preloader

Prašome palaukti

EXPEXIN, 200mg/15ml, 180ml, Sirupas, N1
EXPEXIN, 200mg/15ml, 180ml, Sirupas, N1

EXPEXIN, 200mg/15ml, 180ml, Sirupas, N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Gvajfenezinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg/15ml
Prekės kodas: 408450085208
ExPexin sirupas yra vaistas, padedantis atkosėti gleives iš kvėpavimo takų. Paskirtis: gleivėms skystinti ir palengvinti atsikosėjimą sergant: - peršalimo ir į...
6,00 €
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Vaistinis preparatas

ExPexin sirupas yra vaistas, padedantis atkosėti gleives iš kvėpavimo takų.

Paskirtis: gleivėms skystinti ir palengvinti atsikosėjimą sergant: - peršalimo ir į gripą panašiomis ligomis, - ūminiu bronchitu.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką. - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. - Jeigu per 3 – 5 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1.  Kas yra ExPexin ir kam jis vartojamas 2.  Kas žinotina prieš vartojant ExPexin 3.  Kaip vartoti ExPexin 4.  Galimas šalutinis poveikis 5.  Kaip laikyti ExPexin 6.  Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra ExPexin ir kam jis vartojamas

ExPexin sudėtyje yra veikliosios medžiagos gvajfenezino. Ši medžiaga priklauso taip vadinamų, atsikosėjimą lengvinančių, vaistų grupei.

ExPexin sirupas yra vaistas, padedantis atkosėti gleives iš kvėpavimo takų.

Paskirtis: gleivėms skystinti ir palengvinti atsikosėjimą sergant: - peršalimo ir į gripą panašiomis ligomis, - ūminiu bronchitu.    ExPexin sirupas yra skirtas vartoti suaugusiesiems ir vyresniems negu 14 metų paaugliams.     2. Kas žinotina prieš vartojant ExPexin

ExPexin vartoti negalima: - jeigu yra alergija gvajfenezinui, levomentoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto  medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti ExPexin, jeigu: - sutrikus inkstų funkcijai; - esant sunkiajai miastenijai, imuninės sistemos ligai, kurios metu raumenys dėl įtempimo greitai nusilpsta; - esant lėtiniam ir užsitęsusiam kosuliui dėl astmos, lėtinio bronchito, emfizemos ar rūkymo; - esant sunkioms virškinimo trakto ligoms; - vartojant kartu su kosulį slopinančiais vaistais.

Vaikams Šio vaisto vartoti jaunesniems negu 14 metų vaikams nerekomenduojama.

Kiti vaistai ir ExPexin Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

ExPexin sirupas gali sustiprinti šių vaistų poveikį: - raminamųjų, - raumenis atpalaiduojančiųjų, pavyzdžiui naudojamų operuojant bendrosios nejautros metu.

ExPexin vartojimas su maistu ir gėrimais Apribojimų nėra.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 Informacijos, ar vaistas saugus vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu, nepakanka. Jei esate nėščia ar žindote, vaistą vartokite tik jei gydytojas taip patarė.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas ExPexin sudėtyje yra etanolio (alkoholio). ExPexin sirupasgali turėti įtakos gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus.

ExPexin sudėtyje yra: • Sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Vienoje šio vaisto dozėje yra 5,55 g sacharozės (cukraus), atitinkančios  0,46 duonos vienetus. Į tai reiktų atsižvelgti, jei pacientui paskirta dieta dėl cukrinio diabeto. • Etanolio (alkoholio). Šio vaisto sudėtyje yra 5 tūrio % etanolio (alkoholio). Kai laikomasi dozavimo instrukcijų, vienoje dozėje (15 ml) yra 0,63 g alkoholio, atitinkančio 15 ml alaus, 6 ml vyno vienai dozei. Kenksmingas sergantiems alkoholizmu. Būtina atsižvelgti nėščiosioms, žindyvėms, vaikams ir didelės rizikos grupės (pvz., sergantiems kepenų ligomis ar epilepsija) pacientams. Kitų vaistų poveikis gali susilpnėti ar sustiprėti. • Natrio. Šio vaisto dozėje yra 1,3 mmol (arba 30 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

3. Kaip vartoti ExPexin

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė, nebent gydytojas nurodė kitaip, yra:

Suaugusieji ir paaugliai nuo 14 metų: vartokite 200 mg gvajfenezino t. y. 15 ml (viena, iki žymos linijos pripildyta, matavimo taurelė) kas 4 valandas. Daugiausia - 6 dozes per parą.

Nevartokite didesnių nei rekomenduojama vaisto dozių. Nevartokite sirupo prieš miegą.

Vartojimas vaikams Šio vaisto jaunesniems kaip 14 metų vaikams vartoti nerekomenduojama.

Vartojimo metodas Vartoti per burną. Prieš vartodami buteliuką sukratykite. Vaikų sunkiai atidaromą uždorį paspauskite žemyn ir tuo pat metu sukite uždorį rodyklės kryptimi.

Gydymo trukmė Savarankiškas ExPexin sirupo vartojimas turi būti ne ilgesnis kaip 3-5 dienos. Jei nėra reikšmingo pagerėjimo praėjus šiam laikotarpiui ir jei gleivės toliau atkosėjamos ar kosulys išlieka pastovus, kreipkitės medicininio patarimo, nes tai gali reikšti rimtesnę ligą. ExPexin sirupas neturi būti vartojamas ilgiau nei 2 savaites.

Klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo jei manote, kad veikimas yra per stiprus ar per silpnas.

Ką daryti pavartojus per didelę ExPexin dozę? Lengvas ar vidutinio sunkumo perdozavimas gali sukelti galvos svaigimą, virškinimo trakto sutrikimus, pykinimą, vėmimą ar sumažėjusį raumenų tonusą. Esant sunkiam perdozavimui gali pasireikšti didelis susijaudinimas, sumišimas ir kvėpavimo slopinimas. Tokiu atveju kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Būta retų pranešimų apie šlapimo ar inkstų akmenų susidarymą tiems pacientams, kurie gvajfenezino vartojo didelius kiekius ir ilgą laiką.

Pamiršus pavartoti ExPexin Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti ExPexin Jei vaistą nustojote vartoti dėl atsiradusių šalutinių poveikių, klauskite gydytojo kaip galima būtų juos panaikinti. Jei nutraukėte vaisto vartojimą dėl nepakankamo jo poveikio, teiraukitės gydytojo apie galimybę vartoti kitą vaistą. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.     4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: Labai dažnas:  gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 žmonių, Dažnas: gali pasireikšti ne daugiau kaip  1 iš 10 žmonių, Nedažnas: gali pasireikšti ne daugiau kaip  1 iš 100 žmonių, Retas:  gali pasireikšti ne daugiau kaip  1 iš 1 000 žmonių, Labai retas: gali pasireikšti ne daugiau kaip  1 iš 1/10 000 žmonių, Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).  

• Virškinimo trakto sutrikimai - Retas: virškinimo trakto sutrikimai, įskaitant pykinimą, vėmimą ar viduriavimą.

• Imuninės sistemos sutrikimai - Labai retas: padidėjusio jautrumo reakcijos, kurios gali būti rimtos, pavyzdžiui, apsunkintas rijimas, veido, lūpų, liežuvio, gerklės edema (tinimas), stiprus niežulys su odos bėrimu ar patinimu, gilus sąmonės netekimas (koma), sumišimas (dezorientacija), retas širdies ritmas (bradikardija), bronchų spazmai, pasunkėjęs kvėpavimas (dispnėja), sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (granulocitopenija) ir anafilaksinis šokas. Tokio tipo reakcijas gali lydėti karščiavimas, galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, skrandžio spazmai, rėmuo arba skausmas.

Pacientams, kurie jautrūs levomentolui, gali pasireikšti padidinto jautrumo reakcijos, įskaitant dusulį.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą..

5. Kaip laikyti ExPexin

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje (atidarytą ar neatidarytą).

Tinkamumo laikas pirmą kartą atidarius: 3 mėnesiai.

 Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

ExPexin sudėtis - Veiklioji medžiaga yra gvajfenezinas (15 ml sirupo yra 200 mg gvajfenezino).

- Pagalbinės medžiagos yra: sacharozė, propilenglikolis (E1520), etanolis (96 %), natrio citratas (E331), karmeliozės natrio druska, bevandenė citrinų rūgštis (E330), makrogolio stearatas, medaus ir imbiero aromatinė medžiaga, verbenos aromatinė medžiaga, natrio benzoatas (E211), polietileno oksidas, sacharino natrio druska (E954), levomentolis, išgrynintas vanduo.

ExPexin išvaizda ir kiekis pakuotėje Geltonas / geltonai rudas, tirštas,  medaus-imbiero-mentolio kvapo ir skonio, be matomų dalelių, skystis.

Gintaro spalvos buteliukas su vaikų sunkiai atidaromu polipropileno uždoriu ir polipropileno dozavimo taurele pažymėta CE ženklu bei tūrio žyma ties 5 ml, 10 ml, 15 ml, 22,5 ml.

Pakuotės po 120 ml, 180 ml sirupo.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas WICK Pharma Sulzbacher Strasse 40 65824 Schwalbach am Taunus  Vokietija

Gamintojas Procter & Gamble Manufacturing GmbH Procter & Gamble Str. 1 64521 Gross-Gerau Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB Sicor Biotech Molėtų pl. 5 LT-08409 Vilnius Tel. +370 5 266 02 03

 Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:  Bulgarija Викс Екпекто Мед и Джинджифил 200 mg/15 ml сироп  Čekija MedExpecto Vicks sirup Med a Zázvor  Kroatija  Vicks MedExpecto okus meda i đumbira 200 mg/15 ml sirup  Estija ExPexin  Latvija ExPexin 200 mg/15 ml sīrups  Lietuva ExPexin 200 mg/15 ml sirupas  Lenkija Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry, 200 mg/15 ml, syrop  Rumunija Vicks Expectorant Miere & Ghimbir 200 mg/15 ml sirop  Slovakija MedExpecto Vicks sirup Med a Zázvor  Vengrija Wick GuaifenoMed 200 mg/15 ml méz és gyömbér ízű szirup  Vokietija WICK Husten-Löser Sirup mit Honigaroma 200 mg/15 ml

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-01-09.    Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė, nebent gydytojas nurodė kitaip, yra:

Suaugusieji ir paaugliai nuo 14 metų: vartokite 200 mg gvajfenezino t. y. 15 ml (viena, iki žymos linijos pripildyta, matavimo taurelė) kas 4 valandas. Daugiausia - 6 dozes per parą.

Nevartokite didesnių nei rekomenduojama vaisto dozių. Nevartokite sirupo prieš miegą.

Vartojimas vaikams Šio vaisto jaunesniems kaip 14 metų vaikams vartoti nerekomenduojama.

Vartojimo metodas Vartoti per burną. Prieš vartodami buteliuką sukratykite. Vaikų sunkiai atidaromą uždorį paspauskite žemyn ir tuo pat metu sukite uždorį rodyklės kryptimi.

Gydymo trukmė Savarankiškas ExPexin sirupo vartojimas turi būti ne ilgesnis kaip 3-5 dienos. Jei nėra reikšmingo pagerėjimo praėjus šiam laikotarpiui ir jei gleivės toliau atkosėjamos ar kosulys išlieka pastovus, kreipkitės medicininio patarimo, nes tai gali reikšti rimtesnę ligą. ExPexin sirupas neturi būti vartojamas ilgiau nei 2 savaites.

Klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo jei manote, kad veikimas yra per stiprus ar per silpnas.

Ką daryti pavartojus per didelę ExPexin dozę? Lengvas ar vidutinio sunkumo perdozavimas gali sukelti galvos svaigimą, virškinimo trakto sutrikimus, pykinimą, vėmimą ar sumažėjusį raumenų tonusą. Esant sunkiam perdozavimui gali pasireikšti didelis susijaudinimas, sumišimas ir kvėpavimo slopinimas. Tokiu atveju kuo greičiau kreipkitės į gydytoją. Būta retų pranešimų apie šlapimo ar inkstų akmenų susidarymą tiems pacientams, kurie gvajfenezino vartojo didelius kiekius ir ilgą laiką.

Pamiršus pavartoti ExPexin Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti ExPexin Jei vaistą nustojote vartoti dėl atsiradusių šalutinių poveikių, klauskite gydytojo kaip galima būtų juos panaikinti. Jei nutraukėte vaisto vartojimą dėl nepakankamo jo poveikio, teiraukitės gydytojo apie galimybę vartoti kitą vaistą. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Straipsniai

Sloga – nuolatinis šaltojo metu sezono palydovas. Specialisto patarimai.

Dr. Tomas Balsevičius LSMU ANG ligų klinikaRudenį sugrįžtame į mokyklas, darželius, dalinamės vasaros įspūdžiais, džiaugiamės rudeniškomis dienomis. Tačiau atšalęs oras ir vėjyje besisukantys la...

Straipsniai

Sloga – nuolatinis šaltojo metu sezono palydovas. Specialisto patarimai.

Dr. Tomas Balsevičius LSMU ANG ligų klinikaRudenį sugrįžtame į mokyklas, darželius, dalinamės vasaros įspūdžiais, džiaugiamės rudeniškomis dienomis. Tačiau atšalęs oras ir vėjyje besisukantys la...

Kartu perkamos prekės

Jums taip pat gali patikti