jei sutrikusi jūsų kepenų veikla pasakykite gydytojui arba vaistininkui, nes jūsų būklė vartojant šį vaistą gali pablogėti. Jūsų gydytojas reguliariai tikrins kepenų funkciją vartojant diklofenaką ilgesnį laiką arba vartojant pakartotinai. Atsiradus kepenų ligos požymių, diklofenako vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

  Kitos pastabos
  Vartojant Dicloberl 75 mg/3 ml jūsų gydytojas nuspręs ar jo vartojimo nauda didesnė už galimą riziką, jei:
  - jums nustatyti įgimti kraujodaros sutrikimai (pvz., sergate ūmine intermituojančia porfirija);
  - sergate kai kuriomis autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonaja vilklige ir mišria jungiamojo audinio liga).

  Ypač atidžiai jus gydytojas prižiūrės:
  - po chirurginių operacijų; įspėkite prieš operaciją gydytoją arba odontologą, jei prieš tai vartojote Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą;
  - sergant alerginėmis ligomis (pvz., esant odos reakcijai į kitus vaistus, sergant astma, šienlige), lėtiniu nosies gleivinės paburkimu arba lėtinėmis kvėpavimo ligomis, kurios susiaurina kvėpavimo takus;
  - esant inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimui;
  - esant kraujo krešumo sutrikimams

  Kitos galimos reakcijos:

  - Sunkios ūminės padidėjusio jautrumo reakcijos (pvz., anafilaksinis šokas) pasitaiko labai retai. Atsiradus pirmiems padidėjusio jautrumo reakcijos požymiams pavartojus Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo, jo vartojimą reikia nutraukti ir nedelsiant pasitarti su gydytoju arba kreiptis į artimiausią ligoninę.
  - Kaip ir kiti NVNU, diklofenakas gali paslėpti infekcijos požymius ir simptomus. Atsiradus infekcijos požymiams (pvz., paraudimui, patinimui, vietiniam temperatūros padidėjimui, skausmui arba karščiavimui) arba jiems blogėjant, nedelsiant kreipkitės į gydytoją!
  - Jei ilgą laiką vartojote analgetikų, gali atsirasti galvos skausmas, kurio negalima malšinti didinant šio preparato dozę. Pasitarkite su gydytoju, jei, nepaisant šio preparato vartojimo, jus dažnai kamuoja galvos skausmas.
  - Jei jūs nuolat vartojate skausmą malšinančius vaistus, ypač veikliųjų skausmą malšinančių medžiagų derinį, galimas negrįžtamas inkstų pažeidimas ir inkstų funkcijos nepakankamumas (analgetikų sukelta nefropatija).

  Sergantiems bronchine astma pacientams vartojant švirkščiamąjį diklofenaką rekomenduojama laikytis ypatingo atsargumo, nes galimas ligos paūmėjimas.

  Vaikai ir paaugliai
  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų amžiaus vaikams ir paaugliams, nes jo sudėtyje yra pernelyg didelis veikliosios medžiagos kiekis .

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jei jūs kartu vartojate vaistus, mažinančius cukraus kiekį kraujyje, jūsų gydytojas atliks gliukozės kiekio kraujyje tyrimus.

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą vartojant kartu su žemiau išvardytais vaistais gali padidėti tų vaistų koncentracija kraujyje:
  - su digoksinu (preparatu, širdies ritmo sutrikimams arba širdies nepakankamumui gydyti),
  - su fenitoinu (preparatu traukuliams malšinti),
  - su ličiu (vaistu kai kurioms pischikos ligoms gydyti),
  - su kalį tausojančiais diuretikais (kai kuriais šlapimo išsiskyrimą skatinančiais preparatais).
  Jūsų gydytojas atliks ličio koncentracijos kraujyje tyrimus ir taip pat gali kontroliuoti digoksino, fenitoino arba kalio kiekį kraujyje.

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas gali susilpninti poveikį:
  - šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų),
  - kraujospūdį mažinančių (antihipertenzinių vaistų),
  - AKF inhibitorių ir angiotenzino II inhibitorių (vaistų, vartojamų širdies nepakankamumui ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti). Jei jie vartojami kartu, gali padidėti inkstų funkcijos sutrikimų rizika.

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vartojimas gali sustiprinti poveikį:
  - tokių vaistų nuo kraujo krešumo (antikoaguliantų) kaip varfarinas. Be to gali padidėti opų arba kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno rizika.

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą vartojant kartu su žemiau išvardytais vaistais gali padidėti išopėjimo arba kraujavimo virškinimo trakte rizika, todėl reikia vengti kartu vartoti su:
  - kitais NVNU,
  - geriamaisiais kortikosteroidais (vaistais, vartojamais uždegimui gydyti),
  - tokiais trombocitų agregaciją mažinančiais vaistais kaip acetilsalicilo rūgštis (ASR),
  - antidepresantais, priklausančiais selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) grupei.

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas gali sukelti šių vaistų šalutinį poveikį:
  - metotreksato (vaisto vėžiui ir reumatui gydyti). Vartojant 24 val. laikotarpiu prieš arba po 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo pavartojimo, gali padidėti metotreksato koncentracija kraujo serume, sustiprėti pastarojo šalutinis poveikis;
  - ciklosporino (vaisto, vartojamo norint apsaugoti nuo transplantato atmetimo reakcijos, taip pat vartojamo reumatui gydyti). NVNU gali sustiprinti ciklosporino toksinį poveikį inkstams;
  - probenecido arba sulfinpirazono (vaistų podagrai gydyti). Jie gali lėtinti diklofenako išsiskyrimą iš organizmo. Dėl to diklofenakas gali kauptis organizme ir sustiprėti jo šalutinis poveikis.
  - chinolonai (tam tikros grupės antibiotikai) vartojami kartu su NVNU gali sukelti traukulius.
  - kolestipolis ir kolestiraminas (lipidų kiekį kraujyje mažinantys vaistiniai preparatai) gali sulėtinti arba sumažinti diklofenako įsisavinimą. Todėl Dicloberl rekomenduojama išgerti mažiausiai 1 valandą prieš arba praėjus 4-6 valandoms po kolestipolio arba kolestiramino vartojimo.
  - vorikonazolo (vaistas vartojamas grybelių sukeltoms ligoms gydyti) vartojant kartu su diklofenaku, gali padidėti diklofenako koncentracija kraujo plazmoje.Tai gali sukelti diklofenako sankaupą organizme ir sustiprinti jo šalutinį poveikį.

  Dicloberl vartojimas su maistu ir gėrimais
  Vartojant Dicloberl reikia vengti kartu vartoti alkoholį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas:
  Pasakykite gydytojui, jeigu pastojote Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vartojimo laikotarpiu.
  Tik pasitarus su gydytoju Dicloberl galima vartoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius. Dėl padidėjusios rizikos motinai ir vaikui Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius vartoti negalima.

  Diclofenako natrio druska gali trukdyti pastoti. Jei planuojate pastoti arba jei jums sunku pastoti, pasakykite apie tai gydytojui.

  Žindymo laikotarpis:
  Nedideli veikliosios medžiagos diklofenako ir jo metabolitų kiekiai išsiskiria su žindyvės pienu. Apie kenksmingą poveikį vaikui kol kas nežinoma, todėl jei vaisto vartojama trumpai, žindymo nutraukti nereikia. Jei vaisto vartojama ilgai arba vartojamos didelės dozės, žindymą reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Nuovargis ir svaigulys gali atsirasti vartojant Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą ypač tuomet, kai kartu vartojama alkoholio. Tokiais atvejais nevairuokite ir nedirbkite su mechanizmais!

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo medžiagas
  Preparato 3 ml yra 105 mg benzilalkoholio. Gali pasitaikyti padidėjusio jautrumo reakcijų dėl sudėtyje esančio benzilo alkoholio.


  3. KAIP VARTOTI DICLOBERL

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą visuomet vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Suaugusieji:
  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vienkartinė injekcija (atitinka 75 mg diklofenako natrio druskos). Bendros 150 mg paros dozės viršyti negalima, netgi injekcijos dieną.

  Vartojimo metodas ir trukmė
  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą Jums paskirs jūsų gydytojas. Tirpalą reikia švirkšti giliai į sėdmenų raumenis. Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo negalima švirkšti į uždegimo pažeistą arba infekuotą odos plotą.
  Po injekcijos Jūs būsite stebimas mažiausiai 1 valandą, nes galima sunki alerginė reakcija.

  Vartojimo trukmę nurodys Jus gydantis gydytojas, bet įprastai Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas švirkščiamas tik vieną kartą. Jei reikia, gydymas tęsiamas kitomis vaisto formomis - žvakutėmis ar per burną vartojamomis tabletėmis irkapsulėmis.
  Jeigu Jums atrodo, kad Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasakykite gydytojui.

  Pavartojus per didelę Dicloberl dozę
  Perdozavus vaisto, gali atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimų, pvz., galvos skausmas, svaigulys, apkvaitimas, kartais netenkama sąmonės (vaikams gali būti traukulių). Be to, gali skaudėti skrandį, pykinti ar vimdyti. Taip pat gali imti kraujuoti iš virškinimo trakto, sutrikti kepenų ir inkstų veikla. Gali staigiai sumažėti kraujospūdis, kvėpavimas gali tapti retesnis (kvėpavimo slopinimas), pamėlti arba parausti oda ir burnos arba nosies gleivinės (cianozė).
  Specifinio priešnuodžio nėra.

  Įtarus Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo perdozavimą, kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę, kartu pasiimkite šį pakuotės lapelį. Priklausomai nuo apsinuodijimo sunkumo, bus nuspręsta, kokių gydymo priemonių būtina imtis.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Reikia įvertinti, kad jie labiausiai priklauso nuo dozės.

  Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti dažniau kaip 1 iš 10 vartotojų)

  Virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, išimtiniais atvejais dėl nedidelio kraujavimo iš skrandžio arba žarnyno gali sumažėti eritrocitų kiekis kraujyje (anemija).

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1-10 iš 100 vartotojų)

  Nervų sistema: galvos skausmas, svaigulys, apkvaitimas, sujaudinimas, dirglumas, nuovargis.
  Virškinimo trakto sutrikimai: virškinimo sutrikimas (dispepsija), dujų susikaupimas žarnyne, pilvo spazmai, apetito stoka, opos skrandyje ir žarnyne (galimas kraujavimas ir perforacija).
  Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos – odos bėrimas ir niežulys.
  - Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas kraujyje.
  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: sušvirkštus į raumenis injekcijos vietoje gali būti vietinio nepageidaujamo poveikio požymių (deginimo pojūtis) arba tokių pažeidimų, kaip sterilus abscesas, riebalinio audinio ir odos nekrozė

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1-10 iš 1000 vartotojų)

  Virškinimo trakto sutrikimai: vėmimas krauju, kraujavimas iš skrandžio (melena – deguto spalvos išmatos), viduriavimas su kraujo priemaiša.
  Jei atsiranda stiprus skausmas viršutinėje pilvo dalyje, vėmimas su krauju, deguto spalvos išmatos arba kraujas išmatose, nedelsiant nutraukite Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: skysčių sankaupa (edema), ypač pacientams, kuriems padidėjęs kraujospūdis arba yra inkstų veiklos sutrikimų.
  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: plaukų slinkimas.
  Imuninės sistemos sutrikimai: dilgėlinė.
  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai: kepenų pažeidimas, ypač vaistą vartojant ilgai, ūminis kepenų uždegimas (hepatitas) su odos arba akių obuolių baltymo pageltimu arba be jo (gelta), kuris labai retais atvejais labai sunkiai progresuoja, netgi jei prieš tai nebuvo jokių simptomų. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kepenų fermentų aktyvumą.

  Retas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti 1-10 iš 10 000 vartotojų)

  Imuninės sistemos sutrikimai: alerginės reakcijos dėl pagalbinės medžiagos benzilo alkoholio.
  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai: edema, nekrozė injekcijos vietoje.

  Labai retas šalutinis poveikis (gali pasitaikyti rečiau kaip 1 iš 10 000 vartotojų)

  Širdies ir kraujagyslių sutrikimai: pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija), skysčių susilaikymas (edema), širdies nepakankamumas, miokardo infarktas, padidėjęs kraujospūdis. Tokie vaistai, kaip Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) arba insulto susidarymo rizikos padidėjimu.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai: kraujodaros sutrikimai (anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė).
  Pirmaisiais šių ligų požymiais gali būti karščiavimas, gerklės skausmas, paviršinės žaizdos burnoje, kiti panašūs simptomai kaip sergant gripu, didelis nuovargis, kraujavimas iš nosies ir odos kraujosruvos. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kraujo ląstelių sudėtį.
  Jei pastebėjote bet kurį išvardytą simptomą nedelsiant nutraukite Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Negalima savarankiškai gydytis kokiais nors skausmą malšinančiais ar karščiavimą mažinančiais vaistais.
  Hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl pagreitėjusio eritrocitų irimo).

  Nervų sistemos sutrikimai: jutimo sutrikimai, skonio sutrikimai, atminties susilpnėjimas, orientacijos sutrikimas, konvulsijos, drebėjimas.

  Akių sutrikimai: vaizdo ryškumo sumažėjimas, vaizdo dvejinimasis.

  Ausų ir labirintų sutrikimai: spengimas ausyse, klausos sutrikimai.

  Virškinimo trakto sutrikimai: burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), liežuvio uždegimas (glositas), stemplės pažeidimai, vidurių užkietėjimas, storosios žarnos uždegimas su kraujavimu (kolitas), opinio kolito (storosios žarnos uždegimo su gleivinės išopėjimu) ar Krono ligos paūmėjimas, kasos uždegimas, žarnų susiaurėjimas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: inkstų audinio pažeidimai (intersticinis nefritas, inkstų spenelių nekrozė) sukeliantys ūminį inkstų funkcijos sutrikimą (inkstų nepakankamumą), baltymas šlapime (proteinurija) ir (arba) kraujas šlapime (hematurija), nefrozinis sindromas (skysčių sankaupa (edema) ir didelio baltymo kiekio išsiskyrimas su šlapimu). Sumažėjęs šlapimo kiekis, patinimai, bendra bloga savijauta gali būti inkstų ligos, netgi inkstų nepakankamumo, požymis. Gydymo laikotarpiu gydytojas reguliariai tikrins Jūsų inkstų funkciją.
  Jei atsiranda išvardyti simptomai arba jie intensyvėja, reikia nutraukti Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: išbėrimas su odos paraudimu (egzema, eritema, egzantema), vietinės kraujosruvos (kurios taip pat gali būti alerginės kilmės), padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, odos išbėrimas pūslėmis (pvz.: Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė / Lajelio sindromas).

  Infekcijos ir infestacijos: aprašyti su NVNU vartojimu sutapusių infekcinės kilmės uždegiminių ligų (pvz., nekrozuojančio fascito) paūmėjimas.
  Jei vartojant Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą atsiranda infekcinės ligos požymių (pvz.: paraudimas, patinimas, pakyla temperatūra, atsiranda skausmas arba karščiavimas), reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis tikrins ar nėra poreikio gydyti vaistais nuo infekcijos arba antibiotikais.
  Vartojant diklofenako pasitaikė aseptinio meningito simptomų: stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, sprando sąstingis (rigidiškumas) ar sąmonės pritemimas. Aseptinio meningito rizika didesnė pacientams, sergantiems autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonaja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) , pūlinys injekcijos vietoje.

  Imuninės sistemos sutrikimai: sunkios išplitusios alerginės reakcijos. Jos gali pasireikšti veido, liežuvio, gerklų patinimu su kvėpavimo takų susiaurėjimu, dusuliu, padažnėjusiu širdies plakimu, kraujospūdžio staigiu sumažėjimu, netgi gyvybei pavojingu šoku.

  Atsiradus tokių požymių, kurie galimi netgi pirmą kartą vartojant vaisto, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Kraujagyslių uždegimas (vaskulitas) ir plaučių uždegimas (pneumonitas).

  Psichikos sutrikimai: psichozinės reakcijos, depresija, nerimas, košmariški sapnai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI DICLOBERL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Pasibaigus ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ir ampulės nurodytam tinkamumo „EXP“ laikui, Diclobero vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30° C temperatūroje.
  Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Kiekvienoje 3 ml injekcinio tirpalo ampulėje yra 75 mg diklofenako natrio druskos.
  - Pagalbinės medžiagos yra propilenglikolis, benzilo alkoholis, acetilcisteinas, manitolis, natrio hidroksidas, injekcinis vanduo.

  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Skaidrus bespalvis tirpalas skaidraus stiklo ampulėse.
  Pakuotėje yra 1, 3 arba 5 ampulės.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  BERLIN-CHEMIE AG
  (MENARINI GROUP)
  Glienicker Weg 125
  12489 Berlin, Vokietija

  Gamintojas
  BERLIN-CHEMIE AG
  Glienicker Weg 125
  12489 Berlin, Vokietija

  arba

  A.Menarini Manufacturing Logistics and Services Srl
  Via Sette Santi, 3
  50131 Florence, Italija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB “BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC”
  Jasinskio g. 16a, Vilnius 01112
  Tel. +370 5 2691947

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-01-27

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą visuomet vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas
  Suaugusieji:
  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo vienkartinė injekcija (atitinka 75 mg diklofenako natrio druskos). Bendros 150 mg paros dozės viršyti negalima, netgi injekcijos dieną.

  Vartojimo metodas ir trukmė
  Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinį tirpalą Jums paskirs jūsų gydytojas. Tirpalą reikia švirkšti giliai į sėdmenų raumenis. Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo negalima švirkšti į uždegimo pažeistą arba infekuotą odos plotą.
  Po injekcijos Jūs būsite stebimas mažiausiai 1 valandą, nes galima sunki alerginė reakcija.

  Vartojimo trukmę nurodys Jus gydantis gydytojas, bet įprastai Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas švirkščiamas tik vieną kartą. Jei reikia, gydymas tęsiamas kitomis vaisto formomis - žvakutėmis ar per burną vartojamomis tabletėmis irkapsulėmis.
  Jeigu Jums atrodo, kad Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinis tirpalas veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, pasakykite gydytojui.

  Pavartojus per didelę Dicloberl dozę
  Perdozavus vaisto, gali atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimų, pvz., galvos skausmas, svaigulys, apkvaitimas, kartais netenkama sąmonės (vaikams gali būti traukulių). Be to, gali skaudėti skrandį, pykinti ar vimdyti. Taip pat gali imti kraujuoti iš virškinimo trakto, sutrikti kepenų ir inkstų veikla. Gali staigiai sumažėti kraujospūdis, kvėpavimas gali tapti retesnis (kvėpavimo slopinimas), pamėlti arba parausti oda ir burnos arba nosies gleivinės (cianozė).
  Specifinio priešnuodžio nėra.

  Įtarus Dicloberl 75 mg/3 ml injekcinio tirpalo perdozavimą, kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę, kartu pasiimkite šį pakuotės lapelį. Priklausomai nuo apsinuodijimo sunkumo, bus nuspręsta, kokių gydymo priemonių būtina imtis.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės