preloader

Prašome palaukti

Fluoxetine Lannacher, 20mg, kietosios kapsulės, N20

Fluoxetine Lannacher, 20mg, kietosios kapsulės, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Fluoksetinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 048859
Depresijai, obsesiniam kompulsiniam sutrikimui, nervinio valgymo sutrikimui (psichoterapijai papildyti slopinant neprisotinamo valgymo priepuolius, piktnaudžiav...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Depresijai, obsesiniam kompulsiniam sutrikimui, nervinio valgymo sutrikimui (psichoterapijai papildyti slopinant neprisotinamo valgymo priepuolius, piktnaudžiavimą vidurių laisvinamaisiais preparatais ir priverstinį vėmimą) gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Fluoxetine Lannacher ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Fluoxetine Lannacher
  3. Kaip vartoti Fluoxetine Lannacher
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Fluoxetine Lannacher
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA FLUOXETINE LANNACHER IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji medžiaga fluoksetino hidrochloridas yra selektyvus serotonino reabsorbcijos inhibitorius. Jis veikia centrinę nervų sistemą ir vartojamas depresijai, obsesiniam kompulsiniam sutrikimui, nervinio valgymo sutrikimui (psichoterapijai papildyti slopinant neprisotinamo valgymo priepuolius, piktnaudžiavimą vidurių laisvinamaisiais preparatais ir priverstinį vėmimą) gydyti.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FLUOXETINE LANNACHER

  Fluoxetine Lannacher vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) fluoksetino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Fluoxetine Lannacher medžiagai;
  - jeigu kartu vartojate kai kurių monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių (kitų vaistų nuo depresijos). Pereinant nuo vienų šių grupių vaistų vartojimo prie kitų reikia daryti pakankamą pertrauką. Vienus vaistus keisti kitais galima tik gydytojo nurodymu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu atsiranda odos bėrimas ar kitos alerginės reakcijos. Nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui. Jis nuspręs ar Jums galima tęsti vaisto vartojimą;
  - Jeigu Jums esti traukulių arba jų buvo anksčiau, pasakykite gydytojui prieš pradedant vartoti šį vaistą. Jei traukulių atsirado arba traukuliai tapo dažnesni, nedelsiant kreipkitės į gydytoją; jis nuspręs ar Jūs galite tęsti vaisto vartojimą;
  - jeigu Jums anksčiau buvo smarkių nuotaikos svyravimų. Pasakykite apie tai gydytojui prieš pradedant vartoti vaistus. Pasakykite, jeigu Jums anksčiau pasitaikė išreikštas kelias dienas trukęs sujaudinimas.Gydytojas nuspręs ar Jūs galite vartoti šį vaistą;
  - jeigu sergate inkstų ar kepenų liga. Fluoksetinas labiausiai metabolizuojamas kepenyse ir išsiskiria pro inkstus su šlapimu. Esant inkstų ar kepenų ligų, gydytojas nuspręs ar reikia atlikti dozės koregavimą;
  - jeigu yra ūmi širdies liga, nes patyrimo vartojant fluoksetiną, nepakanka;
  - jeigu sergate cukriniu diabetu. Tokie vaistai kaip Fluoxetine Lannacher gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje. Gydytojas nuspręs, kokią geriamojo vaisto nuo diabeto dozę Jums reikia vartoti, ar nereikia vartoti insulino;
  - jeigu praeityje pasitaikė kraujavimas, nes vartojant Fluoxetine Lannacher gali prasidėti kraujavimas. Vartojant kartu kitus vaistus, kurie turi įtakos trombocitų agregacijai (pvz.: tokius atipinius neuroleptikus, kaip klozepinas, fenotiazinai, dauguma triciklių antidepresantų, acetilsalicilo rūgštis, nesteroidiniai vaistai nuo reumato) arba didina kraujavimo riziką, reikia laikytis atsargumo;
  - jeigu taikoma elektros traukulių terapija Fluoxetine Lannacher vartojimo metu, gali užsitęsti traukuliai;
  - jeigu vartojate preparatus, kurių sudėtyje yra paprastųjų jonažolių, dažniau gali pasireikšti šalutinis poveikis;
  - jeigu vartojate panašiai veikiančių vaistų. Padidėja serotonino sindromo rizika. Jis gali sukelti gyvybei pavojingą būklę. Jei pasireiškia tokie požymiai, kaip pakilusi temperatūra, raumenų sąstingis, spazmai, sutrikusi kraujotaka, įskaitant staigius pulso ir kvėpavimo dažnio svyravimus, psichikos pakitimas įskaitant suglumimą, dirglumą arba stiprų sujaudinimą iki kliedėjimo, netgi koma, būtina skubi medicinos pagalba. Gydytojas nuspręs, koks reikalingas gydymas.

  Fluoxetine Lannacher vartojantiems pacientams gali mažėti kūnos svoris; jis mažėja proporcingai atsižvelgiant į pradinį svorį.

  Nors Fluoxetine Lannacher ilgas išsilaikymas organizme gali apsaugoti nuo vartojimo nutraukimo simptomų, jeigu norite nutraukti šio vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju.

  Siekiant išvengti ligos pablogėjimo ar jos požymių pasikartojimo, nekeiskite paskirto gydymo arba nenutraukite Fluoxetine Lannacher vartojimo be gydytojo nurodymų, netgi jei Jūsų ligos simptomai pagerėjo arba visai išnyko.

  Laikykitės gydytojo nurodymų atlikti Jūsų kepenų funkcijos tyrimus, kontroliuoti natrio kiekį kraujyje ir kraujo ląstelių sudėtį.

  Nors specifiniais tyrimais nenustatyta, kad Fluoxetine Lannacher sustiprintų alkoholio poveikį, gydymo metu reikia vengti vartoti alkoholį.

  Jei pastojote, pasakykite gydytojui!

  Mintys apie savižudybę, depresijos ar nerimo būklės pablogėjimas

  Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko, paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau, kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
  - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
  - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

  Jeigu Jums atrodo, kad jausitės saugiau, pasakykite giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams iki 18 metų
  Fluoxetine Lannacher vaikams ir paaugliams nuo 8 iki 18 metų paprastai nevartojamas, išskyrus obsesinį kompulsinį sutrikimą. Jūs turite žinoti, kad pacientams iki 18 metų, vartojant šios grupės vaistus, dažniau kyla šalutinių reiškinių, tokių kaip bandymas nusižudyti, mintys apie savižudybę ir priešiškumas (agresija, pyktis ir priešiškas elgesys). Nežiūrint to, Jūsų gydytojas gali skirti jaunesniam kaip 18 metų pacientui vartoti Fluoxetine Lannacher, jeigu jis nuspręs, kad tai daro Jūsų labui. Jeigu gydytojas paskyrė vartoti Fluoxetine Lannacher pacientui jaunesniam kaip 18 metų amžiaus ir Jūs norite apie tai su juo plačiau aptarti, kreipkitės atgalios į gydytoją. Jūs turite informuoti gydytoją, jeigu atsiranda simptomų išvardintų aukščiau arba jie pasunkėja jaunesniam kaip 18 metų pacientui, vartojančiam Fluoxetine Lannacher. Taip pat, kol kas nėra duomenų apie ilgalaikio Fluoxetine Lannacher vartojimo saugumą šios amžiaus grupės pacientų augimui, lytiniam, protiniam, emociniam ir elgesio vystymuisi.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Fluoxetine Lannacher kapsulės vartojant kartu su kitais vaistais gali sustiprinti arba susilpninti jų veikimą. Jūsų gydytojas nuspręs, kokius vaistus galite vartoti kartu.

  Sąveikia gali būti su:
  - MAO inhibitoriais (žr. skyrių „Fluoxetine Lannacher vartoti negalima“);
  - tramadoliu (vidutinio sunkumo skausmą malšinantis vaistas);
  - fenitoinu;
  - triptanais (vaistai migrenai ir kitam stipriam galvos skausmui malšinti);
  - ličiu ir triptofanu (vaistais psichikos ligoms gydyti);
  - vaistais, kurie metabolizuojami tokiu pat būdu (tircikliais antidepresantais, kitais SSRI, flekainidu, enkainidu, karbamazepinu);
  - trombocitų funkciją slopinančiais vaistais;
  - jonažolių preparatais.

  Fluoxetine Lannacher vartojimas su maistu ir gėrimais
  Gydantis Fluoxetine Lannacher nevartokite alkoholio.
  Maistas Fluoxetine Lannacher kapsulių veiksmingumui įtakos nedaro.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Pasitarkite su gydytoju, kai tik sužinosite, kad pastojote arba kad galite būti pastojusi, arba kai planuojate pastoti.

  Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir/ar gydytojas žino, kad Jūs vartojate Fluoxetine Lannacher kapsules.
  Fluoksetino vartojimas, ypatingai paskutiniuoju nėštumo trimestru, padidina riziką, kad naujagimis gims sunkios būklės, kuri vadinama naujagimių persistentine plaučių hipertenzija (PPHN). Esant šiai būklei naujagimio kvėpavimas yra greitesnis, naujagimis yra pamėlynavęs. Šie simptomai paprastai pasireiškia per 24 valandas po gimimo. Jeigu, tai atsitinka Jūsų vaikui, nedelsiant informuokite akušerę arba gydytoją.

  Buvo gauta keletas pranešimų, kurie parodė, kad padidėja naujagimių raidos sutrikimų rizika, jeigu motina pirmuosius nėštumo mėnesius vartojo fluoksetino. Šie raidos sutrikimai susiję su širdies defektais. Bendroje populiacijoje 1 iš 100 naujagimių gimsta su širdies defektais. Vartojant fluoksetino ši rizika padidėja iki 2 naujagimių iš 100. Jūs ir Jūsų gydytojas galite nuspręsti palaipsniui nustoti vartoti fluoksetino, kol esate nėščia. Tačiau, atsižvelgiant į aplinkybes, gydytojas gali Jums patarti ir nenustoti vartoti fluoksetino.

  Žindymo laikotarpis

  Pasitarkite su savo gydytoju dėl Fluoxetine Lannacher vartojimo žindymo laikotarpiu. Gydytojas nuspręs, ar reikia nutraukti žindymą arba atitinkamą Fluoxetine Lannacher dozės koregavimą.

  Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad fluoksetinas blogina spermos kokybę.
  Teoriniu požiūriu tai gali paveikti vaisingumą, bet iki šiol poveikio žmogaus vaisingumui nepastebėta.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Kaip ir kitų vaistų, kurie turi įtakos Jūsų psichikos būklei,vartojimo atvejais, vairuojant ir valdant mechanizmus reikia laikytis atsargumo, nors apie galimą įtaką Fluoxetine Lannacher vartojančių pacientų reaktyvumui duomenų nėra. Nevairuokite arba nevaldykite mechanizmų, kol neisitikinsite, kad Jūsų gebėjimui įtakos nėra.


  3. KAIP VARTOTI FLUOXETINE LANNACHER

  Fluoxetine Lannacher kapsules vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Fluoxetine Lannacher 20mg kapsulės tinka vartoti tik suaugusiesiems.

  Dozavimas

  Depresija
  Rekomenduojama suaugusiesiems vartoti 1-3 kapsules (20 – 60 mg) per dieną. Rekomenduojama pradėti vartoti 20 mg (1 kapsulę) per dieną. Jūsų gydytojas, jei reikia, padidins dozę po 3 gydymo savaičių. Gydymas turi trukti mažiausiai 6 mėnesius.

  Obsesinis kompulsinis sutrikimas
  Rekomenduojama suaugusiesiems ir senyviems pacientams dozė yra 1-3 Fluoxetine Lannacher kapsulės (20-60 mg fluoksetino) per dieną. Rekomenduojama pradėti vartoti 20 mg (1 kapsulę) per dieną. Gydytojas prireikus gali padidinti dozę po 2 gydymo savaičių.
  Jeigu per 10 savaičių Jums nepagerės, gydytojas peržiūrės Jūsų gydymą Fluoxetine Lannacher iš naujo. Jei būtina, tikslinga vaisto vartoti dar 10 savaičių. Jūsų dozę gydytojas įvertins individualiai pagal poreikį ir nustatys gydymo trukmę.
  Gal būt Jums gydytojas rekomenduos papildomai psichoterapiją.

  Valgymo sutrikimai (bulimija)
  Rekomenduojama paros dozė suaugusiesiems ir senyviems pacientams yra 1-3 kapsulės Fluoxetine Lannacher (60 mg).

  Visos indikacijos
  Atsižvelgiant į poreikius, gydytojas kiekvienam pacientui rekomenduojamą dozę gali pritaikyti individualiai.

  Vartojant daugiau kaip vieną kapsulę per dieną galima paros dozę išgerti iš karto arba padalyti į dalis, atsižvelgiant į vaisto toleravimą. Kapsules galima vartoti neatsižvelgiant į valgymo laiką.

  Nustojus vartoti vaisto, veiklioji medžiaga organizme išlieka kelias savaites. Pradedant ar nutraukiant gydymą, į tai reikia atsižvelgti. Daugumai pacientų dozę palengva mažinti nereikia.

  Vaikai
  Vaikams ir paaugiams (iki 18 metų) Fluoxetine Lannacher vartoti nerekomenduojama.

  Senyvi pacientai
  Jei dozė bus didinama senyviems pacientams, juos gydytojas stebės itin atidžiai. Paros dozė neturi paprastai viršyti 40 mg fluoksetino. Didžiausia vaisto dozė yra 60 mg fluoksetino per dieną.

  Kepenų veiklos sutrikimai

  Jeigu sutrikusi kepenų veikla arba Jūs vartojate kitų vaistų, galinčių įtakoti Fluoxetine Lannacher veikimą, gydytojas gali paskirti Jums mažesnę dozę ar paskirti vartoti darant ilgesnes pertraukas tarp vaisto vartojimo laiko (pavyzdžiui, gerti 20 mg kas antrą dieną).

  Gydymo trukmė
  Savarankiškai nekeiskite nustatytos dozės, nenutraukite staiga vaisto vartojimo (žr. skyrių „Nustojus vartoti Fluoxetine Lannacher“). Gydymo trukmę nustatys gydytojas.

  Jei manote, kad vaistas veikia pernelyg silpnai ar stipriai, pasitarkite su gydytoju.

  Vartojimo būdas
  Kapsules nurykite nesukramtytas užsigeriant vandeniu. Kapsules galima gerti valgant arba tarp valgymų.

  Pavartojus per didelę Fluoxetine Lannacher dozę

  Aprašyti šie perdozavimo reiškiniai: pykinimas, vėmimas, traukuliai, širdies veiklos sutrikimai (nuo asimptominių širdies ritmo sutrikimų iki širdies sustojimo), kvėpavimo sutrikimas, psichikos sutrikimas (nuo sujaudinimo iki komos).
  Gyvybei pavojingas vien fluoksetino perdozavimas pasitaiko ypatingai retai.
  Įtarus perdozavimą nedelsiant praneškite gydytojui!

  Pamiršus pavartoti Fluoxetine Lannacher

  Praleidus išgerti Fluoxetine Lannacher, išgerkite kitą dozę įprastu nustatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Fluoxetine Lannacher

  Nenutraukite Fluoxetine Lannacher vartojimo savo nuožiūra. Jei norite nutraukti vaisto vartojimą, jei manote, kad jis veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasitarkite su gydytoju.
  Norint išvengti ligos pablogėjimo ar simptomų pasikartojimo, nenutraukite Fluoxetine Lannacher vartojimo arba nekeiskite dozės be gydytojo nurodymų, netgi jei nėra ligos simptomų pagerėjimo arba jeigu ligos požymiai visai išnyko.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Fluoxetine Lannacher 20 mg kapsulės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Šalutinio poveikio požymiai gali būti:
  labai dažni : pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų;
  dažni: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 pacientų;
  nedažni: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau kaip 1 iš 100 pacientų;
  reti: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų;
  labai reti: pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų, įskaitant pavienius atvejus;
  dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

  Fluoxetine Lannacher 20 mg kapsulės paprastai toleruojamos gerai. Šalutinis poveikis, kuris atsiranda gydymo pradžioje, paprastai sumažėja tęsiant gydymą ir todėl gydymo nutraukti nereikia.

  Vartojant Fluoxetine Lannacher kapsules gali būti tokių šalutinio poveikio simptomų.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
  Reti: mažas natrio kiekis kraujyje (paprastai užbaigus gydymą natrio kiekis tampa normalus). Kai kurie atvejai gali būti susiję su neadekvačia antidiuretinio hormono sekrecija. Dažniausiai tai pasitaikė senyviems pacientams, vartojantiems diuretikus pacientams ar kitais su kraujo tūrio pokyčiais susijusiais atvejais.

  Psichikos sutrikimai
  Dažni: haliucinacijos, minčių susipainiojimas, sujaudinimas, nerimas ir su juo susiję simptomai (pvz., nervingumas).
  Nedažni: pakili nuotaika (euforija), manijos reakcijos.
  Reti: negalėjimas sukaupti dėmesio arba normaliai galvoti (depersonalizacija), panikos priepuoliai (simptomai gali būti dėl ligos).

  Nervų sistemos sutrikimai
  Dažni: galvos skausmas, sutrikęs miegas (pvz., neįprasti sapnai, nemiga), galvos svaigimas, nuovargis (mieguistumas, apsvaigimas), sutrikusi lytinė funkcija (ejakuliacijos nebuvimas arba vėlyva ejakuliacija, orgazmo išnykimas), skausminga erekcija (priapizmas), žiovulys, sutrikęs regėjimas (pvz., neryškus matymas, išsiplėtę vyzdžiai), prakaitavimas.
  Reti: laikini nenormalūs judesiai (pvz., tikas, sutrikusi koordinacija, drebulys, raumenų spazmas), traukuliai ir psichomotorinis neramumas.
  Labai reti: serotonino sindromas (žr.skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“).

  Kraujagyslių sutrikimai
  Nedažni: kraujagyslių išsiplėtimas, kraujospūdžio staigus sumažėjimas ir galvos svaigimas atsistojus.
  Reti: kraujagyslių uždegimas (vaskulitas).

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
  Reti: gerklės skausmas, dusulys, plaučių pakitimai (įskaitant plaučių audinio uždegimą ir/arba fibrozę). Dusulys gali būti vienintelis požymis.

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Dažni: viduriavimas, pykinimas, vėmimas, menkas apetitas, svorio mažėjimas, sutrikęs rijimas, pakitęs skonio pojūtis, burnos džiūvimas.
  Reti: kraujavimas iš skrandžio ir dvylikapirštės žarnos.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
  Reti: kepenų funkcijos rodiklių pakitimas.
  Labai reti: kepenų uždegimas dėl padidėjusio jautrumo.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Reti: nuplikimas, netikėtos kraujosrūvos, kraujavimas iš moters lyties organų, kitoks kraujavimas iš odos arba gleivinių.

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
  Nedažni: sąnarių, raumenų skausmas.
  Šio pobūdžio vaistus vartojantiems pacientams pastebėta didesnė kaulų lūžių rizika.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
  Dažni: sunkesnis šlapimo tekėjimas, dažnas šlapinimasis.

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
  Reti: pieno išsiskyrimas (galaktorėja).

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Nedažni: padidėjusio jautrumo reakcijos - niežulys, bėrimas, dilgėlinė, anafilaktoidinės reakcijos, seruminės ligos tipo reakcijos, odos ir gleivinių pabrinkimas, šaltkrėtis, jautrumas saulės spinduliams.
  Labai reti: sunkios odos reakcijos.

  Nutraukus gydymą SSRI pasitaiko nutraukimo simptomų. Tačiau esami duomenys nerodo, kad tai susiję su priklausomybe. Dažni nutraukimo simptomai yra galvos svaigimas, jutimo sutrikimai (parestezija), galvos skausmas, baimė ir pykinimas ar vėmimas, kurių dauguma yra silpni ir pranyksta savaime. Fluoksetinas tik retai susijęs su tokiais simptomais. Fluoksetino ir norfluoksetino kiekis kraujo plazmoje užbaigus gydymą mažėja palengva, todėl daugeliui pacientų dozę palengva mažinti nereikia.

  Dauguma išvardytų simptomų taip pat yra depresijos požymiai, todėl vartojant vaisto turi išnykti. Gydytojas nuspręs kurie simptomai yra šalutinio poveikio požymiai.


  5. KAIP LAIKYTI FLUOXETINE LANNACHER

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Fluoxetine Lannacher vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
  Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Fluoxetine Lannacher sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra yra fluoksetinas. Vienoje kapsulėje yra 20 mg fluoksetino (hidrochlorido pavidalu).
  - Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, dimetikonas, titano dioksidas (E171), mėlynasis V (E131), geltonasis geležies oksidas (E172), želatina.

  Fluoxetine Lannacher išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Fluoxetine Lannacher yra kietos neskaidrios dramblio kaulo spalvos kapsulės su žalsvu dangteliu.
  Dėžutėje yra 20 kapsulių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  G.L. Pharma GmbH
  Schlossplatz 1
  8502 Lannach
  Austrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „GL Pharma Vilnius“
  A. Jakšto g. 12
  LT-01105 Vilnius
  Tel. + 370 5 2610705
  office@gl-pharma.lt

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-09-18

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Fluoxetine Lannacher kapsules vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Fluoxetine Lannacher 20mg kapsulės tinka vartoti tik suaugusiesiems.

  Dozavimas

  Depresija
  Rekomenduojama suaugusiesiems vartoti 1-3 kapsules (20 – 60 mg) per dieną. Rekomenduojama pradėti vartoti 20 mg (1 kapsulę) per dieną. Jūsų gydytojas, jei reikia, padidins dozę po 3 gydymo savaičių. Gydymas turi trukti mažiausiai 6 mėnesius.

  Obsesinis kompulsinis sutrikimas
  Rekomenduojama suaugusiesiems ir senyviems pacientams dozė yra 1-3 Fluoxetine Lannacher kapsulės (20-60 mg fluoksetino) per dieną. Rekomenduojama pradėti vartoti 20 mg (1 kapsulę) per dieną. Gydytojas prireikus gali padidinti dozę po 2 gydymo savaičių.
  Jeigu per 10 savaičių Jums nepagerės, gydytojas peržiūrės Jūsų gydymą Fluoxetine Lannacher iš naujo. Jei būtina, tikslinga vaisto vartoti dar 10 savaičių. Jūsų dozę gydytojas įvertins individualiai pagal poreikį ir nustatys gydymo trukmę.
  Gal būt Jums gydytojas rekomenduos papildomai psichoterapiją.

  Valgymo sutrikimai (bulimija)
  Rekomenduojama paros dozė suaugusiesiems ir senyviems pacientams yra 1-3 kapsulės Fluoxetine Lannacher (60 mg).

  Visos indikacijos
  Atsižvelgiant į poreikius, gydytojas kiekvienam pacientui rekomenduojamą dozę gali pritaikyti individualiai.

  Vartojant daugiau kaip vieną kapsulę per dieną galima paros dozę išgerti iš karto arba padalyti į dalis, atsižvelgiant į vaisto toleravimą. Kapsules galima vartoti neatsižvelgiant į valgymo laiką.

  Nustojus vartoti vaisto, veiklioji medžiaga organizme išlieka kelias savaites. Pradedant ar nutraukiant gydymą, į tai reikia atsižvelgti. Daugumai pacientų dozę palengva mažinti nereikia.

  Vaikai
  Vaikams ir paaugiams (iki 18 metų) Fluoxetine Lannacher vartoti nerekomenduojama.

  Senyvi pacientai
  Jei dozė bus didinama senyviems pacientams, juos gydytojas stebės itin atidžiai. Paros dozė neturi paprastai viršyti 40 mg fluoksetino. Didžiausia vaisto dozė yra 60 mg fluoksetino per dieną.

  Kepenų veiklos sutrikimai

  Jeigu sutrikusi kepenų veikla arba Jūs vartojate kitų vaistų, galinčių įtakoti Fluoxetine Lannacher veikimą, gydytojas gali paskirti Jums mažesnę dozę ar paskirti vartoti darant ilgesnes pertraukas tarp vaisto vartojimo laiko (pavyzdžiui, gerti 20 mg kas antrą dieną).

  Gydymo trukmė
  Savarankiškai nekeiskite nustatytos dozės, nenutraukite staiga vaisto vartojimo (žr. skyrių „Nustojus vartoti Fluoxetine Lannacher“). Gydymo trukmę nustatys gydytojas.

  Jei manote, kad vaistas veikia pernelyg silpnai ar stipriai, pasitarkite su gydytoju.

  Vartojimo būdas
  Kapsules nurykite nesukramtytas užsigeriant vandeniu. Kapsules galima gerti valgant arba tarp valgymų.

  Pavartojus per didelę Fluoxetine Lannacher dozę

  Aprašyti šie perdozavimo reiškiniai: pykinimas, vėmimas, traukuliai, širdies veiklos sutrikimai (nuo asimptominių širdies ritmo sutrikimų iki širdies sustojimo), kvėpavimo sutrikimas, psichikos sutrikimas (nuo sujaudinimo iki komos).
  Gyvybei pavojingas vien fluoksetino perdozavimas pasitaiko ypatingai retai.
  Įtarus perdozavimą nedelsiant praneškite gydytojui!

  Pamiršus pavartoti Fluoxetine Lannacher

  Praleidus išgerti Fluoxetine Lannacher, išgerkite kitą dozę įprastu nustatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Fluoxetine Lannacher

  Nenutraukite Fluoxetine Lannacher vartojimo savo nuožiūra. Jei norite nutraukti vaisto vartojimą, jei manote, kad jis veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasitarkite su gydytoju.
  Norint išvengti ligos pablogėjimo ar simptomų pasikartojimo, nenutraukite Fluoxetine Lannacher vartojimo arba nekeiskite dozės be gydytojo nurodymų, netgi jei nėra ligos simptomų pagerėjimo arba jeigu ligos požymiai visai išnyko.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės