preloader

Prašome palaukti

Fosinopril Actavis, 10mg, tabletės, N28

Fosinopril Actavis, 10mg, tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Fosinoprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 844197
Mažina kraujospūdį ir lengvina širdies darbą širdies nepakankamumu sergantiems pacientams.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Mažina kraujospūdį ir lengvina širdies darbą širdies nepakankamumu sergantiems pacientams.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų)
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Fosinopril Actavis ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Fosinopril Actavis
  3. Kaip vartoti Fosinopril Actavis
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Fosinopril Actavis
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA FOSINOPRIL ACTAVIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Fosinopril Actavis priklauso vaistų, vadinamų AKF inhibitoriais, grupei. Fosinopril Actavis mažina kraujospūdį ir lengvina širdies darbą širdies nepakankamumu sergantiems pacientams.

  Fosinopril Actavis gydoma:
  • didelio kraujospūdžio liga;
  • širdies veiklos nepakankamumas (kai širdis negali išpumpuoti pakankamai kraujo į organizmą).


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FOSINOPRIL ACTAVIS

  Fosinopril Actavis vartoti draudžiama:

  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) fosinopriliui, kitiems AKF inhibitoriams arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (daugiau informacijos apie pagalbines madžiagas pateikta 6 skyriuje).
  - jeigu ankstesnio gydymo AKF inhibitoriais metu ar dėl kitų nežinomų priežasčių sutino kojos, rankos, veidas, liežuvis ar gleivinė (pasireiškė angioneurozinė edema), arba kam nors iš šeimos narių buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (ši būklė gali būti paveldima).
  - jeigu esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti Fosinopril Actavis vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“).

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Informuokite gydytoją prieš pradedant gydymą:
  - jeigu stipriai vemiate ar viduriuojate, vartojate kalio papildų, kalį organizme sulaikančių vaistų, druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio, arba laikotės bedruskės dietos
  - jeigu vartojate diuretikų (vandenį išvarančių tablečių). Prieš pradėdamas gydymą Fosinopril Actavis, gydytojas gali nutraukti gydymą diuretikais ir patikslinti apimtį ir/arba druskos išskyrimą.
  - jeigu Jūsų silpna širdis (širdies nepakankamumas) ar sergate širdies liga (pvz., turite širdies vožtuvo defektą ar sustorėjusį širdies raumenį)
  - jeigų Jūsų kraujospūdis žemas
  - jeigu susilpnėjusi Jūsų inkstų funkcija, susiaurėję inkstų kraujagyslės ar sergate kepenų liga. Gydytojui gali reikėti Jus stebėti ir keisti vaisto dozę
  - jeigu sergate diabetu. Pirmą gydymo mėnesį gali tekti dažniau tikrinti cukraus kiekį. Žiūrėkite žemiau esantį skyrių „Kitų vaistų vartojimas“
  - jeigu esate gydomas nuo jautrumo bičių ar vapsvų įgėlimams (taikomas desensibilizuojantis gydymas)
  - jeigu esate gydomas hemodialize. Pasakykite gydytojui, kad jis galėtų parinkti padidinto jautrumo reakcijų nesukeliantį metodą.
  - Jeigu Jums atliekama procedūra, kurios metu iš kraujo šalinamas blogasis cholesterolis (atliekama mažo tankio lipoproteinų aferezė). Tai būtina, kad išvengtumėte padidėjusio jautrumo reakcijų.
  -
  - Jei tuo pačiu metu vartojate kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, gydymo pradžioje Fosinopril Actavis gali sukelti pernelyg žemo kraujospūdžio simptomus (svaigulį, alpulį). Jei simptomai pasireiškia, pasakykite gydytojui. Gydymo pradžioje ir/ar dozės nustatymo laikotarpiu gali reikėti dažnesnių medicininių patikrinimų. Nepraleiskite šių patikrinimų, net jei jaučiatės gerai. Kontrolinių patikrinimų dažnį nustatys gydytojas.
  -
  - Pasakykite gydytojui arba stomatologui, kad esate gydomas Fosinopril Actavis prieš nuskausminimą prieš operacijas ar dantų gydymą, kadangi nuskausminimo metu gali labai kristi kraujospūdis.
  -
  Jeigu Jūs manote, kas esate nėščia (arba galite pastoti), turite apie tai pasakyti gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Fosinopril Actavis vartoti nerekomenduojama, o jei nėštumas didesnis nei 3 mėnesių, jo vartoti negalima, kadangi šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

  Kitų vaistų vartojimas

  Kartu vartojami fosinoprilis ir kai kurie kiti vaistiniai preparatai gali keisti vienas kito poveikį. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, taip pat ir žolinių preparatų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Labai svarbu, kad Jūsų gydytojas žinotų, jei esate gydomas kuriuo nors iš sekančių vaistų:

  - vaistai, kurie mažina kraujo spaudimą (kraujospūdį mažinantys vaistai, koronarinei širdies ligai gydyti naudojami nitratai, tricikliniai antidepresantai, psichozėms gydyti skirtas fenotiazinas bei epilepsijai gydyti naudojami barbitūratai)
  - diuretikai (vandenį išvarančios tabletės)
  - kalį sulaikantys diuretikai (pvz., amiloridas, spironolaktonas ir triamterenas)
  - kalio preparatai (tabletės ir geriami tirpalai)
  - litis (naudojams maniakinei-depresinei ligai gydyti)
  - nuolat ir ilgą laiką vartojami NVNU, tokie kaip acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas ar ketoprofenas (mažas acetilsalicilo rūgšties dozes kraujo krešumui mažinti su Fosinopril Actavis vartoti saugu)
  - simpatomimetiniai vaistai (vaistai, kurie stimuliuoja centrinę nervų sistemą), kurių gali būti kai kuriuose vaistuose nuo kosulio/peršalimo bei vaistuose nuo astmos
  - antidiabetiniai vaistai (tiek insulinas, tiek ir geriami preparatai)
  - alopurinolis (vaistas podagrai gydyti), prokainamidas (vaistas širdies ritmo sutrikimams gydyti), vaistai nuo vėžio ar Jūsų organizmo imuninę sistemą slopinantys vaistai (imunosupresantai)
  -
  - Tarp Fosinopril Actavis ir antacidinių vaistų (vaistai, naudojami rėmeniui arba rūgšties atpylimui gydyti) vartojimo reikia daryti mažiausiai dviejų valandų pertrauką.

  Fosinopril Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais
  Fosinopril Actavis reikia užgerti skysčiu (pvz, puse ar pilna stikline vandens). Jis gali būti vartojamas nepriklausomai nuo maisto.
  Alkoholis gali sustiprinti Fosinopril Actavis kraujospūdį mažinantį poveikį.

  Nėštumasir žindymo laikotarpis

  Nėštumas
  Pastojus arba planuojant pastoti, reikia informuoti gydytoją. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistą vietoje Fosinopril Actavis. Fosinopril Actavis yra nerekomenduojamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti jūsų kūdikiui. Nėštumo metu vartojami į Fosinopril Actavis panašūs vaistai gali pakenkti ar netgi sukelti besivystančio vaisiaus mirtį.

  Žindymo laikotarpis
  Jei žindote ar ketinate pradėti žindyti kūdikį, pasakykite gydytojui. Fosinopril Actavis nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Kai kuriems pacientams gali pasireikšti svaigulys (dėl per stipraus kraujospūdį mažinančio poveikio), kas gali įtakoti vairavimą ir mechanizmų valdymą. Tai ypač būdinga gydymo pradžioje ar padidinus vaisto dozę.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fosinopril Actavis tablečių medžiagas

  Šio vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, prieš pradėdami vartoti šio medikamento, kreipkitės į jį patarimo.


  3. KAIP VARTOTI FOSINOPRIL ACTAVIS

  Fosinopril Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Didelio kraujospūdžio liga. Įprastinė pradinė paros dozė yra 10 mg. Prireikus ji gali būti padidinta iki 40 mg parai.

  Širdies nepakankamumas. Įprastinė pradinė paros dozė yra 10 mg. Prireikus ji gali būti padidinta iki 40 mg parai.

  Pacientai, sergantys inkstų bei kepenų ligomis ir senyvo amžiaus žmonės
  Įprasta pradinė paros dozė yra 10 mg.

  Vaikai ir paaugliai
  Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams Fosinopril Actavis vartoti nerekomenduojama. Duomenų apie Fosinopril Actavis vartojimo saugumą ir efektyvumą vaikams ir paaugliams nepakanka.

  Jeigu manote, kad Fosinopril Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.


  Pavartojus per didelę Fosinopril Actavis dozę

  Jeigu iš karto išgėrėte per daug Fosinopril Actavis tablečių arba jų per apsirikimą išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę, kad išsiaiškintumėte dėl rizikos ir gautumėte patarimą dėl pagalbos.
  Perdozavimas gali sukelti kraujospūdžio kritimą su tokiais simptomais, kaip galvos svaigimu bei apalpimu.

  Pamiršus pavartoti Fosinopril Actavis

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Fosinopril Actavis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100) poveikis: viršutinių kvėpavimo takų infekcija, gerklės skausmas, nosies gleivinės uždegimas, virusinė infekcija, nuotaikos pokyčiai, miego sutrikimas, svaigulys ir galvos skausmas, dilgčiojimas ir badymo pojūtis, skonio sutrikimai, akies sutrikimai, regos sutrikimai, dažnas širdies ritmas, širdies ritmo sutrikimai, palpitacijos, krūtinės skausmas dėl širdies (krūtinės angina), per mažas kraujospūdis, su kūno padėties pakeitimu susijęs kraujospūdžio kritimas su tokiais simptomais, kaip svaigulys ir alpimas, kosulys, sinuso sutrikimai, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, skrandžio skausmas, nevirškinimas, odos bėrimas, odos patinimas odos uždegimas, kaulų, raumenų ar sausgyslių skausmas, šlapinimosi sutrikimas, impotencija, ne dėl širdies sutrikimo atsirandantis krūtinės skausmas, protinis ar fizinis nuovargis, edema, bendrojo pobūdžio silpnumas, poveikis kepenims.

  Nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000) poveikis. kraujo pokyčiai, per didelis kalio kiekis kraujyje, sumažėjas apetitas, podagra, depresija, sumišimas, miokardo infarktas, širdies ritmo sutrikimai, staigus širdies sustojimas, širdies laidumo sutrikimai, padidėjęs kraujospūdis, šokas, sumažėjusi vietinė kraujo apytaka, mieguistumas, insultas (smegenų kraujotakos sutrikimas), alpulys, drebulys, ausies skausmas, spengimas ausyse, sukimosi pojūtis, oro trūkumas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, vidurių pūtimas, prakaitavimas, niežulys, dilgėlinė, sutrikusi inkstų funkcija, baltymo šlapime atsiradimas, karščiavimas, rankų ir kojų tinimas, krūtinės skausmas, kūno svorio didėjimas. Sinusų, gerklės ir trachėjos gleivinės uždegimas.

  Retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10 000) poveikis. Kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, orientacijos sutrikimas, paraudimas su karščio pojūčiu, kraujavimas, kraujagyslių liga, laikina mažakraujystė, limfmazgių padidėjimas, kraujo plokštelių ir baltųjų kraujo kūnelių kiekio pokyčiai, nedidelis hemoglobino kiekio padidėjimas, opos burnoje, patinęs liežuvis, apsunkintas rijimas, kraujosruvos, pilvo išsipūtimas, sąnarių skausmai, prostatos sutrikimai, rankų ir kojų silpnumas, bronchų spazmas, kraujavimas iš nosies, natrio kiekio sumažėjimas, plaučių uždegimas, kraujo stazė plaučiuose, kasos ir kepenų uždegimas.

  Labai retas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 10 000) poveikis. Agranulocitozė (tam tikrų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas kraujyje, dėl kurio padidėja infekcijos pavojus, žr. skyrių „Nutraukite Fosinopril Actavis vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją“), žarnų kraujagyslių patinimas (pasireiškia kaip pilvo skausmas su ar be pykinimu ir vėmimu), žarnų nepraeinamumas, kepenų nepakankamumas, inkstų nepakankamumas.

  Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis): apetito sutrikimai, svorio svyravimai, nenormalus elgesys, pusiausvyros sutrikimai, staigus širdies plakimo ir kvėpavimo nutrūkimas, staigus kraujospūdžio kilimas, balso pokyčiai, krūtinės skausmas (pleuros srityje), raumenų silpnumas, skausmas.

  Pašalinis poveikis vaikams ir paaugliams
  Buvo pranešta apie šį poveikį vaikams ir paaugliams:

  Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 pacientui iš 10): galvos skausmas.

  Dažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 pacientų iš 100): pernelyg žemas kraujospūdis, padidėjęs kalio kiekis, kraujo sudėties pokyčiai.

  Kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia:
  - svaigulys, alpulys, nuovargis ar silpnumas ( žemo kraujospūdžio požymiai).
  - Ilgalaikis sausas kosulys.

  Nutraukite Fosinopril Actavis vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:
  - jei patinsta veidas, lūpos, liežuvis ir/arba gerklė (angioneurozinė edema), atsiranda bėrimas, niežulys, pasunkėja kvėpavimas ar rijimas.
  - jei pasireiškia infekcinė liga, pasireiškianti karščiavimu kartu dideliu savijautos pablogėjimu arba karščiavimu kartu su gerklės ir šlapinimosi sutrikimu.
  - pagelsta oda ir akių baltymai (gelta), nes tai gali būti kepenų ligos požymis.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI FOSINOPRIL ACTAVIS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
  Lizdines plokšteles laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
  Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ /„EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Fosinopril Actavis vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Fosinopril Actavis sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra fosinoprilio natrio druska. Vienoje tabletėje yra 5 mg, 10 mg arba 20 mg fosinoprilio natrio druskos.
  - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė ir glicerolio dibehenatas.

  Fosinopril Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje

  5 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, 6 mm skersmens, su įspaudu „FL5“.
  10 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, 8 mm skersmens, su įspaudu „FL10“.
  20 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, 8 mm skersmens, su įspaudu „FL20“.

  Pakuotės dydžiai:
  Kartono dėžutė, kurioje yra 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 98 arba 100 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.
  PP tablečių talpyklė, kurioje yra 50, 100, 250 arba 500 tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas:
  Actavis Nordic A/S
  Ørnegårdsvej 16
  DK-2820 Gentofte
  Danija

  Gamintojas:

  Actavis hf
  Reykjavikurvegur 78
  IS-220 Hafnafjördur
  Islandija

  arba

  Actavis Nordic A/S
  Ørnegårdsvej 16
  2820 Gentofte
  Danija

  arba

  Genericon Pharma GmbH
  Hafnerstrasse 211, A8054 Graz
  Austrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
  UAB „Actavis Baltics“, Vytauto g. 8/Liubarto g. 7, LT 08118 Vilnius. Tel. +370 5 2609615.


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-06-28


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Fosinopril Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Didelio kraujospūdžio liga. Įprastinė pradinė paros dozė yra 10 mg. Prireikus ji gali būti padidinta iki 40 mg parai.

  Širdies nepakankamumas. Įprastinė pradinė paros dozė yra 10 mg. Prireikus ji gali būti padidinta iki 40 mg parai.

  Pacientai, sergantys inkstų bei kepenų ligomis ir senyvo amžiaus žmonės
  Įprasta pradinė paros dozė yra 10 mg.

  Vaikai ir paaugliai
  Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams Fosinopril Actavis vartoti nerekomenduojama. Duomenų apie Fosinopril Actavis vartojimo saugumą ir efektyvumą vaikams ir paaugliams nepakanka.

  Jeigu manote, kad Fosinopril Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.


  Pavartojus per didelę Fosinopril Actavis dozę

  Jeigu iš karto išgėrėte per daug Fosinopril Actavis tablečių arba jų per apsirikimą išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę, kad išsiaiškintumėte dėl rizikos ir gautumėte patarimą dėl pagalbos.
  Perdozavimas gali sukelti kraujospūdžio kritimą su tokiais simptomais, kaip galvos svaigimu bei apalpimu.

  Pamiršus pavartoti Fosinopril Actavis

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės