preloader

Prašome palaukti

Finasterid Actavis, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Finasterid Actavis, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Finasteridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 5690528169065

Finasterid Actavis gydomas ir kontroliuojamas gerybinis (nevėžinis) prostatos padidėjimas.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Finasterid Actavis gydomas ir kontroliuojamas gerybinis (nevėžinis) prostatos padidėjimas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Finasterid Actavis ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Finasterid Actavis 3. Kaip vartoti Finasterid Actavis 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Finasterid Actavis 6. Kita informacija      1. Kas yra Finasterid Actavis ir kam jis vartojamas

  Finasterid Actavis sudėtyje yra veikliosios medžiagos finasterido, kuris priklauso vaistų, vadinamų 5-alfa reduktazės inhibitoriais, grupei. Jie mažina priešinės vyrų liaukos (prostatos) dydį.

  Finasterid Actavis gydomas ir kontroliuojamas gerybinis (nevėžinis) prostatos padidėjimas.      2. Kas žinotina prieš vartojant Finasterid Actavis

  Finasterid Actavis vartoti negalima:  - jeigu yra alergija finasteridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);  - moterims ir vaikams (žr. ”Nėštumas ir žindymo laikotarpis” šiame skyriuje).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Finasterid Actavis:  - jeigu susilpnėjusi kepenų veikla; - jeigu sunku visiškai ištuštinti šlapimo pūslę arba jeigu labai sumažėja šlapimo srovė (tokiais atvejais prieš Finasterid Actavis vartojimą gydytojas atidžiai Jus ištirs, kad galėtų nustatyti, ar nėra šlapimo takų obstrukcijos). - jeigu pastebėsite pokyčių savo krūtų audinyje, tokių kaip mazgeliai, skausmas, krūtų audinio padidėjimas ar išskyros iš spenelio, nes tai gali būti sunkios ligos, vadinamos krūtų vėžiu, požymiai. Pastebėjus bet kurį iš šių simptomų, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Jei Jūsų lytinė partnerė yra nėščia ar gali pastoti, ją reikėtų saugoti nuo Jūsų spermos, kurioje gali būti nežymus vaisto kiekis (taip pat žr. skyrelį „Nėštumo ir žindymo laikotarpis”).

   Prieš kraujo tyrimą, kuriuo nustatomas prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekis kraujyje, gydytojui arba slaugytojui reikia pasakyti apie finasterido vartojimą, kadangi šis medikamentas gali keisti tyrimo duomenis. 

  Kiti vaistai ir Finasterid Actavis Paprastai Finasterid Actavis tablečių kartu su kitais preparatais vartoti galima. Prieš pradėdami kartu su Finasterid Actavis vartoti kitų medikamentų, kreipkitės į gydytoją patarimo. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.   Finasterid Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais  Finasterid Actavis galima gerti valgio metu arba nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Finasterid Actavis galima gydyti tik vyrus. Jei Jūsų lytinė partnerė yra nėščia ar gali pastoti, ją reikėtų saugoti nuo Jūsų spermos, kurioje gali būti nežymus vaisto kiekis. Nėščioms arba galinčims pastoti moterims sulaužytų arba sutraiškytų tablečių liesti negalima. Jeigu nėščia moteris geria finasterido arba jeigu jo prasiskverbia per odą, vyriškosios lyties naujagimiui galimi išorinių lyties organų sklaidos trūkumai. Finasterid Actavis tabletės yra dengtos plėvele. Jeigu jos nesulaužytos ar nesutraiškytos, plėvelė saugo nuo kontakto su finasteridu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kad Finasterid Actavis darytų poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, duomenų nėra.    Finasterid Actavis tabletėse yra laktozės  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.      3. Kaip vartoti Finasterid Actavis

  Visada vartokite šį vaistątiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė.

  Reikia nuryti visą tabletę. Laužyti ar traiškyti tablečių negalima. Tabletę galima gerti valgio metu arba nevalgius.

  Ką daryti pavartojus per didelę Finasterid Actavis dozę? Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba apsinuodijimų gydymo centrą.

  Pamiršus pavartoti Finasterid Actavis Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Tokiu atveju įprastinę dozę gerkite atėjus kitos dozės vartojimo laikui.    Nustojus vartoti Finasterid Actavis Nors sutrikimai dažniausiai palengvėja greitai, tačiau gydyti gali prireikti ne trumpiau kaip 6 mėn. Nepasitarus su gydytoju, negalima nei dozės keisti, nei gydymo nutraukti.    Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

       4. Galimas šalutinis poveikis   Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.    Nutraukite Finasterid Actavis vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei Jums pasireiškia šie simptomai: liežuvio ir veido tinimas, niežintis odos bėrimas (urtikarija) ir pasunkėjęs kvėpavimas. Šie simptomai gali būti alerginės reakcijos, kurios dažnis yra nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis), požymis.    Dažnas poveikis (atsiranda nuo 1 iki 10 pacientų iš 100)  Negalėjimas sukelti erekcijos, lytinio potraukio susilpnėjimas, spermos kiekio sumažėjimas.    Nedažnas poveikis (atsiranda nuo 1 iki 10 pacientų iš 1000)  Krūtų jautrumas, odos bėrimas, krūtų padidėjimas, sėklos išmetimo pasunkėjimas.    Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis)  Depresija, sėklidžių skausmas, negalėjimas patirti erekciją net nutraukus gydymą Finasterid Actavis, sumažėjęs lytinis potraukis, kuris tęsiasi ir nutraukus gydymą, vyrų nevaisingumas ir/ar prasta spermos kokybė,  niežėjimas, dilgėlinė (ruplės), nereguliarus, apsunkintas ar padažnėjęs širdies plakimas, kepenų fermentų padidėjimas.    Nedelsiant kreipkitės į gydytoją jei pastebėsite pokyčius krūtų audinyje, tokius, kaip guzai, skausmas, krūtų audinio pabrinkimas ar spenelio išskyros. Tai gali būti rimtos būklės, tokios kaip krūties vėžys, požymiai.   Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.      5. Kaip laikyti Finasterid Actavis   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant buteliuko etiketės, kartoninės dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.    Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.    Vaistų negalima išmestiį kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. Pakuotės turinys ir kita informacija    Finasterid Actavis sudėtis - Veiklioji medžiaga (sudedamoji dalis, priverčianti vaistą veikti) yra finasteridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg finasterido. - Pagalbinės medžiagos : Tablečių branduolys: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, makrogolgliceridų lauratai, karboksimetilkrakmolo A natrio druska ir magnio stearatas. Tablečių plėvelė: hipromeliozė, makrogolis, titano dioksidas (E 171) ir indigokarmino aliuminio kraplakas (E 132).    Finasterid Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Finasterid Actavis tabletės yra mėlynos, apvalios, abipusiai išgaubtos, su užrašu „F5“, 7mm skersmens.  Vienoje dėžutėje yra 7, 10, 14, 20, 28, 30, 49, 50, 60, 98, 100 arba 300 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.  Viename plastmasiniame buteliuke yra 10, 30, 50, 100 arba 300 tablečių.    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.    Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas    Rinkodaros teisės turėtojas: Actavis Group hf Reykjavíkurvegi 76-78 220 Hafnarfjörður Islandija   Gamintojas: Actavis hf Reykjavikurvegur 76 IS-220 Hafnarfjordur Islandija

  arba

  Genericon Pharma GmbH Hafnerstrasse 211 A-8054 Graz Austrija

  arba

  Actavis Group PTC ehf Reykjavíkurvegur 76-78 IS-220 Hafnarfjörður Islandija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Actavis Baltics“ Senasis Ukmergės kelias 4 Užubalių k., Avižienių sen. LT-14130 Vilniaus r. Tel. +370 5 260 9615

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Bulgarija  Hyplafin Čekija Hyplafin 5 mg film-coated tablets Kipras  Hyplafin Vokietija Finasterid-Actavis 5 mg Filmtabletten Estija Finasterid Actavis 5 mg film-coated tablets Graikija Finasteride/Actavis Vengrija Hyplafin 5 mg film-coated tablets Airija Profal 5 mg Film-coated Tablets Lietuva Finasterid Actavis 5 mg plėvele dengtos tabletės Latvija Finasterid Actavis 5 mg apvalkotās tabletes Malta Hyplafin Lenkija Hyplafin 5 mg film-coated tablets Slovėnija Hyplafin 5 mg filmsko obložene tablete Slovakija Androfin 5 mg Švedija Finaset 5 mg film-coated tablets

   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-25

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Visada vartokite šį vaistątiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama paros dozė yra viena tabletė.

  Reikia nuryti visą tabletę. Laužyti ar traiškyti tablečių negalima. Tabletę galima gerti valgio metu arba nevalgius.

  Ką daryti pavartojus per didelę Finasterid Actavis dozę? Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba apsinuodijimų gydymo centrą.

  Pamiršus pavartoti Finasterid Actavis Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Tokiu atveju įprastinę dozę gerkite atėjus kitos dozės vartojimo laikui.    Nustojus vartoti Finasterid Actavis Nors sutrikimai dažniausiai palengvėja greitai, tačiau gydyti gali prireikti ne trumpiau kaip 6 mėn. Nepasitarus su gydytoju, negalima nei dozės keisti, nei gydymo nutraukti.    Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės