preloader

Prašome palaukti

Finster, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Finster, 5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Finasteridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg
Prekės kodas: 383898953465

Finster vartojama gerybiniam (ne vėžiniam) prostatos padidėjimui gydyti bei gydomajam poveikiui palaikyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Finster vartojama gerybiniam (ne vėžiniam) prostatos padidėjimui gydyti bei gydomajam poveikiui palaikyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

    Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Finster ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Finster 3. Kaip vartoti Finster 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Finster 6. Pakuotės turinys ir kita informacija      1. Kas yra Finster ir kam jis vartyojamas

   Finster priklauso vaistų, vadinamų 5 alfa reduktazės inhibitoriais, grupei. Šie vaistai mažina prostatos dydį.    Finster vartojama gerybiniam (ne vėžiniam) prostatos padidėjimui gydyti bei gydomajam poveikiui palaikyti.      2. Kas žinotina prieš vartojant Finster

  Finster vartoti negalima:  - jeigu yra alergija finasteridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);  - jeigu esate moteris ar vaikas (taip pat žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės: Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Finster:  - jei sutrikusi kepenų veikla; - jei sunkiai iki galo išsituština šlapimo pūslė arba šlapimo srovė labai susilpnėjusi. Tokiu atveju, prieš pradedant vartoti Finster, Jus turi ištirti gydytojas, kad paneigtų kitos kilmės šlapimo takų nepraeinamumą. - Jei Jums reikia atlikti kraujo tyrimą, vadinamą PSA testu, pasakykite gydytojui ar slaugytojui, kad vartojate Finster, nes finasteridas gali daryti poveikį šio tyrimo rezultatams. Jei Jūsų lytinė partnerė yra arba gali būti nėščia, reikia vengti sėklos patekimo į partnerės organizmą, nes sėkloje gali būti šiek tiek vaisto (žr. Poskyrį “Nėštumas ir žindymo laikotarpis”).

  Vaikams  Vaikams Finster vartoti draudžiama.   Kiti vaistai ir Finster Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

   Finster tablečių galima vartoti su kitais vaistais.   Finster vartojimas su maistu ir gėrimais  Finster galima gerti ir valgant, ir nevalgant.   Nėštumas ir žindymo laikotarpis Finster skirtas vartoti tik vyrams. Jei Jūsų lytinė partnerė yra arba gali būti nėščia, reikia vengti spermos patekimo į partnerės organizmą, nes spermoje gali būti šiek tiek vaisto. Nėščioms bei galinčioms pastoti moterims negalima liesti susmulkintų ar sulaužytų Finster tablečių. Jei finasterido prasiskverbia per moters, nešiojančios vyriškosios lyties vaisių, odą arba ji vaisto išgeria, gimusio berniuko lyties organai gali būti nesusiformavę. Tabletės dengtos plėvele, taigi, kai jos yra sveikos – nesulaužytos ar kitaip nesusmulkintos, žmogus nuo sąlyčio su veikliąja medžiaga yra apsaugotas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų, kad finasteridas veikia gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus, nėra.   Finster sudėtyje yra laktozės  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.      3. Kaip vartoti Finster

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė paros dozė – viena tabletė.

  Tabletę būtina nuryti sveiką, jos negalima laužyti ar kitaip smulkinti. Ją galima gerti tiek valgio metu, tiek nevalgant.

  Nors daugeliu atvejų būklė pagerėja greitai, gydymą gali tekti tęsti mažiausiai 6 mėnesius. Nekeiskite dozės ir nenutraukite gydymo, nepasitarę su gydytoju.

  Jei kils daugiau klausimų apie šio vaisto vartojimą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Finster dozę? Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, ligoninę ar apsinuodijimų informacijos centrą. Jums patars, kaip elgtis.

  Pamiršus pavartoti Finster Praleidus dozę, vietoj jos vėliau dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę gerkite įprastu metu.

     4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

   Nutraukite Finster vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia bet kuris iš žemiau nurodytų simptomų: - veido, liežuvio arba gerklų patinimas - rijimo pasunkėjimas, - dilgėlinė ir apsunkintas kvėpavimas.

  Kitas šalutinis poveikis:

  Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): - negebėjimas pasiekti erekcijos, - lytinio potraukio sumažėjimas, - sumažėjęs ejakuliato tūris.

  Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių): - išbėrimas, - krūtų jautrumas ir (arba) padidėjimas, pasunkėjusi ejakuliacija.

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): - alerginės reakcijos, pvz., lūpų arba veido patinimas, - seksualinio potraukio susilpnėjimas, kuris gali tęstis ir nutraukus vaisto vartojimą, - palpitacijos (juntamas širdies plakimas), - kepenų veiklos pokytis (nustatomas kraujo tyrimais), - niežulys, urtikarija (dilgėlinė), - sėklidžių skausmas, - erekcijos nebuvimas, kuris gali tęstis ir nutraukus vaisto vartojimą, - vyrų nevaisingumas ir (arba) bloga spermos kokybė.

  Jūs turite nedelsiant pranešti savo gydytojui, apie bet kokius Jūsų krūties audinio pakitimus, tokius kaip krūtų mazgeliai, skausmas, krūties padidėjimas arba išskyros iš spenelių. Šie reiškiniai gali būti rimtos ligos, pvz., krūties vėžio, požymis.

   Pranešimas apie šalutinį poveikį  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.      5. Kaip laikyti Finster    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.    Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.   Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. Pakuotės turinys ir kita informacija    Finster sudėtis - Veiklioji medžiaga yra finasteridas. Kievienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 miligramai finasterido. - Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, makrogolgliceridų lauratai, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas. Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, makrogolis 6000, titano dioksidas (E 171), indigokarmino aliuminio kraplakas (E 132).

   Finster išvaizda ir kiekis pakuotėje Finster tabletė yra mėlyna, apvali, abipus išgaubta, pažymėta “F5”. Jos skersmuo yra 7 mm.

   Dežutėje yra 7, 14, 28, 30, 49, 50, 60, 90, 98, 100 arba 300 (10x30) tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles. Plastiko buteliuke yra 10, 30, 50, 100 arba 300 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.    Rinkodaros teisės turėtojas    Rinkodaros teisės turėtojas:  KRKA, d.d., Novo mesto  Šmarješka cesta 68501 Novo mesto  Slovėnija    Gamintojas:  Actavis hf.  Reykjavikurvegur 76-78  IS-220 Hafnarfjördur  Islandija   arba

   KRKA, d.d., Novo mesto  Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto  Slovėnija   Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva Senasis Ukmergės kelias 4, Užubalių km.,Vilniaus r. LT - 14013 Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis vaistinis preparatas yra registruotas šalyse narėse Europos ekonominėje zonoje šiais pavadinimais:

   Čekija  Finpros  Estija  Finpros  Vengrija  Finpros  Latvija  Finster  Lietuva  Finster  Lenkija  Finpros  Slovakija  Finpros  Švedija  Finpros     Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-01-19   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė paros dozė – viena tabletė.

  Tabletę būtina nuryti sveiką, jos negalima laužyti ar kitaip smulkinti. Ją galima gerti tiek valgio metu, tiek nevalgant.

  Nors daugeliu atvejų būklė pagerėja greitai, gydymą gali tekti tęsti mažiausiai 6 mėnesius. Nekeiskite dozės ir nenutraukite gydymo, nepasitarę su gydytoju.

  Jei kils daugiau klausimų apie šio vaisto vartojimą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Finster dozę? Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, ligoninę ar apsinuodijimų informacijos centrą. Jums patars, kaip elgtis.

  Pamiršus pavartoti Finster Praleidus dozę, vietoj jos vėliau dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę gerkite įprastu metu.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės