preloader

Prašome palaukti

Femoden, dengtos tabletės, N21

Femoden, dengtos tabletės, N21

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Gestodenas+Etinilestradiolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 75µg/30µg
Prekės kodas: 043037
Norint apsisaugoti nuo nėštumo.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Norint apsisaugoti nuo nėštumo.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Femoden ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Femoden
  3. Kaip vartoti Femoden
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Femoden
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA FEMODEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Femoden yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi Femoden sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės geriamasis kontraceptikas.

  Femoden vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FEMODEN

  Sudėtinių kontraceptinių tablečių (SKT) nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Femoden, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą.

  Femoden vartoti negalima:
  - jeigu Jums yra arba buvo kraujotakos sutrikimas, ypač būklė, susijusi su tromboze (kraujo krešulio susidarymu) kojų kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė), plaučių kraujagyslėse (plaučių embolija), širdies kraujagyslėse (širdies priepuolis) arba kitų kūno dalių kraujagyslėse (žr. skyrių „Kontraceptinės tabletės ir trombozė"),
  - jeigu Jums yra arba buvo insultas (kurį sukėlė krešulys arba kraujagyslės plyšimas smegenyse),
  - jeigu Jums yra arba buvo būklė, kuri gali rodyti širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas),
  - jeigu Jums yra buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu,
  - jei Jūs sergate cukriniu diabetu su kraujagyslių pažeidimu,
  - jeigu Jūs sergate arba sirgote pankreatitu (kasos uždegimu), susijusiu su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje,
  - jeigu Jums yra gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga,.
  - jeigu Jūs sergate arba sirgote vėžiu, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lytinių organų),
  - jeigu Jums yra arba buvo gerybinis ar piktybinis kepenų navikas,
  - jeigu Jums yra arba buvo nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties,
  - Jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia,
  - Jeigu esate jautri (alergiška) etinilestradioliui, gestodenui ar bet kuriai Femoden pagalbinei medžiagai.

  Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones (žr. „Bendrąsias pastabas").

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  - Bendrosios pastabos

  Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontraceptines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes kontraceptinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.

  Femoden, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

  - Prieš pradedant vartoti Femoden

  Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi, prieš pradėdama vartoti Femoden, pasakykite gydytojui, jei:
  - rūkote,
  - sergate diabetu,
  - turite antsvorį,
  - padidėjęs jūsų kraujospūdis,
  - sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
  - sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
  - yra išsiplėtusių venų mazgų,
  - kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
  - sergate migrena,
  - sergate epilepsija,
  - jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
  - kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
  - sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
  - sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
  - sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
  - sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
  - sergate pjautuvine mažakraujyste,
  - yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
  - yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių,
  - sergate paveldima angioneurozine edema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioneurozinės edemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

  Kontraceptinės tabletės ir trombozė
  Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

  Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais jų vartojimo metais.

  Venų trombozė gali pasireikšti ir kontraceptines tabletes vartojančioms, ir nevartojančioms moterims. Ji galima ir nėštumo metu. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims trombozės galimybė yra didesnė negu nevartojančioms, bet ne tokia didelė kaip nėštumo metu.

  Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

  Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

  Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontraceptines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

  Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

  Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontraceptines tabletes, šis pavojus dar padidėja. Jeigu jus planuojama guldyti į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontraceptines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.
  Pastebėjusi galimus trombozės požymius, iškart nustokite vartoti kontraceptines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. skyrelį „Kada reikia kreiptis į gydytoją?").

  Kontraceptinės tabletės ir vėžys
  Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

  Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau - piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SKT vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Jei esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia, Femoden vartoti negalima. Jeigu preparato vartojimo metu įtariate, kad pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Femoden. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

  Kitų vaistų vartojimas
  Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., nevirapinas, ritonaviras), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Bet kuriam kitam gydytojui ar odontologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), pasakykite, kad vartojate Femoden. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

  Kada reikia kreiptis į gydytoją?

  Reguliarus sveikatos tikrinimas
  Jei vartojate kontraceptines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

  Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei:
  - pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (žr. „Femoden vartoti negalima" ir „Specialių atsargumo priemonių reikia"); nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų);
  - apčiuopėte krūtų gumbų;
  - ketinate vartoti kitų vaistų (žr. „Kitų vaistų vartojimas");
  - planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites);
  - neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;
  - pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;
  - labai viduriuojate;
  - du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).
  Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų:
  - neįprastą kosulį;
  - stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;
  - dusulį;
  - neįprastą, stiprų arba ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;
  - dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse;
  - kalbos sutrikimą;
  - staigų klausos sutrikimą, uoslės ar skonio pokytį;
  - galvos svaigimą ar alpimą;
  - kurios nors kūno dalies tirpimą ar silpnumą;
  - stiprų pilvo skausmą;
  - stiprų kojų skausmą arba tinimą.

  Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.


  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Femoden medžiagas
  Tabletės sudėtyje yra 37,43 mg laktozės monohidrato ir 19,66 mg sacharozės (cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI FEMODEN

  Sudėtines kontraceptines tabletes vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1
  Kada ir kaip vartoti tabletes?
  Femoden pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 2 3-ią dieną po paskutinės Femoden tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

  Pradedant pirmąją Femoden pakuotę
  Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

  Pradėkite vartoti Femoden pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Femoden tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

  Galite pradėti vartoti tabletes 2 5-ą mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

  Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

  Femoden galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontraceptinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Femoden kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Femoden galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Femoden geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti kitas vartojimas. Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

  Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)
  Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Femoden pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau, jei turėsite lytinių santykių, pirmąsias 7 Femoden vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

  Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

  Femoden pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau, jei turėsite lytinių santykių, pirmąsias 7 Femoden vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

  Po gimdymo
  Po gimdymo, prieš pradedant vartoti Femoden, gydytojas gali patarti jums palaukti pirmųjų normalių mėnesinių. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Femoden, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

  Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo
  Klauskite gydytojo patarimo.
  Gestodenas+Etinilestradiolis; 75µg+30µg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti