preloader

Prašome palaukti

Fortum, 1g, buteliukas miltelių 1 g ir tirpiklio ampulė 10 ml, milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui, N1

Fortum, 1g, buteliukas miltelių 1 g ir tirpiklio ampulė 10 ml, milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Ceftazidimas pentahidratas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1g
Prekės kodas: 011439
Fortum milteliais gydomos vienos arba kelių rūšių mikroorganizmų sukeltos lengvos ir sunkios infekcinės ligos: sunkios infekcinės ligos (kraujo užkrėtimas, smeg...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Fortum milteliais gydomos vienos arba kelių rūšių mikroorganizmų sukeltos lengvos ir sunkios infekcinės ligos: sunkios infekcinės ligos (kraujo užkrėtimas, smegenų dangalų uždegimas), kvėpavimo takų, plaučių infekcinės ligos, pasireiškusios sergant cistine fibroze, ausų, nosies, gerklės, šlapimo takų, virškinimo trakto, tulžies takų ir pilvo ertmės ligos, kaulų ir sąnarių, odos ir minkštųjų audinių. Juo gali būti gydomos infekcinės ligos, kurios kyla po dializės. Ceftazidimo galima vartoti siekiant išvengti infekcijos atliekant prostatos operaciją.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Fortum ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Fortum
  3. Kaip vartoti Fortum
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Fortum
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA FORTUM IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Fortum miltelių injekcijoms veikimas
  Fortum milteliuose yra cefalosporinų grupės antibiotiko ceftazidimo. Antibiotikai naikina infekcines ligas sukeliančias bakterijas (mikrobus).

  Fortum milteliais gydomos vienos arba kelių rūšių mikroorganizmų sukeltos lengvos ir sunkios infekcinės ligos: sunkios infekcinės ligos (kraujo užkrėtimas, smegenų dangalų uždegimas), kvėpavimo takų, plaučių infekcinės ligos, pasireiškusios sergant cistine fibroze, ausų, nosies, gerklės, šlapimo takų, virškinimo trakto, tulžies takų ir pilvo ertmės ligos, kaulų ir sąnarių, odos ir minkštųjų audinių. Juo gali būti gydomos infekcinės ligos, kurios kyla po dializės. Ceftazidimo galima vartoti siekiant išvengti infekcijos atliekant prostatos operaciją.

  Jūsų gydytojas nusprendė Jums skirti Fortum todėl, kad Jūs sergate infekcine liga arba kad prieš operaciją apsaugotų Jus nuo galimos infekcijos. Kartais Fortum gali būti vartojamas kartu su kitais antibiotikais, kad padėtų gydyti infekcinę ligą.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FORTUM

  Fortum vartoti negalima:
  - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) cefalosporinų grupės antibiotikams arba bet kuriai pagalbinei Fortum medžiagai.

  Specialiųjų atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu Jūs esate nėščia;
  - jeigu Jūs maitinate krūtimi;
  - jeigu Jūs sergate inkstų liga;
  - jeigu Jūs vartojate diuretikų (šlapimą varančių vaistų), pvz., furozemido;
  - jeigu Jūs vartojate bet kokių antibiotikų, pvz., chloramfenikolio ar aminoglikozidų;
  - jeigu Jūs laikotės dietos (valgote maisto, kuriame yra mažesnis druskos kiekis).

  Tokiu atveju, prieš vartodami Fortum, pasakykite apie tai savo gydytojui. Jei kyla neaiškumų, klauskite gydytojo ar vaistininko.

  Fortum gali organizme pakeisti tam tikrų kraujo ląstelių kiekį ar cheminių medžiagų sudėtį, arba sukelti kitus kraujo pokyčius. Jei dėl kokių nors priežasčių atliekamas kraujo tyrimas, perspėkite, kad vartojate Fortum, nes tai gali daryti įtaką tyrimų rodmenims.

  Jei atliekamas cukraus kiekio šlapime tyrimas, Fortum miltelių injekcijoms vartojimas gali sąlygoti tariamai teigiamą atsakymą.

  Ilgai vartojant Fortum, kaip ir kitų plataus poveikio antibiotikų, gali atsirasti atsparių mikroorganizmų, pvz., grybelių dėl to gali tekti nutrukti gydymą.

  Pacientams, gydomiems toksiškai inkstus veikiančiais vaistais (pvz., antibiotiku gentamicinu) arba stipriais šlapimą varančiais vaistais, pvz., furozemidu, kartu vartojama didelė Fortum dozė gali neigiamai veikti inkstų funkciją.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Ar ceftazdimas daro žalingą poveikį vaisiui, nežinoma, nes eksperimentinių tyrimų neatlikta, todėl šio preparato, kaip ir kitų vaistų, pirmaisiais nėštumo mėnesiais ir ankstyvuoju kūdikystės laikotarpiu reikia vartoti atsargiai.

  Šiek tiek ceftazidimo patenka į motinos pieną, todėl žindyvėms vaisto reikia vartoti atsargiai.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Poveikio nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fortum medžiagas
  Vienoje vaisto dozėje yra 26 mg, 52 mg, 104 mg arba 156 mg natrio. Būtina į tai atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.


  3. KAIP VARTOTI FORTUM

  Gydytojas, atsižvelgdamas į infekcinės ligos pobūdį, Jūsų svorį ir amžių, parinks tinkamą antibiotiko dozę. Fortum visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba į vaistininką.

  Paprastai praskiestus Fortum miltelius injekcijoms slaugytoja suleidžia tiesiai į veną arba raumenis. Kai kuriais atvejais preparatą galima infuzuoti į veną.

  Fortum yra tiekiami miltelių pavidalu, todėl juos prieš injekciją reikia praskiesti. Paprastai tai atlieka slaugytoja.

  Įprastinė suaugusių žmonių paros dozė 1-6 g Fortum. Ji injekuojama po 1 g tris kartus per parą arba po 2 g du kartus per parą. Dozė priklauso nuo paciento svorio, amžiaus ir inkstų funkcijos, gydymo trukmė - nuo infekcijos rūšies.

  Kad po chirurginės operacijos neatsirastų infekcijos, vartojama 1 g dozė prieš operaciją, antra - po jos.

  Kūdikiams ir vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. Vyresnių nei 2 mėnesių kūdikių paros dozė yra 30-100 mg/kg kūno svorio. Ji suleidžiama per 2 arba 3 kartus. Sunkiai sergantiems vaikams gali tekti injekuoti net 150 mg/kg kūno svorio (daugiausia iki 6 g) dozę, kuri suleidžiama per 3 kartus.

  Naujagimių ir jaunesnių kaip 2 mėnesių kūdikių paros dozė yra 25-60 mg/kg kūno svorio. Ji sušvirkščiama per 2 kartus.

  Senyvų pacientų, ypač vyresnių kaip 80 metų, paros dozė turi būti ne didesnė kaip 3 g.

  Jeigu pacientui yra vidutinis arba sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, Fortum dozė mažinama.

  Inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams, kuriems nepertraukiamai atliekama hemodializė arba greita hemofiltracija, skiriama 1 g Fortum dozė, kuri dalijama į kelias dalis. Pacientams, kuriems hemodializė atliekama periodiškai, atitinkama Fortum dozė suleidžiama po kiekvienos dializės. Taip daroma todėl, kad dializės metu dalis antibiotiko pašalinama iš organizmo ir jų kiekį reikia papildyti.

  Fortum galima vartoti atliekant peritoninę dializę ir nepertraukiamąją ambulatorinę peritoninę dializę. Ištirpintus miltelius galima suleisti į veną arba įpilti į dializės tirpalą (paprastai 125-250 mg į 2 l dializės tirpalo).

  Jeigu pacientas serga cistine fibroze ir jo inkstų funkciją normali, infekcinė plaučių liga gydoma 100-150 mg/kg kūno svorio paros doze (suaugusių paros dozė ne didesnė kaip 9 g, vaikų paros dozė ne didesnė kaip 6 g), kuri suleidžiama per 3 kartus. Cistine fibroze sergančio vaiko tėvus arba cistine fibroze sergančius suaugusius ligonius galima pamokyti, kaip vartoti Fortum miltelių injekcijoms gydytis namuose.

  Paprastai vaistus Jums suleis sveikatos priežiūros specialistas. Jeigu manote, kad vienos dozės nesuleido ar vaisto suleido per daug, pasakykite savo gydytojui arba slaugytojui.

  Pavartojus per didelę Fortum dozę
  Jeigu gydytojas pamokė Jus, kaip susileisti vaistų, ir Jūs pavartojote per didelę dozę, nedelsdami paklauskite savo gydytojo, ką daryti, arba kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Preparato perdozavus, gali atsirasti drebulys, traukuliai, labai retai - koma, ypač tuo atveju, jei inkstų veikla nepakankama.

  Vartojant Fortum miltelių injekcijoms, kaip ir kitų antibiotikų, svarbu dozę suleisti reguliariai ir visiškai baigti gydymo kursą.

  Pamiršus pavartoti Fortum
  Jeigu pamiršote pavartoti antibiotiko, prisiminę susileiskite skirtą dozę, o toliau vaisto vartokite taip, kaip įprasta.

  Ką daryti su Fortum miltelių injekcijoms likučiu
  Jei gydotės namuose ir gydytojas nutraukė Fortum miltelių injekcijoms vartojimą, jų likučius grąžinkite vaistininkui, kad šis sunaikintų. Namuose vaistus laikykite tik tuo atveju, jei liepė gydytojas.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Fortum, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Daugeliui ligonių šis medikamentas šalutinio poveikio nesukelia, tačiau dalies žmonių jautrumas Fortum injekciniam tirpalui, kaip ir kitiems antibiotikams, yra padidėjęs.

  Jeigu atsiranda bent vienas iš žemiau išvardytų retų sunkios alergijos simptomų nedelsiant praneškite apie tai savo gydytojui:
  - ūmus švokštimas ir krūtinės spaudimas;
  - vokų, veido ar lūpų tinimas;
  - odos patinimas ar dilgėlinė;
  - odos išbėrimas (raudoni spuogeliai), niežulys, karščiavimas;
  - ūminis kraujagyslių funkcijos nepakankamumas (kolapsas).
  Jei aukščiau išvardytas poveikis pasireiškė gydantis namuose, nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą.
  Nepageidaujamo poveikio dažnis klasifikuojamas sekančiai: labai dažnas >1/10, dažnas >1/100 ir <1/10, nedažnas >1/1000 ir <1/100, retas >1/10000 ir <1/1000, labai retas <1/10000.
  Dažnas nepageidaujamas poveikis
  - Kraujo ląstelių (eozinofilų ir trombocitų).
  - Viduriavimas.
  - Venų uždegimas (leidžiant į veną).
  - Laikinas kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.
  - Bėrimai.
  - Teigiamas Kumbso mėginys (naudojamas nustatant kraujo suderinamumą prieš kraujo perpylimą). Pasireiškia 5 % ligonių - gali klaidinti kraujo suderinamumą.

  Nedažnas nepageidaujamas poveikis
  - Burnos ir makšties liga, sukelta grybelių.
  - Skausmas ar uždegimas injekcijos vietoje.
  - Galvos skausmas, svaigulys.
  - Pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, storosios žarnos uždegimas (pasireiškia viduriavimu).
  - Niežulys.
  - Karščiavimas.
  - Kraujo ląstelių (leukocitų, trombocitų) kiekio sumažėjimas.
  - Laikinas šlapalo kiekio padidėjimas kraujyje

  Labai retas nepageidaujamas poveikis
  - Gelta (jei pastebėjote, kad gelsta oda ir akys, praneškite gydytojui).
  - Nemalonus skonis burnoje.
  - Kraujo ląstelių (limfocitų, eritrocitų, leukocitų) kiekio sumažėjimas.
  - Sunki padidėjusio jautrumo reakcija, pasireiškianti apsunkintu kvėpavimu ir kraujo spaudimo sumažėjimu.
  - Tariamas jutimas (tirpimo, skruzdžių rėpliojimo).
  - Daugiaformė eritema (odos išbėrimas įvairaus pobūdžio raudonomis dėmėmis), Stivenso ir Džonsono (Steven-Johnson) sindromas (sunki sisteminė padėjusio jautrumo reakcija, pažeidžianti odą ir gleivines), toksinė epidermio nekrolizė (oda atrodo kaip nuplikyta). Jei manote, kad atsirado tokia reakcija, ypač tuo atveju, jei ji išplitusi ir pažeidusi įvairias kūno dalis, įskaitant burną, akis, makštį ar išangę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu atsirado bent vienas aukščiau išvardytas šalutinis poveikis, kiek galima greičiau įspėkite apie tai savo gydytoją.

  Jeigu vartodami šio vaisto jaučiatės blogai ar pasireiškė neįprasti pojūčiai, kuo greičiau praneškite gydytojui.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI FORTUM

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
  Paruoštą vartoti preparatą laikyti 2 °C - 8 °C temperatūroje (šaldytuve), ne ilgiau kaip 24 valandas.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.


  6. KITA INFORMACIJA

  Fortum sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ceftazidimas. 1 buteliuke yra 500 mg, 1 g, 2 g arba 3 g ceftazidimo (pentahidrato pavidalu).
  - Pagalbinė medžiaga yra natrio karbonatas. Sudėtyje yra 26 mg, 52 mg, 104 mg arba 156 mg natrio. Tirpiklis yra injekcinis vanduo

  Fortum išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Fortum yra baltos ar kreminės spalvos milteliai.
  Tirpiklis yra skaidrus ir bespalvis.

  Fortum milteliai tiekiami pakuotėmis:
  Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas, kuriame yra 500 mg ceftazidimo. Pakuotėje taip pat yra tirpiklio ampulė, kurioje yra 5 ml injekcinio vandens.
  Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas, kuriame yra 1 g ceftazidimo. Pakuotėje taip pat yra tirpiklio ampulė, kurioje yra 10 ml injekcinio vandens.
  Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas, kuriame yra 2 g ceftazidimo.
  Kartono dėžutėje yra 1 buteliukas, kuriame yra 3 g ceftazidimo.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB „GlaxoSmithKline Lietuva"
  Ukmergės g. 120
  LT-08105 Vilnius
  Lietuva

  Gamintojas
  GlaxoSmithKline Manufacturing S.P.A
  Via Alessandro Fleming, 2 - 37135 Verona (VR)
  Italija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „GlaxoSmithKline Lietuva",
  Ukmergės g. 120
  LT-08105 Vilnius
  Tel. +370 5 264 90 00


  Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-12-18

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams

  Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo instrukcija

  Injekuojamas arba infuzuojamas ceftazidimas suderinamas su dauguma įprastai į veną vartojamų skysčių. Vis dėlto natrio vandenilio karbonato tirpalo kaip tirpiklio vartoti nerekomenduojama (žr. 6.2 skyrių).

  Visokių talpų buteliukuose yra sumažintas slėgis. Tirpstant medžiagai, išsiskiria anglies dvideginis ir slėgis tampa teigiamas. Į maži anglies dvideginio burbuliukus paruoštame tirpale galima nekreipti dėmesio.


  Buteliuko
  talpa Reikiamas tirpiklio kiekis (ml) Apytikslė koncentracija
  (mg/ml)

  500 mg
  500 mg

  1 g
  1 g
  1 g

  2 g
  2 g

  3 g
  3 g
  Leisti į raumenis
  Injekuoti į veną

  Leisti į raumenis
  Injekuoti į veną
  Infuzuoti į veną

  Leisti į veną srove
  Infuzuoti į veną

  Injekuoti į veną srove
  Infuzuoti į veną 1,5
  5,0

  3,0
  10,0
  50*

  10,0
  50,0*

  15,0
  75,0* 260
  90

  260
  90
  20

  170
  40

  170
  40

  *PASTABA. Reikiamas tirpiklio kiekis supilamas per du kartus.

  Tirpalų spalva yra nuo šviesiai geltonos iki gintarinės (priklauso nuo koncentracijos, tirpiklio ir laikymo sąlygų). Jei laikomasi nustatytų rekomendacijų, tokie tirpalo spalvų skirtumai neturi įtakos vaisto aktyvumui.

  Tirpalo injekcijai arba leidimui į veną srovele paruošimas

  1. Nuėmus dangtelį, buteliuko kamštelį pradurti švirkšto adata ir suleisti rekomenduojamą tirpiklio kiekį. Ištraukti švirkšto adatą.

  2. Ištraukti švirkšto adatą ir buteliuką kratyti tol, kol tirpalas taps skaidrus).

  3. Apversti buteliuką. Įstūmus iki švirkšto galo stūmoklį, adata pradurti buteliuko kamštelį ir sutraukti į švirkštą visą tirpalą (slėgis buteliuke padeda tirpalą sutraukti lengviau). Įsitikinti, kad adata liko tirpale ir nepasislinko į viršutinę buteliuko dalį (įtrauktame tirpale gali būti mažų anglies dvideginio burbuliukų, tačiau tirpalo kokybei jie reikšmės neturi).

  Ceftazidimo tirpalo infuzijai į veną paruošimas (mažas maišelis arba biuretės tipo prietaisas)

  1 ir 2 g buteliukams paruošiama 50 ml atitinkamo skiediklio, o 3 g buteliukui - 75 ml. Skiedžiama DVIEM etapais

  1 g, 2 g ir 3 g buteliukai infuzijai į veną:

  5. Nuėmus dangtelį, švirkšto adata pradurti buteliuko kamštelį ir į 1 g ir 2 g buteliuką suleisti 10 ml tirpiklio, o į 3 g - 15 ml.

  6. Ištraukti švirkšto adatą ir buteliuką kratyti tol, kol tirpalas taps skaidrus.

  7. Kol preparatas neištirpęs, neįsmeikite adatos, per kurią išeina oras. Preparatui ištirpus, įsmeikite adatą pradurdami buteliuko dangtelį, kad sumažėtų vidinis slėgis.

  8. Paruoštą tirpalą suleiskite į mažąjį maišelį ar biuretę, kad tirpalo būtų mažiausiai 50 ml (3 g buteliuke - 75 ml), ir suleiskite infuzijos būdu į veną per 15-30 minučių.

  PASTABA. Kad vaistas išliktų sterilus, dujas išleidžiančia adata negalima pradurti buteliuko kamštelio tol, kol vaistas visiškai ištirps.

  1 mg/ml - 40 mg/ml ceftazidimo tirpalas tirpaluose

  0,9 % natrio chlorido injekcinis tirpalas
  M/6 natrio laktato injekcinis tirpalas
  Sudėtinis natrio laktato injekcinis tirpalas, t.y. Hartmano tirpalas
  5 % dekstrozės injekcinis tirpalas
  0,225 % natrio chlorido ir 5 % dekstrozės injekcinis tirpalas
  0,45 % natrio chlorido ir 5 % dekstrozės injekcinis tirpalas
  0,9 % natrio chlorido ir 5 % dekstrozės injekcinis tirpalas
  0,18 % natrio chlorido ir 4 % dekstrozės injekcinis tirpalas
  10 % dekstrozės injekcinis tirpalas
  10 % dekstrano 40 injekcinis tirpalas 0,9 % natrio chlorido injekciniame tirpale
  10 % dekstrano 40 injekcinis tirpalas 5 % dekstrozės injekciniame tirpale
  6 % dekstrano 70 injekcinis tirpalas 0,9 % natrio chlorido injekciniame tirpale
  6 % dekstrano 70 injekcinis tirpalas 5% dekstrozės injekciniame tirpale

  0,05 mg/ml - 0,25 mg/ml ceftazidimo tirpalai laktatiniuose peritoninės dializės tirpaluose.

  Paruoštas leisti į raumenis 0,5% arba 1% lidokaino hidrochlorido injekcinis tirpalas

  4 mg/ml ceftazidimas (abi sudedamosios dalys išlieka gana aktyvios), sumaišytas su:

  1 mg/ml hidrokortizono (hidrokortizono natrio fosfato) tirpalu 0,9 % natrio chlorido injekciniame tirpale arba 5% dekstrozės injekciniame tirpale;

  3 mg/ml cefuroksimo (cefuroksimo natrio druskos) tirpalu 0,9 % natrio chlorido injekciniame tirpale

  4 mg/ml kloksacilino (kloksacilino natrio druskos) tirpalu 0,9% natrio chlorido injekciniame tirpale;

  10 VV/ml arba 50 VV/ml heparino tirpalu 0,9 % natrio chlorido injekciniame tirpale;

  10 miliekvivalentų/l arba 40 ekvivalentų/l kalio chlorido tirpalu 0,9% natrio chlorido injekciniame tirpale.

  500 mg Fortum miltelių injekcijoms, praskiedus 1,5 ml injekciniu vandeniu, galima sumaišyti su 500 mg/100 ml metronidazolo injekciniu tirpalu (abu išlieka aktyvūs).  Paprastai praskiestus Fortum miltelius injekcijoms slaugytoja suleidžia tiesiai į veną arba raumenis. Kai kuriais atvejais preparatą galima infuzuoti į veną.

  Fortum yra tiekiami miltelių pavidalu, todėl juos prieš injekciją reikia praskiesti. Paprastai tai atlieka slaugytoja.

  Įprastinė suaugusių žmonių paros dozė 1-6 g Fortum. Ji injekuojama po 1 g tris kartus per parą arba po 2 g du kartus per parą. Dozė priklauso nuo paciento svorio, amžiaus ir inkstų funkcijos, gydymo trukmė - nuo infekcijos rūšies.

  Kad po chirurginės operacijos neatsirastų infekcijos, vartojama 1 g dozė prieš operaciją, antra - po jos.

  Kūdikiams ir vaikams dozė priklauso nuo kūno svorio. Vyresnių nei 2 mėnesių kūdikių paros dozė yra 30-100 mg/kg kūno svorio. Ji suleidžiama per 2 arba 3 kartus. Sunkiai sergantiems vaikams gali tekti injekuoti net 150 mg/kg kūno svorio (daugiausia iki 6 g) dozę, kuri suleidžiama per 3 kartus.

  Naujagimių ir jaunesnių kaip 2 mėnesių kūdikių paros dozė yra 25-60 mg/kg kūno svorio. Ji sušvirkščiama per 2 kartus.

  Senyvų pacientų, ypač vyresnių kaip 80 metų, paros dozė turi būti ne didesnė kaip 3 g.

  Jeigu pacientui yra vidutinis arba sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, Fortum dozė mažinama.
  Inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams, kuriems nepertraukiamai atliekama hemodializė arba greita hemofiltracija, skiriama 1 g Fortum dozė, kuri dalijama į kelias dalis. Pacientams, kuriems hemodializė atliekama periodiškai, atitinkama Fortum dozė suleidžiama po kiekvienos dializės. Taip daroma todėl, kad dializės metu dalis antibiotiko pašalinama iš organizmo ir jų kiekį reikia papildyti.

  Fortum galima vartoti atliekant peritoninę dializę ir nepertraukiamąją ambulatorinę peritoninę dializę. Ištirpintus miltelius galima suleisti į veną arba įpilti į dializės tirpalą (paprastai 125-250 mg į 2 l dializės tirpalo).

  Jeigu pacientas serga cistine fibroze ir jo inkstų funkciją normali, infekcinė plaučių liga gydoma 100-150 mg/kg kūno svorio paros doze (suaugusių paros dozė ne didesnė kaip 9 g, vaikų paros dozė ne didesnė kaip 6 g), kuri suleidžiama per 3 kartus. Cistine fibroze sergančio vaiko tėvus arba cistine fibroze sergančius suaugusius ligonius galima pamokyti, kaip vartoti Fortum miltelių injekcijoms gydytis namuose.

  Paprastai vaistus Jums suleis sveikatos priežiūros specialistas. Jeigu manote, kad vienos dozės nesuleido ar vaisto suleido per daug, pasakykite savo gydytojui arba slaugytojui.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės