preloader

Prašome palaukti

EMETRON, 2mg/ml, 4 ml, injekcinis/infuzinis tirpalas, N5

EMETRON, 2mg/ml, 4 ml, injekcinis/infuzinis tirpalas, N5

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Ondansetronas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2mg/ml
Prekės kodas: 400797

Veiklioji EMETRON injekcinio/ infuzinio tirpalo medžiaga ondansetronas priklauso vėmimą slopinančių vaistų grupei. Tam tikrais vaistais gydomam arba operuoja...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Veiklioji EMETRON injekcinio/ infuzinio tirpalo medžiaga ondansetronas priklauso vėmimą slopinančių vaistų grupei. Tam tikrais vaistais gydomam arba operuojamam ligoniui gali pasireikšti pykinimas ir vėmimas. EMETRON šiuos simptomus slopina suaugusiems ir vaikams.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra EMETRON ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant EMETRON 3. Kaip vartoti EMETRON 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti EMETRON 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra EMETRON ir kam jis vartojamas

  Veiklioji EMETRON injekcinio/ infuzinio tirpalo medžiaga ondansetronas priklauso vėmimą slopinančių vaistų grupei. Tam tikrais vaistais gydomam arba operuojamam ligoniui gali pasireikšti pykinimas ir vėmimas. EMETRON šiuos simptomus slopina suaugusiems ir vaikams. Tam tikrų vaistų sukeltam pykinimui ir vėmimui slopinti ondansetrono skiriama vaikams,  vyresniems nei 6 mėnesių amžiaus; pooperacinio pykinimo ir vėmimo slopinimui bei profilaktikai odansetrono skiriama vaikams, vyresniems nei 1 mėnesio amžiaus.

  2. Kas žinotina prieš vartojant EMETRON

  EMETRON vartoti negalima: - jeigu yra alergija ondansetronui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu vartojate apomorfino (vaisto Parkinsono ligai gydyti).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti EMETRON:

  - jeigu yra arba kada nors yra buvę širdies sutrikimų; - jeigu kada nors buvo sutrikęs širdies ritmas ar laidumas (aritmija); - jeigu yra alergija į ondansetroną panašiems vaistams (tokiems kaip granisetronas); - jeigu Jūs nėščia, ar planuojate greitai pastoti; - jeigu krūtimi maitinate kūdikį; - jeigu yra žarnų nepraeinamumas arba sunkus vidurių užkietėjimas; - jeigu yra kepenų liga; - jeigu elektrolitų (kalio, natrio ir magnio) kiekis kraujyje yra pakitęs; jei Jums bus atliekama tonzilių šalinimo operacija (vartojant ondansetroną, vidinio kraujavimo       simptomai gali tapti nepastebimi). - jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų: fenitoiną, karbamazepiną, rifampiciną, tramadolį;

  Vaikams ir paaugliams Ondansetrono nerekomenduojama skirti jaunesniems nei 6 mėnesių kūdikiams chemoterapijos sukeltam pykinimui bei vėmimui gydyti. Neturima duomenų apie pooperacinio pykinimo bei vėmimo slopinimą jaunesniems nei 2 metų vaikams.

  Kiti vaistai ir EMETRON  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pasakykite gydytojui, jei vartojate šių vaistų: -     karbamazepino arba fenitoino, vartojamų epilepsijai gydyti, nes šie vaistai gali silpninti EMETRON       poveikį; -     rifampicino, vartojamo tuberkuliozei gydyti, nes šis  vaistas gali silpninti EMETRON        poveikį; -     antiaritminių vaistų, kuriais gydomi širdies ritmo sutrikimai, nes dėl galimos šių vaistų ir EMETRON       sąveikos gali trikti širdies ritmas; -    vadinamųjų beta adrenoreceptorių blokatorių – vaistų, tam tikroms širdies ligoms gydyti, ar migrenos      profilaktikai, nes dėl galimos šių vaistų ir EMETRON sąveikos gali trikti širdies ritmas; -    tramadolio, vaisto skausmui malšinti, nes EMETRON gali silpninti tramadolio poveikį; -    vaistų, galinčių paveikti širdį (pvz., haloperidolio arba metadono); -    vaistų vėžiui gydyti (ypač antraciklinų), nes dėl galimos jų sąveikos su ondansetronu gali sutrikti      širdies ritmas; -    SSRI (selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių), vartojamų depresijai ir nerimui gydyti,       įskaitant fluoksetiną, paroksetiną, sertraliną, fluvoksaminą, citalopramą, escitalopramą; -    SNRI (serotonino ir noradrenalino reabsorbcijos inhibitorių), vartojamų depresijai ir nerimui gydyti, įskaitant venlafaksiną, duloksetiną. 

  EMETRON negalima vartoti kartu su apomorfinu (skirtu Parkinsono ligos gydymui), kadangi tai gali stipriai sumažinti jūsų kraujospūdį ir sukelti sąmonės netekimą (žr. skyrių „EMETRON vartoti negalima“).

  EMETRON vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Tiksliniais tyrimais nustatyta, jog veikliosios medžiagos ir alkoholio sąveika nepasireiškia.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosioms EMETRON vartoti nerekomenduojama.

  Moterims, vartojančioms EMETRON, nerekomenduojama žindyti kūdikį.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nesitikima, kad EMETRON paveiks Jūsų gebėjimą vairuoti. Tačiau jei Jums pasireiškia bet kuris 4 skyriuje nurodytas šalutinis poveikis (pvz., svaigulys, neryškus matymas), patartinas atsargumas. Jei jaučiatės prastokai, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  EMETRON sudėtyje yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti EMETRON

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jums skiriama dozė priklausys  nuo taikomo gydymo. Pačiam pacientui(-ei) EMETRON tirpalo leistis negalima. Jį visuomet injekuoja patyręs medicinos darbuotojas.

  Jeigu manote, kad EMETRON veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pasireiškia: - staiga atsiradęs  švokštimas, krūtinės skausmas ar spaudimas; - vokų, veido, lūpų, burnos arba liežuvio tinimas; - odos išbėrimas – raudonos dėmės ar kauburiuotas odos išbėrimas (dilgėlinė), NUTRAUKITE preparato vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją,

  Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau nei 1 iš 10 žmonių): - galvos skausmas.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 žmonių): -           injekcijos vietos sudirginimas: skausmas, deginimas, sutinimas, paraudimas, niežulys; -      šilumos pojūtis arba paraudimas; -           vidurių užkietėjimas;

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 žmonių): -           žagsėjimas; -           žemas kraujospūdis; -           širdies ritmo nereguliarumas; -           lėtas širdies plakimas; -           krūtinės skausmas; -           traukuliai; -           neįprastas raumenų stingumas ar raumenų susitraukimai, raumenų trūkčiojimas.

  Kitas nedažnas šalutinis poveikis: -     vartojant EMETRON, gali kisti kraujo tyrimų duomenys, rodantys kepenų funkcijos pokyčius. 

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 žmonių):-       QTc intervalo pailgėjimas (širdies ritmo sutrikimas, galintis sukelti sąmonės netekimą). -     svaigulysarba apsvaigimas ; - laikinas regos sutrikimas (pvz., neryškus matymas), dažniausiai pasireiškiantis vaisto leidžiant į veną -      sunkios alerginės reakcijos;

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių): -   laikinas aklumas, kuris paprastai praeina per 20 minučių. - išplitęs išbėrimas su pūslėmis ir odos lupimasis dideliame kūno plote (toksinė epidermio nekrolizė).

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti EMETRON

  Šį vaistą laikykite  vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Atskiestą tirpalą reikia laikyti šaldytuve 2°C -8°C temperatūroje ne ilgiau kaip 24 valandas.

  Ant ampulės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  EMETRON sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ondansetronas (ondansetrono hidrochlorido dihidrato pavidalu). Vienoje ampulėje (4 ml) yra 8 mg ondansetrono. 1 ml  yra 2 mg ondansetrono. - Pagalbinės medžiagos yra citrinų rūgštis monohidratas, natrio citratas, sorbitolis, injekcinis vanduo.

  EMETRON išvaizda ir kiekis pakuotėje

  EMETRON yra bespalvis arba beveik bespalvis, skaidrus, be matomų dalelių  tirpalas.

  EMETRON tiekiamas bespalvėmis 4 ml OPC stiklo ampulėmis. Kartono dėžutėje yra 5 ampulės.

  Registruotojas ir gamintojas Gedeon Richter Plc. Gyömrői út 19 – 21 1103 Budapest Vengrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

  Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3 Vilnius Tel. +370 5 268 53 92

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą  peržiūrėtas 2015-07-14

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jums skiriama dozė priklausys  nuo taikomo gydymo. Pačiam pacientui(-ei) EMETRON tirpalo leistis negalima. Jį visuomet injekuoja patyręs medicinos darbuotojas.

  Jeigu manote, kad EMETRON veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės