preloader

Prašome palaukti

DOXALFA, 4mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N28

DOXALFA, 4mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Doksazosinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 4mg
Prekės kodas: 200583

Vartojamas gydyti auštą kraujospūdį, gerybinės prostatos hiperplazijos (GPH) simptomus.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas gydyti auštą kraujospūdį, gerybinės prostatos hiperplazijos (GPH) simptomus.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Žr. 4 skyrių.

   Lapelio turinys: 1. Kas yra DOXALFA ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant DOXALFA 3. Kaip vartoti DOXALFA 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti DOXALFA 6. Kita informacija

    1. KAS YRA DOXALFA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Jūsų tabletės veiklioji medžiaga – doksazosinas – priklauso vaistų, žinomų kaip alfa-1 antagonistai, grupei. DOXALFA vartojamas gydyti šias būsenas:

  -  Auštą kraujospūdį. Jei nebus kontroliuojamas aukštas kraujospūdis, gali padidėti širdies ligos ar insulto rizika. DOXALFA praplečia jūsų kraujagysles ir todėl širdžiai lengviau pumpuoti jomis kraują. Tai padeda sumažinti padidėjusį kraujospūdį ir mažina širdies ligų riziką.

  - Gerybinės prostatos hiperplazijos (GPH) simptomams. Ši būklė išsivysto dėl to, kad padidėja priešinė liauka (prostata), kuri vyrams yra žemiau šlapimo pūslės. Dėl to tampa sunku šlapintis. DOXALFA atpalaiduoja raumenis, esančius šalia išėjimo iš šlapimo pūslės ir priešinę liauką, todėl tampa lengviau šlapintis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DOXALFA

  DOXALFA vartoti negalima: • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) doksazosinui, kvinazolinams (pvz. prazosinui, terazosinui), kurie priklauso tai pačiai grupei kaip ir doksazosinas, arba bet kuriai pagalbinei DOXALFA medžiagai išvardytai šiame pakuotės lapelyje. Alerginės reakcijos tokios, kaip, pavyzdžiui, niežulys, odos paraudimas ar apsunkintas kvėpavimas; • jeigu yra sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija) ar anksčiau atsistojant buvo kritęs kraujospūdis (ortostatinė hipotenzija), dėl kurio pasireiškė svaigulys, apsvaigimas arba alpimas; • jeigu kada nors jums buvo alerginių reakcijų panašiems vaistams (pvz., prazosinui, terazosinui); • jeigu jums yra ar yra buvęs bet koks virškinimo trakto nepraeinamumas; • jeigu sergate gerybine prostatos hiperplazija (GPH) ir kartu yra viršutinių šlapimo takų blokada, lėtinė šlapimo takų infekcija ar šlapimo pūslės akmenligė; • jeigu jūsų šlapimo pūslė perpildyta, neišsiskiria šlapimas (anurija) ar jūsų inkstai tinkamai nefunkcionuoja (progresuojantis inkstų funkcijos nepakankamumas); • jeigu žindote kūdikį.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: • jeigu sergate kepenų liga; • jeigu sergate ūmine širdies liga, tokia, kaip širdies nepakankamumas; • jeigu jums atliekama dializė; • jeigu jums mažiau kaip 18 metų; • ypač kai pirmą kartą pradedama vartoti šį vaistą, nes gali pasireikšti svaigulys, lengvas galvos svaigimas ir retais atvejais alpimas. Todėl gydymo pradžioje turite būti atsargūs ir vengti situacijų, kuriose galite susižeisti, jei pasireiškia šie simptomai. Jūsų gydytojas patars ką daryti ortostatinės hipotenzijos simptomų atveju (sumažėjus kraujospūdžiui kartu su simptomais keičiant poziciją, pvz., atsisėdant ar atsistojant).

  Jeigu išmatose atsitiktinai pastebėjote tablečių likučius, jaudintis nereikia.Tai yra dėl to, kad DOXALFA tabletės padengtos neabsorbuojama plėvele, kuri sudaryta taip, kad kontroliuotų šio vaisto išsiskyrimą per ilgą laikotarpį.

  Jei ruošiatės kataraktos (akies lęšiuko drumstumo) operacijai, praneškite savo akių gydytojui, kad vartojate ar anksčiau vartojote DOXALFA. Operacijos metu gali kilti su DOXALFA vartojimu susijusių komplikacijų, kurių galima išvengti, jei gydytojas joms bus iš anksto pasiruošęs.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kitų vaistų vartojimas Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate šiuos vaistus: • Nesteroidinius priešuždegiminius vaistus (NVNU), pvz., ibuprofeną. • Kitus vaistus padidėjusio kraujospūdžio gydymui. • Estrogenus (moteriškus hormonus). • Dopaminą, efedriną, adrenaliną, metaraminolį, metoksaminą, fenilefriną (vadinamuosius simpatikomimetinius vaistus, naudojamus pvz., gydyti širdies ligas, žemą kraujospūdį, astmą arba nosies užgulimą). • Doksazosino ir taip vadinamų fosfodiesterazės-5-inhibitorių (pvz., sildenafilio, tadalafilio, vardenafilio). Kai kuriems pacientams, vartojantiems alfa adrenoreceptorių blokatorius aukšto kraujospūdžio arba prostatos padidėjimui gydyti, gali pasireikšti svaigulys, apsvaigimas, sukeltas kraujospūdžio sumažėjimo staigiai atsisėdant ar stojantis. Kai kuriems pacientams šie simptomai pasireiškė, vartojant vaistus erekcijos disfunkcijai (impotencijai) gydyti kartu su alfa adrenoreceptorių blokatoriais. Kad sumažintumėte šių simptomų atsiradimo galimybę, prieš vartojant vaistus erekcijos disfunkcijai gydyti Jums turi būti nustatyta reguliari alfa adrenoreceptoriaus paros dozė. Be to, rekomenduojama laikytis 6 valandų intervalo nuo doksazosino ir fosfodiesterazės-5-inhibitorių pavartojimo.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

  DOXALFA vartojimas su maistu ir gėrimais DOXALFA galima vartoti su maistu arba be jo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nevartokite DOXALFA jei žindote kūdikį. Pasikonsultuokite su gydytoju prieš pradėdama vartoti šį vaistą, jei esate nėščia. Šio vaisto saugumas nėštumo metu nėra pakankamai ištirtas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas DOXALFA gali sukelti galvos svaigimą arba nuovargį. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, jei esate pavargęs, jums svaigsta galva. Būkite ypatingai atsargus, kai išgeriate pirmąją dozę arba padidinate vaisto dozę.

  3. KAIP VARTOTI DOXALFA 

  DOXALFA visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Vartojimo instrukcijos turi būti ant pakuotės. Jei abejojate, jums gali padėti ir jūsų vaistininkas.

  Dozavimas DOXALFA dozė ta pati gydant ir aukštą kraujo spaudimą, ir gerybinės prostatos hiperplazijos simptomus. Įprastinė dozė yra viena tabletė (4 mg) kartą per parą. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki maksimalios  – dviejų tablečių per parą.

  Pasirinkite Jums patogų laiką ir gerkite tabletes tuo pačiu laiku kiekvieną dieną. Tabletę reikia praryti visą, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio. Tabletės negalima kramtyti, dalyti ar sutrinti. DOXALFA per visą parą lėtai atpalaiduoja veikliąją medžiagą.

  Aukšto kraujospūdžio gydymui DOXALFA galima vartoti vieną ar kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais (pvz. diuretikais).

  Optimaliam DOXALFA kraujospūdį mažinančiam efektui pasiekti gali prireikti iki keturių savaičių. Vartojant DOXALFA Jums gali ir nepasireikšti jokie simptomai, kadangi auštas kraujospūdis yra gydomas siekiant išvengti su juo susijusių problemų. Net jei yra taip ir Jūs jaučiatės gerai, nenutraukite vartoti šio vaisto nebent gydytojas Jums taip nurodė. Nepasitarę su savo gydytoju, nekeiskite dozės ar nenutraukite vartoti tablečių.     Pavartojus per didelę DOXALFA dozę Jei išgėrėte per daug tablečių, atsigulkite ant nugaros, o jūsų kojos turi būti pakeltos aukščiau, negu jūsų galva. Perdozavimo simptomai greičiausiai bus apsvaigimas ar svaigulys dėl kraujo spaudimo sumažėjimo. Jei Jums pasireiškė nors vienas iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vaistininką ar vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.    Pamiršus pavartoti DOXALFA Praleidus dozę nesijaudinkite. Tiesiog tabletę išgerkite įprastu laiku kitą dieną. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę dozę.

   Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  DOXALFA, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Tam, kad įvertinti šalutinį poveikį buvo naudojami sekantys dažniai:

  Labai dažni Pasireiškia daugiau nei 1vartotojui iš 10 Dažni Pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100 Nedažni Pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1 000 Reti Pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojųiš 10 000 Labaireti Pasireiškia mažiau nei 1vartotojui  iš 10 000 Dažnis nežinomas negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Dažni: • kvėpavimo takų infekcija, • svaigulys, galvos skausmas, mieguistumas, • pusiausvyros praradimas, • nereguliaraus ir/arba stipraus širdies plakimo pojūtis (palpitacija), padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, • žemas kraujospūdis ir kraujo spaudimo kritimas, kai atsistojama iš sėdimos ar gulimos padėties (ortostatinė hipotenzija), • kvėpavimo takų uždegimas, kosulys, oro trūkumas kvėpuojant, nosies paburkimas ir (arba) sloga, • pilvo skausmas, nevirškinimas, burnos džiūvimas, šleikštulys (pykinimas), • niežulys, • nugaros skausmas, raumenų skausmas, • šlapimo pūslės uždegimas (cistitas), šlapimo nelaikymas, • bendras silpnumas, krūtinės skausmas, į gripą panašūs simptomai, patinimas.

  Nedažni: • vaistų sukeltos alerginės reakcijos, • apetito praradimas, podagra, padidėjęs apetitas, • nerimas, emocinis nestabilumas (depresija), nemiga, • insultas, susilpnėjęs lytėjimo jausmas ar jutimas, alpulys, drebulys, spengimas ar triukšmas ausyse (tinnitus), • krūtinės skausmas (krūtinės angina), širdies priepuolis (miokardo infarktas), kraujavimas iš nosies, • vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, šleikštulys (vėmimas), virškinimo trakto uždegimas, • nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, • odos bėrimas, • sąnarių skausmai, • skausmingas ar pasunkėjęs šlapinimasis, raudonųjų kraujo ląstelių išsiskyrimas su šlapimu (hematurija), dažnas noras šlapintis, • nenormalus skysčių kaupimasis po oda, sukeliantis veido patinimą (veido edema), • sunku pasiekti erekciją (impotencija), • skausmas, • svorio padidėjimas.

  Labai reti: • trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, • eritrocitų arba leukocitų kiekio sumažėjimas kraujyje, • galvos svaigimas atsistojant, • nerimas, nervingumas, • odos dilgsėjimas, • neryškus matymas, • retas pulsas, nereguliarus širdies ritmas, • paraudimas, • bronchų spazmas, • tulžies sąstovis (cholestazė), kepenų uždegimas (hepatitas), gelsva odos spalva, • plaukų slinkimas (alopecija), bėrimas, atsiradęs dėl kraujavimo po oda (purpura), dilgėlinė, • raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, • šlapinimosi sutrikimas, dažnas šlapinimasis naktį, gausus šlapinimasis, • laikinas krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija), ilgalaikė skausminga erekciją, • nuovargis, negalavimas.

  Dažnis nežinomas: • operacinis suglebusios rainelės sindromas, • skonio sutrikimai, • retrogradinė ejakuliacija.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. KAIP LAIKYTI DOXALFA

   Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.    Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, DOXALFA vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.    Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.    Kai nustosite vartoti tabletes, gražinkite nepanaudotas tabletes savo vaistininkui, kuris jas saugiai sunaikins. Laikykite tabletes tik tuo atveju, jei gydytojas pasakys taip daryti. Tai padės apsaugoti aplinką.     6. KITA INFORMACIJA

   DOXALFA sudėtis - Veiklioji medžiaga yra doksazosinas (doksazosino mesilato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra polietileno oksidas, mikrokristalinė celiulozė, povidonas, butilhidroksitoluenas (E321), visų racematų--tokoferolis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio stearilfumaratas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija, makrogolis ir titano dioksidas (E171).

   DOXALFA išvaizda ir kiekis pakuotėje   Baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės su iškiliomis raidėmis “DL” vienoje pusėje. Jūsų vaistas tiekiamas PVC/PVdC ir aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse. Pakuotėje yra 10, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100 arba 140 (10x14) pailginto atpalaidavimo tablečių. Kalendorinėje pakuotėje yra 28 arba 98 pailginto atpalaidavimo tabletės. Vienadozėje pakuotėje yra 50 x 1 pailginto atpalaidavimo tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

   Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas   Rinkodaros teisės turėtojas STADA Arzneimittel AG Stadastrasse 2-18 61118 Bad Vilbel Vokietija

  Gamintojas STADA Arzneimittel AG Stadastrasse 2-18 61118 Bad Vilbel Vokietija

  arba

  Centrafarm Services B.V. Nieuwe Donk 9 4879 Etten-Leur Nyderlandai

  arba

  GENUS PHARMACEUTICALS Ltd. Park View House 65 London Road Newbury Berkshire, RG14 1JN Jungtinė Karalsytė

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „STADA-Nizhpharm-Baltija“ Goštauto 40A LT-03163 Vilnius Tel. +370 5 2603926 el. paštas ofisas@stada.lt

  Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:   Jungtinė Karalystė - Doxadura XL 4 mg Estija - DOXALFA Ispanija - DOXAZOSINA NEO STADA 4 mg comprimidos de liberación prolongada EEG Latvija - DOXALFA 4 mg ilgstošās darbības tabletes Lietuva - DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės Nyderlandai - Doxazosine retard CF 4mg, tabletten met gereguleerde afgifte Švedija -  Doxastad 4mg depottablett     Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2014-11-18 Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

  DOXALFA visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Vartojimo instrukcijos turi būti ant pakuotės. Jei abejojate, jums gali padėti ir jūsų vaistininkas.

  Dozavimas. DOXALFA dozė ta pati gydant ir aukštą kraujo spaudimą, ir gerybinės prostatos hiperplazijos simptomus. Įprastinė dozė yra viena tabletė (4 mg) kartą per parą. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki maksimalios - dviejų tablečių per parą.

  Pasirinkite Jums patogų laiką ir gerkite tabletes tuo pačiu laiku kiekvieną dieną. Tabletę reikia praryti visą, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio. Tabletės negalima kramtyti, dalyti ar sutrinti. DOXALFA per visą parą lėtai atpalaiduoja veikliąją medžiagą.

  Aukšto kraujospūdžio gydymui DOXALFA galima vartoti vieną ar kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais (pvz. diuretikais).

  Optimaliam DOVXALFA kraujospūdį mažinančiam efektui pasiekti gali prireikti iki keturių savaičių. Vartojant DOXALFA Jums gali ir nepasireikšti jokie simptomai, kadangi auštas kraujospūdis yra gydomas siekiant išvengti su juo susijusių problemų. Net jei yra taip ir Jūs jaučiatės gerai, nenutraukite vartoti šio vaisto nebent gydytojas Jums taip nurodė. Nepasitarę su savo gydytoju, nekeiskite dozės ar nenutraukite vartoti tablečių.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės